شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال ۲۰۱۸

برترین شهر های استرالیا

در ارتباط با بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال ۲۰۱۸  باید این را بدانید که استرالیا یکی از بهترین مکان های تحصیلی شناخته می شود زیرا هم دارای دانشگاه های معروف با برنامه های آموزشی بسیار سطح بالایی است و هم فرد زندگی شهری پر جنب و جوش و مناظر فوق العاده را تجربه خواهد کرد.

در ابتدا برای آشنایی بیشتر فرد می تواند فهرست دانشگاه های رتبه بندی شده استرالیا را با توجه به رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ بررسی کند.

دراین متن نگاهی داریم به بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا که بر اساس رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۸ فهرست بندی شده است.

با توجه به لیست مربوطه این شهرهای دانشجویی براساس معیارهایی چون: تنوع دانشجویی، ارائه امکانات و دوره های آموزشی، میزان اشتغال و محیط فرهنگی طبقه بندی شده اند.

۱-ملبورن

ملبورن یکی از بزرگ ترین مراکز فرهنگی استرالیاست و در فهرست شهرهای پرجمعیت جهان قرار دارد. ملبورن دارای اقتصادی متنوع است به همین جهت اکثر شرکت های بزرگ استرالیا در این شهر قراردارد.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

همچنین دفتر مرکزی سازمان های ملی و دولتی مانند شورای کسب و کار استرالیا و شورای اتحادیه های کارگری استرالیا در این شهر مستقر هستند.

در ملبورن افراد این امکان را دارند که به همراه دوره تحصیلی خود از برنامه های موجود در این شهر بهره ببرند به عنوان مثال افراد می توانند در مراسم های برگزاری موسیقی زنده، نمایش کمدی و یا روادیدهای ورزشی شرکت کنند و از حضور در آنها لذت ببرند.

علاوه بر این مراسم ها ملبورن دارای جاذبه های منحصر به فردی است همانند برج Eureka مکانی که فرد می تواند منظره کل شهر را تماشا کند و همچنین از تماشای پنگوئن های خلیج Port phillp لذت برده و در شبه جزایر Mornington peninsula در کنار اسب های آبی شنا کند.

از میان دانشگاه های ملبورن، دانشگاه موناش را می توان نام برد که از بزرگترین دانشگاه های استرالیا و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. یکی دیگر از مراکز آموزشی معتبر و معروف در استرالیا، مدرسه بازرگانی ملبورن است. ملبورن از نظر سطح رتبه دانشگاهی، دارای رتبه ۳ جهان است.

۲-سیدنی

سالانه بیش از ۵۰٫۰۰۰ دانشجوی بین المللی به این شهر مهاجرت می کنند. از جمله دلایل اصلی این انتخاب کیفیت بالای زندگی است البته نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که سیدنی همواره از لحاظ قابلیت اشتغال دارای رتبه بالایی است.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

سیدنی یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی استرالیاست. سیدنی به عنوان مرکز مالی استرالیاست دفتر چندین شرکت چند ملیتی در این شهر قرار دارد.

سیدنی دارای ۵ دانشگاه بین المللی با سطح آموزشی بسیار بالاست این پنج دانشگاه برنامه های تحصیلی منحصر به فردی را برای دانشجویان در نظر گرفته اند که در سطح جهانی بسیار مطرح می باشد.

علاوه بر زمان های تحصیل در دانشگاه، دانشجویان می توانند از سواحل دوست داشتنی و فضاهای سرسبز لذت ببرند. سیدنی از لحاظ تفریحات نیز کامل و پر امکانات است انواع کنسرت ها و مراسم های ویژه همواره در این شهر برگزار می شود.

دانشجویان در این شهر می توانند از موزه های بسیار زیادی بازدید کنند و یا اینکه از تماشای تأتر لذت ببرند. در سیدنی دانشجویان فرصت این را دارند که از طبیعت بکر و حیات وحش منحصر به فرد این شهر استفاده کرده و به تماشای آن بپردازید.

دانشگاه سیدنی از معروفترین دانشگاه های این شهر است. سیدنی در رتبه بندی جهانی دارای رتبه ۹ است.

۳-Bris bane

بریزبن سومین شهر پرجمعیت استرالیاست این شهر نیز در میان بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا قرار دارد که سالانه حدود ۵۰٫۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این شهر تحصیل می کنند.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

بریزبن به نام “جهان جدید” نامیده می شود. علاوه بر دانشجویان بین المللی که تمایل بسیار زیادی به اقامت و تحصیل در این شهر دارند، این شهر سالانه پذیرای گردشگران بسیار زیادی است بنابراین در مجموع این شهر دارای یک محیط چند فرهنگی است.

بریزبن به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین مکان های تحصیلی در استرالیا به شمار می رود. این شهر دارای چهار دانشگاه مشور است که در میان رتبه های بالای دانشگاه های جهان قرار دارد که دارای دوره های متفاوت می باشد.

بریزبن از نظر گردشگری و تفریحی نیز دارای امکان دیدنی است. اغلب برای دانشجویان شرکت در فستیوال سالانه تولدبودا، پرواز با یک بالون هوای گرم و بازدید از جزایر Moreton بسیار لذت بخش و بی سابقه خواهد بود. دانشگاه James و Queensland از دانشگاه های برتر بریزبن به شمار می رود.

۴-کانبرا

یکی از بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا کانبرا می باشد که به طور میانگین سالانه میزبان حدود ۳۵٫۰۰۰ دانشجوست که ۹۰۰۰ نفر آنها دانشجوی بین المللی هستند. دانشگاه کانبرا دارای رتبه ۲۲ در سراسر جهان است.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

نام کانبرا از واژه Canberry گرفته شده است که جذاب و دیدنی باشد به اندازه کافی کوچک است که پرجمعیت و شلوغ نباشد.

کانبرا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است از جمله دریاچه ای که در مرکز شهر قرار گرفته و همینطور مناظر طبیعی که در این شهر وجود دارند. یکی از مراسم های سالانه ای که در این شهر برگزار می شود یادبود کاپیتان جیمزکوک و یا مراسم سالانه فوتبال جوانان استرالیا می باشد.

۵-Perth

از بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا می توان به پرت اشاره کرد. این شهر به دلایلی از قبیل آب و هوای گرم و معتدل آن، سواحل دوست داشتنی و ارائه فعالیت فرهنگی و اجتماعی دارای طرفداران بسیاری است.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

این شهر دارای سه دانشگاه بسیار معروف است که در رتبه بندی دانشگاه های استرالیا دارای بالاترین رتبه هستند. این دانشگاه ها از نظر حمایت و تشویق زندگی دانشجویان بسیار خوب عمل می کنند.

فعالیت های دانشگاهی در این دانشگاه ها بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این شهر دارای جاذبه های بسیار زیادی است که شامل موزه ها و پارک ها و مراکز دیدنی و چشم اندازهای کویری است.

۶-آدلاید

یکی از بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا آدلاید می باشد. آدلاید یکی از بزرگترین مکان های تحصیلی استرالیاست. اگر فردی تمایل دارد فرصت های تحصیلی خود را با برخی از فعالیت های ورزشی همانند پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی ترکیب کنید این شهر از بهترین مکان های تحصیلی انتخاب می شود.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

آدلاید دارای زندگی شهری پر جنب و جوش و محیط طبیعی زیبا و بکری است که مورد پسند اغلب دانشجویان خارجی قرار می گیرد. در این شهر جشنواره های محلی بسیار زیادی برگزار می شود که می توان از جشنوراه های هنرهای آدلاید، جشنوراه ایده های آدلاید و یا از هفته بزرگداشت نویسندگان یاد کرد.

دانشگاه های آدلاید دانشجویان را برای بازار کار بین المللی کاملاً آماده و مهیا می سازد. آدلاید دارای دانشگاهی است که دارای رتبه ۴۱ جهانی است.

۷-Gold coast

یکی از  بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا Gold coast می باشد. این شهر یکی از زیباترین مکان های جهان است که دارای ۳۰۰ روز کاملاً آفتابی است بنابراین مکان بسیار هیجان انگیزی جهت گشت و گذار است. Gold coast عمدتاً یک کلان شهر ساحلی است که یکی از مکان های مطلوب در جهان شناخته شده است.

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا در سال 2018

به طور کلی استرالیا به عنوان یکی از بهترین مکان ها جهت تحصیل و رندگی افراد شناخته شده است زیرا دانشجویان می توانند آموزش های علمی خود را با فعالیت های روزانه خود ترکیب کنند و از محیط امن و سالم لذنت ببرند.

استرالیا همچنین دارای بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است بنابراین هر فردی بخواهد در استرالیا تحصیل کند دلایل کافی جهت یک انتخاب خوب را دارد.

جهت آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات می توانید با مشاوران مؤسسه آریاناپارس در ارتباط بوده و به صورت رایگان مشاوره کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *