موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ با عنوان آتیه پردازان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز 43/128986 با نام گروه آریانا


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اقامت انگلستان

شرایط اقامت انگلستان

اقامت کشور انگلستان که شهر لندن پایتخت آن می باشد در طول سالهای متوالی توانسته است بیشترین میزان درخواست مهاجر را به خود اختصاص دهد. انگلستان از لحاظ اقتصادی در رتبه چهارم در دنیا قرار دارد که همچنین نرخ پایین بیکاری در آن سالانه افراد زیادی را ترغیب به جستجوی شغل در این کشور می کند. راه های زیادی برای دریافت اقامت این کشور پیشرفته مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و … وجود دارد که در مقاله ی پیش رو قصد داریم در رابطه با این موارد بیشتر توضیح دهیم.

شرایط زندگی در انگلستان چگونه است؟

انگلستان یکی از زیباترین کشورهای جهان، پیشرو در هنر و اقتصاد و مقصد گردشگری بسیاری از افراد از سراسر دنیا می باشد. شرایط آب و هوایی انگلستان معتدل و رطوبت هوا و شرجی بودن آن برای کسانی که بارندگی را دوست دارند بسیار مناسب می باشد.

اقامت انگلستان

لندن یکی از گرانترین شهرهای دنیا به حساب می آید بنابراین اگر قصد زندگی کردن در لندن را دارید خود را برای هزینه های کلانی چون مسکن و خورد و خوراک آماده کنید. البته نرخ تورم در انگلستان سالانه رو به کاهش است و باید بدانید که خدمات درمانی در انگلستان برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند در بسیاری از زمینه ها رایگان می باشد. مطلبی تحت عنوان زندگی در انگلستان در وبسایت آریاناپارس اطلاعات مفیدی را در این باره در اختیارتان قرار می دهد.

چه روش هایی برای اقامت در انگلستان وجود دارد؟

برای ورود به کشور انگلستان و دریافت اقامت این کشور از روش های متعددی می توان استفاده کرد که تمامی این روش ها منجر به اخذ پاسپورت انگلستان می شوند. در پاراگراف های بعدی به اختصار هر کدام از این روش ها را توضیح خواهیم داد.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای انجام هر روش مهاجرتی از وکلای مجرب مشورت لازم را دریافت کنید تا با بررسی شرایطتان بهترین روش را به شما معرفی کنند.

اقامت از طریق تحصیل

دانشگاه ها و مراکز آموزشی متعددی در انگلستان وجود دارد که از رتبه های بالایی در سطح جهانی برخوردارند، کیفیت آموزش و نظام مند بودن این سیستم و بازار کار مناسب پس از تحصیل در رشته های مختلف، سالانه دانشجویان متعددی را به سمت این کشور جذب می کند. یکی از مزایای تحصیل در انگلستان، انگلیسی زبان بودن آن در همه ی  رشته های دانشگاهی می باشد. مطالعه ی مطلب تحصیل در انگلستان اطلاعات جامع تری را در اختیارتان قرار می دهد.

اقامت انگلستان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید نمره ی آزمون آیلتس یا تافل را نشان دهید، برای آشنایی بیشتر با این آزمون های بین المللی می توانید به مطلب مقایسه آزمون تافل و آیلتس در وبسایت آریاناپارس مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی انگلستان که با نام ویزای Tier4 شناخته شده است به والدین این امکان را می دهد که با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای  فرزندان زیر ۱۳ سال خود، قادر باشند ویزای همراه دریافت کنند و با فرزندانشان به انگلستان سفر کنند.

اقامت از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق کار می تواند به صورت دائمی باشد یعنی اینکه شخص برای ورود و کار در انگلستان یک اسپانسر شغلی دارد و یا از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد شغلی دریافت می کند.

 

اقامت انگلستان

اسپانسر شغلی باید ۱۰ درصد از سهام خود را برای دادن پیشنهاد شغلی به شما بلوکه کند و اطلاعات شخصی شما و جزئیات کاری که به شما پیشنهاد داده است در آفر شغلی مورد نظر مطرح شود. اسپانسر کدی را به شما اعلام می کند که با ارائه ی آن به سفارت صحت درخواست را نشان می دهید. حداقل دریافتی شما در سال به واسطه این پیشنهاد شغلی باید ۳۰۰۰۰ پوند در سال باشد. مدت زمان ویزای  Tier2 انگلستان پنج سال و ۱۴ روز می باشد که تا ۵ سال دیگر قابل تمدید است و پس از گذشت این مدت زمان، اقامت دائم انگلستان را دریافت خواهید کرد.

نوع دیگری از ویزای کار در انگلستان ویزای Tier5 می باشد که اجازه ی ورود به انگلستان را به صورت کوتاه مدت به شما می دهد که البته این نوع از ویزا نیز به یک اسپانسر احتیاج دارد. چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات کاملتری در این زمینه هستید به مقاله ی کار در انگلستان مراجعه فرمایید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت این نوع اقامت باید ویزای Tier1 انگلستان را دریافت کنید که برای ویزای دائم کشور انگلستان به سرمایه ۲ میلیون پوندی احتیاج دارید که می تواند به صورت اوراق قرضه، سهام و یا وام باشد و اجازه ندارید این مبلغ را در بخش هایی مثل مسکن و یا سپرده های بانکی سرمایه گذاری کنید.

اقامت از این طریق به فرد و خانواده اش اعطا می شود و مدت زمان دریافت اقامت به میزان مبلغ برای سرمایه گذاری بستگی دارد، به عنوان مثال با ۲ میلیون پوند سرمایه گذاری در عرض ۵ سال اقامت را دریافت خواهید کرد، در حالی که با داشتن ۵ میلیون پوند پس از ۳ سال و با داشتن ۱۰ میلیون پوند پس از ۲ سال قادر خواهید بود اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کنید.

اقامت از طریق کارآفرینی

این نوع از ویزا به آیلتس ۴ و نیم احتیاج دارد و متقاضی و خانواده ی او می توانند ویزای اقامتی را دریافت کنند، البته فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند این ویزا را با والدینشان دریافت کنند. اقامت اولیه ای که شخص مورد نظر دریافت می کند ۳ سال و ۴ ماه است که قابل تمدید است و پس از ۵ سال به اقامت دائم تبدیل می شود. در دریافت اقامت از طریق کارآفرینی شخص باید ۲۰۰۰۰۰ پوند را در یک بیزینس جدید سرمایه گذاری کند و به صورت تمام وقت در این بیزینس فعالیت کند و به مدت ۵ سال به ۲ نفر حقوق پرداخت کند.

اقامت از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج یکی از ساده ترین روش ها برای ورود به این کشور و اخذ پاسپورت آن می باشد. برای این منظور نیاز است که اثبات کنید به مدت ۱۸ ماه با شخص مورد نظر در ارتباط بوده اید و قصد شما از ازدواج صرفا دریافت اقامت انگلستان نیست.

انواع ویزای ازدواج بر دو نوع ویزای نامزدی انگلستان و ویزای ازدواج انگلستان می باشد که ویزای ازدواج قابل قبول تر از ویزای نامزدی در این کشور می باشد و ۳۳ ماه اعتبار دارد که پس از اتمام قابل تمدید به همین بازه ی زمانی خواهد بود و پس از ۵ سال امکان درخواست برای اقامت دائم در این کشور وجود دارد.

اقامت از طریق تولد فرزند

فرزندانی که در انگلستان متولد می شوند تنها در صورتی اقامت این کشور را به دست می آورند که از پدر و مادری انگلیسی متولد شده باشند. پس فرزندان با تولدشان در خاک این کشور قادر به دریافت اقامت نیستند و انگلستان در این زمینه از قانون خون پیروی می کند یعنی برای دریافت تابعیت این کشور باید پدر، مادر و یا هر دوی آنها مقیم انگلستان باشند.

مورد دیگری که سبب دریافت اقامت دائم برای فرزند می شود اقامت ۱۰ ساله ی فرزند در انگلستان می باشد، بدین معنی که فرزند پس از تولد باید ۱۰ سال مداوم در انگلستان اقامت داشته باشد و هر سال فقط ۹۰ روز قادر خواهد بود از کشور خارج شود و باید اسناد و مدارک زیادی دال بر زندگی مداوم ۱۰ ساله اش پس از تولد ارائه دهد تا قادر به دریافت اقامت دائم گردد.

اقامت از طریق پناهندگی

برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی فرد باید دلایل و خطراتی که در کشورش او را تهدید می کنند کاملا بیان کند و این مدارک باید به دور از هر گونه دروغی فراهم شود و به سازمان مربوطه تحویل داده شود.

شانس قبول درخواست پناهندگی برای متقاضیان در انگلستان پایین است و افراد پس از رد قبول درخواست باید کشور را ترک کنند زیرا در صورت ادامه ی اقامت، دولت آنها را از کشور با اجبار خارج نخواهد کرد ولی هیچگونه حمایتی هم از آنها صورت نخواهد گرفت.

در صورت قبول درخواست پناهندگی فرد از طرف دولت انگلستان، امکان درخواست تابعیت این کشور میسر خواهد بود و باید بدانید که در صورت قبول درخواست پناهندگی، شخص از تمام حقوق شهروندی بهره مند خواهند شد که چندی از آنها را عنوان می کنیم.

  • امکان دریافت تابعیت انگلستان پس از ۵ سال
  • امکان ازدواج در این کشور
  • برخورداری از تمام حقوق شهروندی
  • امکان کار، تجارت و تحصیل

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، اقامت از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه نمی کند و خود هیچ فعالیتی در این زمینه ندارد چرا که روش های غیر قانونی در موارد بسیاری نتایج مطلوبی نخواهند داشت. مطلب مهاجرت به انگلستان روش های قانونی ورود به کشور انگلستان را به خوبی تشریح کرده است.

مزایا و معایب اقامت انگلستان

انگلستان بزرگترین شهر بریتانیای کبیر است که پایتخت آن لندن نیز بزرگترین شهر قاره ی اروپا می باشد که از نظر صنعتی و اقتصادی در جهان شناخته شده است. انگلستان رویای زندگی جوانان بسیاری می باشد چرا که از مزایای بسیاری برخوردار است.

شرایط آب و هوای مرطوب برای کسانی که عاشق باران هستند، خطوط ساحلی زیبا، پیشرو بودن انگلستان در همه ی زمینه ها، سنگفرش های زیبا و فستیوال های پر هیاهو همه و همه از مزایای زندگی در این کشور هستند.

سیستم آموزشی در انگلستان یکی از اولین و برترین سیستم های پیشرفته ی آموزشی در دنیاست و دانشگاه هایی همچون کمبریج، آکسفورد و … برای تمامی قشرهای تحصیلکرده در جهان شناخته شده می باشد.

شرایط کاری و فرصت های شغلی در انگلستان بسیار مطلوب است و دانشجویان پس از اتمام تحصیل قادر به جستجوی کار در فضایی مناسب خواهند بود. علاوه بر مزایایی که انگلستان دارد، بسیاری از مهاجران مواردی را به عنوان معایب این کشور عنوان می کنند از جمله مواردی که در اینجا بیان می کنیم.

تمرکز زندگی در انگلستان با وجود شهرهای فراوان بر لندن است که این موضوع باعث ایجاد ترافیک و شلوغی بیش از حد در این شهر شده است و همچنین بیشتر فرصت های شغلی و تحصیلی مناسب فقط در این شهر وجود دارد.

هزینه های بالای زندگی در انگلستان و خصوصا شهرهای بزرگی مثل لندن برای بسیاری از مهاجران سنگین است و قادر نیستند از پس هزینه های سنگین در این کشور برآیند. با وجود پیشرفته بودن سیستم تحصیلی در انگلستان بسیاری از مدارس ان در بخش خصوصی قرار دارند که پرداخت هزینه های این بخش برای اکثر مهاجران مقدور نیست.

تمدید اقامت انگلستان چگونه است؟

اقامت انگلستان در تمامی روش های موجود به راحتی قابل تمدید می باشد، در روش تحصیلی پس از اتمام دوره ی مورد نظر، ویزا قابل تمدید برای جستجوی کار می باشد و پس از کاریابی، ویزا با توجه به مدت زمان قرارداد قابل تمدید می باشد.

در پروسه های کاری نیز به همین صورت است و پس از عقد قرارداد مجدد با کارفرما قادر خواهید بود ویزا را به اندازه ی همان بازه ی زمانی تمدید نمایید.

ویزاهای سرمایه گذاری که برای چند سال صادر می شوند، پس از اتمام مدت زمان ویزا در صورت سود ده بودن بیزینس مورد نظر ویزای شما تمدید خواهد شد و پس از ۵ سال منجر به اقامت دائم خواهد شد.

چگونه می توان پاسپورت انگلستان را دریافت کرد؟

کشور انگلستان یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان را داراست و اتباع این کشور قادر هستند به ۱۲۰ کشور دنیا بدون پاسپورت سفر کنند. انگلستان در رده بندی جهانی در رتبه ی ششم و در رده بندی کشورهای اروپایی از رتبه ی سوم برخوردار است.

اخذ پاسپورت انگلستان از طریق تمامی روش های ذکر شده امکان پذیر می باشد و پس از طی مراحل اقامتی قادر خواهید بود درخواست پاسپورت خود را به دولت ارائه کنید و پس از گذشت بیش از ۵ سال در کشور انگلستان پاسپورت دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات کامل مهاجرت و اخذ اقامت این کشور همچنین می توانید به سایت اداره ی مهاجرت انگلستان مراجعه نمایید و جدیدترین اطلاعات را در رابطه با کشور انگلستان در همه ی زمینه ها دریافت کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *