شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا بواسطه قدمت دانشگاه های ممتاز در سیستم تحصیلی و همچنین امکانات بسیار ویژه ای که کشور آمریکا در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل قرار می دهد، همواره کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبر علمی و همه افرادی که متقاضی مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت آمریکا هستند، بوده است.

دانشگاه ها و مراکز آموزشی آمریکا سرآمد دانشگاه های برتر دنیا هستند و تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند. نظام آموزشی آمریکا با دوره کارشناسی ۴ ساله، دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله و دوره دکترای ۳ تا ۵ ساله همراه است.

شرایط ویژه ای که برای تحصیل در این کشور وجود دارد موجب گردیده، افراد بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باشند. جمعیتی که هم اکنون در کشور آمریکا زندگی می کنند حدود ۳۲۶ میلیون نفر بوده و از امکانات زندگی با سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. بهره مندی از شرایط ایده آل برای زندگی و امکانات تحصیلی ویژه موجب شده همه ساله افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به آمریکا بوده و برخی نیز نسبت برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا اقدام نمایند.

دانشگاه های  آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در جهان با بیش از ۴۵۰۰ موسسه است. دانشگاه ها به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند، که دو نوع اصلی وجود دارد:

 • کالج های عمومی: مؤسسات بزرگ و دولتی که هزینه های تحصیلی پایین تر دارند و همچنین دانشجویان بیشتری دارند. دانشجویان بین المللی هزینه های بالاتری را پرداخت خواهند کرد.
 • کالج های خصوصی: دانشگاه های کوچکتر که از کمک های خصوصی، هزینه های تحصیل و کمک های مالی تامین می شوند.

پنج دانشگاه برتر جهان موسسات آمریکایی هستند . این شامل:

 • ۱st – Massachusetts Institute of Technology (MIT)
 • ۲nd – Stanford University
 • ۳rd – Harvard University
 • ۴th – California Institute of Technology (Caltech)
 • ۹th – University of Chicago

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در مقاطع دبستان و متوسطه با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف نمایند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

چنانچه متقاضیان قصد ورود به مدارس این کشور را داشته باشند باید بدانند که سن ورود به دوره ابتدایی ۶ سالگی بوده و پس از طی این مرحله دانش آموزان برای اینکه بتوانند تحصیل در آمریکا را ادامه دهند وارد مرحله secodary school می شوند.

دانش آموزانی که در مدارس کشور آمریکا تحصیل می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که مرحله secodary school به دو قسمت middle school و high school تقسیم شده و در انتهای این مرحله متقاضیان می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. دانش آموزانی که متقاضی تحصیل در آمریکا هستند پس از اتمام تحصیلات در دوره متوسطه می توانند در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ثبت نام کنند.

شروع سال تحصیلی در این کشور، ماه های آگوست یا سپتامبر و پایان آن در ماه های جون یا می می باشد. سال تحصیلی در آمریکا به دو یا سه ترم تقسیم شده و سال های که دانشجویان تحصیلات خود را در ۲ ترم ادامه می دهند semesters گفته می شود. این درحالی است که سال های ۳ ترمه برای تحصیل در آمریکا به نام trimester  معرفی می شود. البته در برخی از مدارس کشور آمریکا ۴ ترم تحصیلی وجود دارد که در این حالت ترم تابستانی نیز محاسبه می شود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی آمریکا میسر است. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای نظیر خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در آمریکا به وجود آورده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار آمریکا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. درآمد قشر تحصیل کرده در این کشور به میزان ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار به صورت ماهیانه می باشد. صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در آمریکا، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده ایشان می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت کشور آمریکا اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکای تبدیل شوند.

نکته دیگر این است که یک شهروند آمریکایی می تواند جهت دریافت اقامت آمریکا برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

مقطع کارشناسی

متقاضیان ابتدا باید مقطع تحصیلی خود را مشخص کرده و سپس با توجه به مقطع مورد نظر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه معتبری در کشور آمریکا کنند. تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا آشنایی نسبت به زبان انگلیسی است چرا که کلیه رشته ها در این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمایند.

داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی شان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور آمریکا وارد دانشگاه شوند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا، اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلبین می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور آمریکا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

 • افرادی با سوابق تحصیلی عالی
 • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از پنج سال است.

دسته اول

بدیهی است دسته اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام نمایند. این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی آمریکا حتی‌الامکان دریافت هزینه های زندگی علاوه بر هزینه های تحصیلی خود را از دانشگاه های آمریکا دارا می باشند.

دسته دوم

دسته دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های آمریکا می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند و مقطع فوق لیسانس را انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که این دوره تحصیلی حدود ۲ سال به طول خواهد انجامید. البته متقاضیان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا می توانند این دوره را در امتداد رشته مقطع لیسانس خود ادامه دهند. ارائه مدرک لیسانس از جمله موارد الزامی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا به شمار می رود.

آزمون GRE و یا GMAT

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند برای اینکه در رشته ای خاص تحصیلات خود را ادامه دهند باید ابتدا در آزمون های همچون GRE و یا GMAT شرکت نمایند. البته این آزمون ها تنها در خصوص رشته های همچون مدیریت و مهندسی و کسب و کار برگزار می شود و متقاضیان تحصیل در رشته حقوق باید در آزمون LSAT شرکت کنند. دانشجویانی که موفق به اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا شوند باید پایان نامه مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه دهند تا مدرک کارشناسی ارشد برای آن ها صادر شود.

مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را برای برخورداری از امکانات آموزشی دارند باید در نظر داشته باشند که می توانند رشته تحصیلی دوره فوق لیسانس خود را در این مقطع ادامه دهند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه مدرک فوق لیسانس است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر با هدف تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند در خصوص مقطع دکتری باید زمان بیشتری را صرف کنند و باید توجه داشت که این مدت ممکن است به ۴ یا ۵ سال نیز افزایش پیدا کند.

در دو سال نخست که دانشجویان با قصد تحصیل در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند شرکت در کلاس ها و سمینارها الزامی است. پس از این زمان متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید به تحقیق و پژوهش پرداخته و پایان نامه معتبری را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل در آمریکا باید نسبت به هزینه تحصیل نیز توجه کافی داشته باشند. هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشتر بوده و این امر موجب شده اغلب متقاضیان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشند. البته برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه رزومه خوب و کسب معدل بالا در مقاطع قبل به همراه ارائه نمرات خوب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

تحصیل در آمریکا

از دیگر شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه، مقالات ISI و آشنایی با زبان در سطح بالا است. اخذ بورسیه تحصیلی موجب می شود متقاضیان تحصیل در آمریکا علاوه بر هزینه زندگی بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل را بپردازند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز دشواری های مختص به خود را داشته و چنانچه متقاضیان از شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند می توانند از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش دریافت کنند.

حق کار و هزینه های تحصیل در آمریکا

دانشجویان بین المللی مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل را در یک سال پوشش دهند. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فر، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

 • هزینه های تحصیل

هزینه های دانشگاه های آمریکا نیز بصورت میانگین سالیانه ۱۸ تا ۱۵ هزار دلار می باشند، البته این مبلغ شامل دانشگاه های با رتبه علمی ۱ تا ۱۰ آمریکا نمی شود ولیکن دانشگاه های رتبه ۱۰ تا ۱۰۰ آمریکا هم جزء برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. لازم به ذکر هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیل متفاوت می باشد.

 • هزینه های زندگی

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های زندگی برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در آمریکا می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا

روند اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا را می توان به دو بخش پذیرش و ویزا تقسیم بندی کرد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا با فراهم آوردن مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، ریز نمرات، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه می توانند به این مهم دست پیدا کنند. بازه زمانی معمول برای دریافت پذیرش بین ۱ تا ۳ ماه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که برای ورود به برخی رشته های تحصیلی آزمون ورودی احتیاج می باشد.

روند ویزا در حال حاضر به صورت معمول بین ۲ تا چندین ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر حساب بانکی، نامه پذیرش (۲۰-I) به همراه مدارکی که نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

1,337 پاسخ به “تحصیل در آمریکا”

 1. سیما گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم بورسیه دانشگاه های آمریکا شامل کل هزینه های تحصیلی و رندگی میشه ؟
  یا فقط بخشی از اون رو شامل میشه ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط مختلفی برای بورسیه در کشور آمریکا مهیا می باشد که هر دو صورتی که شما به آن اشاره کردید را در بر میگیرد

 2. میثم گفت:

  سلام . من 27 سالمه و در مقطع لیسانس درس میخوندم اما انصراف دادم و یه مدرک معادل فوق دیپلم دارم . چطور میتونم مهاجرت تحصیلی یا کاری یا پناهندگی کنم ؟؟ پول و سرمایه آنچنانی هم ندارم . فقط چطور میتونم از اینجا برم و از بیکاری نجات پیدا کنم و خودمو برسونم آمریکا ؟؟!!!!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور المان در مقطع کارشناسی و با داشتن مدرک زبان المانی میتونید اقدام کنید.

 3. سارگل گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید.من میخواستم بدونم چطوری میشه بورسیه امریکا رو بگیرم.برام خیلی واجبه بورس بشم آخه توانایی پرداخت هزینه های اونجا رو ندارم.آیا میتونم در هنگام تحصیل در امریکا مدرک زبان بگیرم؟در ضمن معدل دیپلمم19.47-معدل سال دیپلمم19.29-معدل نهاییم18.53-معدل ترم اول پیش تجربی18.63

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا برای بورس شدن و با داشتن مدرک زبان و پژوهشهای بین المللی میتونید اقدام کنید.

 4. سارگل گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید،من میخواستم حتما بورسیه داروسازی امریکا رو بگیرم خواهش میکنم بگید چطوری این کارو بکنم،واینکه آیا میتونم در هنگام تحصیل در امریکا مدرک زبان بگیرم،خواهش میکنم جوابمو بدید،برام واجبه که بورس بشم چون توانایی پرداخت هزینه های اونجا رو ندارم(در ضمن شرایطمو قبلا گفتم،معدل دیپلم ۱۹.۴۷،معدل سال دیپلم۱۹.۲۹،معدل نهایی۱۸.۵۳،معدل ترم اول پیش تجربی۱۸.۶۳و مدرک زبان ندارم)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. امکان دریافت بورسیه در رشته های مرتبط با پزشکی، مانند داروسازی بسیار کم است. برای دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور باید مدرک زبان را داشته باشید.

 5. حسين گفت:

  سلام پشت كنكوريم معدل ديپلم:١٥.٣٤ معدل پيش حدود:١٤.٥ رشتم تجربيه مشكل مالي اصلا ندارم واسه رشته دندان پزشكي راه كار شما چيه؟ با اين شرايط بايد چيكار كنم برم آمريكا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور امریکا برای شما وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

 6. یوسف گفت:

  سلام خسته نباشید.من امسال دیپلم میگیرم رشته ی فنی تاسیسات میتونم اونجا تغیر رشته بدم.معدلم 17هست مدرک دیپلم زبان هم دارم ایا شرايطش هست ک من بتونم بورسیه بشم و اگ هست چجوریه? ممنون

 7. حسين گفت:

  سلام من ١٩ سالمه و معدل ديپلمم ١٥.٣٤ شده مدرك پيش تجربي دارم اگه بخام تو آمريكا دندون پزشكي بخونم بايد چيكار كنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع پزشکی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 8. مريم گفت:

  من پسرم دوم راهنماي هست مدرك زبان دار با معدل 20 در امسال و سال گذشته با مهدل 19/8 از نظر مالي هيچ مشكلي ندارم ميخوام پسرم سال ديگه بفرستم امريكا براي درس خوندن تا دكترا و گرفتن اقامت دايم امريكا اينم اضاف كنم كه سال ديگه تنهاي ميخوام بفرستمش ايا ميشه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تحصیل در مقاطع تحصیلی پیش از دانشگاه در کشور امریکا امکان پذیر است. اما در حال حاضر با توجه به مشکلات ویزایی به وجود آمده در این کشور، باید بیشتر در انجام این کار کمی تأمل نمود. امکان تحصیل برای ایشان در دیگر کشورهای انگلیسی زبان نیز موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

 9. FARHAD گفت:

  با سلام
  بنده با معدل 17.2 دانشجوی کارشناسی مکانیک علم و صنعت ام.
  یک مقاله ISI و نمره تافل 90
  تسلط به نرم افزار متلب و میتونم recommendation letter از اساتید مطرحمون بگیرم.

  همسرم معدل کاردانی 18.5 رشته نرم افزار دانشگاه دولتی اراک و معدل 17.5 رشته نرم افزار کارشناسی ناپیوسته دانشگاه دولتی قم.

  میخوایم برای فوق لیسانس هر دومون پذیرش و فاند از یه دانشگاه معتبر بگیریم.

  برای کدوم کشور شانس بالاتری داریم؟

  ممنون میشم از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان پژوهشهای بین المللی میتونید اقدام کنید

 10. علی گفت:

  سلام من دانشجوی حسابداری دانشگاه صنعت نفتم با معدل کل هفده و نیم و دو مقاله isi ایا ممکنه در رشته مدیریت مالی ادامه بدم شرایطم برای بورسیه چطوره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط اولیه شما برای گرفتن پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی در کشور امریکا مناسب است. باید توجه داشته باشید معمولا در مقطع فوق لیسانس بورسیه کمتری وجود دارد. در صورتی که سابقه کار مناسب داشته باشید برای رشته های مدیریتی هم می توانید اقدام نمایید. برای بررسی دقیق تر رزومه خود با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

 11. سارگل گفت:

  سلام میخواستم بدونم آیا دختر مجرد میتونه برای بورس درخواست بده؟امکان خروج از کشور براش وجود داره؟

 12. سارگل گفت:

  سلام من امسال پیش تجربی هستم واز اول راهنمایی تا الآن توی مدرسه نمونه دولتی درس خوندم،معدل دیپلمم۱۹.۴۷شد و مدرک زبان ندارم میخواستم بدونم میتونم بورسیه داروسازی امریکا رو بگیرم بدون اینکه قبلش کنکور ایران رو بدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی در رشته مورد نظرتان مناسب است. امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در رشته های مرتبط با پزشکی برای دانشجویان خارجی در اکثر کشورهای دنیا وجود ندارد.

 13. مينا گفت:

  با سلام
  من در حال حاضر دانشجوي ادبيات اسپانيايي در مقطع كارشناسي از دانشگاه علامه طباطبايي هستم و سطح زبان انگليسي من CAEهست و تسلط كافي دارم و با توجه به لايف تأيم نبودن تافل و ايلتس براشون اقدامي نكردم، و اينكه در حال حاضر معدلم 18/03اما ميخواستم بدونم واقعا شرايط من برأي بورس آمريكا شدن به چه صورته ؟ و اينكه شما به توصيه نامه إز استاد دانشگاهي اشاره كرديد من بايد دقيقا چه اقدامي انجام بدم ؟ چون متاسفانه تو علامه همه چي با پارتي پيش ميره و حتي هر كدوم إز اساتيد إز راهنمايي دانشجويان برأي أخذ بورسيه اجتناب مي كنند، إز شما خواهش ميكنم كه كمكم كنيد.??

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به رزومه شما بستگی دارد. باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود تا بتوان امکان دریافت بورسیه را سنجید. برای بررسی رزومه خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 14. احمدرضا گفت:

  درود شرایط ورود به دانشگاه با مدرک فوق دیپلم یادیپلم چطوره اگه بخواهیم از اول تغییر رشته بدیم تو رشته های نظری چیکار باید بکنیم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که شرایط سنی مناسبی داشته باشید می توانید برای مقطع کارشناسی رشته دلخواه خود در کشور امریکا اقدام کنید. برای بررسی شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 15. نادی گفت:

  سلام من امسال پیش تجربی هستم واز اول راهنمایی تا الآن توی مدرسه نمونه دولتی درس خوندم،معدل دیپلمم۱۹.۴۷شد و مدرک زبان ندارم میخواستم بدونم میتونم بورسیه داروسازی امریکا رو بگیرم بدون اینکه قبلش کنکور ایران رو بدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور امریکا باید لیسانس علوم پایه را در کشور امریکا بگذرانید و تافل 85 به بالا داشته باشید و شانس گرفتن بورسیه در این مقطع پایین می باشد.

 16. نادی گفت:

  باسلام.من پیش تجربی هستم و از اول راهنمایی تا الآن توی مدرسه نمونه دولتی درس میخونم.معدل سال سوم دبیرستانم ۱۹.۲۸و دیپلمم ۱۸.۵۳هست و مدرک زبان هم ندارم.آیا با این شرایط امیدی هست که من برای بورسیه در یکی از سه رشته اصلی در امریکا اقدام کنم بدون اینکه قبلش در ایران کنکور بدم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور امریکا و برای بورسیه شدن نیاز به پژوهشهای داخلی و بین الملل و مدرک زبان انگلیسی است.

 17. ساحل گفت:

  سلام من الآن پیش دانشگاهی هستم و معدل دیپلمم ۱۸.۵۳هستش آیا میتونم بدون اینکه در ایران کنکور بدم برای بورسیه در رشته داروسازی امریکا اقدام کنم.درضمن تافل هم ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل و بورس شدن در کشور امریکا نیاز به داشتن مدرک زبان و پژوهش های داخلی و بین المللی است.

 18. بابک گفت:

  سلام.
  برای تحصیل در آمریکا تافل بهتره یا آیلتس؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. این مسئله به شرایط دانشگاه های مختلف بستگی دارد. در حال حاضر کشورهای مختلف دنیا مدرک آیلتس را بیشتر مد نظر قرار می دهند. در بسیاری از دانشگاه های امریکا مدرک تافل نیز همچنان مورد قبول است.

 19. پرستو گفت:

  سلام .من 20 سالمه وترم 2 کارشناسی میکرو بیولوزی دانشگاه ازاد شهرستان هستم.تافل بالای 85 دارم. قصد تحصیل رایگان در رشته پزشکی دارم.معدل ترم دانشگاهم بالای 16 هست و هنوز لیسانس نگرفتم(ترم 2).ایا میتونم پزیرش بگیرم؟ البته مندر فلوریدا اشنا دارم وایا راهی هست که از طریق اشناییت ویزا بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته پزشکی در کشور امریکا مستلزم شرایط خاص می باشد که مهم ترین آن گذراندن دوره 4 ساله لیسانس علوم پایه و سپری کردن آزمون آن می باشد که بعد از آن وارد دوره 5 سالع پزشکی می شوید. شانس گرفتن فاند یا تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی بسیار پایین است مگر برای نخبه ها یا دارندگان مدارک بین المللی و لازم به ذکر است که داشتن اقوام برای پذیرش و بورسیه در کاهش هزینه های زندگی شما تاثیر گذار است و نه در پذیرش شما.

 20. بابک گفت:

  سلام.
  آیا برای گرفتن پذیرش دکتری در آمریکا در رشته ریاضی، شرط سنی مهم هست؟( من 42 سال دارم)
  با تشکر

 21. امیربهادر کاظمی گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تهران با معدل 17 هستم. مدرک زبان هم در شرف اخذ تافل هستم. اما هیچ مقاله ای ندارم. آیا برای گرفتن بورسیه برای مدرک فوق لیسانس و ترجیحا دکترا شانس دارم؟
  نکته دیگه اینکه من مشکل سربازی و طرح دارم و انجام دادن آنها 2 سال وقت میبره. آیا این موضوع روی اخذ پذیرش اثر میگذارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع ارشد شانس بورسیه پایین است ولی برای دکترا می توانید اقدام کنید که برای این مقطع باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید که یکی از موارد آن داشتن مقاله ISI می باشد.

 22. رضا گفت:

  سلام من پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم معدل دیپلمم 19.87 هست و میخوام رشته جراحی قلب بخونم باید چه شرایط دیگه ای برای بورس گرفتن برای دانشگاهی مثل استنفورد رو داشته باشم؟ میشه جواب بدین؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع بعد از دیپلم در رشته پزشکی برای کشور امریکا کم است باید آیلتس 6 را داشته باشید و برای ورود در رشته پزشکی در کش.ر امریکا ابتدا باید 4 سال لیسانس علوم پایه را در کشور امریکا بگذرانید و بعد از گذراندن آزمون مربوطه می توانید وارد پزشکی شود تا بتوانید تخصص قلب را بعد از آن انتخاب کنید.

 23. زهرا گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم و در کنکور 96 میخام شرکت کنم و معدل خوبی هم ندارم و تافل هم ندارم اگه رتبه خوبی بیارم میتونم از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ورود به دانشگاه های کشور آمریکا به همراه داشتن سوابق آموزشی مناسب باید مدرک زبان انگلیسی را هم کسب کنید تا از شانس بالاتری برخوردار باشید

 24. Arad گفت:

  سلام
  با رتبه دو رقمی کنکور تجربی و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 19 امکان بورسیه یا تحصیلی رایگان پزشکی وجود داره؟(آمریکا کانادا آلمان روسیه)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور های امریکا. کانادا و روسیه فقط در مقطع PHD بورس میکنند و در کشور آلمان میتونید به صورت تحصیل تقریبا رایگان از مقطع لیسانس اقدام کنید.

 25. زهرا گفت:

  سلام
  من لیسانس علوم ازمایشگاه هستم
  میخواستم بپرسم بارزومه خوب ومدارک زبان میتونم دررشته هماتولوژی که مستقیمphdاست فاندبگیرم؟
  چون این رشته درامریکادکترای حرفه است وبالینی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری امریکا باید دارای معدل بالای 17، آیلتس 7 و مقاله ISI باشید و میزان بورسیه اختصاص یافته بستگی به دانشگاه مقصد شما دارد.

 26. رضا گفت:

  سلام من پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم معدل دیپلمم 19.87 هس و میخوام رشته جراحی قلب بخونم باید چه شرایط دیگه ای برای بورس گرفتن برای دانشگاهی مثل استنفورد رو داشته باشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورس شدن و ادامه تحصیل در کشور امریکا در رشته پزشکی اول دوره 3 ساله علوم پایه را باید بگذرانید و بعد قبولی در ازمون مدیکال اسکول و بعد از ان احتمال بورس شدن وجود دارد.

 27. سنا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید ، آیا داشتن مدال جهانی المپیاد زیست شناسی در روند پذیرش و دریافت بورسیه افراد تأثیر مثبت دارد یا اینکه این تأثیر فقط مختص المپیادهایی مثل ریاضی و کامپیوتر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش دانشگاههای امریکا داشتن مدال جهانی المپیاد زیست شناسی تاثیر دارد ولی به منزله اطمینان کامل برای گرفتن پذیرش نیست.

 28. محمد گفت:

  با سلام. من مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد عمران-رشته مدیریت ساخت دارم با معدل 18.40.
  می خواستم بدونم ادامه تحصیل تو رشته خودم تو آمریکا تو مقطع دکتری به چه صورتی میشه؟
  هزینه ها، نوع پذیرش و …
  متشکرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع PHD در کشور امریکا نیاز به داشتن مدرک زبان است ولی از شانس بالایی بر خوردار نیست به دلیل محدودیت ظرفیت و برای بالا بردن شانستون نیاز به داشتن پژوهش های داخلی و بین المللی است مانند مقاله ISI برای بورس شدن میتونید اقدام کنید وهزینه یک سال تحصیل و زندگی در امریکا حدودا بین 40000 تا 50000 دلار است.

 29. سهيل تاج گفت:

  سلام
  من ديپلم كار و دانش دارم بدون پيش دانش گاهي ، مدرك زبان هم هنوز نگرفتم ، ايا امكان تحصيل در امريكا را دارم
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای دوره Foundation در کشور آمریکا اقدام کنید و پس از سپری کردن این دوران وارد دانشگاه های کشور آمریکا شوید

 30. ایمان گفت:

  سلام
  دانشجوی کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم دانشگاه سراسری. آیا امکان ادامه ی تحصیل برای مقاطع بالاتر در آمریکا هست؟
  لطفا راجب شرایط لازم بفرمایید تا حداقل از الان طبق برنامه جلو بروم…

  • علی سعیدی گفت:

   سلام. شما می توانید در مقطع کارشناسی ارشد کلیه رشته های مشابه به رشته خودتان یا ارشد رشته های مدیریتی از دانشگاه های امریکا پذیرش تحصیلی دریافت کنید. داشتن مدرک زبان مناسب، معدل قابل قبول و توصیه نامه های خوب از اساتیدتان می تواند در این راه به شما کمک کند.

 31. Sadjad گفت:

  سلام
  من در ۲۰ سالگی وارد مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور در یکی از شهر خراسان شدم و معدلم ۱۷.۵۶ شد و رتبه ۷ کنکور mba شدم و الان marketing شریف میخونم و تافل ibt ۱۱۳ و gre ریاضی ۱۶۵ و وربال ۱۵۹ و رایتینگ ۳.۵ دارم و الان معدل ۱۸.۱۳ هست.
  الان از بابت دانشگاه پیام نور و سنم نگرانم.
  احتمالا بین کدام رنک بهم فاند بدن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای تحصیلی از کشور امریکا و بورسیه شدن این کشور نیاز به داشتن پژوهش های داخلی و بین المللی مانند مقالات ISI است.

 32. ملیکا گفت:

  سلام،من امسال پیش دانشگاهیم تموم میشه میخواهم برم آمریکا میخوام بدونم اگه برم دوره ی کاردانی رو تو ترکیه بگذرونم ویزا گرفتنم راحت تر میشه؟ یا اینکه از کانادا اقدام کنم یا اینکه اصلا فرقی نداره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل اگر پذیرش و ویزای کانادا را دریافت کنید برای رفتن به امریکا مسیر راحت تری در پیش خواهید داشت .

 33. یونس احمدی گفت:

  سلام ببخشید من دانشجو برق صنعت شریف هستم. من بایدچه مدارکی داشته باشم تا بورسیه امریکا شوم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای تحصیلی کشور امریکا و بورسیه شدن در مقطع ارشد نیاز به داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی و مدرک زبان است.

 34. Zaniar گفت:

  سلام من 22 سالمه با مدرک دیپلم میخوام برم آمریکا به وسیله بورسیه و آیلس 7 رو هم دارم ایا امکانش هست ؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بصورت معمول دانشگاه های کشور آمریکا برای دانشجویان مقطع لیسانس بورسیه ای رو در نظر نمیگیره

 35. محمد قربانی گفت:

  با سلام شما راجب به گروه سوم هیچ توضیحی ندادید

  3.افرادی که بیش از دو سال از آخرین مدرک تحصیلی ایشان میگذرد.

  لطفا توضیحی راجع به این گروه سوم و نحوه پذیرش این افراد در دانشگاههای آمریکا و اورپا و اینکه شرایط سنی چه تاثیری در اخذ پذیرش از کشور و دانشگاه مقصد داره بفرمایید.؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   افرادیکه دارای گپ تحصیلی هستند باید توجیه قابل قبولی برای این مدت داشته باشند و اینکه محدودیت سنی نیز وجود دارد که همه اینا بستگی به مقطع شما و نیز همان توجیهی که برای آن کشور می آورید نیز دارد که بتوانید سنتان را توجیه کنید یا خیر.

 36. نفس گفت:

  سلام من دانشجو سال اول کارشناسی عمران ازاد تهران هستم البته دولتی هم کامپیوتر قبول شدم اما نرفتم.میخواستم برای کارشناسی بورسیه اقدام کنم ک فهمیدم مدارک دببرستان ما زیاد مورد قبول نبیت.حالا میخوام برای کارشناسی ار شد اقدام کنم ولی میخواستم بدونم باید چکار کنم یا چ رزومه ای جمع کنم ک بتونم بورسیه شم ؟؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   گرفتن بورسیه در مقطع دکتری در کشور امریکا شانس بالاتری دارد چون دیگر کشورها سهمیه بورسیه مقطع ارشد را به دانشجویان کشور خودشان اختصاص می دهند مگر در مواقعی که نخبه علمی یا مقام المپیاد و …. داشته باشید در غیر این صورت شانس بورسیه در این مقطع پایین است.

 37. الهام گفت:

  سلام من فارغ التحصيل كارشناسي مهندسي مديريت پروژه با معدل١٣/٦٧ از پيام نور تهران مركز هستم ميخاستم ببينم براي مقطع ارشد تو چه كشور و چه شرايطي ميتونم پذيرش داشته باشم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن آیلتس 6 تا 6.5 می توانید برای پذیرش مقطع ارشد در کشورهای اروپایی مثل آلمان، نروژ، اتریش و… اقدام کنید .

 38. vahid گفت:

  سلام
  یعنی اگر مدارک مورد نیاز آیلتس و غیره رو داشته باشیم اما در دانشگاه آزاد مدرک کارشناسی رو گرفته باشیم امیدی نیس؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش تحصیلی در کشور امریکا می توانید با داشتن مدرک آیلتس 6 تا 6.5 برای مقطع ارشد اقدام کنید.

 39. محمد گفت:

  سلام خسته نباشین. من الان سوم دبیرستانم.اگ بخوام برم باید برم کالج واسه سال چهارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه دیپلم در ایران با گذراندن سال دوازدهم تکمیل میگردد ازین رو برای ورود به دانشگاه مستلزم سال چهارم دبیرستان هستید . چنانچه مشکل نطام وظیفه نداشته باشید میبایست سال 12 تحصیل را در کشور مقصد به صورت کالج سپری کنید

 40. ایمان شاهقلیان گفت:

  سلام خسته نباشید . من دانش آموز پیش دانشگاهی هستم با معدل دیپلم 12 !!
  من هیچ علاقه ای به درس خواندن ندارم برای همین هم معدل من همیشه پایین بود …
  اما من در درس فیزیک استعداد دارم به طوری که همیشه در آزمون های آزمایشی فیزیک را 100 درصد میزنم .
  در کنکور هم مطمئن هستم که میتوانم فیزیک را 100 درصد بزنم . اگر در آزمون sat هم شرکت کنم به تمام سوالات فیزیک پاسخ درست خواهم داد .
  آیا من میتوانم در رشته ی فیزیک دانشگاه MIT پذیرش بگیرم ؟؟ آیا این امکان وجود دارد که آنها فقط به نمره ی فیزیک نگاه کنند و براساس آن تصمیم بگیرند ؟؟
  فقط میخوام بدونم آیا قوی بودن من در یک درس (فیزیک) باعث میشود در رشته ی فیزیک دانشگاه MIT پذیرش شوم ؟؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   طبیعتا جواب سوال شما خیر است چون غیر از همه این ها نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر با نمره بالا میباشید و مجموعه نمرات تحصیلی از تمام دروس مورد تایید میباشد

 41. ن.ك گفت:

  سلام من ١٧ سال دارم.رشته ي تجربي و معدل ١٩.٥٥ و زبانم هم در حد عالي هست.مدركTTC با نمره ي ٨٧ هم دارم.ايا با أين شرايط ميتونم بورسيه شم؟چجوري بايد اقدام كنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط بورسیه در کشور امریکا در مقطع لیسانس معمولا برای افرادی در نظر گرفته می شود که از لحاظ علمی دارای رتبه های بین المللی باشند و داشتن مدرک آیلتس از دیگر الزامات آن است عموما برای مقاطع پایین تر از لیسانس برای دانشجویان بین المللی شانس کمتری دارد مگر اینکه بعد از لیسانس با اخذ رتبه تحصیلی خوب در همان کشور بتوانید برای ارشد بورسیه بگیرید.

 42. پریان گفت:

  سلام خسته نباشید
  معدل دیپلم من18/85 شده و پیش دانشگاهی13/50 بخاطر کنکور نتونستم به امتحان سال چهارم توجه کنم امسال حتما پزشکی قبول میشم
  خانوادم قصد دارن 5 سال دیگه کلا به کانادا مهاجرت کنن
  به دلیل علاقه زیادم به پزشکی میدونم تو دانشگاه جز نفرات برتر میشم
  میخواستم بپرسم با این اوصاف از سال پنجم پزشکی به کانادا مهاجرت کردن با خانواده امکان تحصیلم تو دانشگاه اونجا هست یا نه؟فقط معدل پیش دانشگاهیم نگرانم کرده
  درمورد زبانم مشکلی ندارم
  و سوال دومم اینکه اگه بخوام بعد قبولی کنکورم اقدام کنم چطور؟
  ممنون میشم پاسخ بدین.خسته نباشین.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مهاجرت از وسط تحصیل به کشور خارجی و تطبیق واحدها یا بخشی از آن منوط به اجازه دانشگاه هاست که معمولا دانشجو میبایست از ابتدا شروع کند زیرا باید دوره لیسانس پایه را بگذرانند. قبل و بعد از قبولی کنکور هیچ تفاوتی ندارد

 43. رضا گفت:

  سلام
  من که حالا سوم دبیرستانم میتونم چهارم دبیرستامو(بعد دیپلم) تو امریکا ادامه تحصیل بدم؟
  شرایط رو میگید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتونید ادامه بدید به شرط اینکه تمکن مالی یکسال رو داشته باشید و اینکه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید

 44. بابک گفت:

  ببخشید برای پذیرش در مقطع دکتری در آمریکا شرط سنی مهم هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بصورت معمول برای پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا محدودیت سنی وجود ندارد و معمولا این فاکتور در زمان ویزا حائز اهمیت می شود

 45. نازنین دانا گفت:

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه علوم تحقیقات با معدل 17.58 و مدرک کارشناسی از دانشگاه سراسری گیلان روزانه با معدل 16.68 میباشم
  زبانم اوکی هست اما هنوز واسه آیلتس اقدام نکردم
  مقاله داخلی و بین المللی هم دارم
  اما آی اس آی نه….
  میخوام بدونم شرایطم برای گرفتن فاند در امریکا یا کانادا به شرط نمره زبان عالی چطوره؟؟
  میخوام بدونم با این اصلا امیدی هست آیلتس بدم یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کشور امریکا باید دارای معدل بالای 17 ، آیلتس 7 و مقاله ISI باشید و بدون داشتن مقاله ISI شانس کمی جهت گرفتن بورسیه در مقطع دکتری دارید.

 46. نگار گفت:

  سلام. خسته نباشید من 28 سالمه و شرایط زیر رو دارم می خواستم بدونم برای گرفتن فول فاند آمریکا یا کانادا و یا استرالیا شانسم چقدره؟
  کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 14/22
  کارشناسی ارشد سلول های بنیادی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با معدل 17/76
  دو مقاله isi و یک مقاله اسکوپوس از پایان نامه
  دو مقاله در دو همایش بین المللی
  تافل 103
  دو تا از اساتیدم یکی در شهید بهشتی و یکی در علوم و تحقیقات بهم توصیه نامه میدن
  در حال خوندن برای GRE هستم
  رتبه ی کارشناسی ارشدم 5 بود و تو کنکور دکترا هم رتبه ی 10 دانشگاه سراسری را آوردم ولی توی مصاحبه ی دکترا رد شدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اولا اگر شما برای دکتری میخواهید اقدام نمایید که قطعا باید براساس بورسیه عمل کنید که تمام شرایطش رو دارید ولی اینکه این فاند منجر به فول فاند شود مشروط به تایدیه استاد و نوع مقاله شماست و در هر حال شانس بالای 70 درصد برای فاند خواهید داشت

 47. هلیرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید. من سوم دبیرستان هستم و میخوام بدونم برای اینکه پیش دانشگاهی رو بخوام توی امریکا بگذرونم تقریبا چه مقدار هزینه داره؟ به زبان انگلیسی هم مسلط هستم با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور آمریکا در مقاطع مدرسه بسته به شهر و نوع مدرسه متفاوت است و هزینه سالیانه تحصیل و زندگی چیزی حدود 25 هزار دلار میباشد

 48. ثنا گفت:

  سلام من دانش اموز سال سوم دبیرستان از مدرسه ی تیزهوشان هستم مبخواستم بپرسم شرای اینکه بتونم به آمریکا برم چیست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای رفتن به کشور امریکا برای تحصیل داشتن مدرک زبا ن (حد اقل آیلتس 6 یا 6.5 ) الزامیست که چنانچه هزینه ی یکسال اول تحصیل و زندگی را در حساب خود داشته باشید قطع یقین امکان پذیرش از دانشگاه را دارید و اگر مشکلی در مصاحبه نداشته باشید مطمئنا ویزا را هم دریافت خواهید کرد

 49. دامون گفت:

  با سلام..برا خوندن ارشد حسابداری تو آمریکا GRE مورد قبوله ؟ یا فقط GMAT ؟ شنیدم آزمون GMAT ترکیه یا دوبی برگزار میشه

  • احمد هاشمی شاهرودی گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته حسابداری آمریکا gre کفایت میکند و این آزمون را میتوانید در ایران بگذرانید

 50. مهاجر گفت:

  با سلام
  سال سوم دبیرستان رشته ی تجربی هستم پنج فروردین 96 تافل میدم و به امید خدا SAT رو هم شونزده اردیبهشت میدم.
  معدل دو سال قبلم 18.5 به بالاس و سعیم اینه دیپلمم نوزده و نیم به بالا باشه.
  سمپادیم و یکی از اقوام درجه یکم ساکن آمریکاس.
  شانسم برای گرفتن بورسیه چقدره و مراحل گرفتنش و اینکه چقدر هزینه رو شامل میشه و اینکه گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا راحت تره یا آمریکا واسه رشته های مربوط به تجربی یعنی پزشکی و ژنتیک …؟(فرضا تافل رو بالای صد بگیرم و SAT رو بالای 1200 از 1600 بزنم)
  می خوام سال چهارمو ایران بخونم و پونزده میلیون وثیقه بذارم.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای تحصیلی از کشور امریکا و گرفتن بورسیه در مقطع فوق لیسانس امکان پذیر است و لازمه آن داشتن مدرک زبان و داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه رنک بالا و معدل و ریز نمرات خوب و پژوهش های داخلی و بین المللی است و گرفتن بورسیه و سختی یا راحتی دو کشور کانادا و امریکا هیچ فرقی ندارد.

 51. فائزه گفت:

  سلام
  ایا ایران مدرک ارشد و دکتری ی دانشگاه های امریکا رو (یا هر دانشگاه خوب دیگه رو ) قبول میکند؟؟؟
  اگر شوهر از طرف ایران بورس (در مقطع دکتری رشته ی مهندسی پزشکی) شده باشه ولی همسرش از طرف ایران بورس نشده باشه(برای ارشد مهندسی کامیپوتر) و این خانوم در یکی از دانشگاه های امریکا ارشد رو تموم کنه ایران هیچ جوره مدرکش رو قبول نمیکنه؟

 52. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی حقوق هستم در دانشگاه علامه طباطبایی .من شنیده بودم که اگر دکترا رو بخوام در آمریکا ادامه بدم دانشگاه های آمریکا کارشناسی ارشد ایران رو نمیپذیرند .این درسته؟حتی اگر کارشناسی ارشد رو در دانشگاهی مثل تهران یا شهید بهشتی بخونم؟

  • آریانا پارس گفت:

   نه اینکه کلا مورد پذیرش نباشه شرایط پذیرش برخی از دانشگاه های با رتبه ی بالا فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر می باشد که از این رو دانشگاه های ایران در سطح جهانی رتبه های خیلی خوبی ندارند که از این رو جهت ترمیم رزومه تحصیلی باید مدارک دیگر را در شرایط بهتری ارائه داد .

 53. kuruosh گفت:

  سلام من دانش اموخته رشته مهندسی کنترل_ابزاردقیق از دانشگاه ازاد با معدل14/60هستم.مدرک زبان ایلس6/5ایلس دارم میواستم بدونم برای تحصیل در مقطع دکترا برای امریکا اقدام کنم

  • آریانا پارس گفت:

   شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا ی کشور آمریکا به صورت زیر می باشد :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 54. مهرشاد گفت:

  سلام من الان 16 سال سن دارم و اول دبيرستان هستم قراره به زودى برم آمريكا واسه ادامه تحصيل بعد ميخواستم بدونم كه اگه برم اونجا بايد دوره دبيرستان رو از اول بگذرونم يا نه؟ يا از كجا شروع ميشه

 55. عادل گفت:

  سلام، من برای ویزای F2 اقدام کردم و حدود 11 ماه هستش که دوران کلیرنس را طی می کنم، می خواستم ببینم اگر برای ویزای F1 اقدام کنم امکان ریجکت شدن هر دوی ویزا ها هست و یا اقدام برای ویزای F1 بر روی وضعیت کلیرنس و ویزای F2 من تاثیری داره یا نه؟
  متشکرم

 56. saeed گفت:

  سلام
  خسته نباشید ارشد کامپیوتر-نرم افزار معدلم17.15 از دانشگاه آزاد می تونم فاند کامل بگیرم برای دکترا البته خانواده می خوام همراه خودم ببرم

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور امریکا :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب
   ویزای همراه نیز به شما تعلق می گیرد

 57. رضا گفت:

  سلام آیا برای گرفتن بورسیه در مقطع دکترا معدل پایین دیپلم و لیسانس تاثیر داره یا صرفا آخرین معدل تحصیلی که فوق لیسانس باشد مهم است ؟ بار

 58. 0----0 گفت:

  سلام ببخشید اگه رتبه تک رقمی کنکور گرفت تو رشته ریاضی فیزیک میشه بورسیه گرفت ؟ (مثلن به دانشگاه mit )

 59. Daniel گفت:

  آیا اونجا با کار کردن میشه هزینه تحصیل هم تکمیل کرد؟؟؟

 60. Daniel گفت:

  سلام
  من قصد ادامه تحصیل در آمریکا رو دارم. من تافل 95 دارم و مدرک دیپلم با نمره 16.5 رشته ریاضی.
  آیا شانس پذیرفتن از آمریکا را دارم؟
  با تشکر

 61. Daniel گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال مدرک دیپلمم را با معدل 16.5 قبول شدم با رشته ریاضی و قصد درس خواندن در آمریکا را دارم.
  آیا با این نمره شرایط برای من محیا است که در آمریکا شروع به تحصیل کنم.
  هزینه هم برای من مهم نیست.
  اگه میشه راهنمایی کنید که من باید چه کاری بکنم.
  هزینه تحصیل و زندگی هم به صورت سالیانه به من بگید که چه مقدار میشه.
  من سربازی هم نرفتم باید چه کار کنم؟
  من میخوام که حین تحصیل درخواست اقامت هم بدم.
  آیا میشه؟
  چه مقدار طول میکشه؟
  حتما راهنمایی کنید.
  تشکر.

  • آریانا پارس گفت:

   باید مدرک پیش دانشگاهیتون +مدرک زبان تافل بالای 85 رو ارائه بدید تا بتونید پذیرش بگبربد
   هزینه ی یک سال زندگی و تحصیل در کشور امریکا حدود 25 تا 30 هزار دلار می باشد
   برای سربازیتون باید 15 میلیون تومن وثیقه بزارید
   بعد از تحصیلتون باید 3 تا 5 سال کار کنید تا بتونید اقامت دائم اون کشور رو بگیرید

 62. بهروز گفت:

  سلام. من مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی با معدل 16 دارم، تافل 98، امکان پذیرش برای مقطع لیسانس تو دانشگاه های امریکا برام چقدره؟

 63. رسول گفت:

  با سلام و خسته نباشی
  بنده شرایط زیر را دارم و میخواهم ببینم با این شرایط میتونم از دانشگاههای رتبه زیر 50 در امریکا با فاند پذیرش بگیرم.
  1. کارشناسی دانشگاه رشته صنایع معدل 17.76 شاگرد اول دانشکده.
  2. کارشناسی ارشد رشته صنایع دانشگاه امیرکبیر تهران معدل 19.13 شاگرد اول دانشکده.
  3. جی ار ای: کوانت 168. وربال 153. رایتینگ 4.
  4. تافل 98.
  5. دو مقاله کنفرانسی داخل البته یکی از کنفرانسها بین المللی بود. یک مقاله آی اس آی ادمیت شده از تز.
  5. سابقه کاری 3 سال در رشته خودم.
  لطفا شانس بنده را بگویید با توجه به پذیرش گرفتگان در سالهای قبل.
  با تشکر

 64. الهه گفت:

  سلام، اگر کسی رتبه ی تک رقمی کنکور سراسری تجربی رو تو ایران کسب کن ، آیا میتونه از یه دانشگاخ خوب تو آمریکا مثل هاروارد بورسیه بگیره برای رشته ی پزشکی؟

 65. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی مهندسی برق گرایش قدرت با معدل بالا رو دارم و از لحاظ زبان انگلیسی از سطح خوبی برخردار هستم ولی امتحانات تافل و ایلتس رو شرکت نکردم
  در کنکور ارشد سال 95 شرکت کردم و نتیجه دلخواه رو کسب نکردم و امسال رو پشت کنمور موندم.مهر سال 1396 هم مشمول سربازی هستم
  میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در امریکا مشکلی از لحاظ خدمت سربازی ندارم؟ اگر از لحاظ زبان نیاز به دوره داشته باشم چطور؟ برای سربازی مشلی پیش نمیاد؟

 66. صبا گفت:

  سلام ميخواستم بدونم براي پذيرش در دانشگاه هاي تاپ امريكا يا كانتدا يا انگليس معدل دبيرستان چند باشه بهتره ؟ و اينكه ديگه چي ميخوان ؟

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش در مقطع لیسانس امریکا یا کانادا : ielts6 +مدرک پیش دانشگاهی
   هرچقدر نمراتتون بالا تر باشه شانستون واسه پذیرش گرفتن از دانشگاه های با رتبه ی دانشگاهی بالا بیشتر میشه .

 67. ایمان گفت:

  سلام من امسال سال پیش دانشگاهی هستم میخواستم ببینم با معدل 16.5 دیپلم رشته تجربی در چه شرایطی میتونم توی دانشگاه های امریکا تحصیل کنم؟؟؟

 68. شهرزاد گفت:

  سلام من ارشد معماري از دانشگاه ازاد هستم ومعدلم ١٤هست مقاله هم ندارم براي ادامه تحصيل در امريكا چطور ميشه اقدام كنم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   می تونید مقطع فوق لیسانس را مجدد در کشور امریکا بخونید
   یا با ارتقا مدارکتون برای تحصیل در مقطع دکترا ی کشور امریکا اقدام کنید

 69. Nano chemistry گفت:

  سلام و خسته نباشید. اینجانب با داشتن شرایط زیر چقدر احتمال داره بورس کامل در مقطع دکترا نانو شیمی از یکی از دانشگاهای امریکا بگیرم.؟
  لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد با معدل 17.70
  کارشناسی ارشد نانو شیمی از دانشگاه آزاد با معدل 18.98
  دارای 4همایش به صورت کنفراس در داخل کشور و یک مقاله isi
  سن 26و سربازی هم دارم.
  و در حال حاضر مشغول گرفتن مدرک زبان هستم . تشکر از زحمات شما

  • آریانا پارس گفت:

   با داشتن مدرک GRE
   مدرک زبان IELTS 7 یا تافل بالای 95
   و ترجیحا با داشتن تعداد بیشتری مقاله ISI شانستون رو برای پیدا کردن سوپروایزر بیشتر می کنید .

 70. رامین گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه دیپلم ریاضی با معدل۱۶.۹۰ دارم … زبان انگلیسی رو مث زبان مادریم بلدم … ایا امکان دریافت بورسیه در رشته های پزشکی در امریکا رو دارم ( حاظرم واسه درس زیست شناسی هم ازمون بدم اگر نیاز باشه؛ چون خوندمشون بلدم همه رو ) درضمن پشتوانه ی مالی هم تا ۵۰ هزار دلار دارم

 71. رامین گفت:

  سلام .. من ۱۹ سالمه رشته ی ریاضی با معل ۱۶.۵ دیپلم دارم . خواستم بدونم امکان تحصیل در رشته ی پزشکی در امریکا رو دارم یا نه ؟ از نظر مالی تا ۵۰-۶۰ هزار دلار هم پشتوانه دارم

  • آریانا پارس گفت:

   با ارائه مدرک زبان IELTS6 و مدرک پیش دانشگاهی می تونید اقدام به پذیرش گرفتن در دوره ی 4 ساله ی لیسانس علوم پایه کشور امریکا کنید .

 72. سونیا گفت:

  سلام خسته نباشید من امسال پیش تجربیمو میگیرم قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری به امریکا برم و پیش خالم بمونم شانس اینکه بتونم ویزای تحصیلی یا ویزای اقامت بگیرم چقدر هست و اینکه شرایطش چجوریه برای زبان و معدل درسی و اینا ؟ممنون از سایت و مدیریت عالیتون

  • آریانا پارس گفت:

   با ارائه مدرک زبان IELTS 6 و مدرک پیش دانشگاهی می توانید برای پذیرش مقطع لیسانس کشور آمریکا اقدام کنید .

 73. Mohammad reza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 17 سال دارم با مدرک دیپلم فنی حرفه ای رشته کامپیوتر تافل 100و آیلتز 7 میتوانم برای مقطع لیسانس در آمریکا یا کانادا اقدام کنم؟؟
  آیا بازار کار کامپیوتر در آنجا خوب است؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   باید مدرک پیش دانشگاهیتون رو ارائه بدید تا شرایط پذیرش مقطع لیسانس کشور آمریکا یا کانادا رو داشته باشید .

 74. هانیه گفت:

  من کلاس دهم رشته تجربی هستم و مدرک تافل با نمره 90 دارم و مشکلی با زبان انگلیسی ندارم و نمره های همه ی درسام هم بالا و خوبن، میتونم برای سال بعد دبیرستان اقدام کنم?

 75. علی گفت:

  سلام
  من میخواستم برای کار در زمینه مدل سازی کارکتر در انیمیشن و بازی سازی در امریکا مشغول به کار بشم و میخواستم بدونم چه جوری باید وارد یه شرکت انیمیشن سازی و بازی سازی در امریکا بشم و حتما میخوام در ایالت کالیفرنیا باشه
  ممنون

 76. ماندانا گفت:

  درود خسته نباشید. میخواستم بپرسم اگه وارد آمریکا بشم و بعنوان پناهنده اجتماعی بعد از مدتی بهم اقامت بدن آیا میتونم وارد دانشگاه های دولتی بشم و دندانپزشکی بخونم؟!! شرایط خاصی دارن؟!

 77. ستاره گفت:

  سلام.خسته نباشید.مرسی از راهنماییای خوبتون.ببخشید بنده فوق لیسانس برنامه ریزی درسی و لیسانس زبان انگلیسی هستم.ارشدم با معدل ۱۸.۰۵ بوده و مقاله isiدارم.در عین حال متقاضی شرکت در ازمون تافل هستم و توصیه نامه هم از استادم دارم.سوالم اینه که نمره پذیرفته شده تافل چنده؟و اینکه ایا با این شرایط میتونم از کدوم یکی از دانشگاها بورس بگیرم؟ممنون از لطفتون

  • آریانا پارس گفت:

   جهت دارا بودن شرایط بورسیه در مقطع دکترا کشور آمریکا باید شرایط زیر را دارا باشید .

   معدل بالای 17
   حداقل 2تا مقاله ی ISI
   IELTS 7 یا تافل بالای 95
   رزومه ی تحصیلی خوب
   GRE
   توصیه نامه از استاد دانشگاهیتون
   فارغ التحصیلی از دانشگاه معتبر

 78. bardan گفت:

  با سلام
  مدرک دیپلم رشته تجربی با معدل 19.25 دارم و سمپادی هستم و قصد دارم در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های آمریکا تحصیل کنم.
  نمره 6.5 IELTSرو دارم و برادرم سیتیزن آمریکاس. (گرین کارت داره)
  میخواستم بدونم شانسی دارم؟

 79. فافا گفت:

  سلام.من ١٩سالمه،معدل كل ١٥.مدرك زبان ندارم،ميخوام امريكا پزشكي بخونم،ميشه شرايطو توضيح بدين؟با هزينه مشكلي ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   مدرک پیشدانشگاهی
   IELTS 6 یا تافل بالای 85
   از جمله شرایط قبولی در مقطع لیسانس علوم پایه کشور آمریکا می باشد
   پس از گذراندن این دوره در صورت قبولی در آزمون دوره ی 5 ساله ی پزشکیتان شروع می شود .

 80. Mohamd گفت:

  سلام من پدر ام گرين كارت داره و خودم ام دانشجو سال اول رشته ITهستم ميخواستم ببينم اگه معدل ام بالاي ١٧ باشه و تأفل ام هم بالا ٧.٥ باشه ميتونم براي دانشگاه هاي معتبر امريكا براي فوق اقدام كنم يا به خاطر مدرك دانشگاه ازاد ام نميشه

 81. نهال گفت:

  درود و خسته نباشید
  من ۲۶ ساله فوق لیسانس تیچینگ دارم
  میخوام به امریکا مهاجرت کنم از طریق ازدواج با یک امریکایی
  الان سوالم اینه که اگه بخوام در مقطع لیسانس در امریکا یه رشته ی خوب بخونم که بشه باهاش کار کرد بعدا چی بخونم و هزینه تقریبی چقدر هستش؟ بنظرتون این روند مطلوبه کلا؟ یعنی ازدواج با دوست امریکاییم و اخذ اقامت و بعد از اون تحصیل و کار…
  لطفااااااااااااا بهم جواب بدین خییییییییلی حیاتیه نظرتونو بدونم
  سپاس

 82. وحید گفت:

  باسلام
  من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی شیمی دانشگاه شریف هستم بامعدل۱۹و در ابتدای گذراندن دوره های تافل هستم آیا برای بورس ارشد از دانشگاه های آمریکا میتوانم اقدام کنم؟

 83. محمد گفت:

  سْلام من لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی بابل(پنجمین دانشگاه صنعتی ایران) با معدل ۱۴ هستم تافل ۹۸ و روی چند مقاله دارم کار میکنم در کنفرانس های داخلی هم شرکت داشته ام اشنایی و تجربه در بخش IT هم دارم ایا شانس گرفتن پذیرش در دانشگاه های امریکا رو دارم ؟

 84. هستی گفت:

  سلام. من اکنون ۱۶ سال دارم و به سوم دبیرستان می روم ومی خواهم برای ۱ سال دیگر یعنی برای سال چهارم دبیرستان به آمریکا بروم و در دبیرستانی در آنجا ادامه تحصیل بدهم. آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟

 85. مجتبی گفت:

  سلام. من لیسانس حسابداری مالی از دانشگاه علمی کاربردی هستم.با معدل۱۸. ۲سال سابقه کار مرتبط دارم.در حال گذراندن دوره های زبان هستم. اگر برای مقطع ارشد اقدام کنم میتوانم در آمریکا ادامه تحصیل بدم؟ و اینکه میشود با ساعت کاری مجاز، هزینه تحصیل را هم پرداخت کرد؟
  متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   بله باید مدرک زبان IELTS6 رو هم ارائه بدید
   و همچنین می تونید از حق کار دانشجویی 20 ساعت در هفتتون استفاده کنید و بخشی از هزینه ها رو پوشش بدید .

 86. جاکوب شلی گفت:

  با سلام. من مدرک کارشناسی از دانشگاه تبریز با معدل ۱۴، مدرک ارشد از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران با معدل ۱۸٫۶۰و یک سال سابقه پژوهشی موفق از دانشگاه مونیخ در آلمان به عنوان دانشجوی دکتری دارم و حالا دانشجوی انتقالی از خارج در پردیس بین الملل دانشگاه فردوسی با معدل درسی ۱۸( هنوز پایان نامه باقی است) با دو مقاله آی اس آی می باشم. مدرک آیلتس با نمره ۷ می باشد. آیا شانس پذیرش با بورسیه از آمریکا وجود دارد؟ لازم به ذکر است که تخصص بنده فسیل شناسی مهره دارن است که محدود به دانشگاههای خاصی می باشد. با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک ز بان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 87. احمد رضا گفت:

  با سلام من ۱۹سال دارم ومدرک پیش دانشگاهی ،راهنمایی ودبیرستانم راهم در دبیرستان تیزهوشان خواندم الان امادگی برای امتحان تافل راهم دارم میخواستم ببینم میتونم دردانشگاههای آمریکا به صورت بورس پزشکی بخونم معدل دیپلمم هم ۱۸٫۳۵هست

 88. maryam گفت:

  سلام
  من به تازگی دوره ی دبیرستانم رو تموم کردم.دیپلم تجربی با معدل ۱۸دارم.به زودی هم برای گرفتن مدرک تافل اقدام میکنم.میخواستم بدونم برای فاند گرفتن در رشته ی داروسازی شانسی دارم؟
  و اینکه از کجا باید شروع کنم؟هزینه ی تحصیل و زندگی چطور؟

 89. مهران گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد تهران مرکزی با معدل ۱۴/۱۰ و فوق لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری صنعتی بابل با معدل ۱۵/۸۳ هستم. که ابتدای۲۰۱۵ فارغ التحصیل شدم. سه مقاله کنفرانس داخلی مرتبط و یک مقاله کنفرانس بین المللی ارائه شده در داخل کشور دارم. ۱۴ سال سابقه کار مرتبط در سازمان معتبر و پروانه نظارت تاسیسات ساختمان هم دارم. تعدادی کورس آموزشی مرتبط کاری هم دارم. علاقه مندم مقطع دکترا بین دانشگاههای گروه الف وب مورد تایید وزارت علوم درس بخونم. ضمنا درگیر کلاس زبان و gre هم هستم. به نظر شما میتونم از یکی از دانشگاههای آمریکا فاند بگیرم در غیر اینصورت هزینه زندگی من و خانوادم در سال چقدر میشه با توجه به اینکه متاهل هستم و یک فرزند دارم.
  متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما شانستان برای اخذ بورسیه بالا می باشد و می توانید همسر و فرزندتان را به عنوان همراه با خود ببرید

 90. مهسا گفت:

  سلام،
  براى فردى ١۵ساله که دیپلم زبان داشته باشه و در حال گرفتن فوق دیپلم باشه و مشکل مالى هم اصلا نداشته باشه، معدل هم بالاى ١٩ باشه میتونه براى دبیرستان در امریکا تحصیل کنه!؟ شرایطش چه شکلیه؟؟ میتونه بورسیه بگیره؟؟
  ممنون

 91. kiarash گفت:

  سلام من تو رشته هنر كارگرداني دانشگاه تهران قبول شدم و زبانم خوبه و ميخواهم ايلس بدم سوال من اينه كه ايا ميتوانم بورسه بگيرم برايه ليسانس

 92. Mahya گفت:

  سلام
  من دانش آموز رشته تجربی مقطع پیش دانشگاهی هستم و میخوام اگه ممکن باشه برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی به امریکا مهاجرت کنم.اگه براتون مقدوره یه سری اطلاعات راجع به اخذ افامت و هزینه ها بدید.
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور آمریکا در رشته پزشکی نیازمند گذراندن 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور آمریکا می باشید و پس از قبولی در امتحان مدرسه پزشکی می توانید برای پزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید و نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 می باشید.

  • آریانا پارس گفت:

   شما با ارائه مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS 6 مجاز به پذیرش گرفتن در دوره ی چهار ساله ی لیسانس علوم پایه کشور آمریکا اقدام کنید .
   هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور آمریکا بین 25 تا 30 هزار دلار می باشد .

 93. فروغ گفت:

  سلام
  همسرم براي پذيرش در مقطع دكتري براي امريكا در حال اقدام هست. ايشون معدل ١٧.٥ از دانشگاه دولتي در مقطع ليسانس در رشته مهندسي شيمي و معدل ١٨.٥ از دانشگاه اميركبير در مقطع ارشد دارن. نمره تافل هم ٩٢ است. يك مقاله isi هم دارن .آيا امكان پذيرش فول فاند در دانشگاه هاي خوب امريكا رو دارن؟ و با هزينه فاند ميشه دو نفر در شهري مثل بوستون امريكا زندگي كنن؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شانسشان برای اخذ بورسیه آمریکا خوب می باشد و هزینه ی بورسیه برای فردی می باشد که می خواهد تحصیل کند نه همراه آن فرد

 94. سجاد گفت:

  سلام ،لیسانس مهندسی برق مخابرات هستم با معدل 18 از دانشگاه صنعتی اصفهان با تافل 95
  چندین پروژه هم با اساتید مختلف انجام دادم و احتمال زیادی میتونم ازشون توصیه نامه بگیرم
  میخواستم ببینم برای کسب بورسیه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آمریکا شانسی دارم؟

 95. علی گفت:

  سلام
  من کارشناسی حقوق از دانشگاه ازاد همدان با معدل 16/20 و کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16/70 هستم و مدرک آیلتس آکادمیک 7/5 هستم سابقه کار ندارم ولی 3 مقاله داخلی دارم به همراه توصیه نامه و روابط عالی با استاتید دانشگاه شهید بهشتی ایا می تونم برای دکتری حقوق تجارت بین الملل از امریکا پذیرش بگیرم؟ بورسیه چطور؟
  خواهشمند است مقداری توضیح دهید
  پیشاپیش ممنون

 96. امان الله گفت:

  من می خواھم در فوق لیسانس ادامه تحصیل بدهم مجموعه پول چقدر میشه از مسکن گرفته تا اخر۔۔۔۔۔

 97. saji گفت:

  با سلام
  من 16 سالمه و در رشته رياضي در دبيرستان در حال تحصيل هستم و معدل سال پيشم 19/50 بوده و به دليل علاقه به رشته گيم سازي در دانشگاه علاقه به ادامه تحصيل در امريكا در مقطع دبيرستان و بعد در رشته گيم سازي در دانشگاه هستم مدرك TOEFL هم دارم و 25000$ تا 35000$ دلار بودجه دارم
  ميتونم با اين مشخصات در امريكا تحصيل كنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT الزامی می باشد.

 98. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با شرایط زیر امکان فول فاند مستقیم امریکارو برای دانشگاه هایی که رنکشون زیر 50 باشه دارم یا نه
  معدل 19کارشناسی برق دانشگاه اصفهان گرایش کنترل دو تا مقاله ISIو نقره المپیاد دانشجویی برق هنوز تافل امتحان ندادم ولی زبانم خیلی خوبه فکر میکنم بتونم نمره gre خوبی هم بگیرم

 99. پیمان گفت:

  سلام.
  من امسال دوره ی کارشناسی ام رو در رشته ی ادبیات انگلیسی تموم میکنم. میخوام که فاصله ی زیادی ایجاد نشه و مدرک ارشدم رو در یکی از دانشگاه های آمریکا بگیرم. شرایط درسی ام هم طوریه که میدونم شامل بورسیه نمیشم … یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

 100. پریسا گفت:

  سلام
  من۲۷ ساله فارق التحصیل از دانشگاه آزاد در رشته معماری با معدل ۱۶٫۵ هستم. تقریبا به زبان انگلیسی مسلط هستم، اما در حال حاضر مدرک آیلتس ندارم.
  با این شرایط میتونم فاند تحصیلی برای دکترا از یکی از دانشگاههای آمریکا بگیرم؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک ز بان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 101. امین گفت:

  باسلام بنده مهندس تکنولوژی صنایع شیمیایی در مقطع کارشناسی از دانشگاه دولتی با معدل18/90 و آیلتس6.5 و چند مقاله داخلی دارم،23 ساله می باشم. به نظرتون برای فوق لیسانس یا دکتری اقدام کنم بهتر است?

 102. tsa گفت:

  ببخشید کی جواب میدید

 103. کاظمی گفت:

  با سلام
  بنده کارشناسی ارشد صنایع غذایی دارم با معدل بالا در مقطع کارشناسی و ارشد( بالای17). مدرک زبان ندارم در حال حاضر ولی در صدد آمادگی جهت امتحان زبان هستم . برای دکترای صنایع غذایی کدوم کشور رو پیشنهادمیکنید؟ امکان دریافت بورس تحصیلی برام چقدر هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی اکثر کشور ها :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   مدرک GRE
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 104. مهران گفت:

  سلام کسانی که تو دانشگاه فرهنگیان درس خوندن میتونن برن امریکا یا اروپا تو رشته ای که دوس دارن درس بخونن و در چه صورت بورسیه خواهند شد خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون

 105. رضا گفت:

  من لیسانس مهندسی صنایع دارم وفوق لیسانس MBA با معدل بالای 18
  حدود 15 سال سابق کار مرتبط درشرکت های ایرانی وخارجی
  سابق تدریس دردانشگاه را هم دارم
  درحال تدوین مقاله علمی نیز هستم
  روز یک موضوع خوب هم برای پروپوزال درحال کار هستم
  چقدر شانس دارم برای پذیرش دکترا از دانشگاه های خوب آمریکا همرا با فاند

  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   شرایط پذیرش بورسیه در مقطع دکترای کشور آمریکا :
   معدل بالای 17
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   G-MAT
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 106. milad گفت:

  سلام
  با شرایط زیر چقدر برای گرفتن فاند از آمریکا یا کانادا در دکتری مدیریت مالی شانس دارم و اینکه آیا کلا شرایط سنی بالا مانع دریافت بورسیه دکتری میشود یا خیر
  کاردانی نرم افزار 14.5
  کارشناسی ناپیوسته نرم افزار 16.21
  ارشد مدیریت مالی دانشگاه آزاد 17.5
  آیلتس 7
  مقاله 2 تا
  جی آر ای هنوز امتحان ندادم(حداقل نمره چقدر باید باشد؟)
  توصیه نامه اساتید 3 تا
  سن 38
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور آمریکا یا کانادا :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   مدرک GRE
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 107. جعفری گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید
  پسرم سال دوم دبیرستان را به دلیل مشکلات تحصیلی و روحی نتوانسته تمام کند آیا امکان ادامه تحصیل برای او وجود دارد و ما بتوانیم همراه او باشیم.
  خودم دارای سن 47 سال و در حال اخذ مدرک فوق لیسانس برنامه ریزی شهری هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای مقطع دبیرستان در کشور آمریکا نمی توانید به عنوان همراه با فرزندتان بروید

  • آریانا پارس گفت:

   امکان ادامه ی تحصیل برای پسرتون در کشور آمریکا وجود دارد ، اما شما به عنوان همراه نمی توانید با ایشون تشریف ببرید .
   روش های مختلفی برای شما وجود دارد که می وانید با مشاورین موسسه ی آریاناپارس در ارتباط باشید .

 108. ارسلان گفت:

  با سلام وخسته نباشید تمام نمرات من تا الان بالا 18 بوده اگه بخام برا دبیرستان برم امریکا چطور باید اقدام کنم

 109. پریسا احمدی گفت:

  سلام من 16سالمه متولد سال79 و دانش اموز رشته تجربی هستم امسال قراره برم سوم تجربی و در کل سال97کنکور میدم …میخواستم شرایط رو کلا بدونم میخوام کامل توضیح بدین و اگه لازم بشه تلفنی مشاوره داشته باشم..از نظر زبان و آیلتس هم مشکلی ندارم میتونم روبه راه کنمشون…من میخوام در رشته پزشکی در بهترین دانشگاهای امریکا تحصیل کنم و معدل کدوم مقطع دبیرستان حساب میشه و برای بهترین دانشگاهاش معدل چند لازمه؟
  و همچنین میخوام بدونم برای تحصیل در امریکا بعد از سن 18سالگی و مجرد بودن محدودیتی از نظر اجازه پدر و اینجور چیزا هست؟؟؟
  هزینه های تقریبیش رو در هر سال میشه بگین؟؟بقیه پرسیدن ولی در مورد هزینه چیزی نگفتین

 110. M گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 16 ساله و دانش آموز رشته ریاضی هستم
  معدل های درسیم همه 19 به بالا هستن و حدود 2 سال و نیم دیگه مدرک زبانم رو میگیرم.
  میخواستم بپرسم آیا میتونم برای بورسیه کالج اقدام کنم؟برای دوره لیسانس چطور؟

 111. فرنوش گفت:

  سلام من سال سوم دبیرستانم و امسال میرم پیش دانشگاهی.میخاستم ببینم میتونم دانشگاهمو امریکا شروع کنم یا باید اینجا لیسانس بگیرم بعد برم؟اگه بخام الان برم هزینه رفتنم چقد میشه؟معدل دیپلممم 15بود رشتمم تجربیه اونجا میتونم پرستاری یا پزشکی بخونم اگه بخام الان برم؟بعد اگه برم اونجا بعد چند وقت شهروند امریکا محسوب میشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT الزامی می باشد.

 112. سارا گفت:

  با سلام
  من مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش آبخیزداری از دانشگاه تهران دارم. در حال حاضر دو مقاله ISI هم پذیرش شده دارم. می خواستم بدونم اگر مدرک آیلتس و همچنین آزمون GRE بدم چقدر شانس گرفتم پذیرش و فاند تحصیلی از دانشگاه های آمریکا دارم. معدل کارشناسی 15.25 و معدل ارشد 16.79 می باشد

 113. اراز گفت:

  سلام خدمت شما.من دانشجوى ترم ٣ عمران از دانشگاه ازاد اروميه هستم.ايا امكانش هست كه مقطع ارشد در رشته فيزيك از دانشگاه هاى امريكا پذيرش بگيرم؟البته واسه تافل ميخونم و تا ترم ٦ هم تافل با نمره خوب ميگيرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 114. کامیاب گفت:

  سلام.خسته نباشین.من 19 سالمه.رشتم تجربیه معدل دیپلمم19 و معدل پیش دانشگاهیم 13 هست.با داشتن ایلتس.اگه بخوام برای رشته بینایی سنجی اقدام کنم چقدر احتمال پذیرش هست؟اگه تو ایران لیسانس بینایی بگیرم بعد اقدام کنم مدرکمو قبول دارن یا امتحان میگیرن
  ؟واینکه با لیسانس میشه مستقیم برای ویزای کار اقدام کرد.خیلی خیلی ممنون میشم جواب بدید.

 115. مهندس گفت:

  سلام خسته نباشید

  بنده دانشجوی دانشگاه ازاد با مدرک کارشناسی رشته ماشین ابزار هستم…با معدل 18.24….مدرک زبان تافل با نمره 570 را دارا میباشم…و یک مقاله ای اس ای چاپ کردم….خواستم ببینم طبق شرایطم در مقطع کارشناسی ارشد ایا دانشگاه اتریش مرا بورسیه میکند یا دانشگاه امریکا؟؟ و کلا شرایط اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد برای اتریش و یا امریکا چگونه است؟؟؟ خواهشن کاملا مرا روشن و توجیح کنید

 116. پریسا سیدی گفت:

  سلام. من فوق لیسانس مهندسی نساجی از دانشگاه صنعتی اصفهان و لیسانس از دانشگاه پلی تکنیک تهران هستم . 15سال سابقه کار در حوزه مهندسی صنایع و فعالیتهای مدیریتی و سیستمی دارم. 43 سالمه و مجرد هستم. آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا در آمریکا/ استرالیا / کانادا و یا کار برای من وجود دارد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاس.

 117. هلیا گفت:

  سلام . لیسانس فیزیک بامعدل 12.8 از پیام نور .ارشد فیزیک با معدل 19.5 از فردوسی و آیلتس 8 و همینطور متقاضی شرکت در آزمون GRE هستم و 3 تا مقاله ISI دارم با این شرایط میتونم از دانشگاه های برتر در زمینه فیزیک بورسیه کامل بگیرم.

 118. ایران گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده لیسانس رشته ماشین ابزار هستم از دانشگاه دولتی …دارای مدرک زبان تافل هستم با نمره 570 …تسلط کامل بر زبان دارم …معدل لیسانسم 18.67….خواستم ببینم طبق شرایطم ایا برای کارشناسی ارشد میتوانم بورسیه امریکا رو در رشته خودم بگیرم ؟ و این که طبق این شرایط کدام کشور ها بنده را میپذیرند؟ و سوال اخر این که شرای امنیت امریکا برای تحصیلات در چه حال است؟

 119. Rozita گفت:

  سلام. من امسال میرم سال سوم دبیرستان رشته ریاضی. اما چند وقتیه به این فکر افتادم که به خاطر علاقه تغییر رشته بدم به انسانی و در دانشگاه حقوق بخونم چون خیلی رشته ها ریاضی رو دوست ندارم اما چون دوست دارم بعدا برم آمریکا خیلیا میگن حقوق اینجا با آمریکا فرق داره و اگه بری اونجا انگار هیچی نخوندی و باید از صفر شروع کنی حالا نمیدونم چیکار کنم باید تا چند روز دیگه تصمیممو بگیرم. حالا به نظر شما حقوق بخونم یا رشته ها مهندسی؟(مثلا مهندسی پزشکی)

 120. محمد گفت:

  سلام. من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک: کارشناسی صنعتی اصفهان با معدل 15.6 و ارشد چمران اهواز با معدل 16.74 هستم یک مقاله ISI چاپ شده و یک ISI سابمیت شده دارم. دو مقاله کنفرانسی ASME آمریکا و 5 مقاله کنفرانسی بین المللی داخل کشور. متاسفانه 5 سال از فارع التحصیلیم گذشته. آیا شانسی برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در دوره دکتری دارم؟

 121. Rozita گفت:

  سلام. من سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم ولی به حقوق علاقه دارم و میخوام تغییر رشته بدم برم انسانی و از طرفی هم دوست دارم دراینده برم امریکا. میخواستم ببینم به نظر شما من میتونم حقوق بخونم و بعد امریکا کار کنم یا ادامه تحصیل بدم؟اخه همه میگن حقوق ایران و امریکا خیلی فرق داره و اونجا اصلا به دردت نمیخوره. حالا شما میگید برم حقوق یا برم مهندسی و رشته های ریاضی؟

 122. قنبری گفت:

  سلام .
  ۱_آیا مدرک دیپلم با معدل ۱۸ به بالا و نمره کامل در تمام دوازده سال تحصیلی مشمول بورسیه کارشناسی میشود ؟
  ۲_آیا پذیرفتگی در جشنواره خوارزمی ، کسب رتبه بالا در المپیاد کشوری یا رتبه بالای کنکور مشمول بورسیه کارشناسی میشود ؟
  ۳_در موارد یک و دو که ذکر شد ، در کدام‌یک یکی از والدین میتواند همراه دانشجو باشد ؟
  ۴_به طور کلی آیا این امکان وجود دارد که یکی از والدین همراه دانشجو مهاجرت کنند ؟
  ۵_شرایط برای لاتاری گرین‌کارت ۲۰۱۸ چگونه است ؟

 123. زهرا گفت:

  سلام
  من دانشجوي ترم سه رشته زيست سلولي و مولكولي-ژنتيك دانشگاه رازي هستم
  ميخواستم بدونم شرايط براي پذيرفته شدن من به چه صورت هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.پذیرفته شدن برای چه مقطعی؟

  • ناشناس گفت:

   سلام من 19سالمه الان دانشگاه تهران مهندسی برق میخونم ول علاقه ندارم میخام انصراف بدم و تو یه کشور خارجی دندانپزشکی بخونم .معدلم پیش و دیپلمم 19.5هست .مدرک زبان ندارم ولی زبانم عالیه تو کنکور 100زدم همچنین کنکور زبان هم زیر 200آوردم.ولی علاقه به دندانپزشکی دارم.لطفا یکی راهنمایی کنه

 124. زرین گفت:

  سلام و خسته باشید
  فرزند من سال سوم دبیرستان را تمام کرده وامسال پیش دانشگاهی رو شروع می کند و دارای معدل 19.60 میباشد وتاچند ماه دیگه به امریکا مهاجرت میکنیم ایا برای ادامه تحصیل انجا به مدرک پیش دانشگاهی هم احتیاج هست یا فقط دیپلم مورد نیاز هست ودر کل مدارک تحصیلی چه چیزهایی احتیاج هست برای ادامه تحصیل

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید

 125. عرفان گفت:

  سلام وسپاس فراوان , سوالی داشتم در رابطه با اینکه آیا اگر من مستر It باشم و مدارک تحصیلیه It ام را از مجتمع فنی تهران(ITD Canada ) گرفته باشم و دارای مدرک ielts هم باشم , میتوانم پذیرش بگیرم ?

 126. راحله گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجو کارگردانی سینما هستم ترم دو
  برای کار و تحصیل در آمریکا چه شرایطی لازمه که بتونیم اقامت بگیریم ؟ و این که چه مقدار هزینه لازمه حدودا؟چه تایمی طول میکشه تا بتونیم کارای رفتن رو انجام بدیم؟
  ممنونم اگه راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.اگر بخواهید اقامت آمریکا را بگیرید باید از طریق سرمایه گذاری و کار این کار را انجام دهید و برای کار نیازمند داشتن کارفرما می باشید

 127. Mz گفت:

  سلام من 17سالمه و می خوام برای تحصیل به آمریکا برم. سوالم اینه که اگه بتونم از یه دانشگاه آمریکایی پذیرش بگیرم قبل از ورود به آمریکا پدر هم می تونه اقدام کنه که از همون اول با هم بریم؟ یا اول من باید به تنهایی برم و وقتی مستقر شدم برا ورود پدر هم ویزا در خواست کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.پدرتان نمی توانند به عنوان همراه با شما بیایند باید بعد از رفتن شما به صورت جدا اقدام کنند

 128. پوریا گفت:

  سلام من دانش آموز سال دوم رشته ریاضی بودم که تازگی تغییر رشته دادم به کامپیوتر میخواستم بدونم که امکانش هست که بتونم برای فوق دیپلمم به آمریکا مهاجرت کنم؟؟ منظورم اصلیم اینه که از هنرستان میتونم یا نه؟؟؟؟

 129. Shahram گفت:

  سلام من شهرام هستم 33سال سن بهمراه همسر وفرزند 1ساله هردو دیپلمه ودر حال گذراندن دوره زبان هستیم و 4مدرک بین المللی درزمینه برق دارم
  میخواستم بدونم برای تحصیل یا کار ما شانسی داریم؟ اگر امکانش هست هزینه‌ها رو عنوان کنید
  It’s kind of you

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.و برای بعضی از دانشگاه ها گذراندن امتحان SAT الزامی می باشد.و برای کار نیازمندن داشتن کارفرما در آمریکا می باشید

 130. زهرا گفت:

  سلام
  میخاستم بدونم شرایط بورسیه در دانشگاه های امریکا چیه؟!؟!رتبه ی کنکور تاثیر داره که بشه در خواست داد؟!؟!

 131. dolatniya jamal گفت:

  سلام من 29 سالمه و مدرک کارشناسی مدیریت دولتی با معدل 16 و هم اکنون برای اخذ مدرک آیلتس آماده میشم… میخواستم بدونم امکان تحصیل در آمریکا در رشته علوم ورزشی ( تربیت بدنی) در مقطع کارشناسی یا ارشد با شرایط من وجود داره؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 132. nahid گفت:

  سلام من لیسانس و فوق لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم. مدرک زبان ندارم ولی دو ماهه میتونم مدرکو بگیرم. مقاله ندارم ولی در تالیف کتاب کنکوری ارشد دانشگاه آزاد، یکی از مولفان میباشم. میخوام برای دکترا بورس بگیرم باید چکار کنم؟ممنون میشم جواب رو ه ایمیلم بفرستین.ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک ز بان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 133. کامیاب گفت:

  سلام.میخواستم بدونم با مدرک لیسانس بینایی سنجی ایران میشه تو امریکا برای پزشکی خواند؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور آمریکا در رشته پزشکی نیازمند گذراندن 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور آمریکا می باشید و پس از قبولی در امتحان مدرسه پزشکی می توانید برای پزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید و نیازمند مدرک زبان آیلتس حدأقل 6 می باشید.

 134. علي گفت:

  با سلام
  بنده داراي تافل بالاي ١١٠ و كارنامه دبيرستان با معدل كامل (٢٠) هستم،
  در رشته امنيت شبكه ، هوش مصنوعي ، و معماري كامپيوتر ،
  تا بحال سايت دانشگاه MIT , مونيخ المان ، و زوريخ سويس رو هك كردم ، و به مدير امنيتشون گزارش دادم
  سه طرح اجرا شده در رمز نگاري دارم كه هر كدوم بينهايت كاربردي و دقيق و از طرح هاي قبلي كه هم اكنون در حال اجرا اهست امن تر هست،
  گرين كارت امريكا رو هم تا سال ديگه بدست ميارم

  ايا دانشگاه MIT منو به طور كامل بورسيه ميكنه؟

 135. dina گفت:

  سلام،من معدل دیپلم 19.93 دارم و امسال آزمون آیلتس و SAT رو هم میدم.میخواستم ببینم برای ورود به رشته های مهندسی باید امسال مدرک پیش دانشگاهیم رو بگیرم یا نه؟

 136. mary گفت:

  سلام
  من دانشجوي ليسانس بيوتكنولوژي ام
  با معدل ١٩ به بالا (هنوز يه ترم مونده) دانشجوي دانشگاه تهران نيستم ولي سابقه شركت تو همايش كشوري و بين المللي( ارسال مقاله و برگزيده شدن) و المپياد دانشجويي زيست
  يك مقاله هم سابميت كردم واسه isi اما اكسپت نكردن هنوز
  تافل ibt هم نمره ١٠٠ ميتونمsubject gre نمره بالايي بگيرم چندين كارگاهم شركت كردم و سابقه كار تو محيط ازمايشگاهي تحقيقاتي جز دانشگاهم دارم واسه فول فاند گرفتن از دانشگاه هاي معتبر امريكا رنك زير ٥٠ يا نهايتا ١٥٠ شانسي دارم؟كل هزينه اي كه خودم ميتونم بكنم ٥٠ ميليون هست

 137. محمد گفت:

  سلام.خسته نباشین.می خواستم نظرتون را با توجه به شرایطی که میگم بفرمایید.من در مقطع کارشناسیم ازاد بودم با معدل هفده و شصت شاگرد اول و در مقطع ارشدم معدلم نوزده و چهل بوده شاگرد اول یک اختراع دارم و متاسفانه مسئولین دانشگاه با زرنگی دارند با مبلغ میلیاردی میفروشن و کاری هم نمی توانم بکنم ایا می شود با ارایه این اختراع صنعتی در قبال بورسی مزیتی برای من به حساب اید در دانشگاه برتر امریکا یا خیر؟در ضمن هفت تا مقاله isi چاپ شده و حدود ۴ تا مقاله هم در مرحله چاپ ولی چند ماهی طول میکشد ایا برای دانشگاه های برتر امریکا می توانم بورسیه بگیرم.وضع مالی مناسبی هم ندارم و ۲۷ سالمم هست.زبان در حد خوبیست و تمام مقالاتی که اکسپت شده راخودم نوشته ام ولی متاسفانه برای ازمون ایلتس مراجعه نکرده ام.ایا برای دانشگاه های برتر امریکا می توانم بورسیه شوم؟تشکر

 138. علی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی رشته ی مکانیک هستم در داشنگاه علوم و تحقیقات و در این 4 ترم معدلم 14.64 می باشد و در حال خوندن زبان هستم می خواستم بدونم برای گرفتن بورسیه از دانشگاه های امریکا امکانی هست …..معدلم رو بیارم بالا تا 16 17….برای فوق لیسانس میشه بورسیه گرفت یا نه ممنون

 139. elika گفت:

  سلام
  من 15 ساله و بیرستانی هستم مدرک آیلتس دارم و در المپیاد هم شرکت کردم معدل سال قبلم هم 20 شده شانس بورسیه برای سال آخر دبیرستان رو دارم؟ میخوام مدرک دیپلمم رو از آمریکا بگیرم؟
  ممنون

 140. SAMIN گفت:

  با سلام
  من کارشناسی ارشد HSE (healt & safety environment) از دانشگاه تهران با معدل بالای 18 (رتبه کنکور 11) و آیلتس 7 و مقاله ISI و 5 سال سابقه کار تو زمینه رشته خودم دارم. همچنین 2 سال سابقه تدریس در سازمان آموزشی دولتی تو این رشته رو دارم خواستم بدونم میتونم برای دانشگاههای آمریکا فاند بگیرم؟

 141. مهدی صفاری گفت:

  درود
  من 24 سالمه
  دانشجو الکترونیکم مقطع لیسانس
  یک سال دیگه تموم میکنم این مقطع رو
  سربازی نرفتم
  زبان فعلا خوب نیست…ولی تصیمی به تقویتش دارم…
  نمیدونم حتما باید تافل داشته باشم یا اینکه بتونم صحبت کنم و بنوسم بفهمم بسه؟
  میخوام ببینم برای رشته سینما(جلوهای ویژه) میتونم بورسیه بگیرم؟
  سربازی رفتن مهم یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شانستان برای بورسیه پایین می باشد.باید مدرک زبان ایلتس داشته باشید و برای سربازی هم می توانید از نظام وظیفه اطلاعات کسب کنبد.

 142. آرش گفت:

  با سلام
  من می خواهم برای گرفتن پذیرش و در صورت امکان بورس تحصیلی در مقطع دکترا اقدام کنم. سوابق تحصیلی ام به صورت زیر است لطفا راهنمایی بفرمایید که تا چه میزان برای دریافت بورس تحصیلی شانس دارم.
  کاردانی نرم افزار آزاد رودهن
  معدل 15.04
  کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر سخت افزار غیر انتفاعی بابل
  معدل 14
  کارشناسی ارشد کامپیوتر سخت افزار دانشگاه شهید بهشتی
  معدل 16.06
  مقام اول کشوری در دومین دوره مسابقات کشوری طراحی سخت افزار
  سه مقاله isi در ژورنال های Elsvier
  دو کنفرانس بین المللی ایندکس شده در ژورنال IEEE
  یک مقاله در کنفرانس داخلی
  tofel 80
  امکان فراهم آوری سه توصیه نامه

  لطفا راهنمایی بفرمایید که با توجه به روند سعودی که من در طول تحصیلم داشتم آیا این باعث جبران سوابق قبلی ام می شود و آیا من می توانم برای گرفتن بورس از دانشگاه های آمریکا شانس داشته باشم؟

  باتشکر و احترام

 143. آیدین گفت:

  با سلام،
  سوالی داشتم ازتون.شما تو قسمت دریافت فاند و اخذ پذیرش دانشگاه های امریکا اشاره ای به دانشگاه تحصیل نکردید.بر فرض اگر من نمره ی تافل بالا و معدل بالای 17 مقاله ی isi و نمره ی gre خوب باشم اما مدرکم ارشد عمران از دانشگاه آزاد تهران جنوب باشه، بازم میتونم امیدی به پذیرش با فاند از دانشگاه هایی مثل ucla و واشنگتن داشته باشم؟ میدونم اینا به بررسی نیاز داره اما اگر یک درصد هم احتمال پذیرش میدین ممنون میشم کمکم کنین.

 144. كسري گفت:

  سلام وقت شما بخير من فارق التحصيل كارشناسي معماري هستم از دانشگاه ازاد شيراز و براي ارشد دوست دارم تغيير رشته (رشته بازيگري) در يه دانشگاه معتبر مي خواستم راهنمايي بفرماييد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 145. کیمیا گفت:

  سلام
  من ميخواستم پس از گرفتن مدرک ديپلم، در رشته شیمی در آمریکا تحصیل کنم و شنیدم که برای تحصیل در رشته ی شیمی در آمریکا ویزا داده نميشود. ميخواستم ببینم این گفته صحت دارد؟؟؟

  و اینکه رتبه ی خوب در کنکور تجربی (زیر 200) میتواند در گرفتن ویزا و بورس تحصیلی تاثیر داشته باشد؟

  و معدل ديپلم باید در چه حدودی باشد تا بتوان به خوبی از دانشگاه های آمریکا پذیرش گرفت؟
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای رشته ی شیمی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی می توان اقدام کرد ولی شانس اخذ بورسیه در این مقطع بسیار پایین می باشد

 146. الناز گفت:

  با عرض سلام اگر یه پسر دبیرستانی بخواد بره خارج از کشور درس بخونه و زبان در حد مدرسه بلد باشه بعدا دچار مشکل نمیشه آیا راهی برای برطرف شدن این مشکل هست
  متشکر

 147. امیر گفت:

  با سلام
  من دارای ارشد هنر اسلامی هستم با گرایش جواهر سازی
  قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته هنر اسلامی یا تاریخ هنر یا زیبایی شناسی را دارم
  با توجه به مدرک روزانه و معدل بالای 17 و داشتن مقاله میخواستم بدونم امکان پذیرش برای دکتری دارم؟
  و اگر هست شامل کمک هزینه هم میشه؟
  با تشکر

 148. امیر. س گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  من 18 سالمه و تازه دیپلمم رو با معدل 18.5 در رشته ریاضی فیزیک گرفتم و نمره IELTS 7 رو کسب کردم. خواستم ببینم برای ادامه تحصیل مشمول بورسیه تحصیلی میشم یا نه؟ ممنون

 149. الیتا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم با حداقل چه سرمایه ای از ایران میتونم به امریکا برای تحصیل برم؟
  دیپلم کامپیوتر با معدل قابل قبول دارم و 17 سالمه
  آیا با داشتن آیلتس6 میتونم بورس تحصیلی بگیرم؟ و مبلغ این بورس حداقل چه میزان خواهد بود؟
  ممنون

 150. مصطفی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام کارمندان موسسه اریانا پارس

  من لیسانس رشته تراشکاری (ماشین ابزار) دارم ..با معدل کارشناسی 18…مدرک زبان تافل هم دارم و تسلط کامل بر زبان دارم ..میخواستم ببینم طبق شرایطم ایا میتوانم برای کارشناسی ارشد در رشته خودم از امریکا بورسیه بگیرم .؟؟؟ طبق شرایطم کدام کشور ها مرا بورسیه میکنند؟؟؟با تشکر فراوان .منتظر جوابتون هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید و اخذ بورسیه بسیار سخت می باشد

 151. مجید گفت:

  سلام. من کارشناس ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران هستم. سنم 27 ساله. و معدلم 18.5 هست. سه مقاله دارم و چند مقاله همایشی بین المللی . زبانم دارم کار می کنم و جی ار ای هیچ کاری نکردم. شرایطم برای فاند گرفتن در آمریکا چطوره؟ تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک ز بان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 152. عقیل گفت:

  سلام من ارشد مهندسی مکانیک با معدل 17و04 از دانشگاه صنعتی اراک با دوتا مقاله ای اس ای 24 سال سن دارم و چند ماه از فارغ التحصیلیم میگذره و خدمت سربازی دارم و دارم برای تافل و جی ار ای اماده میشوم با نمره تافل بالای 100 و جی ار ای بالای 400 در ده دانشگاه برتر آمریکا میتوانم برای دکتری بورس بشوم؟؟ بلافاصله بعد از سربازی میخوام اپلای بشم

 153. darya گفت:

  سلام من 17 سالمه و سال آینده به مقطع سوم تجربی میروم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیلی پیش دانشگاه در آمریکا در چه صورت بورسیه شامل حالم میشود؟؟

 154. nkp گفت:

  سلام
  من برای دوره زبان میتونم همسر و فرزندم رو با خودم ببرم؟

 155. alirezafrn گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و ایلتس ۶ شدم و چندین مقام کشوری در رشته شنا دارم و مدرک مربیگری شنا درجه۲ و از نظر مالی هیچ مشکلی ندارم . آیا شرایط بورسیه شدن در امریکا رو دارم؟؟ خرج و مخارج زندگی در امریکا سالانه چقدر است؟؟ ممنون میشم جواب بدید

 156. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر…من 18سالمه و کنکور انسانی شرکت کردم..میخواستم بدونم اگه رتبم زیر500 بشه برای این که بتونم تو مقطع لیسانس بورس بگیرم بهتره که برم دانشگاه و اونجا یه معدل بالای 19بدست بیارم یا یک سال دیگه بخونم و زیر 100 بشم؟شانس کدوم بیشتره و زمان کمتری میبره؟..زبانم خیلی خوبه و قطعا آیلتس 6.5 رو چند ماهه میگیرم

 157. kuruosh گفت:

  درود برشما،من مدرک کارشناسی ناپیوسته کنترل-ابزاردقیق دارم با معدل16از دانشگاه ازاد،کاردانی با معدل12/50رشته برق قدرت،ایلس دارم میخونم،میخواستم بدونم امکان پذیرش از دانشگاههای امریکا رو دارم یا نه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 158. محمدرضا گفت:

  با سلام
  من امسال رشته فنی و حرفه ای (کامپیوتر) را انتخاب کرده ام می خواستم ببینم اصلا میشه با رشته فنی به آمریکا بورسیه شد یا فقط رشته ریاضی میشه

 159. پروا گفت:

  با سلام
  من تا چند ماه دیگه عازم امریکا هستم ودخترم دیپلمش را گرفته ولی ممکنه سال پیش دانشگاهیش بعلت رفتن نیمه تمام بماند میخواستم بدونم بانیمه تمام ماندن سال پیش دانشگاهیش ایا برای ادامه تحصیل در امریکا دچار مشکل خواهد شد یا نه؟و برای ادامه تحصیل چه مدارکی لازم هست که از ایران داشته باشد درضمن معدل سال دیپلمش 19.60بوده و در دبیرستان تیزهوشان درس میخواندممنون میشم به سوالم پاسخ بدهید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام می تواند دوره ی پیش دانشگاهی را در کشور آمریکا بگذراند و شانسشان با توجه به معدلشان خوب می باشد

 160. faezeh گفت:

  سلام. من 18 سالمه و در حال حاضر دانشجوی ترم دوم نرم افزار کامپیوتر به صورت ناپیوسته در دانشکده فنی تبریز هستم،نمراتم خوبه،زبانم هم خوبه و تا یک سال مدرکم زبان رو میگیرم،میخواستم بدونم به محضه اینکه مدرک کاردانیم رو گرفتم میتونم بورسیه بگیرم و کار شناسی رو امریکا بخونم؟اگه میشه شرایطش چیه؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.مدرک کاردانی به منزله مدرک پیش دانشگاهی می باشد و شانس اخذ بورسیه در کشور آمریکا پایین می باشد

 161. علیرضا گفت:

  ایا بدون داشتن تافل یا ایلس می شه بورسیه را گرفت .

 162. آقازاده گفت:

  سلام من 31 سالمه و معدل دوره کارشناسیم خوب نبود (حدود 13) اما معدل دوره ارشدم خوبه (18.5) یک مقاله تو مجله معتبر (ISI) هم چاپ کردم. وضعیت زبانم بد نیست و میتونم 2 ماهه 6.5 بگیرم. gre رو تلاشی نکردم و نمیدونم وضعیتم چی هست. آیا امکان بورسیه در امریکا رو دارم؟

 163. moorzi گفت:

  با سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته بیوشیمی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز دولتی هستم. در حال حاضر یک مقاله ISI و 3 مقاله فارسی و چندین کار تحقیقاتی در دانشگاه و حضور در چندین کنگره داخلی دارم. زبانم خوبه و میتونم نمره ایلتس رو بیارم. معدل 17.08 هست. دو استاد راهنمای خوب برای توصیه نامه دارم که یک امریکا و یکی کانادا دوره دکتراشونو گذروندن. البته پایان نامه چندان قوی ندارم. یکسال سابقه کاری در موسسات دولتی هم دارم. ایا میتوانم با پول حدود 30 میلیون تومان پذیرش در یک دانشگاه خوب امریکا رو بگیرم؟؟؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون

 164. banoo گفت:

  سلام…من دانش اموز سال سوم تجربی هستم…از اول دوران تحصیلاتم تا الان تمامی معدل هام بالای نوزده بوده…میخواستم ببینم ایا امکان پذیرشم در دبیرستان های امریکا هست؟از نظر مالی مشکلی ندارم…اگر به صورت فشرده مدرک زبان هم بگیرم چی؟

 165. با سلام
  بنده 17 سال دارم و دارای مدرک دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 18 هستم آیا میتوانم جهت ادامه تحصیل در کشوری بورسیه بگیرم ؟

 166. زهرا گفت:

  سلام من 21 سالمه ودر حال تحصیل در رشته علوم ازمایشگاهی هستم ولی میخواهم پس از اخذ مدرک لیسانس رشته پزشکی را در امریکا ادامه بدهم میخواستم بدانم برای تحصیل پزشکی باید چه مراحلی را طی کنم و اینکه ایا مدرک لیسانس من کاربردی دارد یا خیر ممنون

 167. حامد گفت:

  عرض سلام و وقت بخیر
  26 ساله با مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی معدل 14 از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه غیرانتفاعی البرز با معدل ترم اول 19.5
  از جهت زبان هم مشکل خاصی ندارم
  قصد دارم برای دکتری آمریکا بورسیه بگیرم
  شرایطش رو دارم؟

 168. سیاوش گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه تهران با معدل 16 و کارشناسی هوافضا از دانشگاه صنعتی مالک اشتر با معدل 13.90 هستم
  یک مقاله ISI دارم و دارم برای آزمون زبان آماده میشم
  آیا امکان گرفتن فاند از دانشگاه های آمریکا و یا دانشگاه های اروپا مثل هلند و آلمان و سوئد هست؟

 169. علی اسماعیل بیک گفت:

  سلام,
  من 17 سالمه و امسال سال سوم رشته تجربی هستم, زبانم خیلی خوبه ولی هنوز برای گرفتن مدرک تافل یا التس اقدام نکردم, ولی قصد انجام دادنشو دارم میخواستم ببینم اگه من مدرکم رو بگیرم آیا امکانش هست برای دانشگاه به رفتن به آمریکا اقدام کنم؟ قصد تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی رو دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 5.5 و 12 سال دوره دبیرستان می باشید.

 170. محمدرضا گفت:

  سلام

  متولد 2/19/1972 میباشم.

  لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد با معدل 16.65 و متاهل هستم.

  مدرک زبان ندارم.

  امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق در مقاطع بالاتر را دارم؟؟

  ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 171. مهدی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی فیزیک هسته ای با معدلم حدود 17/50 از دانشگاه پیام نور هستم
  دنبال مدرک زبانم و فک میکنم بتونم تافل 80 بیارم
  یک مقاله بین المللی هم داریم کار میکنیم که تا آخر امسال به نتیجه میرسه

  میخوام بدونم اگه همه چیز خوب پیش بره با این شرایط (تافل 80 و مقاله isi) میتونم در حین تحصیل پذیرش بگیرم. احتمال گرفتن بورسیه چقدره؟

  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آمریکا شانسش پایین می باشد و می توان در حین تحصیل پذیرش مشروط گرفت

 172. ماهرخ گفت:

  با درود.
  من 20 ساله دانشجوی کارشناسی مامایی در یکی از دانشگاه های دولتی هستم.آیا امکان اقامت در آمریکا برای ادامه تحصیل در این رشته وجود داره؟ و یا از طریق رشته تحصیلی امکان مهاجرت به آمریکا وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.بله وجود دارد

 173. Re گفت:

  با سلام اینجانب مهندسی برق دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۵ هستن آیا می توانم برای مقطع فوق لیسانس از دانشگاه استنفورد پذیرش بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید و برای این دانشگاه باید شرایطتان مورد بررسی قرار گیرد

 174. محمدحسین گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید اگر کسی برای مقطع لیسانس آمریکا اقدام کنه و بعد از اتمام تحصلاتش در آمریکا میتونه بلافاصله و مستقیم در مقطع فوق لیسانس یا دکترا اقدام و بورسیه هم میتونه دریافت کنه اگر بورسیه میتونه دریافت کنه شرایطی که لازم داره تا بورسیه بشه چیه؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بله این امکان وجود دارد و اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس در کشور آمریکا پایین می باشد

 175. amir گفت:

  سلام من یه پسر 16 ساله ام دوم دبیرستان در رشته ی تجربی
  اگه بخام با مدرک دیپلم به آمریکا مهاجرت کنم برای ادامه ی تحصیل باید چیکار کنم؟تو تابستون امسال مدرک تافل رو خواهم گرفت
  لطفا کامل راهنمایی کنید چون اطلاعات کافی ندارم و گیج شدم از کجا شروع کنم
  میخام قبل از مشمول سربازی شدن برم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.حتما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس

 176. s گفت:

  سلام من دو سال است فارغ التحصیل شدم ارشد امیرکبیر مهندسی پزشکی تافل 102 و GRE 300
  9 مقاله. معدل 14.30 . آیا امکان فاند کامل از دانشگاه های آمریکا یا کانادا را دارم؟؟ شما میتوانید کمکم کنید؟ امکان پرداخت هزینه تحصیلی را ندارم . با تشکر

 177. مهنوش گفت:

  سلام…میخواستم ببینم خواندن رشته پزشکی در آمریکا چه شرایطی داره؟؟؟؟؟

 178. امین گفت:

  سلام. من 26 سالم هست. دارای مدرک مهندسی عمران از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات با معدل 13/37 هستم. چطور میتونم برای ادامه تحصیل در آمریکا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید.

 179. محمدحسین گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم من 16 ساله با مدرک دیپلم فنی رشته مکانیک با معدل 17 و سطح زبان در حد تافل 65 امکان پذیرش از دانشگاه های آمریکا را دارم و می توانم در دانشگاه های آمریکا ادامه تحصیل بدهم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس نیازمند داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشید

 180. farid گفت:

  سلام من 34 سالمه و متاهل هستم
  حدود 110 هزار دلار سرمایه دارم
  سال 1384 از رشته کارشناسی کشاورزی دانشگاه آزاد فارق التحصیل شدم
  قصد دارم برای MBA در آمریکا اقدام کنم و مشغول خواندن زبان برای تافل و GMAT هستم

  آیا فاصلی زیاد فارق التحصیل شدن من تا امروز روی روند کار من تاثیر منفی داره؟
  لطفا بفرمایید شرایط من چطوره؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید و فاصله تحصیلی تاثیر منفی دارد ولب نه چندان زیاد

 181. پرهام گفت:

  سلام خسته نباشید.می خواستم بدونم با شرایطی که بنده دارم تا چه حد امکان گرفتن ویزای تحصیلات برام وجود داره.
  1-دیپلم رشته ی تجربی با معدل 17/34
  2-ساپانسر (ساپورت مالی) هم دارم
  3-مدرک ایلتس 5
  درضمن می خواستم اگه میشه پیش رو هم اونجا بگذرونم
  ممنون.

 182. کریمی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده کارشناس ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه علوم تحقیقات دارم و رشته کارشناسیم هم مدیریت کارآفرینی بوده ولی مفتخرم که طی چند سال تونستم دانشجوی برتر کارآفرین باشم و حدود 350 نفر در طی 8 پروژه اجرایی صاحب شغل و کار شدن.
  آیا چنین رزومه ای برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در امریکا جذاب است؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شانستان را برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا بالا می برد ولی چیزهای دیگری مانند گذراندن امتحان gmat و داشتن مدرک زبان الزامی می باشد

 183. SHAHRUKH گفت:

  سلام . من فوق دیپلم کامپیوتر دارم میتونم برای ادامه تحصیل تو آمریکا اقدام کنم و اقامت دائم داشته باشم

 184. محمد گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی با معدل14.5 دارم
  مدرک ایلتس و تا 3 ماه دیگه میگیرم
  میخواستم ببینم با هزینه 70 80 میلیون امکان پذیرش من برای دانشگاه های امریکا هست ؟

 185. یوحنا گفت:

  با سلام وعرض خسته نباشید
  1-آیا من با مدرک فوق لیسانس برق قدرت می توانم برای مقطع فوق لیسانس در آمریکا اقدام کنم؟
  2-هنگام ارسال مدارک تحصیلی، مدارک فوق لیسانس هم بفرستم؟ آیا محدودیتی برای من بوجود نمی آید؟

 186. پریسا حقیقت گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی دوره ی ارشد در دانشگاه تهران هستم.رشته ی تحصیلیم علوم سیاسیه.معدلم بالای 17 است. زبانم خوبه اما تا سال دیگه مدرک میگیرم. یه مقاله ی چاپ شده هم دارم. میخواستم بدونم میتونم بورسیه بگیرم؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 187. یاس گفت:

  سلام/ من دانشجوی دکترا در خارج هستم و روی تز تحقیقاتی خودم کار میکنم . لیسانس و فوق خودم را در ایران گذراندم. معدل دکترام هم بدون احتساب تزم 16 به بالاست. مقاله ISI در دوره فوقم داشتم و الان هم روی مقالات تزم کار میکنم. تافل 100 هم دارم. تا یکسال دیگه هم امیدوارم درسم تمام شود. آِیا امکان تحصیل در فوق دکترا با بورسیه در امریکا را دارم؟متشکرم , و سوال دیگرم این است که ایا لازمه تا سال دیگه دوباره امتحان تافل را بدهم ؟ چون زمان آن تا ان مدت تمام میشود؟ امتحان جی ار ای چطور؟ متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید اگر رشته ی شما مهندسی باشد.اگر مدت زمان تافلتان تمام شود باید دوباره امتحان دهید

 188. نوید 70 گفت:

  با سلام بنده دارای فوق لیسانس معماری از دانشگاه آزاد هستم . آیا میتوانم برای مقطع دکترا در آمریکا اقدام کنم. لطفا شرایط را بهم بگید. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 189. عارفه گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  من دارای مدرک فوق دیپلم امور اداری با معدل15/60 از دانشگاه سراری و مدرک لیسانس مدیریت بیمه با معدل18/23 از دانشگاه دولتی غیر انتفاعی می باشم و دوسال سابقه کار در شرکت بیمه دارم.میخاستم برای ادامه تحصیل به امریکا یا یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم.خواهشمندم بنده را در خصوص شرایط و ضوابط و هزینه ها راهنمایی نمایید.باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 190. فربد گفت:

  سلام دانشجو رشته پلیمر دانشگاه ازاد شیراز هستم 22 ساله.یک ترم دیگه تمام هستم
  معدل کلم 17.5
  آیلتس 7 دارم
  برای gre وتافل هم دارم میخونم زبانم کلا خوبه
  برنامه نویس مطلب بلد هستم
  برنامه نویسی c++ هم دارم یاد میگیرم
  2 تا مقاله isi دارم در رشته خودم
  نفر 1 معدل ورودی رشته خودم هم هستم
  شرایط بورس دارم به آمریکا؟؟

 191. ارش گفت:

  با سلام
  به نظر شما من با شرایط زیر امکان گرفتن فاند در رشته ی مهندسی پزشکی در یکی از دانشگاه امریکارو دارم
  کارشناسی مهندسی برق الکترونیک معدل 14.75 دانشگاه حکیم سبزوار
  کارشناسی ارشد معدل 17 (البته یک ترم دیگه ام دارم) دانشگاه ازاد قزوین
  زبانم زیاد خوب نیس ولی روش کار می کنم
  2 مقاله داخلی و 1 کنفرانس خارجی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 192. امیر گفت:

  سلام
  من مهندسی مکانیک خوندم ولی متاسفانه معدلم زیر 14 هستش.می خواستم بدونم تو آمریکا دانشگاهی هستش که برای فوق لیسانس شرط معدل نداشته باشه یا شرایط خاصی واسه امثال من داشته باشه؟؟
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.معدل در رتبه بندی دانشگاه تاثیر دارد و بدین معنا نیست که نمی توان برای اخذ پذیرش اقدام کرد

 193. مهدی کیانی گفت:

  سلام میخواستم بدونم با معدل 17دیپلم رشته تجربی میتونم تو دانشگاه های امریکا رشته دندانپزشکی بخونم؟ دیگه چه شرایطی لازم داره؟ معدل سالهای قبل هم مهمه یا نه؟ هزینش چقدره؟

 194. احسان گفت:

  سلام خسته نباشید من مدرک کارشناسی ارشد سازه از دانشگاه علم صنعت دارم با معدل 17 و مدرک کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران -عمران دانشکاه ازاد و کاردانی برق دانشگاه ازاد ونمره ایلس 7 دارم ایا میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و گذراندن امتحان GRE می باشید.

 195. م.گ گفت:

  با سلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری و رتبه دوم دانشکده هستم. مقاله هم دارم ولی isi ندارم. نمره زبانم تافل زیر 70 هست همسرم هم داری مدرک کارشناسی کشاورزی هست آیا میتونیم برای آمریکا اقدام کنیم؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 196. مهدی گفت:

  سلام من تمام شرایط مورد اول برای تحصیل در امریکا رو دارم یعنی معدل بالای 17 و مدرک زبان و مقاله اگه بخواسته باشم از این روش برای فوق لیسانس برم میشه از راه اول بورس شوم(رشته علوم ازمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز)

 197. مریم گفت:

  سلام
  من شهریور 94 با معدل 17.87 از دانشکده ی مدیریت دانشگاه تهران رشته مدیریت اجرایی فارغ التحصیل شدم. 3 تا مقاله isi دارم. آیلتس 7 overall و نمره ی 300 GRE . با این شرایط بعد از گرفتن توصیه نامه از 3 تا از اساتید دانشکده، شانسی برای بورسیه مقطع دکترا در رشته مدیریت را دارم؟ لازم به ذکر است که من لیسانسم غیر مرتبط (مترجمی زبان انگلیسی) از دانشگاه دولتی با معدل پایین (12) می باشد. آیا این برای من مشکل ساز است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *