شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اقامت لهستان

اقامت لهستان

اقامت لهستان طی سال های گذشته متقاضیان بسیاری داشته و زندگی در شهرهای تاریخی و بزرگ این کشور مورد توجه افراد قرار دارد.  ورشو به عنوان پایتخت لهستان شناخته می شود و اغلب مراکز سیاسی و اداری در این شهر واقع شده است. علاقه مندان به تاریخ لهستان می توانند شهر کراکو را برای اقامت خود انتخاب کنند.

این درحالی است که شهر گدانسک موجب می شود افراد در کنار سواحل زیبای این شهر زندگی آرام تری را داشته باشند. متقاضیان اقامت لهستان ابتدا باید اطلاعات کلی در خصوص این کشور به دست آورده و پس از آن اقدام به دریافت ویزای لهستان کنند.

لهستان دارای اقتصادی است که طی سال های اخیر رشد سریعی داشته و به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ در بین کشورهای اتحادیه اروپا شناخته می شود. نشان دادن مثبت GDP در بحران اقتصادی اخیر موجب شده افراد بسیاری اقامت لهستان را برای مهاجرت خود درنظر بگیرند.

لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و در اتحادیه شینگن، سازمان ملل متحد و آتلانتیک شمالی سازمان پیمان ناتو عضویت دارد. اقامت لهستان به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون نیاز به ویزا به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن سفر کنند.

شرایط جغرافیایی

علاقه مندان به دریافت اقامت لهستان ابتدا باید با شرایط آب و هوایی و جغرافیای لهستان آشنا شوند و پس از آن نسبت به دریافت اقامت در این کشور اروپایی اقدام کنند. آب و هوایی که در کشور لهستان وجود دارد از نوع معتدل بوده اما گاهی تغییرات عجیب آب و هوایی نیز در این کشور اتفاق می افتد.

این کشور اروپایی دارای روزهای آفتابی و بارانی بسیاری است اما این احتمال وجود دارد که در روزهای تابستان بارش باران نیز اتفاق بیفتد. وضعیت جغرافیایی لهستان موجب شده تا زمستان های سردی را داشته باشد و اغلب روزها با بارش برف همراه باشد.

اغلب مردم این کشور از زبان لهستانی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. البته زبان های دیگری نیز در این کشور وجود دارد که اغلب جوانان این کشور نسبت به زبان انگلیسی نیز آشنایی دارند. زبان های آلمانی و روسی نیز در این کشور توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد اما زبان لهستانی اصلی ترین زبان مردم لهستان به شمار می رود.

افرادی که در این کشور زندگی می کنند باید درنظر داشته باشند که آموزش زبان روسی در مدارس لهستان اجباری بوده و دانش آموزان باید نسبت به یادگیری این زبان تلاش کنند. اغلب مدارس زبان لهستان دوره هایی ویژه را برای آموزش زبان لهستانی برگزار می کنند که متقاضیان اقامت در لهستان می توانند در آن ثبت نام کرده و زبان رسمی این کشور را فرابگیرند.

مهاجرت به لهستان

متقاضیانی که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارند به طور معمول می توانند راحت تر اقامت لهستان را دریافت کرده و بیشتر از۱۲ ماه در این کشور کار کنند. این دسته از متقاضیان می توانند مدارک بیمه بهداشتی را ارائه داده و از منابع کافی موجود استفاده کرده و بدون اینکه نیازی به بودجه عمومی داشته باشند در لهستان زندگی کنند.

افرادی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند باید درنظر داشته باشند تمام مجوزهای لازم برای اقامت در لهستان ابتدا اعتبار ۵ ساله داشته و اگر شرایط لازم وجود داشته باشد متقاضیان می توانند به مدت ۵ سال دیگر آن ها را تمدید کنند.

علاقه مندان اقامت لهستان باید به خاطر داشته باشند که زندگی در لهستان این احساس را به افراد می دهد که در قلب اروپا زندگی می کنند. این امکان برای متقاضیان وجود دارد که در کمترین زمان وارد کشور دیگری شوند. افرادی که به زندگی در لهستان مشغول هستند می توانند از امکانات تحصیلی و رفاهی متعددی که در این کشور وجود دارد استفاده نمایند.

واحد پول لهستان

زلوتی به عنوان واحد پولی در کشور لهستان شناخته می شود اما افرادی که اقامت لهستان را انتخاب می کنند این امکان را دارند که از یورو نیز برای انجام فعالیت های اقتصادی خود استفاده کنند.

اقتصاد لهستان در گذشته های نه چندان دور کمی ضعیف بوده اما طی سال های اخیر این کشور با رشد اقتصادی قابل توجهی روبه رو شده است. ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، حیوانات زنده، خواروبار و فرآورده های کشاورزی ازجمله مواردی هستند که بخش صادرات را در اقتصاد لهستان به خود اختصاص داده اند.

افرادی که قصد اقامت در لهستان را دارند باید درنظر داشته باشند که براساس قوانین این کشور آموزش و تحصیل از سن ۷ تا ۱۸ سالگی اجباری بوده و نظام آموزشی لهستان با توسعه قابل توجهی مواجه بوده است.

حدود ۹۹ درصد از کودکانی که در کشور لهستان زندگی می کنند تحصیلات خود را در مدارس دولتی این کشور ادامه می دهند. براساس قوانینی که در نظام آموزشی لهستان وجود دارد فرزندان اتباع خارجی این امکان را دارند که در مدارس رایگان لهستانی ثبت نام کنند.

همانطور که پیش تر نیز گفته شد زبان لهستانی به عنوان زبان رسمی در این کشور استفاده می شود و در نظام آموزشی لهستان یادگیری این زبان الزامی شناخته شده است. مدارس بین المللی متعددی در شهرهای ورشو و کراکوف لهستان وجود دارد که از زبان انگلیسی و یا آمریکایی برای تدریس استفاده می کنند. حدود ۴۰۰ دانشگاه دولتی و غیر دولتی در این کشور وجود دارد که متقاضیان اقامت در لهستان می توانند بهترین گزینه را برای تحصیل انتخاب کنند.

ثبت شرکت در لهستان

یکی از راه های اقامت لهستان ثبت شرکت در این کشور است و تمام متقاضیان خارجی می توانند براساس قوانین موجود در این کشور شرکتی را به ثبت برسانند. قوانین ثبت شرکت در لهستان به گونه ای است که متقاضیان می توانند تنها تحت عنوان مدیرعامل و یا با مشارکت چند سهامدار شرکتی را ثبت کنند. کمترین سرمایه ای که برای ثبت شرکت در لهستان مورد نیاز است حدود ۱۵۰۰۰ یورو بوده و مدیر عامل این امکان را دارد که شرکت خود را به تنهایی اداره نماید.

اگر فردی به عنوان سهامدار قصد اقامت لهستان را داشته باشد ابتدا باید با مدیرعامل شرکت قراردادی را امضا نماید و پس از آن نسبت به دریافت اقامت لهستان اقدامات لازم انجام شود. اگر فرد متقاضی فرزندانی داشته باشد که سن آن ها بیشتر از ۱۸ سال باشد این امکان وجود دارد که آن ها را تحت عنوان سهامدار شرکت معرفی کرده و سپس نسبت به دریافت اقامت برای آن ها اقدام نماید.

ثبت شرکت در لهستان حدود ۵ ماه به طول خواهد انجامید و متقاضیان می توانند نسبت به دریافت اقامت در لهستان برای همسر و فرزندانی که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال است اقدام نمایند. در این حالت اجازه اقامت یکساله برای افراد صادر خواهد شد و پس از ۵ سال اقامت مستمر افراد می توانند اقامت دائم لهستان را دریافت کنند. یکی از مهمترین شرایط دریافت اقامت لهستان به صورت دائم پرداخت مالیات فعالیت اقتصادی در طول ۵ سال اقامت مستمر در لهستان است.

سرمایه گذاری در لهستان

افرادی قصد اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند از طریق قانونی و منابع مشخص پولی را به این کشور اروپایی انتقال دهند. اگر افراد مالیات های مربوطه به سرمایه گذاری در لهستان را به موقع پرداخت کنند می توانند در بخش های صنعتی این کشور سرمایه گذاری کرده و یا با خرید ملک اقامت در لهستان را دریافت کنند. متقاضیان سرمایه گذاری در لهستان باید حداقل مبلغ ۲۰۰۰۰ یورو را به عنوان سرمایه در اختیار داشته باشند.

برای سرمایه گذاری در لهستان افراد متقاضی و همسر و فرزندانی که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال است می توانند ویزای مولتی لهستان را دریافت کنند. البته باید درنظر داشته باشند که این ویزا به عنوان کارت اقامت در لهستان شناخته نمی شود و افراد پس از ۳ تا ۹ سال این امکان را خواهند داشت که کارت اقامت موقت را دریافت کنند. پس از سه سال اقامت مستمر به وسیله این کارت متقاضیان می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم لهستان اقدام کنند.

معایب دریافت ویزای مولتی لهستان

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در لهستان را دارند می توانند با دریافت ویزای مولتی هزینه بیشتری را درمقایسه با ثبت شرکت بپردازند. البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند که متقاضیان اصلی در این حالت اجازه کار در لهستان را نخواهند داشت و یورو کد نیز به آن ها تعلق نخواهد گرفت.

متقاضیان باید زمان زیادی را درنظر داشته باشند تا بتوانند کارت اقامت موقت لهستان را دریافت کنند. در این حالت متقاضیان باید گذرنامه خود را به عنوان تنها مدرک شناسایی به همراه داشته باشند و هیچ کدام از خدمات دولتی در اختیار دارندگان ویزای مولتی لهستان قرار نخواهد گرفت.

اقامت لهستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از انواع اقامت لهستان از طریق ازدواج است که شرایط مختص به خود را داشته و متقاضیان باید نسبت به آن توجه ویژه­ای داشته باشند. افرادی که تابعیت کشورهای دیگر را دارند می­توانند با یکی از شهروندان لهستانی ازدواج کرده و از این طریق اقامت و تابعیت لهستان را نیز دریافت کنند.

اتباع خارجی درصورتی که قصد ازدواج با یکی از اتباع لهستانی را داشته باشند باید به مدت ۲ سال به­صورت مستمر در این کشور اقامت داشته و حداقلل ۳ سال نیز با تبعه لهستانی زندگی مشترکی در لهستان داشته باشند. در این حالت فرد متقاضی می­تواند اقامت لهستان از طریق ازدواج را دریافت کند.

نکته

متقاضیان دریافت اقامت لهستان از طریق ازدواج باید درنظر داشته باشند که برای ازدواج با یکی از اتباع لهستانی در خارج از کشور باید به USC محل زندگی خود مراجعه کرده و ازدواج خود را به­صورت رسمی ثبت کند.

متقاضی ازدواج با تبعه لهستانی باید وضعیت مدنی خود را اطلاع داده و مدارک تعیین شده را ارائه دهد. افراد متقاضی باید از سوابق مدنی خود کپی تهیه کرده و و آن را به همراه ترجمه­ای که از سوی اسناد رسمی مهر شده و به زبان لهستانی است ارائه دهند.

متقاضیان دریافت اقامت لهستان از طریق ازدواج باید کارت شناسایی و یا پاسپورت همسر خود را نیز ارائه دهند. البته این احتمال نیز وجود دارد که در کنار گواهی تولد زن و شوهر مدارک دیگری نیز از متقاضیان درخواست شود.

متقاضیان باید نسبت به مدارک درخواست شده توجه کافی داشته باشند و تمام آن­ها را به­صورت کامل و بدون هیچ­گونه نقصی تحویل دهند. افرادی که تمایل دارند در کشور لهستان اقامت داشته باشند باید به مدت ۳ سال در این کشور زندگی کرده و درآمد کافی داشته باشند.

افرادی که بتوانند به مدت ۵ سال در کشور لهستان اقامت کنند می ­توانند اقامت دائم و تابعیت لهستان را نیز دریافت کرده و پاسپورت لهستانی دریافت کنند. برخی از دانشجویان نیز تمایل دارند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور اروپایی اقامت کنند که در این حالت باید شغل مناسبی را پیدا کرده و ویزای کاری لهستان را دریافت کنند.

اقامت لهستان از طریق کار

متقاضیانی که قصد اقامت لهستان از طریق کار را دارند باید توجه داشته باشند که شرایط استخدام در این کشور اروپایی بسیار سخت بوده و متقاضیان خارجی بسیار اندکی در این کشور اشتغال دارند.

متقاضیان خارجی با محدودیت شغلی بسیاری در لهستان مواجه هستند و تنها در صورتی می توانند در این کشور به کار اشتغال داشته باشند که یکی از کمپانی های خارجی موجود در لهستان آن ها را استخدام کند. بنابراین متقاضیانی که قصد دارند از طریق کار در لهستان زندگی کنند بهتر است شرایط استخدامی این کشور را در نظر داشته باشند.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *