فایل صوتی مقاله اقامت کانادا

شرایط اخذ اقامت کانادا

کانادا کشوری پهناور در قاره ی آمریکای شمالی می باشد که از ده استان تشکیل شده است. اقامت کانادا امروزه از گزینه های اصلی بسیاری از کسانی است که قصد مهاجرت دارند، چرا که این کشور فرصت های شغلی و اقامتی بسیار خوبی را در اختیار مهاجران قرار می دهد.

کانادا پس از روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد اما جمعیت آن حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. پر جمعیت ترین شهر های کانادا به ترتیب تورنتو، مونترال و ونکوور هستند و پایتخت سیاسی آن شهر اتاوا می باشد. قابل ذکر است که نزدیکی این کشور با آمریکا سبب ایجاد روابط اقتصادی خوب با این کشور شده است.

افراد برای اخذ اقامت کانادا می توانند از روش های مختلف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری و همچنین انواعی از ویزاهای دیگر که درباره ی آن ها توضیح خواهیم داد، اقدام کنند.

ویدئو روش های دریافت اقامت کانادا ۲۰۲۱

 

 

شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟

با توجه به وسعت و تنوع جغرافیایی زیاد کانادا، افراد در این کشور آب و هوای مختلفی را تجربه می کنند، از شرایط اقلیمی گرم و بارانی تا مناطق قطبی و سردسیر. دمای هوا در مانیتوبا و ساسکاچوآن از گرمای ۳۸ درجه در تابستان به سرمای منفی ۲۴ درجه در زمستان می رسد.

هزینه های زندگی در کانادا در استان های  مختلف آن متفاوت است و این روز ها مهمترین هزینه ها در کانادا را هزینه های تحصیل تشکیل می دهد چرا که دانشجویان می توانند هزینه های زندگی خود را از طریق کار دانشجویی تامین کنند و این هزینه های دانشگاه است که می تواند بار سنگینی بر روی دوش مهاجران باشد.

هزینه های مسکن در کانادا کم نیست، البته می توانید با ۱۰۰۰ دلار کانادا در ونکوور یک سوئیت داشته باشید ولی اگر بخواهید خانه ای با اتاق خواب داشته باشید باید مبالغ بیشتری پرداخت کنید. با کمی مدیریت می توانید هزینه هایتان را به راحتی در کانادا کنترل کنید.

برای اطلاع از شرایط زندگی در کانادا لطفا این مطلب را مطالعه فرمایید: زندگی در کانادا

چه روش هایی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای دریافت اقامت دائم در کانادا می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید. دولت کانادا با توجه به مهاجر پذیر بودن آن روش های مختلفی را برای ورود به کانادا در نظر گرفته است چرا که اقتصاد و سیاست های دولت کانادا نیز بر پایه مهاجران برنامه ریزی شده است. در زیر مختصری در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم آن صحبت خواهیم کرد.

این مطلب را از دست ندهید
مدارس کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل

دانشگاه های کانادا از اعتبار بالایی در دنیا برخوردارند که می توانید در تمام مقاطع تحصیلی از لیسانس تا پست دکتری در آنها تحصیل کنید. شایان ذکر است که برخی از دانشگاه های کانادا هزینه های بالایی برای تحصیل دارند ولی دانشگاه های زیادی وجود دارند که هم از سطح خوبی برخوردارند و هم دارای شهریه های مناسبی می باشند.

یکی از مزایای تحصیل در کانادا تمدید اقامت چند ساله پس از آن و دریافت امتیاز مناسب برای اقامت در این کشور می باشد. پس از تحصیل در کانادا می توانید کار کنید و اقامت دائم خود را هم از طریق کار کردن در این کشور و هم از طریق امتیاز بدست آورده از چند سال تحصیلتان در کانادا دریافت کنید. زندگی دانشجویی در کانادا مستلزم هزینه هایی است که می تونید با اجازه ی کار دانشجویی آن را جبران کنید.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا این مطلب را مطالعه فرمایید: تحصیل در کانادا

اقامت کانادا از طریق کار

برای دریافت اقامت کانادا از طریق کار دو روش اقامت از طریق تخصص و روش استانی وجود دارد. در هر دو روش متقاضیان باید به حد نصاب امتیاز مورد نظر برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت خود برسند. افراد با توجه به شرایط سنی، میزان تحصیلات، نمره ی زبان و سابقه ی کاری خود می توانند این امتیاز را کسب کنند، البته باید قبل از آن بدانند که رشته ای که در آن تحصیل و کار کرده اند باید در لیست مشاغل وجود داشته باشد.

اقامت کانادا

اقامت از طریق نیروی متخصص فدرال شرایط سخت تری به نسبت استانی دارد و امتیاز بندی و رقابت آن نیز بالاتر است. چنانچه به حد نصاب امتیاز در این مرحله برسید، پرونده ی شما می تواند در کمتر از ۱ سال به نتیجه برسد.

برای محاسبه ای امتیازات خود می توانید به صفحه محاسبه امتیاز اسکیلدورکر آریاناپارس مراجعه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا

در این روش می توانید اقامت دائم کانادا را از ابتدا دریافت کنید، البته ابتدا به شما اقامت چند ساله می دهند و سپس آن را به اقامت دائم تبدیل خواهند کرد.

برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت کاری کانادا این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا برنامه های تجاری و سرمایه گذاری جالبی دارد که چنانچه خود مدیر هستید و یا ایده ای نو در سر دارید می توانید آن را در کانادا پیاده کنید. توضیح همه ی برنامه های سرمایه گذاری کانادا در این مقاله جایز نیست و مختصری در باره ی برخی از آنها صحبت می کنیم، به عنوان مثال برنامه ی کارآفرینی کبک برای صاحبان یک کسب و کار می باشد که به واسطه ی آن می توانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

در برنامه سرمایه گذاری کبک افراد می توانند با در اختیار قرار دادن مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در یکی از مراکز مالی تایید شده توسط دولت اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان های مختلف کانادا وجود دارد که به واسطه ی آنها می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد. البته باید گفت که راه اندازی یک بیزینس نو و به سود رسیدن آن کار چندان ساده ای هم نیست ولی شرکت هایی در کانادا وجود دارند که به واسطه ی حمایت آنها می توانید ایده های نو خود را پیاده سازی کنید.

راه های دیگری مثل ازدواج، تولد و پناهندگی نیز منجر به  اقامت دائم در کانادا می شوند که در اینجا چندی درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانون شهروندی دولت کانادا فرزندانی که در خاک کانادا متولد شوند فارغ از اینکه پدر و مادری غیر کانادایی داشته باشند، شهروند کانادا محسوب می شوند و از ابتدای تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بهره مند می گردند. کودکانی که در تمامی خطوط هوایی کانادا متولد می شوند نیز جزو شهروندان کانادا به حساب می آیند.

این مطلب را از دست ندهید
سفر به کانادا

افرادی که با ویزای دانشجویی و توریستی وارد کانادا می شوند، نمی توانند از بیمه های درمانی برای زایمان استفاده کنند. چنانچه کسی قبل از بارداری در کانادا باشد می تواند خود را بیمه کند ولی این بیمه شامل هزینه های بارداری به صورت کامل نمی شود.

اقامت کانادا

تولد فرزند در خاک کانادا مزایای زیادی دارد از جمله اینکه کودک می تواند از خدمات درمانی و آموزشی کاملا رایگان بهره برد و همچنین به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کند و حتی اجازه ی کار در برخی از کشورها مثل انگلستان و آمریکا را داشته باشد. این شهروندی مادام العمر می باشد و فرزندتان برای تمدید اقامت خود احتیاجی به زندگی در کانادا ندارد.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت دائم کانادا ازدواج با یک شهروند کانادایی و یا کسی است که اقامت دائم کانادا را دارا می باشد. افرادی که از این طریق قصد دریافت اقامت کانادا را دارند با شرایط آسان تری نسبت به روش های دیگر مواجه هستند.

منظور از همسر در قوانین کانادا کسی است که به صورت عرفی شریک زندگی کسی باشد یعنی به مدت ۲ سال در کنار همسر خود زندگی کرده باشد و همسر عقدی و قانونی شخص باشد.

کسانی که قصد ازدواج در آینده را با یکدیگر دارند و روابط زناشویی با یکدیگر ندارند واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نمی باشند.

اسپانسری که مقیم کانادا است باید شهروند کانادا داشته و یا اقامت دائم کانادا داشته باشد و مرتکب هیچ گونه جرمی در کانادا نشده باشد. این شخص باید توانایی تامین حداقل ۳ سال زندگی طرف مقابل خود را داشته باشد و باید آفیسر را قانع کند که از لحاظ مالی مشکلی برای تامین هزینه های همسرش ندارد.

این پروسه رامی توان یکی از روش های مناسب مهاجرت به کانادا دانست که به واسطه ی آن فرد متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

این مطلب را از دست ندهید
ایالت ساسکاچوان کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را در این مقاله مطالعه نمایید.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

چنانچه کسی از لحاظ شرایط سیاسی، قومیتی و یا مذهبی در کشور مبدا خود با مشکلاتی روبرو باشد که نتواند بیش از آن در وطن خود زندگی کند می تواند به کشورهای دیگر مثل کانادا درخواست پناهندگی بدهد.

درخواست پناهندگی باید از طرف یک نهاد رسمی مربوط به امور پناهندگان به دولت کانادا داده شود، در واقع یک سازمان معتبر باید شما را به عنوان فردی که درخواست پناهندگی دارد به امور شهروندی و پناهندگی کانادا معرفی کند.

پس از ارائه درخواست، آفیسر مربوطه تصمیمات لازم را در رابطه با بررسی پرونده شما خواهد گرفت که ممکن است با درخواست شما موافقت شود و یا درخواست رد شود.

پناهندگی روشی پر ریسک می باشد که  توصیه نمی شود چرا که صحت درخواست پناهندگی شما باید به اثبات برسد و در صورت موافقت با آن می توانید اقامت کانادا را بدست آورید.

اقامت کانادا

مزایا و معایب اقامت کانادا چیست؟

یکی از مزایای اصلی دریافت اقامت کانادا مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد، تجربه ی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند نشان می دهد که شما فارغ از هر نوع رنگ پوست و نژاد و مذهبی در کانادا به عنوان یک انسان پذیرفته می شوید و احترام زیادی برای شما قائل هستند.

کانادا کشوری امن است که احترام به حقوق زنان در این کشور مانند یک قانون است، زنان در کانادا از امنیت بالایی برخوردارند.

کانادا رتبه دهم اقتصاد قدرتمند دنیا را دارد که نشان می دهد اگر بیزینسی را در این کشور شروع کنید به نتایج بسیار خوبی در آن خواهید رسید. خدمات درمانی در کانادا نیز از شرایط خوبی برخوردار است و با مالیاتی که به دولت سالانه می پردازید می توانید از خدمات درمانی رایگان استفاده کنید.

نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور و سیستم آموزشی بسیار پیشرفته در کانادا را می توان از مزایای دیگر اقامت دائم این کشور دانست.

این مطلب را از دست ندهید
شهروندی کانادا
معایب اقامت کانادا

از معایب کانادا می توان به گرانی در برخی از شهر های آن اشاره کرد که در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا، هزینه های زندگی در کانادا بیشتر است. هزینه های بالای مسکن و خورد و خوراک در شهرهای بزرگ کانادا مثل ونکوور و تورنتو باعث ایجاد فشار مالی به مهاجرین تازه واردی می شود که هنوز کار پیدا نکرده اند.

دخالت بیش از اندازه ی مقررات در تمام امور روزمره ی زندگی را شاید بتوان یکی دیگر از معایب کانادا دانست و بدانید که برای هر چیزی در کانادا یک مقررات جدی وضع شده است که وظیفه دارید از آن پیروی کنید.

قابل ذکر است که مزایای این کشور مهاجر پذیر به نسبت معایب آن بسیار بیشتر است و دریافت اقامت دائم کانادا می تواند آینده ی درخشانی را برای شما و بخصوص فرزندانتان رقم بزند.

تمدید اقامت در کانادا چگونه است؟

اقامت شما پس از ۲ سال تحصیل به مدت ۳ سال در کانادا تمدید خواهد شد که می توانید در این بازه کار کنید و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در روش های کاری دولت کانادا در ابتدا به شما اقامت دائمی بین ۳ تا ۵ سال می دهد که پس از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

در روش های سرمایه گذاری نیز ابتدا به شما اقامت های چند ساله داده می شود که پس از بررسی آن بیزینس پس از پایان دوره توسط اداره ی مهاجرت کانادا و مشاهده ی سود آور بودن آن اقامت شما تمدید خواهد شد که در تمام این روش ها در انتها به اقامت دائم این کشور دست خواهید یافت.

چگونه می توان پاسپورت کانادا را دریافت کرد؟

در روش های مهاجرتی ذکر شده مثل تحصیلی، کار و سرمایه گذاری می توانید پس از گذشت چند سال زندگی در کانادا درخواست اقامت دائم و شهروندی کانادا را بدهید. افراد برای ارائه ی درخواست شهروندی کانادا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و حداقل ۳ سال اخیر را در کانادا زندگی کرده باشند.

این مطلب را از دست ندهید
مهاجرت کارگران به کانادا ۲۰۲۳

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و نداشتن هیچگونه سابقه ی جرم و جنایت در کانادا از دیگر ملزومات درخواست پاسپورت در این کشور می باشد. برای دریافت پاسپورت کانادا باید این کشور را بشناسید و از حقوق و مسوولیت های شهروندی این کشور مطلع باشید که برای این کار باید آزمون شهروندی کانادا را بگذرانید که برای دریافت اطلاعات لازم و آمادگی بهتر برای این آزمون می توانید جزوه آموزشی کشف کانادا-حقوق و مسوولیت های شهروندی که توسط سازمان مهاجرت این کشور تهیه شده است مطالعه کنید. این جزوه به صورت آنلاین و قابل چاپ در دسترس می باشد.

با داشتن پاسپورت کانادا می توانید به ۱۸۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید که این موضوع باعث شده است پاسپورت این کشور به ششمین پاسپورت قدرتمند جهان تبدیل شود.

برای دریافت اطلاعات کامل مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل کرده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین مسیر را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

لینک منبع: Canada residency permit

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.7/5 - (10 امتیاز)
  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  45 پاسخ به “اقامت کانادا”

  1. Amir ali گفت:

   سلام من ۲۲سالمه لیسانس معماری دارم مدرک آیلتس ام ندارم بهترین گزینه برای مهاجرت به کانادا برای من چیه ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق تحصیلی برای کشور کانادا اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ الزامی می باشد.

  2. MHAK گفت:

   سلام‌
   بنده‌ راننده‌ سنگین‌ و حمل‌ بار خطرناک‌‌ هستم‌.

   میخواستم‌ در مورد خرید ماشین‌ سنگین‌ و همینطور کار در ان‌ گشور از شما راهنمای‌ و یاری‌ بخواهم‌.

   لطفا حقیر را در این‌ مورد یاری‌ بنمایید مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تا زمانی که اقامت دریافت نکنید نمیتوانید مالکیت خودرویی را داشته باشید . اگر بتوانید از کارفرمایی درخواست کار دریافت نمایید میتوانید اقامت بگیرید

  3. Amir گفت:

   سلام من کارشناسی حسابداری با معدل بالای۱۷و۷سال تو سیستم بانکی مشغول کار هستم دارای ایلتس۷و۳۵سال سن برای اقامت کاری چقدر شانس دارم.تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما دوستان عزیز.
    برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا از طریق امتیاز بندی صورت میگیرد که شما با این حساب براساس تحصیلات _ سابقه کار _ مدرک زبان _شرایط سن پروفایل خودرا بازکنید پیشنهاد میشود برای ارزیبابی امتیاز بندی ها به سایت موسسه مراجعه و به طور دقیق امتیازاتتون رو حساب کیند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up