شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

با مسکو و جاذبه های دیدنی آن بیشتر آشنا شوید

با مسکو و جاذبه های دیدنی آن بیشتر آشنا شوید

مسکو به عنوان پایتخت روسیه، یک شهر زیبایی است که با تاریخ و فرهنگ کشور روسیه آمیخته شده است. این شهر با کلیساهای زیبا و گنبدهای رنگارنگ، کاخ بزرگ کرملین، میدان سرخ و موزه‌ های دیدنی و متنوعی که دارد معروف می باشد. سرتاسر این شهر تاریخی، میزبان مقصد‌های گردشگری و شاهکارهای معماری باعظمت می باشد. در این شهر، حتی ایستگاه‌ های مترویی که هم که در آن وجود دارد را مانند قصرهای مجلل زیبا، تزیین کرده اند.

مسکو، به عنوان یکی از سرزنده‌ ترین و پرهیجان‌ ترین شهرهای روسیه و اروپا به حساب می آید که در آن بیش از ده میلیون نفر ساکن هستند. مکان های زندگی شهری مانند مرکزهای خرید بزرگ و باعظمت که در خیابان ‌های جذاب و تماشایی آن وجود دارد قابل مشاهده می باشد.

وضعیت آب‌ و‌ هوایی مسکو

این شهر بر اساس طبقه ‌بندی آب و هوایی Köppen، آب و هوای قاره‌ ای مرطوبی دارد. تابستان ‌ها در این شهر گرم و برخی اوقات بسیار گرم و مرطوب می باشد و زمستان‌ هایی طولانی و سرد دارد. در فصل زمستان، معمولا دمای هوا به منفی ده درجه سانتی گراد نیز می ‌رسد، البته زمان هایی هم در زمستان شاهد هوای گرم می باشید که دمای هوا تا صفر درجه بالا می‌ آید.

بهترین زمان برای سفر

ژانویه به عنوان سردترین ماه سال در این شهر به شمار می رود و متوسط دمای هوا در این ماه به منفی هشت درجه سانتی گراد می رسد. با توجه به آب و هوا بهترین زمانی که می توانید به مسکو سفر کنید ، اواخر فصل بهار یعنی اوایل ماه ژوئن می باشد. این زمان، بهترین آب و هوا را برای بازدید طولانی مدت از مکان های گردشگری این شهر دارد.

همچنین می توانید از روزهای اول ماه مه تا میانه ی ماه جولای، زمانی که هنوز هوا خیلی گرم نشده است برای سفر فوق العاده ای به مسکو برنامه ‌ریزی داشته باشید. آخرین روزهایی که به سال نو منتهی می شود یکی دیگر از زمان‌ هایی است که برای سفر به مسکو عالی می باشد. البته اگر دوست دارید که مناظر دیدنی و فراموش ‌نشدنی زمستان‌ های واقعی روسیه را ببینید و تجربه کنید.

جاذبه‌ های گردشگری مسکو

این شهر به عنوان قلب تپنده ‌ی روسیه به حساب می آید که شاهد اتفاقات تاریخی مختلفی می باشد که در این کشور رخ داده است. همین تاریخ پر فراز و نشیب باعث شده است که این شهر از لحاظ مقصدهای گردشگری مانند آثار معماری و موزه ‌ها و آثار تاریخی و فرهنگی، بی نیاز و جالب توجه باشد. بناها و قصرهای تاریخی، میدان‌ های قدیمی، گالری‌های هنری، کلیساهای زیبا، موزه ‌های دیدنی و ایستگاه ‌های مترو مسکو، تنها بخش کوچکی از جاذبه‌ های دیدنی این شهر به حساب می آید. در ادامه برخی از مهم ‌ترین جاذبه‌ های گردشگری این شهر را معرفی می کنیم.

میدان سرخ

این میدان بیش از پانصد سال است که در قلب مسکو و همچنین در مرکز حوادث و اتفاقات تاریخی این شهر قرار گرفته است. ساختمان‌ های باشکوه و با ارزشی که در اطراف آن وجود دارد، تاریخ پرحادثه ‌ی این شهر را نشان می دهد. کلیسای جامع سنت باسیل به امر ایوان مخوف در همین منطقه، ساخته شده است. بعد از مدتی مقبره لنین در این میدان اضافه شده است.

این میدان را به شکل تاریخی ای که داشته است بازسازی کرده اند و همان طور حفظ و نگهداری می‌ شود. یکی دیگر از جاذبه‌ های اصلی که در این میدان قرار دارد کاخ کرملین می باشد. تعداد زیادی از خیابان ‌های مهم و اصلی شهر به این میدان ختم می‌ شوند. این میدان، علاوه بر این که جاذبه ‌ی گردشگری مهمی در شهر مسکو محسوب می شود، بلکه تا به این زمان کنسرت خواننده ‌های معروف در آن برگزار شده است. این میدان در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

کلیسای جامع سنت باسیل

مهم ترین خصوصیات ظاهری این کلیسا برج‌ هایی با آجر قرمز رنگ و گنبدهای پیازی‌ شکل و پر پیچ  و خم با نمایی رنگارنگ و زیبا می باشند که به عنوان یکی از مهم ‌ترین و معروف ترین جاذبه ‌های گردشگری این شهر به حساب می آید و تعداد زیادی از گردشگران، این شهر را با این کلیسا و گنبدهای رنگارنگش می ‌شناسند. این کلیسا را به امر ایوان مخوف ساخته اند که دارای هشت شاپل یا کلیسای کوچک می باشد. بعد از مدتی دو کلیسا دیگر هم به آن اضافه شد.  این کلیسا واقع در مرکز مسکو بود و تا سال ۱۶۰۰میلادی به عنوان بلندترین بنای مسکو بود. این کلیسا از سال ۱۹۹۰میلادی همراه با کرملین و میدان سرخ یکی از میراث ‌های جهانی یونسکو شناخته شدند.

موزه‌ ی هنرهای زیبای پوشکین

در این موزه‌ ی دولتی مجموعه‌ ی با ارزشی از پانصد هزار اثر هنری از زمان تاسیس این موزه در سال ۱۹۱۲میلادی تا به کنون در خود جای داده است. این موزه در ابتدا به عنوان یک مجموعه ‌ی آموزشی تاسیس شده بود ولی مدت ها بعد وسعت پیدا کرد و به موزه‌ ی با ارزشی تبدیل شد. مجموعه‌ های با ارزشی از آثار امپرسیونیست، پست امپرسیونیست و مدرنیست این مجموعه در یک گالری که نام آن هنر اروپایی و آمریکایی قرن نوزدهم و بیستم می باشد حفظ می ‌شود.  در اوایل تاسیس این موزه به افتخار الکساندر سوم، تزار روسیه آن را به ‌نام موزه‌ ی الکساندر سوم نامیدند. بعد از انقلاب ۱۹۱۷روسیه و سقوط دودمان رومانوف، این موزه به موزه ‌ی هنر غربی تغییر نام داد و در آخر در سال ۱۹۳۷میلادی، دولت روسیه این موزه را به خاطر صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین نامش را به نام فعلی این موزه تغییر داد.

موزه ‌ی پوشکین به عنوان یکی از ارزشمند ترین مجموعه ‌های هنری از نقاشانی چون ساندرو بوتیچلی، رامبرانت، ادگار دگا، پل گوگن، تئودور روسو، کامی پیسارو، لوکاس کراناخ پدر، رافائل، پل سزان، پیر آگوست رنوآر، آنری دو تولوز- لوترک، آندره دورن، ونسان ون گوگ و پابلو پیکاسو به حساب می آید.

ایستگاه ‌های مترو

مسکو به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا به حساب می آید. این شهر به قدری زیبا است که ایستگاه ‌های متروی آن هم به عنوان جاذبه ‌ی گردشگری محسوب می ‌شوند. این ایستگاه ‌ها در سال ۱۹۳۵میلادی به عنوان قسمتی از برنامه ‌ی دولت برای تبدیل مسکو به پایتخت کمونیسم دنیا، صورت گرفته است. نخستین ایستگاه مترو به گونه ای ساخته شده است که یاد آور عظمت شوروی می باشد. برای ساخت این تونل ها هزاران کارگر و داوطلب دست به کار شدند که در ابتدا برای ساخت آن از وسایل و ابزارهای بسیار ساده ای به کار می بردند. در حال حاضر این ایستگاه ‌های مترو همچون یک موزه‌ ی زنده ی زیبا، افراد زیادی را به سوی خود جلب می کند. سیستم متروی این شهر، در طی روز ۹میلیون مسافر را به مقصدهای شان می رساند و امروزه ۲۰۶ایستگاه در چهارده خط مترو وجود دارد. ایستگاه‌ های بزرگ و زیبایی که مترو دارد با هدف نشان دادن عظمت دولت کمونیست حاکم وقت، ساخته شده بودند که با مجسمه‌ های مرمری، شیشه‌ های رنگارنگ،  دیوارهای موزائیک و مانند آن مزین شده است. تعداد زیادی از این ایستگاه ‌ها در مسکو، همچون ایستگاه کیفسکایا شامل تزئینات مجلل، ستون ‌های مرمرین، چلچراغ و کف‌ پوش‌ هایی از سنگ خارا می باشند و بیشتر شبیه به کاخ می ‌مانند تا یک ایستگاه قطار.

کرملین مسکو

کرملین مسکو که معمولا تنها با نام کرملین شهرت دارد به عنوان یک مجموعه‌ ی تاریخی است که شامل استحکامات در قلب مسکو می باشد و به سمت رود Moskva در جنوب، در شرق کلیسای سنت باسیل و میدان سرخ و در غرب باغ اسکندر مشرف می باشد. این مجموعه به عنوان یکی از معروف ترین کرمیلن ‌ها (دژهای روسی) محسوب می شود که دارای پنج کاخ، چهار کلیسای جامع و برج و دیوار می باشد. کاخ بزرگ کرملین نیز به عنوان یکی از مهم ‌ترین بناهای تاریخی در این مجموعه به حساب می آید. هم اکنون از این مجموعه‌ ی تاریخی به عنوان اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه استفاده می شود. معنی نام کرملین دژی درون شهر می باشد. البته برخی مواقع از این نام برای اشاره به دولت روسیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد، دقیقا مانند عبارت کاخ سفید که برای اشاره به دفتر اجرایی رئیس جمهور آمریکا استفاده می شود. قبل از این از واژه ی کرملین برای اشاره به دولت اتحاد جماهیر شوروی به کار برده می شد و کرملینولوژی به معنای مطالعه ‌ی سیاست‌ های شوروی و روسیه می باشد.

پارک گورکی

پارک مرکزی گورکی به عنوان یک پارک تفریحی و فرهنگی به شمار می رود. این پارک در مرکز مسکو قرار گرفته است و نام آن را به افتخار ماکسیم گورکی، به نام پارک گورکی نام ‌گذاری کرده اند. این پارک در امتداد رود مسکوا و در نزدیکی ایستگاه متروی Park Kultury واقع شده است که آن را  در سال ۱۹۲۸میلادی تاسیس کرده اند.مساحت این پارک ۱۲۰هکتار می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *