خبر ویژه تا پایان اردیبهشت ماه با ظرفیت فقط 100نفر!! با مجموعه تماس بگیرید طرح شتاب آریاناپارس خبر ویژه

ارزیابی پرستاران در نیوزلند

ارزیابی پرستاران در نیوزلند

یکی از همسایه های پرطرفدار استرالیا نیوزلند است که این روز ها در بین مهاجران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و زبان انگلیسی مزیت این کشور برای تحصیل و زندگی محسوب می شود . یکی از رشته های پرطرفدار برای نیوزلند پرستاری است . ارزیابی پرستاران در نیوزلند روند مشخص و معینی دارد که در این بخش به تفضیل تمام موارد آن بیان می شود .

در نیوزلند شورایی تحت نظارت تضمین صلاحیت بهداشت در سال ۲۰۰۳ ، مسئولیت ارزیابی و ثبت نام پرستاران را برعهده دارد که هر داوطلب ثبت نام پرستاری می بایست شرایط لازم و ضروری را داشته باشد و همچنین مدارک کتبی و ثبت شده در حیطه کاری که ثبت نام می کند را کسب کرده باشد و صلاحیت پذیرش در حیطه کار را داشته باشد . متقاضیانی که با موفقیت برنامه تحصیلی تایید شده در نیوزلند را بطور کامل می گذرانند ، می توانند برای رشته پرستاری در حیطه ای که مدرک تحصیلی مکتوب دارند ، ثبت نام کنند .

برای داوطلبان پرستاری و پرستاران ثبت نام شده ، گذراندن آزمون نهایی دولتی نیز ضروری است . شرایط مورد ( برای ثبت نام * ) تایید شورامتقاضی می بایست قادر به برقراری ارتباط موثر به عنوان پرستار باشد .  متقاضی می بایست تسلط کافی به مکالمه و درک زبان انگلیسی به منظور حفاظت از سلامت و ایمنی عمومی داشته باشید شرایط فیزیکی و یا روحی نداشته باشید که مانع از انجام کار می شود عدم سوپیشینه ای که در انجام کار انعکاس منفی را نشان دهد.

هیچ گونه پیگرد قانونی و یا مشکل انضباطی در نیوزلند و یا هر کشور دیگری نداشته باشد که صلاحیت کار متقاضی را زیر سوال ببرد نداشتن دلیلی برای به خطر انداختن سلامت و ایمنی عمومی که صلاحیت متقاضی برای ثبت نام را دچار مشکل کند مدارک تحصیلی مورد نیاز * فارغ التحصیلان نیوزلند که شرایط خاص به خود را دارند :

۱) مدرک کارشناسی در رشته پرستاری که مورد تایید شورای پرستاری نیوزلند باشد .

۲) مدرک کارشناسی ارشد پرستاری که در سطح ۷ چهارچوب صلاحیت مدارک شورای پرستاری نیوزلند باشد.

۳) مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر که در سطح ۸ چهارچوب صلاحیت مدارک شورای پرستاری نیوزلند باشد.

۴) دریافت مجوز از ارزیابی شورای صلاحیت پرستاری برای پرستاران ثبت نام شده از طرف حامی تایید شده

۵) دریافت مجوز و پذیرش در آزمون پرستاران ثبت نام شده توسط شورای پرستاری نیوزلند پرستاران ثبت نام شده از کشورهایی غیر از نیوزلند که شرایط خاص به خود را دارند :

a ) ثبت نام با یک مرجع نظارتی از خارج از کشور

b) اتمام موفقیت آمیز تحصیل پرستاری که معادل مدرک کارشناسی رشته پرستاری در سطح ۷ چهارچوب صلاحیت پرستاری نیوزلند باشد و یا مدرک مورد تایید شورای پرستاری نیوزلند قرار بگیرد .

c ) اتمام موفقیت آمیز دوره پیش ثبت نام کارشناسی ارشد پرستاری که معادل مدرک  کارشناسی  رشته پرستاری در سطح ۷ چهارچوب صلاحیت پرستاری نیوزلند باشد که منجر به ثبت نام در دوره کاری پرستاران شود .

d) اتمام موفقیت آمیز دوره کارشناسی ارشد که معادل دوره بعد از کارشناسی ارشد در سطح۸ چهارچوب صلاحیت پرستاری نیوزلند باشد که منجر به ثبت نام در دوره کاری پرستاران شود .

e) سال کار پرستاری به عنوان پرستار ثبت نام شده با حداقل ۲۵۰۰ ساعت کاری در مدت ۵ سال قبل از فرستادن درخواست کار

f) اتمام موفقیت آمیز برنامه ارزیابی صلاحیت تایید شده از شورای پرستاری نیوزلند .

 ثبت نام پرستاران در نیوزلند

متقاضیانی که با موفقیت برنامه های تحصیلی تایید شده نیوزلند را می گذرانند ، می توانند به عنوان پرستار در حیطه کاری که مدارک مکتوب دارند برای پرستاری ثبت نام کنند . متقاضیان باید امتحان نهایی دولتی را نیز بگذرانند . هر داوطلب می بایست شواهدی مبنی بر حمایت از ثبت نام خود از طرف سرپرستاری که در آنجا درس خوانده ارائه دهد . هر متقاضی باید دو داور از اساتید مشهور و به نام در جایی که زندگی می کند ، بیابد که او را در دوره تحصیل پرستاری بشناسد که این داورها نباید از بستگان ، هم اتاقی ، شاگرد و یا مربی محل تحصیل وی باشند .

هر متقاضی می باید شرایط زیر را متعهد شود و امضاء نماید .

 توانایی برقراری ارتباط موثر به عنوان یک پرستار را دارد .

 تسلط کافی به مکالمه و درک زبان انگلیسی به منظور حفاظت از سلامت و ایمنی عمومی داشته باشد .

 هیچ مشکل جسمی و یا روحی که مانع از انجام کارشود را ندارد .

 هیچ گونه پیگرد قانونی و یا مشکل انضباطی در نیوزلند و یا هر کشور دیگری نداشته باشد که صلاحیت کار وی را زیر سوال ببرد .

 دلیلی برای به خطر انداختن سلامت و ایمنی عمومی نداشته باشد که صلاحیت کاری وی دچار مشکل شود شورا هر متقاضی را بطور مجزا و فردی بررسی می کند و در طی این مدت به کسب اطلاعات بیشتر و استعلام از سوابق افراد می پردازد.

اگر داوطلب محکومیت جزایی داشته باشد و یا هر مسئله ای که صلاحیت وی را تحت الشعاع قرار دهد می بایست اطلاعات بیشتری را در اختیار شورا قرار دهد و یا حتی ملاقاتی با کمیته شورا برای توضیحات داشته باشد . شورای پرستاری متقاضیانی را که با موفقیت آزمون را گذراندن در سریع ترین زمان ممکن جذب می کند . در این زمان ، پرستاران لازم است که جهت اخذ مدرک ( گواهی ) عملی یکساله اقدام کنند . داوطلبانی که موفق به گذراندن مراحل ذکر شده در قسمت بالا نشده اند ، فرصتی برای اعتراض و بحث در مورد درخواستشان به آنها داده می شود و می تواند درخواست تجدید نظر دهند .

ثبت نام پرستاران بین المللی

هنگامی که پرستاری در کشور دیگری ثبت نام شده باشد و در خواست ثبت نام در شورای نیوزلند را داشته باشد ، هر متقاضی به طور مجزا بررسی می شود و شورا یک سیستم ثبت نامی دو طرفه و مشترک با استرالیا را اعمال می کند . هزینه فرم برای پرستاران صلاحیتدار بین المللی ( IQN ) معادل ۰۰/۶۵۰ دلار و فرم TTMR ( توافق دو جانبه ) هزینه ۰۰/۳۴۰ دلار دارد . این نکته قابل توجه است که هزینه غیر قابل برگشت می باشند .

موسسه آریانا پارس در جهت دستیابی آسانتر و مطمئن تر پرستاران عزیز به شرایط مهاجرت به کشور نیوزلند با داشتن مشاورین برتر آماده همکاری با شما عزیزان است . این نکته را باید در نظر داشت که پرستاران صلاحیتدار بین المللی باید فرم بررسی سابقه کیفری بین المللی را تکمیل کنند و برای هر کشوری که آنها در آنجا زندگی کرده اند و یا هر کشور و یا منطقه ای که حداقل ۶ ماه در آنجا ساکن بوده اند ، می بایست به درخواست شورا فرمی را تهیه نمایند که هزینه هر فرم ۰۰/۱۴۹ دلار استرالیا می باشد در تاریخ اول آوریل ۲۰۱۷ شورای پرستاری نیوزلند در مورد نحوه دریافت مدارک و روند ارزیابی درخواستها تغییراتی را اعمال کرده است .

پرستاران عزیز بعد از فرستادن مدارک می توانند روند کارشان را به شرح زیر پیگیری کنند
 در عرض یک هفته بعد از دریافت مدارک به داوطلب شماره منبع داده می شود تا از طریق آن پیگیر روند کار باشد

 بررسی مدارک زمانی آغاز می شود که تمام اسناد مورد نیاز ذکر شده در دستورالعمل ثبت نام به شورای نیوزلند برسد.

 ارزیابی رسمی درخواست متقاضی ظرف ۲۵ روزکاری انجام می شود  اگر مدارکی هنوز کامل نشده باشد ، به صورت آنلاین قابل پیگیری ست . شورای پرستاری نیوزلند به طور مستقیم با هیچ داوطلبی برای درخواست مدارک تکمیلی تماس نخواهد گرفت

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

2 پاسخ به “ارزیابی پرستاران در نیوزلند”

  1. بخشنده گفت:

    با سلام و احترام
    لطف میکنید نام شورای بررسی صلاحیت پرستاران یا سایت مربوط به ان را در این صفحه قرار دهید یا برای بنده ارسال نمایید.
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *