شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اطلاعاتی در مورد سفر به شهر سن پترزبورگ

اطلاعاتی در مورد سفر به شهر سن پترزبورگ

در سال 1730میلادی بود که پتر کبیر دستور داد تا شهر سن پترزبورگ را بسازند و این شهر تا 225سال بعد به عنوان پایتخت روسیه قرار گرفت.نام این شهر برای مدتی پتروگراد بود ولی بعد از اینکه سلطنت تزارها فروپاشید نامش را لنین لنینگراد گذاشتند. بعد از گذشت چند سال بعد از فروپاشی شوروی دوباره به نام قبلی خود یعنی سن پترزبورگ برگشت. پرجمعیت ترین شهر در قسمت شمالی جهان سن پترزبورگ می باشد. موقعیت جغرافیایی این شهر به گونه ای است که تابستان های آن به قدری طولانی می شود که تابش نور خورشید نمی گذارد که هوا تاریک شود و در بیشتر مواق شابنه روز هوا یا روشن است و یا حالت گرگ و میش دارد. به همین دلیل به این شب ها، شب های سفید می گویند که یکی از جذاب ترین ویژگی های سن پترزبورگ است.

بدون شک می توان این شهر را یکی از جذاب ترین شهرهای اروپا به شمار برد که به هر فردی سفر به آن را توصیه می کنیم. این شهر به وینیز شمال، پایتخت شمالی و پالمیرای شمالی معروف می باشد. همچنین از لحاظ هزینه ای نسبت به سایر شهرهای اروپا ارزان تر می باشد و می توان با کمی آگاهی ازاین سفر با کم ترین هزینه لذت برد.

وضعیت آب و هوایی

آب و هوای سن پترزبورگ نسبت به آن چه که تصورش را می کنید معتدل تر می باشد. ولی هنوز هم برای اکثر افراد مطلوب ترین آب و هوا در این شهر مربوط به ماه های مه تا سپتامبر می باشد. زمستان ها هوای بسیار سرد و آزاردهنده ای دارد ولی در تابستان ها هوا مناسب است و مقداری رطوبت دارد. حتی دمای هوا به قدری بالا می رود که می توان آزار دهنده ای آن را حس کرد.

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

توصیه هایی برا صرفه جویی در هزینه ها

کارت مهمان سن پترزبورگ تهیه کنید

اگر کارت مهمان را تهیه کنید می توانید از چند موزه و جاذبه های دیدنی اصلی شهر دیدن کنید و در برخی از فروشگاه ها تخفیف بگیرید و همچنین از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اگر می خواهید در هزینه های تان مقدار قابل توجهی صرفه جویی کنی این کارت را حتما تهیه کنید.

جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

جزیره یلاگین

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

زمانی که برای رسیدن به جزیره یلاگین از مرکز شهر با مترو صرف می شود حدود بیست دقیقه می باشد. در دوران شوروی سابق این جزیره را به عنوان پارک مرکزی فرهنگ و اوقات فراقت نام گذاری کردند ولی گردشگران زیاد به آن جا نمی روند. در هر حال این مکان دارای جذابیت های خاص خودش می باشد. این پارک طبیعی زیبا شمالی ترین جزیره دلتی نیوا می باشد. این جزیره قبلا به عنوان اقامتگاه سلطنتی به شمار می رفت. در این جزیره کاخی به همین اسم که از آن زمان به جا مانده است دیده می شود.

موزه ای در این کاخ وجود دارد که مربوط به هنر و صنایع دستی قرن های هجدهم تا بیتم می باشد. برای گردشگرانی که به این جزیره می آیند برنامه های جالبی را در نظر گرفته اند که آن ها را با تاریخ این منطقه آشنا می کنند.

کاخ بزرگ گراند پالاس

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

یکی از مهم ترین و با ارزش ترین جاذبه گردشگری در شهر سن پترزبورگ کاخ بزرگ می باشد که به کاخ پیترهف و یا کاخ ورسای روسیه نامیده می شود. در این مجموعه 176فواره زیبا وجود دارد که در بین روزهای 8مه تا 11اکتبر کار می کند.

جذاب ترین بخش هایی که در این کاخ وجود دارد آبشار بزرگ فواره های پیترهف ، فواره های هرمی و کاخ مارلی می باشد. هر کسی که به این مکان برود بدون شک مجذوب آنجا می شود.

خیابان نوفسکی پروسپکت

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

اصلی ترین خیابان در سن پترزبورگ و معروف ترین خیابان در روسیه خیابان نوفسکی پروسپکت می باشد. این خیابان از مرکز تاریخی شهر تا راه آهن مسکو ادامه دارد و بعد از اینکه از یک پیچ خفیف می گذرد به صومعه الکساندر نوفسکی می رسد.

در روزهای اولی که این خیابان ساخته شد به شهر باستانی نووگورود منتهی می شد ولی با ساختن ساختمان های زیبا، پل های متنوع و میدان ها ظاهری خاص را به خود گرفت.

مهم ترین بناهایی که در خیابان نوفسکی قرار گرفته است خانه کتاب، کلیسای جامع کازان و کاخ باروک استراگانوف می باشد. علاوه بر آن اگر به خرد کردن علاقه ی زیادی دارید می توانید به فروشگاه های لوکسی که در این خیابان وجود دارد  سری بزنید. این را به یاد داشته باشید که پیاده روی در این خیابان حداقل دو ساعت زمان نیاز دارد.

ساختمان افسران عمومی

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

یکی دیگر از مکان هایی که می توان در آن به تماشای آثار متعدد هنری پرداخت ساختمان کارکنان عمومی می باشد که دارای مجموعه ی هنری مدرنی است و بسیار زیبا می باشد. حیاط داخلی این بنا را با سقف شیشه ای پوشانده اند که برای عکس های یادگاری محلی مناسب می باشد.

اگر علاقه ی زیادی به معماری های زیبای تاریخی و آثار هنری مدرن دارید می توانید به این مکان بیایید.

کاخ کنگره ملی (کاخ کنستانتین)

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

این کاخ زمانی محل اقامت شاهزاده کنستانتین بوده است. کاخ کنگره ملی در قرن بیست میلادی دچار آتش سوزی شد و سوخت. قسمت گسترده ای از این کاخ پس از درگیری کبیر روسیه در دوره جنگ جهانی دوم از بین رفت. ولی در دهه 2000میلادی این کاخ رونقی دوباره یافت. این کاخ بعد از مرمت و بازسازی به نام “کاخ دریایی رئیس جمهور روسیه” نام گرفت.

یکی از سخت ترین قسمت هایی که برای مرمت در این کاخ سخت بود تالار مرمر بود. معماری زیبایی که در بیرون و داخل این کاخ وجود دارد به قدری جذاب است که نظر تمام گردشگران را به خود جلب می کند.

اورانین بائوم

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

یکی از مزیت هایی که کاخ های فراوان سن پترزبورگ دارد ترکیب خلاقانه طبیعت و معماری زیبای آن ها می باشد. اورانین بائوم مکان فوق العاده ای است که در آن می توانید کاخ های گوناگون زیادی را در آن مشاهده کنید. تمام این کاخ ها توسط پادشاهان و شهبانوهای روسی ساخته شدند.

کاخ و پارک پاولوسک

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

این کاخ یک پارک بی نظیری است که می توانید ساعت ها در آن گردش کنید. این کاخ دارای معماری بسیار زیبایی می باشد که به پاول اول تعلق داشت ولی کمی بعد از اینکه تاجگذاری کرد او را به قتل رساندند.

فستیوال ستاره های شب های سفید

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

امروزه این فستیوال یکی از ده فستیوال برتری است که در دنیا وجود دارد و یکی از مهم ترین رویدادهایی است که در زمینه موسیقی در روسیه به حساب می آید. نخستین جشنی که برگزار شد در سال 1993میلادی بود. این جشنواره توسط والری جرجی یف ، کارگردان تئاتر معروف مارینسکی تاسیس شد.

زمانی که این جشنواره برگزار می شود هنرمندان با استعدادی از سراسر دنیا به این جشنواره می آیند و قطعات شاهکار موسیقی از آهنگسازان معروف دنیا به اجرا در می آورند.

کاخ و پارک کاترین

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

پادشاهان و ملکه های روسی به ریخت و پاش و ساخت کاخ های مجلل علاقه زیادی داشتند. چون تعداد زیاد این بناها نشان دهنده چنین چیزی می باشد.

یکی دیگر از این بناها کاخ کاترین می باشد که با محیط اطرافش تبدیل به مکانی جذاب شده است. اتاق کهربا و مبلمان آن نمایشی از شکوه در عین سادگی می باشد.

باغ تابستانی

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین منطقه ای که برای استراحت و تنفس هوای تازه در شهر شلوغ وجود دارد باغ تابستانی می باشد. این باغ به خاطر لایه های مختلفی که دارد مانند دخمه ی پر پیچ و خمی طراحی شده است.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “اطلاعاتی در مورد سفر به شهر سن پترزبورگ”

  1. محمد حسن ستاری گفت:

    سلام خسته نباشید
    تو کشور روسیه دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس کنه داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *