شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بهترین مدارس پزشکی اروپا

تحصیل در مدارس پزشکی اروپا

در ارتباط با بهترین مدارس پزشکی اروپا باید خاطر نشان کرد. انتخاب شغل پزشکی عموما محبوب ترین هدف شغلی است که افراد پیش از ورود به دبیرستان متقاضی ورود به آن خواهند شد. پزشکان آینده پیش از درخواست به ورود در مدارس پزشکی برخی از مهارت ها را در خود پرورش می دهند به عنوان مثال افراد شور و شوق خود را برای کمک به دیگران رشد و مطالعه پیرامون رشته های مربوط به پزشکی را پرورش می دهند.

پزشکی یک رشته و زمینه مورد مطالعه بسیار فراگیر است. این رشته می تواند در هر نقطه از جهان مورد مطالعه قرار گیرد بنابراین افراد انتخاب های مختلفی در سراسر جهان خواهند داشت. بنابراین افراد می توانند براحتی یک مدرسه پزشکی را در خارج از کشور خود انتخاب کنند.

به دلیل اهمیت این برنامه به عنوان تصمیمی که زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد می بایست از قبل شروع حتما برنامه ریزی دقیقی داشته باشند. اگر تصمیم افراد جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی به اروپا محدود شود براساس سبک های مختلف آموزشی، فرهنگ ها و نحوه ورود و گزینش، گزینه ها و انتخاب های گوناگونی وجود دارد.

بنابراین پس از انتخاب در اروپا افراد می توانند کشور مورد نظر خود را برگزینند. برای سهولت این فرآیند در این مقاله بهترین مدارس پزشکی اروپا را رتبه بندی کرده و اطلاعاتی پیرامون شرایط آنها تهیه کرده ایم. شرایط تحصیل در اروپا نسبت به سایر جهان بسیار متفاوت است.

به عنوان مثال

به عنوان مثال این مطالعه در اروپا شش سال به طول می انجامد در حالیکه در ایالات متحده آمریکا دوره تحصیلی در این رشته به مدت چهار سال ادامه دارد. در اروپا پیش از شروع کار حرفه ای افراد می بایست ۶٫۵ تا ۷ سال دوره تحصیلی و آموزشی خود را بگذرانند اما در ایالات متحده آمریکا شروع کار حرفه ای یک پزشک پس از ۱۰ سال آموزش انجام می پذیرد.

هزینه تحصیل در اروپا جهت تحصیلات تکمیلی پزشکی نسبتا پائین است. این مبلغ حدود ۶۰٫۰۰ – ۱۵۰٫۰۰۰ دلار است. در آمریکا هزینه این دوره مبلغ ۱۴۰٫۰۰۰ تا ۲۴۰٫۰۰۰ دلار است. در اروپا نیازی به امتحانات ورودی مانند MCAT نیست.

بهترین مدارس پزشکی اروپا:

در ادامه مقاله با توجه به رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۱۹ بهترین مدارس پزشکی اروپا را فهرست بندی کرده ایم.

۱-ETHZURICH

موسسه فن آوری فدرال سوئیس بیش از ۱۵۰ سال پیش تاسیس شد. این موسسه طبق تحقیقات STEM به عنوان یکی از بهترین موسسات تحقیقاتی معرفی شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین و پرطرفدارترین دانشگاه های جهان ،نه تنها در اروپا بلکه در سراسر جهان شناخته می شود.

اخذ مدرک تحصیلی ETH عنوان گزینه ای است که رزومه تحصیلی افراد را برجسته می کند. این دانشگاه دارای رتبه ۱۱ در سراسر جهان است.

۲- LMU مونیخ، آلمان

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین دانشگاه های آلمان است که البته جزء مشهورترین دانشگاه های آلمان نیز به شمار می رود. سرویس ها و خدمات تحقیقاتی این دانشگاه در طول پروسه تحقیق و مطالعه تمامی جنبه های اداری و قانونی پروژه و محققات را مورد حمایت قرار می دهد.این دانشگاه دارای رتبه ۳۲ در جهان است.

 

مدارس پزشکی

 

۳-موسسه Karolinska

این مرکز آموزشی در سولنا، کنار پایتخت سوئد،استکهلم واقع شده است. موسسه کار ولینسکا یکی از معتبرترین موسسات پزشکی در جهان است. این موسسه با یک بیمارستان از نظر آموزشی و پژوهشی مرتبط است.

موسسه کار ولینسکا به گونه ای است که تمرکز آن نه تنها در بخش نظری است بلکه در بخش های تئوری و نوآوری های خاص نیز متمرکز است. این دانشگاه طبق رتبه بندی ذکر شده دارای رتبه ۴۰در سراسر جهان است.

۴-دانشگاه فنی مونیخ، آلمان

این دانشگاه یکی از جوان ترین مدارس پزشکی در آلمان است. این دانشگاه همکاری فعالی با بیش از ۲۰ بیمارستان و کلینیک دارد. این دانشکده دارای امکانات گسترده ای و مدرنی است و دانشجویان را قادر می سازد و تا تمرکز خود را بر مبنای تحقیق و کسب تجربه عملی معطوف سازند. این دانشگاه دارای رتبه ۴۴ در سطح جهانی است.

۵-دانشگاه هایدلبرگ

این دانشگاه دارای تاریخی غنی در اروپاست.این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در کشور و سومین دانشگاهی است که توسط امپراطوری روم تاسیس شد. این دانشگاه دارای تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی است که از بیش از ۱۳۰ کشور به این دانشگاه وارد شده اند. این دانشگاه دارای رتبه ۴۷ در سراسر جهان است.

۶-دانشگاه KULEUVEN، بلژیک

این دانشکده پزشکی در پروژه های بین المللی و شبکه های جهانی شرکت داشته و جزئی از گروه علوم زیست پزشکی می باشد. این دانشکده با بیمارستان های گوناگونی همکاری دارد. تمرکز اصلی متخصصان Kuleuven بر زمینه های علم، فناوری و سلامت است. این دانشگاه طبق رتبه بندی های انجام شده دارای رتبه ۴۸ در سطح جهانی است.

 

مدارس پزشکی

 

۷-دانشگاه آمستردام، هلند

دانشگاه آمستردام دارای دو موسسه آموزشی است یکی از آنها مطالعاتی پیرامون پزشکی داشته و دیگری موسسه تحقیقاتی در زمینه پزشکی است. در این دانشکده تحقیقاتی پیرامون اختلالات قلب و عروق، اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی، بیماری های عفونی و ایمونولوژی اختلالات متابولیکی و سرطان صورت می گیرد. این دانشگاه طبق رتبه بندی دارای ۶۲ در سطح جهان است.

۸-دانشگاه هومبولت برلین آلمان

دانشگاه هومبولت برلین دارای یک مرکز دانشگاهی یکپارچه است که هم یک مرکز آموزشی است و هم مرکز تحقیقاتی به شمار می رود. در دانشگاه هومبرلت دانشجویان فرصت دارند تا در شوراهای دانشجویی شرکت کنند،ایده ها و نظریات مربوط به تدریس و یادگیری و تحقیقات در زمینه پزشکی را ارائه کنند.

این دانشگاه دارای محیطی بین المللی اسن و کارکنان آن از بیش از ۸۰ کشور جهان در این دانشگاه فعالیت می کنند.رتبه این دانشگاه طبق رتبه بندی انجام شده ۶۷ است.

۹-دانشگاه لیدن، هلند

دانشجویان می توانند در زمینه پزشکی یا علوم پزشکی در این دانشگاه به مطالعه بپردازند. اگر چه این دانشگاه دارای دانشجویان محدودی است اما این دانشگاه دارای شهرت و سابقه بسیار خوبی است. این دانشگاه دارای رتبه ۶۸ در سراسر جهان است.

 

مدارس پزشکی

 

۱۰-دانشگاه اراسموس روتردام،هلند

این دانشگاه جهت تحقیقاتی در زمینه سلامتی انجام می دهد در سطح بین المللی شناخته شده است.مرکز پزشکی این دانشگاه جزء برگترین مراکز اروپا محسوب می شود که بر علوم بالینی، بهداشتی، زیست پزشکی به خصوص ژنومیک و بیوانغورماتیک تمرکز دارد.

رتبه بندی QS برخی از مدارس پزشکی

طبق رتبه بندی QS که در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ در برخی از مدارس پزشکی اروپا انجام شده است بایستی از بهترین دانشگاه ها نام برده شده است:

۱- دانشگاه ادینبورگ،اسکاتلند،انگلستان

فرهنگ کارآفرینانه دانشگاه ادینبورگ باعث جذب دانشجویان از ۱۵۰ کشور جهان شده است. این دانشگاه دارای محیط یادگیری و دسترسی به امکانات بسیار خوبی است. تمرکز این دانشگاه بر روی پزشکی عملی و تحقیقات بالینی است.

۲-دانشگاه کپنهانگ،دانمارک

در این دانشگاه دوره های تحصیلی اغلب پژوهشی و تحقیقاتی است و دوره ها در شرایط بالینی انجام می شود. این دانشگاه دارای امکاناتی بسیار عالی دارای بزرگترین آزمایشگاه تحقیقاتی در شمال اروپاست.

۳-دانشگاه بارسلونا، اسپانیا

دوره های این دانشگاه بر روی حفظ تعادل بین دانش و تحقیق متمرکز است. بخش پزشکی این دانشگاه بیشتر به عنوان موسسه تحقیقاتی و نو آوری است که فعالیت های دانشجویان پزشکی را با بیمارستان دانشگاه مرتبط کرده و ترویج می دهد.

دانشگاه های اروپا از موسسات تحقیقاتی و موسسات عالی آموزش هستند که پزشکان آینده را آموزش می دهند.این دانشگاه ها با برنامه های تحقیقاتی پیشرفته، برنامه های درسی نوین و سبک های متفاوت اهداف ایده آلی برای دانشجویان علاقه مند به پزشکی و حرفه ی بهداشت و درمان هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرایط هر یک از دانشگاه های مذکور با موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *