پادکست مقاله مهاجرت به انگلستان

انگلستان کشوری با تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی می باشد، که به لطف نظام اقتصادی بسیار قدرتمند و امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال همواره از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است. مهاجرت به انگلستان بدون تردید مسیری بسیار مطمئن در راستای رسیدن به آینده ای درخشان همراه با موفقیت خواهد بود.

انگلستان به واسطه نفوذ سیاسی و اقتصادی که در جوامع بین‌الملل دارد از گذشته های دور تا کنون به عنوان یکی از کشورهای مهم و تاثیرگذار در روند اقتصادی و سیاسی جهان محسوب می شود. برای مهاجرت به انگلستان روش های مختلفی وجود دارد، که در ادامه این مطلب با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان به صورت مداوم در لیست برترین کشورهای دنیا برای مهاجرین قرار دارد. دولت انگلستان برای مهاجران به این کشور شرایط به خصوصی را در نظر گرفته است. افراد برای بهره مندی از این خدمات به فکر مهاجرت به انگلستان بوده و راه های ورود به این کشور را جستجو می نمایند.

روش های گوناگونی برای مهاجرت به انگلستان در دسترس متقاضیان ایرانی قرار دارد. تحریریه مجموعه آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که دارای مجوزهای رسمی اعزام نیروی کار و اعزام دانشجو می باشد، قصد دارد در ادامه  این مقاله، علاوه بر برسی شرایط و راه های مهاجرت به انگلستان، به این سوال پاسخ دهد که مهاجرت به انگلستان تا چه اندازه ممکن و در عین حال معقول است.

مهاجرت به انگلستان در گذر زمان

انسان های مدرن برای اولین بار در دوره پالئولیس وارد انگلیس شدند، اما تا زمان حمله رومیان (قرن اول قبل از میلاد) هیچ سابقه تاریخی برای مهاجرت به انگلستان وجود نداشت. با سقوط امپراتوری روم غربی، آنگلوساکسون ها (حدود ۵ قرن بعد از میلاد) و وایکینگ ها (قرن ۸ میلادی) به انگلیس بزرگ حمله و مهاجرت کردند. در سال ۱۰۶۶ ، نورمن ها با موفقیت کنترل انگلستان را به دست گرفتند و در سال های بعد، مهاجرت هایی در مقیاس کوچک صورت گرفت. در قرن نوزدهم، با ورود افراد از مستعمرات انگلیس، مهاجرت افراد خارج از اروپا در مقیاس اندک آغاز شد.

از سال ۱۹۴۵، مهاجرت به انگلستان بر اساس قانون تابعیت انگلیس، به ویژه از جمهوری ایرلند و از امپراتوری سابق انگلیس به ویژه هند، بنگلادش، پاکستان، کارائیب، آفریقای جنوبی، نیجریه، غنا، کنیا و هنگ کنگ صورت گرفت. سایر مهاجران نیز به عنوان پناهجو وارد این کشور شده و تحت حمایت سازمان ملل به عنوان پناهنده از آنها حمایت گردید. از سال ۲۰۱۰، میانگین سالانه ۴۹۵۰۰۰ شهروند غیر بریتانیایی با هدف ماندن ۱۲ ماه یا بیشتر به انگلیس نقل مکان کردند. به طور متوسط ​​سالانه ۱۹۰،۰۰۰ نفر برای مهاجرت به انگلستان اقدام می نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
رشته ی ریاضی در انگلیس

با وجود حضور برترین دانشگاه های دنیا در کشور انگلستان، بسیاری از مهاجران برای دست یابی به آموزش ایده آل این کشور را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب کردند. بر اساس اعلام یونسکو، کشور انگلستان پس از آمریکا، دومین تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است. یکی فاکتورهای تاثیرگذار برای مهاجرت به انگلستان، مبحث زبان انگلیسی می باشد. فراگیر بودن زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در سراسر جهان احتمالاً عامل مهمی در تصمیمات بسیاری از مردم برای انتخاب انگلستان به عنوان مقصد خواهد بود.

روش های مهاجرت به کشور انگلستان

اداره مهاجرت انگلستان روش های متنوعی را برای پذیرش نیروی مهاجر به این کشور تعیین کرده است. روش هایی که دولت انگلستان برای علاقه مندان مهاجرت به این کشور در حال حاضر ایجاد کرده است در چند دسته کلی طبقه بندی می شوند. در ادامه این روش ها را به اختصار مرور می کنیم:

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص

کشور انگلستان، شرایط سخت تری را نسبت به سایر کشورها برای ویزای کار دارد و افراد در صورت بهره مندی از سوابق کاری درخشان می توانند برای کسب ویزای کار کشور انگلستان اقدام نمایند. متقاضیان کار در انگلستان برای اخذ ویزای کار این کشور به دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای انگلیسی (job offer) نیاز خواهند داشت.

دریافت job offer از انگلستان به هیچ عنوان کار ساده ای نخواهد بود، آشنایی با زبان انگلیسی، تخصص، سابقه کار بالا، مدرک تحصیلی مناسب و شرایط سنی افراد متقاضی کار در انگلستان مواردی می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود. به طور کلی متقاضیان کار در انگلستان در صورتی که موفق به دریافت ویزای کار این کشور شوند و پس از ورود به انگلستان به مدت سه سال در این کشور مشغول به کار شوند و مالیات پرداخت نمایند می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

این مطلب را از دست ندهید
پزشکی در کشورهای انگلیسی زبان

هزینه های مهاجرت کاری به انگلستان

به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزای هزینه های اجرایی وجود دارد که متقاضیان دریافت ویزای می بایست آمادگی پرداخت هزینه های مورد نظر را داشته باشند. بدون تردید مهاجرت کاری به انگلستان علاوه بر مزایای بی شماری که در پی دارد به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

هزینه ویزای کار انگلستان که در سفارت این کشور اخذ می شود به عواملی همچون نوع ویزا و مدت زمان اعتبار آن بستگی دارد. به عنوان مثال دریافت ویزای Tier2 با اعتبار ۳ ساله در حال حاضر ۶۱۰ پوند هزینه خواهد داشت.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

تحصیل کردن در کشور انگلستان برای بسیاری از افراد قابل توجه و با اهمیت است چرا که نظام آموزشی این کشور شرایط متفاوتی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دوره های تحصیلی در کشور انگلستان یک سال کمتر از سایر کشورهای دنیا می باشد. به صورت معمول دولت انگلستان از ۶ سالگی درهای تحصیل را برای مهاجران گشوده است.

بدون تردید انگلستان دارای معتبرترین دانشگاه ها و مدرن ترین تجهیزات آموزشی در جهان است، تحصیل در انگلستان علاوه بر پیشرفت علمی چشمگیر تجربه هیجان انگیز زندگی در کشوری با بالاترین استانداردها و امکانات رفاهی و اجتماعی را در اختیار دانشجویان بین‌الملل قرار می دهد.

از سوی دیگر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیل در صورتی که وارد بازار کار شوند می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند. از این رو مهاجرت تحصیلی به انگلستان در بین کلیه روش های مهاجرت به این کشور از طرفداران بیشتری برخوردار است.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان افراد با توجه به رشته و مقطع تحصیلی مورد نیاز می بایست هزینه های متفاوتی را پرداخت نمایند، از سوی دیگر انگلستان از جمله کشورهایی محسوب می شود دانشجویان بین‌الملل می توانند برای خانواده خود(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) ویزای همراه دریافت نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در مدارس انگلستان

طبیعتاً این موضوع هزینه مهاجرت دانشجویان متاهل را افزایش خواهد داد. از سوی دیگر مدت زمان دوره تحصیلی نیز از عوامل تعیین کننده برای هزینه های ویزا خواهد بود به طور کلی هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان به شرح ذیل می باشد.

نوع ویزا هزینه ویزا
ویزای دانشجویی ۳۴۸ پوند
ویزای همراه ۳۴۸ پوند
ویزای تحصیلی ۶ ماهه ۹۷ پوند
ویزای تحصیلی بین ۶ ماه الی ۱۱ ماه ۱۸۶ پوند
تمدید ویزا سالیانه ۱۵۰ پوند

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان روش پناهندگی است. شرایط پناهنده های مقیم انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بهتر می باشد. به صورت کلی روش پناهندگی به عنوان راهی مطمئن معرفی نمی شود. در حدود ۳ هزار نفر ایرانی درخواست پناهندگی خود را به دولت انگلستان ارائه داده اند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی خطرات بسیاری را در پی دارد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نخواهد بود، از این رو این روش مهاجرت به انگلستان به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در واقع افراد با کسب اطلاعات کامل در مورد انواع روش های مهاجرت به انگلستان می توانند به صورت قانونی و مطمئن برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

با توجه به تغییر قوانین صورت گرفته در خصوص روش های سرمایه گذاری در انگلستان، مهاجرین ایرانی فقط با ارائه ۲ میلیون پوند موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان می شوند. از همین رو تعداد متقاضیان این روش به شدت کاهش یافته است و راه های جایگزین را برای مهاجرت به انگلستان انتخاب می نمایند.

هزینه و سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

در حال حاضر برای سرمایه گذاری در انگلستان ۳ روش وجود دارد، که هر ۳ روش به دریافت اقامت دائم انگلستان ختم می شود. تفاوت اصلی روش های سرمایه گذاری در انگلستان در سرمایه مورد نیاز و شرایط بازپرداخت سرمایه به سرمایه گذاران خواهد بود.

لازم به ذکر است هزینه دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان ۱۶۲۳ پوند خواهد بود که این مبلغ برای دریافت ویزای همراه و تمدید ویزا نیز یکسان می باشد. به طور کلی مبالغ سرمایه گذاری در انگلستان و مدت زمان بازپرداخت سرمایه از طرف دولت انگلستان به افراد متقاضی به شرح ذیل می باشد.

 • سرمایه گذاری با مبلغ ۲ میلیون پوند و بازپرداخت ۵ ساله
 • سرمایه گذاری با مبلغ ۵ میلیون پوند و بازپرداخت ۳ ساله
 • سرمایه گذاری با مبلغ ۱۰ میلیون پوند و بازپرداخت ۲ ساله
این مطلب را از دست ندهید
تحصیل پرستاری در انگلستان

 

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

بدون شک مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج روش بسیار ایده ال و کم هزینه برای دریافت اقامت دائم انگلستان است. برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج شرایط مشخصی وجود دارد، در واقع افرادی که با یک شهروند انگلستان یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کنند، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات این موضوع اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد می بایست با رضایت قلبی کامل و شناخت عمیق نسبت به یکدیگر اقدام نمایند. در واقع اثبات علاقه بین ۲ طرف یکی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیت در این پروسه می باشد، به همین علت افراد معمولاً پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک با همسر خود در انگلستان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

در واقع جهت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد می بایست اثبات نمایند برای زندگی با یکدیگر تمایل فراوانی دارند و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج انگلستان به شرح ذیل می باشد:

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج انگلستان

 • پاسپورت جدید و قدیم متقاضی
 • شناسنامه متقاضی
 • عقد نامه
 • سن بالای ۱۸ سال
 • عکس ها و فیلم های مراسم عروسی پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا، تکمیل Sponsorship Form پرشده و امضاء شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده)
 • دو قطعه عکس ۴*۶ پشت سفید
 • مدرک زبان IELTS
 • پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges

هزینه های اخذ ویزای ازدواج انگلستان

هزینه درخواست ویزای ازدواج انگلستان برای افرادی که در این کشور حضور دارند با افرادی که خارج از خاک انگلستان درخواست ویزای ازدواج را ارائه می نمایند متفاوت می باشد. از سوی دیگر داشتن فرزند هزینه های درخواست ویزای ازدواج انگلستان را افزایش خواهد داد. در حال حاضر هزینه ارائه درخواست ویزا ازدواج (همسر ویزا) ۱،۵۲۳ پوند است.

این مطلب را از دست ندهید
مالیات در انگلستان

لازم به ذکر است ارائه درخواست ویزای ازدواج انگلستان بصورت آنلاین می باشد، برای افرادی که از داخل انگلستان این درخواست را ارائه می نمایند هزینه درخواست ویزای ازدواج ۵۰۰ پوند کاهش می یابد. به طور کلی هزینه های جانبی اخذ ویزای ازدواج انگلستان به شرح ذیل می باشد:

الزامات درخواست های داخل کشور درخواست های خارج از کشور
مراقبت های بهداشتی (IHS) ۱۰۰۰ پوند ۱۲۰۰ پوند
گزارش وضعیت مسکن ۸۰ الی ۱۲۰ پوند ۸۰ الی ۱۲۰ پوند
خدمات ویزا ۵۷۳ پوند ۵۰۰ الی ۸۰۰ پوند
هزینه وکالت ۲۰۰ الی ۱۹۰۰ پوند ۲۰۰ الی ۱۹۰۰ پوند
گزارش بانک ۰ الی ۸۰ پوند ۰ الی ۸۰ پوند
آزمون زبان انگلیسی ۱۵۰ پوند ۱۵۰ پوند
آزمایشات پزشکی ۶۵ الی ۱۱۰ پوند ۶۵ الی ۱۱۰ پوند

موانع مهاجرت به انگلستان چه چیزهایی هستند؟

مهاجرت به هر کشور با چالش هایی همراه است. از همین رو دانش کامل از مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان، دید درستی را به علاقه مندان این کشور می دهد. چهار چالش اصلی مهاجران در هنگام  ورود به کشور انگلستان و یا برای ورود به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

آب و هوا کشور انگلستان

یکی از بزرگترین چالش های مهاجرت به انگلستان، شرایط آب و هوایی این کشور می باشد. به صورت معمول باید آمادگی روز های بارانی زیادی را در سال داشته باشید. این نکته بدین منظور است که هم تمهیدات لازم را برای ورود فراهم کرده و هم از لحاظ روحی خود را آماده نمایید.

هزینه های زندگی در انگلستان

متوسط هزینه های زندگی در کشور انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. از همین رو یکی از موانع مهاجرت به انگلستان را می توان هزینه های زندگی در این کشور بیان کرد. به صورت معمول هزینه های زندگی در انگلستان بین ۹ تا ۱۲ هزار پوند در سال در نظر گرفته می شود.

این مطلب را از دست ندهید
مهاجرت کاری به انگلیس | صفر تا صد مهاجرت به انگلستان

ورود سخت به انگلستان

با توجه به قوانین کشور انگلستان، ویزای کار و سرمایه گذاری به ندرت برای ایرانی به سرانجام می رسد. در خصوص این مطلب می توان اشاره کرد که فرصت های شغلی اعلام شده مختص افراد بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. از همین رو افراد کمی قادر خواهند بود تا ویزای کار انگلستان را دریافت نمایند. در خصوص سرمایه گذاری هم همین موضوع صدق می کند. میزان بودجه تعیین شده برای ویزای سرمایه گذاری با احتساب قیمت ارز، در حدود ۴۵ میلیارد تومان می باشد.

اقامت طولانی مدت

دوره زمانی اخذ اقامت در کشور انگلستان بسیار طولانی مدت می باشد. به صورت معمول بازه زمانی اخذ اقامت در انگلستان بین ۵ تا ۷ سال تخمین زده می شود. در صورت اقدام از روش های کاری و سرمایه گذاری این مدت زمان به ۴ تا ۵ سال تغییر می کند.

دلایل اصلی مهاجرت به انگلستان چیست؟

با توجه به موارد ذکر شده، همواره مهاجرین زیادی کشور انگلستان را به عنوان هدف نهایی خود برای زندگی انتخاب می نمایند. کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. از همین  در ادامه می خواهیم چهار دلیل برای اثبات این مدعا بیاوریم، که چرا مهاجرت به انگلستان ممکن است.

سرعت عمل بالا

بازه های زمانی پروسه مهاجرت به انگلستان در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد. این نکته بدین معناست که متقاضیان در صورت اقدامات لازمه از جمله پذیرش دانشگاه و یا دریافت پیشنهاد کاری می توانند در بازه زمانی کمتر از ۱ ماه امور مربوط به سفارت و اخذ ویزا را به نتیجه برسانند.

زبان انگلیسی

با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور انگلستان، متقاضیان مهاجرت به این کشور با دانش انگلیسی قادر خواهند بود برای این کشور اقدام نمایند. زبان انگلیسی به عنوان قابل دسترس ترین زبان در ایران شناخته می شود. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های متنوع را برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان جهت افزایش دانش زبان و یا کسب مدرک زبان ارائه می دهد.

این مطلب را از دست ندهید
کارشناسی ارشد در انگلستان

درآمد ماهیانه مناسب

متوسط درآمد افراد در کشور انگلستان، نسبت با سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. متقاضیان در صورت ورود به بازار کار می توانند از حقوق های بالاتر از متوسط اروپا بهره مند شوند. متوسط حقوق در انگلستان ۳۲۰۰ پوند در نظر گرفته می شود که متناسب با هزینه های زندگی، شرایط ایده آلی را می توان در این کشور متصور شد. لازم بذکر است که فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان میزان دریافتی بیشتری را خواهند داشت.

خدمات درمانی ایده آل

یکی از برترین مزایای مهاجرت به انگلستان، خدمات درمانی ایده آلی که دولت انگلستان برای افرادی که اقامت دارند، در نظر گرفته است. افراد در صورت کسب اقامت انگلستان قادر خواهند بود تا از این خدمات بهره مند شوند. به صورت معمول هزینه های درمان در این کشور رایگان است.

راحت ترین روش مهاجرت به انگلستان

قطعاً با توجه به تفاوت شرایط و موقعیت افراد نسبت به یکدیگر انتخاب راحت ترین روش مهاجرتی از دیدگاه هر شخص ممکن است متفاوت باشد. معمولاً کشور انگلستان برای صدور ویزا نسبت به اغلب کشورهای اروپایی سختگیری بیشتری را اعمال می نماید.

ولی با بررسی اجمالی انواع روش های مهاجرتی انگلستان می توان به این نتیجه رسید که اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نسبت به سایر ویزاهای این کشور راحت تر خواهد بود، در واقع مهاجرت تحصیلی به علت سهولت و سرعت در انجام پروسه و شرایط ایده الی که برای افراد در پی دارد به عنوان یکی از روش های مطمئن و سریع برای مهاجرت به انگلستان محسوب می شود.

مهاجرین موفق در انگلستان

موسسه آریاناپارس بر این باور است تا هموطنان والا مقام ما با موفقیت های چشمگیر خود در خاک سایر کشور جهان، نه تنها قادر خواهند بود که به رشد و اعتلای جایگاه کشور عزیزمان کمک کنند بلکه می توانند تجارب به دست آمده توسط خویش را در جهت افزایش دانش و تجربه مردم سرزمین عزیزمان به کار ببندند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا زندگی ۵ تن از مهاجرین موفقی که انگلستان را به عنوان مقصد مهاجرت خویش قرار داده اند را مورد بررسی قرار دهیم.

این مطلب را از دست ندهید
مهندسی هوافضا

سامی یوسف

سامی یوسف یکی از برترین خوانندگان جهان اسلام است که اصلیتی ایرانی دارد. مهاجرت به انگلستان برای سامی یوسف در سه سالگی به وقوع پیوست. در حال حاضر او را پدر راک اسلام می نمایند. سیامک رادمنش با شروع فعالیت هنری از جمله آهنگسازی و خوانندگی، نام مستعار سامی یوسف را برای خود انتخاب کرد. سامی یوسف تحصیلات خود را در دانشگاه منچستر به اتمام رسانده است.

هاله افشار

هاله افشار یکی دیگر از ایرانیان موفق در کشور انگلستان می باشد. وی فارغ التحصیل دکتری رشته علوم اجتماعی در دانشگاه کمبریج است. مدال افتخار بریتانیای کبیر (Order of the British Empire)‏ یکی از برترین جوایز هاله افشار که در سال ۲۰۰۵ میلادی دریافت کرد که این مدال برای خدمات تساوی بشریت می باشد. از دیگر افتخارات وی می توان به حضور در مجلس اعیان انگلستان اشاره کرد.

پروفسور محمد هاشم پسران

دکتر محمد هاشم پسران به عنوان یکی از برترین اقتصاددانان کشور انگلستان به شمار می رود که اصلیتی شیرازی دارد. وی تا سال ۲۰۱۲ در دانشگاه کمبریج به حرفه استادی مشغول به کار بود. پروفسور پسران عضو پیوسته فرهنگستان بریتانیا (British Academy)، جامعه اقتصادسنجی (Econometric Society) و مجله اقتصادسنجی (Journal of Econometrics) است.

اردوان فرهاد مشیری

تمامی علاقه مندان به فوتبال و لیگ جزیره با فرهاد مشیری آشنا هستند. فرهاد مشیری یکی از ثروتمند ترین ایرانی های انگلستان که در حال حاضر مالک باشگاه فوتبال اورتون است. اردوان فرهاد مشیری به همراه خانواده در سال ۱۹۷۹ میلادی برای مهاجرت به انگلستان اقدام کردند. وی تحصیلات خود را در University College London و رشته حسابداری به اتمام رسانده است.

دکتر هشیار نوشین

دکتر هوشیار نوشین پس از اخذ مدرک کارشناسی عمران در دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیل دانشگاه امپریال انگلستان را انتخاب نمود. از سوابق دکتر هوشیار نوشین می توان به ۲۸ سال سابقه کار به عنوان مدیر مرکز تحقیقات سازه فضاکار در دانشگاه ساری انگلستان(Surrey) اشاره کرد.

نتیجه گیری

انگلستان در کلیه زمینه ها از اقتصاد گرفته تا فناوری و سیاست همواره در بین برترین کشورهای جهان قرار دارد. زندگی در انگلستان امکان پیشرفت شغلی، تحصیلی و اقتصادی افراد را فراهم می نماید، استفاده از بالاترین سطح کیفیت و استانداردهای زندگی به همراه شرایط ایده ال اقتصادی انگلستان را به یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای زندگی، کار و تحصیل تبدیل نموده است.

با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که مهاجرت به انگلستان از هر طریقی قطعاً باعث ایجاد تحولات بسیار مثبتی در زندگی افراد می شود، و آینده ای درخشان همراه با موفقیتی تضمین شده را در پی خواهد داشت.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.3/5 - (3 امتیاز)
  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  79 پاسخ به “مهاجرت به انگلستان”

  1. زهرا گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه و می‌خوام برای تحصیل به انگلستان بیام میخواستم بدونم چجوری میتونم مادر و پدرم را هم با خودم ببرم؟
   اگه راهی نیست که با من بیان سریع ترین راه براشون چیه تا بعد بتوانند اقامت هم بگیرن؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    پدر و مادر فقط تا قبل از ۱۸ سالگی می توانند شما را همراهی کنند. در صورتی که یکی از والدین شما پذیرش از دانشگاه دریافت نمایند یا اینکه بتوانند پیشنهاد شغلی پیدا کنند قادر خواهند بود که به کشور انگلستان وارد شده و بعد از چندسال اقامت دائم را دریافت نمایند.

  2. پدرام گفت:

   سلام من ۲۰ سالمه رشته دندون پزشکی و مدرک آیلتس هم دارم میخواستم بدونم چجور میتونم ویزا بگیرم برایه ادامه تحصیل و اقامت دائم و همچنین هزینه میانگین زندگی با هزینه دانشگاه و اجاره خونه و ویزا و خورد و خوراک به طور میانگین چقدر هستش؟

   • author15 گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی از سه روش می توان اقدام کرد:
    ۱)A-level دوره ای ۲ ساله است که مناسب افراد دارای مدرک دیپلم می باشد.
    ۲)Foundation n دوره ای ۱ ساله است که افراد باید دارای آیلتس ۵ باشند.
    ۳)GCSE این دوره معادل دو سال اول تحصیل در دبیرستان است و مناسب افرادی است که فاقد مدرک زبان ولی تسلط نسبی به زبان دارند

  3. پوریا شفیعی گفت:

   من میخواستم بصورت ویزای کار اقدام کنم به چه صورته ؟

   • author15 گفت:

    سلام
    معمولا باید از یک کارفرما تو این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید.

  4. پوریا گفت:

   سلام هزینه مهاجرت چقدره

   • author15 گفت:

    سلام
    برای تحصیل، کار یا سرمایه گذاری و برای چه کشوری مد نظرتون هست؟

  5. رويا گفت:

   سلام شرایط و مدارک لازم تحصیلی پزشکی یا دندانپزشکی رایگان رو بزارید؟ چون هزینه های پزشکی و .. در انگلستان بسیار بالاست من هنوز نتونستم جواب این سوالمه پیداکنم لطفا راهنمایی کنید

  6. نازنین گفت:

   سلام من ۱۸سالمه به رشته داروسازی علاقه دارم خانوادم قشر پایین جامعه هستن میخوام بدونم چجوری میتونم اقدام واسه وایه انگلیس که دولت انگلیس هزینه های منو برعهده بگیره

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان شانس اخذ بورسیه از ابتدا بالا نیست. ممکن است پس از یک تا ۲ ترم درس خواندن ممکن است بتوانید کمک هزینه از دانشگاه دریافت نمائید.

  7. کیوان گفت:

   سلام و عرض ادب.بنده دانشجوی سال آخر دکترا مهندسی برق الکترونیک با معدل نزدیک به ۱۹ و ۳۰ سال سن هستم.اگر از شرکتی که در انگلستان پیدا کردم جاب آفر بگیرم، احتمال موفقیت دریافت ویزای کاری بنده چقدر هست؟مدرک زبان ept را گرفتم و زبانم خوبه آیا بازم به مدرک زبان نیاز هست؟ سپاس فروان که هر دو سوال بنده را دقیق پاسخ میفرمایید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    در صورت داشتن جاب آفر دریافت ویزای کاری احتمال بالایی خواهد داشت. احتیاجی به مدرک زبان نیست. دانش زبان شما بستگی به کارفرما دارد.

  8. علیرضا گفت:

   سلام من ۱۵ سالمه و میخوام از طریق تحصیل به انگلستان مهاجرت کنم و در زمینه نویسندگی استعداد خوبی دارم و تا حدی به ربان انگلیسی هم مسلط و واردم فقط میخواستم شرایطش رو بپرسم که چقدر هزینه داره و آیا میتونم پدر و مادرم هم همراه من بیان و ما ۸۰۰ میلیون هم پشتوانه مال داریم و بعد از چند سال میتونیم شهروند انگلستان بشویم؟

  9. شادی گفت:

   سلام. منو همسرم قصد زندگی در انگلستان رو داریم. من ۳۲ ساله لیسانس ادبیات سال۸۸ که دو زارم به درد نمیخوره. همسرم ۳۲ ساله دیپلم و آتش نشان. دو فرزند دو و ۶ ساله داریم. دختر عموی من لندن زندگی میکنه و حاضره کمکمون کنه. میخوایم برای یادگیری زبان اقدام کنیم. شرایط ما چطوره برای مهاجرت؟ آگه فنی یا تخصصی لازم باشه مث آرایشگری یا هرچیز دیگری میتوانیم بریم آموزش ببینیم آگه لازم باشه.پشتوانه مالی ۳۰۰ میلیون. ممنون که راهنمایی میکنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق تحصیلی فرزندانتان اقدام نمایید که البته یکی از والدین تا سن ۱۳ سالگی می تواند با آنها باشد.

  10. _vaezariyan گفت:

   با سلام من ۱۴ سالمه و میخواهم به انگلستان سفر کنم برای بازیگر کودک شدن چیکار باید بکنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید برای تحصیل در انگلستان از همین سن اقدام کنید و بعد از ورود به کشور انگلستان در کنار تحصیل خود بتوانید در دوره های بازیگری هم شرکت نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی