شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

انتاریو و شهرهای واقع در آن

انتاریو یکی از پرطرفدارترین مقاصد جهت مهاجرت افراد محسوب می شود. سالانه افراد زیادی خواهان مهاجرت و زندگی به این استان هستند. این استان در مرکز کانادا واقع شده و دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را در کانادا داراست.

این استان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد. مرکز انتاریو شهر تورنتو است که با توجه به شاخص جمعیت، این شهر بزرگترین شهر کانادا محسوب می شود.

تورنتو به دلیل اینکه محل حضور دفاتر اصلی شرکت های بزرگ کانادایی است و مرکز اقتصادی مهمی به شمار می آید و نقاط مشترک بسیار زیادی با نیویورک دارد. از این رو به این شهر لقب نیویورک سوئیس را داده اند. شهرت سوئیسی این شهر به دلیل تمیزی و امنیت فوق العاده زیاد این شهر است.

ساکنین این شهر اغلب مهاجرانی هستند که از مناطق مختلف به این شهر آمده اند بنابراین تورنتو با فرهنگ های متفاوت و متنوع است. این شهر به دلیل داشتن اقلیت های مختلف و گروه های متفاوت دارای محله های گوناگونی است.

از جمله می توان به محله یونانی ها، پرتغالی ها، چینی ها، ایتالیایی ها و … اشاره کرد. با توجه به شرایط گفته شده این شهر بیشترین درصد مهاجران را بعد از شهر میامی فلوریدا دارد. مهاجر پذیری و استانداردهای بالای زندگی موجب شده این شهر از شهرت و مطلوبیت بسیار زیادی در سطح جهان برخوردار باشد.

اوتاوا:

از دیگر شهرهای معروف این استان می توان به اوتاوا اشاره کرد. اوتاوا پایتخت کاناداست و بسیاری از ادارات و مراکز دولتی در این شهر واقع شده است.

از این رو بسیاری از شرکت های داخلی و بین المللی که با بخش دولتی سروکار دارند دفاتر اصلی خود در این شهر مستقر کرده اند. شرایط نامبرده موجب اشتغال برای بسیاری از افراد شده است. مهاجران اغلب بواسطه فرصت های شغلی، اقتصادی و استانداردهای بالای زندگی جذب این شهر شده اند.

انتاریو نه تنها به عنوان مرکز اقتصادی بسیار مهمی بشمار می رود بلکه از نظر منابع و مناظر طبیعی نیز بسیار متنوع است.

صنعت و اقتصاد و موقعیت های شغلی:

همانگونه که گفته شد استان انتاریو یکی از مهمترین قطب های اقتصادی کانادا بشمار می رود. بنابراین این استان دارای صنایع بسیار قوی و پیشرفته است. از نمونه های موجود می توان به شهر تورنتو اشاره کرد که دارای بسترهای اقتصادی مدرن به همراه تجهیزات تولیدی متنوع است. شهر اتاوا نیز به دلیل داشتن مراکز اقتصادی و اداری و همچنین وجود وزارتخانه ها، موقعیت های شغلی بسیاری را برای ساکنین فراهم کرده است.

از آنجا که بسیاری از خودروهای آمریکایی در کانادا تولید می شوند صنعت خودرو در این استان جزء صنایع بسیار مهمی به شمار می رود که بودجه و سرمایه بسیار زیادی به آن اختصاص داده اند. این استان از نظر منابع طبیعی و معادن نیز بسیار غنی می باشد که از آن طریق مشاغل بسیار زیادی ایجاد شده است.

معیارهای زندگی:

در بین استان های کانادا، شهروندان انتاریو بیشترین میزان درآمد را کسب می کنند اما باید توجه کرد که هزینه های زندگی و هزینه های مسکن در این استان بسیار بالاست. در انتاریو نرخ مالیات حدود ۱۳ درصد تخمین زده شده است.

اما با وجود تمام این موارد به دلیل نرخ بالای درآمد، خانواده ها به راحتی می توانند از عهده هزینه های زندگی برآیند. در استان انتاریو دو شهر اتاوا و تورنتو شهرت بسیار زیادی در پاکیزگی، نظم، رعایت قوانین و مقررات، ایمنی و دسترسی آسان به انواع خدمات دارند. این استانداردهای بالای زندگی موجب شده که این استان به عنوان مقصد اصلی بسیاری از مهاجران قرار گیرد.

تحصیل در تورنتو:

بسیاری از مؤسسات تحقیقاتی پیشرفته و مشهور در استان انتاریو قرار دارند این مؤسسات از بودجه های آموزشی استانی بهره می برند. آموزش شهروندان از مقطع ابتدایی تا سال دوازدهم به صورت عمومی است و تحت نظارت دولت اداره می شود. انتاریو در زمینه دانشگاه نیز بسیار گسترده عمل کرده است و دارای چندین دانشگاه مشهور در زمینه های مختلف همانند هند، فناوری، پزشکی، مهندسی، کشاورزی و … است.

اغلب دانشگاه های انتاریو بسیار معروف و شناخته شده هستند که از جمله آنها می توان دانشگاه کویین، یورک تورنتو و دانشگاه وسترن انتاریو را نام برد.

در استان انتاریو حدود ۲۳ دانشگاه وجود دارد که با بودجه دولتی فعالیت می کند و حدود ۱۷ دانشگاه نیز با بودجه خصوصی وجود دارد. قدیمی ترین دانشگاه این استان، دانشگاه تورنتو است که در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و جدیدترین دانشگاه، دانشگاه الگامو است که در سال ۲۰۰۸ تأسیس و راه اندازی شده است.

بزرگترین دانشگاه این استان دانشگاه تورنتو است که در سه منطقه سنت جورج، اسکاربرو و میسیساگا پردیس دانشگاهی دارد. دانشگاه های کانادا در بر دارنده سالانه ۱٫۵ میلیون دانشجو است. بیش از یک سوم از تحقیق و توسعه کانادا در این دانشگاه انجام می شود و ثروت اقتصادی بسیار زیادی را در کانادا ایجاد می کنند. از میان دانشگاه های برجسته استان انتاریو چند نمونه از این دانشگاه ها را در این مقاله نام می بریم و به اختصار توضیح می دهیم.

۱-دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷ در استان انتاریو در شهر تورنتو تأسیس شده است. این دانشگاه دارای دوره ها و برنامه های آموزشی متعددی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف است. دانشگاه تورنتو دارای امکانات و خدمات گوناگونی از قبیل کتابخانه، اماکن ورزشی، امکانات اقامتی و خدمات اداری است.

۲-دانشگاه وسترن انتاریو

این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو در میان مؤسسات آموزش عالی است. دانشگاه وسترن انتاریو از لحاظ سطح کیفی آموزش در سطح جهانی قرار دارد. این دانشگاه بزرگترین پردیس های دانشگاهی را داراست. این دانشگاه دارای ۳۸۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف است که حدود ۴۳۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

دانشجویان برای تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در این دانشگاه نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشند که سطح آن برای مقاطع مختلف متفاوت می باشد.

طبق نظرسنجی ها و آمارهای گرفته شده اغلب فارغ تحصیلان این دانشگاه دارای موقعیت های شغلی و اجتماعی و مدارج عالیه تحصیلی و کاری هستند.

۳-دانشگاه کوئین

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال ۱۸۴۱ تأسیس شده است. این دانشگاه دارای رتبه چهارم در دوره های پزشکی است. دانشگاه کوئین دارای مراکز تحقیقاتی متنوع و متعددی است. محققان این دانشگاه پیشرفت های بسیار زیادی در زمینه های فیزیک، نجوم، زیست شناسی و فناوری های نوین داشته اند.

از اهداف این دانشگاه این است که فارغ تحصیلان خود را در زمینه مختلفی همچون یادگیری و تحقیقات به رشد و شکوفایی و ارتقاء برساند. از فارغ تحصیلان برجسته این دانشگاه می توان به آرتور بی مک دونالد اشاره کرد.

برای آشنایی با استان انتاریو و چگونگی زندگی و شرایط تحصیل در این استان با مشاورین مؤسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *