شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آشنایی با کانادا ؛ کشور جنگل های افراشته افرا

آشنایی با کانادا ؛ کشور جنگل های افراشته افرا

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته می شود که پس از روسیه در مقام دوم طبقه بندی جهانی قرار گرفته است و دارای ده استان بوده و سه قلمرو را تحت فرمانروایی خود دارد. استان هایی که در کانادا وجود دارد دارای اختیارات و آزادی هایی هستند که از دولت مرکزی کانادا استقلال دارد اما قلمروهایی که تحت نظر و مدیریت کانادا هستند آزادی عمل بسیارکمتری را دارا می باشند.

کانادا

کانادا

ویژگی های جغرافیایی کانادا

کانادا به عنوان کشوری شناخته می شود که مساحت بسیار زیاد داشته و در حدود نه میلیون و نهصد و هشتاد و چهار هزار و ششصد و هفتاد کیلومتر مربع مساحت کل کره زمین را به خود اختصاص داده است. پایتخت این کشور اتاوا می باشد که در استان اونتاریو واقع شده است. این کشور واقع در آمریکای شمالی دارای دشت های حاصلخیز بسیاری بوده و زمین های آن برای کشاورزی بسیار مناسب می باشند. کوهستان های زیادی در این کشور وجود دارد و رودخانه های بزرگی به همراه جنگل هایی که انباشته شده از حیوانات وحشی است جغرافیای این کشور را به وجود آورده است.

آب و هوای کانادا

در کانادا اقلیم های مختلفی وجود دارد و مناطق جنوبی کانادا دارای چهار فصل کاملا مختلف هستند که به راحتی می توان آن ها را از یکدیگر جدا کرد.هوایی که در این مناطق وجود دارد در فصل تابستان چیزی در حدود سی و پنج درجه در طول روز می باشد در حالی که هوای زمستانی آن بسیار سرد بوده و اغلب اوقات تا بیست و پنج درجه به زیر صفر هم می رسد. با وجود این اختلاف دمای بالا باید عنوان کنیم کانادا دارای بهار و پائیز بسیار معتدلی است که جبران گرما و سرمای بیش از اندازه می باشد.

نظام سیاسی حاکم بر کانادا

در کشور کانادا حکومتی به نام سلطنت مشروطه وجود دارد که به همراه دولت فدرال و پارلمان دموکراتیک این کشور بزرگ را اداره می کند. پارلمان این کشور در شهر اتاوا پایتخت آن قرار دارد که تشکیل شده از مجلس عوام که تمامی اعضای حاضر در ان باید انتخاب شوند و همچنین مجلس سنا می باشد که اعضای حاضر در آن به این سمت ها منصوب می شوند. اگر بخواهیم زمانی برای انتخاب اعضای پارلمان در نظر بگیریم باید بگوئیم اعضای این پارلمان هر چهار سال یک بار باید از سوی مردم انتخاب شوند.

کانادا

کانادا

قانون اساسی حاکم بر کانادا

منشور حقوق و آزادی در واقع تشکیل دهنده قانون اساسی کانادا به شمار می رود گه باعث می شود یک سری از آزادی های حقوقی و اساسی برای افراد به وجود بیاید. این مجموعه قوانین را مجلس هم نمی تواند به خودی خود تغیر دهد البته قوه های مقننه استانی هم این توانایی را ندارند که در قانون اساسی کانادا دست برده و تغییراتی را ایجاد کنند. در این کشور افراد از حقوقی همچون برابری و تحرک و حقوق قانونی برخوردارند و می توانند آزادی بیان و تجمع های مسالمت آمیز را داشته باشند.

نشانه ملی و پرچم کانادا

کانادا سال های بسیار زیادی است که از برگ درخت افرا در پرچم خود استفاده کرده و به نوعی نام خود را با این نماد آمیخته است. این برگ به عنوان نماد مشخص کننده کشور کانادا تبدیل شده است که از سال 1965 میلادی تا کنون تمام جهان کانادا را با این نماد می شناسند. در طراحی پرچم این کشور نیز افرادی بسیاری کمک کرده اند ولی طراح برگ افرا در این پرچم فردی به نام ژاک سنت سیر بوده است. زمانی که تصمیم گرفته شد تا پرچم این کشور طراحی شود یک گروه پانزده نفری آماده شدند تا این کار را به انجام برسانند. در نهایت در تاریخ پانزده فوریه سال 1965 میلادی بود که طرح نهایی پرچم از سوی مجلس این کشور به تائید رسید و به عنوان پرچم ملی کشور کانادا به سایرین معرفی شد.

واحد پولی رایج در کانادا

رایج ترین واحد پولی که در کانادا به کار ی رود دلار می باشد که اگر بخواهید هر دلار را به خردترین واحد کانادا تقسیم کنید چیزی در حدود صد سنت می شود. جمعیتی که در حال حاضر در این کشور بزرگ حضور دارند چیزی در حدود بیشتر از سی و چهار میلیون نفر می باشد. در مورد مهمترین شهرهای این کشور می توانیم از تورنتو و ونکوور و اتاوا نام ببریم که اتاوا به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود.

کانادا

کانادا

کانادا از لحاظ استاندارد زندگی

با توجه به تولید ناخالص ملی که در کانادا وجود دارد این کشور بزرگ از لحاظ استاندارد زندگی به عنوان ششمین کشور جهان شناخته می شود. اگر بخواهیم عوامل یگری نظیر تحصیلات و امید به زندگی و مواردی از این قبیل را در نظر بگیریم می توانیم به صراحت عنوان کنیم که کانادا می تواند از این رتبه هم بالاتر رفته و در جایگاه بالاتری قرار بگیرد. کانادا کشوری است که بیشترین خدمات درمانی در آن به صورت کاملا رایگان انجام می شود اما دندانپزشکی و چند خدمات درمانی دیگر کمی هزینه برای افراد در پی خواهد داشت. افرادی که نیازمند کمک های اجتماعی هستند و یا سالمندانی که سن آن ها بیشتر از شصت و پنج سال است در خصوص داروهای خود که به صورت نسخه ای هستند می توانند بدون پرداخت هزینه ای و به صورت کاملا رایگان داروهای خود را دریافت نمایند.

زبان گفتاری مردم کانادا

در کشور کانادا مردم به دو زبان صحبت می کنند که البته بیشتر این افراد ترجیح می دهند از زبان مادری خود یعنی زبان انگلیسی در صحبت های روزانه خود استفاده کنند و تنها بیست و یک درصد از جمعیت این کشور است که به زبان فرانسه صحبت می کنند. البته ناگفته نماند چهارده درصد از جمعیت این کشور زبانی به غیر از این دو زبان دارند.

کانادا در زمینه صادرات قطعات خودرو و ماشین آلات و تجهیزات ، نفت و گازطبیعی و محصولاتی که از جنگل های این کشور به دست می آید و همچنین محصولات کشاورزی فعالیت داشته و تولیدات خود را به کشورهای سراسر جهان صادر می کند.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *