شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا بواسطه قدمت دانشگاه های ممتاز در سیستم تحصیلی و همچنین امکانات بسیار ویژه ای که کشور آمریکا در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل قرار می دهد، همواره کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبر علمی و همه افرادی که متقاضی مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت آمریکا هستند، بوده است.

دانشگاه ها و مراکز آموزشی آمریکا سرآمد دانشگاه های برتر دنیا هستند و تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند. نظام آموزشی آمریکا با دوره کارشناسی ۴ ساله، دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله و دوره دکترای ۳ تا ۵ ساله همراه است.

شرایط ویژه ای که برای تحصیل در این کشور وجود دارد موجب گردیده، افراد بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باشند. جمعیتی که هم اکنون در کشور آمریکا زندگی می کنند حدود ۳۲۶ میلیون نفر بوده و از امکانات زندگی با سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. بهره مندی از شرایط ایده آل برای زندگی و امکانات تحصیلی ویژه موجب شده همه ساله افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به آمریکا بوده و برخی نیز نسبت برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا اقدام نمایند.

دانشگاه های  آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در جهان با بیش از ۴۵۰۰ موسسه است. دانشگاه ها به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند، که دو نوع اصلی وجود دارد:

 • کالج های عمومی: مؤسسات بزرگ و دولتی که هزینه های تحصیلی پایین تر دارند و همچنین دانشجویان بیشتری دارند. دانشجویان بین المللی هزینه های بالاتری را پرداخت خواهند کرد.
 • کالج های خصوصی: دانشگاه های کوچکتر که از کمک های خصوصی، هزینه های تحصیل و کمک های مالی تامین می شوند.

پنج دانشگاه برتر جهان موسسات آمریکایی هستند . این شامل:

 • ۱st – Massachusetts Institute of Technology (MIT)
 • ۲nd – Stanford University
 • ۳rd – Harvard University
 • ۴th – California Institute of Technology (Caltech)
 • ۹th – University of Chicago

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در مقاطع دبستان و متوسطه با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف نمایند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

چنانچه متقاضیان قصد ورود به مدارس این کشور را داشته باشند باید بدانند که سن ورود به دوره ابتدایی ۶ سالگی بوده و پس از طی این مرحله دانش آموزان برای اینکه بتوانند تحصیل در آمریکا را ادامه دهند وارد مرحله secodary school می شوند.

دانش آموزانی که در مدارس کشور آمریکا تحصیل می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که مرحله secodary school به دو قسمت middle school و high school تقسیم شده و در انتهای این مرحله متقاضیان می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. دانش آموزانی که متقاضی تحصیل در آمریکا هستند پس از اتمام تحصیلات در دوره متوسطه می توانند در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ثبت نام کنند.

شروع سال تحصیلی در این کشور، ماه های آگوست یا سپتامبر و پایان آن در ماه های جون یا می می باشد. سال تحصیلی در آمریکا به دو یا سه ترم تقسیم شده و سال های که دانشجویان تحصیلات خود را در ۲ ترم ادامه می دهند semesters گفته می شود. این درحالی است که سال های ۳ ترمه برای تحصیل در آمریکا به نام trimester  معرفی می شود. البته در برخی از مدارس کشور آمریکا ۴ ترم تحصیلی وجود دارد که در این حالت ترم تابستانی نیز محاسبه می شود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی آمریکا میسر است. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای نظیر خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در آمریکا به وجود آورده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار آمریکا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. درآمد قشر تحصیل کرده در این کشور به میزان ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار به صورت ماهیانه می باشد. صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در آمریکا، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده ایشان می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت کشور آمریکا اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکای تبدیل شوند.

نکته دیگر این است که یک شهروند آمریکایی می تواند جهت دریافت اقامت آمریکا برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

مقطع کارشناسی

متقاضیان ابتدا باید مقطع تحصیلی خود را مشخص کرده و سپس با توجه به مقطع مورد نظر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه معتبری در کشور آمریکا کنند. تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا آشنایی نسبت به زبان انگلیسی است چرا که کلیه رشته ها در این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمایند.

داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی شان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور آمریکا وارد دانشگاه شوند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا، اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلبین می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور آمریکا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

 • افرادی با سوابق تحصیلی عالی
 • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از پنج سال است.

دسته اول

بدیهی است دسته اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام نمایند. این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی آمریکا حتی‌الامکان دریافت هزینه های زندگی علاوه بر هزینه های تحصیلی خود را از دانشگاه های آمریکا دارا می باشند.

دسته دوم

دسته دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های آمریکا می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند و مقطع فوق لیسانس را انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که این دوره تحصیلی حدود ۲ سال به طول خواهد انجامید. البته متقاضیان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا می توانند این دوره را در امتداد رشته مقطع لیسانس خود ادامه دهند. ارائه مدرک لیسانس از جمله موارد الزامی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا به شمار می رود.

آزمون GRE و یا GMAT

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند برای اینکه در رشته ای خاص تحصیلات خود را ادامه دهند باید ابتدا در آزمون های همچون GRE و یا GMAT شرکت نمایند. البته این آزمون ها تنها در خصوص رشته های همچون مدیریت و مهندسی و کسب و کار برگزار می شود و متقاضیان تحصیل در رشته حقوق باید در آزمون LSAT شرکت کنند. دانشجویانی که موفق به اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا شوند باید پایان نامه مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه دهند تا مدرک کارشناسی ارشد برای آن ها صادر شود.

مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را برای برخورداری از امکانات آموزشی دارند باید در نظر داشته باشند که می توانند رشته تحصیلی دوره فوق لیسانس خود را در این مقطع ادامه دهند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه مدرک فوق لیسانس است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر با هدف تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند در خصوص مقطع دکتری باید زمان بیشتری را صرف کنند و باید توجه داشت که این مدت ممکن است به ۴ یا ۵ سال نیز افزایش پیدا کند.

در دو سال نخست که دانشجویان با قصد تحصیل در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند شرکت در کلاس ها و سمینارها الزامی است. پس از این زمان متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید به تحقیق و پژوهش پرداخته و پایان نامه معتبری را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل در آمریکا باید نسبت به هزینه تحصیل نیز توجه کافی داشته باشند. هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشتر بوده و این امر موجب شده اغلب متقاضیان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشند. البته برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه رزومه خوب و کسب معدل بالا در مقاطع قبل به همراه ارائه نمرات خوب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

تحصیل در آمریکا

از دیگر شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه، مقالات ISI و آشنایی با زبان در سطح بالا است. اخذ بورسیه تحصیلی موجب می شود متقاضیان تحصیل در آمریکا علاوه بر هزینه زندگی بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل را بپردازند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز دشواری های مختص به خود را داشته و چنانچه متقاضیان از شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند می توانند از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش دریافت کنند.

حق کار و هزینه های تحصیل در آمریکا

دانشجویان بین المللی مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل را در یک سال پوشش دهند. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فر، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

 • هزینه های تحصیل

هزینه های دانشگاه های آمریکا نیز بصورت میانگین سالیانه ۱۸ تا ۱۵ هزار دلار می باشند، البته این مبلغ شامل دانشگاه های با رتبه علمی ۱ تا ۱۰ آمریکا نمی شود ولیکن دانشگاه های رتبه ۱۰ تا ۱۰۰ آمریکا هم جزء برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. لازم به ذکر هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیل متفاوت می باشد.

 • هزینه های زندگی

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های زندگی برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در آمریکا می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا

روند اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا را می توان به دو بخش پذیرش و ویزا تقسیم بندی کرد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا با فراهم آوردن مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، ریز نمرات، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه می توانند به این مهم دست پیدا کنند. بازه زمانی معمول برای دریافت پذیرش بین ۱ تا ۳ ماه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که برای ورود به برخی رشته های تحصیلی آزمون ورودی احتیاج می باشد.

روند ویزا در حال حاضر به صورت معمول بین ۲ تا چندین ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر حساب بانکی، نامه پذیرش (۲۰-I) به همراه مدارکی که نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

1,333 پاسخ به “تحصیل در آمریکا”

 1. محسن گفت:

  سلام
  من دیپلم کارو دانش دارم در رشته کامپیوتر و الانم دارم واسه تافل میخونم ایا با کارودانش میشه برا دانشگاهای امریکا پذیرش گرفت و ایا سن سال مهمه یا نه؟ و این قانون هایی که امریکا گذاشته اصلا میشه رفت یا نه دیگه؟و تافل چند میخواد و چه کارهای باید انجام بدم و چقدر هزینه داره که سالیانه باید خرج کرد انجا حدودا برا تحصیل

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT الزامی می باشد.

 2. اتوسا گفت:

  سلام من فوق لیسانس نانوفیزیک از دانشگاه دولتی دارم با معدل 18 , پایان نامه ام رو هم 20 گرفتم و یک مقاله در isi دارم درامتحان آیلتس هم نمره 7 گرفتم امکان گرفتن بورس برای دوره دکتری در آمریکا رو دارم؟ همسرم هم می تونه با من بیاد و در این صورت آیا ایشون هم نیاز به مدرک دارن یا نه؟
  ممنون میشم از طریق ایمیل جواب بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.همسرتان می تواند به عنوان همراه با شما بیاید و نیاز به مدرک ندارند

 3. سودابه گفت:

  با درود
  دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه ازاد با معدل فعلی 16:56 میباشم
  در حال سپری کردن دوره ایلتس هم هستم در رشته ورزشی شطرنج فعالیت دارم ایا میتوانم برای دکترا درخواست بورس بدم؟
  چند مقاله باید بنویسیم؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 4. ریحانه گفت:

  سلام خسته نباشید.من دیپلم رشته تجربی دارم و مایلم هرچه زودتر به یکی از دانشگاهای معتبر امریکا واسه ادامه تحصیل برم…معدلم بالای17 هست زبانم متوسط روبه بالا هست ولی دارم اقدام میکنم واسه گرفتن مدرک ایلتس…میخواستم اطلاعاتی در مورد شرایطو هزینش داشته باشم…ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن آیلتس حداقل 5.5 و مدرک پیش دانشگاهی می باشید و هزینه یک سال تحصیل و زندگی در کشوز آمریکا سالانه حدود 30000 هزار دلار می باشد.

 5. علی گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری با معدل 17 از دانشگاه ازاد میباشم
  سه سابقه کار مرتبط دارم
  ۳۲ سالمه
  آیلتس با نمره ۷
  و چند مقاله هم در ISI دارم (در مورد معماری )و یک مقاله در isd
  ۱- می خواستم بدونم تا چه حد گرفتن بورسیه از دانشگاه معتبر آمریکائی و یا کانادایی امکان پذیر هست؟
  ۲- چطور می تونم ویزای دانشجوئیم رو به ویزای دائم تبدیل کنم؟
  ممنون از شما

 6. سمیه گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی از داتشگاه شهید بهشتی تهران با معدل17/82 در سال 92 می باشم یک مقاله چاپ شده مجله بین المللی دارم و 10تا مقاله کنفرانس بین المللی،میخواستم ببینم چقدر امکان بورس دکترا در امریکا را دارم؟متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما بر ای اخذ بورسیه کشور آمریکا در مقطع دکترا علاوه بر داشتن مقاله ISI و معدل بالا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 و توصیه نامه استاد و داشتن سوپروایزری که تز شما را تایید کند دارید
   برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینک زیر مراجعه فرمایید
   https://www.arianaabroad.com/%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87/

 7. محمود گفت:

  با سلام . من 34 سال سنم هست. بعد از گرفتن دیپلم چند سالی ادامه تحصیل ندادم ولی از دوسال قبل دوباره دارم درس میخونم و الان دانشجوی رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی هستم. معدلم هم تا الان 16.50 هست . ایا میتونم برای مقطع ارشد برای امریکا اقدام کنم؟میتونم شانسی داشته باشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 8. حسن گفت:

  سلام

  رشته من مهندسی آبزیان (تکثیر و پرورش ) است با معدل 16.36 از دانشگاه دولتی . آیا میتوانم برای کارشناسی ارشد در این رشته از یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا بورسیه بگیرم؟
  با تشکر

 9. الینا گفت:

  سلام الینا هستم…فک کنم نظرم رسیده باشد ک دختری 14 ساله هستم و تصمیمی جدی برای رفتن ب امریکا و تحصیل در رشته ستاره شناسی را دارم و اطلاعات لازم و شرایط امریکا رو میخوام…ولی نظر من بسیار دیر اعلام شد و من جوابی دریافت نکردم..میخواستم اگه میشه همه اطلاعات لازم رو ب من بدید با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام دوست عزیز.شما پس از پایان 12 سال دوره ی تحصیلی و داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی کشور آمریکا اقدام نمایید.

 10. تینا گفت:

  با سلام من دیپلم کامپیوتر دارم 18 سالمه مدرک ایلتس با نمره 6 هم تازه گرفتم نمیتونم بدون رفتن به دانشگاه برای دانشگاه امریکا بورسیه شم؟

 11. صدیقه گفت:

  سلام
  من با داشتن معدل بالای 17 ارشد و یک مقاله و سطح زبان خوب قصد دارم برای دوره دکتری در آمریکا اپلای کنم. می خواستم بپرسم آیا می توان خانواده درجه 1 مثلا پدر و مادر را با خود همراه برد؟ در صورتی که در دانشگاهی از بین 10 دانشگاه اول آمریکا پذیرش بگیرم آیا برای مخارج خودم و همراهم کفایت می کند؟

 12. روازدان گفت:

  سلام و خسته نباشید من 27 سال سنمه.دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ایی با معدل کل 14/89 را دارا می باشم.مدارک بین المللی مایکروسافت mcse2012 را هم دارم.سابقه کاری در شرکت های معتبری را دارا می باشم . آیلتس 7 را هم دارا می باشم.می خواستم بدونم آیا شرایط سنی من مورد قبول هست و اینکه به صورت مستقیم میتوانم در مقطع کارشناسی تحصیل کنم یا اینکه حتما باید مقطع پیش دانشگاهی سپری کنم چه ایران چه آمریکا.از لحاظ مالی هم تقریبا مشکلی ندارم.در حال حاظر هم در رشته کاردانی کامپیوتر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل می باشم و اینکه آیا میتوانم پس از اخذ رشته کاردانی در مقطع کارشناسی(کارشناسی نا پیوسته 2 ساله)در آمریکا اقدام کنم و یا اینکه از نو باید شروع کنم.با تشکر از سایت خوب شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور امریکا در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک پیش دانشگاهی می باشید که مدرک کاردانی برابر با مدرک پیش دانشگاهی می باشد و باید از ابتدا لیسانس را در کشور امریکا بخوانید و نیاز مند آیلتس حداقل 5.5 می باشید

 13. محمد حسین گفت:

  سلام وقت بخیر..
  من دیپلم 11 ساله رشته ریاضی فیزیک دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم اما در حال حاضر در حال درس خوندن در رشته معماری دانشگاه علمی کاربردی هستم در مقطع فوق دیپلم. خواستم بدونم ک ایا با توجه به این که من مدرک پیش دانشگاهی ندارم و مدرک فوق دیپلمما بگیرم ایا میتونم جهت تحصیل در یکی از کشورها اقدام کنم یا خیر چون من پرسیدم ک حتما باید مدرک پیش دانشگاهیا داشته باشم..
  سپاس از شما یا علی..

 14. بردیا گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال آخر مقطع لیسانس مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف هستم. معدلم در حال حاضر 17 هستش. تا آخر زمستان امسال مدرک زبانم رو خواهم گرفت، ولی از نظر سطح مشکلی ندارم و میتونم راحت نمره خوبی بیارم. تا همون زمان هم تقریبا یک مقاله به عنوان تز لیسانس رو تموم خواهم کرد. و تابستون 95 هم فارغ التحصیل میشم.
  میخواستم بدونم با توجه به شرایط امنیتی و سخت رشته هوافضا امکان پذیرش در رشته مهندسی فضایی در دانشگاه های امریکا وجود داره یا نه؟ و اینکه آیا میتونم برای پاییز یا زمستان آینده امیدوار باشم یا دیر اقدام کردم و به سال بعدش میفته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.با توجه به دارا بودن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 و اقدام سریع می توانید برای این پروسه شانس داشته باشید برای مهر سال اینده

 15. رضا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید؛ من لیسانس معماری با معدل 15.66 دارم فارغ التحصیل مورخ 91.9.13 با 3 سال سابقه کار مرتبط میخواستم ببینم میتونم برای مقطع فوق بورسیه بگیرم؟چه کارایی باید انجام بدم؟ممنون از لطفتون

 16. Sara گفت:

  سلام، آیا با داشتن مدرک از دانشگاه آزاد و معدل 18، امکان بورسیه شدن وجود دارد؟!

 17. Sara گفت:

  با سلام، آیا امکان گرفتن بورسیه با مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و معدل 18 وجود دارد؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE یا gmat می باشید.

 18. محمد گفت:

  با سلام. من فارغ التحصیل رشته روابط بین الملل با معدل 17.69 از دانشگاه دولتی تربیت معلم تهران هستم. پنج تا مقاله داخلی دارم و دارم برا مدارک زبان آماده میشم. امکان بورس دکتری برای من در آمریکا چقدره و شرع ثبت نام چطور می باشد. با تشکر فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 19. محمد گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی هستم.دارای معدل 18 و 6 مقاله که دو تا از آنها را در isi دو تا در بنیاد ملی نخبگان یکی در دانشگاه شهید بهشتی و دیگری را در دانشگاه MIT آمریکا ثبت کردم.در همایش ها و کنفرانس های مختلفی در ایران و خارج از ایران شرکت داشته ام.مدارک معتبری در زمینه سلول های بنیادین از پژوهشکده رویان اخذ کردم.توصیه نامه ام را هم 3 عضو هییت علمی شهید بهشتی امضا کردند.آیلتس 7 نیز دارم.
  آیا امکان گرفتن fund از دانشگاه های معتبر آمریکا یا کانادا دارم؟
  شانس پذیرشم چقدر است؟
  کدام دانشگاه ها مناسبتر است؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما ابتدا در کشور آمریکا امتحان usmle را بگذرانید می توانید برای تخصص در آن کشور اقدام نمایید.اگر شرایطتان خوب باشد می توانید بورسیه اخذ نمایید.

 20. farzad17 گفت:

  سلام
  من رشتم برق صنعتی ( الکتروتکنیک ) هست هنوز دیپلم نگرفتم سال سوم هستم معدلم 16 هست راهی برای رفتن به امریکا برای تحصیل هست میتونم تو یکی از مدارس اونجا بورسیه بشم راهی هست یا نیست ؟
  شغلم هم تعمیرات پرینتر و سخت افزار نرم افزار کامپیوتر و انیمیشن سازی و ترسیم اشکال سه بعدی و سه نمای محیط مسکونی است ؟
  تو کانادا هم فامیل دارم
  لطفا به ایمیلم پاسخ بدین ممنو میشم
  farzadnod40@yahoo.com
  اگر اینجا هم پاسخ بدین ممنون میشم

 21. فروغ صادقي گفت:

  سلام من داراي مدرك ليسانس مترجمي زبان انگليسي بازمعدل ١٨ هستم ، داراي مدرك تافل و GRE
  ٢٤ ساله هستم ،. آيا امكان بورسيه تحصيلي وجود دارد؟؟ توانايي مالي آنچناني ندارم

 22. سینا گفت:

  با سلام بنده فارغ التحصيل رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی هستم.معدل کارشناسی 14 و معدل ارشد بنده 16 هستش.دو مقاله isi دارم.ایا من امکان بورسیه شدن در دانشگاه های آمریکا رو دارم ؟
  و یه سوال خیلی مهم برای من زمان بندی هستش.من مشغول خواندن زبان هستم.میخواستم بدونم برای گرفتن اپلای از چند ماه قبل باید اقدام کنم ؟ ینی برای گرفتن مدارک GRE و آیلس چند ماه قبل اقدام کنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.زمان بستگی به شرایط شما دارد

 23. SEYED MOSTAFA گفت:

  سلام.من دارای 14 سال سابقه کار در رشته مهندسی عمران هستم و کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش محیط زیست رو از دانشگاه دولتی گرفتم.معدل ارشد 15.98 است و دارم آمادگی برای آزمون ieltsرو پیدا می کنم.آیا امکان گرفتن fund,scholarshipfellowshipیا بورسیه برای من وجود داره.مقاله هم دارم آماده میکنم از رو پایان نامه برای isi

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 24. faegheh گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ترم 5 زبان و ادبیات انگلیسی تو دانشگاه دولتی هستم
  میخواستم بدونم برای تحصیل تو مقطع ارشد تو امریکا چه شرایطی لازمه؟ نیاز به مقاله و تالیف و ترجمه کتاب هست؟
  ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 25. sanaz گفت:

  سلام . من فارغ تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی شهرسازی با معدل 16/50 از دانشگاه آزاد میباشم.
  سطح زبان بالا اما فعلا برای آزمون Ielts یا Tofel اقدامی نکرده ام. آیا شرایط مناسب برای ورود به دانشگاه در شهر سن دیگو در مقطع ارشد را دارم؟ هدفم بیشتر اخذ اقامت دایم میباشد.آیا پس از اتمام تحصیل امکان اخذ آن وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 26. آرشام گفت:

  سلام
  22 سالمه و مسلط به زبان انگلیسیم و دارای مدرک آیلتس. قصد تحصیل در UCLA در مقطع لیسانس رو دارم،البته خودم دارای مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بوعلی همدان هستم و امکان زندگی در آمریکا رو دارم.
  احتمال قبولی ام در این دانشگاه چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT الزامی می باشد.

 27. با سلام
  دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه پیام نور با معدل 13 و دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل با معدل 19 هستم خواستم بدونم با آیلتس 7 امکان اخذ بورسیه و ادامه تحصیل در همین رشته در دانشگاههای معتبرآمریکا و کانادا رو دارم در ضمن به زبان های فرانسه وآلمانی هم آشنایی دارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 28. negin گفت:

  سلام من چهارده سالمه و میخواستم1 بدونم که بورسیه ای بهم تعلق مبگیره که دبیرستانم رو تو امریکا بخونم? و اگه تعلق میگیره شرايطش چيه?

 29. ناهید گفت:

  با سلام
  من کارشناسی اپتیک لیزر و همسرم مکانیک از دانشگاه دولتی دارد معدل من 13.49 و همسرم 15.3 میخواستم بدونم میتونیم برای بورس کامل که هزینه ای پرداخت نکنیم در مقطع ارشد یا دکترا می تونیم از کشورهای اروپایی یا امریکا پذیرش بگیریم؟
  در حال اقدام برای مدرک تافل هستیم.
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 30. davood گفت:

  سلام ، من دانشجوی کارشناسی ارشد آی تی دانشگاه تهران هستم ، کارشناسی دانشگاه قم بودم ، زبان هم در حال گرفتن تافل هستم و میخوام روی مقاله ISI کار کنم، میخواستم بدونم میتونم بورسیه کامل بگیرم برای آمریکا ؟ یعنی هزینه خیلی کمی بپردازم و این هزینه چقدره ؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 31. محمود گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی اجرایی (گرایش مکانیک) بیام نور با معدل 14.62 و کارشناسی ارشد مکانیک (گرایش طراحی کاربردی ) با معدل 18.9 در دانشگاه صنعتی شاهرود .دارای 2 مقاله ISI , ایلتس 8 و اشنایی کامل با نرم افزا های solid وansys واشنایی کامل به زبان برنامه نویسی matlab وphpوC# وjava هستم اما فقط قادر هستم هزینه سفر را بدم و متقاضی بورس کامل از دانشگاهای امریکا هستم احتمال قبولی من چند درصد است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 32. همایون گفت:

  درود بر شما
  من لیسانس مهندسی رباتیک ازدانشگاه دولتی با معدل 16دارم و رتبه تک رقمی یعنی 9 کنکور کارشناسی ارشد در رشته هوافضا دارم و در المپیاد دانشجویی مهندسی مکانیک شرکت کردم و مقام سوم دارم همچنین دارای مدرک تافل و آیلتس با نمره بالا هستم و آزمون GRE هم شرکت کردم با نمره بالا قبول شدم همچنین در رشته خودم هوافضا در مقطع ارشد 1 مقاله ISI دارم و فعالیت های تخقیقاتی انجام دادم و با معدل 17 فارغ التحصیل شدم شانسم برای گرفتن ویزا و پذیرش برای دکتری هوافضا از دانشگاه های معتبرآمریکا مثل هاروارد چقدراست؟ ممنون از سایت بسیار خوبتون

 33. مطی گفت:

  با سلام . من فارغ التحصیل رشته میکرو بیلوژی با معدل 18/34 و ارشد بیوتکنولوژی با معدل 18/74 از دانشگاه های دولتی و دانشجوی سال دوم دکترای بیوتکنولوژی پزشکی در دانشگاه تربیت مدرس هستم. مدرک 6/5 آیلتس و دو مقاله isi دارم . آیا امکان گرفتن بورس برای من در دانشگاه های آمریکاهست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 34. سیما گفت:

  سلام من داروسازم تازه فارغ التحصیل شدم دانشگاه اصفهان یه مقالهisiدارم مدرک ایلتسم دارم ولی معدلم15/8هست امکان گرفتن بورسیه برای ادامه تحصیل دارم؟

 35. آملوو اپستوروف گفت:

  سلام من دارای پیش دانشگاهی با معدل 19و 76 در هنرستان هستم نمره مدرک ایلتس من هم 6 شد می تونم برای پذیرش لیسانس هنر بورسیه بشم؟
  ممنونم

 36. سجاد گفت:

  با سلام.بنده دارای مدرک دیپلم ریاضی بامعدل(19.65)ومدرک کارشناسی در رشته عمران_محیط زیست(اب وفاضلاب)از دانشگاه شهیدبهشتی وهم چنین مدرک فوق لیسانس در رشته عمران_محیط زیست(سواحل)ازدانشگاه تهران وهم چنین دارای چندین مقاله isi ونمره ی ایلتس بالای7 هستم.
  مساله این است که معدل کارشناسی من کم است(13.66) ولی معدل خوبی در کارشناسی ارشد دارم(17.5).
  حال با توجه به مواردذکر شده سوال من این است:ایا بنده که خواهان گرفتن بورس تحصیلی در دانشگاههای امریکا هستم(شامل هزینه تحصیل وهزینه اقامت) بنده چقدر شانس اخذ انرا دارا هستم وایا اصلا با این معدل کارشناسی امکان داردیا نه؟ ودرکدام دانشگاه امریکا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 37. شوکا گفت:

  سلام ! من دانشجوی ترم اخر مهندسی پزشکی از پیام نورم معدلم 16.5تا الان
  میخوام بدونم بمونم ارشد سراسری بخونم بهتره یا الان میتونم اقدام کنم برای بورسیه؟ و کلا هر کشور اروپا استرالیا و امریکا؟ بعدش چطور اقامت دایم میتونم بگیرم من هیچ اطلاعاتی ندارم

 38. غزاله گفت:

  من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حسابداری هستم زبانمم در سطح معمولیه میخواستم ببینم در چه شرایطی میتونم از دانشگاه های امریکا یا اروپا بورسیه بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 39. علی گفت:

  یا سلام برای بورسیه دانشگاههای برتر مثل استنفورد میخواستم بدونم با لیسانس آزاد مهندسی کامپیوتر و فوق لیسانس هوش مصنوعی صنعتی شریف با معدل 18.73 و معدل لیسانس 15 و دو مقالعه isi و آیلس 8 چقدر شانس برای فاند دارم؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 40. محمد گفت:

  سلام
  من دیپلم در رشته ی ریاضی و فیزیک دارم می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل می تونم به امریکا بیام و بورسیه بگیرم

 41. مصطفی گفت:

  سلام
  دانشجوی ارشد نرم افزار دانشگاه امام رضا هستم . معدل کارشناسیم 17/21 بوده و از طریق استعداد درخشان (بدون کنکور) ارشد قبول شدم و معدل ارشدم تا الان 17/88 هست. 2 تا isi دارم و برای زبان هم اقدام کردم . میشه بفرمایید میتونم فاند کامل بگیرم یا نه؟راهنمایی بفرمایید. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 42. razieh گفت:

  خسته نباشید. من کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه اصفهان با معدل 19/17 هستم. لیسانس هم از دانشگاه اصفهان با معدل 17/02 است. 3 مفاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی و isi دارم و 4 مقاله کنفرانس که دو تا از آنها در کنفرانس های اروپایی بوده. در حال حاضر هم مشغول به امادگی جهت آزمون ایلتس هستم. آیا امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکتری همراه با بورسیه تحصیلی با این شرایط وجود دارد.؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 43. Reza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم برم امریکا برای ادامه تحصیل از لحاظ مالی هم سالی 80یا 90 میلیون تومن هم خرج کنم مشکلی ندارم
  میخواستم ببینم ایا دانشگاهی که موقعی که تازه وارد 19 سال و دوره کارشناسی میشم فرق داره با دانشگاهی که مدرک لیسانسم رو گرفتم برا ی فوق لیسانس بخوام برم امریکا؟
  ممنون میشم زود جوابم رو بدین خیلی ممنون از سایت خوبتون در ضمن مدرک زبان هم دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما در هر مقطع تحصیلی می توانید برای ادامه تحصیل کشور آمریکا اقدام نمایید و محدودیت زمانی نخواهید داشت . در حال حاضر کشور آمریکا مدارک دانشگاهه ایران را قبول دارد

 44. azadeh گفت:

  باسلام من دانشجوی ارشدمهندسی معماری دانشگاه ازاد با معدل 18.5 هستم وهمچنان در گیر تهیه پورپوزال خود می باشم وامسال تصمیم به شرکت در ازمون ای التس زبان دارم وتصمیم به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های امریکا هستم ممنون میشوم در مورد اخذ پذیرش در این مقطع در دانشگاه های معتبر امریکا راهنمایی کنید باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع دکترا نیازمند آیلتس حدأقل 6 و توصیه نامه های استاد و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 45. میلاد گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه کردستان با معدل 17 هستم می خواستم بدونم من می تونم برای مقطع فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های آمریکایی فول فاند بگیرم

 46. افسانه گفت:

  من فارق التحصيل مهندسي معماري در مقطع كارشناسي از دانشگاه ازاد تهران غرب با معدل ١٧ هستم ميخواستم بدونم امكان بورسيه كامل از امريكا در مقطع ارشد وجود دارد؟و احتمالش چقدره؟

 47. Mostafa گفت:

  سلام خسته نباشین
  خواهش میکنم پیام من رو منتشر کنید
  من امسال پیش دانشگاهی ام و کنکور 95 ازمون میدهم رشته ریاضی و فیزیک
  ایا می توانم بعد کنکور و قبل از ورود به دانشگاه(یعنی مهر95) برای ادامه تحصیل به امریگا بروم؟هزینه اش حدودا برای یک نفر چقدر در می اید؟
  ممنون میشوم جوابم را بدهید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما هر موقعی که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را داشته باشید می توانید به این کشور مهاجرت کنید . فقط لازم بذکر می باشد که سن شما کمتر 18 سال باشد نیازی به مدرک زبان نمی باشید و برای سنین بیشتر نیاز به مدرک زبان می باشید

 48. danial گفت:

  با سلام و عرض ادب. میخواستم ببینم دانشگاه های ارزان در مقطع کارشناسی در شهر لس آنجلس کالیفرنیا وجود دارد؟ یعنی مثلا شهریه ها در حدود 5 هزار دلار در سال باشد یا خیر؟؟؟ با تشکر……

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای بررسی در این زمینه نیاز به شروع کار شما می باشید و رشته ای که قصد ادامه تحصیل دارید ولی بصورت معمول هزینه های ئانشگاه به صورت سالانه بیشتر می باشد

 49. محسن گفت:

  سلام
  من 19 سال سن دارم و در حال حاضر دانشجوی ترم 2 عمران دانشگاه آزاد هستم اگر بخوام در دانشگاهای امریکا ادامه تحصیل بدم ممکنه لازم باشه دوره دبیرستان بگذرونم ؟!

 50. امیر گفت:

  سلام
  بنده در رشته ریاضی تحصیل میکنم امسال دیپلم گرفتم. و قصد ادامه تحصیل در امریکا رو دارم (کامپیوتر).
  از نظر مالی هیچ مشکلی ندارم. زبانمم هم خیلی خوبه فقط مدرک ندارم(البته مشکلی نیست). فقط تنها مشکلم اینه که معدلم متاسفانه پایین هست.
  میخواستم بدونم معدل بالا نیاز هست؟ برای یک دانشگاه معتبر و خوب. مثلا چند به بالا برای دیپلم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک زبان حداقل 5.5 می باشید و برای پذیرش دانشگاه های سطح بالا معدل بالای 17 نیاز می باشد

 51. كوثر گفت:

  سلام
  من ١٧ سال دارم و درحال تحصيل در دوره دبيرستان هستم
  ميخواستم بدونم پس از گرفتن مدرك ديپلم پيش دانشگاهى و براى ورود به دانشگاه هاي پزشكى امريكا ابتدا بايد چگونه اقدام كنم و گرفتن پذيرش از دانشگاه ها چه مدتى طول ميكشه
  درضمن محدوديت مالى ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور آمریکا در رشته پزشکی نیازمند گذراندن 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور آمریکا می باشید و پس از قبولی در امتحانمدرسه پزشکی می توانید برای پزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید و نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 می باشید.

 52. کیارش گفت:

  با سلام
  من 20 سالمه دیپلم دارم و میخوام تو یه آموزشگاه تو آمریکا که باهاش در ارتباط هم هستم دوره خلبانی ببینم
  اول اینکه میخوام بدونم بعد از پذیرش اونا برای چه ویزایی باید اقدام کنم و دوم اینکه آیا بعد اتمام دوره میتونم همونجا واسه کار و اقامت اقدام کنم؟

  ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به این نکته که دوره های ذکر شده زیر شاخه ویزای تحصیلی نمی باشد ، باید برای ویزای توریستی اقدام نمایید و پس از پایان این دوره به کشور خود باز گردید

 53. حسين گفت:

  سلام من امسال کنکور 95 دارم و قصد دارم در صورت امکان در يکى از دانشگاه هاى امريکا ادامه تحصيل بدم… من ديپلمم رو با معدل کل 18/20 گرفتم… زبان من در حد متوسط هست… چند سوال دارم… اول اينکه در چه صورتى امکان بورسيه شدن براى من وجود دارد…دوم اينکه جز بورسيه در چه صورت ميتونم در امريکا ادامه تحصيل بدم… در ضمن اگر نياز به مدرک آيلتس يا تافل هست در عرض اين 1 سال ميتونم آيلتس يا تافل رو بگيرم يا خير؟… ممنون ميشم راهنمايى کنيد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان تحصیل رایگان یا بصورت بورسیه برای شما امکان پذیر نمی باشد و باید با هزینه شخصی در این کشور تحصیل کنید . امکان پدیر می باشد که در مدت 1 سال مدرک زبان مورد نیاز را کسب کنید

 54. مهسا گفت:

  با سلام و خسته نباشید:
  من دختری 18 ساله هستم و در دانشگاه علمی کاربردی کاردانی رشته کامپیوتر تحصیل می کنم زبانم هم دارم می خونم می خواستم برای تحصیل از چه راه هایی می توانم برای آمریکا اقدام کنم؟ و آیا می تونم با مدرک مثلا لیسانس برای دانشگاه های اونجا پذیرش بگیرم. منتظر جوابتون هستم. با تشکر.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید برای دانشگاه های کشور های کشور آمریکا اقدام نمایید . هم برای مقطع کارشناسی می توانید اقدام نمایید و پس از پایان تحصیل هم می توانید برای کارشناسی ارشد اقدام نمایید

 55. امین گفت:

  سلام من دانشجوی لیسانس مکانیک شریفم مقاله ندارم Ielts 6 دارم میخاستم ببینم تو دانشگاه های برتر اروپا یا آمریکا میتونم فول فاند لگیرم و حتی پس انداز هم کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع فوق لیسانس امکان بورس گرفتن بسیار پایین می باشد و این کار بدون داشتن مقاله isi شانس پایین تری را خواهد داشت

 56. ali گفت:

  با سلام خیلی سایت خوب و مفیدیه خسته نباشید
  من 20 سالمه فوق دیپلم نرم افزار دارم با معدل 16 مدارک زبانو 6 ماهه میتونم بگیرم تقریبا 25000دلار پول دارم .ایا میتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟این مقدار پول واسه لیسانس کافیه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت اخذ مدرک زبان می توانید برای دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمایید و با توجه به بودجه اعلام شده می توانید هزینه یک سال زندگی و تحصیل خود را در این کشور تامین کنید

 57. danial گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای تحصیل در مقطع لیسانس رشته کامپیوتر برای شروع با30 تا 50 میلیون تومان پول میشود اقدام کرد؟؟ ولازم به ذکر است که کار دانشجویی هم در آنجا میکنم میخواستم ببینم آیا به مشکل بر نمیخورم با این شرایط؟؟ خیلی ممنون میشوم من را راهنمایی کنید با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ورود به مقطع کارشناسی باید 12 سال تحصیل را سپری کرده باشید و مدرک زبان لازمه را کسب کنید . هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور آمریکا حدود 25 هزار دلار می باشد

 58. نیما گفت:

  سلام وقت به بخیر.بنده دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی در دانشگاه تهران هستم و معدلم 18.30 شده و مقاله در Isi هم دارم البته مدرک زبان toefl در سطح خوب را دارم معدل کارشناسی در همین رشته 17.30 هستش با این حال می خواهم برای دکترا در دانشگاه های تراز اول آمریکا در رشته جامعه شناسی بورسیه تحصیلی بگیریم. آیا شانسم برای پذیرش یا بورسیه تحصیلی چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 59. کی شمس گفت:

  سلام
  من 26 سالمه و فارغ التحصیل مقطع ارشد رشته مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه تهران هستم. معدلم 18.10 هست. معدل مقطع کارشناسیم 17.48 هست و فارغ التحصیل رتبه اول مقطع کارشناسی و رتبه دوم مقطع ارشد بوده ام. چند مقاله علمی- پژوهشی داخلی و یک تالیف کتاب دارم. زبانم در سطح متوسطه اما مدرک زبان ندارم.
  آیا امکانش هست جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد/دکتری در رشته روانشناسی یا صنایع غذایی از دانشگاه های معتبرآلمان یا امریکا فاند بگیرم؟ در زمینه زبان انگلیسی چه مدارکی و چه سطح نمرههایی جهت اخذ این بورسیه تحصیلی لازم است؟
  از توجه شما سپاسگذارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 60. mahann گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت موسسه آریانا پارس. من میخواستم ببینم برای تحصیل در رشته کامپپیوتر در مقطع لیسانس در کشور آمریکا برای شروع چند هزار دلار پول نیاز است؟ آیا من میتوانم با سرمایه 30 تا 40 میلیون تومان برای تحصیل در رشته کامپیوتر در مقطع لیسانس در کشور آمریکا اقدام کنم؟ لازم به ذکر است که من در آنجا کار دانشجویی خواهم کرد. میخواستم ببینم آیا برای شروع 30 تا 40 میلیون تومان کافی است؟ آیا من در آنجا به مشکل بر نمیخورم اگر کار هم بکنم؟؟ ممنون میشم پاسخ من را بدهید

 61. مصطفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من رشته ام ریاضی فیزیک هست سال 4 ام یعنی پیش دانشگاهی هستم
  رشته ای هم که میخواهم انتخاب کنم عمران هست
  میخواستم بدونم اگر دانشگاه ام دانشگاه تهران باشد بعد چند سال میتوانم بورسیه برای تحصیل در امریکا بگیرم ؟در نظر بگیرید که معدلم هم بالا باشد و مقاله و مدرک زبان هم داشته باشم که تا ان زمان حتما مدرک زبان ام رو میگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما بعد از گذراندن دوره کار شناسی ارشد و دارا بودن مدارک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می توانید برای بورسیه اقدام نمایید.

 62. مسعود گفت:

  سلام هزینه زندگی در لاس وگاس چقدر هست واسه این شهر اقادم میکنیئئ بعئ ارزون ترین دانشگاه ها تو این شهر از نظر شهریه چقدر است

 63. عطيه گفت:

  سلام خسته نباشيد.
  من داراي ليسانس حقوق از دانشگاه نهران با معدل 16 و كارشناسي ارشد حقوق نفت و گاز با معدل 16 در دانشگاه تهران هستم.البته آذر ماه دفاع خواهم كرد و مدرك ارشدمو ميگيرم.داراي رزومه كاري ب عنوان مشاور حقوقي و قراردادها هستم.مدرك زبان رو اما نگرفتم.
  مي خواستم بدونم در رشته ي من oil and gas law آيا امكان ادامه تحصيل و بورسيه در دانشگاه هاي آمريكا وجود داره؟
  خيلي ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 64. بهزاد گفت:

  با سلام،
  بنده دارای مدرک مهندسی صنایع با معدل 14.30 از دانشگاه دولتی و فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه تهران با معدل 18.6 هستم. علاوه بر این نمره آیلتس 7 دارم و می‌توانم چند مقاله نیز منتشر کنم (تا پیش از درخواست پذیرش). به نظر شما شانسی برای دریافت بورسیه و پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ای دیگر برای بنده وجود دارد؟

  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آمریکا بسیار سخت می باشد.و غییر رشته هم بستگی به رشته ای که مد نظر دارید دارد.

 65. علیرضا گفت:

  سلام من پسری هستم از مشهد با 17 سال سن الان سوم ریاضی ام و خیلی دوست دارم دانشگاه ام رو توی امریکا سپری کنم و اونجا زندگی کنم در واقع من عاشق امریکا ام .
  برای مدرک زبان باید بگم متاسفانه ندارم?اما سطح زبانم متوسطه رو به بالاست .
  میخواستم ببینم امکان مهاجرت من به امریکا هست یا خیر؟
  سوال دومم اینه که ایا برای سنم که 18 نشده به مشکل میخورم یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور امریکا در مقطع لیسانس اگر سنتان پایین تر از 18 باشد نیازمند مدرک زبان نمی باشید.

 66. آريان گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته رشته عمران در مقطع لیسانس با معدل 14.40 از دانشگاه آزاد مشهد می باشم و قصد ادامه تحصیل در آمریکا در رشته دندان پزشکی را دارم
  سوال اول – می توانم با لیسانس عمران مستقیم و بدون اینکه لیسانس زیست شناسی بگیرم وارد رشته دندان پزشکی در آمریکا شوم؟
  سوال دوم – اگر باید لیسانس زیست شناسی بگیرم با توجه به اینکه دیپلم اینجانب فنی ساختمان می باشد آیا می توانم برای پذیرش لیسانس زیست شناسی اقدام کنم؟ یا باید ابتدا دیپلم فنی خود را به پیش دانشگاهی تجربی تغییر دهم و سپس اقدام کنم؟
  سوال سوم – با توجه به اینکه لیسانس عمران دارم می توانم از طریق تغییر رشته به زیست شناسی یک سری از واحدها که مشترک می باشد را تطبیق بزنم؟
  و سوال آخر – به نظر شما با توجه به اینکه زبانم زیاد قوی نیست و کلاس زبان می روم ، بهتر نیست ابتدا پذیرش زبان از یکی از کالج های آمریکا گرفته سپس برای پذیرش در مقطع دندان پزشکی اقدام نمایم؟
  شنیدم برای کالج زبان سخت ویزا داده می شود،این درست می باشد؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور آمریکا در رشته پزشکی نیازمند گذراندن 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور آمریکا می باشید و پس از قبولی در امتحان مدرسه پزشکی می توانید برای پزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید و نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 می باشید.م مدرک پیش دانشگاهی نیز لازم می باشد.

 67. taravat گفت:

  سلام من رتبه ی 260 کنکور سراسری رشته ی انسانی هستم میخواستم برای تحصیل رشته ی حقوق در امریکا در مقطع لیسانس اطلاعاتی داشته باشم مدرک ایلتس هم با نمره ی 7 دارم . برای چه دانشگاهی میتونم اقدام کنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT می باشید

 68. محمدرضا گفت:

  بنده 31 سالم هست
  لیسانس شیمی کاربردی هستم . البته فوق لیسانسمو در رشته محیط زیست از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات با معدل 18 گرفتم در سال 2010.
  هنوز برای زبان اقدام نکردم .
  سوال من این هستش که با این گپی که از سال 2010 تا الان افتاده برای مستر دوم یا دکتری دانشگاه های امریکا ب من پذیرش میدهند یا خیر ؟

 69. Ahura گفت:

  با سلام . من فوق لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه تربیت مدرس دارم . معدل بالای 17 و دارای مقاله ی ISI. در شرف اخذ مدرک تافل و GRE هستم . آیا می توانم در یکی از دانشگاه های امریکا پذیرشی همراه فاند کامل داشته باشم به طوری که هزینه ی تحصیل و زندگیم کامل تامین شود؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 70. Arash گفت:

  سلام
  من لیسانس الکترونیک ازغیرانتفاعی با معدل 14.15 را دارم.6 مقاله دارم نمره آیلتسم هم 6 هست. می خواستم بدانم که آیا بهتر این است تا فوق لیسانس را در ایران بخوانم وسپس برای دکترا در آمریکا اقدام کنم ویا اینکه فوق را در کشور دیگری بخوانم و سپس برای دکترا در آمریکا اقدام کنم (امکان گرفتن بورس برای مقطع دکترا در کدام حالت بیشتر میشود ) .لطفا راهنمایی فرمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.اگر شرایطش را داشته باشید دکترادر کشور امریکا خوب می باشد.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 71. Peyman گفت:

  سايت بسيار خوب ، و نحوه پاسخگويي بسيار مناسب مى باشد .

 72. علی گفت:

  با سلام
  من 20 سال دارم دانشجوی سال 2 پزشکی هستم و در نظر دارم برای دوره تخصصص از امریکا بورسیه تهیه کنم اگه میشه راهنمایی کنید

 73. امین گفت:

  با سلام. من امسال کنکور تجربی دادم و رتبم طوریه که هم فیزیوتراپی در میام هم پزشکی و همچنین یکی از اهدافم اینه که در آینده برای ادامه تحصیل در آمریکا بورسیه بگیرم. میدونم که در مورد پزشکی شدنی نیستش ولی میخوام بدونم در مورد رشته فیزیوتراپی وضعیت چگونه هست؟ اگه در یک دانشگاه خوب تحصیل کنم و نمرات بالایی داشته باشم و از نظر مدرک و نمره زبان مشکلی نداشته باشم احتمالش چقره که بتونم برای مدرک فوق لیسانس یا دکترا بورسیه بگیرم؟ خواهش میکنم که جواب سوالم رو انحصارا در خصوص رشته فیزیوتراپی دقیق جواب بدهید چون در انتخاب مسیر زندگیم خیلی مهم هست. با تشکر. لطفا جواب بدین این الان دومین باری هست که این سوال رو میذارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.از آنجایی که کشور امریکا پزشکی ایران را قبول ندارد شما باید در کشور امریکا از ابتدا برای خواندن رشته پزشکی اقدام نمایید.

 74. آریان گفت:

  سلام من فارق التحصیل رشته مهندسی عمران در مقطع لیسانس از دانشگاه آزاد مشهد با معدل 14.40 می باشم و قصد ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی را در کشور آمریکا دارم، با توجه به اینکه دیپلم اینجانب فنی ساختمان می باشد آیا می توانم برای دندان پزشکی در آمریکا اقدام کنم اقدام کنم یا باید حتما دیپلم پیش دانشگاهی تجربی نیز داشته باشم ، سپس اقدام کنم؟
  سوال دوم اینکه آیا باید لیسانس زیست شناسی را در آمریکا کامل بگیرم یا بعضی از واحد های که در دوره لیسانس عمران گذراندم را قبول می کنند و تطبیق واحد می زنند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور آمریکا در رشته پزشکی نیازمند گذراندن 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور آمریکا می باشید و پس از قبولی در امتحانمدرسه پزشکی می توانید برای پزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید و نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 می باشید. و مدرک پیش دانشگاهی نیاز می باشد.

 75. شادی گفت:

  با سلام
  من فارق التحصیل مهندسی معماری در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی هستم و مدرک زبان هم ندارم ، قصد ادامه تحصیل یا در مقطع دکترا معماری و یا در مقطع ارشد هنر در دانشگاه های آمریکا را دارم. و هرچه سریعتر خواهان اقدامم برای ادامه تحصیل و رفتن و با توجه به اینکه اقوام من در لسانجلس و برادرم در هیستون تکزاس است مایلم در یکی از این دوشهر اگر امان تحصیل باشه تحصیل بکنم.
  میخواستم بدئنم امیدی هست برای ادامه تحصیل و مراحل کار چگونه است ؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع دکترا نیازمند آیلتس حدأقل 6 و توصیه نامه های استاد و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 76. حسین گفت:

  ئلام من فارق التحصیل رشته it دانشگاه ازاد هستم معدلم 14 هست .یه سوالی داشتم خدمتتون اول از همه اینکه ایا معدل کل در امریکا مورد بررسی قرار مگیرد یا نه معدل دروس تخصصی چون معدل دروس تخصصی من یه چیزی بالای 17 میشه ولی دروسی مثل ادبیات و اندیشه خراب کرده . سوال دوم اینکه من نمره تافل و GRE باید چند باشه تا بتونم اونجا فوند بگیرم ؟؟؟ من دارم تافل و GRE میخونم باید چند بیارم که بتونم کار بکنم ؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا بالا بودن معدل دروس خصوصی و کل مهم می باشد لیکن معدل کل مهم تر می باشد و نمره تافل باید بالاتر 80 باشد و نمره GRE بستگی به دانشگاهی دارد که مد نظر شماست.

 77. حسین گفت:

  با سلام من دیپلم رشته کامپیوتر گرافیک را دارم میخواستم ببینم اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس رشته کامپیوتر گرافیک از روزی که اقدام کنم حدودا چقدر طول میکشد که من بتوانم وارد خاک آمریکابشوم؟ و میخواستم بدانم بعد از پایان تحصیل در مقطع لیسانس چه مدت طول میکشد من بتوانم اقامت دائم آمریکا را کسب کنم؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 و مدرک پیش دانشگاهی نیز می باشید که با دارا بودن این شرایط تقریبا 6 ماه زمان می برد کارهایتان برای مهاجرت تحصیلی انجام پذیرد.و پس از اتمام تحصیل در کشور آمریکا و 4 سال کار کردن در آن کشور می توانید اقامت دائم آن کشور را کسب نمایید.

 78. هاله گفت:

  سلام من از مهرماه قراره سوم دبيرستانو شروع كنم براي مهاجرت از كي اقدام كنم بهتره؟و معدل مهمه؟معدل امسالم ١٨/٥٠ به بالاست و معدل اول دبيرستانم ١٩/٥٠به بالا بود و در مدرسه نمونه دولتى تحصيل ميكنم.اگه براي تحصيل دندان پزشكى اقدام كنم هزينه ها مثل هزينه هايي ميشه كه واسه مقطع ليسانس گفتين يعنى سالانه حدود ٧٥-٨٠ ميليون؟يا خيلي بيشتر؟زبانم هم كم مونده تموم كنم.ايا امكان بورس چقدر هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور آمریکا در رشته دندان پزشکی نیازمند گذراندن 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور آمریکا می باشید و پس از قبولی در امتحان مدرسه پزشکی می توانید برای پزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید و نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 می باشید.و مدرک پیش دانشگاهی نیاز می باشد.

 79. علیرضا گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما:
  این حقیر دارای مدرک کارشناسی پیام نور رشته اب وخاک هستم البته معدلم پایینه حدودا13.25.الان ارشد سراسری شرکت کردم احتمال زیاد میارم حالا اگر سعی کنم معدل ارشدو بالای 16 بشم و با توجه به اینکه دوتا مقاله خوب هم دارم و روی زبان هم میتونم حساب کنم با این وضعیت میشه امیدوار بود برای دکترا در دانشگاه استین یا دانشگاه تنسی روی فاند بگیرم؟ضمن اینکه رتبه استین تو us news 30بود و دانشگاه تنسی 171 بود.نکته دیگه اگه دانشگاهی که رنک 270 یا بالاتر باشه راحتر میشه وارد اون دانشگاه شد.من با این رزومه امیدوار زیاد نیستم و میخوام دوباره برا کارشناسی بخونم ولی نمیدونم کار درستیه یا نه لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 80. بیتا گفت:

  سلام من کارشناسی مهندسی برق با معدل 15.60 از دانشگاه شهرستان دارم (روزانه) و الان دانشجوی مقطع ارشد دانشگاه علم و صنعتم میخواستم ببینم واسه ارشد یه دانشگاه متوسط در آلمان یا امریکا شانس دارم ? معدل ارشدم تا الان ک ترم ۲ ام ۱۴ شده نمیدونم ارشدو اینجا ادامه بدم یا برم واسه ارشد آلمان چون از معدل ارشدم نگرانم
  سطح زبانم هم خوبه میتونم تافل بالای ۹۰ بیارم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بله این شانس را دارید لیکن نیازمند گذراندن امتحان GRE و دارابودن مدرک زبان آیلتس می باشید.

 81. مهران گفت:

  سلام.
  آیا با داشتن لیسانس یا فوق لیسانس تکنولوژی جراحی با معدل بالای 18 میتوان بورسیه تحصیل پزشکی از آمریکا یا کانادا دریافت کرد؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید…
  با تشکر

 82. آریانا پارس گفت:

  سلام.شما شرایط عمومی برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور آمریکا را دارید و باید مدرک زبان آیلتس 6.5 داشته باشید و امتحان GRE را بگذرانید.

 83. hossein گفت:

  با سلام من 16 سالمه و دیپلم رشته گرافیک کامپیوتررا دارم و قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس درایالات متحده را دارم میخواستم بدانم آیا از طریق تحصیل میتوان گرین کارت و اقامت دائم این کشور را گرفت؟

 84. زینب گفت:

  با سلام من قصد ادامه تحصیل در امریکا رو دارم لیسانس معماری از دانشگاه ازاد با معدل 14.50 دارم مدرک زبان ندارم ایا امکانش هست که پذیرش مشروط بگیرم شما تو این زمینه میتونید کمکم کنید

 85. محمد گفت:

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت هستم.معدلم 17.6و نمره تافل 108.احتمالا یک مقاله isi.برا مستر از دانشگاه های آمریکا و کانادا فول فاند شانسی دارم ؟؟؟برا Gre اقدام نکردم ولی احتمالا خوب باشه.با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا نیازمند مدرک زبان آیلتس،معدل بالای 17،توصیه نامه های استاد و مقالات بین المللی می باشید و گذراندن امتحان GRE الزامی می باشد در غیر این صورت شانس کمی برای این پروسه دارید.

 86. دکتری شیلات گفت:

  با سلام و احترام بنده دانشجوی دکتری شیلات دانشگاه دولتی معتبر داخلی هستم و جهت گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود و همچنین ادامه تحصیل به دنبال روش مناسبی جهت اخذ بورس تحصیلی هستم. اگر راهنمایی بفرمایید سپاس گذار هستم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه های استاد و مقالات بین المللی می باشید در صورت داشتن این شرایط شانس خوبی برای اخذ بورسیه دارید.

 87. حمید67 گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس معماری با معدل بالای 17 هستم
  ایلتس 6.5 هم دارم
  متاهل هستم و خانومم هم دقیقا شرایط منو داره
  خواستم بپرسم در صورتی که بتونیم بورسیه بگیریم هزینه دریافتی موسسه شما از ما 2نفر حدود چه مبلغی می باشد
  با تشکر

 88. عسل گفت:

  باسلام،من دارای دیپلم تجربی با معدل۱۸/۷۵هستم.دنبال اخذ اقامت آمریکایاانگلیس هستم.میخواستم بدونم چه کشورهای اروپایی امکان تحصیل رایگان یاشرایطی مثل بورسیه رو برای مقطع کارشناسی فراهم میکنن؟واینکه چه رشته هایی برای علوم تجربی رو آسونترمیشه اقدام کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT الزامی می باشد.

 89. Amir گفت:

  باسلام
  من پسری ۱۸ ساله هستم کنکور 94 را دادم وبا توجه به رتبه ام امکان قبولی در دانشگاه های تهران را ندارم میخواستم ببینم که برای بورس کارشناسی ارشد نام دانشگاهی که مقطع لیسانس را در آن تحصیل کرده ام چقدر اهمیت دارد آیا میتوان با تحصیل در دانشگاه دولتی در شهر های دیگر ومعدل بالای 17 بورسیه کارشناسی ارشد را اخذ کرد یا خیر؟؟
  از بابت زبان انگلیسی مشکلی ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد شما نیازمند مدرک زبان،طرح تحقیقاتی،معدل بالای 17 و مقالات بین المللی می باشید و تحصیل در دانشگاه های دولتی در ایران تاثیر مثبتی در بورسیه گرفتن دارد ولی الزامی نمی باشد.لازم به ذکر است بورسیه در مقطع دکترا به نسبت کارشناسی ارشد از شانس بیشتری برخوردار است.

 90. مژده گفت:

  سلام.من لیسانس مهندسی کشاورزی با معدل ۱۴از دانشگاه دولتی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸ رو دارم و در مقطع دکترا در دانشگاه خوارزمی بین الملل در رشته روانشناسی پذیرفته شدم میخواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه با فاند متوسط در مقطع دکترا با توجه ب قبولی در دانشگاه سراسری در آمریکا یا آلمان رو دارم؟ نمره آیلتس ۶ و یک مقاله isi هم دارم
  ممنون از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور آلمان و آمریکا نیازمند مدرک آیلتس 6.5 ، معدل بالای 17،طرح تحقیقاتی و مقالات بین المللی می باشید که با دارا بودن این مدارک شانس خوبی برای اقدام در این پروسه دارید.لازم به ذکر است که علاوه بر مدرک دکترا شما نیازمند مدرک GRE می باشید.

 91. maaas گفت:

  سلام . خسته نباشید
  بنده لیسانس برق با معدل 16.62 از یک موسسه غیر انتفاعی و ارشد مهندسی هسته ای گرایش کاربرد پرتوها با معدل 16.11 از دانشگاه دولتی شیراز دارم . همچنین مدرک زبان آیلتس 6.5 و یک مقاله ISI هم دارم و درشرف گرفتن مدرک GRE نیز هستم . به نظر شما میتوانم بورسیه ی کامل یا بورسیه از یکی از دانشگاه های امریکایی را بگیرم (رنکینگ 50 تا 100)؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 92. rad گفت:

  با سلام و احترام
  من خانمی 28 ساله و متاهل هستم دارای مدرک لیسانس علوم کامپیوتر با معدل 13.5 از دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی با معدل 17.68 از دانشگاه آزاد تهران در حال پیگیری چاپ مقاله هستم .دوره های زبان را گذرانده اما هنوز امتحان آیلتس ندادم از سطح مالی خوبی هم برخوردارم آیا برای پذیرش در آمریکا برای پذیرش دکترا می توانم امیدی داشته باشم؟آیا می توانم با همسرم مهاجرت کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا نیازمند به مدرک آیلتس 6.5 و طرح توجیهی و مقالات ISI هستید.اگر به دنبال اخذ بورسیه نیستید شانس بالایی برای گرفتن پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا و بردن همسرتان به عنوان همراه در کشور آمریکا را دارا می باشید.

 93. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید. من 30 سالم هست و فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هستم می خواستم بدونم با شرایط زیر امکان گرفتن بورسیه در مقطع دکترا یا ارشد از امریکا برای من وجود دارد یا نه ؟ کارشناسی ارشد با معدل 16.98 از دانشگاه آزاد . کارشناسی نا پیوسته معدل 16.60 دانشگاه غیر انتفاعی و کاردانی معدل 15.30 دانشگاه علمی کاربردی. 2 مقاله کنفرانسی داخلی و یک مقاله ژورنال تخصصی (غیر ای اس ای) هم دارم. در ضمن سابقه تدریس 6 سال در آموزش و پرورش و 1 سال در دانشگاه را دارم. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما شرایط عمومی برای اخذ بورسیه در کشور امریکا را دارید اما برای بالا بردن شانس خود نیاز به طرح تحقیقاتی و مقاله ISI نیز دارید.

 94. kimia گفت:

  با سلام و خسته نباشيد من ١٨ سال دارم ديپلمم را با معدل ١٩.٦٢ از دبيرستان فرزانگان ( تيزهوشان ) در يافت كردم به دليل يه مشكلي كنكورمو بد دادم به همين دليل قصد مهاجرت دارم به امريكا در حال حاضر IELTS ٦.٥ دارم و مهارت هايي از جمله پيانو زدن و شنا در حد حرفه اي مي خواستم بدونم امكانش است راهناييم كنيد !!! ممنون مي شم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.این امکان برای شما وجود دارد که در این رشته ها در کشور آمریکا تحصیل نمایید برای ترم بهار2016 باید هرچه سریع تر اقدام نمایید.

 95. علیرضا شیروانی گفت:

  سلام.
  من ارشد نرم افزار دارم و یکسال از فارغ التحصیلیم می گذره. معدلم 15.72، تافل 116، GRE: 160 quant, 152 verbal دارم. آیا برای من ممکنه برای ارشد یا دکترا در آمریکا بورسیه بگیرم؟ (یا از طریق کار یا وام هزینه تحصیلم تامین بشه؟)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما شرایط عمومی برای اخذ بورسیه در کشور آمریکا را دارید.اما نیازمند به طرح توجیهی و مقاله ISI می باشید تا شانس خود را افزایش دهید.

 96. درسا گفت:

  سلام من 17 سالم امسال کنکور دارم می خواستم بدونم می تونم برای تحصیل دارو سازی در دانشگاه امریکا یا انگلیس اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.کار انجام پذیری می باشد لیکن برای تحصیل در رشته دارو سازی آمریکا نیازمند لیسانس علوم پایه و برای تحصیل در رشته داروسازی کشور انگلیس نیازمند به گذراندن دوره A level می باشید.

 97. niloofar گفت:

  سلام
  من18 سالمه و معدل دیپلمم 19.41 هست
  برای مدرک ielts اقدام کردم
  شرایط بورسیه رو دارم یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع لیسانس امکان بورسیه برای شما میسر نمی باشد و باید با هزینه شخصی در این کشور تحصیل کنید

 98. وحیده گفت:

  سلام.خداقوت
  بنده دانشجوی ترم اول در مقطع فوق لیسانس در رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه تهران می باشم.
  برای پذیرش دکترا از دانشگاه های امریکا از کجا باید شروع کنم؟؟؟با توجه به اینکه حدودآ 2 سال طول میکشه تا ارشدمو بگیرم الانم که کموبیش کلاس زبان میرم تا اون موقع ایا میتونم مدارک لازمو برای پذیرش جور کنم از جمله مدرک زبان؟؟؟ سوال سومم اینکه که در بحث شهریه دانشگاه های امریکا با دانشگاه های ازاد ایران حدودآ چقد فرق میکنه؟؟؟
  و سوال اخر اینکه پذیرش در دانشگاه های امریکا از طریق بورسیه چه فرقی با پذیرش ازاد داره؟؟؟ایا بحث فقط شهریست؟؟؟ما که شهریه رو خودمون می خوایم پرداخت کنیم در مقطع دکترا حدودآ چقدره؟؟؟با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.ممنون.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 99. یکتا گفت:

  سلام.
  من در رشته حقوق کیفری از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15.70
  ایلتس 7
  1) برای ادامه تحصیل در رشته حقوق در کشور کانادا و یا امریکا می تونم اقدام کنم؟
  2) ایا باید دوباره از مقطع لیسانس ادامه تحصیل بدم تا بتونم در ازمون وکالت این دو کشور شرکت کنم؟
  3)یا اینکه برای مقطع ارشد می تونم پذیرش بگیرم و در ازمون وکالت شرکت کنم؟
  4) برای ادامه تحصیل در رشته حقوق و ازمون وکالت در این دو کشور ایا شرایط سنی وجود داره؟
  لطفا راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند قبولی در آزمون LSAT می باشید و پس از قبولی می توانید در این کشور ادامه تحصیل دهید . محدودیت سنی برای ورود به دانشگاه های کشور آمریکا نمی باشد

 100. mohammadreza1998 گفت:

  سلام خسته نباشید .من محمدرضا 17 سالم ودارای مدرک دیپلم عمران با معدل 16 هستم. زبان انگلیسیم درحد متوسط به پایین.برای ادامه تحصیل علاقه دارم در یکی از کشور های خارجی مثل امریکا ادامه تحصیل بدم.ایا امکان بورسیه شدن من هستش؟؟؟ایا من میتونم با کار در اونجا خرج تحصیلمو در بیارم ؟؟و چه مخراجی اونجا دارم؟؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع کارشناسی به شما بورسیه تعلق نمی گیرد و هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آمریکا سالانه حدود 25 هزار دلار می باشد

 101. داریوش گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  مهندس الکترونیک با معدل کاردانی 16 و کارشناسی 16 هستم .
  دو مقاله isi و سه مقاله داخلی دارم و …
  ازمون تافلم 100 و در شرف گرفتن gre هستم.
  وضعیت مالی خوبی ندارم بنظرتون میتونم حصیل کنم توو یه دانشگاه خوب؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط مناسب شما ، شانس بالایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا را دارا می باشید . هزینه یک سال تحصیل و زندگی در کشور آمریکا حدود 27 هزار دلار می باشد

 102. negar گفت:

  سلام.ببخشید که مزاحم وقتتون شدم.رشته ی من تجربی هستش و الان دوم دبیرستانم.و قصد دارم بعد از کنکور اقدام به ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی دانشگاه های آمریکا بکنم.اگه معدل بالای 17 و مدرک زبان داشته باشم میتونم بورس بشم یا نه؟ ممنون از پاسخ گوییتون☺

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان بورس شدن در مقطع لیسانس برای شما میسر نمی باشد . برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا در رشته ی پزشکی باید در ابتدا کارشناسی علوم پایه را سپری کرده و پس از آن وارد دوره های پزشکی شوید

 103. رضا گفت:

  با سلام و احترام
  اینجانب 32 ساله متاهل
  خودم فارغ التحصیل مهندسی برق از دانشگاه ازاد با معدل 14 در سال 87
  آیلتس جنرال 6،5 دارم
  سابقه 10 سال کار در رشته خودم و رشته بازرگانی خارجی(دارای کارت بازرگانی)
  همسرم لیسانس کارگردانی با معدل 17 دانشگاه تهران
  سوال:
  1) امکان ادامه تحصیل برای MBA
  برای من وجود دارد؟
  لطفا هر دو حالت بورسیه و غیر بورسیه را بفرمایید و اینکه در شرایط غیر بورسیه، هزینه آن چقدر است؟
  2) جهت گرفتن پذیرش دانشگاه چه مدارک دیگری غیر از آیلتس آکادمیک لازم هست؟
  3) از آنجا که هدف من از ادامه تحصیل، گرفتن اقامت آمریکا است،
  آیا اینکار شدنی است و چگونه؟
  و. آیا ممکن است بعد از فارغ التحصیلی در آمریکا اقامت نتوان گرفت؟
  4)چه مدت زمان میبرد تا شرایط پذیرش با وجود تکمیل مدارک آماده شود؟
  5) آیا امکان پذیرش دانشگاه برای همسرم در رشته خودش یا MBA یا حتی رشته دیگری دارد؟
  6)امکان کار همزمان با تحصیل وجود دارد؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و درود
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان می باشید و در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای این کشور اقدام کنید . تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد کشور آمریکا مستلزم پرداخت هزینه می باشد و به شما بورسیه تعلق نمی گیرد . هزینه یک سال زندگی و تحصیل حدود 27 هزار دلار می شود . پس از اتمام تحصیل در صورت پیدا کردن کار در کشور آمریکا ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از آن اقامت این کشور را کسب کنید

 104. نوید گفت:

  باسلام.
  بنده لیسانس رشته مکانیک و همسرم لیسانس معماری هستند. همسرم 23ساله ومن 26 ساله هستیم.تصمیم به زندگی و اقامت در کانادا یا آمریکاروداریم.باتوجه به اینکه من ielts 8 دارم و همسرم بدون مدرک زبان هستند آیا روش مطمنی برای مهاجرت همزمان هردویمان باهم وحود دارد؟از چه طریقی می توانیم به این هدف با سختی های کمتری دست یابیم؟معدل دانشگاهیمان هم 17 هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   روش تحصیلی میتواند برای شما راه مناسبی برای مهاجرت به کانادا یا آمریکا باشد.
   شما میتوانید پذیرش دانشگاه را کسب کنید و همسرتان به عنوان همراه با شما به کشور مورد نظر بیاید

 105. شاد نژاد گفت:

  من کسری شادنژاد 13 ساله با عرض سلام . من تازه کلاس هشتم را تمام کردم و میخواستم برای کلاس نهم و بعد از آن وسپس گرفتن اقامت اقدام کنم
  میخواستم بدانم هزینه اش چقدر است و آیا من میتوانم یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در این کشور را دارا می باشید . برای اخذ اقامت در کشور آمریکا شرایط خاصی را باید داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

 106. amireza گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک لیسانس مهندسی برق و مشغول به تحصیل فوق لیسانس مهندسی برق-مخابرات (هردو دردانشگاه صنتعی امیرکبیر) می باشم، معدل بنده در لیسانس 14.50 بوده و در ارشد 17 می باشد ، سه سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی خود را داشته و همچنین 2 مقاله ی ISI در حال تدوین دارم ، 24 ساله هستم و دوره ی کارشناسی را 5 ساله و ارشد را 4 ترمه تمام خواهم کرد.
  با توجه به امکان گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های خوب ، سوال بنده در رابطه با پذیرش در دانشگاه های رده بالا می باشد(شاید کمی بلند پروازی باشد) ، شانس گرفتن پذیرش بدون فاند در این دانشگاه ها تا چه حد واقعیت خواهد داشت؟!
  با سپاس از شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا در مقطع دکترا حتما باید مدرک زبان انگلیسی و GRE یا GMAT را از شما برای اخذ پذیرش می خواهند. در صورت داشتن مدارک ذکر شده می توانید برا ی ادامه تحصیل در کشور آمریکا اقدام نمائید

 107. Sina گفت:

  سلام..من دانشجوی ترم اخر دندان پزشکی هستم ..می خواستم برای گرفتن تخصص در این رشته اقدام به بورسیه در امریکا رو بکنم..می خواستم ببینم چه شرایطی لازم هست؟و ایا دندان پزشکی در امریکا از درامد خوبی برخوردار است یا نه؟ لطفا راهنماییم کنید..ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور آمریکا باید در امتحانات USMLE شرکت کرده و پس از قبولی در این آزمون ها می توانید به ادامه تحصیل بپردازید

 108. naghmeh گفت:

  با سلام
  من داراي ليسانس حسابداري و فوق ليسانس مديريت دولتي با معدل بالاي 17 از دانشگاه دولتي و ازاد ميباشم
  و 12 سال سابقه كار حسابداري در شركت بزرگ ملي صنايع مس ايران دارم
  1-آيا امكان اخذ ويزاي كار وجود دارد؟
  2-آيا امكان اخذ بورسيه دكتري يا حتي فوق ليسانس هست؟
  3-به نظر شما جهت ادامه تحصيل بهتره كه براي مدرك زبان از كالج هاي زبان آمريكا اقدام كنم (با توجه به طولاني بودن پروسه كلاسهاي زبان)؟ يا اينجا مدرك زبان گرفته ( حداقل در 6 ماه آينده) و بعد براي ويزاي تحصيلي اقدام كنم؟
  4- در صورت شروع از دوره هاي زبان، آيا امكان كار جهت پوشش هزينه هاي تحصيل و زندگي هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده امکان ویزای کار برای شما میسر نمی باشد و می توانید برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمائید . تحصیلات در کشور آمریکا مستلزم پرداخت هزینه می باشد و فقط در مقطع دکترا امکان بورسیه برای شما محیا می باشد. برای کسب بورسیه باید معدل بالای 17،مقالات ISI ، توصیه نامه استاد و مدرک زبان IELTS نمره ی 6.5 و GREیاGMAT را داشته باشید

 109. امیر گفت:

  با عرض سلام بنده کارشناسی ارشد باغبانی- گیاهان زینتی با معدل پانزده و بیست و نه از دانشگاه آزاد هستم. دارای دو مقاله علمی پژوهشی-معتبر و 3 مقاله ای اس ای (وب اف ساینس) و یک طرح پژوهشی در دست اجرا هستم. 28 سالمه و معافیت دارم. دوره اینترمدیت زبان را گذروندم و در حال گذروندم دوره پیشرفته زبان انگلیسی هستم. آیا امکان پذیرش در یک دانشگاه خوب در آمریکا مربوط به رشته ام در مقطع دکتری را دارم. حداقل نمره ایلتس باید چند باشد. چه قدر شانس بورسیه دارم. با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان انگلیسی نمره ی 6.5 آزمون IELTS می باشید . در مقطع دکترا نیازمند آزمون GRE یا GMAT می باشید
   برای انجام پروسه بورسیه باید قرارداد 6 ماهه نوشته شود و پس از 6 ماه به شما گفته می شود که این کار انجام شدنی می باشد یا خیر

 110. رومینا گفت:

  سلام من سوم دبیرستان هستم و 16 سالمه با معدل 18/80 تا حدودی اشنا به زبان انگلیسی هستم برای ادامه تحصیل در دبیرستان های امریکا به چدر پول و چه شرایطی نیاز دارم ؟ و ایا میتونم با کار کردن خرج تحصیلم رو بدم یا خیر ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور آمریکا حدود 25 هزار دلار می باشد و شما با توجه به شرایط خود می توانید برای این کشور اقدام نمائید . با توجه به کار دانشجوئی می توانید هزینه های تحصیل خود را تقریبا پرداخت کنید

 111. سپیده گفت:

  سلام
  ممکنه بفرمائید هزینه تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان سالیانه چقدر میباشد؟سپاسگزارم.

 112. ادیب گفت:

  با سلام. من دیپلم با معدل 18.38 و پیش دانشگاهی 15.19 دارم و 20 سال سن دارم. سالانه برای تحصیل و زندگی 30تا35 هزار دلار میتونم خرج کنم. برای پذیرش دانشکده های پزشکی برای مقطع کارشناسی علوم پایه شانسی دارم؟ برای پذیرش نیازمند مدرک ielts با چه نمره ای هستم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان نمره ی 6 در آزمون IELTS می توانید برای لیسانس علوم پایه کشور آمریکا اقدام نمائید .

 113. Maryam گفت:

  با سلام
  من ٣٣ سال دارم و در رشته ادبيات انگليسى مقطع ارشد در دانشگاه شهيدبهشتى تحصيل كردم. معدل من ١٥ هست و قصد ادامه تحصيل در آمريكا و خصوصا دانشگاه تگزاس را دارم. البته بدون فاند
  ميخواستم بدونم با توجه به معدل و نمرات پايين، من چند درصد شانس گرفتن پذيرش از دانشگاههاى امريكا رو دارم؟
  با تشكر

 114. فرشاد گفت:

  با سلام. من دانشجوی ترم 6 مقطع لیسانس دانشگاه دولتی صنعتی نوشیروانی بابل هستم. معدلم حدود 14:50 و 3 تا مقاله ISI و 3تا کتاب تالیفی دارم و رزومه ی خوبی هم در زمینه ی کار در انجمن علمی دانشگاه و دبیر برگزاری مسابقات کشوری هم بودم. میخواستم در صورت اخد نمره خوب تافل یا ایلتس میتونم امید به گرفتن فاند و یا حتی پذیرش در دانشگاه های خوب امریکا یا کانادا داشته باشم؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آمریکا مستلزم پرداخت هزینه می باشد و برای دکترا امکان اخذ بورسیه برای شما میسر می باشد

 115. Farid گفت:

  سلام.خیلی ممنون بابت سایت خوبتون.
  یه سوال خیلی واجب دارم:
  من مدرک تافل دارم و ریاضیمم نسبتا خوبه و میخوام آزمون sat بدم اگه قبول بشم میتونم بدون آزمون های دیگه در رشته پزشکی تحصیل کنم فقط با این مدرک؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   برای ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی باید در کشور آمریکا یک لیسانس علوم پایه اخذ کنید و پس از آن وارد دوره های پزشکی کشور آمریکا شوید

 116. فاطمه گفت:

  سلام من 17 سالمه میخوام واسه کنکور بخونم یه رتبه عالی بیارم ولی توی ایران ادامه تحصیل ندم میخوام یکی از دانشگاه های کالیفرنیا برم مدرک زبانم ندارم میخواستم بدونم میشه اگه یه رتبه خوب اورد بدون مدرک زبان بورس شد؟! واسه رشته دندان پزشکی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا باید مدرک زبان انگلیسی را اخذ کنید و تحصیلات در کشور آمریکا مستلزم پرداخت هزینه می باشد و امکان بورسیه برای شما میسر نمی باشد

 117. زهرا صالحی گفت:

  باسلام وتشکر از شما به خاطر پاسخگویی خوبتون
  مدرک کارشناسی پیام نور برای دانشگاههای آمریکا قابل پذیرش است یا نه(برای گرفتن پذیرش در مقطع ارشد)؟
  برای کشورهای اروپایی چطور؟
  مدرک دانشگاه آزاد معتبرتره یا پیام نور؟
  بسیار ممنون از پاسخگویی تان

 118. امیر بختیار گفت:

  درود وخسته نباشید خدمت شما عرض کنم که بنده دانشجو انصرافی ریاضی هستم جز دانشجویان برتر مركز تحقیقات ریاضی كشور بودم الان شركت فعال در حوزه نفت دارم تمكن مالی مناسب دارم با درآمد بیش از یک میلیارد تومان در سال قصد دارم در رشته مدیریت ادامه تاکید کرده چه راهی دارم

 119. امیر گفت:

  با سلام .من مدرک دیپلم هنرستان دارم خواستم بدونم شانسی برای ادامه تحصیل دارم یا نه .به نظر شما مدرک کاردانی رو بگیرم بهتره یا با همین دیپام اقدام کنم؟

 120. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید من پیش دانشگاهی تجربی هستم معدل دیپلم هجدهست و پیش دانشگاهیم رو به خاطر کنکور خوب ندادم حدود 14 میشه برای رشته فیزیوتراپی و یا داروسازی ازمون ورودی داره؟وزبان رو میتونم اونجا بگذرونم اگر ممکنه حدود هزینه سالیانه تحصیل و زندگی را بگویید ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ورود به دانشگاه های کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان و مدارک 12 سال تحصیل خود می باشید و در صورتی که مدارک زبان نداشته باشید می توانید کورس های زبان انگلیسی را در کشور آمریکا سپری کنید که در این حالت از شانس پائین تری برای اخذ ویزا برخوردار می باشید

 121. homan گفت:

  با سلام بنده لیسانس با معدل 15 رشته it از واحد ازاد تهران جنوب دارم الان برای ادامه تحصیل یعنی ارشد باید چه کار کنم در ضمن سرباز هستم اگه میشه کامل راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا شما نیازمند مدرک زبان و مدرک کارشناسی می باشید که در صورتی که مدرک زبان خود را اخذ کنید می توانید برای این کشور اقدام کنید.
   برای سربازی می توان معافیت تحصیلی گرفت

 122. پری گفت:

  سلام من ارشد عمران آب دارم و معدلم 17.7 و شاگرد اول خواحه نصیر
  2سال سابقه کار تو شرکت بین المللی
  2پروژه تحقیقاتی
  1ISI دارم و 1دونه هم منتظر جوابشم 4تا کنفرانس که 3تاش بین المللی بوده
  آیلتس ندادم ولی تقریبا 6.5 تا 7 هستم
  شرایط فاند کامل رو دارم ؟موسسه چه مقدار برای پذیرش با فاند دریافت می کمه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما شرایط اولیه برای گرفتن بورسیه را دارا می باشید. ولی برای اینکه بدانید فاند کامل به شما تعلق میگیرد یا خیر باید مدارک شما مورد بررسی قرار بگیرد.

 123. یوسف گفت:

  سلام
  اینجانب دارای مدرک کارشناسی مدیریت دولتی با معدل ۱۴/۱۰ از دانشگاه پیام نور و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی با معدل ۱۸/۵۶ از دانشگاه آزاد هستم. آیا امکان ادامه تحصیل و دریافت بورسیه در دانشگاه های آمریکا در مقطع دکتری مدیریت بازرگانی با این مدارک تحصیلیم وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت بورسیه شما باید رزومه ی خوبی داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی مخصوص بورسیه مراجعه بفرمایید

 124. majid گفت:

  سلام
  من داراي مدرك ليسانس برق دانشگاه آزاد مربوط به ده سال پيش و در حال گذراندن دوره فوق كامپيوتر دانشگاه آزاد ترم آخر هستم در حال گرفتن مدرك زبان نيز ميباشم سوال من اين است كه امكان ادامه تحصيل من در آمريكا وجود دارد و من ميتوانم پذيرش بگيرم و سوال بعدي اينكه با توجه به سابقه كاري ده ساله در زمينه برق و تسلط به برنامه نويسي آيا امكان پيدا كردن كار خوب پاره وقت را دارم و شما در زمينه پيدا كردن كار كمكي ميكنيد يا خير
  با تشكر فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما رشته فوق العاده خوبی دارید و در صورت اینکه بتونید ویزای دانشجویی در آمریکا بگیرید میتونید یا بصورت کمک استاد و یا به صورت کارت پاره وقت فعالیت کنید.
   ضمنا چون نفرمودید برای دکترا و یا فوق لیسانس باید عرض کنیم که برای ارشد که حتما شانس پذیرش دارید و برای دکترا باید مقاله ISI داشته باشید.

 125. myers گفت:

  با سلام بنده کلاس سوم دبیرستان هستم و 16 سال سن دارم آیا برای تحصیل در یکی از دبیرستانهای خصوصی در آمریکا و گرفتن ویزای تحصیلی از سفارت نیاز به مدرک زبان دارم یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک زبان جز مدارک مورد نیاز نیست ولی مسلما داشتن در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا مدرک زبان اهمیت بسیار زیادی داره.

 126. حمید گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده مدرک دکتری در رشته مهندسی مکانیک با معدل بالای 16 از دانشگاه دولتی دارم.3 مقاله isi هم دارم ولی متاهل ام و همسرم این حد رزومه نداره و در رشته مکانیک دارنده ی کارشناسی است از دانشگاه آزاد.می خواستم ببینم پطور می تونیم با هم توی یه دانشگاه بگیریم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش دو نفر در یک دانشگاه شدنی است اما در مورد شرایط شما با توجه به اطلاعات محدود نمیتوان نظر قطعی داد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین موسسه در تماس باشید

 127. علیرضا گفت:

  ببخشید برای ادامه ی تحصیل ازدیپلم واسه اکسفورد یا هاروارد نمیشه اقدام کرد یا بورسیه گرفت. شرط معدل چنده. با پناهنده شدن میشه اونجا ادامه ی تحصیل بدم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دانشگاه های اکسفورد یا هاروارد در مقطع لیسانس به سختی به افراد خارجی پذیرش میدن و تقریبا هیچ بورسیه ای در این مقطع داده نمیشه.
   موسسه ما هیچ کمکی در راستای اخذ اقامت از طریق پناهندگی انجام نمیده

 128. آریانا پارس گفت:

  سلام
  شما یا باید از طریق تحصیل اقدام کنید و در مقطع کارشناسی پذیرش بگیرید که البته شانستون بستگی به پارامتر های زیادی داره و یا اینکه پیشنهاد کار از یک کارفرما داشته باشید و با ویزای کار وارد شوید

 129. ریحانه نظری گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه تهران رشته اکولوژی با معدل بالای 17 هستم. مقاله ISI در حال بررسی و چند مقاله همایشی بین المملی دارم. دارای مدرک زبان از دانشگاه تهران هستم و برای آزمون IELTS در حال اقدام هستم. همسر بنده نیز دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه گیلان هست. می خوام شرایط گرفتن بورسیه های تحصیلی و ویزای تحصیلی رو بدونم.
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا باید شرایط خاصی را داشته باشید که شامل معدل بالای 17 , ذاشتن مقالات ISI ، مدرک زبان و نمره امتحان GRE می باشید که در صورت داشتن این شرایط شانس خوبی برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا را دارا می باشید

 130. نازی گفت:

  سلام . من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 19/50 دارم. اما هدفم از اقدام به روش تحصیل ، مقیم شدن هست ( آمریکا یا کانادا)
  به من پیشنهاد شده که ارشد را هم در ایران بخوانم و برای دکترا اقدام کنم تا بتوانم اقامت بگیرم. البته باید برای امتحان GMAT هم علاوه بر IELTS تلاش کنم و مقاله هم بدهم. آیا تصمیم درستی است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر برای مقطع دکترا قصد اقدام دارید باید GMAT داشته باشید که شرایط سخت تری نسبت به مقطع فوق لیسانس می باشد.در حال حاضر در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمائید

 131. امیر صابر گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حسابداری در یک دانشگاه دولتی بین الملی هستم. معدل دوره کارشناسی من بالای 18 بوده و در حال حاضر معدل دوره ارشد من بالای 17 هست . در حال نوشتن مقاله و گرفتن مدرک زبان هم هستم.
  ( درضمن مقام های مختلف کشوری در رشته ورزشی جوجیتسو دارم و کمربند مشکی جودو هم دارم که نمی دونم مقام های ورزشی فایده ای داره یا نه.)
  می خواستم بدونم برای گرفتن بورسیه کامل ( شهریه دانشگاه به اضافه مخارج زندگی) در مقطع دکتری شانسی دارم یا نه؟
  راستی می خواستم بدونم مدرک GMAT الزامیه؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به صورت کلی بله این امکان وجود داره ولی شانس شما بستگی به پارامتر های زیادی داره مثل زمان اقدام و نمره ایلتس و نمره GMAT شما داره.داشتن مقام های ورزشی در بسیاری از دانشگاه های آمریکا مورد توجه قرار میگیره و بورسیه های خاصی جهت این اهداف اختصاص داده میشه

 132. سید روزبه احمدی گفت:

  سلام فرق بین کالج و دانشگاه در آمریکا چیست؟ و چرا شهریه در کالج ها خیلی پایین تر از دانشگاه ها می باشد؟ مدرک کالج ها معتبر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   فارغ التحصیل های دانشگاه ها در آمریکا افرادی هستند که بیشتر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها رو در مقاطع بالاتر رو دارند ولی افرادی که قصد پیدا کردن شغل بعد از تحصیل رو دارند برای کالج های آمریکا اقدام میکنند و راجع به شهریه باید خدمتتون عرض کنیم که شهریه ها با توجه به تعدد مراکز آموزشی بسیار متفاوت هست

 133. سینا گفت:

  باسلام
  آیا در حین تحصیل در مقطع ارشد و یا دکتری امکان کار خارج از دانشگاه(کار در شرکت های معتبر نفتی امریکایی)وجود دارد؟
  آیا همراه بردن همسر واقعا وجود دارد؟چون شنیدم احتمالش بسیار پایین است

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا در سال اول به شما حق کار در خارج از دانشکاه به شما داده نمیشه و شانس ویزای همسر به پارامتر های زیادی بستگی داره من جمله شرایط سنی،اسناد مالکیت، حساب بانکی و مهمتر از همه روز مصاحبه شما

 134. غزاله گفت:

  سلام خسته نباشین من تصمیم دارم که بعد از گرفتن دیپلم در امریکا در رشته ی بازیگری به تحصیل ادامه بدم ولی متاسفانه طبق اطلاعاتی که من این جا به دست اوردم خانوادم قادر به پرداخت کامل هزینه های تحصیل من نیستند من هم قصد دارم که تحصیلاتم رو تو دانشگاه خوبی ادامه بدم میخواستم بدونم که ممکنه کمی اطلاعات یا یه سری راهکار بهم ارایه بدین؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام متاسفانه دولت آمریکا در مقطع لیسانس دولت آمریکا هیچ بورسیه ای به دانش جویان اختصاص نمیده.به شما توصیه میشه برای مقاطع بالاتر اقدام کنید

 135. افسانه گفت:

  سلام.من برای تحصیل در خارج از کشور دنبال یه کشور مناسب برای تحصیل در رشته داروسازی میگردم.میخواستم ببینم با معدل دیپلم17.58 و معدل پیش دانشگاهی 15.80 میتونم بورسیه و پذیرش دانشگاه های خوب امریکا رو بگیرم؟معدل ترم اول پیش دانشگاهی 18.35 بوده ولی ترم دوم به دلایلی معدلم کم شد و باعث افت معدل کل شد.لطفا راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا میتوانید اقدام کنید اما امکان بورسیه وجود ندارد

 136. maryam گفت:

  سلام و خسته نباشید . من کارشناسی مهندسی برق از دانشکاه فنی و حرفه ای شریعتی دارم.معدل 15.5 ،2 مقاله isi ، نمره ی TOEFL 100 و میخوام که آزمون GRE هم بدم.میتونم با فاند خوب برای مقطع مستر یا direct phd در آمریکا(رنک بین 30 تا 100) پذیرش بگیرم؟

 137. مینا گفت:

  با سلام. من کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 17:67 دارم مدرک زبان معتبری هم ندارم . همسرم در همین رشته در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه انگلستان فارغ التحصل میباشد و دارنده پاسپورت انگلیسی میباشد . میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در دانشگاه آمریکا برای من وجود دارد. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام همسر شما با ذاشتن پاسپورت انگلیسی مزیتی برای شما ایجاد نمیکنن.ولی شما با ذاشتن مدرک زبان انگلیسی میتونید برای مقطع ارشد پذیرش و ویزای تحصیلی بگیرید

 138. ehsan گفت:

  سلام خواستم بدونم معدل لیسانس چقدر برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس از کشور امریکا مهمه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام عموم دانشگاه های آمریکا معدل بیشتر از 3/4 یا همون 15 میخواهند ولی امکان اخذ پذیرش با معدل های پایین تر هم وجود داره

 139. سینا گفت:

  با سلام من دارای مدرک کارشناسی مدیریت بیمه از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15 هستم من خودم دارای پاسپورت آمریکایی می باشم می خوام که برای دوره های ام بی ای از دانشگاههای خوب آمریکا پذیرش بگیرم برای این کار به چه مدارکی نیاز دازم و آیا مدرک علمی کاربردی رو دانشگاههای آمریکا قبول دارن البته برای انگلستان هم مشکلی نیست.

  • سینا گفت:

   با سلام من دارای مدرک کارشناسی مدیریت بیمه از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۵ هستم من خودم دارای پاسپورت آمریکایی می باشم می خوام که برای دوره های ام بی ای از دانشگاههای خوب آمریکا پذیرش بگیرم برای این کار به چه مدارکی نیاز دازم و آیا مدرک علمی کاربردی رو دانشگاههای آمریکا قبول دارن البته برای انگلستان هم مشکلی نیست و در این زمینه نزدیک 10 سال سایقه کار دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام کار بسیار ساده ای دارید تنها مدرکی که نیاز دارید مدرک زبان انگلیسی هست

 140. محمد گفت:

  با سلام.بنده متولد سال66هستم و لیسانس حسابداری با معدل 17.45 از دانشگاه تهران و فوق لیسانس حسابداری با معدل 17.86از دانشگاه تربیت مدرس دارم.یک مقاله ISI ،آیلتس 6.5 ویکسال ونیم سابقه کار نیز دارم. میخواستم بدونم شانس پذیرشم در دانشگاه های آمریکایی که بین 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند چقدر هستش؟ آیا امکان فول فاند گرفتن از این دانشگاه ها رو دارم ؟در غیر اینصورت مجموع هزینه های تحصیل و زندگی برای یکسال چقدر است؟ با تشکر.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام امكان پذيرش در دانشگاه هاي بسيار معتبر امريكا وجود داره ولي بستگي به زمينه كاري شما داره و در صورت عدم بورسيه هزينه زندگي و تحصيل براي شما حدود سالي ٨٠ ميليون تومان تخمين زده ميشه

 141. مهران گفت:

  من فوق لیسانس زبان و ادبیات از دانشگاه آزاد هستم و متولد 1347 درشناسنامه میباشم آیا امکانش هست بتوانم در دانشگاه ویرجینیا دکترا بخوانم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام به صورت كلي بله امكان پذير هست ولي اخذ پذيرش در مقطع دكترا نيازمند سابقه تحصيلي مناسب هست

 142. مهناز گفت:

  سلام
  من فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم و میخواهم رشته دندانپزشکی در دانشگاه ویرجینیا بخونم و 27 سالمه آیا امکانش هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شانس اخذ ويزاي تحصيلي در مقطع ليسانس براي افرادي كه از سن بالاي ٢٠سالگي براي اين مقطع اقدام ميكنند كمتر ميشه ولي راه هاي وجود داره كه بتونين اين شانس رو افزايش بدين،در اين رابطه ميتونيد با همكاران ما تماس بگيريد تا بهتر راهنماييتون كنند

 143. کیمیا گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی معماری ار دانشگاه ازاد رودهن هستم با معدل ۱۴
  برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می خوام روابط بین الملل بخونم
  معدل دیپلمم ۱۶ هست ایا امکانش هست رشته تحصیلیمو در کارشناسی ارشد از معماری به روابط بین الملل تغییر بدم ؟
  مدرک تافل هم دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام تغيير رشته در كشور امريكا به رشته هاي مربوط به بازرگاني و روابط بين الملل ممكن هست ولي بايد رزومه كاري مرتبط به دانشگاه ارايه بشه تا با درخواست پذيرش شما موافقت بشه

 144. آناهیتا گفت:

  با سلام من لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه پیام نور با معدل حدود ۱۵ دارم و ۳۷ سالمه می خوام برای ارشد از دانشگاه های امریکا یا انگلیس مثل دانشگاه هالت پذیرش بگیرم زبانم هم نسبتا خوبه اما مدرکی در این خصوص ندارم امکان گرفتن پذیرش برای من وجود داره؟ علاوه بر این که از سال ۸۸ در زمیننه خبری کار می کنم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شانس شما براي پذيرش بسيار بالا هست ولي شانس ويزا بدون مدرك زبان خيلي بالا نيست پس به شما توصيه ميكنيم كه همزمان با اقدام براي اخذ پذيرش براي اخذ مدرك زبان هم اقدام بفرماييد

 145. سعید گفت:

  با سلام
  بنده دانشجوی دکتری فیزیولوژی ورزشی هستم، تمام مقاطع تحصیلی رو هم از دانشگاه های سراسری و با معدل بالا گذروندم. رزومه آموزشی و پژوهشی نسبتا مناسبی هم دارم (سابقه تدریس در چند دانشگاه و چندین مقاله چاپ نشریات داخل و خارج،پذیرش مقاله در جندین همایش های ملی وبین المللی). تسلط متوسطی هم در زبان انگلیسی و فرانسه دارم ولی نمره زبان ندارم. با توجه به اینکه متاهل هستم می خواستم ببینم چطور میشه برای مقطه پست داک اقدام کرد؟ از لحاظ نگارش پروپوزال پژوهشی هم مشکلی ندارم
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پست داک نیازمند برقراری ارتباط با استاد می باشید و استاد مورد نظر باید قانع شود . داشتن مدرک زبان به شما کمک می کند برای بالا بردن شانس ویزا.
   شما همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را می توانید بعنوان همراه داشته باشید

 146. فاطمه گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دارم.با معدل 16 فارغ التحصیل شدم قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای امریکا را دارم لطفا راهنماییم کنین گه چه شرایطی باید داشته باشم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان انگلیسی و GRE یا GMAT می باشید . در صورت داشتن این مدارک می توانید برای دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمائید

 147. آرمین گفت:

  باسلام بنده کارشناسی بینایی سنجی ”’ دیگر در ایران ادامه تحصیل ممکن نیست ”’ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران را دارا هستم
  دارای آیلتس ۷ و تافلibt با نمره ۱۰۵ هستم
  نحوه بورس گرفتن چگونه است?
  دانشگاه های مطرح در کدام شهرهای آمریکااند?
  آیا در این دانشگاهها چیزی به نام بینایی سنجی ” اوتومتری ” داریم?

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای مقطع کارشناسی ارشد امکان بورس گرفتن برای شما میسر نمی باشد و باید با هزینه شخصی در کشور آمریکا تحصیل کنید

 148. مهتاب رحمتی گفت:

  با سلام سئوال من این هست که اصولاً برا یادامه تحصیل در دوره های دانشگاهی شرایط سنی وجود داره یا نه ؟ یعنی مثلاً برای ورود به دوره کارشناسی سقفی وجود داره ؟ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای کشور هایی مثل آمریکا و انگلستان شرایط سنی راحت می باشد و امکان ادامه تحصیل برای همه افراد میسر می باشد.

 149. mohammad گفت:

  سلام من 22 سالمه دانشجو کارشناسی رشته تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر دانشگاه ازاد هستم 1 ترم دیگر مونده تا کارشناسی رو تمام کنم می خواستم ببینم میشه واسه کارشناسی ارشد و دکترا واسه ادامه تحصیل اقامت کرفت و چه کاری باید انجام بدم . مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور آمریکا اقدام کنید و پس از 3 سال کار کردن در این کشور اقامت این کشور را کسب کنید

 150. مینو گفت:

  با سلام
  من لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد اسلامی تهران با معدل 16.65 دارم آیا برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس زبان بدون داشتن مدرک تافل راهی وجود دارد ؟ از نظر مالی و ورود به امریکا هم هیچگونه مشکلی ندارم چون مقیم سوییس می باشم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام وقت بخير.براحتي ميتونيم براتون پذيرش مشروط از دانشگاه بگيريم تا بعد از يك دوره كوتاه زبان وارد دانشگاه بشيد.با توجه به پاس سوييسي كه داريد مار فوق العاده راحتي داريد

 151. هانیه گفت:

  سلام.
  من داری مدرک کارشناسی ناپیوسته نرم افزار با معدل 15.87 از موسسه اموزش عالی غیر انتفاعی و کاردانی نرم افزار با معدل 16.67 از دانشکده سراسری ،امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد وجود داره؟ 20/000 دلار به همراه کار دانشجویی کافیه؟ سطح دانشگاه مهم نیست فقط به گرفتن اقامت فکر میکنم نه ادامه تحصیل ! در یک رشته ای ادامه تحصیل میدم که راحت باشه و شانس اقامت بیشتر مثل علوم کامپیوتر .
  4 سال سابقه کار برنامه نویسی در شرکت ها و پروژه های معتبر دارم؟ سال 89 فارغ التحصیل شدم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شرايط بسيار خوبي براي تحصيل در امريكا داريد و با كار دانشجويي وبودجه اي كه در اختيار داريد به راحتي ميتونيد در امريكا تحصيل كنيد

 152. سید روزبه احمدی گفت:

  من فوق لیسانس کشاورزی با معدل 18/90از دانشگاه آزاد میباشم.میخواستم بدونم با مدرک آزاد و آیلتس7 و مقاله ISI در مقطع دکتری میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟

 153. سعید گفت:

  با سلام ببخشید شرایط برای تحصیل در مقطع دبیرستان برای افراد 14 تا 16 چطوره از لحاض مالی هم نگران نشوید

  و ببخشید باید در خارج قیم هم داشته باشند یا خیر

  با تشکر از شما

 154. sal گفت:

  با سلام
  من لیسانس برق قدرتم از دانشگاه ازاد معدلمم تقریبا 16 هست زبانم دستو پا شکسته بلدم ایا امکانش هست بورسیه شم؟؟

 155. کامران گفت:

  با سلام
  فرزند من از ابتدا در مدرسه انگلیسی زبان تحصیل کرده و الان 13 سال دارد آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان امکان ثبت نام و اخذ ویا را دارد و آیا مادر ایشان به عنوان همرا میتواند ویزا دریافت نماید>؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   امکان ادامه تحصیل برای فرزند شما محیا می باشد ولی همراه نمی تواند داشته باشد. همسر شما می توانند برای دیدار فرزند خود ویزای توریستی آمریکا را اخذ کند

 156. amir گفت:

  سلام اگر با ویزا دانش جویی وارد امریکا شوم چهطور می تونم اقامت دایم امریکارو بگیرم اگر کار پیدا کنم چه جوری میشه ویزا دانش جویی رو به کاری تبدیل کرد مشکل قانونی نداره ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر پایان تحصیل خود به مدت 3 سال در این کشور کار کنید اقامت دائم کشور آمریکا را اخذ می کنید.

 157. فاطمه گفت:

  سلام من مایل به تحصیل در رشته پزشکی در امیکا هستم.می خواستم بدونم سالانه شهریه و خرج زندگی برای دوره علوم پایه و بعد دوره اصلی پزشکی چقدر میشه؟ و هرکدام چند سال طول میکشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   سالانه حدود 25 هزار دلار هزینه تحصیل و زندگی شما می باشد.پس از اخذ مدرک لیسانس علوم پایه می توانید برای پزشکی اقدام فرمائید

 158. ایدا گفت:

  سلام
  من لیسانس اقتصاد از دانشگاه ایلام دارم با معدل18.50خواستم ببینم ازچه دانشگاهی امکان فرستادن دعوت نامه هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید برای دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمائید

 159. علیرضا حسینی گفت:

  سلام , من فارغ التحصیل رشته سخت افزار دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 15.40 هستم . آیتلس 7 و مدارک بین المللی mcse 2012 مایکروسافت هم دارم . چقدر شانس برای گرفتن ویزا دارم ؟ آیا برای ویزای تحصیلی مدارک مایکروسافتم به درد میخورد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده شما شانس بالایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا را دارا می باشید.هزیینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور آمریکا حدود 25 هزار دلار می باشد.

   • بهاره گفت:

    سلام من دانشجوي ترم ٥دانشگاه آزاد تهران جنوب در رشته ي شهرسازي هستم.ميخواستم بدونم تا زماني كه مدرك كارشناسيمو بگيرم چه اقداماتي بايد بكنم؟مدرك زبان ندارم.
    فعاليت هاي هنري مثل موسيقي و خوش نويسي هم ميتونه تأثير داشته باشه براي پذيرش؟

    • آریانا پارس گفت:

     سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 160. سروی گفت:

  سلام . من فارق اتحصیل مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب هستم.
  معدلم 13.23 هست و سطح زبان Ielts general 6.5
  آیا شانس اخذ بورس در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد محیا نمی باشد.برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا نیازمند IELTS Academic می باشید.

 161. کیا گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم اگه فرد دارای نمره عالی در ازمون های GRE و IELTS باشه و مقاله مرتبط با رشته مورد نظرش ثبت کرده باشه هم
  هیچ راهی برای دریافت فاند برای لیسانس وجود نداره؟؟
  ایا از RAیا TA میتونه استفاده کنه؟؟
  برای دانشگاه های برتر مثل هاروارد یا MIT روال به چه صورته؟؟برای این دانشگاه ها هم فاند برای لیسانس وجود نداره؟؟
  ( در رشته هایی مانند Bioengineering )
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   آزمون GRE برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا می باشد.راهی برای بورسیه گرفتن در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نمی باشد.

 162. مهدی گفت:

  با سلام
  من کاردانی کارهای عمومی ساختمان با معدل 12.5 و کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران با معدل 12 هر دو از غیرانتفایی و کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه صنعتی شریف با معدل 18.5 هستم که دارای 3 مقاله هم میباشم
  میخواستم بدونم با این وضعیت و داشتن نمره بالا در زبان و GRE شانسی برای گرفتن بورسیه در دانشگاه های خوب آمریکا مثل MIT هست؟
  دوم اینکه آیا حین تحصیل امکان رفت و آمد به ایران وجود دارد؟
  باتشکر.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام واحترام
   با توجه به شرایط شما در صورت داشتن مدرک زبان و نمره ی GRE می توانید برای بورس شدن در کشور آمریکا اقدام نمائید.برای دانشگاه MIT شانس خیلی پائینی دارید ولی امکان امتحان برای این دانشگاه هم می باشد.در حین تحصیل امکان رفت و آمد به ایران را دارید

 163. امیرمحمد گفت:

  سلام و درود
  من سال سوم رشته کامپیوتر هستم که معدل ترم دوم سال قبل بالای 19.5 بود که کمی به زبان انگلیسی مسلط هستم و پول زیادی هم ندارم و ارزویم ادامه تحصیل در امریکاست لطفا رهنمایی ام کنید که آیا می توانم در دانشگاه های امریکا شرکت کنم یا نه؟
  بسیار ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی این امر محقق می شود . هزینه های یک سال زندگی و تحصیل در این کشور حدود 26 هزار دلار می باشد.

 164. محمد امین گفت:

  با سلام
  مدرک لیسانسم مترجمی زبان از دانشگاه تهران مرکز با معدل 15.60 و فوقم مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه غیر انتفاغی مهر البرز با معدل 19.33 میباشد و در بهمن ماه زمان تحویل پروژام است
  در حال حاضر زبان را برای اسفند ماه امتحان میدم و همه سعی ام اینه که 7 را بگیرم و امتحان GRE را برای اردیبهشت ماه بدم
  سابقه کاری من 6 سال در یک شرکت اینترنتی در زمینه کاملا تخصصی شبکه بوده و یک سال دستیار استاد در دانشگاه فوق لیسانس مهر البرز و یک سال تدریس زبان در موسسه شکوه می باشد
  میخواستم بدون شرایط پذیرش برای دانشگاههای امریکا با فاند را دارم ؟ چیزی که برام مهم است فاند می باشد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط شما برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا مناسب می باشد.برای انجام پروسه مهاجرتی خود باید مدارک مربوطه را برای ما آورده و پس از 3 ماه بررسی شرایط گرفتن فاند ، به شما گفته می شود که این امر میسر می باشد یا خیر

 165. احسان گفت:

  سلام
  من با مدل 14.30 رشته کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه پیام نور (یه واحد خیلی ضعیف) فارغ التحصیل شدم،
  پول ندارم، زبانم هم در حد ایلتس ۷، مقاله هم هیچی ندارم.
  فک میکنید بتونم واسه ارشد فاند بگیرم؟

  با تشکر از شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما می توانید برای کشور های انگلستان و لهستان اقدام کنید که هیچ کدام شرایط فاند را برای شما محیا نمی کند

 166. شیرین گفت:

  سلام،
  من لیسانس حقوق با معدل 18/5 دارم و الان دارم فوق لیسانس میخونم در دو گرایش حقوق خصوصی و حقوق مالکیت فکری در دانشگاه تهران.
  زبانم تکمیله، و اگر آیلتس بدم احتمال زیاد 8 یا بالاتر میشه نمره ام.
  برای پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه های آمریکا شانس دارم؟
  فاند چطور؟
  چه اقداماتی باید بکنم؟
  متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط مناسب شما ، شانس بالایی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا را دارا می باشید.برای اخذ بورسیه در این کشور نیازمند مقالات ISI می باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید.

 167. مریم گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشد
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته طراحی شهری با معدل ۱۸ و مدرک کارشناسی با معدل ۱۷شهرسازی از دانشگاه آزاد هستم.در رزومه ام ترجمه یک کتاب و همچنین دو مقاله isi دارم.میخوام برای مقطع دکترا اقدام کنم علاوه بر این همسرم دیپلم هنرستان رشته کامپیوتر هستند و هردو در حال تحصیل برای تافل و آیلتس با نمره خوب هستیم.میخوام بدونم برای آمریکا اقدام کنم یا کانادا؟چه طور امکان داره من بورس بشم و همسرم تحت حمایت من بتونن در مقطه لیسانس رشته مدیریت بازرگانی ادامه تحصیل بدن؟آیا با مدرک دیپلم هنرستان امکان اخذ پذیرش براشون وجود داره؟ما هردو ۲۶ ساله هستیم.
  ممنونم از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط شما در صورت داشتن مدرک زبان شانس بالایی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا را دارا می باشید و همسر شما بعنوان همراه مجوز ورود به این کشور را دارا می باشد.امکان ادامه تحصیل برای همراه وجود ندارد

 168. mohsen گفت:

  کارشناسی ارشد مکانیک با معدل 18.2 از دانشگاه آزاد تهران هستم , دوره های کاردانی و کارشناسی معدلم 19.1 و 18 بوده از دانشگاه ازاد
  تمامی مقاطع دانشگاهی ( کاردانی . کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد) رو بدون آزمون به خاطر معدل بالا وارد شدم
  در زمان کاردانی با توجه به برگزاری مسابفات مرتبط با رشته ام در کشور نفر چهارم شدم
  یک مقاله از مجلات معتبر داخلی دارم و یک مقاله هم در شرف accept در مجلات isi فرستادم
  در حال حاضر دارم برای آیلتس 6.5 خودمو آماده میکنم
  میخواستم بدونم با توجه به شرایطم امکان بورسیه و ادامه تحصیل دکترا در امریکا امکان پذیر هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان شما شانس بالایی برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا را دارید.برای انجام کار باید مدارک را برای ما آورده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که این شانس را دارید یا خیر

 169. مجید گفت:

  ایا با ویزای تحصیلی میتوان همسر و فرزند خود را با خود به امریکا برد؟ و ایا فرزندم )15ساله( اجازه تحصیل دارد انجا؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تنها دوره ای که به شما اجازه همراه نمی دهد دوره ی کارشناسی می باشد برای مابقی دوره ها می توانید همسر و فرزند زیر 18 سال خود را بعنوان همراه با خود ببرید.فرزند شما بصورت رایگان می تواند تحصیل کند

 170. amin گفت:

  باسلام
  میخواستم بدونم با مدرک لیسانس دانشگاه علمی کاربردی هم میشه بورسیه گرفت؟ به نظر شما اروپا برای زندگی وکار بهتره یا امریکا؟
  مرسی

  • ariana گفت:

   با سلام
   در مقطع کارشناسی ارشد به افراده خیلی خاص بورسیه تعلق می گیرد که برای افراد ساکن ایران تقریبا غیر ممکن می باشد.مدرک عملی _ کاربردی را فقط کشورهای انگلستان ، لهستان و با شانس پائین تری آمریکا قبول دارند.

 171. آریا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم که آیا با کارشناسی زیست شناسی دانشگاه تهران میشه از یکی از دانشگاههای آمریکا برای پزشکی پذیرش گرفت یا خیر؟

  • ariana گفت:

   سلام
   باید در خود کشور آمریکا لیسانس علوم پایه را گرفته باشید تا بتوانید در دوره های پزشکی این کشور مشغول به تحصیل شوید

 172. سینا گفت:

  با سلام من مدرک کاردانی ناپیوسته از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 13/17 الان هم ترم دوم رشته مدیریت بیمه هستم و شرایطه معدلم هم رو به بهبود است در چه صورتی می تونم بورسیه داشته باشم این را هم بگویم که خودم مدتی برای تحصیل در آمریکا بودم اما با توجه به شرایطی فعلا به ایران باز گشتم

  • ariana گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما اصلا شانسی برای بورسیه را ندارید و برای پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا هم شانس پائینی دارید

 173. آریانا گفت:

  سلام من دیپلم کامپیوتر فنی و حرفه ای دارم اما تغغیر رشته دادم و پیش دانشگاهی تجربی گرفتم میخواستم ببینم میتونم در یکی از دانشگاه های آمریکا دندان پزشکی بخوانم ؟ مشگل و محدودیت مالی ندارم فقط کمی نگران دیپلم هستم که تجربی نیست ممنون میشم چواب بدید

  • ariana گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در کشور آمریکا را دارید فقط در ابتدا باید لیسانس علوم پایه را کسب کنید و پس از آن وارد دوره پزشکی شوید

 174. محسن گفت:

  سلام من فارغ التحصیل عمران از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 15.66 هستم می خواستم بدانم امکان بورس گرفتن در گرایش مهندسی محیط زیست رشته عمران را از دانشگاه های آمریکا دارم ؟

  • ariana گفت:

   سلام
   در مقطع کارشناسی ارشد به افراد بورسیه تعلق نمی گیرد ولی در مقطع دکترا با داشتن مدارکی چون مدرک زبان،مقاله ISI و معدل بالای 17 این شانس را دارید.در کشور آمریکا برای اخذ بورسیه نیازمند نمره ی GRE یا GMAT می باشید

 175. حامد گفت:

  سلام
  من 29 سالمه ديپلم حسابداری و پيش دانشگاهی انسانی دارم ترم آخر کارشناسی حقوق دانشگاه علمی کاربردی هستم.
  اول ميخواستم بدونم مدرک علمی کاربردی مورد تاييد دانشگاههای آمريکا هست يا نه؟
  دوم اينکه منظور از کار دانشجويي که تو سايت در موردش گفته شده بود اينه که خود شخص پيگير کار ميشه يا دانشگاه يا موسسه بهش کار پيشنهاد ميده ؟
  تشکر

  • ariana گفت:

   با سلام
   مدرک شما مورد تائید دانشگاه های کشور آمریکا می باشد ولی از شانس پائینی برخوردار می باشید.کار دانشگاهی در کشور آمریکا داخل خود دانشگاه می باشد و دانشگاه شما را در راستای این امر یاری می کند

 176. Jalil گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی با معدل 17 دارم و در حال حاضر سرباز هستم، آیا میتونم در رشته پزشکی در آمریکا تحصیل کنم؟مدرک زبان ندارم بعلاوه عموم در یکی از ایالت های آمریکا پزشک و مشغول کار هستند

  • ariana گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان می باشید . در صورت داشتن مدرک زبان شانس بالایی برای این امر دارید ولی در ابتدا باید یک مدرک لیسانس علوم پایه داشته باشید.

 177. سلام. خسته نباشید
  من لیسانس نرم افزار با معدل 17.5 و آیلتس با نمره 7 دارم مقاله هم دارم
  میتونم واسه فوق لیسانس بورسیه بگیرم؟
  و برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا چه مدارکی لازمه؟و گرفتن ویزا چقدر طول می کشه؟

  • ariana گفت:

   با سلام
   در مقطع فوق لیسانس شانسی برای اخذ بورسیه ندارید.برای ویزای دانشجویی نیازمند مدرک زبان و مدرک کارشناسی خود می باشید.

 178. مسعود گفت:

  با سلام وخسته نباشید.من پزشک عمومی هستم.جدیدا فارغ التحصیل شدم.دارم برای امتحانای usmle امریکا خودما اماده میکنم.بهترین وسریعترین راهی که میتونم تا 4-5 سال دیگه green cart امریکا را بگیرم چیست؟

 179. s123 گفت:

  سلام
  دانشگاهی در امریکا هست که دوره دکتری کامپیوتر -3 ساله research ارانه بدهد؟
  ممنون

 180. غزاله گفت:

  سلام من 18 سالمه و معدل دیپلمم 19 و 60 هستش و یک مقاله هم دارم و مدرک تافلمم تا امسال میگیرم حال میخوام بدونم آیا میتونم برای دوره ی لیسانس از آمریکا بورسیه بگیرم؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   متاسفانه برای مفطع کارشناسی به شما بورسیه نعلق نمی گیرد. می توانید برای کشورهایی که تحصیلات رایگان دارند اقدام کنید.

 181. shima گفت:

  سلام من دیپلم تجربی و 20 ساله هستم.آیا میتونم برای تحصیل در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های امریکا اقدام کنم؟ چقدر هزینه و چه شرایطی لازم است؟ لطفا راهنماییم کنید با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اقدام در رشته پزشکی نیازمند مدرک زبان و مدرک پیش دانشگاهی می باشید.هزینه های زندگی و تحصیل بصورت سالانه حدود 27 هزار دلار می باشد.

 182. رضا گفت:

  سلام
  معدل دبیرستانم 18/33 است میخواستم ببینم میتونم برای کارشناسی به آمریکا بروم یا نه؟
  بورسیه میشه گرفت؟ چقدر باید از جیب خرج کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه در مقطع کارشناسی به شما تعلق نمی گیرد.هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور آمریکا حدود 25 هزار دلار می باشد.

 183. علی گفت:

  با سلام
  من کارشناس ارشد مترجمی زبان هستم برای دکترا میخواستم برای دانشگاه بیرمنگام یا دانشگاه کنت اقدام کنم. اما همراه همسرم میخوام آمریکا برم. آیا این امکان موجود داره که خودم اقامت تحصیلی داشته باشم و همسرم هم بتونه درکنار من باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا شما حق همراه دارید و همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را می توانید با خود ببرید

 184. dorsa گفت:

  با سلام
  می خواستم بدونم برای تحصیل در مدارس نیاز به تافل هست یا خیر ؟

 185. علیرضا گفت:

  سلام
  من فارق التحصیل رشته مهندسی چاپ هستم.معدل کاردانی من 18 و معدل کارشناسی من 19 است.شاگرد ممتاز دانشگاه دولتی بودم . و چندین کتاب در زمینه تخصصی مهندسی چاپ تالیف کرده و نوشته ام. و همچنین در نشریات و مجلات تخصصی مقالات پژوهشی نیز به چاپ رسانده ام . و نیز بر روی فناوری نانو در چاپ هم اینک یک تحقیق گسترده با کمک استاد دانشگاهم در دست انجام دارم . قابلیت تدریس در دانشگاه را دارم .در زبان انگلیسی هم در حد خوبی هستم.چون در رشته ما در ایران با توجه به تازگی آن فقط تا مقطع لیسانس وجود دارد من قصد ادامه تحصیل در این رشته در امریکا را دارم . و چون که از قابلیت علمی ،پژوهشی و تحقیقاتی بسیار بالایی برخوردارم. میخوام بورسیه تحصیلی بگیرم با توجه به معدل بسیار بالا و نمره های درسی بسیار بالا، و از سوابق کاری در این زمینه هم برخوردارم. ضمنا یک بار هم کاندید دانشجوی نمونه کشوری هم بودم.
  میخوام بدونم .میشه با راهنمایی و کمک شما موفق به اخذ بورسیه از دانشگاههای امریکا بشم
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه گرفتن در کشور آمریکا باید شرایط خاصی داشت که شامل مدرک زبان مناسب،معدل بالای 17،مقاله ISI و نمرات GRE یا GMAT می باشید.

 186. saber گفت:

  با سلام
  بنده درای مدرک کارشناسی ارشد با معدل 16.4 و همچنین کارشناسی و کاردانی با معدلهای 17.01 و 16.2 از دانشگاه دولتی در رشته برق میباشم.
  رتبه چهارم دانشگاه کارشناسی با رزومه کاری قوی به همراه 3 سال سابقه کار در معتبرترین شرکتهای ایران هستم.
  متاسفانه هنوز مدرک زبان ندارم اما در حال آماده سازی برای آزمون تافل میباشم که احتمالا نمره 90 را کسب خواهم کرد. با توجه به شرایط به نظر شما شانس گرفتن پذیرش و فاند دارم؟
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط خوب شما شانس اخذ بورسیه را دارا می باشید ولی برای بورسیه باید مدارک شما مورد بررسی قرار بگیرد و پس از آن به شما گفته شود امکان این امر می باشد یا خیر

 187. علیرضا گفت:

  سلام
  من با داشتن لیسانس نرم افزار و دوستم با لیسانس it میخوایم تو آمریکا فوق لیسانس بخونیم
  به واسطه این مدرکم میتونیم تو آمریکا کار دانشجویی بکنیم؟اگه میتونیم حقوقمون تقریبا چقد میشه؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع فوق لیسانس به همه افراد 20 ساعت حق کار دانشجویی داده می شود که با این مقدار حدود نیمی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را برطرف می کنید.

 188. فهیمه گفت:

  با عرض سلام و وقت به خیر
  اینجانب دانشجوی حقوق تجاری اقتصادی بین المللی دانشگاه تهران در مقطع ارشد هستم. برای گرفتن فاند و فول اسکولارشیپ از دانشگاه های امریکا برای دوره دکتری حقوق تجارت بین الملل و یا حقوق تجاری اقتصادی بین المللی آیا شانسی هست ؟ چه مدارکی لازم است تا این شانس محقق شود ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه نیازمند معدل بالای 17 ، مدرک زبان خوب ،داشتن مقاله ISI می باشید که در صورت داشتن این مدارک شانسی برای اخذ بورسیه خواهید داشت.

 189. مهشید گفت:

  با سلام
  من لیسانس نرم افزار از دانشگاه دولتی معدل 13.51و ارشد هوش مصنوعی از دانشگاه آزاد با معدل 17.5می باشم.
  مدرک زبان رو هم دارم اقدام میکنم. ولی خب مقاله و غیره معتبری ندارم.
  امکان پذیرش دکترا برام هست یا نه؟

 190. سلام خسته نباشید
  من 18 سالمه دیپلم کامپیوتر دارم با معدل 17 با 25 میلیون تومان پول
  به نظر شما مشکل مالی ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟و این مقدار کافیه؟
  میخواستم بدونم میشه توآمریکا لیسانس it بخونم؟
  زبانمم متوسط به بالاس که مدرکشو هم از همینجا میگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع لیسانس در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان و مدارک تحصیلی خود می باشید.هزینه 1 سال زندگی و تحصیل در کشور آمریکا حدود 35 هزار دلار می شود.

 191. دانشجو گفت:

  با سلام
  من دانشجوی رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هستم با معدل 18
  آیا شانسی برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارم؟
  من 2و3 دوره مجتمع فنی تهران گذرانده ام و در حال گذراندن دوره های تافل هستم

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان به راحتی می توانید برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا اقدام فرمایید.

 192. saeed گفت:

  سلام من رشته روابط بین الملل رو با معدل ۱۹ در مقطع ارشد دانشگاه ازاد تموم کردم ایلتس ۵’۶ دارم ایا امکان بورسیه دکترا از امریکا رو دارم?””””””’ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان شانس برای اخذ بورسیه در کشور آمریکا را دارید .روند کار بدین صورت می باشد که شما تمامی مدارک را به ما تحویل داده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که شانس گرفتن بورسیه برای شما می باشد یا خیر

 193. farzad گفت:

  سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم خدمتتون خواهش میکنم جوابمو بدید من دیپلم دارم و 18 سالمه خواستم اینجا واسه رشته موسیقی کنکور بدم اما همونطور که خودتون میدونید شرایط تحصیلی و موقعیت های تحصیلی اینجا و کشوری مثل امریکا زمین تا اسمون با هم فرق داره . حالا من نمیخوام تو ایران کنکور بدم . ایا میشه از طریق ویزای تحصیلی از یکی از دانشگاه های خوب امریکا پذیرش بشم و از ترم اول دانشگاه از اون جا شروع کنم؟ یعنی طبق شرایط پذیرش و ورود اون دانشگاه دقیقا مثل کسایی که همونجا دبیستان تموم میکنن و دانشگاه. حالا خواهشا بگید چطوری؟ و هزینه اش ایا خیلی زیاده یا نه؟ خواهش میکنم جوابمو بدید

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   امکان تحصیل در کشور آمریکا میسر می باشد.برای ورود به رشته های هنر باید در آزمون های ورودی این کشور پذیرفته شوید در صورت داشتن مدرک زبان شانس شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور بیشتر می شود.هزینه یک سال تحصیل در کشور آمریکا صورت میانگین حدود 15 هزار دلار می شود.

 194. سارا گفت:

  درود بر شما.
  من بنابر شرایطم دو راه پیش رو دارم، اما نمی دانم کدام مناسب تر است. لطفن راهنمایی بفرمایید.
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه سراسری و معدل بالای 17 هستم و همچنین دارای یک مدرک دیپلم بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران می باشم.
  راه نخست: می خواستم برای فوق لیسانس هنر (ادبیات نمایشی یا تاتر) در آمریکا اقدام کنم. زبان انگلیسی را تا دوره ی pre Ielts گذرانده ام، اما هنوز امتحان آیلتس را نداده ام و می خواهم مدرک زبانم را در آمریکا بگیرم. با توجه به این شرایط آیا امکان تکمیل دوره ی زبان و وارد شدن به فوق لیسانس هنر در یکی از دانشگاه های آمریکا هست؟
  راه دوم: آیا می توانم، بدون مدرک زبان، نخست وارد کالج زبان انگلیسی شوم و پس از گرفتن آیلتس در رشته هنر ثبت نام کنم؟
  و پرسش آخر اینکه ارزان ترین ایالت های آمریکا کدامند و چقدر زمان می برد که بتوانم پذیرش بگیرم و به آمریکا بروم؟

  با سپاس

 195. آریانا پارس گفت:

  سلام
  برای اخذ بورسیه شما باید مدارکی از قبیل معدل بالای 17 ، داشتن مدرک آیلتس حدود 7 ،داشتن مقاله ISI که در صورت داشتن این مدارک شرایط شما مورد برسی قرار می گیرد.

 196. سارا گفت:

  با سلام . من دختری 28 ساله هستم که به دلایلی تحصیلات دانشگاهی را نا تمام گذاشته و انصراف داده ام و در حال حاضر اخرین مدرک تحصیلی من پیش دانشگاهی با معدل 13 می باشد . معلومات زبان انگلیسی من در سطح متوسط به بالاست اما در این زمینه مدرکی ندارم. قصد اخذ پذیزش در مقطع کارشناسی از دانشگاه های امریکا را دارم . ایا این امکان برای من وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با داشتن مدرک زبان انگلیسی کار شما انجام پذیر است ولی راه هایی برای اخذ پذیرش بدون مدرک زبان می باشد.برای اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

 197. مازیار گفت:

  سلام
  به تازگی از یکی از واحدهای دانشگاه ازاد با معدل 13 در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده ام.از نظر مالی هم مشکلی ندارم.می خواستم بدانم ایا شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس را دارم.
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بله شما امکان اخذ پذیرش از کشور آمریکا در مقطع فوق لیسانس را دارید.می توانید برای اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه تماس بگیرید.

  • اکبراصانلو گفت:

   باسلام من بامعدل16/5درمقطع کارشناسی ازدانشگاه آزادوبامعدل15/8درمقطع فوق رشته حقوق خصوصی با3سال سابقه تدریس و9سال وکالت دادگستری می باشم ومدرک زبان ندارم آیاامیدی به گرفتن پذیرش درمقطع دکتراهست؟باسپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان می باشید.می توانید برای اخذ پذیرش در ابتدا وارد کالج های زبان شده و پس از وارد مقطع دکترا شوید

 198. فاطمه گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی صنایع از پیام نورو ارشد مدیریت دولتی-مالی رو از دانشگاه آزاد مشهد دارم .در مورد زبان هم متاسفانه چیزی ندارم.
  آیاامیدی به پذیرش من وجود داره؟؟

 199. صادق گفت:

  سلام
  من فارق التحصیل رشته کارگردانی سینما در سال 82 هستم. از سال 83 تا کنون هم فعالیتهای دولتی و غیر دولتی هنری داشته و دارم. متاسفانه مدرک معتبر زبان ندارم و بهمین خاطر میتوانم قبل از شروع تحصیل در مقطع ارشد یکی از دانشگاههای آمریکا ، در همانجا زبان بیاموزم. توان مالی مناسبی هم دارم. لطفا بفرمایید که شانس من برای پذیرش چقدر است و هزینه های دوره های آموزش زبان و کسب مدرک ارشد در یکی از رشته های مرتبط (ترجیحا تدوین یا همان مونتاژ) چقدر میشود؟
  سپاس بیکران

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای آکادمی های زبان به کشور آمریکا بروید و بعد از آن در دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.برای اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

 200. مونا گفت:

  سلام من همسرم دکتری فراوری محصولات شیلاتی از دانشگاه دولتی با رتبه دکتری 5 می باشد با آیلتس 8 چون بیش از 15 ساله که مدرس زبان و آیلتس 5 کتاب ترجمه و تالیف داره و مقالات isi و برای پست دکتری و کار می خوان اقدام کنند و من هم ارشد صنایع غذایی دارم برای دکتری می خوام شرایط گرفتن بورسیه های تحصیلی و ویزای تحصیلی رو بدونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام و درود

   شما از شرایط مناسبی برای اخذ بورسیه برخوردارید، باید مدارک خود را بیاورید تا بتوانیم برای بورسیه اقدام کنیم

  • بهنام گفت:

   سلام
   من دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی هستم با معدل 18
   32 سالمه
   آیلتس با نمره 7
   و چند مقاله هم در ISI دارم (در مورد برنامه نویسی)

   1- می خواستم بدونم تا چه حد گرفتن بورسیه از دانشگاه معتبر آمریکائی امکان پذیر هست؟
   2- چطور می تونم ویزای دانشجوئیم رو به ویزای دائم تبدیل کنم؟

   ممنون از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.اخذ بورسیه در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد دشوار می باشد.شما برای اخذ اقامت دائم می توانید بعد از اتمام تحصیل 4 سال در کشور آمریکا کار کنید و اقامت دائم کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *