شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ادامه تحصیل در اتریش

شرایط ادامه تحصیل در کشور اتریش

اتریش یکی از 5 کشور دنیا می باشد که تحصیلات را بصورت رایگان ارائه می دهد. باتوجه به سیستم آموزشی این کشور افراد حتی با نداشتن مدرک زبان هم می توانند پذیرش دانشگاههای کشور اتریش را گرفته و در آنجا مشغول به تحصیل شوند. اتریش دارای دانشگاههای معتبر جهانی می باشد که برای علاقمندان به تحصیل یکی از برترین کشورهای دنیا به حساب می آید.

تحصیلات در دبیرستانهای اتریش

دانش آموزان اگر تمایل به ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارند می توانند با داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 برای دبیرستانهای این کشور اقدام کنند و دورههای آموزشی خود را در کشور اتریش سپری کنند.

مدت زمان دوره های قبل دانشگاه در کشور اتریش 12 سال می باشد. یعنی افراد پس از سپری کردن 12 سال تحصیلی می توانند وارد دانشگاههای این کشور شوند.

متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دبیرستان ، می بایست مدارک دال بر تسلط زبان آلمانی در سطح B1 را قبل از ورود به کشور اتریش ارائه نمایند.وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس ، می توانند شما را در راستای یافتن آموزشگاههای تدریش زبان آلمانی ممتاز یاری رسانند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در دوره ی کارشناسی به دو گروه تقسیم می شود :

1- دوره ی پیش دانشگاهی را گذرانده اند

افرادی که از ابتدا قصد تحصیل در کشور اتریش را دارند می بایست در آزمون کنکور شرکت کرده و پس از قبولی در دانشگاههای سراسری می توانند برای ادامه تحصیل در همان رشته ای که قبول شده اند اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد ولی دولت اتریش به این گونه افراد اجازه می دهد که پس از ورود به خاک کشور مدرک زبان آلمانی خود را ارائه کنند.

دانشگاههای اتریش پس از ورود به خاک این کشور از شما امتحان زبان آلمانی گرفته و پس از بررسی به شما اجازه ی ورود داده می شود و یا در دوره های 3 تا 6 ماهه کلاس های زبان شرکت کنند.

2- افرادی که مشغول به تحصیل می باشند:

دانشجویانی که در دانشگاههای سراسرس و آزاد در ایران مشغول به تحصیل هستند می توانند برای ادامه تحصیل خود در کشور اتریش اقدام نمایند.

دانشجویان با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می توانند حتی بدون داشتن مدرک زبان آلمانی برای این کشور اقدام کنند.

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور اتریش مجوز کار در محدوده ای 10 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می توانند مقدار زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را جبران کند. لازم به ذکر است که افرادی که برای کشور اتریش اقدام می نمایند حق همراه را با خود به این کشور دارند که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هم به دو دسته تقسیم می شود:

1- فارغ التحصیلان دوره کارشناسی:

دانشجویایی که در دانشگاههای سراسری دوره ی کارشناسی خود را گذرانده اند می توانند با ارائه مدرک عدم منع تحصیل برای دوره های کارشناسی ارشد کشور اتریش اقدام نمایند. دوره های کارشناسی ارشد در کشور اتریش به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود. متقاضیانی که خواهان سپری کردن دروس به زبان انگلیسی هستند حتما باید نمره ی 6 آزمون IELTS را کسب کنند ولی متقاضیان زبان آلمانی می توانند دوره ی زبان آلمانی را در کشور اتریش سپری کنند.

دانشجویانی که در دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده اند نمی توانند نامه ی عدم منع تحصیل از دانشگاه بگیرند ، این افراد با داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا نمره ی 6 آزمون IELTS می توانند برای پذیرش دانشگاههای کشور اتریش اقدام نمایند. در گذشته دانشجویان دانشگاه آزاد نمی توانستند برای کشور اتریش اقدام نمایند ولی باتوجه به قوانین جدید این سری دانشجویان هم می توانند برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند.

2- دانشجویان حین تحصیل:

دانشجویان دانشگاههای آزاد و سراسری که مشغول به تحصیل هستند می توانند با ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل و بدون مدرک زبان آلمانی در کشور اتریش ادامه تحصیل دهند. همچنین متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می توانند با ارائه ی نمره ی 6 آزمون IELTS وارد دوره های کارشناسی ارشد شوند.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند. میانگین حقوق این متقاضیان بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت است که با این مقدار ساعات کار تعیین شده دانشجویان مقطع فوق لیسانس کشور اتریش می توانند بیشتر هزینه های خود را تقبل کنند.

نکته حائز اهمیت این می باشد که دانشجویان در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی که خواهان ادامه تحصیل در کشور اتریش می باشند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را هم به این کشور ببرند.

کشور اتریش یکی از چند کشوری می باشد که حتی اجازه همراه بدون داشتن مدرک زبان به متقاضیان این کشور می دهد.

تحصیل در مقطع دکترا

دانشجویانی که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد می باشند نمی توانند برای مقطع دکترا در کشور اتریش اقدام کنند و این افراد برای فوق لیسانس مجدد در این کشور اقدام کرده و پس از آن وارد مقطع دکترا می شوند.

دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه های سراسری می توانند برای ادامه تحصیل در کشور اتریش اقدام نمایند.

دانشجویان رشته های مهندسی باید برای ورود به دوره ی دکترا ، سوپروایزر خود را اعلام نمایند و پس از آن وارد خاک این کشور شوند. دانشجویان رشته های دیگر می توانند بدون سوپروایزر وارد این کشور شوند و پس از 2 سال استاد خود را معرفی کنند .

دوره ی دکترا در کشور اتریش به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود.

دانشجویان مقطع دکترا در کشور اتریش مجوز کار در محدوده ای 30 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

37 پاسخ به “ادامه تحصیل در اتریش”

 1. reihan گفت:

  سلام. خواستم بدونم اگه یه خانواده سه نفره(مادر و پدر به همراه دانشجو کارشناسی ارشد )در شهر وین خونه داشته باشن هزینه زندگی به همراه هزینه تحصیل دانشجوشون در ماه حدود چقد میشه؟
  و اینکه اگه هم فرد دانشجو و پدر خانواده شاغل باشن میتونن از پس هزینه ها بربیان یا خیر؟

  • arianapars گفت:

   سلام هزینه های زندگی ماهانه به طور متوسط در اتریش به ازای هر نفر 400-500 یورو هستش.برای تحصیل اگر مدرک b2 آلمانی داشته باشین شهریه رایگان میشه.حقوقی هم که در ازای هر یک ساغت کار کردن دریافت میکنید 8-12 یورو می باشد.

 2. رومینا گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی مهندسی مکانیک در دانشگاه سراسری هستم و 19 سالمه.می خواستم بدونم برای همراه پدر یا مادرم رو می تونم باخودم ببرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   خیر همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال میباشد. پدر و مادر شما میتوانند از طریق توریستی اقدام کنند.

 3. Parisa گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه آزاد هستم
  برای کارشناسی ارشد در اتریش چگونه اقدام کنم؟
  ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   لازمه ی اقدام برای پذیرش در دانشگاه اتریش قبولی شما در همان رشته و همان مقطع مورد نظر در دانشگاه سراسری در کشور خود میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 4. مری گفت:

  سلام . دانشجوی ارشد دانشگاه تهرانم رشته حسابرسی . سن 35 سال . آیلتس 5 دارم . لیسانسم رو 10 سال قبل از همینجا گرفتم البته یک رشته دیگری بودش با معدل خوبی . شما در سایت نوشتین که دکتری را میشه رفت اطریش و رایگان هم هست و نیز میشه در زمانهای خاص کار کرد برای خرج زندگی. اما باز جایی دیگه نوشتین که هزینه تحصیل و …. سالانه 40-50 میلوین تومنه !!!
  1-تحصیل در دوره دکتری (برای من حسابداری ) آیا کلا هزینه داره یا باید از ایران پول بفرستن برای شهریه دانشگاهای اطریش؟
  2-امکان اومدن همسر و فرزند وجود دارد ؟
  3-همسر بیاد اطریش اجازه کار فول تایم داره ؟
  4-چگونه میشه بعد از دکتری اقامت گرفت ؟ روش خاصی داره ؟ یا کلا اقامت نمیدن ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در اتریش
   1. مبلغی که نوشته شده به دلیل آنکه هزینه تحصیل یک عدد کوچک هست مثلا ساللی هزار یورو در اینجا قید شده
   2. عموما شما باید حد اقل 6 ماه را برای تاخیر الحاق همسر درنظر بگیرید
   3. اجازه کار همسر مشروط به اجازه آفیسر ویزا میباشد
   4. به شرط کار کردن پس از تحصیل به شما اقامت دائم داده میشود

 5. فیروزه احمدی گفت:

  سلام.من لیسانس مترجمی پیام نور و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد دارم.آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور اتریش مقدوره با توجه به اینکه از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدم؟ ضمن اینکه کدوم دانشگاهها رایگان میباشند در این کشور.ممنون میشم کمکم کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام .
   باتوجه به شرایطی که وجود دارد هزینه های تحصیل در این کشور به صورت رایگان میباشد .هزینه هایی زندگی وتحصیل در کشور اتریش حدود 40 میلیون تومان است .اما مهم تر از ان این است که شما باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشید . داشتن مدرک زبان المانی تا سطح b2 همجنین داشتن ایلتس 6.5 نیز مهم است .توجه داشته باشید شما در این مقطع اجازه 30 ساعت حق کار دانشجویی دارید که میتوانید کلی از هزینه هایتان را کاهش دهید .

 6. mari گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته نرم افزار از دانشگاه ازاد هستم
  قصد دارم برای ادامه تحصیل به کشور اتریش برم
  هزینه تحصیل چقده؟ دوره ارشد چند سال طول میکشه؟
  بعد از اتمام تحصیل میتونم برای کار و گرفتن اقامت به کشور دیگه ای برم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ ویزای تحصیل در کشور اتریش در مقطع ارشد دو سال به طول می انجامد .مدرک زبان المانی در این مقطع حداقل نمره b1 احتیاج است اما با حداقل زبان المانی میتوانید برای تکمیل دوره زبان به کالج زبان اتریش رفته و بعد از اخذ مدرک b1 یا b2 برای ادامه تحصیل در دانشگاه اقدام نمایید ولی برای کارشناسی ارشد شما میتوانید با داشتن مدرک آیلتس 6 تا 6.5 اقدام به تحصیل در کشور اتریش نمایید . هزینه های تحصیل وزندگی درکشور اتریش حدود 40 تا 45 ملیون تومان است .شما میتوانید پس از اتمام تحصیل در صورت داشتن حداقل زمان ویزا برای کار به دیگر کشور های اتحادیه اروپا بروید.

 7. بابک گفت:

  سلام من 30 سال دارم می خواستم ببینم برای رفتن ب اتریش از کجا دانشگاه های ک رشته معماری دارن رو پیدا کنم

 8. هانا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده 31 سالمه و فارغ اتحصیل ممتاز مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری در رشته فیزیک-نانو میباشم. معدل کارشناسی 17.50 و ارشد 18.10 است و 1 مقاله ISI و 1 مقاله ISC و 10 مقاله کنفرانس ملی و بین المللی دارم. در حال حاضر برای گرفتن مدرک تافل یا آیلتس کلاس زبان میرم. همسرم دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه غیرانتفاعی هستند. با شرایطی که داریم امکان این هست بتونم پذیرش دانشگاههای درجه یک اتریش و فاند بگیرم؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش با داشتن رزومه تحصیلی مناسب و مدرک آیلتس 7 و با توجه به شرایط شما امکان پذیرش وجود دارد و امکان داشتن همراه در مقطع ارشد به بالا برای افراد وجود دارد ولی امکان ملحق شدن فرد با تاخیر زمانی انجام پذیر باشد.

 9. S گفت:

  سلام من بيست سالمه ديپلم رشته تجربى رو دارم دانشگاه نرفتم زبان المانيم تازه شروع كردم به خوندن … ميخواستم بدونم با اينكه دانشگاه نرفتم ميتونم براى ادامه ى تحصيل برم اتريش ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد بدین منظور باید مدرک زبان آلمانی B2 را داشته باشید.

  • arianapars گفت:

   سلام اگر مدرک b2 آلمانی داشته باشین و قبولی در دانشگاه سراسری میتونید برای کارشناسی اقدام کنید.

 10. بهار گفت:

  سلام. طبق متن فوق “در گذشته دانشجویان دانشگاه آزاد نمی توانستند برای کشور اتریش اقدام نمایند ولی باتوجه به قوانین جدید این سری دانشجویان هم می توانند برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند” آیا با داشتن مدرک فوق لیسانس از دانشگاه آزاد میتوانم برای فوق لیسانس در دانشگاه های اتریش اقدام کنم؟ اگر به من اجازه ای داده میششد حتی از لیسانس شروع به این کار میکردم. بنابراین فعلا برای دکترا نمیخواهم اقدام کنم. مشکل این است که مدرک لیسانس از سراسری و مدرک فوق از آزاد است. آیا همچنان باید به دنیال نامه منع تحصیل از دانشگاه مقطع لیسانس خود باشم؟ در سال 2013 در مقطع دکترا هم پذیرفته شدم (با کنکور و مصاحبه) و ترجمه مدارک قبولی در سه کنکور لیسانس فوق لیسانس و دکترا را دارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه از آگاهی رشته شما مسلما دقیق تر شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور اتریش مورد بررسی قرار می گرفت ولی به صورت کلی شما می توانید برای ادامه تحصیل در کشور اتریش از مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید

 11. رضا ملکی گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشنای مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد ساوه معدل 14.76 سال 1389 هستم قصد ادامه تحصیل درمقطع ارشد بصورت رایگان در یکی از کشورهای نروژ ، آلمان ، فنلاند و اتریش را دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در دانشگاه اتریش مدرک از دانشگاه سراسری باشه ودر دانشگاه دیگر نیاز به EILTS 6.5 دارید.

 12. آذین گفت:

  سلام
  من میخوام برای لیسانس در یکی از دانشگاه های رایگان اقدام کنم.میشه راهنمایی کنید.معدل دیپلمم 17 معدل پیش دانشگاهی 15.زبان هم 67 تافل دارم.ممنون.

 13. وحید گفت:

  سلام. فارغ التحصیل رشته مکانیک با معدل ۱۴.۹۰ دانشگاه گیلان هستم و در حال حاظر ارشد تبدیل انرژی گیلان میخونم. میخواستم بدونم میشه بدون داشتن زبان و با اینکه ارشد هستم برای ارشد اتریش اقدام کنم یا نه. حتما باید برای دکتری اقدام کنم. و اینکه اتریش بورسیه میکنه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور اتریش در مقطع دکتری با داشتن مدرک زبان المانی میتونید اقدام کنید و هزینه دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است.

 14. هانا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده 31 سالمه و فارغ اتحصیل ممتاز مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری در رشته فیزیک-نانو میباشم. معدل کارشناسی 17.50 و ارشد 18.10 است و 1 مقاله ISI و 1 مقاله ISC و 10 مقاله کنفرانس ملی و بین المللی دارم. در حال حاضر برای گرفتن مدرک تافل یا آیلتس کلاس زبان میرم. همسرم دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه غیرانتفاعی هستند. با شرایطی که داریم امکان این هست بتونم پذیرش دانشگاههای درجه یک اتریش و فاند بگیرم؟لطفا راهنماییم کنید.
  با سپاس

  • علی سعیدی گفت:

   سلام. شما با توجه به شرایطتان امکان گرفتن پذیرش تحصیلی از کشور اتریش را دارید. اینکه موضوع مقاله شما و حوزه ای که در آن تخصص پیدا کرده اید تا چه مقدار به شرایط پژوهشی موجود در اتریش نزدیک باشد، به دریافت بورسیه تحصیلی کمک می کند. بهتر است با زبان آلمانی نیز آشنایی داشته باشید تا از ابتدا شرایط بهتری برای خود فراهم کنید.

 15. پدرام گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته نرم افزار از دانشگاه ازاد هستم میتونم واسه ادامه تحصیل اقدام کنم و زبان المانی رو توی اتریش بخونم. چون میخوام به زبان المانی درس بخونم

 16. مهران گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد تهران مرکزی با معدل ۱۴/۱۰ و فوق لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری صنعتی بابل با معدل ۱۵/۸۳ هستم. که ابتدای۲۰۱۵ فارغ التحصیل شدم. سه مقاله کنفرانس داخلی مرتبط و یک مقاله کنفرانس بین المللی ارائه شده در داخل کشور دارم. ۱۴ سال سابقه کار مرتبط در سازمان معتبر و پروانه نظارت تاسیسات ساختمان هم دارم. تعدادی کورس آموزشی مرتبط کاری هم دارم. علاقه مندم مقطع دکترا در دانشگاه تکنیک وین یا گراتس درس بخونم. البته گواهی عدم ممانعت از تحصیل برای مقطع دکترا از وزارت علوم و دانشگاه فارغ التحصیلی ارشدم هم دارم. یه پروپوزال هم در ادامه تز ارشدم آماده کردم که نمیدونم مورد پذیرش قرار میگیره یا خیر. درگیر کلاس خصوصی زبان انگلیسی هم هستم البته هماهنگ کردم معلم خصوصی زبان آلمانی هم بگیرم حداقل در سطح مقدماتی آشنایی داشته باشم. فقط نکته ای که هست این هست که نیاز به فاند هم ندارم ولی برای مصاحبه با سوپروایزر قبل پذیرش آمادگی ندارم چرا که از نظر زبان فکر کنم خوب نتونم فعلا صحبت کنم و از موضوع پایان نامه ام دفاع کنم و بتونم توجیه کنم. خوشحال میشم نظرتون را در خصوص پذیرش و مصاحبه بدونم.

 17. kuruosh گفت:

  سلام من دانش اموخته رشته مهندسی کنترل از دانشگاه ازاد با مدرک15وکاردانی برق صنعتی از دانشگاه ازاد با معدل12/20میباشم.درحال گذراندن دوره ایلس هستم.ایا شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای خوب اتریش دارم یا خیر با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   در کشور اتریش مدرک تحصیلی از دانشگاه های ازاد مورد تایید نمی باشد شما می توانید با روش های دیگر برای تحصیل به اتریش راه پیدا کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایطتان می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 18. shadi گفت:

  سلام آزمون کنکور سراسری برای رشته پزشکی در چه سطحی هست و امکان قبولیش چقدره واینکه کجا برگذار میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *