شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آشنایی با دانشگاه های رایگان آلمان

آشنایی با دانشگاه های رایگان آلمان

کشور آلمان به لحاظ موقعیتی که در قاره اروپا دارد سعی کرده در تمام جوانب یک کشور پیشرفته باشد. این کشور اروپایی در زمینه تحصیلات نیز تلاش کرده تا به عنوان یک کشور خوب و نمونه شناخته شود. آلمان دانشگاه های بسیاری دارد که هر ساله دانشجویان بیشماری برای ادامه تحصیل وارد آن ها می شوند. برخی از این دانشگاه ها رایگان می باشند که در بین دانشگاه های جهان توانسته اند در جایگاه خوب و مناسبی قرار بگیرند. در این مطلب قصد داریم چندتا از دانشگاه های رایگان این کشور را که گزینه ای ایده آل برای ادامه تحصیل هستند را معرفی کنیم تا در صورت تمایل بتوانید یکی از آن ها را برای ادامه دوران تحصیلات دانشگاهی خود انتخاب کنید.

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان

دانشگاه تکنیکال مونیخ

یکی از بهترین دانشگاه های رایگان آلمان دانشگاه تکنیکال مونیخ می باشد که به عنوان یک دانشگاه شاخص نیز از آن نام برده می شود. این دانشگاه برای تمام دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند و یا در حال تحصیل هستند برنامه های جامعی را در نظر گرفته است و در زمینه پژوهش سعی کرده خوب و دقیق عمل نماید. این دانشگاه در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی توانسته عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان بدهد و یکی از افتخارات این دانشگاه دریافت جایزه نوبل می باشد. دانشگاه مونیخ توانسته در سال2002 میلادی یکی از برترین دانشگاه هایی که در آلمان وجود دارد شناخته بشود.

دانشگاه مونیخ در مورد دانشجویانی که از کشورهای دیگر بالاخص از قاره آسیا وارد این دانشگاه می شوند برنامه های ویژه و مهمی را در نظر داشته و توانست در سال2002 میلادی نخستین محوطه دانشگاهی خود را در کشور سنگاپور تاسیس نماید که این مساله نشان می دهد آلمان نسبت به کشورهایی که در قاره آسیا قرار دارد چه نگاه ویژه ای را دارد. این دانشگاه در داخل قاره اروپا نیز با دانشگاه های بسیاری ارتباط نزدیکی دارد که از بین آن ها می توان به دانشگاه های دانمارک اشاره کرد که در توسعه و پیشرفت دانشگاه مونیخ آلمان تاثیر بسیار زیادی را داشته اند.

دانشگاه آلمان

دانشگاه آلمان

در خصوص این دانشگاه و دیگر دانشگاه های رایگانی که در آلمان وجود دارد باید بگوئیم این دانشگاه ها در ظاهر رایگان هستند ولی در اصل دانشجویانی که وارد این دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه تکنیکال مونیخ می شوند باید هر ترم مبلغی به میزان118 یوره را بپردازند تا به آن ها اجازه ثبت نام داده شود. این مبلغ به نام هزینه های عمومی و همچنین بیمه از دانشجویان دریافت می شود اما کار این دانشگاه به اینجا ختم نمی شود. دانشگاه رایگان مونیخ برای دانشجویان خود امکانات بسیاری را فراهم کرده است که می توان به وام و بورسی که به دانشجویان نمونه خود می دهد اشاره کرد.

این وام ها و بورسیه می تواند یک کمک هزینه تحصیلی بسیار خوبی برای دانشجویان به شمار بیاید. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند باید این نکته را نیز در نظر بگیرند که دانشگاه تکنیکال مونیخ می تواند تا مقطع فوق دکتری نیز به دانشجویان دروس را آموزش بدهد.

تمام دانشجویانی که از مقطع لیسانس به بالا قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در نظر داشته باشند که تمام دروس آن ها به زبان های آلمانی و همچنین انگلیسی آموزش داده خواهد شد و باید به این دو زبان آشنایی کافی دو زبان آشنایی کاملی را داشته باشند. زمان آغاز ترم های این دانشگاه در فصل های زمستان و پائیز می باشد که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید حتما مدرک6 آیلتس و یاb2 آلمانی را داشته باشند تا بتوانند با ارائه آن برای ثبت نام در این دانشگاه اقدامات لازمه را انجام دهند.

دانشگاه آلمان

دانشگاه آلمان

دانشگاه هامبورگ

یکی دیگر از دانشگاه های معروف و رایگانی که در آلمان وجود دارد دانشگاه هامبورگ می باشد که ویژگی های متعددی را دارا می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های این دانشگاه داشتن چندین دانشکده مختلف است که در درون محوطه دانشگاه بنا شده است. دانشجویان بسیاری در این دانشگاه در حال تحصیل بوده و در مورد دانشکده هایی که در این دانشگاه وجود دارد باید بگوئیم دانشکده حقوق یکی از مهمترین و پر آوازه ترین دانشکده های این دانشگاه آلمانی شناخته می شود و در آن گروه های حقوقی زیادی در آن وجود دارند که می توان به گروه حقوق مدنی و یا گروه حقوق عمومی اشاره کرد.

در مورد دانشکده هایی که در دانشگاه هامبورگ قرار دارد می توانیم به دانشکده های کسب و کار و علوم اقتصادی نیز اشاره کرد که به عنوان مهمترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می روند. این دانشگاه از دانشجویانی که از کشورهای خارجی وارد آلمان می شوند نیزز استقبال کرده و شرایط تحصیل را برای آن ها فراهم می نماید.

دانشگاه ماینز آلمان

این دانشگاه هم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های رایگان آلمان شناخته می شود که دانشجویان بسیار زیادی آن را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کرده اند. در این دانشگاه آلمانی چیزی در حدود سی و دو هزار دانشجو در حال ادامه تحصیل می باشند و این دانشگاه هم تعداد زیادی دانشکده را برای خود دارد. دانشگاه ماینز آلمان به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمانی معرفی شده است که تاریخ تاسیس و پایه گذاری آن به سال1477 میلادی می رسد. این دانشگاه کهن همچنان به عنوان یک دانشگاه نمونه در آلمان وجود دارد و می توان از دانشکده پزشکی آلمان به همراه دانشکده های شیمی، علوم زمین و همچنین دانشکده علوم دارویی نام برد که در دانشگاه ماینز تاسیس شده اند و موجب شهرت هرچه بیشتر این دانشگاه می باشند.

دانشگاه آلمان

دانشگاه آلمان

دانشگاه تکنیکال برلین

دانشگاه فنی برلین به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود که از آن به عنوان یک دانشگاه رایگان هم نام برده می شود. سالانه دانشجویان بسیاری هستند که به دلیل علاقه مندی به این دانشگاه وارد می شوند و در رشت های مختلفی که آموزش می دهد شرکت می کنند. رشته های مهندسی موجود در این دانشگاه مقصد ادامه تحصیل برای افراد بسیار زیادی می باشد و تعداد بیشماری از دانشجویان این دانشگاه که دیگر فارغ التحصیل شده اند در کمپانی های خودرو سازی آلمان در حال کار می باشند.

دانشگاه فنی برلین از سطح علمی و پژوهشی بسیار بالایی برخوردار می باشد و دارای دانشکده هایی از جمله دانشکده ریاضی و دانشکده اقتصاد و مدیریت و دانشکده مکانیک و همچنین دانشکده علوم انسانی و چند دانشکده دیگر است که موجب می شوند تا دانشجویانی که وارد این دانشگاه می شوند پس از فارغ التحصیلی بتوانند به جایگاه خوبی در جوامع مختلف دست پیدا کنند.  زمان هایی که دانشجویان می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند در ماه ژانویه می باشد البته در تابستان هم امکان ثبت نام برای دانشجویان وجود دارد و ماه اوت بهترین زمان برای این کار است. دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه فنی برلین را دارند باید در این ماه ها رفته و کارهای مربوط به دوران تحصیل خود را پیگیری نمایند.

از آنجایی که نام این دانشگاه نیز به عنوان یک دانشگاه رایگان می باشد و از دانشجویان برای شهریه تحصیل چیزی در یافت نمی شود اما هر دانشجویی باید مبلغی در حدود یکصد و پنجاه تا دویست و پنجاه یورو را بابت هزینه بیمه و کارت مخصوص حمل و نقل پرداخت نماید.

دانشجویانی که از کشورهای خارجی وارد این دانشگاه می شوند باید پاسپورت و همچنین مدرکی که نشان دهنده سابقه تحصیلی آن ها باشد و مدرک زبان آلمانی است که در مورد مقاطع لیسانس و بالاتر از آن لازم است. کلیه دانشجویانی که وارد این دانشگاه می شوند باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط کافی داشته باشند.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “آشنایی با دانشگاه های رایگان آلمان”

 1. رحمان عبدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای پذیرش دانشگاه های رایگان آلمان چه اقدامی باید کرد؟روند کار به چه شکلی هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در آلمان از اساس رایگان میباشد و برای تحصیل بسته به مقطع تحصیل مدرک زبان نیاز است . ارسال مدارک ترجمه شده به دانشگاه و ریز نمرات اولین اقدام میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *