شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

برنامه مدرسه کسب و کار

اگر بدنبال تحصیل یا اطلاع از برنامه مدرسه کسب و کار را دارید، میتوانید با خواندن مطلب ماروالذکر اطلاعات کافی را بدست آورید. چندین سوال متداول برای انتخاب مدرسه مناسب را مورد بررسی قرار میدهیم.

دوره های ارائه شده در مدارس کسب و کار

تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در مدارس کسب و کار ارئه میشود و که برخی از انها شامل لیست زیر میباشد.
حسابداری
فناوری کسب وکار
ارتباطات
اقتصاد
تجارت بین المللی
علوم مدیریتی
بازاریابی
آمار
جامع شناسی
روابط عمومی
منابع انسانی

برخی از مدارس کسب و کار به دانشجویان اجازه تحصیل در دو رشته هم زمان را میدهد و دانشجویان میتوانند برای دوره های مختلف اقدام کنند.

مقاطع مختلف کسب و کار

اغلب مدارس دوره های خود را در مقطع کارشناسی ارائه نمیدهند. زیرا مدارس تجاری به طور عمده برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تنظیم میشوند. بصورت معمول استثنائی وجود دارد که نمیتوان اشاره نکرد از همین رو امکان تحصیل در مقطع کارشناسی هم امکانپذیر میباشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

بصورت کلی هر یک از مدارس کسب و کار شرایط بخصوصی را برای پذیرش خود مطرح و طلب میکنند ولی میتوان ساختار درخواست برنامه مدرسه کسب و کار را بصورت کلی مورد بررسی قرار داد.

اکثر مدارس خواهان مدرک لیسانس از یک دانشگاه شناخته شده میباشند، بسیاری از مدارس علاوه بر مدرک تحصیلی، خواهان مواردی همچون، رونوشت های علمی از دانشگاه یا کالج ، اثبات مهارت زبان انگلیسی و در برخی موارد آزمونهای GMAT , GRE میباشند.

 

 شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی

زمانی که برای برنامه مدرسه کسب و کار درخواستی ارسال میکنید، مدارک شما با سایر مواردی که در همان کشور تحصیل کرده اند کاملا متفاوت است، از همین رو باید در یک ارزیابی قرار گیرند. با این حال، مدارس کسب و کار برتر در سراسر جهان ،طیف گستردهای از شرایط بین المللی را درخود جای داده اند.

برای اطمینان از اینکه شرایط تحصیلی شما پذیرفته شده است. به قسمت راهنمای سایت مدرسه مورد نظر رفته و بررسی لازم را انجام میدهید. اگر هنوز مطمئن نیستید بصورت مستقیم با مدرسه کسب و کار در ارتباط باشید.

شرایط زبان و مدارک مورد نیاز

اگر به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، مدرک زبان بخصوصی را برای ارائه به مدارس مورد نیاز ندارید. اگرچه بعضی از مدارس از اختیارات خود برای شرایط اخذ مدرک زبان استفاده میکنند. داشتن مدارک معتبر زبان انگلیسی همچون TOFEL , TELTS تاثیر مثبتی در روند اجرایی برنامه شما خواهد داشت.

موسسه زبان آریانا پارس ارائه دهنده دورههای 4 و 8 ماهه زبان انگلیسی، متقاضیان و زبان آموزان میتوانند در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند. برای آشنایی از دوره های زبان با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

آزمونهای ورود به مدارس کسب و کار

اگر شما بدنبال تحصیل در یک مدرسه کسب و کار هستید، احتمالاً شما باید یک آزمون پذیرش طراحی شده برای نشان دادن مهارتهای کمی و تحلیلی مورد نیاز رشته خود را در اختیار قسمت پذیرش مدرسه مورد نظر قرار دهید.
دو مورد از مطرحترین آزمونهای پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های مرتبط با کسب و کار، آزمونهای GMAT , GRE است.

هزینه های آزمون GMAT , GER

بصورت معمول هزینههای آزمون GRE در سراسر دنیا معادل 190 دلار آمریکاست در حالی که برای شرکت در آزمون GMAT تا 250 دلار آمریکا را باید پرداخت کنید.

چگونگی پذیرش در مدرسه کسب و کار

روند برنامه مدرسه کسب و کار متفاوت است و هر یک دارای شرایط بخصوصی میباشند که برای اطمینان میکنید تمام منابع را در وب سایت مدرسه مورد نظر مورد بررسی قرار دهید. هر مدرسه کسب و کار دارای سیستم برنامه کاربردی خود را دارد، اکثر مدارس در حال حاضر برنامه های آنلاین را میپذیرند.

بسیاری از مدارس خواستار مدارک زیر میباشند

از هررشتۀ تحصیلی و گواهی درجه
منابع علمی
رزومه
اثبات مهارت زبان انگلیسی
کپی پاسپورت

بسیاری از مدارس برتر کسب و کار هزینه های را برای برنامه های خود اعلام میکنند تا اطمینان حاصل شود که تنها کسانی که واقعاً درباره برنامه و شرکت در آن بسیار جدی هستند. این هزینه معمولاً بیش از 100دلار نیست.مصاحبه و تجربه کاری نیاز است.

به مدرسه مورد نظر بسیار بستگی دارد اما غیرمعمول نیست که پس از ارسال درخواست خود برای مصاحبه دعوت شدید. اگر شما در خارج از کشور زندگی میکنید و مشغول به تحصیل هستید، ممکن است گزینهای برای تنظیم یک مصاحبه ویدئویی داشته باشید.

برای برنامه مثل MBA بصورت معمول از شما سابقه کار خواسته میشود که مدت زمان آن حداقل یکسال است. الزامات سابقه کار در قوانین هر مدرسه ذکر شده است که میتوان با مراجعه به وب سایت رسمی آن از این اتفاق مطلع شد.

محدودیتهای سنی

بصورت معمول در اغلب موارد محدودیت سنی تعریف نمیشود و علاقهمندان به شرکت در برنامه مدرسه کسب و کار میتوانند برای دوره مورد نظر خود اقدام کنند. بصورت معمول محدودیتهای سنی در هنگام ارسال مدارک به سفارت حائز اهمیت میشود.

پرداخت هزینه های برنامه مدرسه کسب و کار

برنامههایی همچون MBA یا سایر درجههای کسب و کار تخصصی در مقایسه با سایر مدارک تحصیلات بسیار گرانتر خواهد بود. اکثر مدارک تحصلی در مدرسه کسب و کار مانند مدرک کارشناسی ارشد هزینه های تحصیلی مشابه در دانشگاهها را دارد.

نحوه پرداخت هر برنامه متناسب با رتبه و میزان موفقیت ان در ارائه نیروی کار به بازار کار بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه های هر مدرسه میتوان به وب سایت اصلی رفته و در قسمت TUITION FEE ، هزینه های مربوط را بدست آورد.

 

شرایط کار در حین تحصیلی

به واسطه کاربردی بودن، برنامه های مدرسه کسب و کار، شانس افراد برای کارهای پس از تحصیل بسیار زیاد بوده است و میتوانند به سادگی وارد بازار کار شوند. دانشجویان بصورت معمول هفتهای 20 ساعت اجازه کار دارند که متناسب با کشور مورد نظر شرایط متفاوت میباشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاهها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی ان نیز خواهد بود.

از انجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پورس های مختلف میباشد، این موسسه با به کارگیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران، سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی حیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *