شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آکسفورد یا کمبریج

آکسفورد یا کمبریج

انتخاب بین دانشگاه های آکسفورد یا کمبریج از مواردی است که بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند به آن فکر می کنند. اما سوال اینجاست که چه چیزی باعث تمایز انتخاب میان آکسفورد یا کمبریج می شود؟ برترهای که در دانشگاه های آکسفورد یا کمبریج می باشد چیست؟

از همین رو مؤسسه آریاناپارس چندین فاکتور تأثیرگذار برای مقایسه دو دانشگاه آکسفورد یا کمبریج را مورد بررسی قرار می دهد تا دانشجویان بین المللی با مشاهده این تفاوت انتخاب بهتری را خواهند داشت.

رتبه بندی کلی

در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹، دانشگاه آکسفورد بالاتر از کمبریج قرار دارد. دانشگاه کمبریج در رتبه دوم جهان توسط دانشگاهیان و کارفرمایان است ولی دانشگاه آکسفورد در رتبه چهارم جهان توسط دانشگاهیان و مرتبه سوم کارفرمایان است.

در رتبه بندی مخصوص تأثیر پژوهشی، دانشگاه آکسفورد شرایط بهتری را دارد و در رتبه ۵۶ دنیا واقع شده است و دانشگاه کمبریج در جایگاه ۷۱ می باشد. درصد دانشجویان و اعضای هیأت علمی بین المللی در دانشگاه آکسفورد کمبریج به شرح زیر است.

در حدود ۲۱ هزار دانشجو در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل می باشند که در حدود ۸ هزار دانشجوی آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. در حدود ۴۸ درصد از هیأت علمی دانشگاه آکسفورد هم بین المللی می باشند.

در حدود ۱۹ هزار دانشجو در دانشگاه کمبریج مشغول به تحصیل می باشند که در حدود ۴۰ درصد آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند و در میان ۶۰۰/۵ هیأت علمی، ۴۹درصد اشخاص هیات علمی اعضای بین المللی می باشند.

از لحاظ تنوع بین المللی، هر دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج نمرات بالایی را دریافت می کنند، هر دو دانشگاه از اهداف محبوب دانشگاهیان و دانشجویان سراسر جهان است. لازم بذکر است برای ورود به دانشگاه های آکسفورد یا کمبریج، شرایط بخصوصی را داشته باشند ولی اخذ پذیرش به همین سادگی امکان پذیر نیست.

از نکات و مدارک حائز اهمیت برای اخذ پذیرش مدرکی دال بر تسلط انگلیسی از دانشجویان بین المللی می باشند. مؤسسه آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت آیلتس، شما عزیزان را در راستای اخذ مدرک زبان هم یاری می رساند.

نقاط قوت دانشگاه آکسفورد یا کمبریج

هر دو دانشگاه آکسفورد یا کمبریج در رشته های مختلف، دارای شرایط مناسبی می باشند که شاخص ترین آنها را معرفی می کنیم.

۱-دانشگاه آکسفورد

این دانشگاه در رشته های مثل فیزیولوژی، باستان شناسی، ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا در جایگاه اول قرار دارد و در رشته هایی همچون الهیات، سیاست، داروسازی، تاریخ، مردم شناسی و حسابداری و مالی در جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

۲-دانشگاه کمبریج

این دانشگاه در رشته مردم شناسی در جایگاه نخست دنیا واقع شده است و در رشته هایی همچون علوم دامپزشکی، روانشناسی، زبان های مدرن، حقوق، جغرافیا، مهندسی مکانیک، شیمی و باستان شناسی و فیزیولوژی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

لازم بذکر است که دانشگاه های آکسفورد و کمبریج در تمامی رشته ها شرایط مناسبی را دارند و در رتبه بندی جهانی در جایگاه خوبی برخوردار هستند. در لیست بالا فقط به رشته هایی اشاره شد که در جایگاه نخست تا سوم می باشند.

محل دانشگاه

آکسفورد و کمبریج در محل های مناسبی در بریتانیا واقع شده است. اگر شما از لندن قصد سفر به آکسفورد را دارید در حدود یک ساعت و به سمت کمبریج هم حدود چهل و پنج دقیقه ای در راه هستید. از حیث محل دانشگاه، دانشگاه آکسفورد کمی شیک تر بنظر می رسد و دانشگاه کمبریج کمی عجیب و غریب به چشم می خورد.

آکسفورد یا کمبریج

هزینه های تحصیل و زندگی آکسفورد یا کمبریج

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی نسبت به سایر دانشجویان بسیار بیشتر است و این دسته از دانشجویان هزینه های بیشتری را باید پرداخت کنند.

دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آکسفورد بصورت معمول ۱۶ پوند سالیانه و در دانشگاه کمبریج در حدود ۱۹ پوند سالیانه پرداخت می کنند.

علاوه بر هزینه های تحصیل، دانشگاه آکسفورد به دانشجویان توصیه می کند که بین ۱۲ تا ۱۷ هزار پوند برای هزینه های زندگی از جمله اقامت، خوراک، منابع تحصیلی، رفت و آمد در نظر بگیرند. اگر دانشجویی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کمبریج را دارد باید در حدود ۱۰ هزار پوند در سال پرداخت کنند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

پشتیبانی مالی آکسفورد یا کمبریج

دانشجویان کارشناسی در خارج از انگلستان و از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا می توانند برای کمک مالی از دولت انگلستان به شکل وام های دانشجویی درخواست دهند. این وام های دانشجویی، هزینه های مسکن را پوشش می دهد.

لازم بذکر است وام های دانشجویی بدون بهره است و پس از آنکه دانشجویان وارد بازار کار می شوند می توانند به تدرج پرداخت می کنند. هر دو دانشگاه آکسفورد یا کمبریج همچنین مجموعه ای از بورس تحصیلی و طرح های پشتیبانی را ارائه می دهند.

در دانشگاه کمبریج، دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا می توانند برای دوره های تحصیلی تا ۳۵۰۰ پوند در سال، علاوه بر طیف وسیعی از فرصت های مالی که برای دانشجویان از پیشینه های مختلف باز هستند، درخواست دهند.

وب سایت دانشگاه آکسفورد به دانشجویان اجازه می دهد که برای هر گونه بورس تحصیلی که ممکن است واجد شرایط باشند، براساس خود جستجو کنند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس با بکارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *