شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بیمه خدمات درمانی کانادا

بیمه خدمات درمانی کانادا

کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهایی است که دارای کامل ترین بیمه خدمات درمانی در دنیا است. با توجه به هزینه های بالای خدمات درمانی و پزشکی مخصوصا در شرایط و بیماری های خاص بیمه خدمات درمانی کانادا نقش بسزایی دارد و روزانه افراد زیادی جذب این نوع بیمه های خدمات درمانی می گردند.

کانادا دارای بهترین خدمات درمانی رایگان در جهان است و تمامی شهروندانش تحت پوشش این نوع بیمه قرار می گیرند.
این نوع بیمه تحت کنترل دولت فدرال است و برنامه جامع دولتی محسوب می شود. البته بیمه ها در کانادا به صورت ایالتی اجرا می شوند. شهروندان با در دست داشتن کارت الکترونیکی می توانند به مراکز درمانی مراجعه کرده و در خدمات بیمارستان ها همچون آزمایشگاه، رادیولوژی، سیتی اسکن و… به صورت رایگان بهره ببرند.

به طور کلی خدمات بهداشت و درمان و پزشکی رایگان در کانادا universal health care نامیده می شود. با داشتن کارت بهداشت که معمولا سه ماه بعد از ورود افراد صادر می شود براحتی می توانند از خدمات پزشکی و آزمایشگاهی استفاده کنند البته کارت بهداشت هر ایالت مربوط به شهرهای خود آن ایالت است.

  • در این مقاله قصد داریم با بخشی از خدمات درمانی و پزشکی بیمه در کانادا آشنا شویم.

کارت بهداشت healthcare

کارت بهداشت مختص افرادی است که دارای بیمه خدمات درمانی عمومی هستند. افراد می توانند به محض ورود به کانادا برای درخواست این کارت اقدام نمایند و از طریق وزارت بهداشت استان یا محل زندگی درخواست دهند. افراد پس از دو تا سه روز از زمان درخواست می توانند از این کارت استفاده کنند. این کارت مخصوص استفاده برای کلیه اعضای خانواده حتی نوزادان است.

مهمترین مسئله که در مورد این کارت می بایست به آن توجه کرد این است که در برخی ایالات همانند بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و لینوبرانزویک پس از گذشت ۳ ماه افراد می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند. شهروندان و ساکنان دائمی کانادا و برخی ایالات کانادا تحت پوشش بیمه خدمات درمانی استفاده کنند.

شهروندان و ساکنان دائمی کانادا و برخی ایالات کانادا تحت پوشش بیمه خدمات درمانی رایگان قرار می گیرند. در برخی استانها بخشی از هزینه ها می بایست توسط خودرو شخص پرداخت شود. در اغلب موارد هزینه ها از طریق مالیات تامین می شود.

بیمه های درمانی خصوصی

این نوع بیمه به این صورت است که شهروندان کانادایی ماهیانه هزینه ای به اداره بیمه پرداخت کرده و خود را تحت پوشش این نوع بیمه قرار می دهند تا خدمات درمانی سریعتر و تخصصی تری دریافت کنند. گاهی اوقات افراد در بدو ورود خود به کانادا نمی توانند از خدمات درمانی رایگان بهره مند شوند در این صورت این اشخاص می توانند خود را تحت پوشش بیمه های درمانی خصوصی قرار دهند.

البته عموما به افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند این توصیه را می کنیم که بهتر است پیش از ورود به کانادا کلیه معاینات پزشکی بخصوص چشم پزشکی و دندانپزشکی را انجام دهید زیرا هزینه این امور بسیار گران است. هزینه های مربوط به بیمه خصوصی متناسب با سرویس مورد درخواست و پیشینه درمانی فرد متفاوت است. برخی از شرکت های خصوصی در کانادا عبارت اند از:

Canada life ,Manulife finan cial ,health Quotes.ca – blue cross visitors to Canada travel insurance

بیمه مکمل

برخی از کارفرماها ممکن است خدماتی را که مراکز بهداشت به صورت رایگان پوشش نمی دهند همانند خدمات دندانپزشکی را برای کارکنان خود به صورت رایگان ارائه دهند. در این مورد فرد بخشی از هزینه ها را پرداخت کرده و مابقی به عهده محل کار مشخصی است و کارفرما آنرا تقبل می کند.

اگر شخصی تمایل داشته باشد به صورت خصوصی بیمه شود شرکت های بیمه بسیار معروف مانند sunlife گزینه بسیار مناسبی برای وی خواهد بود.medicare یا همان نظام بهداشت و درمان کانادا در نظر دارد تمام شهروندان کانادا و افرادی که اقامت دائم دارند بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی تحت پوشش خدمات درمانی قرار گرفته و از بیمه خدمات درمانی کانادا بهره ببرند.

البته دولت کانادا در صورت وقوع موقعیتی اورژانسی موظف است به مهاجران خدمات درمانی رایگان ارائه دهد. اما مهاجران این نکته را مورد توجه قرار دهند که استفاده از کارت بهداشت شخص دیگر جرم محسوب شده و امکان اخراج از کانادا وجود دارد.

پنج اصل که در قوانین بهداشتی کانادا موجود دارد:

  • Public administration مدیریت عمومی

تمامی اداره کنندگان بیمه درمانی توسط مقامات دولتی برگزیده شده و دارای اهدافی پرسودجویانه باشند.

  • Comprehensiveness جامعیت

تمامی خدمات بهداشتی در این کشور ضروری است و تمامی خدمات ارائه شده در بیمارستان ها می بایست تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

  • Universalit جهان شمولی

طبق این اصل مهاجرانی که اقامت دائم کانادا را دارند هیچ گونه تفاوتی از لحاظ ارائه خدمات درمان با شهروندان کانادا ندارند و به همان نسبت از مراقبت های بهداشتی بهره می برند.

  • Portability قابلیت انتقال

طبق این اصل هرگاه یکی از ساکنین ایالت های مختلف کانادا که تحت پوشش بیمه شهر خود است قصد سفر به ایالت دیگری داشته باشد می بایست در کمترین زمان ممکن از خدمات درمانی مناسب برخوردار شود. این قانون مشمول مهاجرین نیز می شود.

  • Accessibility دسترسی

تمامی افرادی که بیمه خدمات درمانی کانادا هستند می بایست دسترسی مناسبی به امکانات و خدمات درمانی داشته باشند و تمامی پزشکان موظفند نسبت به اشتباهات خود غرامت معقولی پرداخت کنند. دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند پوشش های درمانی متفاوتی برای آنها وجود دارد که نوع آن بستگی به مدت زمان و نوع اقامت آنها دارد.

به عنوان مثال دانشجویان بین المللی که در مدتی کوتاه تر از ۶ ماه در کانادا قصد تحصیل دارند بهتر است از پوشش درمانی اورژانس استفاده کنند اما اگر افراد قصد تحصیل و اقامت بیشتر از این مدت را دارند می بایست از خدمات درمانی کامل تر استفاده کنند. بنابراین یکی از اولین اموری که می بایست شخص پس از ورودش به کانادا انجام دهد خرید یک بیمه درمانی خواهد بود.

زیرا اگر این موضوع را نادیده گرفته شود در شرایطی که نیاز به خدمات درمانی پیدا می کنید مجبور خواهید شد چندین برابر هزینه صرف صورت حسابی درمانی خود کنید.

در کانادا هر استان سیستم درمان خاص خود و شرایط و ویژگی های مختص به خود را دارد و هریک از استان ها دارای هزینه ای متفاوت است. در ادامه متن چند استان را بررسی کرده و شرایط و هزینه ای که دانشجویان بین المللی نیاز به پرداخت آن دارند را ارائه کنیم.

بیمه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان استان کبک

دانشجویان بین المللی می بایست در برنامه درمانی دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنند. البته پوشش این نوع بیمه بسیار محدود است. به طور کلی شامل کنترل های دوره ای و موارد خاص استفاده از خدمات بیمارستان است. با این وجود مبلغ این نوع بیمه در حدود ۵۰۰ دلار سالانه می باشد.

بیمه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان استان انتاریو

دانشجویان بین المللی در این استان تحت پوشش بیمه درمانی دولتی نیستند بنابراین موظفند بیمه های درمانی خود را از حداکثر خصوصی تهیه کنند. طرح بیمه دانشگاه که امری الزامی است تنها خدمات اولیه را پوشش می دهد و حدود ۴۵۰ دلار هزینه در بر دارد. اکثر دانشگاه های انتاریو تحت پوشش برنامه بیمه سلامت دانشگاه (UHIP) هستند. تمامی دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های مذکور تحصیل می کنند می بایست در این برنامه ثبت نام کنند.

بیمه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان استان مانیتوبا

اگر شخصی قصد دارد بیش از ۶ ماه در استان مانیتوبا تحصیل می تواند از برنامه خدمات درمانی دولتی با پوشش وسیع بهره جوید. هزینه این بیمه حدود ۴۵۰ دلار اس که همراه با شهریه پرداخت می شود. بنابراین تنها ملزومات این امر اقامت حداقل شش ماه و اجاره تحصیل بیشتر از ۶ ماه است.

بیمه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان استان ساسکاچوان

اگر شخصی بیش از سه ماه در این استان ساکن شود تحت پوشش بیمه دولتی قرار خواهد گرفت. سطح این نوع بیمه متوسط است و مراقبت های چشم پزشکی و دندانپزشکی در این بیمه گنجانده نشده است.

بیمه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان استان آلبرتا

دانشجویان بین المللی می بایست ظرف ۹۰ روز پس از ورود خود به آلبرتا اقدام به دریافت بیمه کنند. البته پوشش بیمه پس ازسه ماه آزاد می شود از ملزومات اولیه این نوع بیمه داشتن حداقل ۱۲ ماه مجوز تحصیل است. هزینه خدمات درمانی ماهیانه حدود ۶۸دلار است و بخش های عمومی را پوشش می دهد.

صنعت بیمه یکی از شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود که کانادا از نمونه های موفق در این امر است.
سیستم بیمه خدمات درمانی کانادا به عنوان جامع ترین و پیشرفته ترین ارائه دهنده در دنیاست و تمامی شهروندان واجد شرایط دریافت بیمه خدمات درمانی کانادا هستند. برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با ماشورین موسسه آریاناارس در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *