شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس

ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس

در ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس هم مثل سراسر دنیا با شوق و اشتیاق ویژه ای جشن کریسمس انجام می‌ شود. قسمتی از مراسم کریسمس در سراسر جهان عبارتند از درختان کریسمس دیزاین شده، غذاهای لذیذ، بازارهای شلوغ و پر رفت و آمد و هدیه دادن و هدیه گرفتن است.

کریسمس در این کشور در بخش های گوناگون در روزهای مختلفی برگزار می‌ شود، ولی به طور معمول این مراسم‌ از روزهای اول ماه دسامبر آغاز می ‌شود و تا روز شش ژانویه، روز Epiphany طول می کشد.

در رو به روی کلیسای سنت پیترو (St Peter’s Basilica) در شهر واتیکان، درخت کریسمس بسیار بزرگی را قرار می‌ دهند. تمام خانواده ‌ها برای حضور در این مراسم که به وسیله پاپ برپا می ‌شود، بلیط ورودی را خریداری می ‌کنند.

در ششمین روز از ماه دسامبر که ایتالیا و روزهای نزدیک کریسمس در کل، تعداد زیادی از خانواده ‌ها برای روز سنت نیکولاس جشنی را بر پا می‌ کنند. بچه‌ ها برای سنت نیکولاس نامه ای را می ‌نویسند و از او می خواهند که به آن ها هدیه بدهد. پس از آن جورابی را آویزان می ‌کنند و یا این که بشقابی را بر روی میز جشن سنت نیکولاس قرار می دهند. بچه ‌ها سرودها و شعرهایی که مخصوص ایام کریسمس است را با یکدیگر می‌ خوانند.

ولادت حضرت عیسی مسیح (ع)

نمایش بازسازی شده ی صحنه‌ ی ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) در ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس، کلیساها و میدان هایی که در شهرها وجود دارد اجرا می ‌شود. این صحنه قسمتی از تزیینات سنتی جشن کریسمس به حساب می آید. در روز کریسمس مردم به طور معمول بر اساس سنت قدیمی ای، در طول روز، روزه می ‌گیرند. مراسم جشن کریسمس از شب شروع می‌شود.

تزیینات کریسمس و  درخت کریسمس در این کشور مانند کشورهای دیگر رایج است. این تزیینات را در سراسر خیابان ها، در خانه ‌ها و مغازه ‌ها از هشتم ماه دسامبر مشاهده خواهید کرد. حتی برخی اوقات از روزهای آخر ماه نوامبر، مردم تزیین خانه ‌ها و فروشگاه‌ ها را شروع می‌ کنند. ماکت‌ های صحنه‌ ی ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) قسمت مهمی از تزیینات کریسمس می باشند که در تمام کلیساها و در میدان های شهر به چشم می‌ خورند.

رسم و رسومات

یکی از رسوماتی‌ که در شهر ناپل، رم و جنوب ایتالیا رایج است، حضور نوازندگان فلوت در جشن ‌ها می باشد که لباس‌ های ویژه و رنگی، جلیقه ‌های پوستی و جوراب ‌های ساق ‌بلند سفیدی را به تن می‌ کنند. آن‌ ها به طور معمول از کوهستان‌ های منطقه‌ ی Abruzzo به سمت کلیساها و مرکزهای عمومی می‌ روند و آهنگ ‌های مخصوصی که برای این ایام است را شروع به نواختن می کنند.

یکی از بهترین شهرهایی که می ‌توانید در روزهای کریسمس  آن را تماشا کنید رم می باشد. نمایش‌ های متنوع، درختان کریسمس بزرگ و بازارهای کریسمس در سراسر این شهر برگزار می ‌شوند.

یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا در روزهای جشن کریسمس تورین (Torino) می باشد که در شمال ایتالیا قرار گرفته است. بیش از بیست کیلومتر از خیابان ‌ها و میدان ‌هایی که در این شهر وجود دارد به دست بهترین هنرمندان نورپردازی در اروپا، آذین و نورپردازی می ‌شود.

ورونا (Verona)، شهر رومئو و ژولیت را با هزاران لامپ رنگی تزیین می‌ کنند. سقف بزرگی که نورپردازی شده است در بازار کریسمس دایر می‌ شود.

بلندترین درخت کریسمس جهان

در دامنه‌ ی کوه Ingino، نورپردازی زیبایی که به طرح یک درخت کریسمس بزرگ است در هر سال  برقرار می ‌شود. طول این درخت ۶۵۰متر می باشد و با بیش از ۷۰۰لامپ ایجاد می ‌شود. نام این درخت در سال ۱۹۹۱میلادی، در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین درخت کریسمس جهان به ثبت رسانده شده است. ستاره‌ ای که در بالای این درخت روشن می‌ کنند در پنجاه کیلومتر دورتر نیز قابل مشاهده می باشد.

جشن کریسمس در شهر چیتا دی کاستلو (Città di Castello)، در کنار رود تیبر (Tiber) انجام می‌ شود. گروهی از قایق‌ سواران نزدیک غروب، با لباس‌ های بابانوئلی که به تن کرده اند، با قایق ‌های نورپردازی شده از رود عبور می کنند تا به پل Porta San Florido برسند. پس از آن به بچه ‌هایی که برای جشن کریسمس، در اطراف پل جمع شده‌ اند، هدایایی را اهدا می‌ کنند.

بازارهای کریسمس در ایتالیا

در همه ی روزهای ماه دسامبر در ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس، شوق و هیجان در ایتالیا رواج دارد. بازارهای مخصوص ایام کریسمس با غرفه ‌های متنوع برپا می‌ شوند و شیرینی‌ ها، غذاهای محلی و هدیه های کریسمس در این غرفه ها به فروش می رسد.

در اکثر شهرهای ایتالیا این بازارها برپا می ‌شوند مخصوصا در شمال کشور ایتالیا و بخش آلتو آدیجه (Alto-Adige) که نزدیک به آلمان می باشد.

البته بازارهای کریسمسی که در ایتالیا برگزار می شود به بزرگی بازارهایی که در آلمان هستند نمی باشد، ولی باز هم رفتن به این بازارها خالی از لطف نمی باشد. در شهرهای کوچک و بزرگ و روستا‌های این کشور، بازارهایی را از دو روز تا یک ماه و یا بیشتر، برگزار می‌ کنند. به این بازارها در زبان ایتالیایی Mercatino di Natale  می گویند.

در این بازارها هدیه های متنوع و تزیینات کریسمس تا صنایع دستی زیبای محلی فروخته می شود. بعد از اینکه هوا تاریک شد، غرفه‌ هایی که با لامپ‌ های رنگی دیزاین شده ‌اند، مانند یک الماس در دل شب برق می زنند.

در این بازارها در شب‌ علاوه بر اینکه خرید و فروش انجام می شود، مراسم جشن و تفریحات مختلفی برپا می ‌شود.

بهترین بازارهای کریسمس ایتالیا

یکی از بهترین بازارهای کریسمس ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس، در شهر ترنتو (Trento)، مرکز منطقه‌ ی ترنتینو آلتو آدیجه در فضای زیبایی و با تزیینات چشم‌ گیری برپا می‌ شود. این بازار از روزهای آخر ماه نوامبر آغاز می ‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. در این بازار بیش از شصت غرفه‌ ی چوبی سنتی و زیبا وجود دارد که در آن تزیینات کریسمس، صنایع دستی و غذاها و شیرینیهای مختلفی را به فروش می رسانند.

یکی دیگر از شهرهای منطقه ‌ی ترنتینو آلتو آدیجه، بولزانو (Bolzano) می باشد. در این شهر نیز بازاری را از روزهای آخر ماه نوامبر تا روز ۲۳دسامبر برپا می‌ کنند. این بازار در منطقه ا‌ی تاریخی واقع شده است و غرفه ‌های آن محصولاتی مانند هدیه ها و تزیینات مخصوص کریسمس را به فروش می رسانند.

در میدان Campo Santo Stefano که در شهر ونیز قرار دارد بازاری را با غرفه ‌های چوبی در ماه دسامبر برپا می‌ کنند. در این غرفه‌ ها، با کیفیت‌ ترین صنایع دستی مخصوص ونیز را به فروش می رسانند. موسیقی زنده، غذا، نوشیدنی و شیرینی‌های محلی بخشی جدا نشدنی از این بازار تماشایی می باشند.

در شهر ورونا در میدان Piazza dei Signori بازاری مخصوص کریسمس به سبک آلمانیبرگزار می کنند که  از روزهای آخر ماه نوامبر شروع می شود و تا ۲۱ دسامبر ادامه دارد.

نمایشگاه‌ ها و بازارها

شهر میلان، در ایتالیا و روزهای نزدیک به کریسمس میزبان مجموعه ‌ای به نام Wonderland Village می باشد. در این مجموعه بازاری بزرگ برگزار می شود که دارای صدها غرفه، پیست اسکیت روی یخ و تفریحات و جشن‌ های گوناگونی می باشد.

در شهرهای کوچک و بزرگ دیگر این کشور نیز به همین روال در دو ماه نوامبر و دسامبر، نمایشگاه‌ ها و بازارهای گوناگونی بر گزار می ‌شود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *