شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

برترین دانشگاه‌ های آلمان

برترین دانشگاه‌ های آلمان به تفکیک رشته

آلمان با دارا بودن ۴۵ جایگاه در بین برترین دانشگاه‌ های جهان بر اساس رشته در سایت QS، از سرآمدترین کشورها در این زمینه می‌باشد. در زیر خلاصه ای از برترین دانشگاه‌ های آلمان بر اساس رنکینگ QS در سال جاری ارائه می‌شود.

۱٫حسابداری و امور مالی

یکی از برترین دانشگاه‌ های آلمان در زمینه امور مالی دانشگاه (Monnheim) آلمان کماکان بهترین رنکینگ را در رشته حسابداری (۱۰۰-۵۱) دارا می‌باشد. و بیشترین میزان سایتیشن را در بین مقاله‌های ارائه شده دارد.

۲٫ کشاورزی و جنگلداری

دانشگاه (Hohenheim) با دارا بودن ۱۳ نماینده در رنکینگ کشاورزی، در این رشته سرآمد می‌ باشد. اگر چه در سال اخیر رنکینگ دانشگاه مقداری کاهش داشته است اما این موضوع تمی تواند سبب کنار گذاشتن این دانشگاه از لیست برترین دانشگاه‌ های آلمان شود.

۳٫آناتومی و فیزیولوژی

دانشگاه لودویک ماکسیمیلیانز (Ludwig – Maximilions) مونیخ، بالاترین رنکینگ را (رنکینگ ۳۸) برای رشته آناتومی و فیزیولوژی دارا هست.

۴٫مردم شناسی

دانشگاه فریه برلین (Freie) با رنکینگ (۳۷) در رشته مردم شناسی در رنکینگ بالاتری نسبت به دانشگاه هامبولت (Humboldt)در این رشته می‌باشد، که این موضوع باعث قرار گرفتن این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه‌ های آلمان شده است.

۵٫باستان شناسی

دانشگاه فریه (Freie) برلین با رتبه سیزدهم در میان دانشگاه‌ های جهان رتبه خوبی را دارا می‌باشد. در مجموع پانزده دانشگاه آلمان در رشته باستان شناسی در سطح جهان مطرح می‌باشند. دانشگاه ابرهارد کارلز (Eberhard karls) رتبه پانزدهم را در رنکینگ جهانی این رشته دارد.

۶٫ معماری

هشت دانشگاه مطرح آلمانی بهترین رنکینگ‌ها را در رشته معماری دارا می‌باشند. دانشگاه فنی مونیخ رنکینگ ۲۹ جهانی و همچنین دانشگاه فنی برلین رنکینگ ۴۱ را دارا می‌باشد. این دانشگاه ها در میان برترین دانشگاه‌ های آلمان قرار دارند.

۷٫ هنر و طراحی

در رشته هنر و طراحی دانشگاه‌ های آلمان از رتبه ۱۵۰-۱۰۱ در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۱۰۰ – ۵۱ در سال ۲۰۱۸ صعود کرده اند. دانشگاه باهاوس (Bauhous) دیمار، دانشگاه فنی برلین (Technisch) و دانشگاه derkunste برلین از مطرح ترین دانشگاه‌های آلمان در این رشته هستند.

۸٫ علوم زیستی

تعداد ۳۹ دانشگاه برتر آلمان، رنکینگ بالای ۵۰۰ را در سایت QS در رشته‌های علوم زیستی دارند. و بهترین جایگاه متعلق به دانشگاه لودویک مکسیمیلیانز (Ludwig- maximilions) با رنکینگ ۳۶ می‌باشد.

۹٫ مطالعات کسب و کار و مدیریت

دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه مانهیم (Mannheim) با رتبه ۵۱ و ۱۰۰ در صدر دانشگاه‌ های آلمان در رنکینگ QS قرار دارند.

۱۰٫ مهندسی شیمی

دانشگاه Reinisch – westfglische Technische Hochschule شهر آخن در رشته مهندسی شیمی با رنکینگ ۴۶، بالاترین رتبه را رد بین دانشگاه‌های آلمان و بیشترین تعداد سایتیشن را در بین مقالات علمی دارد.
تعداد ۹ دانشگاه آلمانی دیگر نیز در بین بهترین‌های سایت QS در این رشته قرار دارند.

۱۱٫ شیمی

دانشگاه فنی مونیخ با رتبه ۳۲ در QS از برترین دانشگاه‌ های کشور آلمان برای تحصیل در رشته شیمی می‌باشد. تعداد ۳۸ دانشگاه دیگر آلمانی هم در رتبه‌های بالای QS قرار دارند.

۱۲٫ مهندسی عمران و ساختمان

تعداد دانشگاه آلمانی در رشته مهندسی عمران و ساختمان در رتبه ۱۰۰ – ۵۱ قرار گرفته اند.

۱۳٫ تاریخ کلاسیک و تاریخ باستان

دانشگاه‌های لودویگ – مکسیمیلیانز (Ludwig – Maximilions) مونیخ رتبه چهارم و دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین رتبه هشتم و دانشگاه روپرت کارلز (Roprecht – Karls) هیدلبرگ رتبه نهم را در این رشته در سایت QS دارا می‌باشند. در مجموع دانشگاه‌های آلمان در بین پنجاه دانشگاه برتر این رشته در دنیا قرار دارند.

۱۴٫ علوم ارتباطات و رسانه

دانشگاه لودویگ – مکسیمیلیانز (Ludwig – Maximilions) مونیخ با رنکینگ ۳۵ در صدر دانشگاه‌های آلمان در رشته علوم ارتباطات و رسانه می‌باشد.

۱۵٫ علوم کامپیوتر و سیستم اطلاعات

دانشگاه فنی مونیخ با رنکینگ ۴۶، در این رشته نیز در صدر برترین دانشگاه‌ های آلمان قرار گرفته است.

۱۶٫ دندانپزشکی

تا سال پیش آلمان در رشته دندانپزشکی در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا نماینده نداشت، اما امسال دانشگاه لودویگ – مکسیمیلیانز (Ludwig – Maximilions) مونیخ در رتبه ۴۶ قرار گرفته است.

۱۷٫ مطالعات توسعه

تنها دانشگاه آلمانی که در رتبه ۵۱ تا ۱۰۰ قرار گرفته، دانشگاه گوتینگن (Gottingen) است. این دانشگاه در زمینه مطالعات توسعه در صدر برترین دانشگاه‌ های آلمان قرار گرفته است.

۱۸٫ علوم دریایی و زمین

دانشگاه لودویگ – مکسیمیلیانز مونیخ و دانشگاه برمن (Bermen) و دانشگاه (Potsdom) جزء پانزده دانشگاه آلمانی هستند که در رتبه ۱۰۰ -۵۱ دنیا قرار دارند.

۱۹٫ اقتصاد و اقتصاد سنجی

در رشته اقتصاد دانشگاه‌های لودویک مکسیمیلیانز و دانشگاه رینیش در رأس قرار گرفته اند.

۲۰٫ آموزش و پرورش

در این رشته دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین بهترین رتبه را در رنکینگ QS در بین دانشگاه‌های آلمان داراست.

۲۱٫ مهندسی برق و الکترونیک

تعداد ۱۳ دانشگاه آلمانی در بین برترین دانشگاه‌ های دنیا در این رشته قرار دارند دانشگاه فنی مونیخ با رنکینگ ۳۷ و دانشگاه RWTH آخن با رنکینگ ۴۵ در بین برترین دانشگاه‌ های آلمان در این رشته قرار دارند.

۲۲٫ زبان و ادبیات انگلیسی

دانشگاه فریه (Freie) برلین، با رنکینگ ۴۷ در سایت QS در صدر برترین دانشگاه‌ های آلمان در رشته زبان و ادبیات انگلیسی قرار گرفته است. تعداد ۱۳ دانشگاه دیگر آلمان هم در این رشته دارای جایگاه بالایی می‌باشند.

۲۳٫ علوم محیط زیستی

در میان دانشگاه‌ های آلمان تعداد ۱۰ دانشگاه در رنکینگ‌ های برتر سایت QS قرار گرفته اند. از این میان دانشگاه RWTH شهر آخن قابل ذکر می‌باشد.

۲۴٫ جغرافیا

دانشگاه هامبولت (Humboldt) شهر برلین با رنکینگ ۲۸ در سایت QS در صدر این رشته قرار دارد.

۲۵٫ تاریخ

دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین با رتبه ۱۳ QS در صدر برترین دانشگاه‌ های آلمان در رشته تاریخ قرار دارد.

۲۶٫ حقوق

تعداد ۱۳ دانشگاه آلمانی در رشته حقوق در صدر رنکینگ QS قرار گرفته اند از این میان دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین با رنکینگ ۴۶ QS برترین دانشگاه آلمان می‌باشد. این رتبه پیش از این متعلق به دانشگاه روپرت کارلز (Rupert – karls) هیدلبرگ بود.

۲۷٫ مدیریت مطالعات و کتابخانه

تنها رتبه‌ی دانشگاه‌های آلمان در این رشته متعلق است به دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین با رنکینگ ۳۵٫

۲۸٫ زبان شناسی

در رشته زبان شناسی نیز دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین بالاترین رتبه را در بین دانشگاه‌ های آلمان دارا است.

۲۹٫ علم مواد و متالوژی

دانشگاه RWTH شهر آخن با رتبه ۱۷ در سایت QS بالاترین رتبه را در بین دانشگاه‌های آلمان در این رشته دارد. البته ۱۷ دانشگاه دیگر آلمان نیز در رنکینگ‌های بالای سایت QS قرار گرفته اند.

۳۰٫ ریاضیات

دانشگاه (RFW) شهر بُن جایگاه چهل و دوم ۴۲ را در سایت QS در این رشته دارا می‌باشد. دو دانشگاه دیگر آلمان نیز در این رتبه قرار دارند.

۳۱٫ مهندسی مکانیک، هوا فضا و سازه

آلمان در بین پنجاه دانشگاه مطرح جهان در این رشته ۱۶ نماینده دارد. دانشگاه RWTH آخن با رتبه ۲۳ بالاترین رتبه را دارا است.

۳۲٫ داروسازی

کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی در رشته‌های پزشکی به آلمان را دارند تعداد ۳۲ دانشاه مطرح را رد این رشته‌ها برای تحصیل می‌توانند برگزینند.
دانشگاه روپرت کارلز (Rupert – karls) هیدلبرگ با رنکینگ ۴۵ چهل و پنجم در جهان در این رشته تحصیلی یکی از بهترین گزینه‌ها می‌تواند باشد.

۳۳٫ مهندسی معدن

دانشگاه فنی برگ آکادمی (Berg academic) فریبرگ با رنکینگ چهارم ۴ جهانی در این رشته در صدر قرار دارد.

۳۴٫ زبانهای مدرن

دانشگاه هامبلت (Humboldt) برلین، با رنکینگ ۳۱، بهترین دانشگاه آلمانی برای تحصیل در این رشته است. پانزده ۱۵ دانشگاه دیگر آلمان نیز در زمره‌ی برترین دانشگاه‌ های دنیا در این رشته قرار گرفته اند.

۳۵٫ پرستار

امسال در رشته پرستاری هیچ دانشگاهی از آلمان در رنکینگ قرار نگرفته است.

۳۶٫ هنرهای نمایشی

پنج دانشگاه آلمان در جمع برترین دانشگاه‌های دنیا در این رشته هستند. دانشگاه (Hochzhule fur) هامبورگ رتبه پنجاهم را در این رشته در سایت QS دارا می‌باشد.
دانشگاه لودویگ – مکسیمیلیانز (Ludwig – Maximilions) مونیخ با رنکینگ ۴۰ بالاترین رنکینگ را در بین ۲۲ بیست و دو دانشگاه برتر آلمان در این رشته دارد.

۳۷٫ فلسفه

تعداد ۱۳ دانشگاه آلمان در جمع برترین دانشگاه‌ های دنیا در رشته فلسفه قرار دارند. دانشگاه لودویک مکسیمیلیانز مونیخ با رنکینگ ۱۰ در QS برترین، دانشگاه آلمان در رشته فلسفه می‌باشد.

۳۸٫ فیزیک و علم نجوم

از آلمان تعداد قابل توجهی دانشگاه (۴۰ دانشگاه) در جمع برترین دانشگاه‌ های دنیا در این رشته قرار دارند. دانشگاه فنی مونیخ با رنکینگ ۲۱ در بین برترین دانشگاه های آلمان در این رشته می‌باشد.

۳۹٫ علوم سیاسی و بین الملل

دانشگاه فریه برلین (Freie) رنکنیگ ۲۰ را در سایت QS در این رشته دارا می‌باشد. در مجموع ۲۰ جایگاه از برترین رتبه‌های جهان در این رشته متعلق به آلمان می‌باشد.

۴۰٫ روانشناسی

دانشگاه‌ های آلمان ۲۳ جایگاه برتر دنیا در رشته روانشناسی را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه‌ های فریه (Ferie) برلین، دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین و دانشگاه لودویگ – مکسیمیلیانز (Ludwig – Maximilions) مونیخ از این جمله اند.

۴۱٫ سیاست‌های اجتماعی و اداری

تنها دانشگاه آلمانی که در بین برترین دانشگاه‌ های دنیا در این رشته قرار گرفته است. دانشگاه فریه (Ferie) برلین با رنکینگ ۳۱ در QS می‌باشد.

۴۲٫ جامعه شناسی

دو دانشگاه فریه (Freie) و (Humboldt) شهر برلین رتبه‌های ۲۲ و ۲۳ را در زنکینگ QS در رشته جامعه شناسی دارا می‌باشند. ۱۷ دانشگاه دیگر آلمان نیز در بین رتبه‌های برتر دنیا قرار دارند.

۴۳٫ علوم ورزشی

دانشگاه فریبرگ تنها نماینده آلمان در این رشته در QS می‌باشد. از همین رو در میان برترین دانشگاه‌ های آلمان جایی دارد.

۴۴٫ آمار و پژوهش های عملیاتی

چهار دانشگاه هامبولت (Humboldt) برلین، دانشگاه لودویگ – مکسیمیلیانز مونیخ، RWTH آخن، و دانشگاه فنی برلین در بین برترین دانشگاه‌ های دنیا در این رشته قرار دارند.

۴۵٫ الهیات و مطالعات دینی

در مجموع هفت رتبه برتر دنیا در این رشته در سایت QS متعلق به دانشگاه‌ های آلمان می‌باشد که دانشگاه روپرت کارلز (Ropert – karls) شهر هیدلبرگ با رنکینگ ۱۴ بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده اسئ.

۴۶٫دامپزشکی

دو دانشگاه برتر آلمان در زمینه دامپزشکی دارای رتبه ۲۵ و ۲۶ هستند. این دانشگاه‌ ها عبارتند از دانشگاه لودویک مکسیمیلیانز مونیخ و دانشگاه فریه برلین.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “برترین دانشگاه‌ های آلمان”

  1. سیروان گفت:

    سلام
    از کجا بفهمیم دانشگاهی که در ان تحصیل کردیم مورد تایید دانشگاه های المان هست؟
    به طور مثال باید به سایت خود دانشگاه المان بریم یا یک سایت جامع یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *