شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بررسی رشته پزشکی در انگلستان و هندوستان

در جهان کنونی بیشتر افراد تمایل به فراگیری علم در شاخه های مختلف علوم دارند. یکی از این شاخه ها که متقاضی نیز زیادی دارد، تمایل به تحصیل در این رشته دارند. بسیاری از افراد در کشور خودشان و یک سری کشوهای دیگر دوست دارند ادامه تحصیل بدهند.

پس افراد برای اینکه بتوانند انتخاب مناسبی داشته باشند نیازمند این هستند که اطلاعات کافی در مورد خود کشور از جهات گوناگون و همچنین شرایط تحصیلی در رشته مورد نظر خود را به دست آورند. در اینجا می خواهیم به بررسی رشته پزشکی در انگلستان و هندوستان بپردازیم. در ابتدا می خواهیم به شرایط هر کدام از کشورها به صورت جداگانه بپردازیم.

در مورد کشور انگلستان و رشته پزشکی در آن کشور انگلیس و یا همان England نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر می باشد. این کشور دارای بیش از یک صد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن ها می توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد.

جمعیت آن در حدود شصت و سه میلیون نفر برآورد می شود. کشور انگلستان یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

پایتخت انگلیس، لندن می باشد که از لحاظ آب و هوایی و بارندگی سطح بالا تری از شهرهای دیگر دارد. انگلستان مثل بقیه کشورها دارای آب و هوای متنوعی می باشد. این آب و هوا را می توان از تابستان های گرم و مرطوب تا زمستان های سرد معرفی کرد.

فوتبال محبوب ترین ورزش در کشور انگلستان می باشد. به طور مثال باشگاه فوتبال شفیلد یونایتد از سوی فیفا به عنوان قدیمی ترین باشگاه فوتبال معرفی شده است.

شرایط رشته پزشکی در انگلستان

کشور انگلستان جزء دسته کشورهایی می باشد که از لحاظ آموزشی در سطح بالایی قرار دارد. و به همین دلیل انتخاب بسیاری از داوطلبان برای رشته پزشکی می باشد. دوره پزشکی در انگلستان ۵ ساله می باشد. قبل از ورود به این دوره دانشجویان نیازمند گذراندن یک دوره دو ساله به نام A level و قبول شدن در آزمون U k cat می باشد.

با توجه به سختی این آزمون دانشجویان نیاز به تلاش بسیار برای قبولی در این آزمون دارند. تسلط به زبان انگلیسی یکی از نکات مهم و ضروری می باشد که توصیه ی ما به متقاضیان این رشته این است که قبل رفتن زبان خود را قوی کنند تا بتوانند به راحتی دوره و آزمون خود را بگذرانند.

که البته انتخاب موسسه مناسب جهت یادگیری زبان انگلیسی می تواند برای افراد تا حدودی مشکل باشد. موسسه زبان آریاناپارس نماینده یک سری از کالج های انگلیس و آمریکا در ایران می باشد. به دلیل داشتن روش تدریس مشابه با کالج های انگلیس افراد می توانند زبان را اصولی تر و راحت تر یاد بگیرند.

البته بهتر است برای دریافت اطلاعات کامل تر در مورد این دوره ها با موسسه ما تماس بگیرید. افرادی که می خواهند برای این دوره‌ها اقدام نمایند باید قبل از هر اقدامی هزینه های ۵ ساله اصلی خود به علاوه ۲ ساله کالج را در نظر داشته باشند.

انگلستان به دلیل هزینه بالا جهت زندگی و تحصیل گزینه قابل بررسی برای افراد می باشد. با صرفنظر از نوسان نرخ ارز در کشور خودمان می توانیم بگوییم تقریباً نرخ هزینه ها و شهریه ها ثابت است.

کشور انگلستان به دانشجویان در دوره ۵ ساله خود ۱۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی می دهد که با این زمان دانشجویان می توانند یک سری از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. در مورد کشور هندوستان و رشته پزشکی در آن هند یا همان هندوستان کشوری است در جنوب آسیا و پایتخت آن دهلی نو می باشد.

این کشور را می توان دومین کشور پر جمعیت دنیا بعد از چین نامید. یکی از شهرهای پرجمعیت هندوستان بمبئی می باشد. این کشور به خاطر تنوع بالای نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی سالانه گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب نموده است.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است که تقریباً می توان گفت با توجه به وجود زبان های مختلف در این کشور اکثریت افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند. آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی می باشد. از ماه دسامبر تا فوریه فصل سرد و خشک، از ماه مارس تا مه فصل گرم و خشک، از ماه ژوئن تا سپتامبر فصل بارش و از ماه اکتبر و نوامبر هوا معتدل می باشد.

سیستم آموزشی این کشور نسبت به کشورهای دیگر دارای تفاوت هایی می باشد. خواندن هر رشته ای در هندوستان می تواند برای بسیاری از افراد بسیار سخت و طاقت‌فرسا باشد. البته این به دلیل قوانینی می باشد که هر دپارتمان برای خودش و دانشجویان خود دارد. رشته پزشکی به خودی خود سخت می باشد و نیازمند تلاش های بسیاری است.

برای ورود به رشته پزشکی صرف نظر از مورد تأیید بودن آن دانشگاه برای وزارت بهداشت نیازمند گذراندن آزمون های ورودی که یک سری از آنها به زبان هندی می باشد است. البته بسیاری از دانشگاهها آزمون های خود را به زبان انگلیسی هم برگزار می کنند.

دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت برای کشور هندوستان شامل:

۱٫ Banaros Hindu university
۲٫ Aligarh muslim university
۳٫ University of Delhi
۴٫ Manipal university
۵٫ Javadpur university

هزینه تحصیل رشته پزشکی در هندوستان نیز دارای هزینه های بالایی می باشد. دانشجویان در مدت زمان تحصیل خود حق کار ندارند و بعد از دوره تحصیلی خود امکان تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای کار نمی باشد.

با توجه به مطالعه شرایط هر دو کشور می توانیم دریابیم در کشور انگلستان علاوه بر حق کار دانشجویی، این امکان برای دانشجویان می باشد که ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل نمایند و بتوانند در کشور انگلستان از طریق های مختلف اقامت بگیرند.
مشاورین موسسه آریاناپارس با ارائه بهترین اطلاعات و مشاوره شما در راستای اهدافتان راهنمایی می نماید و شما می توانید با توجه به شرایط و هدف خود بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *