تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

Study in America

از دلایل اصلی که دانشجویان بین المللی اقدام به تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور می نمایند می توان به سیستم آموزشی، امکانات رفاهی ایده آل، سطح بالای زندگی و همچنین تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا اشاره نمود.

مهاجرت تحصیلی یکی از سریع ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به آمریکا می باشد زیرا دانشجویان پس از سپری کردن دوره تحصیلی خود می توانند با پیدا کردن کار در آمریکا جهت اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند.

برای آشنایی از روش های اخذ ویزای کار، مقاله کار در آمریکا را دنبال نمایید.

شرایط ویژه ای که برای تحصیل در این کشور وجود دارد موجب گردیده، افراد بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باشند. جمعیتی که هم اکنون در کشور آمریکا زندگی می کنند حدود ۳۲۶ میلیون نفر بوده و از امکانات زندگی با سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزشی آمریکا

سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایند. بهره مندی از شرایط ایده آل برای زندگی و امکانات تحصیلی ویژه موجب شده همه ساله افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به آمریکا بوده و برخی نیز نسبت برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا اقدام نمایند.

سیستم آموزش و پرورش ایالات متحده دارای بسیاری از عوامل مثبت است و به این ترتیب به دانش آموزان اجازه می دهد تا پتانسیل کامل خود را کشف کنند. این امر به جذابیت آن می افزاید و ایالات متحده را به یکی از ایده آل ترین مقصد برای آموزش عالی تبدیل کرده است.

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در مقاطع دبستان و متوسطه با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف نمایند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

چنانچه متقاضیان قصد ورود به مدارس این کشور را داشته باشند، باید بدانند که سن ورود به دوره ابتدایی ۶ سالگی می باشد و پس از طی این مرحله دانش آموزان برای اینکه بتوانند تحصیل در آمریکا را ادامه دهند وارد مرحله secodary school می شوند.

دانش آموزانی که در مدارس کشور آمریکا تحصیل می نمایند باید به این نکته توجه داشته باشند که مرحله secodary school به دو قسمت middle school و high school تقسیم می شود و در انتهای این مرحله متقاضیان قادر خواهند مدرک دیپلم خود را دریافت نمایند. دانش آموزانی که متقاضی تحصیل در آمریکا هستند پس از اتمام تحصیلات در دوره متوسطه می توانند در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ثبت نام نمایند.

شروع سال تحصیلی در این کشور، ماه های آگوست یا سپتامبر و پایان آن در ماه های جون یا می می باشد. سال تحصیلی در آمریکا به دو یا سه ترم تقسیم می شود و سال های که دانشجویان تحصیلات خود را در ۲ ترم ادامه می دهند semesters گفته می شود. این درحالی است که سال های ۳ ترمه برای تحصیل در آمریکا به نام trimester  معرفی می شود. البته در برخی از مدارس کشور آمریکا ۴ ترم تحصیلی وجود دارد که در این حالت ترم تابستانی نیز محاسبه می شود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی آمریکا میسر است. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای نظیر خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در آمریکا به وجود آورده است.

جهت دریافت اطلاعات جمع از چگونگی تحصیل در این مقطع شما را به مطالعه ی مقاله تحصیل در دبستان و دبیرستان های آمریکا دعوت می نماییم.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در آمریکا، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده ایشان می باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت کشور آمریکا اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکای تبدیل شوند.

اخذ اقامت آمریکا تا چه میزان امکان پذیر می باشد؟ برای پاسخ به این سوال، مقاله اقامت آمریکا را مطالعه نمایید.

مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا آشنایی نسبت به زبان انگلیسی است چرا که کلیه رشته ها در این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمایند.

داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی شان مدرک دیپلم ایران می باشد، قادر خواهند بود با سپری کردن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور آمریکا وارد دانشگاه شوند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا، اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلبین می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور آمریکا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری نمایند.

مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

متقاضیان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

 • افرادی با سوابق تحصیلی عالی
 • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از پنج سال است.
دسته اول

بدیهی است دسته اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب) قادر خواهند بود جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان از شانس بالایی برای اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور برخوردار می باشند.

دسته دوم

دسته دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های آمریکا می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد آمریکا را دارند، باید در نظر داشته باشند که این دوره تحصیلی حدود ۲ سال به طول خواهد انجامید.

مقطع دکتری

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را برای برخورداری از امکانات آموزشی دارند باید در نظر داشته باشند که یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه مدرک فوق لیسانس است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر با هدف تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند در خصوص مقطع دکتری باید زمان بیشتری را صرف کنند و باید توجه داشت که این مدت ممکن است به ۴ یا ۵ سال نیز افزایش پیدا کند.

در دو سال نخست که دانشجویان با قصد تحصیل در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند شرکت در کلاس ها و سمینارها الزامی است. پس از این زمان متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید به تحقیق و پژوهش پرداخته و پایان نامه معتبری را ارائه دهند.

تحصیل در آمریکا

متقاضیان تحصیل در آمریکا باید نسبت به هزینه تحصیل نیز توجه کافی داشته باشند. هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشتر بوده و این امر موجب شده اغلب متقاضیان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشند. البته برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه رزومه خوب و کسب معدل بالا در مقاطع قبل به همراه ارائه نمرات خوب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

از دیگر شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه، مقالات ISI و آشنایی با زبان در سطح بالا است. اخذ بورسیه تحصیلی موجب می شود متقاضیان تحصیل در آمریکا علاوه بر هزینه زندگی بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل را بپردازند.

دانشگاه های آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در جهان با بیش از ۴۵۰۰ موسسه است. دانشگاه ها به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند، که دو نوع اصلی وجود دارد:

 • کالج های عمومی: مؤسسات بزرگ و دولتی که هزینه های تحصیلی پایین تر دارند و همچنین دانشجویان بیشتری دارند. دانشجویان بین المللی هزینه های بالاتری را پرداخت خواهند کرد.
 • کالج های خصوصی: دانشگاه های کوچکتر که از کمک های خصوصی، هزینه های تحصیل و کمک های مالی تامین می شوند.

سه تا از برترین دانشگاه های جهان از نگاه سایت QS در کشور آمریکا واقع شده اند.

رتبه در QSدانشگاه
۱Massachusetts Institute of Technology
2Stanford University
3Harvard University
4California Institute of Technology
9University of Chicago

برای انتخاب دانشگاه مناسب در کشور آمریکا، می بایست شرایط هر دانشگاه را مورد بررسی قرار داد. گروه تحریریه آریاناپارس در مقاله دانشگاه های آمریکا، کم هزینه و بهترین دانشگاه های این کشور را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است.

مزایای تحصیل در آمریکا

تحصیل در خارج از کشور یک تجربه شگفت انگیز است که باعث می شود طرز فکر شما تغییر کند و به شما امکان دهد تا به عنوان یک فرد رشد کنید. آمریکا با توجه به کیفیت آموزش و فرصت های شگرف، یک مقصد بسیار محبوب دانشجویی است.

از همین چهار مزیت تحصیل در آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم:

برنامه هایی متناسب با نیاز دانشجویان

ایالات متحده در مقایسه با هر کشور دیگری در جهان طیف بسیار متنوعی از گزینه های آموزش عالی را ارائه می دهد. با چنین گزینه های گسترده ای برای فرصت های یادگیری، مهم نیست که توانایی یا جاه طلبی های دانشجویان چه باشد، یک دوره عالی برای شما برگزار می شود. بسیاری از دانشگاه ها تعدادی از دوره های خود را برای دانشجویان بین المللی نیز اختصاص می دهند.

چشم انداز شغلی

مدرک بین المللی طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را باز می کند و مدرک دانشگاه های معتبر این دامنه را گسترده تر می کند.  به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، آمریکا یک بازار مهم برای تجارت بین المللی در تعدادی از بخش ها از جمله امور مالی، فناوری و تولید است.  

در نتیجه، کارفرمایان همیشه به دنبال استخدام افرادی برای تیم های خود هستند که با برخورد با جامعه و فرهنگ آمریکا آشنا هستند. حتی اگر شما فقط مدت کوتاهی مشغول به تحصیل در آمریکا باشید، تجربه ای که در این مدت بدست می آورید، برای هر شرکتی که به دنبال انجام تجارت در ایالات متحده است، ارزشمند می باشد.

پیشرو در تحقیقات

اکثر اساتید دانشگاه های آمریکا سابقه عالی تحقیق و سالها تجربه در صنعت و دانشگاه را دارند. اساتید از معرفی رویکردهای جدید در زمینه روش های تدریس و تحقیق لذت می برند و همواره دانشجویان خود را ترغیب می کنند تا بهترین های خود را به نمایش بگذارند. از طریق جلسات چالش برانگیز، دانشجویان اعتماد به نفس بی شماری کسب می نمایند و توانایی ایجاد سازماندهی و ارائه استدلال ها بدون ترس را ارائه می دهند.

سالانه دانشجویانی زیادی پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های آمریکا راه موفقیت را طی می نمایند. برای آشنایی با مهاجرین موفق در این کشور به مقاله مهاجرت به آمریکا مراجعه نمایید.

احساس دوری نخواهید کرد.

آمریکا بزرگترین جمعیت بین المللی دانشجویی در جهان را با بیش از ۸۰۰۰۰۰ دانش آموز از گوشه و کنار کره زمین دارا می باشد. این امر باعث می شود تحصیل در یک دانشگاه آمریکایی یک تجربه واقعاً جهانی باشد، زیرا شما با دانشجویان با فرهنگ ها و پیشینه های مختلف دیدار و تعامل می کنید.

برای آشنایی با شرایط زندگی در آمریکا مقاله زندگی در آمریکا را مطالعه فرمایید.

معایب تحصیل در آمریکا

علی رغم مزایای عنوان شده، هر کشوری نیز دارای معایب منحصر به فرد خود است. بنابراین، قبل از نهایی شدن پذیرش در مراکز آموزشی آمریکا، درک و وزن جوانب مثبت و منفی کاملاً مهم است. فقط وقتی این کار صورت می گیرد، قادر خواهید بود بر اساس دلیل، تصمیم منطقی بگیرید.

معایب تحصیل در آمریکا

در ادامه به مهم ترین معایب تحصیل در آمریکا اشاره خواهیم کرد.

آزمون های ورودی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند برای اینکه در رشته ای خاص تحصیلات خود را ادامه دهند باید ابتدا در آزمون های همچون GRE و یا GMAT شرکت نمایند. البته این آزمون ها تنها در خصوص رشته های همچون مدیریت و مهندسی و کسب و کار برگزار می شود و متقاضیان تحصیل در رشته حقوق باید در آزمون LSAT شرکت کنند. دانشجویانی که موفق به اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا شوند باید پایان نامه مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه دهند تا مدرک کارشناسی ارشد برای آن ها صادر شود.

آزمون SAT یکی از آزمون های ورودی برای دانشجویان دوره کارشناسی در آمریکا می باشد. در حال حاضر بیش از نیمی از دانشگاه های کشور آمریکا، قبولی در آزمون SAT را لازمه اخذ پذیرش می دانند.

هزینه های بالای تحصیل

آمریکا از جمله کشورهایی می باشد که تحصیلات مستلزم پرداخت هزینه می باشد. در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان، افراد برای تحصیل در آمریکا هزینه های بیشتری را پرداخت می نمایند. هزینه های یک سال زندگی و تحصیل در آمریکا به طور میانگین بین ۳۵ تا ۴۰ هزار دلار تخمین زده می شود.

جهت اطلاع از هزینه های تحصیل در آمریکا این مقاله را مطالعه نمایید: هزینه های تحصیل در آمریکا

حق کار و هزینه های تحصیل در آمریکا

دانشجویان بین المللی مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فر، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه های زندگی

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های زندگی برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه می باشد.

موردهزینه های ماهیانه
محل اقامت۴۰۰ دلار
مواد غذایی (وعده های غذایی خانگی)۱۵۰ دلار
کارت های تماس بین المللی۱۵ دلار
اینترنت خانگی۱۵ دلار
تلفن همراه۵۰ دلار
وعده های غذایی رستوران۷۵ دلار
سرگرمی۱۰۰ دلار
خرید کردن۱۰۰ دلار

هزینه های تحصیل

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آمریکا ملزم به پرداخت هزینه می باشند. در جدول ذیل هزینه های تحصیل در تمام مقاطع آمریکا درج شده است.

دوره تحصیلیهزینه های تحصیل
دوره دبیرستان۱۵ تا ۲۰ هزار دلار
دوره کارشناسی۲۰ تا ۲۵ هزار دلار
دوره های کارشناسی ارشد۱۶ تا ۲۱ هزار دلار

البته این مبلغ شامل دانشگاه های با رتبه علمی ۱ تا ۱۰ آمریکا نمی شود ولیکن دانشگاه های رتبه ۱۰ تا ۱۰۰ آمریکا هم جزء برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. لازم به ذکر هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیل متفاوت می باشد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

روند اقدام برای تحصیل در آمریکا با انتخاب دانشگاه یا مدرسه مورد نظر و آمادگی مدارک برای اخذ پذیرش شروع می شود. متقاضیان تحصیل در آمریکا در ابتدا می بایست با توجه به میزان بودجه مورد نظر و رشته تحصیلی، لیستی از مراکز ممکن را تهیه و تنظیم نمایند. با توجه به بازه های Deadline هر مرکز آموزشی، مدارک مورد نظر را در اختیار دارالترجمه برای ترجمه و تاییدات قرار دهید.

در ادامه این بخش مرحله پذیرش و آمادگی ویزا جهت ورود به کشور آمریکا را مورد بررسی و تحلیل قرار داده ایم.

مرحله اول: پذیرش

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا با فراهم آوردن مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، ریز نمرات، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه قادر خواهند بود به این مهم دست پیدا کنند. بازه زمانی معمول برای دریافت پذیرش بین ۱ تا ۳ ماه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که برای ورود به برخی رشته های تحصیلی آزمون ورودی احتیاج می باشد.

لازم بذکر است که هر مرکز آموزشی در آمریکا مدارک متفاوتی برای اعطای پذیرش در نظر می گیرد و مدارک عنوان شده از معمول ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی قلمداد می شود.

برخی از دانشگاه های کشور آمریکا برای اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی هزینه یک ترم دانشگاه را از دانشجویان طلب می نمایند. از همین رو دانشجویان با پرداخت هزینه های عنوان شده قادر خواهند بود شانس خود را برای اخذ نامه I-20 افزایش دهند.

مرحله دوم: آمادگی ویزا

روند ویزا در حال حاضر به صورت معمول بین ۲ تا چندین ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر حساب بانکی، نامه پذیرش (۲۰-I) به همراه مدارکی که نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا می باشد.

روند اقدام برای ویزای آمریکا بدین صورت می باشد که دانشجویان در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا، برای تعیین وقت مصاحبه اقدام می نمایند. در روز مقرر شده به همراه مدارک عنوان شده برای مراجعه به سفارت راهی کشور ثالث می شوند.

پس از انجام مصاحبه سه جواب احتمالی پیش روی درخواست کنندگان وجود خواهد داشت.

 1. برگه صورتی: این حالت به ندرت اتفاق می افتد. در این حالت درخواست کننده در همان روز از اخذ ویزای تحصیلی مطمئن می شود.
 2. برگه سفید: برخی از پرونده بعد از انجام مصاحبه با جواب منفی روبرو می شوند.
 3. برگه زرد: احتمال اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا برای این گروه ۷۰ در صد می باشد. در این حالت مصاحبه شونده باید به وسیله شماره ثبت شده بر روی برگه و یا کد DS 160 پروسه FBI CHECK خود را پیگیری نماید.

امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در سال ۲۰۲۰

تحصیل در دانشگاه های سطح جهانی رویای هر دانشجویی است.ایالات متحده مقصد برتر برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان از این حیث است.  هر دانشجوی بین المللی که مایل به تحصیل در آمریکا است، می بایست برای ویزای دانشجویی اقدام نماید.

در این بخش دلایل عدم پذیرش ویزای تحصیلی را برای شما بیان خواهیم کرد. 

 1. تمکن مالی نا مناسب
 2. عدم اثبات به بازگشت
 3. ارائه اسناد اشتباه یا غیر واقعی
 4. عدم آمادگی در روز مصاحبه

لازم بذکر است که ویزای تحصیلی آمریکا به عنوان یکی از روش های ورود به این کشور می باشد. در حال حاضر با توجه به بن هایی که ترامپ برای ایرانیان در نظر گرفته است، کشورهای جایگزین مثل انگلستان و کانادا به دانشجویان علاقه مند به تحصیل پیشنهاد می شود.

برای اطلاع از شرایط موجود به مقاله تحصیل در کانادا و تحصیل در انگلستان مراجعه فرمایید.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

1,431 پاسخ به “تحصیل در آمریکا”

 1. آریا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم که آیا با کارشناسی زیست شناسی دانشگاه تهران میشه از یکی از دانشگاههای آمریکا برای پزشکی پذیرش گرفت یا خیر؟

  • ariana گفت:

   سلام
   باید در خود کشور آمریکا لیسانس علوم پایه را گرفته باشید تا بتوانید در دوره های پزشکی این کشور مشغول به تحصیل شوید

 2. سینا گفت:

  با سلام من مدرک کاردانی ناپیوسته از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 13/17 الان هم ترم دوم رشته مدیریت بیمه هستم و شرایطه معدلم هم رو به بهبود است در چه صورتی می تونم بورسیه داشته باشم این را هم بگویم که خودم مدتی برای تحصیل در آمریکا بودم اما با توجه به شرایطی فعلا به ایران باز گشتم

  • ariana گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما اصلا شانسی برای بورسیه را ندارید و برای پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا هم شانس پائینی دارید

 3. آریانا گفت:

  سلام من دیپلم کامپیوتر فنی و حرفه ای دارم اما تغغیر رشته دادم و پیش دانشگاهی تجربی گرفتم میخواستم ببینم میتونم در یکی از دانشگاه های آمریکا دندان پزشکی بخوانم ؟ مشگل و محدودیت مالی ندارم فقط کمی نگران دیپلم هستم که تجربی نیست ممنون میشم چواب بدید

  • ariana گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در کشور آمریکا را دارید فقط در ابتدا باید لیسانس علوم پایه را کسب کنید و پس از آن وارد دوره پزشکی شوید

 4. محسن گفت:

  سلام من فارغ التحصیل عمران از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 15.66 هستم می خواستم بدانم امکان بورس گرفتن در گرایش مهندسی محیط زیست رشته عمران را از دانشگاه های آمریکا دارم ؟

  • ariana گفت:

   سلام
   در مقطع کارشناسی ارشد به افراد بورسیه تعلق نمی گیرد ولی در مقطع دکترا با داشتن مدارکی چون مدرک زبان،مقاله ISI و معدل بالای 17 این شانس را دارید.در کشور آمریکا برای اخذ بورسیه نیازمند نمره ی GRE یا GMAT می باشید

 5. حامد گفت:

  سلام
  من 29 سالمه ديپلم حسابداری و پيش دانشگاهی انسانی دارم ترم آخر کارشناسی حقوق دانشگاه علمی کاربردی هستم.
  اول ميخواستم بدونم مدرک علمی کاربردی مورد تاييد دانشگاههای آمريکا هست يا نه؟
  دوم اينکه منظور از کار دانشجويي که تو سايت در موردش گفته شده بود اينه که خود شخص پيگير کار ميشه يا دانشگاه يا موسسه بهش کار پيشنهاد ميده ؟
  تشکر

  • ariana گفت:

   با سلام
   مدرک شما مورد تائید دانشگاه های کشور آمریکا می باشد ولی از شانس پائینی برخوردار می باشید.کار دانشگاهی در کشور آمریکا داخل خود دانشگاه می باشد و دانشگاه شما را در راستای این امر یاری می کند

 6. Jalil گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی با معدل 17 دارم و در حال حاضر سرباز هستم، آیا میتونم در رشته پزشکی در آمریکا تحصیل کنم؟مدرک زبان ندارم بعلاوه عموم در یکی از ایالت های آمریکا پزشک و مشغول کار هستند

  • ariana گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان می باشید . در صورت داشتن مدرک زبان شانس بالایی برای این امر دارید ولی در ابتدا باید یک مدرک لیسانس علوم پایه داشته باشید.

 7. سلام. خسته نباشید
  من لیسانس نرم افزار با معدل 17.5 و آیلتس با نمره 7 دارم مقاله هم دارم
  میتونم واسه فوق لیسانس بورسیه بگیرم؟
  و برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا چه مدارکی لازمه؟و گرفتن ویزا چقدر طول می کشه؟

  • ariana گفت:

   با سلام
   در مقطع فوق لیسانس شانسی برای اخذ بورسیه ندارید.برای ویزای دانشجویی نیازمند مدرک زبان و مدرک کارشناسی خود می باشید.

 8. مسعود گفت:

  با سلام وخسته نباشید.من پزشک عمومی هستم.جدیدا فارغ التحصیل شدم.دارم برای امتحانای usmle امریکا خودما اماده میکنم.بهترین وسریعترین راهی که میتونم تا 4-5 سال دیگه green cart امریکا را بگیرم چیست؟

  • ariana گفت:

   سلام
   اگر شما به مدت 3 تا 4 سال در کشور آمریکا کار کنید می توانید اقامت این کشور را کسب کنید.

 9. s123 گفت:

  سلام
  دانشگاهی در امریکا هست که دوره دکتری کامپیوتر -3 ساله research ارانه بدهد؟
  ممنون

 10. غزاله گفت:

  سلام من 18 سالمه و معدل دیپلمم 19 و 60 هستش و یک مقاله هم دارم و مدرک تافلمم تا امسال میگیرم حال میخوام بدونم آیا میتونم برای دوره ی لیسانس از آمریکا بورسیه بگیرم؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   متاسفانه برای مفطع کارشناسی به شما بورسیه نعلق نمی گیرد. می توانید برای کشورهایی که تحصیلات رایگان دارند اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *