شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

انگلستان کشور هزار فرهنگ

انگلستان کشور هزار فرهنگ

کشور انگلیس دارای فرهنگ های بسیاری است که تفاوت عمده ای با یکدیگر دارند. این کشور از سالیان دور تا به حال میزبان مهاجران بسیاری از کشورهای چین و هند و بنگلادش و چند کشور دیگر بوده است. پایتخت این کشور یعنی شهر لندن به جای اینکه به یک شهر انگلیسی شباهت داشته باشد بیشتر به عنوان یک شهر چند ملیتی شناخته می شود. اگر از بخش های مرکزی و پر جمعیت این کشور دور شوید خواهید دید که هنوز هم بافت های قدیمی و سنتی این شهر در قسمت های مختلفی دیده می شود.
زنان انگلستان از81 سال برای امید به زندگی برخوردارند در حالی که این رقم برای مردان به76 سال می رسد. اکثریت مردم این کشور دارای دین مسیحیت می باشند و تعداد مسلمانان این کشور به چیزی در حدود7/2 درصد می رسد. علیرغم اینکه انگلستان یکی از اضا اتحادیه اروپا است اما هنوز هم پوند را به عنوان پول رسمی خود می شناسد و یورو را نپذیرفته است.
دولت مردانی که در انگلستان وجود دارند در خصوص پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا عقیده دارند نخست باید اتفاقات اقتصادی خوبی برای این کشور صورت بگیرد پس از آن پیوستن به اتحادیه اروپا به رفراندوم گذاشته شود.

انگلیس از نظر آب و هوایی

تقریبا تمام مردم انگلیس را با هوای بارانی و رطوبت و مه می شناسند به همین دلیل باید بگوئیم در کلیه مناطق این کشور اروپایی آب و هوای متنوعی حاکم است ، شما می توانید این مساله را از زمستان های بسیار سرد و تابستان های گرم و مرطوبی که دارد به خوبی درک کنید. بارندگی ای که در این کشور اروپایی وجود دارد بسیار بالا می باشد و شهر لندن از میزان بارندگی کلی در این کشور سهم بالاتری را برای خود دارد.
طی سال های اخیر این کشور شاهد تابستان های بسیار گرمی بوده است اما زمستان و پائیز مرطوبی را داشته است. اگر بخواهید دمای هوا در روزهای تابستانی را بدانید باید بگوئیم در فصل تابستان بخش های جنوبی این کشور مخصوصا مناطقی که با لندن فاصله کمی دارند دارای هوای گرمی هستند که دمای هوای آن بین18 تا23 درجه سانتیگراد نیز می رسد. گاهی این گرمای هوا به قدری زیاد می شود که گردشگران را دچار ناراحتی می کند اما دمای هوای این کشور خیلی به ندرت به زیر صفر می رسد و برای زمستان های آن دمای خوبی می باشد.

انگلستان

انگلستان

اکثر جوامع می دانند که دمای هوای انگلستان بسیار غیر قابل پیش بینی است و این مساله در شهرت آن بسیار تاثیر داشته است. اگر شما نیز به عنوان یک گردشگر و یا مهاجر قصد ورود به این کشور اروپایی را دارید باید در برابر آب و هوای غیر قابل پیش بینی آن آمادگی کامل را داشته باشید. سواحل جنوبی این کشور به طور معمول آب و هوای ملایم تری دارند و ماه های نوامبر تا فوریه به عنوان سردترین ماه های سال شناخته می شوند.
در کشور انگلستان معمولا برای عایق کاری خانه ها از مواد مناسبی استفاده می شود تا در برابر آب و هوای آن بتواند به طور کامل مقاومت داشته باشد. سیستم گرمایشی مناسبی در خانه های این کشور گنجانده شده است تا مردم در درون خانه های خود کمتر احساس سرما داشته باشند. دو فصل پائیز و بهار روزهای زیادی را برای مردم این کشور به دنبال دارد که بتوانند از هوایی مطبوع و روزهایی روشن و آفتابی لذت ببرند و گاهی نیز پیش می آید که هوا در این منطاق بسیار دلپذیر باشد البته تعداد این اتفاقات بسیار کم است اما زمانی که هوا به این شکل مطبوع باشد مردم لذت بیشتری را خواهند برد.

انگلستان از لحاظ جغرافیایی

انگلستان از لحاظ جغرافیای دارای وسعتی به اندازه244046 کیلومتر مربع است که موجب شده به عنوان هفتاد و چهارمین کشور جهان شناخته شود.این کشور اروپایی دارای دو بخش اصلی است که نصف النهار مبدا از قسمت جنوب شرقی آن یعنی از ناحیه گرینویچ که در حومه لندن قرار دارد عبور می کند. بخشی از انگلیس که در ایرلند شمالی واقع شده است با جمهوری ایرلند یا همان ایرلند جنوبی دارای یک مرز مشترک می باشد. در خصوص مساحت کشور انگلستان باید بگوئیم معادل کشور نیوزلند و نیمی از کل مساحت فرانسه می باشد.
این کشور اروپایی دارای دو جزیره اصلی است که یکی از این دو جزیره بزرگتر از دیگری بوده و با نام بریتانیای کبیر شناخته می شود. در این جزیره بزرگ اسکاتلند و لز و همچنین انگلستان یه همان انگلند قرار دارد. جزیره دیگر که کمی کوچک تر است ایرلند نام دارد که به وسیله دریای ایرلند از جزیره دیر مجزا می باشد. این جزیره نیز شامل بخش هایی با نام ایرلند شمالی در بخش شمالی جزیر ، جمهوری ایرلند که در بخش جنوبی جزیره قرار دارد می باشد. البته ناگفته نماند جمهوری ایرلند یک کشور مستقل است که در اتحادیه اروپا نیز عضویت داشته و به عنوان یک بخش از بریتانیا شناخته نمی شود.

انگلستان

انگلستان

 با وجود اینکه افراد کمی در کشور انگلستان به کار کشاورزی مشغول هستند ولی76 درصد از زمین های این کشور برای کشت و کار استفاده شده است. تولیدات کشاورزی انگلیس علاوه بر اینکه می تواند نیازهای داخلی این کشور را فراهم کند به عنوان محصولاتی صادراتی نیز به شمار می رود.
اگر بخواهیم بریتانیا را از لحاظ طبیعی تقسیم کنیم باید سه ناحیه را برای آن در نظر بگیریم که عبارتند از:

اسکاتلند در بخش شمالی این کشور

انگلستان

انگلستان

بیشتر ارتفاعات انگلستان در اسکاتلند قرار گرفته است و یک ناحیه سرسبز و پوشیده از چمنزار به شمار می رود و توانسته بخش زیادی از جنگل های این کشور را در خود جای دهد. رودهایی که در این ناحیه قرار دارند بسیار زیاد می باشند که از میان آن ها می توان به رودهای کلیاد ، توئید و همچنین رود دی اشاره کرد. در این بخش جزایر کوچک و بزرگ زیادی قرار دارد که می توان به جزیره شتلند ، اورکنی و نیز جزیره هبرید به عنوان جزایر بزرگ تر و جزیره مال ، آیلی ، رم ، لوئیس و ارن به عنوان جزایر کوچکتر آن اشاره کرد.

ناحیه آلستر یا همان ایرلند شمالی

انگلستان

انگلستان

به یک بخش از شمال جزیره ایرلند ناحیه آلستر گفته می شود که دارای ارتفاع نسبتا کمی می باشد ولی می توان در آن نقاط با ارتفاع نیز پیدا کرد. بیشتر جنگل های ایرلند در همین ناحیه قرار دارد و مهمترین رودهایی که در آن جریان دارند عبارتند از بن ، بلاک ، اتر و رود رو که در کنار آن ها جزایر همچون مگی و راتلی نیز وجود دارد.

ناحیه انگلند و ولز

انگلستان

انگلستان

ناحیه انگلند و ولز بخش جنوبی این جزیره را تشکیل می دهند که دارای مناطق وسیعی از جلگه ها ، مراتع و همچنین نواحی پست هستند. بیشتر بخش های مرتفع آن در قسمت های شمال وغرب این جزیره قرار گرفته است.رودهای مهمی که در این جزیره وجود دارد تایمز ، اوز ، هامبر ، ترنت ، ایون ، تاین و همچنین رود سورن است.

انگلیس از لحاظ اقتصادی

بریتانیا دارای واحد پولی پوند استرلینگ است و کلیه سکه هایی که در این کشور ضرب می شود به یک شکل مشخص هستند. تمامی اسکناس ها و سکه های انگلیس به وسیله بانک مرکزی تولید و توزیع می شود اما بخش های اسکاتلند و ایرلند شمالی این اجازه را دارند که اسکناس های خود را تولید و استفاده کنند. اقتصاد حاکم بر انگلیس به قدری عملکرد خوبی داشته که به عنوان چهارمین اقتصاد دنیا شناخته می شود.وقتی که انگلیس قصد ورود به قن بیست و یکم را داشت توانسته بود رشد اقتصادی بسیار بالا و سطح بیکاری بسیار کمی را داشته باشد. از لحاظ صنعتی این کشور به قدری سرعت در کار خود داشت در قرن نوزده میلادی که توانست در کمترین زمان به عنوان یکی از قدرتمند ترین کشورهای صنعتی جهان مبدل شود و تا به اکنون نیز توانسته در کار خود پیشرفت های زیادی را داشته باشد.

انگلستان

انگلستان

فرهنگ مردم انگلیس

مردم انگلیس هیچ اعتمادی به اظهارات کلی و حرف هایی که بی پایه و اساس هستند ندارند. اگر نسبت به چیزی قول دقیقی داده باشند حتما به آن عمل خواهند کرد. از آنجایی که افراد متعهد و پایبندی هستند می خواهند بدانند دقیقا بر روی چه مساله ای باید تعهد بدهند. نظر فرانسوی ها این است که نباید به هنگام بحث با یک انگلیسی هرگز نباید به چانه زدن متوصل شد چرا که در اینصورت دیگر ارزشی برای طرف مقابلشان قائل نخواهند شد بلکه باید وضع خود را به او نشان داد و بر روی گفته خود تاکید داشت. نیازی نیست برای حرف خود دلیلی را بیاورید و اثبات قدم داشتن در بحث موجب می شود که برای فرد مقابل خود ارزش بالایی قائل شوند. انگلیس به خاطر داشتن هوش و ذکاوت بسیار در مردم و دولت مردانش توانسته در جهان نیز به عنوان یک کشور هوشمند عمل کند و خود را به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند جهان معرفی کرده است.
0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *