شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

انتخاب شغل مناسب پس از تحصیل

شغل مناسب پس از تحصیل

یکی از دغدغه های دانشجویان که در بسیار از آنها مشترک است، پیدا کردن شغل مناسب پس از تحصیل می باشد. اما نکته حائز اهمیت در برخی از افراد که ویزای تحصیلی را برای مهاجرت انتخاب می کنند، سخت گیری ها در قوانین ویزای کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورها همچون کانادا، استرالیا و انگلستان می باشد. از همین رو ویزای تحصیلی را انتخاب کرده و انتخاب شغل مناسب پس از تحصیل را بهترین روش بر می گزینند.

شرایط تحصیل در هر یک از کشورهای ذکر شده دارای شرایط به خصوصی است که متناسب با خاص هر فرد متفاوت می باشد که متقاضیان می توانند با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند تا از تجارب این عزیزان بهره مند شوند.

از این متن به شرایط و عوامل انتخاب شغل مناسب پس از تحصیل می پردازیم تا متقاضیان این امر با تمام آگاهی خود دست به این کار بزنند. اگر فارغ التحصیل شده اید یا در حال تحصیل هستید، ممکن است گزینه های زیادی بر سر راه شما باشد که در سردرگمی باشید. اولین قدم این است که نترسید و با تمام درایت خود به تحلیل موقعیت های کاری بپردازید.

۱-خود شناسی

اولین نکته برای پیدا کردن شغل مناسب پس از تحصیل ، خود شناسی می باشد. شما در ابتدا باید ببینید چه چیزی شما را خوش حال می کند و جذاب است، سوالات زیر به شما کمک می کند تا مسیر مناسبی را انتخاب کنید.

  • آیا در طول تحصیل شما، کارهایی وجود داشته که شما آن را به خوبی انجام داده باشید و یا جالب و لذت بخش باشد ؟
  • کارآموزی های خود را چگونه سپری کردید و چه دستاوردهایی برای شما داشته است؟
  • در جوامع و یا فعالیت های ورزشی دانشگاه شرکت کرده اید؟
  • آن را به چشم سرگرمی دیده اید یا بخش مهمی از زندگی شما است؟

شما به سادگی نقاط قوت و ضعف خود را متوجه می شوید که با این نکات می توانید شغل متناسب با این ویژگی ها را انتخاب کنید. عواملی در انتخاب حرفه ای شما تاثیر گذار می باشد شامل شخصیت؛ مهارت ها، منافع، ارزش ها، انگیزه ها و مدارک تحصیلی است. شما همچنین باید جنبه های عملی کار را درنظر بگیرید، مانند اینکه تا چه حد مایل هستید که در سفر باشید و یا تا چه حد می خواهید درآمد کسب کنید.

تحصیل

۲-سوابق کاری

برنامه ۵ سال گذشته خود را مورد بررسی قرار دهید که بیشتر زمان خود را صرف چه کاری کرده اید و در چه مهارت هایی پیشرفت کرده اید. مرور ۵ سال گذشته به شما کمک می کند تا با واقعیت های درونی خود بیشتر آشنا شوید.

۳-آینده خود را تجسم کنید

مهم ترین دلیل پیشرفت، تجسم سازی آینده شما برای زندگی تان است، کارفرمایان به دنبال فارغ التحصیلان هستند که جاه طلبی از خود نشان دهند و اشتیاقی برای پیشرفت شغلی خود مقصور شوند.

از همین رو مسیرهاب شغلی خود را مورد بررسی قرار دهید و برای زندگی آینده خود برنامه ریزی کنید. به صورت معمول روانشناسان مدرن به این اعتقاد دارند که افراد باید هدف را برای خود مشخص کنند و پس از آن برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی کنند. هدف های مشخص شده را معمولا در سه قسمت یک ساله، سه ساله و پنج ساله طبقه بندی می کنند.

این روند کمک شایانی به شما برای رسیدن به هدف خود می کند، زیرا اگر در پیچ و خم مسیر دچار نارضایتی هایی شدید با یاد آوری هدف خود با نشاط و انرژی بیشتر به مسیر خود ادامه دهید.

۴-مشورت

یکی از مهم ترین ارکان رسیدن به شغل مناسب پس از تحصیل مشورت با افراد متخصص می باشد. اگر هنوز در حین تحصیل می باشید، می توانید با مشاورین شغلی که در دانشگاه مشغول به کار هستند، مشورت کنید و از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

مشاورین شغلی با توجه به شرایط شما و توانایی هایی که از جانب آنان درون شما نهفته است، بهترین مسیرها را برای شما بازگو می کنند. لازم به ذکر است که مشاورین شغلی چشم اندازهای مشاغل را پیشروی شما می آورند و از آینده آنها با شما صحبت می کنند.

اگر شما فارغ التحصیل شده اید و از فرصت های کشورهای مختلف برای جستجوی کار بهره می برید، نگران نباشید. وب سایت های زیادی برای مشاوره شغلی موجود است که می توانید رزومه خود را برای آنها ارسال کرده و از نظرات این مشاورین شغلی نسبت به خود مطلع شوید.

شما همچنین می توانید با اساتید دانشگاه خود و همچنین دوستان و خانواده خود صحبت کنید و از مشورت با این عزیزان بهره مند شوید و یا حتی فارغ التحصیلانی که در سال های گذشته از دانشگاه در حال تحصیل شما به بازار کار ورود کردند، شرایط را پرس و جو کنید.

۵-فرصت های شغلی

یک گام بزرگ در انتخاب شغل مناسب پس از تحصیل، بررسی فرصت های شغلی است که پیش روی شماست و آیا مدرکی که شما دریافت کرده اید متناسب با رشته انتخابی شماست یا خیر؟

سعی کنید که انعطاف پذیر باشید، زیرا مهارت های شما می تواند به تنوع صنایع کمک کند و کارفرمایان متفاوت وجود دارند که با توجه به شرایط شما گزینه هایی را اعلام می کنند. با این حال بسیار مهم است که واقع بین باشید، لذت بخش ترین و با ارزش ترین مشاغل، طرفداری زیادی دارد.

از همین رو رقابت های بیشتری در این سطح کاری وجود دارد. بسیاری از دانشجویان تصمیم به ادامه تحصیل می گیرند تا مهارت های خود را افزایش دهند، با دانش بیشتری شانس خود را افزایش دهند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *