شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اشتغال در ایتالیا

همه ساله افراد زیادی در صدد ورود و اشتغال در ایتالیا می باشند اما نکته حائز اهمیت در ارتباط با موضوع اشتغال در ایتالیا آمار های جهانی سال ۲۰۱۸ از این کشور می باشد. کشور ایتالیا بر طبق آمارهای صندوق جهانی پول در سال ۲۰۱۸، هشتمین اقتصاد برتر جهان را دارد. البته این کشور هنوز تحت تأثیر بحران مالی جهانی، رتبه دوم بدهکارترین کشور اروپایی را بعد از کشور یونان دارد.

بیشتر ساکنین این کشور را در محدوده شمالی ایتالیا ساکن هستند. این در حالیست که موقعیت های شغلی بیشتری در شهرهای بزرگ شمالی ایتالیا برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف نیز فراهم است.

تفاوت شایان ذکری بین شمال و جنوب کشور ایتالیا وجود دارد. قسمت شمالی کشور ایتالیا صنعتی تر و پیشرفته تر است و تعداد شرکت های خصوصی بسیار بیشتر از جنوب ایتالیا است. در مقابل قسمت جنوبی ایتالیا بیشتر بر مبنای کشاورزی استوار است.

نرخ بیکاری در هر دو نیمه شمالی و جنوبی ایتالیا یکسان و در حدود ۲۹ درصد می باشد. به دلیل توریستی بودن کشور ایتالیا، مشاغل موقت مرتبط با صنعت توریسم بسیار قابل دسترس تر از مشاغل دائمی در این کشور هستند.

زبان مورد نیاز برای اشتغال در ایتالیا

بیشتر ساکنین محلی ایتالیا به زبان انگلیسی تسلط ندارند و اشتغال در ایتالیا بدون تسلط به زبان ایتالیایی کار دشواری است. از سوی دیگر تسلط به زبان انگلیسی در ایتالیا خود امتیاز ویژه ای محسوب می شود، مخصوصاً در صنعت توریسم و همینطور در آموزش به همین دلیل شغل آموزش زبان انگلیسی در ایتالیا بسیار قابل دسترس است.

بخش خدمات غالباً باعث بهبود اقتصاد با خرده فروشی، عمده فروشی و حمل و نقل می شود. در زمینه تولید اقدام لوکس مانند لباس، ماشین و مبلمان نیز ایتالیا تولیدات قابل توجهی دارد. در زمینه تولیدات کشاورزی ایتالیا یکی از عمده ترین تولیدکنندگان مشروبات الکلی، روغن زیتون و میوه می باشد.

ممکن است تعداد کمپانی های چند ملیتی در ایتالیا کمتر از سایر کشورهای اروپایی باشد ولی کمپانی های اینترنشنال ایتالیایی به اندازه کافی قدرت مند و قابل توجه هستند.

این کمپانی های شامل فراری و لامبورگینی، در زمینه ماشین سازی و گوچی، پرادا، ورساچه و آرمانی در زمینه صنعت مُد می باشند.

مراجع مناسب برای اشتغال در ایتالیا

برای اشتغال در ایتالیا افراد می توانند از مجلات، روزنامه ها و وب سایت های که در قسمت پایین به برخی از آنها اشاره کرده ایم استفاده نمایند:

www.Clicca Lavoro.it
www.EURES job search
www.Jobs in Milon.com
www.Lavorare.net
www.Reed-Jobs in Italy.co.uk
www.The local Italy
www.Total Jobs – Jobs in Italy.com
www.Trovolavoro.it

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) موارد ذیل را به عنوان زمینه هایی که ایتالیا در آن دچار کمبود در زمینه شغلی است را برشمرده است که افراد متخصص می توانند در زمینه های زیر برای اشتغال در ایتالیا اقدام نمایند:

• الهیات
• الکترونیک و کامپیوتر
• مهندسی مکانیک و فناوری
• ریاضی

چگونه در ایتالیا شغل بیابیم

پیدا کردن شغل از طریق شبکه دوستان و خانواده در مجموع بهترین روش می باشد. یافتن شغل دلخواه زمانی که شما در کشور ایتالیا حضور دارید، مطمئناً راه بهتری است.

همچنین اگر شما برای شرکتی کار می کنید که در ایتالیا شعبه دارد می توانید از این طریق اقدام بفرمایید. از طرف دیگر شما می توانید با پر کردن فرم استخدامی و فرستادن آن برای شرکت های مختلف اقدام فرمایید. البته همه این مراحل مربوط به افرادی است که در اتحادیه اروپا حضور دارند.

شغل های تابستانی

به دلیل پررونق بودن صنعت گردشگری در ایتالیا شغل های موقت مرتبط با این صنعت همواره در ایتالیا وجود دارد. این شغل ها بیشتر مرتبط به صنعت هتل داری و رستوران داری هستند. شغل های موقتی در زمینه صنعت کشاورزی هم در دسترس هستند.

اشتغال

شغل های مرتبط با تدریس

تقاضا برای شغل مدرس زبان انگلیسی معمولاً در ایتالیا بسیار زیاد می باشد. بیشتر این تقاضاها مربوط به شهرهای بزرگ مانند رُم، فلورانس و میلان هستند. مدرسین زبان انگلیسی می توانند با استخدام مدارس دولتی، مدارس خصوصی، دانشگاه ها درآیند و یا حتی به صورت خصوصی برای شرکت ها کار کنند.

برای به دست آوردن شغل معلمی زبان انگلیسی شما نیازمند گذراندن دوره های TEFL و همچنین مدرک دانشگاهی در زمینه تدریس هستید.

برای اطلاعات جامع تر در این زمینه می توانید به سایت www.TEFL jobs in Italy مراجعه نمایید.

کارآموزی:

همچنین شما می توانید در ابتدا از طریق کار آموزی اقدام فرمایید تا بدین ترتیب امکان یادگیری بهتر زبان ایتالیایی را نیز داشته باشید. بیشتر موقعیت ها برای کارآموزی در صنعت مد و معماری و هنر قابل دسترس هستند.

سایت های معتبر برای یافتن کارآموز عبارتند از:

www.AIESEC UK.com
www. Go Abroad.com
www.IAESTE.com

زبان مورد نیاز برای اشتغال در ایتالیا:

در اغلب مواقع دانش زبان ایتالیایی برای داشتن شغل مناسب در ایتالیا به شما کمک شایانی می کند. اگرچه در شهرهای بزرگ امکان یافتن شغل مناسب به زبان انگلیسی هم وجود دارد.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *