شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

با لیورپول و جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید

با لیورپول و جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید

لیور پول مانند گذشته ی صنعتی اش در حال حاضر مانند یک شهر صنعتی و آلوده نمی باشد، برخلاف آن مملو از تفریحات لذت بخش، موسیقی و فرهنگ و هنر می باشد. لیورپول محل تولد گروه The Beatles و مرکز ارکستر Philharmonic می باشد. در این شهر موزه های رایگان بسیار، رستوران های فوق العاده و لوکس و پارک های بی نظیری دارد. اگر به اسن شهر سفر کردید سعی کنی که در چند فستیوالی که در خیابان ها برگزار می شود شرکت کنید. اگر در ماه آگوست به این شهر سفر کردید می توانید در فستیوال Matthew Street شرکت کنید و با شرکت در بزرگ ترین رویداد موسیقی اروپا از آن لذت ببرید. اغلب افراد به این شهر سفر می کنند تا به دیدن فوتبال و گروه Beatles بروند در صورت که این شهر مقصدهای گردشگری و فعالیت های تفریحی بسیاری دارد و آن را در اختیار گردشگران گذاشته است.

جاذبه های گردشگری و دیدنی های شهر لیورپول

تماشای مسابقه فوتبال

فوتبال در شهر لیورپول دارای اهمیت بسیاری است و برای تماشای علاقه ی مردم این شهر به فوتبال راهی ندارید جز اینکه به دیدن یکی از مسابقات فوتبال بروید. می توانید به دیدن بازی های تیم لیورپول و یا اورتون بروید ولی حواس تان باشد که در جمع هواداران یک تیم، تیم مقابل را تشویق نکنید. به شما توصیه می کنیم که با اراذل و اوباشی که برای دیدن فوتبلا می آیند درگیر نشوید چون بسیار خشن و متعصب می باشند.

موزه جهان

ای موزه دارای مجموعه ی وسیعی می باشد و در نزدیکی تالار سنت جورج قرار گرفته است. در این موزه نمایشگاه های بسیاری وجود دارد مانند نمایشگاه پرتاب موشک بریتانیا، بهترین نمایشگاه مصر در منطقه و… .این موزه همانند موزه های دیگر این شهر رایگان می باشد.

لیورپول

لیورپول

نگارخانه‌ی Bluecoat

در این گالری مجموعه ای از شاهکارهای هنرمندان شهر لیورپول در عرصه های مختلف هنری مانند نقاشی، هنر های بصری، موسیقی و… وجود دارد. ورودی این نگارخانه رایگان می باشد و برای دیدن هنرهای اهالی این شهر بهترین راه است.

موزه‌ی بین‌المللی بردگی (International Slavery Museum)

این موزه نشان دهنده تاثیرات برده داری می باشد که نه تنها در شهر لیورپول بلکه در سراسر دنیا است. با اینکه جو این موزه ناراحت کننده است ولی در مورد تاریخچه این شهر بسیار جزئی و دقیق در زمان حال پرداخته است.

 بازدید از موزه‌ی The Beatles Story

تنها موزه ای که به طور کامل در اختیار گروه Beatles قرار گرفته است موزه ی The Beatles Story می باشد. شما می توانید برای آشنایی با قسمتی از تاریخچه ی موسیقی به این موزه بیایید و از آن بازدید کنید. در این موزه برخی از آلات موسیقی این گروه و حقایق جالبی که در مورد آن ها وجود دارد قابل مشاهده است. برای ورود به این موزه باید پانزده پوند بپردازید.

لیورپول

لیورپول

فستیوال خیابانی Matthew

این شهر هر ساله در ماه آگوست بزرگ ترین فستیوال های موسیقی جهان را برگزار می کند. گروه های مختلفی از سرتاسر انگستان برای اجرای برنامه به این فستیوال می آیند و در آن شرکت می کنند. اگر قصد سفر به این شهر را در ماه آگوست دارید حتما در این جشنواره ها شرکت کنید.

دانشگاه لیورپول

اگر می خواهید بعدازظهری دوست داشتنی داشته باشید می توانید به این دانشگاه بروید و در محیط بی نظیری که دارد به قدم زدن بپردازید. علاوه بر این می توانید از تورهایی که راهنما دارند استفاده کنید  و به دیدن پردیس ها و دانشکده های آن بروید.

کلیسای جامع لیورپول

یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک در تمام دنیا کلیسای جامع لیورپول می باشد. روزهایی که هوای این شهر تمیز است برج این کلیسا منظره ی زیبایی را از این شهر و مرزیساید (Merseyside)  برای تماشای افراد قرار می دهد.

لیورپول

لیورپول

تونل‌های Williamson

یک تاجر تنباکو به نام Joseph Williamson در اوایل دهه 1800میلادی ساختاری متشکل از تونل های هزار تو در پیرامون شهر لیورپول ساخت. با گذشت چند صد سال هنوز دلیل کار وی مشخص نشده است. بازدید از این تونل ها خالی از لطف نیست.

فستیوال خیابانی بین‌المللی مرزیساید (Merseyside)

در این شهر هر ساله در میانه های ماه جولای جشنواره ی سه هفته ای هنر و موسیقی برگزار می شود. در این رویداد ویژگی های فرهنگی سراسر جهان را به گرد هم می آورد.

مرکز خرید St John

بزرگ ترین مرکز خرید در شهر لیورپول مرکز خرید St John است که نمایشگاه بزرگی از فرآورده های غذایی و بیش از صد مغازه را در خود جای داده است. در این مرکز خرید هم می توانید به خرید کردن بپردازید و هم این که با مردم شهر گفت و گو کنید.

لیورپول

لیورپول

موزه‌ی دریایی Merseyside

در این موزه نمایشگاه های متنوع و زیادی وجود دارد که در آن تاریخچه ی جالبی از مهاجرت نه میلیون نفر و تلاش هایی که برای رسیدن به آمریکای شمالی و استرالیا کرده اند را در معرض دید همگان قرار می دهد.

مرکز رسانه‌ی FACT

این مرکز رسانه و یا بنیاد هنر و فناوری خلاق فیلم ها و هنرهای دیجیتالی را به نمایش می گذارد. دو گالری و سه سینما در این مرکز وجود دارد که آخرین آثار نمایشی که وجود دارد را ارائه می دهد. در این مجموعه یک کافه وجود دارد که برای پذیرایی از گردشگران آماده است.

لیورپول

لیورپول

Albert Dock

این مجموعه، یکی از بزرگ ترین مکان های گردشگری در این شهر می باشد که دارای ستون های آهنی و ساختمان های پنج طبقه است. همچنین موزه ها و رستوران های بسیاری در این مجموعه می باشد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *