شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بورسیه‌ تحصیلی در ایتالیا

بورسیه‌ تحصیلی در ایتالیا

دانشجویان بین المللی حتی در صورتی که بورسیه‌ تحصیل در ایتالیا را دریافت نکنند، شهریه دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایتالیایی یکسان می‌باشد و بر طبق شایستگی به افراد مختلف تعلق می‌گیرد.

بورسیه‌های متفاوتی در ایتالیا در سطح منطقه ای و ملی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می‌ توانند برای آنها اقدام کنند. علاوه بر آن تعدادی از دانشگاه‌ های ایتالیا برنامه‌های خاصی برای بورسیه دانشجویان بین المللی دارند.

برنامه‌های بورسیه‌ تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان سایر کشورها

دولت ایتالیا همه ساله بورسیه‌ های تحصیلی برای شهروندان خارجی و شهروندان ایتالیایی ساکن در سایر کشورها اعطا می‌ کند. دانش زبان انگلیسی یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در اعطا بورسیه می باشد. دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های زبان موسسه زبان آریاناپارس در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

این بورسیه‌ها برای مقاطع زیر در ایتالیا اعطا می‌شود:

مقطع فوق لیسانس، دوره‌های آموزشی تحصیلات عالیه در رشته هنر، موسیقی و دنس، دوره‌های Phd، پژوهش‌های دانشگاهی و دوره‌های دانشگاهی فرهنگ و زبان ایتالیایی.

بورسیه‌ تحصیلی در ایتالیا ممکن است شامل بهای شهریه، بیمه سلامت و یا حتی مستمری ماهانه شود. امکان درخواست برای بورسیه‌های سه، شش و نه ماهه در ایتالیا وجود دارد.

برنامه «سرمایه گذاری استعدادها در ایتالیا» که توسط وزارت خارجه ایتالیا و وزارت اقتصاد دارایی ساپورت می‌شود به دانشجویان کشورهای آذربایجان، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، ترکیه، تونس و ویتنام تعلق می‌گیرد.

ایتالیا این امکان را به دانشجویان این کشورها می‌دهد که مهارت‌های خود را از طریق تحصیل رایگان در مقاطع فوق لیسانس و phd گسترش دهند. دولت ایتالیا این بورسیه را در رشته‌های مهندسی، فناوری‌های پیشرفته، معماری، طراحی، اقتصاد و مدیریت با اعتبار دانشگاهی ایتالیا اعطا می‌کند.

بورسیه EDISU:

دانشجویانی که در یکی از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و phd در دانشگاه‌های پلی تکنیک تورین، دانشگاه تورین، پیدمنت (piedmont) شرقی تحصیل می‌کنند می‌توانند برای دریافت بورسیه EDISU درخواست دهند، اگر بتوانند شایستگی خود را برای دریافت آن به اثبات برسانند.

 

 

دانشجویان نیمه وقت هم می‌توانند این بورسیه را در صورتیکه در مقطع لیسانس تحصیل کنند قادر به دریافت این بورسیه هستند. مقدار بورسیه بسته به شرایط هر فرد متفاوت است. هزینه مسکن هم می‌تواند شامل این بورسیه شود.

کمک‌های تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین الملل:

دانشگاه بولونیا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و phd ارائه می‌نماید. هر بورسیه یک سال آکادمیک را شامل می‌شود. هر بورسیه از ۱۱ هزار یورو تا پرداخت شهریه کامل متغیر است.

بورسیه دانشگاه پاویا (Pavia) برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه این دانشگاه ایتالیا برای دانشجویان نخبه‌ی کشورهای در حال توسعه بورسیه ای را ارائه می‌دهد. این بورسیه در مقاطع فوق لیسانس اعطا شده و هر بورسیه در حدود ۸۰۰۰ یورو می‌باشد.

بورسیه‌ تحصیلی در ایتالیا در دانشگاه بوکنی:

این بورسیه دانشگاهی ایتالیا به دانشجویانی که شایستگی خود را برای دریافت آن به اثبات برسانند تعلق می‌گیرد. این بورسیه شامل دانشجویان بین المللی که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس تحصیل می‌کنند می‌شود.

بورسیه ممکن است تمام شهریه و یا بخشی از آن را شامل شود و تا ۱۲۰۰۰ یورو در هر سال برای مقطع لیسانس و ۱۳۰۰۰ یورو در مقطع فوق لیسانس شامل می‌شود.

بورسیه بر اساس شایستگی دانشگاه پلی تکنیک میلان:

همه ساله دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا تعدادی بورسیه بر اساس شایستگی افراد ارائه می‌دهد. این بورسیه به دانشجویان با استعداد بین المللی تعلق می‌گیرد و دانشجویانی که این بورسیه به آنها تعلق می‌گیرد تنها مستلزم پرداخت ۱۶۰ یورو بابت ثبت نام هستند. این بورسیه از ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو بسته به شرایط دانشجو متغیر می‌باشد.

بورسیه‌ تحصیلی در ایتالیا در دانشگاه پلی تکنیک تورین:

این دانشگاه ایتالیایی بورسیه ای را برای دانشجویان بین المللی در رشته‌های مهندسی و معماری در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کاتولیکا ایتالیا:

این بورسیه با نام UCSC شامل تخفیف ۳۰% درصدی در شهریه برای دانشجویان بین الملل که در مقاطع مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پادوا (Padova) ایتالیا:

این بورسیه دانشگاهی ایتالیا به دانشجویان ایتالیایی و خارجی با درآمد پایین تعلق می‌گیرد البته این دانشجویان باید از لحاظ تحصیلی در سطح خوبی باشند. این بورسیه ممکن است هزینه مسکن و غذا را نیز شامل شود.

برای سال ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ دانشگاه پادوا بورسیه ای را برای ارائه به دانشجویان نخبه سایر کشورها که مایل به تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه ایتالیایی می‌باشند نیز ارائه می‌دهد.

بورسیه (scuola Normale superior)(SNS) برای دانشجویان phd SNS تعداد ۷۸ بورسیه کامل full fund در مقطع phd برای دانشجویان ایتالیایی و غیر ایتالیایی ارائه می‌نماید. این بورسیه به طور کامل تمام هزینه‌ های شهریه و زندگی را شامل می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *