شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اطلاعاتی در مورد کمبریج؛ انگلستان

اطلاعاتی در مورد کمبریج؛ انگلستان

اغلب بهترین دانشگاه‌ ها،  موزه‌ ها، پارک‌ ها و تولیدات نمایشی انگلستان، متعلق به شهر کمبریج می باشد. این شهر به خاطر وجود مردمی مهربان و محیطی دانشگاهی، معروف می باشد. همچون شهر آکسفورد، زندگی در این شهر هم حول محور دانشگاه‌ های بزرگی که در آن وجود دارد می ‌چرخد. اگر چه وجود دانشگاه، محور اصلی زندگی در این شهر می باشد ولی اکثر فعالیت‌ های تفریحی نیز در آن وجود دارند که ارتباطی با تحصیل و دانشگاه ندارند و می‌ توانید آن ها را در این شهر تجربه کنید. در کل، شهر کمبریج مکان مناسبی برای گذراندن یکی دو روز از تعطیلات تان می باشد. در حالی که این شهر بسیار به لندن نزدیک است، برای سفری یک روزه از پایتخت نیز گزینه ی خوبی می باشد.

نکته ‌هایی برای صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها

شرکت در کنفرانس ‌ها

شرکت در سخنرانی که در دانشگاه برگزار می شود، تجربه ‌ی خوبی می باشد. به همین ترتیب از نزدیک با زندگی دانشجویان آشنا خواهید شد و بعد‌از‌ظهری را در محیط آکادمیک و در کنار اساتید و دانشجویان سپری خواهید کرد.

قدم زدن در پارک ‌ها

در شهر کمبریج، بسیاری از پارک ‌ها ورودی ندارند و نباید هیچ هزینه ای را بپردازید. البته برای ورود به باغ گیاه شناسی باید هزینه‌ ای را بپردازید. به همین ترتیب چند ساعتی را به دور از محیط شلوغ و پر ‌سر ‌و ‌صدای شهر می مانید و می‌ توانید از تماشای منظره های زیبای کمبریج لذت ببرید.

تعطیلات آخر سال تحصیلی  (May Week)

این تعطیلات از نیمه‌ ی اول ماه ژوئن شروع می شود. علی‌رغم اسم گمراه‌کننده‌ای که دارد، تقریبا ده روز می باشد. دانشجویان بعد ازبه پایان رسیدن  امتحانات چند روزی را به استراحت می‌ پردازند و از قایق رانی، پیش آمدهایی که در فضای باز برپا می‌ شوند، مهمانی‌ ها و تفریحات تابستانی لذت می ‌برند. شما نیز به عنوان یک گردشگر می توانید در این روزها از این فرصت استفاده کنید و از قیمت‌ های پایینی که وجود دارد بهره ببرید و در فعالیت‌های تفریحی حضور یابید.

جاذبه‌ های گردشگری و دیدنی‌ های کمبریج

بازدید از دانشگاه ‌ها

دانشگاه کمبریج در کنار ساختمان‌ هایی که قدمت آن ها مربوط به صدها سال پیش می باشد واقعا زیبا به نظر می رسند و ارزش این را دارند که آن ها را تماشا کنید. بازدید از دانشگاه ‌های دیگر نیز خالی از لطف نمی باشد مخصوصا دانشگاه ‌ها و دانشکده ‌های بزرگ‌ تر. دانشکده‌ های Kings and Queens، دارای بناهای زیبایی می باشند. درهای دانشگاه ‌ها در روزهای امتحانات و هفته ‌ی آخر ماه مه و اولین هفته ‌ی ماه ژوئن بر روی گردشگران بسته‌ می باشند.

باغ گیاه ‌شناسی دانشگاه کمبریج

اگر قصد دارید که  بعد‌از‌ظهر آرامی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم به باغ گیاه‌شناسی دانشگاه کمبریج سری بزنید. این باغ واقعا زیبا می باشد و یکی از بهترین قسمت های سفر شما به این شهر می باشد. برای ورود به این باغ باید پنج پوند بپردازید.

شرکت در سخنرانی‌ ها

این را به یاد داشته باشید که برخی از این سخنرانی ‌ها تنها مخصوص اعضا می باشند ولی اگر از پیش، بررسی کنید می‌ توانید کنفرانس‌ هایی را پیدا کنید که تماشای آن ها برای عموم آزاد می باشد.

عبور از   Backs

این قسمت از شهر کمبریج که در شرق Queen’s Road قرار گرفته است، منطقه ای فوق العاده برای تماشای مناظر شهر می باشد. علاوه بر این می ‌توانید در Kings College به قدم زدن بپردازید و از مجموعه ‌ای از فروشگاه ‌ها و مغازه‌ ها بازدید کنید.

ورزش  Punting

این ورزش به عنوان یکی از ورزش‌های قدیمی شهر کمبریج به حساب می آید. در اصل نوعی قایق رانی با قایق‌ هایی چوبی تحت عنوان Punt می باشد. برای شرکت در تورهای راهنمای Punting باید حدود دوازده پوند بپردازند. علاوه بر این  می‌ توانید قایق اختصاصی را کریه کنید و خودتان را محک بزنید. بنابر این مقداری غذا و نوشیدنی را به همراه تان داشته باشید و برای سپری کردن یک روز در رودخانه به همراه دوستان آماده شوید. بسیاری از این تورهای راهنما، به وسیله دانشجویان دانشگاه ‌های معروف برگزار می‌ شوند. آن ها در طول تور، اطلاعاتی را درمورد تحصیل در این دانشگاه ‌ها و زندگی دانشجویی در این شهر در اختیارتان قرار خواهند گذاشت.

تئاتر  ADC

در این تئاتر می ‌توانید نمایش‌های آماتور را تماشا کنید  که باید برای ورود به  آن ها از چهار پوند و یا بیشتر بپردازید. این تئاتر به دانشگاه تعلق دارد. تماشای یک نمایش، تجربه ‌ی متفاوتی می باشد و به شما این موقعیت را می ‌دهد تا بیشتر با فرهنگ و هنر عامه آشنا شوید.

اطراف شهر قدم بزنید

این شهر مکانی بسیار عالی برای تفریح و تماشای مناظر می باشد. اگر نمی توانید از عهده ‌ی تامین هزینه ‌ی شرکت در فعالیت‌ های تفریحی گوناگون بر بیایید، نگران نباشید. فقط کافی است گشتی در پیرامون شهر بزنید و از تماشای منظره های زیبای پارک‌ ها، رود ها و دانشگاه ‌ها لذت ببرید. علاوه بر این می‌ توانید یک تور صوتی که قیمت آن پنج پوند است از دفاتر گردشگری تهیه کنید.

بازدید از کلیسای بزرگ سنت ماری

برای دیدن این کلیسا نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد. به این کلیسا سری بزنید و از تماشای معماری برتر قرن پانزدهم لذت ببرید. البته اگر قصد دارید از برج ناقوس بالا بروید باید هزینه ای را معادل ۳/۹۰ پوند پرداخت کنید.

موزه ‌ی  Fitzwilliam

در واقع موزه ‌ی هنر و آثار باستانی دانشگاه کمبریج موزه‌ ی Fitzwilliam می باشد. در این موزه، آثار تی شِن، نقاش و نگارگر ایتالیایی ، فان دیک ، رنوآر، گینزبارو، هوگارت، روبنس، مونه، کانالتو، سزان ، دگا، پیکاسو و کانستبل وجود دارد. از همه مهم ‌تر این است که برای بازدید از این موزه، نباید هزینه ای را بپردازید.

فستیوال شکسپیر کمبریج

در هر تابستان در باغ های دانشگاه های گوناگون شش نمایش نامه ای از شکسپیر اجرا می شود. اگر تصمیم دارید که در این جشنواره شرکت کنید، بهتر است که زودتر در محل مورد نظر حاضر شوید.

قایق ‌رانی کنید

این شهر به ورزش قایق‌ رانی نیز معروف می باشد. تمام دانشگاه ‌ها و بعضی از مدارس، دارای باشگاه اختصاصی می باشند و در مجموع این شهر نیز تعداد زیادی باشگاه بزرگ قایق ‌رانی دارد. در کنار ورزش punting، این ورزش یکی از فعالیت‌ های تفریحی مردم در کمبریج به حساب می آید که دارای محبوبیت بالایی می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *