شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اطلاعات مهم پیش از مهاجرت به فرانسه

تاریخچه

مهاجرت به فرانسه- فرانسه کشوری است بسیار زیبا که در اروپای غربی واقع شده است. فرانسه دارای آب و هوایی معتدل و مطلوب است و از لحاظ وسعت سومین کشور بزرگ اروپا محسوب‌ می‌شود.

این کشور هم از نظر جاذبه‌‌های طبیعی مانند مناطق کوهستانی و هم از نظرآثار تاریخی غنی بسیار معروف و زبانزد است و سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این کشور به سوی فرانسه روانه‌ می‌شوند و جزء برترین مقاصد گردشگری است.

برای مهاجرت به کشور اولین و مهمترین مسئله آشنایی با فرهنگ و شرایط متفاوت کشور فرانسه است. در این مقاله، 5 مورد از مهمترین مسائلی که فرد در هنگام مهاجرت با آنها روبرو‌ می‌شود را ذکر‌ می‌کنیم:

– ملاحظات مالی مهاجرت به فرانسه

برای اقدام به مهاجرت برای کشور فرانسه اغلب افراد باید مجوز کار، تحصیل و اقامت و یا هر نوع از انواع ویزا را داشته باشند. روند اخذ ویزا برای کشور فرانسه اغلب با تشریفات بسیار زیادی همراه است.

برای افتتاح حساب در کشور فرانسه نیازمند به داشتن گذرنامه، مجوز اقامت و آدرس محل سکونت است. افراد‌ می‌توانند ارز خود را از طریق صرافی ها و بانکها تبدیل کنند اما برای اطلاع از نرخ واقعی ارز‌ می‌توانند از طریق اینترنت به صورت آنلاین اقدام کنند. بهترین روش برای تبدیل ارز معمولاً دستگاه‌های خودپرداز است.

– انتخاب محل زندگی

محیط زیبای فرانسه و زندگی سالم شهروندان دلیل جذب مهاجران بسیاری شده است. از دیگر دلایلی که‌ می‌توان به آن اشاره کرد: هزینه زندگی مقرون به صرفه، کیفیت زندگی بالا، آب و هوای مطلوب و میزان جرم و جنایت پائین است.

انتخاب محل زندگی مناسب بستگی به نظر و شرایط افراد دارد. اگر بخواهیم شهرهای فرانسه را از نظر محیط زندگی و آب و هوای مناسب و مطلوب برای زندگی طبقه بندی کنیم‌ می‌توان از شهر انسی به عنوان شهری که دارای بهترین شرایط زندگی و رفاهی است، نام ببریم.

انسی یک شهر دریاچه‌ای و فعال و به روز است. این شهر یکی از زیباترین مناطق ساحلی فرانسه به شمار‌ می‌رود و اغلب مورد پسند افرادی است که به دنبال زندگی آرام و محیطی پر از آرامش هستند.

پاریس پایتخت فرانسه بدون تردید جزء زیباترین شهرهای جهان به شمار‌ می‌رود. پاریس دارای تغییرات فصلی متنوعی است و این موضوع باعث جذب مهاجرانی است که به دنبال تنوع آب و هوایی هستند.

شهر پاریس دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مناسب و خوبی است، اگر افراد تمایل به زندگی در شهری بسیار پیشرفته و پر جنب و جوش دارند‌ می‌توانند این شهر را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنند.

برخی از افراد که خواستار زندگی در مکانی باستانی با مکانهای دیدنی و تاریخی زیبا هستند‌ می‌توانند شهر دوردون که دارای روستاها و قلعه ها و امکان دیدنی بسیار جذاب و باشکوه است را انتخاب کنند.

– قوانین و شرایط رانندگی در فرانسه

پس از مهاجرت به فرانسه اگر قصد سکونت در شهر پاریس را داشته باشید، متوجه خواهید شد که اکثر ساکنان پاریس برای جابه‌جایی ها از وسایل نقلیه عمومی استفاده‌ می‌کنند چون بسیار سریع تر و راحت تر است.

اما اگر در شهرهای کوچکتر و آرام تری ساکت شوید‌ می‌توانید از وسیله نقلیه شخصی خود استفاده کرده و از رانندگی لذت ببرید.

اگر شخصی گواهینامه رانندگی اروپایی داشته باشد، براحتی‌ می‌تواند در فرانسه رانندگی کند اما کشورهای دیگر باید گواهینامه رانندگی فرانسوی داشته باشند. فرمان اتومبیل‌ها در فرانسه همانند ایران در سمت راست قرار دارد.

– آداب و رسوم و دوست یابی

در فرانسه به دلیل اهمیت بسیار زیادی که مردم به فرهنگ و آداب و رسوم خود اختصاص‌ می‌دهند برقراری ارتباط با افراد زمان‌بر است و احتیاج به تلاش بسیار زیادی دارد.

برای پذیرفته شدن به عنوان یک فرد خارجی و سهولت ارتباط با شهروندان فرانسوی یادگیری این آداب و رسوم بسیار مفید و تأثیرگذار خواهد بود. تشریفات و آداب ورود به محل کار و اماکن رسمی اینگونه است که مردان برای خوشامدگویی اغلب با یکدیگر دست‌ می‌دهند و زنان همدیگر را‌ می‌بوسند.

جشن و مهمانی‌‌های ویژه مانند مراسم‌‌های عروسی اغلب تا پایان شب ادامه دارند. هنگامیکه افراد به یک مهمانی دعوت‌ می‌شوند معمولاً همراه خود یک هدیه کوچکی مانند شکلات یا گل برای میزبان می‌برند.

فرد تازه وارد‌ می‌تواند از طریق شرکت در مراسم‌‌های فرهنگی و اجتماعی و قرارگیری در جمع سایر مهاجران و آشنایی با آداب و رسوم این کشور ارتباط و روابط دوستی بهتری برقرار کند.

در فرهنگ فرانسه اینگونه است که ابتدای آشنایی‌ می‌بایست با افراد با احترام رفتار کنید و تا اجازه ندادند نباید با اسم کوچک صدا بزنید و از القاب مادام و موسیو استفاده کنید.

– اهمیت یادگیری زبان فرانسه

اکثر ساکنان فرانسه تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند اما اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید برای سهولت زندگی بهتر است زبان فرانسه را بیاموزید. ساکنان فرانسه احترام بسیار زیادی برای افرادی که به زبان فرانسه صحبت‌ می‌کند قائل هستند.

حتی اگر شخص قادر نباشد بسیار با مهارت و تسلط فرانسه صحبت کند نسبت به شخصی که انگلیسی صحبت‌ می‌کند یا شهروندان ارزش بیشتری برخوردار است. شهروندان فرانسوی بر روی زبان خود تعصب دارند و ترجیح‌ می‌دهند فرانسوی صحبت کنند.

پس فرد با قرارگیری در محیط‌ می‌تواند به راحتی مهارتهای لازم برای یادگیری زبان فرانسه را بدست آورد. به طور کلی‌ می‌توان نتیجه گرفت که فرانسه مرکز مد، آشپزی و هنر و معماری است. فرانسه نه تنها دارای فرهنگ‌‌های غنی گوناگونی است بلکه خود واژۀ «فرهنگ» (Culture) از این زبان گرفته شده است.

5/5 ( 1 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *