شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آشنای مهم ترین شهرهای استرالیا

استرالیا کوچکترین قاره و یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که در میان اقیانوس هند و اقیانوس آرام در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است. پایتخت استرالیا، «کانبرا» در جنوب شرقی این کشور و در میان دو شهر بزرگ «سیدنی» و «ملبورن» قرار دارد.

استرالیا دارای دولت فدرال است که شامل یک دولت مرکزی و دولتهای ایالتی می باشد ایالات کشور استرالیا عبارتند از: نیوساوت ولز، ویکتوریا، کویینزلند، استرالیای جنوبی، استرالیای غربی و تاسمانیا

این کشور دارای دو فرمانداری شمالی و فرمانداری پایتخت نیز می باشد. استرالیا از لحاظ وسعت و گستردگی تا حدودی شبیه ایالات متحده آمریکا است با این تفاوت که این کشور تنها ۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد با نرخ رشد جمعیتی پایین و اگر مشارکت مهاجرین نبود نرخ رشد جمعیت این کشور منفی بود. به دلیل بیابانی بودن نواحی مرکزی اکثر جمعیت شهرنشین این کشور در نوار ساحلی ساکن هستند.

مهم ترین شهرهای استرالیا عبارتند از: سیدنی، کانبرا، ملبورن، پرت، پرسین، آداید، داروین و گلدکاست.

کانبرا

پایتخت استرالیا شهر کانبرا می باشد که پارلمان و مقر نخست وزیر استرالیا در این شهر واقع شده است اگرچه کانبرا در قیاس با شهرهای سیدنی و بلورن شهر کوچکی است؛ در حدود ۴۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و بزرگترین شهر غیرساحلی استرالیا و همینطور همنشین شهر بزرگ این کشور می باشد. آب وهوای کانبرا نسبتاً معتدل و بیشترین بارندگی این شهر در ماه مارس است.

شهر کانبرا در حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد و یکی از زیباترین، پاکیزه ترین و امنترین پایتخت های دنیا می باشد. بسیاری از رویدادهای ملی استرالیا مانند فستیوال موسیقی، فستیوال گل و فستیوال بالنها در شهر کانبرا صورت می پذیرد. دانشگاه ملی استرالیا با رنکینگ ۲۴ جهانی در شهر کانبرا قرار دارد.

سیدنی

شهر سیدنی مرکز ایالت نیوساوت ولز و یکی از بزرگترین شهرهای استرالیا است. سیدنی یکی از پویاترین شهرهای جهان با استانداردهای بالای زندگی می باشد که در ساحل جنوب شرقی استرالیا واقع شده است. سیدنی در بیشتر روزهای سال آب و هوای معتدلی دارد و شرایط مناسبی برای زندگی دارد.

علاوه بر این سیدنی قطب سیاسی و اقتصادی استرالیاست «آپراهاوس» سیدنی به سبب معماری منحصر به فرد آن که شبیه بادبان می باشد به نمادی برای این شهر مبدل گشته است. این شهر در حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد که درصد بالایی از ان را مهاجران تشکیل می دهند.

ملبورن

ملبورن پایتخت ساحلی ایالت ویلتوریا و دومین شهر بزرگ استرالیا است. شهر ملبورن به مدت ۲۶ سال، بین سال های ۱۹۲۷ – ۱۹۰۱ پایتخت استرالیا بود. این شهر بزرگترین سیستم تراموا را در خارج از اروپا و چهارمین را در جهان دارد.

شهر مبلورن بیش از ۴٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد و محل سکونت بیشترین مهاجران ایتالیایی و یونانی می باشد. تا سال ۲۰۱۴ حدود ۳۸ درصد جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دادند. شهر ملبورن دارای آب و هوای بسیار متغیری است و شما ممکن است در یک روز چهار فصل را در این شهر تجربه کنید.

این شهر بیشترین تعداد رستوران ها و کافه ها را نسبت به جمعیت خودش در جهان دارا است. دانشگاه ملبورن با رنکینگ ۳۹ جهانی در این شهر قرار دارد.

 پرت

شهر پرت مرکز ایالت استرالیای غربی است و در حدود ۵/۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. که تقریباً معادل مساحت اروپای غربی است. این استان حدود ۵/۲ میلیون نفر جمعیت دارد که بیشتر این جمعیت در شهر پرت ساکن هستند.

شهر پرت در اغلب روزهای سال آفتابی است دانشگاه مورداک در مرکز این شهر واقع شده است. در سال ۲۰۱۶ این شهر هفتمین مکان مناسب دنیا برای سکونت بر اساس معیارهای بهداشتی، فرهنگی، محیط زیست، تحصیلات و زیر ساخت های زندگی شناخته شده است.

بریسین

شهر بریسین مرکز ایالت کویینزلند، دومین ایالت بزرگ استرالیا می باشد. علاوه بر این برسین سومین شهر بزرگ استرالیا نیز هست. آب و هوای بریسین نیمه استوایی و در اغلب روزهای سال آفتابی ست. جمعیت بریسین در حدود ۱۰۶ میلیون نفر بوده و با وجود سه دانشگاه مطرح، بالاترین نسبت جذب دانشجو را در سایت QS دارا می باشد. به دلیل وجود سیستم حمل و نقل مناسب این شهر مورد توجه دانشجویان است.

آدلاید

آدلاید مرکز ساحلی ایالت استرالیای جنوبی است ساکنین این شهر از فرهنگ ها و قومیت های متفاوتی هستند. این شهر در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و توسط رودخانۀ تورنز به ۲قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. دانشگاه آدلاید بارنکینگ ۱۰۹ بهترین رنکینگ را در میان دانشگاه های جنوب استرالیا دارا میباشد.

درآمد ماهیانه و همینطور هزینه های زندگی در شهر آدلاید سطح نسبتاً پایینتری از دیگر کشورهای استرالیا دارد و شرایط کار و زندگی در این شهر به مراتب از شهرهای دیگر استرالیا پایینتر است. البته بیزینس ها و صنایع مهمی مثل صنایع دفاعی در شهر آدلاید حضور دارند.

از دیگر صنایع مهم می توان به صنایع بهداشی، صنایع خرد و بخش تولید اشاره کرد، اگرچه متأسفانه وجود این صنایع در بالا بردن سطح اقتصادی شهر آدلاید موفق نبوده اند و این شهر همچنان از نرخ بالای بیکاری در قیاس با سایر شهرهای استرالیا رنج می برد.

داروین

داروین مرکز و پایگاه مرزی پیشین فرمانداری شمالی استرالیا است. علاوه بر این شهر داروین دروازه ای به پارک ملی (کاکادو) نیز می باشد. داروین دارای دو فصل خشک و مرطوب می باشد. دمای هوا در فصل مرطوب نسبتاً بالا و در فصل خشک نسبتا پایین است.

به دلیل کوچک بودن شهر داروین موقعیت های شغلی کمتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ استرالیا در این شهر موجود است. با این وجود به دلیل موقعیت این شهر که نسبتاً از سایر شهرهای استرالیا دورتر می باشد. شرکت ها معمولاً برای یافتن نیروی کار مناسب دچار مشکل می شوند.

نتیجه امکان یافتن موقعیت های مناسب شغلی در این شهر وجود دارد حتی برای افرادی که مهارت کافی ندارند. در طول فصل خشک به دلیل هجوم توریست ها موقعیت های شغلی کمتر و در طول فصل مرطوب یافتن شغل مناسب آسانتر است.

گلدکاست

شهر گلدکاست در جنوب بریسین در ساحل شرقی استرالیا واقع شده است. گلدکاست به دلیل وجود سواحل شنی طولانی و راهنما و کانال های آبی متعدد شهری مشهور می باشد. علاوه بر این گلدکاست دارای پارک های تفریحی و موضوعی متنوعی می باشد.

جمعیت گلدکاست در حدود ۶۰۰ هزار نفر می باشد و این شهر ششمین شهر بزرگ استرالیا است. با توجه به جمعیت محدود این شهر، موقعیت های کاری کمتری نیز در دسترس است.
گلد کاست مقصد گردشگران بسیاری است و در نتیجه صنعت هتلداری در این شهر رونق ویژه ای داد و رشته مدیریت هتل یکی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های گله کاست می باشد.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *