شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

آشنایی با سوئیس ثروتمند ترین کشور جهان

آشنایی با سوئیس ثروتمند ترین کشور جهان

سوئیس کشوری است که در کوه های آلپ قرار دارد و به عنوان یک کشور کوهستانی شناخته می شود و خشکی های آن بیشتر از هر کشور دیگری می باشد. این کشور کوهستانی یکی از زیباترین کشورهای جهان می باشد که دارای زمستان های بسیار سرد بوده و میزان برفی که در این کشور می بارد بسیار زیاد است. سوئیس دارای تابستان هایی ملایم می باشد که دمای آن به طور میانگین به نوزده درجه سانتی گراد می رسد که البته این میزان دما برای گرم ترین ماه سال می باشد و فقط در فصل تابستان است که مردم این کشور شاهد بارش باران هستند.

سوئیس

سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای جهان است که دامپروری در آن بسیار زیاد بوده و توانسته در زمینه تولید لبنیات به یکی از بزرگترین تولید کنندگان تبدیل شود. یکی دیگر از منابع کسب درآمد این کشور تولید محصولات کشاورزی همچون گندم و سیب زمینی و علوفه و جو می باشد. البته ناگفته نماند که صنایع دستی هم یکی دیگر از منابع کسب درآمد مردم سوئیس به شمار می رود. جذب توریسم یک منبع مهم درآمدی برای دولت این کشور می باشد و از آنجایی که کشور سوئیس در طی جنگ جهانی دوم بیطرف بودن خود را کاملا حفظ کرده بود در حال حاضر سازمان های بین المللی زیادی هستند که دراین کشور زیبا استقرار یافته اند.

درآمد سرانه ای که مردم سوئیس دریافت می کنند به قدری بالا می باشد که موجب شده این کشور به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند جهان معروف باشد. سوئیس توانسته در زمینه عرضه خدمات مالی به مردم و به صورت خاص تر در زمینه بانکداری در کل جهان نام و آوازه ای برای خود داشته باشد.

موقعیت جغرافیایی سوئیس

اگر از لحاظ موقعیت جغرافیایی بخواهیم در مورد سوئیس صحبت کنیم باید بگوئیم این کشور زیبا در اروپای غربی واقع شده و از سمت شمال با کشور آلمان هم مرز می باشد. همسایه شرقی سوئیس کشور اتریش بوده و از سمت جنوب به ایتالیا رسیده و در سمت غرب خود به کشور فرانسه وصل شده است.در قسمت هایی از اینن کشور اروپایی هوای نیمه آلپی جریان داشته و دریاچه های زیادی در آن وجود دارد که منشا یخچالی دارند.

سوئیس

سوئیس

خصوصیت های اخلاقی مردمان سوئیس

مردمان سوئیس افراد بسیار پرتلاش و با پشتکار فراوانی هستند که علاقه بسیاری به تحصیل داشته ولی کمی جدی و سختگیر نیز می باشند. مردم این کشور کوهستانی در زمینه اقتصادی به تمام اصول و قوانین پایبند بودهو دانشمندان بسیاری دارند که برای رقابت با بازارهای جهانی فعالیت بسیاری از خود نشان می دهند.

وسعت کشور سوئیس

سوئیس کشوری است که وسعت آن به اندازه ۱۵/۹۹۴ میل مربع می باشد و فرانک به عنوان واحد پولی آن معرفی شده است. شهر برن که از سال ۱۸۴۸ به عنوان پایتخت سوئیس انتخاب شده است در واقع پایتخت کنفدراسیون سوئیس بوده و مرکز قرار گیری دولت فدرال به شمار می رود.

شهر ژنو در اصل دروازه سوئیس از سمت فرانسه می باشد که از احاظ اقتصادی هم اهمیت بسیاری دارد و علاوه بر آن از نظر سیاسی به عنوان یک شهر مهم شناخته می شود چرا که برخی از سازمان های بین المللی مهم همچون صلیب سرخ جهانی و یا دفاتر اروپایی سازمان ملل  و سازمان بهداشت جهانی و چند سازمان مهم دیگر در آن واقع شده اند.

ژنو شهری است که مردم آن به آئین پروتستان هستند و شورای بین المللی دختران مسیحی و انجمن پسرانی که مسیحی هستند در آن قرار داده شده است. از ژنو به عنوان یک شهر مدرن نام برده می شود که دارای تاریخی قدیمی بوده و به دوران آبنشینان باز می گردد.

سوئیس

سوئیس

زوریخ یکی دیگر از شهرهای مهم سوئیس می باشد که بزرگترین و پیشرفته ترین شهر آن شناخته شده  و بیشتری سهم را در صنعت و بازرگانی سوئیس را از سال های میانی قرن نوزده میلادی بر عهده داشته است. در مورد شهرهای مهم سوئیس باید به بال هم اشاره کرد که در اصل دومین شهر بزرگ این کشور به شمار می رود. اگر چرخی در این شهر بزنید خواهید دید که این شهر بزرگ چندین دانشگاه قدیمی را در خود جای داده است. لوزان و سن گال و آپنزل و لوگانو از دیگر شهرهای سوئیس هستند که نقش بسیار مهمی در موفقیت های سوئیس بر عهده داشت هاند و باعث معروفیت این کشور گشته اند.

حکومت کشور سوئیس

کنفدراسیونی که بر سوئیس حکومت دارد یک تاریخچه ۷۰۰ ساله داشته و در سال ۱۲۹۱ میلادی در شهر برن تشکیل شده است. نظام سیاسی مخصوصی که بر سوئیس حکومت می کند را می توان به عنوان یک نظام حکومتی قدیمی دانسته و یکی از کمیاب ترین دموکراسی هایی به شمار آورد که در قرون وسطی پدید آمد. سوئیس تنها کشوری در جهان است که از ابتدا دارای جمهوری بوده و کنفدراسیون آن در نتیجه متحد شدن چند ایالت است که با هم عهد کردند به خاطر حفظ و نگهداری منافع خود یک حکومت مرکزی و واحد داشته و از آن تبعیت کنند.

کنفدراسیون سوئیس یک حکومت فدرال را برای سوئیس به وجود آورد که از یک قوه قانونگذار به نام مجمع فدرال در کنار یک قوه اجرایی به نام شورای فدرال و همچنین از یک قوه قضائیه با نام دادگاه عالی فدرال تشکیل شده است. نوع حکومتی که کنفدراسیون بر مردم سوئیس دارد به شکل سیستم معاهده ای است و در این سیستم هیچ فردی با نام رئیس وجود ندارد و تمامی کارها به وسیله پارلمان انجام می شود.

سوئیس

سوئیس

سوئیس از لحاظ اقتصادی

زمانی که جنگ جهانی دوم به پایان رسید سوئیس به خاطر دارابودن نیروی کاری که در طول جنگ دست نخورده باقی مانده بود و ابزار تولیدی که در اختیار داشت توانست خیلی سریع تر از کشورهایی که درگیر جنگ بودند مسیر توسعه و پیشرفت خود را باز کند. کشور سوئیس همواره توانسته در بسیاری از جهات بی همتایی خود را نشان دهد و در زمینه تولیدات داخلی نیز تا کنون موفق عمل کرده است و حدود چهل و شش درصد از تولیدات خودرا به کشورهای دیگر صادر می کند و توانسته سال های بسیاری را از لحاظ اقتصادی در جایگاه اول قرار بگیرد. در این کشور اروپایی زنان هم باید همچون مردان آموزش نظامی ببینند و دوشادوش مردان وارد واحد های نظامی می شوند. این کشور کوهستانی دارای نه دانشگاه می باشد که از این تعداد دو دانشگاه با نام دانشگاه فنی فدرال می باشند.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *