بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی چیست؟

کمک هزینه ای که دانشگاه ها و مراکز علمی و یا موسسات خیریه به دانشجویان مستعد اعطا می کنند، بورسیه تحصیلی نامیده می شود. در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ ارز و هزینه های بالای زندگی اکثر متقاضیان تمایل دارند که از بورسیه های تحصیلی مختلف استفاده کنند بنابراین آشنایی با انواع کمک هزینه ها و بورسیه ها بسیار مهم و تاثیر گذار است.

متقاضیان برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی عمدتاً هزینه ای پرداخت نمی کنند و نیاز به باز پرداخت آن را نخواهد داشت. بورسیه های تحصیلی، معمولاً از سوی دانشگاه ها، دولت ها، موسسات و مراکز علمی اعطا می شود تا دانشجویان مستعد با هر شرایط مالی بتوانند از شرایط تحصیل بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به عنوان یک پشتوانه مالی محسوب می شود که بر اساس دست آورد های تحصیلی آنها و یا نیاز مالی شان به آنها اعطا می شود. به طور معمول دپارتمان های مورد نظر، شرایط دریافت و تخصیص بورسیه را برای متقاضیان تعیین می کنند. عمدتاً دانشجویان مستعد تحصیلات تکمیلی در اغلب موارد می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند و اعطای این بورسیه در مقطع کارشناسی محدودتر است.

هر ساله میلیونها یورو بورس تحصیلی از جانب دانشگاه های کشور های مختلف به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. اتحادیه اروپا برای جذب دانشجویان بین المللی از بودجه های دولتی مبالغی را به عنوان بورسیه های تحصیلی به این امر اختصاص داده است. بعلاوه برخی از کشور های اروپایی شهریه هایی به اصطلاح رایگان به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند.

انواع بورس تحصیلی

به طور کلی بورس تحصیلی را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد. در دسته اول دانشجویان قادرند بدون انجام هیچ گونه فعالیتی بورس تحصیلی خود را دریافت کنند. دانشجویان در دسته دوم می بایست در کنار تحصیل خود فعالیت های جانبی دیگری انجام دهند. در ادامه قصد داریم به شرح این دو دسته بپردازیم.

 • بورس تحصیلی بدون انجام فعالیت های جانبی:

بورس های تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی در انواع مختلفی ارائه می شود عمدتاً در این نوع بورس هزینه های تحصیل متقاضیان و حتی تمامی هزینه های زندگی شخص به طور کامل پوشش داده می شود.

Full Fund

این نوع از بورسیه تحصیلی که Full Fund نام دارد کلیه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد، از این رو دانشجویان بسیاری متقاضی اخذ این بورسیه می باشند. به دلیل حجم بالای تقاضا برای این نوع بورسیه ها عمدتاً رقابت شدیدی بین دانشجویان برای دریافت آن وجود دارد و معمولاً افرادی موفق به دریافت FULL FUND می شوند که از رزومه تحصیلی قابل قبولی برخوردار می باشند.

Porital Fund

نوع دیگری از بورس های تحصیلی تنها شامل بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان می شود که به صورت درصدی یا نقدی به آنها تعلق گیرد، این نوع بورسیه Porital Fund نامیده می شود. مزایا این نوع بورسیه متفاوت است، به عنوان مثال افرادی که موفق به دریافت این نوع بورسیه می شوند می توانن۵۰ درصد از هزینه های کلی خود را به صورت نقدی از دانشگاه دریافت نمایند.

گفتنی است این نوع بورسیه ها کلیه هزینه های متقاضیان را پوشش نمی دهد اما کمک شایانی در جهت کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان خواهد کرد. علاوه بر بورس های عنوان شده، برخی از بورس های تحصیلی دارای مدت زمان مشخصی هستند و دانشجویان می بایست پس از اتمام زمان مورد نظر آنرا تمدید نمایند. اما این نکته قابل ذکر است که دانشجویان نیازی به باز پرداخت آن ندارند و فعالیتی در قبال آن انجام نخواهند داد.

 • بورس های تحصیلی همراه با انجام فعالیت

این نوع بورسیه کمک هزینه تحصیلی است که در قبال فعالیت های دانشجو انجام می دهد ارائه می گردد. به صورت کلی در این نوع بورس های تحصیلی اگر دانشجو فعالیتی انجام ندهد هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد شد. در ادامه به معرفی این نوع از بورسیه ها می پردازیم.

 • scholarship

بورسیه های عادی (scholarship) معمولاً به متقاضیان مستعد جهت تشویق به ادامه تحصیل اعطا می شود. عمدتاً برای اخذ این نوع بورسیه متقاضی می بایست شرایط تحصیلی قابل قبولی داشته باشد. به عنوان مثال معدل هر ترم دانشجو برگزیده می شود. این شخص عمدتاً وظایف خاصی بر عهده دارد از قبیل: نمره دادن، برطرف کردن مشکلات درسی دانشجویان تصحیح برگه های امتحانی و…

 • دستیار تدریس یا TA:

در اغلب کشور های دنیا افرادی که به عنوان TA انتخاب می شوند از پرداخت هزینه های شهریه و خوابگاه معاف هستند، حتی در برخی از کشور ها مانند آمریکا حقوقی دریافت می کنند که هزینه های زندگی شان را نیز پوشش می دهد. نکته قابل توجه این است که غالباً دانشجویان کارشناسی ارشد و بخصوص دکتری شانس بیشتری در این زمینه دارند.

 • دستیار تحقیق RA:

دستیار تحقیق در واقع دست راست استاد مشاور در انجام تحقیقات، نگارش مقالات و… است و از جانب استاد مربوطه حقوق دریافت می کند. نکته حائز اهمیت در این مورد تشابه موضوعی پروژه های دانشجو با تخصص استاد مشاورش است.

 • کارآموزی:

کارآموزی یا Internship نوعی کار پاره وقت است که دانشجویان در حین تحصیل در شرکت یا موسسه ای خارج از دانشگاه خود انجام می دهند. حقوق کارآموزی مبلغ بسیار ناچیزی است و اغلب شرکت ها تمایل دارند که به سراغ دانشگه ها رفته و افراد را برای دوره های کارآموزی به اشتغال درآوردند. این دوره ها عمدتاً از TA و RA درآمد زایی بیشتری دارد.

بورسیه های تشویقی

 • جایزه (پاداش):

بورسیه Awards که به معنای جایزه یا پاداش است. این نوع بورسیه ها محدودیتی ندارند اما معمولاً مبالغ آنها زیاد نیست و تمامی هزینه های دانشگاه شخص را تامین نمی کند و تنها بخشی از آن را پوشش می دهد. جوایز نقدی عمدتاً به حساب دانشجویان واریز می شود. گاهی این جوایز نقدی نیستند مانند بن های خرید کتاب و هزینه شرکت در کنفرانس های بین المللی و…

 • حذف شهریه و تحصیل رایگان:

در این مورد متقاضی به صورت کامل و یا نسبی از پرداخت شهریه معاف خواهد شد. میزان معافیت دانشجو توسط دانشگاه تعیین می شود. این سیستم تشویقی عمدتاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار متداول تر از مقطع دکترا است.

 • وام تحصیلی:

وام تحصیلی که تنها در برگیرنده هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاه متقاضیان است و مستقیماً به حساب دانشگاه پرداخت می شود. نکته حائز اهمیت این است که وام تحصیلی تنها در اختیار شهروندان کشور ارائه دهنده وام است و به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد. برای اخذ این نوع وام وجود ضامن الزامی است.

چطور می توان شانس خود را برای دریافت بورسیه افزایش داد؟

یکی از رایج ترین مواردی که پیش روی متقاضیان قرار دارد چگونگی افزایش شانس دریافت بورس تحصیلی است. فرآیند اخذ بورس تحصیلی کاملاً جنبه رقابتی دارد. از مهم ترین فاکتور های موثر در این امر می توان به معدل بالا، مقالات و نمره زبان و… اشاره کرد. توجه داشته باشید تنها تعداد محدودی از افراد که برای بورسیه اقدام می کنند قادر به اخذ آن خواهند بود بنابراین برخورداری از رزومه تحصیلی چشم گیر و مقالات ISI تاثیر بسزایی برای دریافت بورسیه خواهد داشت.

 • معدل کل:

در هر دوره تحصیلی متناسب با مقطع دانشجو حد نصاب درخواستی دانشگاه برای افراد حائز شرایط متفاوت است. به عنوان مثال در هنگام اخذ بورسیه در صورت احراز بقیه شرایط عمدتاً در مقطع فوق لیسانس معدل بالای ۱۵ کافی است اما در مقطع دکترا معدل کل کارشناسی ارشد فرد می بایست بالای ۱۷ باشد.

 • مقاله:

مقاله ها و علی الخصوص مقاله های بین المللی که مهمترین آنها مقالات ISI و AAA است، از جمله مهمترین عواملی است که در صورت برخورداری از آن می توانید شانس زیادی در راستای اخذ بورسیه تحصیلی به خود اختصاص دهید.

 • مدارک دال بر تسلط در رشته

رزومه کاری مرتبط با رشته، گواهی های مبنی بر تخصص فرد در شاخه های رشته خود به عنوان مثال تسلط بر نرم افزار های تخصصی رشته و یا گواهی های فنی و…، شرکت در سمینار و همایش و از این دست رویدادهای معیاری مهم  در راستای تشخیص صلاحیت افراد متقاضی بورس تحصیلی می باشند.

 • مدرک زبان

داشتن مدرک دال بر تسلط فرد به زبان انگلیسی مانند مدرک زبان IELTS از جمله ملزومات جهت پذیرش در دانشگاه است اما اخذ نمره های بالا می تواند عاملی جهت پیش گرفتن از سایر رقبا باشد. قابل ذکر است کشور هایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلیس بخصوص در مقاطع دکترا امتحاناتی نظیر GMAT  و GRE و LSAT را نیز از شرایط اساسی برای متقاضیان بورس تحصیلی قلمداد می کنند.

 • تعامل با اساتید

یکی از عوامل تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید هدف در دانشگاه مقصد است. اساتید دانشگاه ها بر اساس بودجه های محدودی که سالانه به آنها اختصاص می یابد. دانشجویان مستعد را انتخاب و جذب می نمایند. اگر تمایل دارید در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته و بورسیه دریافت کنید. حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب آماده و برای اساتید ارسال نمایید.

کشور هایی که بیشتر بورسیه تحصیلی ارائه می دهند

بزرگترین چالشی که دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه ها با آن مواجه هستند، هزینه های بسیار زیاد شهریه، اقامت و زندگی است. در اغلب موارد دلیل عمده ای که دانشجویان از این امر منصرف می شوند نیز این هزینه هاست. اما اکثر کشور ها با توجه به استعداد و پتانسیل دانشجویان شرایطی را فراهم کردند که به تحقق رویای آنها کمک شایانی می کند. در ادامه چند نمونه از کشور هایی که به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می کند اشاره خواهیم کرد.

 • فرانسه EIFFEL:

کشور فرانسه دارای یک برنامه بورسیه مختص دانشجویان بین المللی است که تمایل به تحصیل در دانشگاه های فرانسه دارند. این بورسیه اغلب به دانشجویان مهندسی، اقتصاد و حقوق در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعطا می شود. این بورسیه کلیه هزینه های تحصیل را پوشش نمی دهد بلکه به عنوان کمک هزینه ای برای دانشجویان به شمار می رود. علاقمندان می توانند جهت اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور به مطلب با عنوان تحصیل در فرانسه مراجعه کنند.

 • انگلستان Cheveing:

این نوع بورسیه به دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستند اعطا می شود. البته اخذ این بورسیه نیازمند داشتن شرایط ویژه ای است. علاقمندان می توانند جهت اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور به مطلب با عنوان تحصیل در انگلستان مراجعه کنند.

 • آلمان DAAD:

این نوع بورسیه برای مقاطع و دوره های تحصیلی مختلفی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. بورسیه ای که کشور آلمان به دانشجویان بین المللی از کشور های در حال توسعه ارائه می کند در بردارنده تمامی انواع بورسیه به صورت کامل و یا محدود است.

 • ایتالیا

دولت ایتالیا برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این کشور را دارند بورسیه تحصیلی مختلفی را ارائه می کند. یکی از معروف ترین بورسیه ای که دولت ایتالیا برای کشور های جهان سوم ارائه می کند به نام DSU معروف است و شخص با توجه به شرایط زندگی خود قادر به استفاده از این نوع بورس خواهد بود.

کلام آخر

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هرگونه اعزام به خارج با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

40 پاسخ به “بورسیه تحصیلی”

 1. فهیمه گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته تربیت بدنی با معدل نزدیک ۱۹٫ زبان انگلیسی ام خوبه و الانم دارم فرانسه یاد میگیرم برای ارشد کدوم کشور میتونم بورسیه بگیریم؟ فرانسه چطور؟ حتما برای بورسیه مقاله داشته باشیم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ بورسیه ارائه رزومه پژوهشی مناسب که شامل مقاله های بین المللی میشود الزامیست.در کشورهایی که تحصیل به صورت رایگان یا ناچیز می باشد مانند کشور فرانسه اخذ بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد از شانس کمتری برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ای در این زمینه مراجعه نمایید.
   https://arianaabroad.com/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%87-7/

 2. Sara گفت:

  سلام
  من ۱۶ سالمه و در رشته ادبیات تحصیل میکنم ولی میخوام کنکور زبان بدم.
  کدوم یکی از شاخه های زبان رو بهتر بورسیه میکنن و تو چه کشورایی و با چه شرایطی؟
  با تشکر

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه با ارائه سوابق بین المللی امکان پذیر می باشد. از همین رو شانس افراد برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار پایین می باشد. از حیث گرایش تفاوت چندانی برای ارتقا شانس بورسیه وجود ندارد

 3. FARZAD گفت:

  دروود

  وققتون بخیر باشه.
  من ۲۸ سال سن دارم و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مکانیک سیالات با معدل ۱۸ از دانشگاه شریف هستم.
  همچنین مقطع کارشناسی رو هم با معدل ۱۸٫۵ به پایان رسوندم. IELTS 7 دارم و ۳ مقاله ی ISI و همچنین ۲ مقاله ی داخلی دارم.
  ۳ برنامه ی کاربردی رشته ی مکانیک رو به صورت تخصصی به همراه مدرک مورد تایید وزارت علوم دارم.

  آیا برای گرفتن بورسیه ی Full fund در دانشگاه Cambridge یا Oxford و یا دیگر دانشگاه های انگلیس ، شانسی دارم ؟؟؟
  آیا رزومه من رزومه ی قابل قبولی از سوی دانشگاه های انگلستان هست ؟
  یا اگر نیست چه چیزهایی رو باید بهش اضافه کنم تا بتونم بورسیه ی Full fund رو دریافت کنم؟؟؟

  ممنون میشم اگه بتونید کمک کنید.
  سپاسگزارم از شما و تیم خوبتون.
  موفق و مانا باشید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به صورت کلی، تمام فاکتورهای لازمه برای اخذ بورسیه تحصیلی در پرونده شما رویت می شود. از همین رو شانس بالایی برای دریافت بورسیه خواهید داشت. با توجه به رقابتی بودن بورسیه Full fund در دانشگاه Cambridge یا Oxford و یا دیگر دانشگاه های انگلیس، باید رزومه شما برای اساتید ارسال شود

 4. سحر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اگر در یک دانشگاه دولتی با معدل بالا در حال تحصیل در یکی از رشته های مدیریت در مقطع کارشناسی باشیم,آیا امکان پذیر است که در یکی از رشته های هنری در مقطع کارشناسی تحصیل کنیم؟ در چه کشور هایی شهریه کمتر هست؟آیا امکان تحصیل تقریبا رایگان وجود دارد؟در کدام کشور؟ بورسیه هم قطعا امکان پذیر نیست.درسته؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای کشورهای هزینه تحصیل رایگان از جمله آلمان, اتریش, فرانسه, نروژ و یا هزینه تحصیل کم مثل ایتالیا, لهستان اقدام نمایید.

 5. سارا گفت:

  با سلام
  من در حال خواندن مدیریت بیمه در دانشگاه علامه طباطبایی هستم.تا الان با معدل بالای ۱۹٫
  آیا امکان بورس شدن من در مقطع ارشد در کانادا یا انگلستان وجود دارد؟
  و اینکه شرایط بورس شدن در مقطع ارشد با شرایط بورس شدن در مقطع دکترا یکی است؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و در مقاطع دیگر تحصیلی ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به شما داده شود.

 6. درسا گفت:

  سلام من تازه میخوام وارد دانشگاه شم و رشتم ژنتیکه ولی دانشگاه آزاد
  میخوام این ۴ سال رو خیلی خوب درس بخونم و معدلم بالا باشه و زبان انگلیسی و آلمانی هم مدرک بگیرم
  به چه چیز هایی نیاز دارم که دانشگاه آلمان بورسیه کنه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در آلمان رایگان می باشد البته شما یک پرداختی ناچیزی بین ۰ تا ۱۵۰۰ یورو به ازاء هر ترم خواهید داشت .معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و ممکن است در این مقطع یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی به شما داده شود.

 7. سعید گفت:

  با سلام

  میخاستم بدونم اگر فیلد ارشد با کارشناسی کاملا متفاوت باشه ، امکان گرفتن بورسیه در مقطع دکتری وجود داره ؟

  اگر از لحاظ معدل ارشد و مقاله ISI و مدرک زبان مشکلی نباشه !

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   پذیرش مقطع دکتری با توجه به اینکه در دو مقطع در دو رشته متفاوت تحصیل کرده اید ممکن است با شانس کمتری انجام گیرد .بورسیه گرفتن بستگی به رزومه تحصیلی شما دارد هر چقدر رزومه شما قوی تر باشد شانس گرفتن پذیرش با بورسیه بیشتر خواهد شد.

 8. امین گفت:

  سلام
  من 30سال دارم و یک طرح اختراعی بسیار مدرن دارم،سیستم حمل ونقل عمومی در سطح شهرها،و دوست دارم در شهر نیویورک برای اولین بار در جهان ساخته شود،این سیستم جابجایی انسانها بدون ایجاد ترافیک و آلودگی هوا و بدون استفاده هیچگونه مواد سوختی مانند بنزین و نیروی مغناطیسی و حتی برق انسانها را درسطح شهرها جابجا میکند و مردم نیز از این وسیله مدرن در هنگام حرکت لذت خواهند برد،و برای ساخته شدن مانند مترو نیاز به هزینه زیادی ندارد.لطفا بنده را راهنمایی کنید چطور میتوانم خودم را به یکی از دانشگاهاي آمریکا برسانم و طرحم را ارائه بدم.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما می توانید از طریق مدرک تحصیلی خودتان جهت ویزای تحصیلی برای آمریکا اقدام نمایید.

 9. لیندی گفت:

  سلام من معدل کارشناسی بالای 17 از دانشگاه سراسری تبریز
  نمره ایلتس 7.5
  در حال نوشتن مقاله
  فکر میکنم در ازمون جی ار ای هم نمره خوبی بیارم،
  چند درصد احتمال گرفتن بورس کامل از دانشگاه اکلند یا کانتربری برای مقطع مستر یا پی اچ دی برای من هست?

  • آریانا پارس گفت:

   برای بورسیه در مقطع دکتری با شرایط شما شانس خیلی بالا میباشد . فقط نیازمند تایید اساتید از دانشگه های هدف بر اساس مقاله تان هستید

 10. رضا گفت:

  سلام،من مدرک لیسانسم روازدانشگاه غیراتفاعی گرفتم ومعدلم زیر15،امسال کنکورارشدعمران شرکت کردم ورتبم75شده،البته کلادوماه وقت گذاشتم،درحال حاظرمشغول خدمت سربازیم تاشهریور،بارتبه ای که دارم میتونم دانشگاه شریف قبول بشم چون مشاوره گرفتم ولی هدف من بورس گرفتنه،بااین رتبه امکانش هست؟یااگه دوباره سال دیگه کنکورشرکت کنم ورتبم تک رقمی بشه شرایطم بهترمیشه؟الان 25سالمه ومدرک زبان هم ندارم،ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز/
   برای اخذ بورسیه در کشور های دنیا شما به غیر از رزومه داخلی(رتبه بندی کنکور) احتیاج به یک رزومه خیلی خوب دارید تا بتوانید بورسیه شوید این رزومه خوب هم از گذراندن و فارغ التحصیلی در مقطع ارشد به صورت مقاله یا پایان نامه میتواند ارائه داد که با مذاکرات به اساتید راهنما (سوپروایزر) شانس شما بالاتر خواهد رفت.
   بهتر است برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 11. شیما گفت:

  سلام من ۲۸ سال سن دارم و معدل کارشناسی از دانشگاه سراسری ۱۴ و معدل ارشد از دانشگاه غیرانتفاعی ۱۶ دارم. امکان بورسیه برای کشوری وجودداره؟ مقاله بین المللی ام ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه معمولا برای مقاطع Phd و گاهی ارشد می باشد. لازمه پذیرش در مقطع phd داشتن رزومه قوی است که این رزومه قوی را میتوان به دو بخش رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، معدل، نمرات و…) و رزومه خارجی ( سطح زبان، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی و…) تقسیم کرد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 12. sina گفت:

  با سلام بنده 27 ساله و در حال حاضردانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه با معدل 19 و معدل 18.50 در مقطع کارشناسی میباشم.مدرک زبان تافل دارم و از آنجایی که ترم 3 ارشد هستم روی مقاله و پایان نامه در حال کار کردن هستم و همچنین توصیه نامه از اساتید را دارم…خواستم بدونم با توجه به این شرایط و دارا بودن مدارک بین المللی در نرم افزارهای تخصصی رشته خودم شانس گرفتن بورسیه در مقطع دکتری از آمریکا یا کشورهای دیگر را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کشور آمریکا داشتن مدرک زبان بالا(تافل بالای 100) و مقالات بین المللی الزامیست . معدل و سن شما برای دکتری بسیار مطلوب است . فقط و فقط در مدت زمانی که باقی مانده است بر روی زبان و مقاله خود کار کنید

 13. همایون اذرنیا گفت:

  سلام من دانشجوی لیسانس حقوق دانشگاه ازاد با معدل کل 18.43 هستم مقاله isi هم 2 تا دارم.تافل هم کلاس میرم.میخواستم بپرسم امکان گرفتن بورسیه از امریکا واسه من هست اگه هست کمک هزینه هاشون چطویه و تقریبا کل هزینه رفتن (از طریق موسسه شما ) چقدری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس مجدد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 14. peyman گفت:

  سلام براي بورسيه در مقط فوق ليسانس رشته عمران چه شرايطي دارد من ليسانس عمران با معدل ١٥/٧٦و دوتا مقاله isiدارم

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بورسیه بیشتر به مقطع دکتری با رزومه تحصیلی قوی تعلق میگیرد و در مقاطع پایینتر از شانس پایین تری نیز برخوردار هستند.
   برای شما کشور ایتالیا و بورسیه استانی گزینه مناسبی میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر پیوند زیر را مطالعه فرمایید
   بورسیه های ایتالیا

 15. arezou گفت:

  سلام.خسته نباشید.برای گرفتن بورسیه تحصیلی برای دکترا در کشور استرالیا در رشته ژنتیک پزشکی رزومه شامل چی میتونه باشه؟اصلا شرایطش چیه؟
  آیا استرالیا از نظر ژنتیک پزشکی در جایگاه خوبی قرار داه؟

  • آریانا پارس گفت:

   شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا کشور استرالیا به صورت زیر می باشد :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 16. A-R گفت:

  سلام
  برای بورس گرفتن و کمک هزینه های تحصیلی در رشته سینما در مقاطع ارشد و دکترا اطلاعاتی دارید ؟ شرایط پذیرش مد نظرم نیست بیشتر در مورد شانس دریافت فاند و بورسیه سوال دارم.

  • آریانا پارس گفت:

   بورسیه معمولا در مقطع دکترا به دانشجو تعلق می گیرد اما شرایط متفاوتی را می توان به شما پیشنهاد کرد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 17. صدیقه گفت:

  سلام من مدرک لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی دارم بامعدل ۱۸:۳۳ازدانشکده دولتی روزانه بودم ودوست دارم امریکا فوق لیسانس بخونم چطور میتونم بورسیه بشم میشه لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   پذیرش بورسیه در مقطع ارشد در کشور امریکا فقط در یکسری دانشگاه محدود و برای رشته های محدود وجود دارد که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 18. زهرا گفت:

  سلام من فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۹/۵۸ دارم.مقاله isi ندارم اما میتونم بنویسم و فقط مقاله های داخلی دارم.مدرک زبان ندارم ولی دوره های ایلتس میرم که مدرکشو بگیرم.چگونه میتونم بورسیه بشم؟چگونه باید استاد راهنما از دانشگاه بورسیه شده رو پیدا کنم؟کدوم کشور هزینه های تحصیلو زندگیش کمتره؟ایا میشه با ۲۰ تومن رفت؟بعد تموم شدن دکترا ایا تضمینی وجود دارد که در همان کشور کار مربوط به رشته ام را پیدا کنم؟ایا میشه بری یه کشور دیگه ولی یه رشته دیگه مثلا دندانو بدون پرداخت هزینه خوند؟

  • آریانا پارس گفت:

   پذیرش بورسیه در اکثر کشور ها شرایط متفاوتی دارد اما شرایط کلی جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا یبه صورت زیر می باشد :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب
   پیدا کردن سوپر وایزر بر عهده ی موسسه می باشد
   آلمان – اتریش – نروژ – فنلاند – فرانسه – چک و لهستان
   خیر قربان
   خیر این موضوع کاملا بستگی به خودتان و رزومه ی تحصیلی و کاریتان دارد .
   خیر قربان o_O
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 19. ز-ح گفت:

  سلام

  من متولد 63 هستم دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد با معدل17.45 و کارشنسی ارشذ حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد با معدل 16 آیا امکان اخذ بورس برای من وجود دارد؟چه کشوری؟ سن متقاضی یورس برای مقطع ارشد و دکتری حداکثر باید چقدر باشد؟

  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه باید شرایط ویژه ای داشته باشید که شامل مدرک زبان IELTS نمره ی 6.5 ، توصیه نامه اساتید ، معدل مناسب و مقالات ISI می باشید که در صورت داشتن این مدارک می توانید برای اخذ بورسیه اقدام نمائید . شرایط کشور با توجه به خواسته شما مورد بررسی قرار می گیرد

 20. محسن گفت:

  باسلام وخسته نباشی خدمت شما بنده27ساله دارای مدرک لیسانس گیاهان دارویی بامعدل18.18 ازدانشگاه علمی کاریردی که دوس دارم واسه ادامه تحصیل برم ایرلند ازسربازی معاف شدم بخاطرجبهه پدر.درایرلنداقوام زیادی داریم لطفا من وراهنمایی کنید.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور ایرلتد برای شما میسر می باشد.در صورت داشتن مدرک زبان می توانید وارد دانشگاه های ایرلند شوید و در صورت نداشتن مدرک زبان باید در ابتدا در دوره های زبان شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *