موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آزمون GMAT

آزمون GMAT و مراحل امتیاز گیری آن

آزمون GMAT عملا آزمون پذیرش فارغ التحصیلان مدیریتی است.کلمه ی GMAT مخفف عبارت the graduated management admission است.

افراد برای ادامه تحصیل در کشورهای آمریکا، کانادا و در مواقع خاص در کشورهای اسکاندیناوی نیازمند مدرک GMAT می باشند.داشتن این مدرک مهارت شما را در راستای مدیریت مورد محک قرار می دهد.

تازه واردان آزمون پذیرش مدرک کارشناسی ارشد (GMAT) نمی توانند برای پیدا کردن همه چیز کمی ناراحت شوند. اگر قبل از آن نگاهی نکردید، این راهنمای بخش ها و سیستم امتیاز دهی باید قبل از ادامه برنامه MBA خود به شما کمک کند.

GMAT چیست؟

GMAT به عنوان یکی از واضحترین شاخص های توانایی شما برای موفقیت در دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) محسوب می شود. بیش از ۲،۱۰۰ موسسه در سراسر جهان از امتحان GMAT به عنوان بخشی از معیارهای انتخاب برای برنامه های خود استفاده می کنند.

تست خود را در ۱۱۲ مرکز آزمایش در سراسر جهان اداره می شود. متقاضیان مستقیما به مرکز انتخاب خود اعطا می شوند که در آن آنها تقاضای بررسی تا حداکثر چهار ساعت را خواهند داشت که بخش های GMAT ذکر شده در زیر را پوشش می دهد. نمره کلی کامپوزیت بخش است.

بخش اول: استدلال یکپارچه

استدلال یکپارچه جدیدترین بخش GMAT است که به آزمون اضافه می شود که از سال ۲۰۱۲ مدیریت می شود. این طراحی برای اندازه گیری توانایی تست کننده برای ارزیابی داده های ارائه شده در قالب های مختلف از منابع مختلف است.

بخش استدلال یکپارچه به چهار نوع سؤال مختلف تقسیم می شود: تجزیه و تحلیل جدول، تفسیر گرافیک، استدلال چند منظوره و تجزیه و تحلیل دو بخش. کاندیداها بر روی مهارت های زیر آزمایش می شوند:

• ترکیب و استفاده از اطلاعات از منابع مختلف برای حل مشکلات پیچیده
• اطلاعات ارائه شده در گرافیک، اعداد و متن
• ارزیابی اطلاعات مربوطه از منابع مختلف
• سازماندهی اطلاعات برای دیدن روابط و حل مشکلات متعدد

بخش دوم: ارزیابی نوشتاری تحلیلی (AWA)

نامزدهای مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل و نقد یک بحث برای بخش AWA است. در این بخش آزمون ۳۰ دقیقه طول می کشد و توسط یک ارزیابی خواندن کامپیوتری و همچنین توسط یک انسان مورد بررسی قرار می گیرد. نمرات بین ۱-۶ امتیاز بین ۱ تا پایین ترین و ۶ بیشترین امتیاز.

بخش سوم: کمی

بخش کمی از معاینه تمایل به الهام بخشیدن به بیشترین میزان ترس در آزمون گیرندگان دارد. با این حال، مشکلات ریاضی از سطح دبیرستان است.

دو نوع سوال کمی وجود دارد: حل مسئله و کافی بودن داده

این آزمون توانایی دانش جویان برای تجزیه و تحلیل داده ها را محک می زند و نتیجه گیری را با استفاده از مهارت استدلال انجام می دهد. هیچ ماشین حساب برای این قسمت از امتحان مجاز نیست.

بخش چهارم: کلامی

بخش کلامی توانایی شما را در ارزیابی استدلال ها، توانایی خواندن و درک مطالب کتبی و تطبیق نمونه ها به زبان انگلیسی استاندارد می سنجد.

گذرنامه های خواندن طولانی بین یک پاراگراف تا چندین قطعه را پوشش می دهند و انواع مختلفی از موضوعات را پوشش می دهند مانند علوم اجتماعی، تاریخ، مناطق مرتبط با کسب و کار و علوم فیزیکی.

نامزدهای مورد نیاز برای نشان دادن موارد زیر است:

• درک کلمات و اظهارات
• تبیین مفاهیم حقایق و اظهارات در عبارات خواندن
• شناخت روابط بین نقاط مهم و مفاهیم
• درک نقطه نظر نویسندگان و استدلال های آنها

سوالات استدلال انتقادی طراحی شده است تا به عنوان نام نشان می دهد که مهارت های استدلال درگیر ساختن استدلال، ارزیابی استدلال ها و فرموله کردن یک برنامه عمل بر اساس آن است. نامزدها باید:

• ساختار آرگومان را نشان دهید
• ارزیابی استدلال
• فرمول برنامه ریزی و ارزیابی آن را ارزیابی کنید

نمرات GMAT

نمرات مجموع GMAT بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ است که دو سوم از آزمون دهندگان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ را به دست می آورند. نمره کل تنها بر اساس نمرات کلامی و کمی شماست، با ارزیابی نوشتاری تحلیلی و استدلال یکپارچه به طور جداگانه انجام می شود.

داده های منتشر شده توسط GMAC می گوید که میانگین نمره GMAT در تمام تست ها حدود ۵۵۰ است. شما احتمالا به ۶۰۰ رقمی برای پذیرش در مدرسه عالی نیاز دارید و ۷۰۰ نفر در یک نخبگان به رقابت می پردازند. پس از اتمام معاینه، نمرات به برنامه هایی که دانشجویان در طی بیست روز انتخاب شده اند، ارسال می شوند.

امتیازات را می توان بعد از آزمون لغو کرد. شما می توانید این آزمایش را پنج بار در هر دوره ۱۲ ماهه انجام دهید، اما هشدار داده می شود – مدارس قادر خواهند بود تمام نمرات خود را از پنج سال گذشته ببینند، که مدت اعتبار خود را باقی می گذارد.

علاوه بر نمرات GMAT، دانش جویان نیز باید در تنظیم دقیق اسناد حمایتی و مهارت های شخصیتی خود در هنگام درخواست به مدارس مورد علاقه خود تمرکز کنند. تیم های پذیرش اغلب مایل به ثبت نام نامزدهای که می توانند انگیزه و شخصیت رانده شده را فراتر از نمره خوب GMAT نشان دهند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

لازم به ذکر است موسسه آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:,
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *