شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اخذ اقامت فرانسه و توضیحات مربوطه

کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است و چند منطقه تحت حاکمیت دارد.فرانسه از سه کشوری است که دارای سواحلی در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد.برای زندگی و مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت آن راه هایی وجود دارد اعم از تحصیلی،کاری و یا خرید ملک در فرانسه.یکی از این راه ها تحصیلی است.

افراد می‌توانند به صورت رایگان در فرانسه در مقطع فوق لیسانس و دکتری تحصیل کنند و پس از آن و یا حتی در حین آن اگر کاری پیدا کنند که کارفرما حاضر شود آنها را بیمه کند می‌توانند ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کنند و پس از چند سال کار کردن و پرداخت مالیات اقامت این کشور را دریافت کنند.

متقاضیان به تنهایی برای کار در فرانسه نمی‌توانند ویزا دریافت کنند بلکه همان طور که گفته شد میتوانند در حین تحصیل کار کنند. مثلا به صورت پاره وقت در یک شرکت خصوصی یا نیمه خصوصی کار کنند.

بنابرین کشور فرانسه به صورت مستقل ویزای کار به افراد نمی‌دهد مگر این که افراد همزمان با تحصیل کارکنند.افراد زمانی که با ویزای تحصیلی وارد فرانسه می‌شوند در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت در مقطع دکتری 30 ساعت می‌توانند کار کنند و این کار نیز به صورت قانونی می‌باشد و حقوق آن ها برای هر ساعت بالای 10 یورو می‌باشد و این شرایط کاری اگر کارفرما فرد را بیمه کند می‌تواند به اقامت کاری تبدیل شود.

درست است که در فرانسه سیستم آموزش رایگان وجود دارد ولی هزینه های زندگی در فرانسه نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است.هزینه های زندگی در پاریس حداقا 900 یورو ماهانه و در شهرستان ها 700 یورو می‌باشد.بیشتر این هزینه ها در فرانسه بابت هزینه ی مسکن می‌باشد از این رو سازمان هایی به نام CAFدر فرانسه وجود دارد که می‌تواند مقداری از هزینه های مسکن را پوشش دهد.

دانشجویان درفرانسه تنها مبلغی بین 100 تا 300 یورو سالیانه برای دانشگاه ها می‌پردازند که این مبلغ با توجه به مقطع تحصیلی،رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر می‌باشد.

چهار روش برای دریافت اقامت دائم فرانسه وجود دارد که البته با تابعیت یا شهروندی آن تفاوت دارد.با اقامت دائم در فرانسه می‌توان کار و زندگی کرد.

مورد اول مربوط به افرادی است که در فرانسه به دنیا می‌آیند و می‌توانند در 18 سالگی ملیت فرانسوی را بگیرند.
دوم افرادی که یکی از پدر یا مادر آن ها فرانسوی است و خارج از فرانسه متولد شده اند که اقامت فرانسه را می‌توانند دریافت کنند.

سوم افرادی هستند که 5 سال را درفرانسه اقامت داشته باشند و می‌توانند برای اقامت دائم اقدام می‌کنند،البته این برای افرادی که یک دوره دو ساله تحصیلی مثل کارشناسی ارشد گذرانده باشند به 2 سال کاهش می‌یابد.

دسته چهارم افرادی هستند که از طریق ازدواج با یک فرانسوی بعد از 4 سال می‌توانند درخواست ملیت این کشور را بدهند مطابق قوانین حال حاضر در فرانسه و بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر نمی‌توانید بدون داشتن یک اقامت موقت تحصیلی ملکی را در اروپا خریداری کنیدو در حال حاضر قانونی در این مورد وجود ندارد.

می‌توان از بهترین روش های دریافت اقامت فرانسه به گرفتن یک اقامت تحصیلی اشاره کرد که خود با ویزای دانشجویی وارد فرانسه شود در آنجا کار کند و پس از آن بتواند ویزای کاری دریافت کند سپس اقامت دائم فرانسه را بعد ار 3 تا5 سال کار کردن در پرداخت مالیات به دولت این کشور بگیرد.

چگونه می‌توانیم برای تحصیل ارز منتقل نماییم؟

روش های معمول انتقال ارز به خارج از کشور برای تحصیل

شاید برای همه ما این سوال و این مشکل پیش امده باشد که چگونه می‌توانیم مبلغی را به صورت ارز به خارج از کشور انتقال دهیم.این مبلغ چه کم و چه زیاد و یا به هر نوع دیگری از ارزهای رایج دنیا فرقی برای نقل و انتقال ندارند.

روش اول:

انتقال پول به صورت آنلاین و حتی آفلاین از طریق اپراتورهایی که با دوکشور مبدأ و مقصد ارتباط دارند.این روش برای افرادی مناسب است که pay pal نداشته باشند.دومورد از مشهورترین اپوراتورهای معروف جهان در نقل و انتقال پول Western Union و Money Gram می‌باشند.این دو شرکت دارای شعب بسیار زیادی در سرتاسر دنیا می‌باشند که اقراد از طریق شعب و یا حتی به طور آنلاین از این امکانات استفاده نمایند.

روش دوم:

روش wire Transter بانکی بین المللی می‌باشد.روش انه ها یک روش انتقال آنلاین پول بین بانک های دنیا می‌باشد.در این روش هر دو نفر می‌بایست در یک بانک مشترک حساب داشته باشند.دراین روشاطلاعاتی در مورد شعبه،نام گیرنده پول،شماره ترانزیت،شماره حساب و … الزامیست.این روش بالاترین نرخ انتقال را دارد و از این لحاظ حائز اهمیت می‌باشد.

این روش نسبت به روش پی پال و وسترن یونیون بسیار کندتر است.زمان انتقال پول بین 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد و همچنین از دیگر معایب آن هزینه بالای انتقال می‌باشد.به طوری مه بستهبه میزان مبلغ بین 20 الی 40 دلار متغیر می‌باشد.

روش سوم:

روش سوم به صورت حواله پول می‌باشد. در این نوع انتقال پول روش های آنلاین و الکترونیکی بسیار کم می‌باشد و افراد هزینه‌ی انتقال فیزیکی پول را به صورت پیش پرداخت به بانک،اداره پست و یا صرافی پرداخت می‌نماید.مزیتی که این روش دارد این است که میزان مبلغ پول عینا به گیزنده می‌رسد،در صورت گم شدن قابل پیگیری و استرداد است،مثل چک و… برگشت پذیر نیست.

هزینه این روش هم مانند روش WTبالا و بین 10 تا 50 دلار می‌باشد.این روش در ایران بسیار متداول است و به دلیل تحریم های ایجاد شده از طرف کشورهای غربی،بسیاری از نقل و انتقال پول به کشورهای دیگر به صورت حواله توسط صرافی ها می‌باشد.

روش چهارم:

این روش به خاطر پایین بودن نرخ ارز و امکان ذخیره ی پول جذابیت دارد.
این روش از روش های انتقال پول با حجم بالا می‌باشدو به دیلی پایین بودن نرخ ارز جذابیت زیادی دارد.

در این روش گزینه های زیادی را پیش روی فرد قرار می‌دهد و در صورت رسیدن میزان ارز به مبلغ موردنظر فرد برای انتقال و جابه جایی می‌توان اقدام نمود.برای این کار حتما باید حساب کاربری ارز خارجی ایجاد نمایید و از طریق آن پول را جابه جا نمایید.

روش پنجم:روش انتقال رایگان بین المللی بانکی محصور به بانک های بزرگ دنیاست که در سراسر جهان شعبی را دارند و از طریق شعب بانک ها در همه جای دنیا می‌توانید به صورت رایگان به شعبه مقصد پول را انتقال دهید.

از شروط این روش داشتن 3 حساب که هر یک در یکی از شعب بانک های هر دو کشور باشد.گیرنده بای در کشور مقصدحساب بانکی در آن بانک داشته باشدو برای آن که نرخ ارز هزینه بالایی را متحما فرد نکند بهتر است دو کشور دارای یک واحد پولی باشند.

بازار همتا به همتا تبدیل ارز (Peer 2 Peer)

این روش یکی از جذابترین روش های جابه جایی و انتقال پول می‌باشد و کمترین هزینه را متحمل افراد می‌کند. روش بدین نحو است که خود مشتری نرخ ارز را تعیین می‌کند و بر اساس میزان هزینه که شما نرخ ارزی مناسب حالتان را پیشنهاد می‌کندبا این روش بدون در نظر گرفتن هزینه های بانکی بخش زیادی از هزینه ها پس انداز می‌شوند خصوصاً اگر میزان انتقال پول زیاد باشد.این روش یکی از با رونق ترین روش های انتقال پول در دنیا محسوب می‌گردد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *