شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا بواسطه قدمت دانشگاه های ممتاز در سیستم تحصیلی و همچنین امکانات بسیار ویژه ای که کشور آمریکا در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل قرار می دهد، همواره کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبر علمی و همه افرادی که متقاضی مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت آمریکا هستند، بوده است.

دانشگاه ها و مراکز آموزشی آمریکا سرآمد دانشگاه های برتر دنیا هستند و تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند. نظام آموزشی آمریکا با دوره کارشناسی ۴ ساله، دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله و دوره دکترای ۳ تا ۵ ساله همراه است.

شرایط ویژه ای که برای تحصیل در این کشور وجود دارد موجب گردیده، افراد بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باشند. جمعیتی که هم اکنون در کشور آمریکا زندگی می کنند حدود ۳۲۶ میلیون نفر بوده و از امکانات زندگی با سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. بهره مندی از شرایط ایده آل برای زندگی و امکانات تحصیلی ویژه موجب شده همه ساله افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به آمریکا بوده و برخی نیز نسبت برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا اقدام نمایند.

دانشگاه های  آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در جهان با بیش از ۴۵۰۰ موسسه است. دانشگاه ها به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند، که دو نوع اصلی وجود دارد:

 • کالج های عمومی: مؤسسات بزرگ و دولتی که هزینه های تحصیلی پایین تر دارند و همچنین دانشجویان بیشتری دارند. دانشجویان بین المللی هزینه های بالاتری را پرداخت خواهند کرد.
 • کالج های خصوصی: دانشگاه های کوچکتر که از کمک های خصوصی، هزینه های تحصیل و کمک های مالی تامین می شوند.

پنج دانشگاه برتر جهان موسسات آمریکایی هستند . این شامل:

 • ۱st – Massachusetts Institute of Technology (MIT)
 • ۲nd – Stanford University
 • ۳rd – Harvard University
 • ۴th – California Institute of Technology (Caltech)
 • ۹th – University of Chicago

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در مقاطع دبستان و متوسطه با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف نمایند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

چنانچه متقاضیان قصد ورود به مدارس این کشور را داشته باشند باید بدانند که سن ورود به دوره ابتدایی ۶ سالگی بوده و پس از طی این مرحله دانش آموزان برای اینکه بتوانند تحصیل در آمریکا را ادامه دهند وارد مرحله secodary school می شوند.

دانش آموزانی که در مدارس کشور آمریکا تحصیل می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که مرحله secodary school به دو قسمت middle school و high school تقسیم شده و در انتهای این مرحله متقاضیان می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. دانش آموزانی که متقاضی تحصیل در آمریکا هستند پس از اتمام تحصیلات در دوره متوسطه می توانند در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ثبت نام کنند.

شروع سال تحصیلی در این کشور، ماه های آگوست یا سپتامبر و پایان آن در ماه های جون یا می می باشد. سال تحصیلی در آمریکا به دو یا سه ترم تقسیم شده و سال های که دانشجویان تحصیلات خود را در ۲ ترم ادامه می دهند semesters گفته می شود. این درحالی است که سال های ۳ ترمه برای تحصیل در آمریکا به نام trimester  معرفی می شود. البته در برخی از مدارس کشور آمریکا ۴ ترم تحصیلی وجود دارد که در این حالت ترم تابستانی نیز محاسبه می شود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی آمریکا میسر است. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای نظیر خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در آمریکا به وجود آورده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار آمریکا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. درآمد قشر تحصیل کرده در این کشور به میزان ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار به صورت ماهیانه می باشد. صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در آمریکا، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده ایشان می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت کشور آمریکا اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکای تبدیل شوند.

نکته دیگر این است که یک شهروند آمریکایی می تواند جهت دریافت اقامت آمریکا برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

مقطع کارشناسی

متقاضیان ابتدا باید مقطع تحصیلی خود را مشخص کرده و سپس با توجه به مقطع مورد نظر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه معتبری در کشور آمریکا کنند. تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا آشنایی نسبت به زبان انگلیسی است چرا که کلیه رشته ها در این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمایند.

داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی شان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور آمریکا وارد دانشگاه شوند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا، اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلبین می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور آمریکا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

 • افرادی با سوابق تحصیلی عالی
 • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از پنج سال است.

دسته اول

بدیهی است دسته اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام نمایند. این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی آمریکا حتی‌الامکان دریافت هزینه های زندگی علاوه بر هزینه های تحصیلی خود را از دانشگاه های آمریکا دارا می باشند.

دسته دوم

دسته دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های آمریکا می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند و مقطع فوق لیسانس را انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که این دوره تحصیلی حدود ۲ سال به طول خواهد انجامید. البته متقاضیان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا می توانند این دوره را در امتداد رشته مقطع لیسانس خود ادامه دهند. ارائه مدرک لیسانس از جمله موارد الزامی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا به شمار می رود.

آزمون GRE و یا GMAT

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند برای اینکه در رشته ای خاص تحصیلات خود را ادامه دهند باید ابتدا در آزمون های همچون GRE و یا GMAT شرکت نمایند. البته این آزمون ها تنها در خصوص رشته های همچون مدیریت و مهندسی و کسب و کار برگزار می شود و متقاضیان تحصیل در رشته حقوق باید در آزمون LSAT شرکت کنند. دانشجویانی که موفق به اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا شوند باید پایان نامه مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه دهند تا مدرک کارشناسی ارشد برای آن ها صادر شود.

مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را برای برخورداری از امکانات آموزشی دارند باید در نظر داشته باشند که می توانند رشته تحصیلی دوره فوق لیسانس خود را در این مقطع ادامه دهند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه مدرک فوق لیسانس است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر با هدف تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند در خصوص مقطع دکتری باید زمان بیشتری را صرف کنند و باید توجه داشت که این مدت ممکن است به ۴ یا ۵ سال نیز افزایش پیدا کند.

در دو سال نخست که دانشجویان با قصد تحصیل در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند شرکت در کلاس ها و سمینارها الزامی است. پس از این زمان متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید به تحقیق و پژوهش پرداخته و پایان نامه معتبری را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل در آمریکا باید نسبت به هزینه تحصیل نیز توجه کافی داشته باشند. هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشتر بوده و این امر موجب شده اغلب متقاضیان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشند. البته برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه رزومه خوب و کسب معدل بالا در مقاطع قبل به همراه ارائه نمرات خوب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

تحصیل در آمریکا

از دیگر شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه، مقالات ISI و آشنایی با زبان در سطح بالا است. اخذ بورسیه تحصیلی موجب می شود متقاضیان تحصیل در آمریکا علاوه بر هزینه زندگی بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل را بپردازند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز دشواری های مختص به خود را داشته و چنانچه متقاضیان از شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند می توانند از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش دریافت کنند.

حق کار و هزینه های تحصیل در آمریکا

دانشجویان بین المللی مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل را در یک سال پوشش دهند. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فر، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

 • هزینه های تحصیل

هزینه های دانشگاه های آمریکا نیز بصورت میانگین سالیانه ۱۸ تا ۱۵ هزار دلار می باشند، البته این مبلغ شامل دانشگاه های با رتبه علمی ۱ تا ۱۰ آمریکا نمی شود ولیکن دانشگاه های رتبه ۱۰ تا ۱۰۰ آمریکا هم جزء برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. لازم به ذکر هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیل متفاوت می باشد.

 • هزینه های زندگی

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های زندگی برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در آمریکا می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا

روند اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا را می توان به دو بخش پذیرش و ویزا تقسیم بندی کرد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا با فراهم آوردن مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، ریز نمرات، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه می توانند به این مهم دست پیدا کنند. بازه زمانی معمول برای دریافت پذیرش بین ۱ تا ۳ ماه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که برای ورود به برخی رشته های تحصیلی آزمون ورودی احتیاج می باشد.

روند ویزا در حال حاضر به صورت معمول بین ۲ تا چندین ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر حساب بانکی، نامه پذیرش (۲۰-I) به همراه مدارکی که نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

1,337 پاسخ به “تحصیل در آمریکا”

 1. ف.ف گفت:

  سلام
  من دانشجوي علوم آزمايشگاهي دانشگاه ازاد تهران هستم ميخواستم بدونم امكان ادامه تحصيل در اين رشته در خارج از كشور چطوري هست ؟ آيا در خارج از كشور مقطع دكتري حرفه اي براي اين رشته وجود داره ؟ و اين كه اگه وجود داره اون مدرك تو ايران هم به اندازه همون مدرك دكتري حرفه اي معتبر هست كه با اون مدرك تو ايران مجوز زدن آزمايشگاه طبي رو داشته باشم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمام مدارکی که بخواهد از ایران به کشور دیگری و یا از کشور دیگری به ایران اجازه کار داشته باشد باید مورد ارزیابی کشور مقصد و مورد تایید آن قرار گیرد . این رشته در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد و دانشجویان ایران با داشتن ضوابط مشخص برای ادامه تحصیل میتوانند اقدام کنند

 2. mhds گفت:

  با سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس عمران دارم و شهریور ۲سال میشود از اتمامش. و علاقه ای نه به رشته عمران و نه ادامه دادن درش دارم.
  خواستم بدونم اگر بخواهم برای رشته بازیگری و تئاتر در اروپا یا امریکا اقدام کنم باید از مقطع لیسانس شروع کنم؟
  اگر بله ، چگونه و از کجا باید اقدام کرد و چه چیزهایی مورد نیاز می باشد.
  اگر ارشد میشود ادامه داد آیا امکان دارد که بطور آزاد نباشد یا به روشی بورس شد و هزینه ها کاهش داده شود!
  در حال حاضر هم در حال آمادگی برای تافل هستم.

  ممنون از پاسخگویی شما.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه برای مقطع phd میباشد.
   شرایطی مانند سن، سطح زبان و… تاثیرگذار میباشد که باید بطور دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه به شما پیشنهاد شود. رشته های هنر معمولا دارای آزمون ورودی میباشند که به رشته و دانشگاهی که انتخاب میشوند بستگی دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 3. مسعود گفت:

  سلام خسته نباشید
  من مجتمع اموزش عالی می خونم معدلم حدود 15.50 هست می تونم برای ارشد بورس بشم و اینکه 5 تا مقاله هم دارم اگه میشه یکم توضیح بدین ممنون

 4. Adan گفت:

  معدل ١٦/٩٧ براى كارشناسى با توجه به شرايط زبان و غيره قابل قبول هست يا حتما بالاى ١٧ الف حساب ميشه

  • آریانا پارس گفت:

   بستگی به دانشگاه و کشور مورد نظر داره . معمولا دانشگاه های تاپ با رنکینگ بالا معدل های الف را مد نظر دارند

 5. Adan گفت:

  با مدرك كارشناسى عمران از دانشگاه ازاد و معدل ١٧ براى ارشد عمران امريكا بايد gre و ielts و مدارك را تا چه زمانى ارسال كرد ؟ يكسال تا دوستل پذيرش توسط دانشگاه طولخواهد كشيد؟

 6. Adan گفت:

  سلام
  من كارشناسى عمران در دانشگاه ازاد تهران خواندم براى دندانپزشكى امريكا ميتونم اقدام كنم يا به خاطر ليسانس داشتنم ايراد ميگيرن ؟
  واينكه
  براى چهارسال علوم پايه اى كه فرموديد بايد بخونيم براى پزشكى بايد ازمون ورودى بديم يا بايد تجربى در ايران خوانده باشيم يا براى همه امكانش هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   4سال در مقطع لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه باید بگذرانید. بعد از گذراندن این دوره تحصیلی با موفقیت میتوانید برای پزشکی اقدام کنید. خیر ازمون جداگانه ای ندارد.

 7. مهاجر گفت:

  سلام این سوال رو قبلا پرسیدم اما می خواستم کاملتر متوجه بشم من با 25 سال سن مدرک لیسانس پرستاری با معدل 19 از دانشگاه آزاد سنندج دارم و تافلم 90 هست آیا شانس زیادی دارم که با این شرایط بورسیه تحصیلی فوق لیسانس یا مستقیم به دکترا رایگان یا خیلی ارزان از یکی دانشگاه های خوب ترکیه، اروپا یا آمریکا بگیرم ؟ فقط می خواستم بدونم هیچ شانسی دارم شانسم زیاده یا کم؟ ممنون

 8. Kamyab گفت:

  سلام و عرض ادب .خسته نباشید
  من یک پسر بچه ۱۷ ساله هستم
  که در سال چهارم دبستان به المپیاد علوم و ریاضی رفتم و نمره ۲ را از میان ۱۰۰ نفر اوردم که مادرم مرا نفرستاد بخاطر نداشتن پول کافی الان هم من اینجوری هستم در درس هایی مانند زبان خارجه لایه کتاب هم باز نکنم نمره ۱۷ رو میگیرم حافظه قوی دارم رشتم کامپیوتر هستش که مشغول به بازی سازی یا برنامه نویسی و یا هک هستم گفتم بدانم میتوانم هنوز هم به دبیرستان در امریکا بروم؟سال اخرم است ولی من اگر سه سال دبیرستان را باز بخوانم مشکلی ندارم من معدلم از ۱۷ و ۱۸ به پایین نمیاید میتوانم با رشته ای که دارم به امریکا مهاجرت کنم و ادامه تحصیل بدهم؟فقط مشکل من پدر و مادرم است که نمیتوانم از ان ها دور باشم و هرگز اجازه رفتن به کشور خارجی را به من نمیدهند که مسئله ای نیس راضیشان میکنم میتوانم بورسیه بگیرم البته الانم بورسیه علوی به من تعلق گرفته است ولی حیف نمیدانم چجور بورسیه ای است من با شما تماس خواهم گرفت و اگر میشود جواب من را زود تر بدهید بی زحمت بسیار کنجکاو هستم

 9. میلاد گفت:

  سلام.من میخواستم بدون آیامیشودبرادکترا حقوق بورس گرفت وبه آمریکا مهاجرت کرد؟چ شرایطی داره وبایدچیکارکرد.لطفاکمکم کنید باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه معمولا برای مقطع دکترا میباشد. برای این مقطع نیازمند رزومه قوی میباشید، این رزومه شامل رزومه خارجی( سطح زبان، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی ….) و رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، نمرات، معدل و…) میباشد. حداقل ایلتس 7 مورد نیاز است. باید شرایطتان واضح تر بررسی شود تا گزینه ی مناسب شرایطتان پیشنهاد شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 10. Narges گفت:

  سلام من 15 ساله هستم و دارم وارد پایه دهم میشم. معدل سال گذشتم (هشتم) و ترم اول امسالم بالای 19 هستش. میتونم در آمریکا ادامه تحصیل بدم؟
  و اینکه من اتباع هستم. و زبانم هم خوبه. ممنون میشم زودتر جواب بدین.

 11. fateme گفت:

  سلام وقت بخير گفتين كه بعد از دوره ٤ساله ليسانس بايد ازمون ورودي بديم
  اين ازمون به اندازه ي كنكور خودمون سخته يا اسونتر ميشه قبول شد
  اگه توضيح بدين ممنون ميشم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   قبل از تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و… نیازمند گذراندن لیسانس 4ساله در یکی از رشته های علوم پایه میباشید. در هر دانشگاهی بعد از گذراندن هر ترم بطور معمول ازمون هایی گرفته میشود که باتوجه به همان دوره های گذرانده شده میباشد. و بعد از گذراندن این 4 سال لیسانس میتوانید در رشته های مذکور اقدام کنید.

 12. جواد گفت:

  سلام من لیسانس الکترونیک دارم که معدلم 14هست از دانشگاه دولتی ایا میتونم تو دانشگاه آمریکا بورسیه شوم

 13. fatemei گفت:

  سلام مرسي ازجوابتون
  دوره ي٤ساله ليسانسي كه ميگيد بايد ايران خونده باشيم يا امريكا؟ اگه جوابتون امريكاست راهي هست كه باشرايطي كه من دارم بتونم پذيرش بشم و بعد٤سال پزشكي بخونم؟
  واينكه گفتين ٩سال زمان ميبره براي ٤سال ليسانس با پزشكيه؟
  خيلي خيلي ممنونم

 14. nazli گفت:

  سلام شماتو يكي از كامنتا گفتين كه براي ورود به دانشگاه پزشكي با ديپلم،بايد مدرك زبان و دانشگاه ورودي قبول بشي
  منظورتون همين كنكور خودمونه؟؟ يني كسي ايران رتبه ي پزشكي سراسري بياره ميتونه امريكا ادامه بده؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی در امریکا، نیاز است شما (در امریکا) دوره 4ساله لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه را بگذرانید. بعد از گذراندن آن دوره میتوانید در رشته پزشکی اقدام کنید.

 15. فرزاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده مدرک بیوتکنولوژی پزشکی(ارشد) با معدل 18 دارم
  آیا میتوان با این شرایط در مقطع دکترا به صورت رایگان تحصیل کرد؟؟؟

  و یکی از دوستانم دارای مدرک لیسانس میکروبیولوژی با معدل17هست آیا میتواند در رشته پزشکی ادامه دهد و هزینه؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در ابتدا باید مدرکتان رجیستر شود. این رجیستر شدن با ازمون همراه است. برای مقطع PHD نیازمند حداقل ایلتس 7 میباشید.
   و شرایط برای دوست شما، در رشته پزشکی محدودیت سنی وجود دارد.
   شرایطتان باید دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه که مناسب شرایط شما میباشد پیشنهاد شود.

 16. fateme گفت:

  سلام وقتتون بخير
  من ١٩سالمه و كمي زبان بلدم و دارم ميخونم
  دوسال كنكور تجربي دادم ولي نتونستم پزشكي بيارم و امسالم قراره كنكور بدم كه اميدوارم امسال بتونم موفق بشم
  اما امسال تصميمم اينه كه خارج از كشور و در امريكا تحصيل كنم يه سوالي كه داشتم و خيلي برام واجبه ك بدونم اينه كه اگه من بتونم توكنكور رتبه ي خوب و درحد پزشكي بيارم راهي هست كه بدون ورود به دانشگاه بااين رتبه بتونم تو امريكا بخونم؟يني راهي هست كه بشه خودمو معرفي كنم كه فلان رتبرو اوردم اما ميخوام امريكا تحصيل كنم
  خيلي واجبه برام ممنون ميشم سريعتر حواب بدين

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رتبه در پذیرش تاثیر زیادی ندارد. در امریکا و کانادا در ابتدا لازم است که لیسانس علوم پایه گذرانده شود بمدت 4 سال بعد از موفقیت در آن دوره میتوانید برای پزشکی اقدام کنید.که در کل حدود 9سال زمان میبرد. کشور دیگری که میتوان پیشنهاد کرد کشور چک می باشد. که طول دوره قبل از پزشکی( pre-medical) حدود 6-9 ماه میباشد، و بعد از موفقیت در آن دوره میتوانید برای پزشکی اقدام کنید.

 17. مهدی گفت:

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم من الان 17 سالمه و تا زمانی که دیپلم ریاضی ام رو بگیرم یک مدرک ایلتس یا تافل با نمره خوب میگیرم ولی نمیخوام برای لیسانس اینجا ادامه بدم یعنی در واقع میخواستم برای همین زبان بتونم برم امریکا و اونجا ادامه بدم حالا به نظر شما من میتونم با همین دو تا مدرک ایلتس با تافل و با دیپلم ریاضیم بتونم ویزا بگیرم و برم .چگونه؟میشه توضح بدید؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع لیسانس نیازمنده ایلتس حداقل 6 میباشید. و با توجه به شرایطی که اعلام کردید امکانش هست. باید شرایط واضح تر بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما درارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 18. مهدی گفت:

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم من اگه فقط دیپلم داشته باشم و یک مدرک ایلتس یا تافل هم داشته باشم میتونم توسط همین دو تا مدرک برای ادامه دادن زبان به امریکا بروم چگونه؟ میشه توضیح دهید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای امریکا در حال حاضر فقط از طریق تحصیلی(مقاطع دانشگاهی) میتوان اقدام کرد.
   برای دوره لیسانس حداقل ایلتس 6 مورد نیاز میباشد. ضمن اینکه شرایطتان باید بطور کامل بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 19. Sina گفت:

  سلام ببخشید من الان ۱۶ سالمه و کلاس دهم هستم و رشته ریاضی فیزیک است میخوام برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به امریکا برم و در دبیرستان های آمریکا تحصیل کنم ایا شما میتوانید ویزای تحصیلی بنده رو دریافت کنید یا نه . و ایا این کار امکان دارد یا نه

 20. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشین میخواستم برای داروسازی دانشگاه کلمبیا و یا ucla اقدام کنم ک جزو دانشگاهای تاپ امریکان دیپلم زبان دارم و ایلتس رو براحتی میگیرم و مدال نقره المپیاد نجوم و یک دوره هم تا نیمه نهایی رفتم المپیاد نانو وسلولهای بنیادی هم مرحله اول رو قبول شدم و کنکور بم تخفیف خورده و چون سال 11 ام هستم پژوهش خاصی ندارم بجز خارزمی ک رتبه استانی اوردم و نمره های دبیرستانمم بالای 19 بوده با این شرایط بنظرتون پذیرش میشم و بورس بهم تعلق میگیره ؟ و اینکه بهتره داروسازی پایه رو تو ایران بخونم و بعد برای پذیرش اقدام کنم یا بعد از گرفتن دیپلم اقدام کنم با این شرایط بهتره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از اول بورسیه تعلق نمیگیرد در ابتدا شما باید یک دوره 4ساله علوم پایه را در آنجا بگذرانید و بعد از موفقیت در آن دوره بتوانید برای داروسازی اقدام کنید که حالا باتوجه به شرایط آن زمان باید تصمیم گیری انجام شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 21. مهاجر گفت:

  سلام من با 25 سال سن مدرک لیسانس پرستاری با معدل 19 از دانشگاه آزاد سنندج دارم و تافلم 90 هست آیا شانس زیادی دارم که با این شرایط بورسیه تحصیلی فوق لیسانس رایگان یا خیلی ارزان از دانشگاه های خوب اروپا و آمریکا بگیرم؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع فوق لیسانس معمولا بورسیه شاملش نمیشه.
   دوره های پرستاری در کشورهای مختلف منحصر به خودش و به زبان خودش است. در ابتدا مدرک باید رجیستر شود و این رجیستر شدن همراه با ازمون است که این ازمون باتوجه به سیلابس درسی خودشان میباشد.

 22. امید محمدی گفت:

  سلام من میواخم برم امریکا درس بخونم واقعا.من که ناشنوا هستم اونا کمک میکنن به من ؟
  زودتر جواب بده.
  من دانشجوی مهندسی برق(گرایش الکترونیک)هستم هر چیه زودتر جواب بده ترم شش هستم.
  در مقطع کارشماسی تو امریکا تحصیل کنم
  و میخوام با دانشجویی دختر امریکایی ازدواج کنم حتما

 23. س گفت:

  با سلام امکانش هست تو خود امریکا زبان یاد گرفت و برای کالج زبان پذیرش گرفت؟بعد برای پذیرش دانشگاه اقدام کرد؟

 24. amir گفت:

  سلام خسته نباشید من الان 17 سالمه و رشتم ریاضیه تو دبیرستان خوبی درس میخونم و ایلتس 7 دارم میخواستم بدونم اگه دیپلم رو بگیرم و 18 سالم بشه میتونم ویزای تحصیلی بگیرم و یکی از دانشگاه ها درس بخونم؟ و اینکه میخواستم بدونم هزینه تحصیل در رشته مهندسی تو ی دانشگاه نسبتا خوب چقدره؟ چقدر میتونم وام بگیرم اونجا یا کار کنم ک هزینه تحصیلمو بد؟؟؟
  مرسی از زحمات شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع لیسانس لازم است که 12سال تحصیلی در کشور خودتون بگذرونید. و حالا با توجه به زبان تحصیل در این مقطع، انتخاب کشورها متفاوت هست. در زمان تحصیل در مقطع لیسانس اجازه کار بمدت 10ساعت را دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 25. امید محمدی گفت:

  من از ایران خوشم نمیاد فقط تو امریکا ادامه تحصیل کنم باید چیه کار کنیم من دانشجوی مهندسی برق هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمام دوره های تحصیلی در امریکا به زبان انگلیسی هست. مدت زمان دوره لیسانس4 سال و فوق لیسانس2 ساله. حدود هزینه های تحصیل و زندگی 120میلیون تومان به بالاست. و ضمن اینکه برای پذیرش در این مقاطع باید حداقل ایلتس6-6.5 رو داشته باشید

 26. سهراب گفت:

  سلام امروز یکی توی دانشگاه بهم گفت معدل دبیرستان هم برای فوق لیسانیس مهمه!
  درست گفتن؟ آخه من معدل دانشگاهم ۱۸/۰۲ شده توی رشته ی فیزیک محض شریف. ولی معدل دبیرستانم خیلی خوب نیست!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمامیه رزومه تحصیل شما مورد نیاز میباشد ولی هرچه مدارک جدیدتر باشند تاثیرآن بیشتر میشود.

 27. فرشاد گفت:

  سلام
  من لیسانس عمران هستم و 7 سال سابقه کار دارم 31 ساله و عضو هیئت مدیره شرکت خصوصی هستم و همسرم ارشد نانو تکنولوژی پزشکی از دانشگاه علوم و دارو تهران دارن 30 ساله،برای همسرم میشه بورسیه گرفت و من هم از راه سرمایه گذاری و کار اقدام کنم؟مدرک زبان هم میتونیم بگیریم.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شراطتان باید بطور واضح و دقیق تر بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 28. سید علی گفت:

  سلام من دانش اموز رشته تجربی هستم و ۱۷ سالمه میخواستم بدونم برای گرفته بورسیه برای رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های امریکا یا حداقل وام تحصیلی چه کاری باید انجام داد یا حداقل هرکاری که بشه به امریکا سفر کرد برای تحصیل با کمترین هزینه ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   احتمالا در سالهای آخر باتوجه به شرایطتان تعلق بگیرد.
   ولی میتوانید از بورسیه dsu ایتالیا استفاده کنید. شرایطتان باید دقیق تر بررسی شود.

 29. امید محمدی گفت:

  ایا مدارک زبان میخواد برای ناشنوا
  مثلا تافل اتیلس و…..

 30. امید محمدی گفت:

  من تو ایران حوصله ندارم.درس بخونم میخوام برم آمریکا درس بخونم واقعا دارم میگم.خواهش میکنم زود جواب بده ضروری هستم.راستی من ناشنوا هستم دانشجوی کارشناسی برق هستم.

 31. .Hemen گفت:

  سلام حسته نباشید من الکترونیک در رشته ی فنی تحصیل می کنم می خواستم در یکی از دانشگاه های برتر آمریکا تحصیل کنم ایا می شود بورسیه گرفت در رشته ی فنی. ممنون می شم جواب بدی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه معمولا برای مقطع Phd و گاهی اوقات برای مقطع ارشد میباشد.
   اگر این شرایط را دارا هستید.باید شرایطتان دقیق تر بررسی شود.

 32. رهنما گفت:

  با سلام
  بنده دارای گرین کارت آمریکا هستم . می خوام برای ادامه تحصیل به آمریکا برم . مدرک فوق لیسانس از دانشگاه علم و صنعت دارم در رشته مهندسی عمران – راه و ترابری . قصدم از ادامه تحصیل بدست آوردن یک شغل مناسب است . در جایی هم باید برم که هزینه تحصیل (فاند) بهم بدند . میشه بنده رو راهنمایی کنید .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اینکه بتوانید در مقطع PHD اقدام کنید نیاز به مدرک زبان حداقل ایلتس 7، مقاله معتبر بین المللی و… دارید.
   برای شغل هم بستگی به شرایط و توانایی های خودتان دارد تا بتوانید شغل مورد نظر را پیدا کنید.

 33. ارژنگ گفت:

  سلام ببخشید من در مدرسه فنی حرفه ایی کامپیوتر درحال تحصیلم که در اخر منابع کتاب همشون مال امریکان و دارای زمینه قوی و نمرات عالی در این رشتم میخواستم بدونم برای بورسیه تحصیلی و اپلای میتونم با این رشته اقدام کنم؟

 34. Fatima گفت:

  سلام
  حقوق دندان پزشک در امریکا(یا کانادا)بیشتره یا یه مهندس؟
  شرایط بورسیه گرفتن از دانشگاه امریکا برای کسی که دندان پزشکی میخونه اسونتره یا کسی که ریاضی میخونه؟
  کلا بنظر شما اگه کسی قصدش ادامه تحصیل و کار در یکی از دو کشور امریکا یا کانادا باشه،کدوم رشته بهتره؟ دندان پزشکی و داروسازی یا مهندسی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر بعد از 12-11 سال تحصیل در مقطع دبیرستان و ابتدایی بلافاصله قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی را داشته باشید، یک دوره قبل از پذیرش در دانشگاه باید بگذرانید در صورت موفقیت در آن دوره میتوانید برای رشته های مذکور اقدام کنید.
   انتخاب رشته بستگی به علاقه و توانایی های خودتان دارد. و این باعث میشود که در آن رشته موفق بشوید.

 35. امید گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای رشته برق فنی هم میشه در این زمینه اقدام کرد؟؟

 36. محمدجواد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم رشته عمران رو گرفتم و خواستم ببین میشه برای ادامه تحصیلی بورسیه بگیرم
  تا ادمه درس ام رو در آمریکا بخوانم کنکور 96رو هم ندادم

 37. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجو سال 3 پزشکی عمومی هستم میخواستم بدونم بعد از اتمام دوره عمومی برای گرفتن پذیرش تخصص چه شرایطی باید داشته باشم و کدوم کشور هارو پیشنهاد میکنید؟
  سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در ابتدا لازم است که مدرک مورد تایید کشور مقصد قرار گیرد. حداقل ایلتس 7 مورد نیاز میباشد.
   باید شرایطتان واضح تر و دقیق تر بررسی شود تا گزینه ی مناسب شرایط شما پیشنهاد شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 38. محمد حسین گفت:

  سلام.
  من دانش آموز سال اول دبیرستان هستم.زبانم خوبه و به راحتی می تونم تافل بگیرم.پائین ترین معدلم هم تا حالا 18.92 بوده.اگه بخوام بعد از گرفتن دیپلم ، قبل از کنکور در آمریکا ادامه تحصیل بدم باید چکار کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بعد از گرفتن دیپلم شما میتوانید برای کارشناسی اقدام کنید. طول دوره 4سال میباشد و حداقل ایلتس 6-6.5 نیاز است. باید رشته و دیگر شرایطتان بررسی شود تا بهترین گزینه متناسب با شرایطتان درنظر گرفته شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 39. nzi گفت:

  ببخشید من در دوره متوسطه دوم در رشته انسانی در تهران تحصیل میکنم و برای ادامهدتحصیلم در دانشگاه و پیش دانشگاه در رشته علوم سیاسی در امریکا باشم معدلمم خوبه یعنی خیلی کم باشه از 18پاینن ترنمیاد میشه راهنمایی کنید درباره اوضاع مالی و مدارک برای پذیرش دانشگاه اونجا چون من باید تا دو سه ماه دیگه اقدام کنم ولی نمیدونم از کجا و با چه مقدار پولی ممنون میشم پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باید در یک سطحی با زبان انگلیسی اشنایی داشته باشید،
   ارئه مدارک مربوط به بخش اجرایی کار میشود، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 40. مصطفی گفت:

  سلام
  من مصطفی هستم ۱۷ سالمه و دوست دارم در آمریکا تحصیل کنم. دنبالی راهی بودم تا بتونم در آمریکا تحصیل کنم کنم تا اینکه شنیدم اگه مدرک تافل را داشته باشم میتونم در هر دانشگاهی که دلم خواست در آمریکا تحصیل کنم. اما خیلی ها میگن مدرک تافل نمیتونه تورو آمریکا ببره امتحان تافل فقط یی امتحان زبان هستیش! نمیدونم چه درسته چه غلط آیا مدرک تافل ربطی بی تحصیل در آمریکا داری؟؟ اگرم داری چگونه داری؟ اگه مدرک تافل را داشته باشم میتونم در آمریکا تحصیل کنم؟ اگه تحصیل میتونم خرج مخارجم به عهدی خودم هست؟؟ ممنون میشم اگه کسی معلومات داره برام بگه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل در دانشگاههای امریکا نیازمند داشتن مدرک ایلتس یا تافل با امتیاز مورد نظر میباشید. این مورد لازمه ی کار شماست. و البته شرایط دیگر هم باید بررسی شود.

 41. مارال گفت:

  سلام من دانش آموز رشته انسانی هستم معدل دیپلمم هفده و نیم هست مدرک ایلتس 8 دارم و از نظر مالی شرایط خوبی دارم میخواستم بدونم برای دانشگاه های خوب بهتره از الان اقدام کنم یا فوق لیسانس و اینکه رشته روانشناسی یا جامعه شناسی از نظر دانشگاه و کار شانس بهتری داره یا حقوق؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هرچه زودتر اقدام کنید میتوانید باتوجه به شرایط موجود از شانس بالایی برای ویزا برخوردار باشید

 42. هیمن گفت:

  سلام خسته نباشید من در رشته ی الکترونیک در فنی یعنی هنرستان درس می خوانم آیا می شود در یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش و بورسیه تحصیلی گرفت. ممنونم می شم جواب بدی

 43. mohammadmahdisafari گفت:

  سلام . یک سوال داشتم . اگه کسی رتبه یک کنکور شود ، میتواند بورسیه آمریکا را همان زمان دریاف کند و از همان ابتدا در آمریکا به تحصیل بپردازد.

 44. ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من ارشد بیوشیمی دارم. می خواستم بدونم شرایط اقدام کردن برای دکتری در امریکا چیست؟ و اینکه اگر شخصی ویزای تحصیلی امریکا را بگیرد و مشغول به تحصیل شود می تواند از همان اول به ایران رفت و آمد داشته باشد؟ یا تا مدت زمان مشخصی نباید امریکا را ترک کند؟ تا چه زمان؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ورود و خروج شما بدن مانع میباشد و از ابتدا میتوانید رفت و آمد داشته باشید . مدرک زبان بالا در حد آیلتس 7 الزامیست و داشتن مقالات بین المللی

 45. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید.من خیلی تحقیق کردم برای کشور کانادا و تصمیم داشتم برای تحصیل کانادارو انتخاب کنم که در حال حاضر کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه از دانشگاه پیام نور دارم و معدلم 15 هست و در یک شرکت راهسازی معتبر یکساله که مشغول به کارم.زبانم ترم 11 هستم و قصد دارم فرانسه هم بخونم.مدتیه که دارم به امریکا فکر میکنم و از دور و نزدیک شنیدم که امریکا خیلی سخت پذیرش میده و من واقعا گیج شدم که دور امریکا رو خط بکشم یا نه؟
  (پذیرش برای ارشد)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پاسخ به این سوال بهتر است شرایطتون واضح تر بررسی شود.
   به دلیل اینکه همه ی شرایط کنار هم تاثیرگذار است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما درتماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 46. Ftma گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  سوالی داشتم
  من رشتم تجربیه میشه برای رشته دیگ مثل مدیریت بورسیه بگیرم؟
  اگ امکانش هست،شرایطش چجوریه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه بیشتر به مقطع phd و گاهی اوقات ارشد تعلق میگیرد.
   و تغییر رشته اگر منطقی باشد مشکلی ایجاد نمیکند.

 47. ژیلا گفت:

  سلام فرزنداانم یک پسر و یک دخترالان کلاس یازدهم هستند .
  وخرداد 97 مدرک سال یازدهم رشته تجربی را دریافت میکنند . احتمالا معدلشون 19 و دیگری 19.90خواهد شد . از لحاط مالی میتوانم سالی 20 هزار دلار را برای هر کدام تهیه کنم . ممکنه راهنمایی کنید برای اخذ دیپلم دز کشور امریکا و یا کانادا دقیقا از چه زمانی (ازچه ماهی) باید اقدام کنم .؟ و مدارک لازم ضمیمه چه چیزهایی است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دبیرستان ها حدود 3بار در سال پذیرش دارند.
   شما هر زمان که مدارک و شرایطتان محیا بود میتوانید اقدام کنید.
   مدارک مورد نیاز تمکن مالی و رزومه تحصیلی میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 48. پريا گفت:

  با سلام خدمت شما
  من ميخواستم بدونم براي گرفتن پذيرش در مقطع ليسانس از دانشگاه هاي برتر امريكا،محدوديت و شرط سنى وجود داره؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مطرح امریکا غیر از محدودیت سنی شروطی از جمله مدرک زبان بالا آزمون های ورودی و… نیاز هست

 49. خان گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال اول رشته نرم افزار دانشگاه کاشان هستم
  برای اپلای برای مقطع فوق لیسانس از کی باید اقدام بکنم و اینکه چه مدارکی نیاز دارم و اینکه آیا شانسی دارم از این دانشگاه اپلای؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای اپلای از هر دانشگاهی بعد از اخذ مدرکتان تا 2 ماه قبل دد لاین وقت دارید که کارهایتان را انجام دهید . مدرک زبان رزومه تحصیلی و تمکن مالی از مهمترین موارد برای اقدام میباشد

 50. ghazal گفت:

  اینجا دلبخواهی به سوالات جواب میدن؟؟؟ و سوالایی رو که خوششون نمیاد رو سایت نمیذارن و جواب نمیدن؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   سوالاتی که در کامنت ها هست باید جامع و مورد استفاده همه باشد و سوالات غیر مرتبط با مطلب سایت منتشر نمیشود

 51. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید بنده یه سوال داشتم من رشته زبان میخونم ادبیات انگلیسی اگر بخوام برای گرفتن بورسیه تحصیلی برای امریکا پر رشته زبان اقدام کنم ایا میپذیرن؟ تافل من ۹۰ و آیلتس نیز ۷ میباشد ایا امکان داره که قبول کنن؟

 52. Ftm گفت:

  سلام خسته نباشید…
  میشه لطفاااا جواب بدید.
  من 17سالمه و رشته تجربی هستم.زبانم خوبه و معدل مدرسه هم از 19.80پایین تر نیست.یکی از اقوام درجه یکمم آمریکا هستن.
  کلا شانس من برای گرفتن بورسیه چقدره؟ چه اقداماتی باید انجام بدم تا بتونم بورسیه آمریکا رو در مقطع لیسانس بگیرم؟ چون فکر میکنم هیچ شانسی ندارم ک بتونم دانشگاهمو اونجا شروع کنم.
  لطفا بگید چه اقداماتی چون واقعا نمیدونم چه کارهایی برای گرفتن بورسیه موثره.
  بسیااااار سپاس از وقتی ک میزارید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا برای سال اول تحصیل و زندگی باید تمکن مالی سال اول را در نظر بگیرین.
   در مقطع کارشناسی شاید بتونید وام بگیرید البته از سال دوم .

 53. Ftm گفت:

  سلام
  میخاستم بدونم من که سوم تجربیمو نمیتونم مقاله isi بنویسم،داشتن تحقیق و پژوهش و کسب رتبه توی جشنواره خوارزمی و یا داشتن مدال حالا چه برنز چه نقره توی المپیاد میتونه شانسمو برای گرفتن بورسیه آمریکا افزایش بده؟

 54. محمدرضا گفت:

  سلام
  من دانش آموز 18 ساله پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم با معدل کل دیپلم 13.75
  میخواستم بدونم شرایط ثبت نام در دانشگاه های آمریکا چگونه است
  تسلط در زبانمم معمولیه
  میشه یه راهنمایی کلی بکنید
  هزینه زندگی و مخارج تحصیلم توضیح بدید لطفا
  ممنون از شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باید مدرک تافل خود را بگیرید و هزینه ها سالیانه به صورت متوسط بین 25 تا 30 هزار دلار در سال میباشد

 55. حسین گفت:

  ممنون از این که جواب دادید .(به جای 2سالalevelدوره ی یک ساله فاندیشن رو بگذرانید) اینو میشه یکم ساده تر توضیح بدید؟

 56. حسین گفت:

  با سلام من میخواستم بدونم تحصیل در دانشگاه های امریکا برای رشته مهندسی نفت چه جوریه (البته منظورم بورسیه است اوضاع مالیم خوب نیست) .یا میشه با فرستادن مقاله برای دانشگاه ها بورسیه شد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه به شرط داشتن مدارک بالای زبان در حد تافل 110 و مقاله بین المللی میباشد و شانس فاند در مقاطع کمتر از دکتری پایین میباشد

 57. farnaz گفت:

  سلام من دانشجوى سال اول رشته ى داروسازى هستم و ايلتس 6.5دارم ايا امكانش هست بعد از اتمام علوم پايه ادامه ى درسم رو در آمريكا بخونم و بورسيه بگيرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تنها راهی که میتوانید داشته باشید این هست که از ابتدا درستان را بخوانید و اینکه بجای 2 سال a level دوره یکساله فاندیشن را بگذرانید

 58. علیرضا گفت:

  سلام من رشتم معماری معدل کارشناسیم ۱۸.۵ و ۲۱ ساله هستم آیلتس ۷ دارم…
  مقاله ندارم خواستم بدونم امکان بورس در مقطع ارشد برای من هست در امریکا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رزومه خیلی خوب و قوی دارید ولی کلا شانس ویزا در مقطع ارشد پایین میباشد و بیشتر بورسیه به مقطع دکتری تعلق میگیرد

 59. ساره گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر هستم اما رشته ی کارشناسی ارشدم زیست شناسی جانوری از دانشگاه تهران با معدل 17 است و 2 تا مقاله isi و ایلتس 6.5 دارم . 30 سال دارم و متعهل هستم . میخواستم بدونم با توجه به اینکه رشته کارشناسی و ارشدم متفاوت هستن امکان گرفتن پذیرش از آمریکا را با فاند دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکتری شانس خوبی دارید ولی به علت این که رشته کارشناسی با ارشد با هم متفاوته شانستون گرفتن ویزا سخت تر میشهhttps://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/

 60. Farid گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 17 سالمه و میخوام واسه دانشگاه MIT پذیرش بگیرم
  الان سال چهارم دبیرستان هستم و توی مدرسه استعداد های درخشان درس میخونم و کارنامه و معدل خودمو توی خرداد 97 میگیرم
  رزومه نسبتا خوبی دارم (شایدم از نظر من خوبه) میتونم به اینا اشاره کنم
  مدرک CCNA رو گرفتم و در حال مطالعه واسه CCNP هستم (مدارک بین المللی سیسکو)
  از 12 سالگی شبکه رو شروع کردم و علاقه زیادی بهش دارم توی مرحله کشوری المپیاد مدیریت سیستم های تحت شبکه هستم ولی خود امتحان قراره تیرماه سال 97 برگذار بشه
  علاوه بر شبکه من برنامه نویسی هم بلدم و با زبان های برنامه نویسی C# و Python آشنایی خوبی دارم (ولی پروژه رسمی ندارم که بگم من این پروژه رو انجام دادم – همه پروژه هام به صورت تمرینی توی محیط آزمایشی و هدف تمرینی و آموزشی داشت)
  دو ساله دارم تست نفوذ کار میکنم پروژه های خوبی دارم ولی مدرکی ندارم ازش
  فعلا امتحان تافل ندادم ولی میتونم تا 3 ماه سطح خودمو به حد قابل قبول برسونم چون کتاب های Summit -Interchange رو تموم کردم و تافل PBT رو شروع کردم ولی متاسفانه به دلیل درس مدرسه نصفه نیمه رهاش کردم
  همون طور که گفتم معدل پیش دانشگاهی رو توی خرداد 97 میدن و من میخوام نمره خوبی بگیرم (معدل بالا 19.80) و از الان میخوام خصوصی کار کنم تا مطمئن باشم
  یه قسمت مبهمی واسم وجود داره اونم امتحان SAT – ACT هستش که یکی از اینا رو باید امتحان بدم ولی توی ایران نمیشه
  خود MIT هم تو صفحه International Applicants نوشته که کشور هایی مثل ایران و چین که در اون امتحان SAT و ACT واسه همه دانش آموزان برگذار نمیشه ، وضیعت پذیرششون بدون نتیجه اون ملاحظه میشه
  حالا نمیدونم این یه مورد منفیه واسم ؟ اگه اینطوره میتونم تو ترکیه امتحانشو بدم
  حالا دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنید در این زمینه
  آیا امیدی به پذیرش هستش؟ (از انجایی که از 4700 شرکت کننده فقط 150-130 نفر پذیرش میشن) نمیدونم شانس پذیرشم چقدره
  اگه مورد دیگه ای هستش که میتونه شانس پذیرش منو بالا ببره ، ممنون میشم بهش اشاره کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   واقعیت اینکه دانشگاه های تک رقمی در دنیا به دلیل خاص بودن در پذیرش شرایط بسیار خاصی را از دانشجوی خود میخواهند و همان شرایطی که در سایت خود دانشگاه مطالعه نمودید به عنوان شروط لازم برای جذب دانشجو میباشد

 61. سام گفت:

  با سلام
  بنده لیسانس مهندسی صنایع هستم. میخوام برای مقطع ارشد در یک دانشگاه از شهر سن خوزه اقدام کنم.
  من میخوام با یک شهروند امریکایی ازدواج کنم ایا تاثیری برای گرفتن ویزا و بورس شدن دارد؟ پذیرش دانشگاه رو فقط بخاطر نرفتن به سربازی میخوام و اجازه خروج .
  درحال چاب کردن یک مقاله هم هستم .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ازدواج تاثیری در پذیرش شما ندارد و موضوع ازدواج روندی جدا از بحث تحصیل است . برای ارشد شانس بورسیه پایین است و شمابرای هزینه های یکسال در آمریکا باید آمادگی مالی داشته باشید . برای خروج هم با پرداخت وثیقه از کشور خارج میشوید

 62. امیر مسعود گفت:

  سلام ایا داشتن اختراع در بورسیه نقشی دارد؟

 63. نسیم گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من دانش اموز رشته تجربی هستم میخواستم بدونم اگر فامیلی تو شهر بوستون داشته باشم میتونم از طریقشون به همون شهر برم و اونجا ادامه تحصیل بدم برای رشته پزشکی نمرات درسایه تخصصیم خوبه اصولا تو رنج ۱۷ یا بالاتر هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   فامیل شما تنها کمکی که میتونه برای شما کنه اینه که تمکن مالی شما را به عهده بگیره . برای پزشکی هم باید مدرک زبان داشت هم آزمون های ورودی را قبول شد

 64. hasan گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته مهندسی معدن هستم .معدل کارشناسیم 14هست ولی تاحالا توی ارشد بالای 17 است و 1مقاله isi به نسبت خوب دارم.آیا شانسی برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری دارم؟چون وضعیت مالیم ضعیفه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری باید مدرک آیلتس بالای 7 هم داشته باشید که با این تفاصیل امکان اخذ بورسیه برای شما فراهم است

 65. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس مکانیک دارم از دانشگاه پیام نور معدلمم 15 هست و چن تا مدرک و مهارت از فنی حرفه ای گرفتم
  میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در امریکا چطوری میتونم اقدام کنم ؟ و اینکه هزینه هر ترم من چقدر میشه؟
  و اینکه بعد از فارغ التحصیلی چطوری میتونم اقامت امریکا رو بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آمریکا باید مدرک تافل داشته باشید و هزینه سالیانه تحصیل و زندگی در آمریکا ححدود 100 تا 130 میلیون به طور متوسط خواهد بود . بعد از تحصیل هم به شرط کار کردن اجازه ماندن در کشور را به شما میدهند

 66. میثم گفت:

  با عرض سلام
  اول ممنون بابت وقت گذاشتن و جواب دادنتون.
  دوم اینکه بنده 31 ساله فارغ التحصیل رشته ی مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی امیر کبیر با معدل18.8هستم آیلتس 7 دارم و 2 تا مقاله یISIهم دارم و مشکلم هزینه های مالیشه خواستم ببینم شانس این رو دارم که برم آمریکا برای دکترا(البته بهترین دانشگاه هاش مد نظره) و اینکه این رفتن شامل بورسیه هم بشه و اگر موفق بشم هزینه های سالیانه ام چقدره اونجا؟؟
  و اینکه اگر با این شرایط برم اونجا در حین تحصیل درآمد هم خواهم داشت؟؟ اگر داشته باشم چقدره؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای دکتری گرفتن بورسیه در صورتی که رزومه ی تحصیلی خوبی داشته باشید امکان پذیر می باشد. در مقطع دکتری شما 30 ساعت در هفته حق کار دارید قطعا با 30 ساعت حق کاری که دارید می توانید یکسری از هزینه های زندگی خود را تامین کنید. ولی در نظر داشته باشید ویزاهای آمریکا در حال حاضر شانس پایین تری را نسبت به کشورهای دیگر دارد.

 67. بهار گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه دولتی هستم معدل کارشناسی و ارشد هر دو بالای 17 بودند.مقاله های کنفرانسی و isi و نمره ایلتس 7.5 هم دارم و ازمون جی آر ای هم شرکت میکنم. آیا شانس بورسیه در دانشگاه های امریکا رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما شرایط لازم برای پذیرش و فاند را برای تحصیل در آمریکا دارید . فقط میبایست سوپروایزر مقاله شمارا بررسی و تایید و نهایتا مصاحبه شوید تا بتوانید برای پروسه ویزا اقدام نمایید

 68. فریبا گفت:

  با سلام فوق لیسانس پرستاری بامعدل 17.89 با 18 سال سابقه کارو46 سال سن ومدرک زبان ندارم .جهت بورسیه دکترا در کانادا یا آمریکا میخواستم اقدام کنم در ضمن دوفرزند دارم که مایل مدت تحصیل بامن باشند .آیا موفق به گرفتن بورس یا برای کار دراین دوکشور میتونم اقدام کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای گرفتن پذیرش همراه با بورسیه شما علاوه بر رزومه ی کاریتون نیازمند رزومه ی تحصیلی خیلی خوب که حداقل شامل دو مقاله ی ISI, معدل بالای 17, ایلتس 6.5 به بالا است می باشید. در مقطع دکتری امکان بردن همراه می باشد البته سن فرزندانتان مهم است. در کل دریافت ویزای آمریکا با توجه به شرایط پیش اومده ی جدید با شانس کمتری امکان پذیر است.

 69. رزا گفت:

  سلام. من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته ی علوم تجربی هستم. نمرات نهایی سوم دبیرستانم همگی پایین بودن به جز زبان انگلیسی که 19/5 شدم. تا حالا کلاس زبان نرفتم اما زبانم خوبه و یادگیریم سریعه. میخواستم بدونم امکانش هست که بتونم بورس پرستاری بگیرم؟ یا به خاطر وضع بد نمرات دیپلمم بهتره پرستاری همین ایران قبول بشم بعد گذروندن مثلا 1 یا 2 ترم اقدام کنم که در این صورت آیا امکان دریافت بورسیه هست؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. معمولا بورسیه ها در مقاطع دکتری و در یکسری از کشورها در رشته های خاص در مقطع کارشناسی ارشد داده می شود.

 70. رضا گفت:

  چجوری میشه دیپلمم از خارج گرفت؟

 71. نازلی گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر بزرگوار
  من به آگاهی نیاز دارم و میخوام راهنماییم کنید.
  دانشجوی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی هستم
  متولد 72
  تا ترم 5ادامه دادم
  ولی تحصیل تو ایران برام واقعا رضایت بخش نیست.
  میخوام تو یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا ادامه تحصیل بدم و روانشناسی یا فلسفه بخونم..
  چه مراحلی را باید طی کنم؟
  اگه ممکنه راهنماییم کنید که چگونه میشود من بورسیه شوم؟
  و چقدر هزینه در پی خواهد داشت؟
  راستی آیلس بین المللی 8 دارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آمریکا برای رشته های روانشناسی و فلسفه نیاز به این دارد که از ابتدا اقدام نمایید . گرفتن بورسیه برای لیسانس شانس پایینی دارد و تمام هزین ه ها که تا 130 میلیون به طور میانگین میرسد را باید خود هر ساله بپردازید . البتع 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید .

 72. رضا گفت:

  سلام . خسته نباشید . من 16 سالم هست و توی دبیرستان تیزهوشان رشته ریاضی فیزیک درس میخونم . تا الان کلی مقاله نوشتم و یک کتاب نوشتم که رتبه یک کشور رو آورده و الان درحال گرفتن مدرک تافلم . میخواستم بدونم اینا برای گرفتن بورس دانشگاه هاروارد چقدر کمکم میکنه و دیگه چه مدارکی رو باید جور کنم ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه کشور آمریکا داشتن مقاله و زبان الزامیست .اگر مقالات شما به اندازه کافی قوی و اجرایی باشد شانس خوبی دارید هرچند که دریافت بورسیه در مقطع لیسانس به دانشجویان خارجی کمتر داده میشود ولی با شرایطی که گفتید احتمال دادن بورسیه خوب است

 73. سروش گفت:

  سلام.
  من 16 ساله و دوم دبیرستان هستم و می خوام برای دانشگاه های امریکا (به خصوص MIT برای رباتیک ) برای 2018 اقدام کنم.
  توی رزومه ام دو تا مقام اول کشوری رباتیک و سه تا مقام اول روبوکاپ جهانی رو دارم. زبان انگلیسیم هم خوبه ولی امتحان TOEFL هنوز ندادم
  فقط یه سری مشکل دارم, یکی اینکه ویزا به من میدن یا نه و اینکه با وجود این رزومه تا چقدر احتمال بورسیه شدن رو دارم توی MIT(چون وضعیت مالی خوبی نداریم).
  ممنون میشم اگه سریع تر پاسخ بدهید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رزومه خوبی دارید و شانس بالا برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا اما آیا چه مقدار به بورسیه شرایط شما نزدیک هست بر میگردد به سوپر وایزر در دانشگاه های هدف .

 74. سامان گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس در رشته عمران ـــ محیط زیست از دانشگاه تهران با معدل 17/63 هستم . چاپ سه مقاله ISI و ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی ونیز ارائه ایده تحقیقاتی نوین در رزومه بنده هست اما متاسفانه در دوره کارشناسی بعلت مشکلات شخصی معدل پایین ۱۳/۲ و البته در یک دانشگاه متوسط دولتی کسب کردم . نمرات آزمونهای زبانم همگی بالا و بیش از نرم استاندارد پذیرشه. آیا معدل پایین دوره لیسانس در اخذ پذیرش دوره دکتری از دانشگاه های سطح بالای آمریکا تاثیر گذار خواهد بود ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش در دانشگاه های آمریکا در مقطع دکتری بیشتر از آنکه معدل مورد توجه باشد مقالا ت بین المللی مهمتر میباشند و مدرک زبان . تاثیر معدل بر پذیرش هست ولی نه آنچنان که باعث نگرانی باشد

 75. آرزو گفت:

  سلام
  من نوزده سال دارم و دارای دیپلم ریاضی و اکنون نیزز در حال تحصیل در رشته آی تی هستم
  از دانشگاه میخوام انصراف بدم و مدارک دیپلم رو اپلای کنم و رشته جدیدی شوع کنم در کشور دیگه ای زبان هم دارم به طور فشرده میرم برای تافل و آیلتس
  لطفا شرایط هزینه برای اقامت و اینکه چقدر طول میکشه جواب اپلای بیاد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   حدود پروسه ویزا و پذیرش شما 6 ماه میباشد و هزینه های اقامت و تحصیل بسته به دانشگاه و شهر مقصد متفاوت است . پیشنهاد میدهم برای اطلاعات تکمیلی به لینک زیر مراجعه نماییدhttps://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/

 76. علیرضا گفت:

  25 ساله ها میتونن شروع کنن دانشگاه از پایه ها

 77. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از اینکه به سوالات دوستان با حوصله جواب میدید
  بنده فوق لیسانس پرستاری هستم با معدل 17 و 2سال طرح خودم رو هم رفتم و 2تا مقاله isi دارم و نمره ایلتس 6.5 ؛ 36 سالمه و خیلی تمایل دارم برای دکترا پذیرش همراه با فاند تحصیلی خوب بگیرم به نظر شما با توجه به سن بنده و همینطور با توجه به رشتم که پرستاری هست ایا این امر ممکنه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل دکتری در دانشگاه های آمریکا داشتن مدرک تااقل بالای 100 کقیست . سنتان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مناسب است . برای پرسارا ن فقط آزمون rn مهم است که در صورت قبولی میتواند برای کار یا ادامه تحصیل اقدام نماید

 78. ماهان گفت:

  سلام من در دبیرستان تسزهوشان تحصیل میکنم ایا امتیاز خاصی برای دانش اموزان مپل من تعلق میگیرد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تیز هوشان بودن به تنهایی خود برای پذیرش کمکی نمیکند ولی چنانچه جزو نخبگان علمی خصوصا بین المللی باشید امکان اخذ ویزای شما بالا خواهد رفت

 79. فاطمه گفت:

  سلام من کارشناسی رشته روانشناسی دارم و دوسال هم گپ دارم وهنوز رو زبان کار نکردم میتونم بااین فاصله همچنان به فاند کامل فکر کنم یا اینکه بهتره مقطع ارشد رو تو ایران بخونم و برای دکتری اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ فاند در مقطع ارشد باید حتما مقالات بسیار قوی بین المللی داشته باشید و مدرک آیلتس حد اقل 7 البته این را بدانید که معمولا اخذ فاند در مقطع ارشد کلا شانس پایینی دارد و بیشتر فاند برای دانشجویان دکتری تعلق میگیرد . ولی ظرفیت پذیرش در ارشد بسیار بالاتر از دکتری میباشد

 80. محسن گفت:

  با سلام
  بنده فوق لیسانس مکانیک هستم و چهار مقاله ای اس آی دادم که همگی در راستای مطالعات یک پروفسور آمریکایی بوده. متاهل هستم و معدل ارشدم هم 16/6 هست . خواستم بدونم ایا شانسی برای اقدام و بورسیه دارم؟ و در صورت امکان چقدر طول میکشه؟
  ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به مدارکتان شانس بالایی برای پذیرش و حتی بورسیه دارید اما مدرک زبان نیز باید داشته باشید( تافل بالای 100) . همسر و فرزند هم میتوانند به عنوان همراه با شما به کشور آمریکا بیایند. پروسه این اقدام نیز 7 تا 8 ماه میباشد

 81. Dana گفت:

  با سلام و خسته نباشید دانا جعفری هستم متولد ۶ می ۱۹۹۹ مصادف ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۸ هجده سال سن دارم ساکن تهران تک فرزند و دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی را گذارنده ام و دارای دیپلم رشته ی ریاضی هستم ، کنکور دادم و در دو ر شته کامپیوتر وبرق دانشگاه ازاد تهران پذیرفته شدم ولی تمایل چندانی به ادامه تحصیل و زندگی در ایران ندارم و خواهان ادامه تحصیل و زندگی در خارج کشور هستم ممنون میشم در این زمینه راهنمایی و شروع پرونده برا م انجام بدین

 82. Dana گفت:

  با سلام و خسته نباشید دانا جعفری هستم متولد ۶ می ۱۹۹۹ مصادف ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۸ هجده سال سن دارم ساکن تهران تک فرزند و دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی را گذارنده ام و دارای دیپلم رشته ی ریاضی هستم ، کنکور دادم و در دو ر شته کامپیوتر وبرق دانشگاه ازاد تهران پذیرفته شدم ولی تمایل چندانی به ادامه تحصیل و زندگی در ایران ندارم و خواهان ادامه تحصیل و زندگی در خارج کشور هستم ممنون میشم در این زمینه راهنمایی و شروع پرونده برا م انجام بدین.

 83. امیر گفت:

  سلام
  بنده دانشجوی رشته ی اقتصاد در مقطع کارشناسی هستم می خاستم بدونم برای کسب بورس تحصیلی برای مقطع ارشد و یا دکتری از کی باید اقدام بکنم؟ و این بورس ها فقط هزینه های تحصیل رو پوشش میده یا هزینه های زندگی هم در بر میگیرد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا باید مقالات بین المللی داشته باشید که معمولا برای دکتری اقدام میشود . میزان بورسیه هم بستگی به کیفیت مقاله شما دارد . تا وقتی هم که مدرکتان را از دانشگاه نگرفته اید نمیتوانید برای مقطع جدید اقدام کنید

 84. ثنا گفت:

  با سلام
  16 ساله هستم و میخواستم برای درخواست در یکی از دبیرستان های ایالت اورگان اقدام کنم
  تا الان هم توی مدرسه استعداد های درخشان درس خوندم
  اونجا یکی از اقوام هستند و گفتند که یک سری از هزینه ها رو به عهده مگیرین. از لحاظ ساپورت مالی هم خانواده خودم تا 6 میلیون در ماهی رو میتونن.
  ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل و کارنامه همه مقاطع راهنمایی و دبیرستانمو با گواهی پایان دوره راهنمایی دارم
  مدرک junior certificate ام رو هم دارم و یه ترم دیگه مدرک IELTS رو هم میگیرم
  میخواستم ببینم احتمال اینکه پذیرشم کنن چقدر هست؟
  و ایا مدارک دیگه ای هم نیاز که برای مدرسه بفرستم؟
  (مثلا لوحای تقدیر یا حکم ها تو زمینه های ورزشی)
  ممنون:)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس گرفتن پذیرش تحصیلی برای هر مدرسه ای در آمریکا را دارید . تمکن مالی که برای سال اول هست را خانواده باید یکجا نشان دهند مثلا 120 میلیون و این پول که تمام هزینه های تحصیلیتون هست ر باید با خود ببرید . هرچقدر مدارک علمی بیشتری را به سفارت ارائه بدهید شانس بالاتری برای اخذ ویزا خواهید داشت

 85. s.a گفت:

  با سلام
  من خانمم چند سالی هست گرین کارت آمریکا رو داره
  تو این مدت هم دو سه بار رفته اومده
  ولی سه سالی هست که نرفته
  من چجوری میتونم واس خودم اقدام کنم؟
  اصلا میشه منم بگیرم؟

  • amin239365 گفت:

   فقط باید از طریق همسرتان اقدام کنید . ایشان احتمالا بخاطر اینکه 3 سال را به آمریکا نرفته اند گرین کارتشان باطل شده است . چون باید 6 ماه از سال را در خاک امریکا باشند

 86. آرمیتا گفت:

  با سلام و احترام
  رشته مترجمی زبان میخونم برای فوق لیسانس میخوام آمریکا اقدام کنم از نظر مالی مشکلی ندارم فقط دنبال بهترین دانشکاههای آمریکا در درشته مترجمی زبان میکردم و احتیاج به راهنمایی دارم ممنونم میشم من رو راهنمایی بفرمایین برای بهترین دانشکاههای آمریکا میخوام اپلای کنم شما با توجه به تجربه و اطلاعاتتون کدوم دانشکاه رو به من پیشنهاد میفرمایین؟
  با سپاس فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پیدا کردن بهترین دانشگاه ها پیشنهاد میدهیم از سایت های معتبررنکینگ جهانی مثل سایت QS استفاده کنید

 87. حسین گفت:

  سلام من میخوام واسه پزشکی برم امریکا باید چکار کنم؟؟ میتونم برم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. دوره های پزشکی در کشور امریکا 9 سالست 4 سال دوره ی لیسانس علوم پایه و 5 سال دوره ی پزشکی هزینه ی زندگی وتحصیل را باید در نظر بگیرید که در این مقطع حدود 100 تا 120 میلیون تومان است .

 88. علیرضا گفت:

  برای پذیرش در رشته های هنری مثل فیلمسازی هم نیاز به داشتن مقاله isi هست یا داشتن جایزه از جشنواره ها کافی هست

  • amin239365 گفت:

   سلام
   اگر جشنواره ها بین المللی باشند به شما کمک میکنند وگره خیر . پذیرش هم کاری به مقاله ندارد و شما بدون مقاله میتوانید پذیرش بگیرید و مقاله برای افرادیست که به دنبال بورسیه هستند

 89. پریناز گفت:

  سلام
  من کارشناسی روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد و دارم ارشد دانشگاه سراسری مازندران مدرک ایلتس7 دارم و چنتا مقاله داخلی چه قدر شانس دارم برای دریافت بورسیه برای دکتری؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.باتوجه به شرایطی که وجود دارد باید برای اخذ بورسیه رزومه های خارجی را بالا ببرید مثل داشتن مقالات isi ،داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس 7 وهمچنین داشتن سوپروایزروبالا یودن معدل میتواند نسبت به بالا بردن شانس شما برای اخذ بورسیه بالاببرد.

 90. هانیه999 گفت:

  سلام برای اخذ بورسیه مهمه که دانشگاه سراسری درس خونده باشم یا ازاد؟؟؟؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام هر دو مورد تایید است اخذ بورسیه به مقاله شما بستگی دارد و اگر دانشگاه شما فقط مورد تایید وزارت علوم باشد کافیست

 91. کامران گفت:

  سلام من فوق الیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم با معدل 17.5 و دو مقاله در کنفرانس های داخلی.بنظرتون برای دکترا میتونم در امریکا اقدام کنم. البته دارم رو موضوعی تحقیق میکنم ک ارزش تحقیقاتی زیادی داره و هنوز ثبتش نکردم.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری به شرط گرفتن بورسیه نیاز به مدرک زبان و مقالات بین المللی دارند . بقیه شرایط شما بسیار مطلوب میباشد و اگر موضوع جدید ارزش تجاری شدن داشته باشد شانس بورسیه گرفتن بالا میباشد

 92. توحید گفت:

  با سلام، آیا برای اخذ فول فاند در مقطع دکترا برای دانشگاه های آمریکا محدودیت سنی وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در کل اخذ فاند به کیفیت مقاله برگشته و به روز بودن مقاله اهمیت بسیار بالایی دارد اگر مقاله قوی باشد سن خیلی اهمیتی ندارد

 93. اریا گفت:

  سلام میتونید شرایط بورسیه ی دانشگاه های امریکا در مقطع لیسانس یا چیز هایی ک کمک میکنه با مثال مثل پژوهش های علمی(isi) یا gre یا… نام ببرید؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   برای اخذ ویزای تحصیلی از طریق بورسیه داشتن مقالات isi وکنفرانس های بین المللی و مدرک زبان نمره ایلتس 6.5 تا 7همچنین معدل بالای 17 مورد احتیاج است ودر صورتی که تمام مدارک شما توسط سوپروایزر تایید شده باشد میتواند شانس گرفتن فاند را بالا ببرد

 94. محمد حسین گفت:

  سلام برای گرفتن اقامت در امریکا از همان اول یعنی بعد از گذراندن پیش دانشگاهی و کنکور علاوه بر مدارک زبان باید چه شرایطی رو داشت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام در کشور امریکا بیشترین اهمیتی که برای گرفتن اقامت وتحصیل وجود دارد تمکن مالی 1 ساله میباشد ..داشتن معدل وریز نمرات ومدارک پیش دانشگاهی و…احتیاج است .

 95. افشار صیدمرادی گفت:

  با سلام:دانشجوی دکترای تخصصی مهندسی عمران گرایش سازهدانشگاه آزاد با 2 مقاله isi و 7 مقاله داخلی(علمی و پژوهشی) هستم به نظرتون جهت مقطع فوق دکترا میتونم از دانشگاههای امریکا بورس بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   بله با داشتن سوپروایزر میتوانید برای دانشگاه های امریکا اقدام کنید همچنین داشتن مدرک زبان شما باید تافل بالای 100 باشد

 96. maryam گفت:

  سلام
  من در حال حاضر از دو دانشگاه در امریکا برای ارشد پذیرش دارم ولی در هیچ کدوم از آنها فاند یا بورسیه ندارم. چطور میتونم الان یک ساپورت مالی از امریکا داشته باشم بورسیه شامل حال من میشه؟من معدل ارشدم در تهران 18.47بوده و یک مقاله isi و دو مقاله کنفرانس خارجی دارم ولیولی نمره ی تافل و gre ام خیلی خوب نبوده

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   داشتن مقاله isi مهم است وباید مورد تایید سوپروایزر باشد در این صورت شما هرچند مقاله ی isi وکنفرانس های خارجی داشته باشید وقتی مورد تایید سوپروایزر قرار نگیرد فاند به شما تعلق نمیگیرد .در کل تمام مدارک شما برای بورسیه بایدمورد تایید سوپروایزر قرار بگیرد

 97. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید دوست عزیز بنده امسال کنکور دارم و قصد دارم تحصیلات دانشگاهی خود رو در حوزه هنر (طراحی صنعتی)بگذرونم من آیلس دارم و در صورت نیاز میتونم برای تافل هم اقدام کنم در عرض حدودا 3 ما بگیرمش سوال من اینه که با توجه به این شرایط اگر من بتونم در کنکور پیش رو رتبه ی دو رقمی و زیر 50(یا حتی رتبه ی تک رقمی) رو کسب کنم آیا شانسی برای فاند 100درصد از دانشگاه های هنر آمریکارو دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رتبه کنکور دلیلی بر دادن فاند نمیباشد ولی شرایط شما برای پذیرش را بسیار بهتر میکند

 98. ناشناس گفت:

  سلام
  برای گرفتن پذیرش مدارک موسسات آموزش عالی در مقطع ارشد که زیر نظر وزارت علوم هستند قبول دارند ؟
  و سوال دیگه اینکه مدارک خارجی از کالج های مختلف دنیا اگه از دوره های مختلف آی تی گرفته باشی مثل CCNA و MCITP تاثیری واسشون داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   بله مشکلی جهت پذیرش ندارید و داشتن مدارک علمی شاید در ابتدا برای پذیرش تاثیری نداشته باشد ولی در بازار کار و پیدا کردن آن موثر است

 99. مهدی ف گفت:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم 2 تا مقاله تایید شده دارم و اینکه سال بعد فارغ التحصیل میشم میخواستم بدونم شانس من برای در یافت پذیرش از دانشگاه هاروارد چقدره؟ معدل کلم تا اینجا هم 16.73 هستش و فکر کنم تا 17 بتونم ارتقا بدم اصلا بورسیه برام مهم نیست میخواستم فقط بدونم احتمال دریافت پذیذش از هاروارد برای تخصص چقدره؟

 100. اروین نصراللهی گفت:

  سلام من14 سالم هستش می خوام تورشته کامپیوتر (برنامه نویسی) تحصیل کنم من 2پروژه جابر بن حیان دارم ازتیزهوشان قبولی گرفتم ودارم تافل می گیرم علاوه براون در فنی و حرفه ای نیز تحصیل میکنم به دلیل داشتن امتیاز بالا من با این امتیازات می توانم بورسیه امریکا بگیرم

 101. حامد گفت:

  با سلام
  برای تحصیل در رشته روانشناسی مقطع دکتری تافل بگیرم بهتره یا آیلتس؟

 102. سجاد گفت:

  سلام خسته نباشید من رشته ی لیسانسم مدیریت بازرگانی بود از دانشگاه چمران با معدل 19.25 و یک مقاله ای اس ای و پایان نامه 20 و دو کنفرانس بین المللی در ترکیه و آلمان و رشته ی ارشدم مدیریت بازاریابی بود با معدل 19.11 و پایان نامه 20 از دانشگاه تهران/ همچنین دارم روی دوتا مقاله کار میکنم و یک کتاب 200 ضفحه ای در حال ترجمه است که تا اخر امسال تمامه و زبانم در حد ایلتس 7.5 و جیمت 690 / میخواستم بدونم اسم این رشته یعنی مدیریت بازاریابی در کشور امریکا چیست و ایا شانس بورسیه کامل را دارم از امریکا؟ / در مورد فاند چطور ؟؟ رنک برام فرقی نمیکند

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده، شما شانس بالایی برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کشور آمریکا را دارا می باشید. شرایط بورسیه متفاوت بوده و معمول ترین حالت حقوق ماهیانه است

 103. farshad گفت:

  از عمران امیر کبیر برای دکتری مستقیم میشه از دانشگاه های مطرح امریکا بورس تحصیلی گرفت؟

  • آریانا پارس گفت:

   فقط صرف داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه امیر کبیر امکان بورسیه گرفتن از دانشگاه های کشور آمریکا نمی باشد. برای اخذ بورسیه سوابق بین المللی مناسبی را باید داشته باشید که می توان به نمره زبان مناسب، مقالات بین المللی و نمره مناسب GMAT اشاره کرد

 104. مصطفی گفت:

  سلام من فارغ التحصیل لیسانس نرم افزار هستم و دارم رو یه مقاله isi کار میکنم ولی معدلم 13/5 به نظرتون با داشتن مقاله میتونم بورسیه بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مقالات isi مهم میباشد اما بااین وجود معدل پایین شانس شما پایین می اید .میزان بورسیه بسته به کیفیت مقاله دارد

 105. parpar گفت:

  سلام . من رشتهی علوم تربیتی گرایش آموزش دبستان با معدل 18/5 را تمام کردم و الان آموزگار رسمی آموزش و پرورش هستم. و مدرک ieltsهم دارم. اگر بخوام در رشته ی نقاشی کارشناسی ارشد پذیرفته بشم با توجه به اینکه در پرداخت هزینه هم مشکل دارم، چقدر شانس دارم. و اینکه چند مقاله isi باید داشته باشم که شانسم بالاتر بره؟ مدارکی که از جشنواره های هنری در ایران دریافت کردم به درد می خوره و میتونم ازشون استفاده کنم؟ مچکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   فقط مقالات و رتبه های بین المللی مورد استناد میباشد و کیفیت مقاله مورد اهمیت است و نه تعداد آن ولی در کل شانس دادن بورسیع برای مقطع ارشد پایین است و فاند در دکتری معنا پیدا میکند

 106. zhila گفت:

  سلام من بیست و هفت سالمه کارشناسی ارشد شریف بودم رشته هوافضا نفر دوم ورودی های خودم شدم با معدل ۱۸،۳۰ اما هنوز مقاله ندادم ..فارغ التحصیل شدم ولی میخوام زبانمو قوی کنم بعد اقدام کنم میخواستم بدونم ایا فاصله افتادن در تحصیل برای مقطع دکتری اونم با افزایش سن شرایط قبول شدن رو سخت نمیکنه؟اگر ازدواج کنم بعد بخوام برم چی؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دکتری موضوع سن کمتر حساسیت برای سفارت و دانشگاه دارد و بیشتر سوابق کاری مورد اهمیت است . مرک زبان باید حد اقل تافل 90 یا 95 باشد . مقاله بین المللی نیز الزامیست . اگر متاهل شدید میتوانید همسر را به همراه ببرید

 107. نگار گفت:

  سلام . من پایه یازدهم هستم . زبانم خوبه و میگیرم تافلو . نمراتم هم خوبه .
  برای اینکه شانس بورس شدنمو ببرم بالا باید چیکار کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما اگر برای ادامه تحصیل در سال 12 قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا را دارید امکان بورسیه گرفتن بصورت معمول را ندارید . بورسیه های تحصیل معمولا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا میسر می باشد

 108. iran گفت:

  سلام من 15 سالمه و معدلم تا الان ۲۰ بوده و زبانو هم تا حدی خودم یاد گرفتم و اطلاعات با لایی هم در زمینه جراحی می دونم اگه که کنکور ایران رو رتبه تک رقمی بیارم شانس بورسیه شدن دارم یا نه چون از پس هزینه های تحصیل در آمریکا بر نمیام

  • آریانا پارس گفت:

   اگر رزمه ها و رتبه هاتون هرچقدر بالاتر بره وهمینطور معدل شانس گرفتن بورسه بیشتر است و اگر در مقاطع بالاتر رتبه های دانشجویی و داشتن مقاله های ای اس ای و… داشته باشید میتوانید برای گرفتن بورسیه اقدام کنید وشرایط شما برای اذامه تحصیل داشتن زبان معدل بالا ومدارک شما از مدرسه نظر شاگرد اول بودن تیزهوش بودن میتوان اقدام کرد زبان انگلیسی هم باید سطح شما به حداقل برسه که بازم میتوان تو کشور مدنظر اقذام کرد.

 109. اميرحسين گفت:

  سلام
  من امسال ميرم دانشگاه احتمالا دانشگاه آزاد رشته هم مكانيك
  اگه برا فوق ليسانس بخام بيام آمريكا و مدرك آيلتس هم داشته باشم ميتونم بورسيه بگيرم
  با اين حساب هزينه زندگي در آمريكا چجوري ميشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ بورسیه، در مقطع فوق لیسانس احتیاج به مدرک زبان نمره ایلتس 6.5 یا 7 دارید همچنین داشتن مقالات ISI وشرکت در کنفرانس های بین المللی و همینطور انجام پزوهش های علمی و داشتن تاییدیه از اساتید دراین صورت میتوانید شانس خودرا برای گرفتن بورسیه امتحان کنید .هزینه های تحصیل و زندگی سالیانه در کشور امریکا 100 تا 120 میلیون تومان است .

 110. امیرحسین گفت:

  سلام در حال حاضر میشه برای تحصیل در مقطع کارشناسی آمریکا اقدام کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.امکان ادامه تحصیل در کشور آمریکا میسر می باشد و باید شرایط شما برای تعیین شانس مورد بررسی قرارگیرد

 111. حسین گفت:

  سلام
  بنده 17 سال دارم، با معدل 19/33 سال دوم در رشته ریاضی فیزیک و داشتن یک مدرک دیپلم زبان انگلیسی و یک مدرک پایان دوره پیشرفتۀ زبان انگلیسی و توانایی اخذ ایلتس 7 به بالا، آیا شانسی برای گرفتن بورسیه در مقطع لیسانس آمریکا دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا نیاز به داشتن مقالات بین المللی میباشید و در کل شانس بورسیه در لیسانس بسیار پایین بوده و نیاز به استاد راهنما در دانشگاه هدف میباشد

 112. amir گفت:

  سلام من سال سوم دبیرستان رو در رشته ریاضی فیزیک با معدل 19.5تموم کردم تاحدودی هم به زبان انگلیسی تسلط دارم.
  اگر بخواهم در یکی از دانشگاه های آمریکا انگلستان و…. بورسیه بگیرم برای ادامه تحصیل میخواستم بدونم آیا شانسی برام بورسیه گرفتن در امریکا واروپا را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بصورت معمول در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان بورسیه گرفتن مغدور می باشد فلذا برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی شرایط ویژه ای را باید داشته باشید تا شانس خود را امتحان کنید.

 113. شایان گفت:

  سلام من تازه کنکور دادم و می خوام بعد از گرفتن کارشناسی اگر امکانش باشد برای ارشد به امریکا برم و بین دانشگاه ازاد تهران و دولتی شهرستان دودل هستم! ایا بین دانشگاه ها تفاوت زیادی وجود داره یا معدل مهمه؟ اگر رنک بندی دارند می شه لطف کنید بگید.
  مدرک زبان هم می تونم بگیرم .
  اصلا هنوز برای تحصیل می شه به امریکا رفت یا قوانین مهاجرت جدید منع می شن ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس اخذ ویزای تحصیلی برای کشور آمریکا در حال حاظر پایین آمده ولی غیر قابل انجام نیست . دانشگاه سراسری دارای اعتبار بالاتری است پس انتخاب با دولتی باشد . معدل هم در هر صورت زیر 16 نباشد چون شرایط سخت خواهد شد

 114. سروش گفت:

  باسلام.ببخشید این پژوهش های بین المللی چجورین؟ یعنی چطوری باید یه پژوهشمونو بین المللی کنیم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . اطلاعات مربوط به پزوهش های علمی را میتوانید از دانشگاه ها یا سایت های پزوهشی وعلمی بررسی کنید.

 115. ریحانه گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای پذیرش بورسیه در امریکا رشته ریاضی فیزیک بهتره یا علوم تجربی .منظورم اینه که کدوم پذیرش بیشتری داره و شانس بیشتری داره؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور آمریکا پذیرش برای همه رشته ها وجود دارد و برای همه رشته ها گرفتن بورسیه منوط به ارائه مقاله است و در کل ظرفیت رشته های تجربی از ریاضی کمتر است

 116. ali گفت:

  ایا تعلق گرفتن این تخفیفات دارای شرایط خاصی است یانه به همه دانشجوهای خارجی تعلق میگیره ومراحل گرفتن این تخفیفات به چه صورت است اگه ممکنه توضیح بدین باسپاس وتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. این تخفیفات به همه دانشجویان خارجی تعلق نمیگیرد بلکه به دانشجویانی با رتبه های بالا ،مدرک زبان ومقالات بین المللی isi دارند داده میشود

 117. احسان گفت:

  سلام
  دانش اموز مدرسه نمونه دولتی هستم با معدل بالای 17 زبانم خیلی خوب هست بزودی مدرکشو میگیرم
  ببخشید برای دادن درخواست برای گرفتن بورسیه تحصیلی در امریکا باید به کجا رجوع کنم ؟

  و سوال دوم این است که ایا یک دانش اموز 17 ساله چطور میتونه مقاله بدع
  من یک مقاله در زمینه ستاره شناسی تهیه کردم

  داشتن دیپلم زبان کافی هست یا باید ازمون هایی مثله ایلتس رو نیز حتمن بدم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی باید مدارک های خودرا به موسسه اموزشی بدهید .دادن بورسیه و مقدار ان بسته به تصمیم این موسسات دارد .داشتن مقالات بین المللی ضروری است که بهتر است مقالات بین المللی isi وحداقل مدرک زبان نمره ایلتس 6.5 احتیاج است ودر کل شانس اخذ بورسیه در مقاطع قبل دانشگاه ظعیف است .

 118. ali گفت:

  سلام این کمک هزینه تحصیلی تو امریکا ادرس هاشو تو سایتتون زدین چطوریه به چه صورت هست جریانش اگه میشه دربارش توضیح بدین باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمام آفر هایی که دانشگاه ها برای دانشجویان قائل میباشند در سایت خود دانشگاه ها ذکر شده است که البته همه دانشگاه ها از ابتدا نمیدهند و بعد از ورود این تخفیفات شامل حال دانشجو میشود

 119. kasra گفت:

  سلام. من 15 سالمه و دانش اموز دبیرستان تیزهوشان هستم. امسال قراره برم دهم و وارد دبیرستان شم. زبانم قویه و دارم ادامش میدم تا تافل و ایتلسم رو هم بگیرم. میخوام تا 18 سالگی برای تحصیل برم. به نظرتون اگه هرسال المپیاد های تجربی رو رتبه بیارم و توی مسابقات شرکت کنم چقدر شانس دارم که بتونم برای ادامه تحصیل به اونطرف برم؟ آیا قییم هم نیاز هست؟ چون تقریبا اون موقع ها نزدیک 18 سالم شده و دیگه سن قانونیمه. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به داشتن رزومه های قوی مثل پزوهش های علمی مدرک زبان ایلتس 6یا 6.5 میتوانید شانس گرفتن ویزای تحصیل در مقطع لیسانس رابالا ببرید همچنین داشتن هزینه ی تحصیل و زندگیه سالیانه شما باید در حسابتان باشد در این صورت میتوانید شانس خودرا برای اخذ ویزای تحصیل بالا ببرید .
   قیم در سنین زیر 18 سال ضروریست وبعد از سن قانونی اختیار زندگی به عهده خود شخص است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آمریکا با توجه به داشتن رزومه های قوی مثل پزوهش های علمی مدرک زبان ایلتس 6یا 6.5 میتوانید شانس گرفتن ویزای تحصیل در مقطع لیسانس رابالا ببرید همچنین داشتن هزینه ی تحصیل و زندگیه سالیانه شما باید در حسابتان باشد در این صورت میتوانید شانس خودرا برای اخذ ویزای تحصیل بالا ببرید .
   قیم در سنین زیر 18 سال ضروریست وبعد از سن قانونی اختیار زندگی به عهده خود شخص است.

 120. الهام گفت:

  سلام
  دانشجوی ترم ۴ کارشناسی زیست هستم ‘ معدل بالای ۱۷ و یک مقاله lsl هم دارم ‘ آیلتز ۶۰۵ دارم ۰ فقط مشکل اینجاست که تا فارغ التحصیلی ۴۲ ساله می شوم ! آیا امکان گرفتن پذیرش با بالا بردن نمره آیلتز و یا مقالات دیگر وجوددارد ? یا شرط سنی برای دوره ارشد و جود داره ? سپاسگزارم ۰

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باتوجه به اخذ ویزای تحصیلی در کشور امریکا شما نسبت به رزومه هایی که دارید میتوانید اقدام نمایید اما باید سوابق کاریتان با سن شما قابل توجیح باشد . اما قایل است شانس اخذ ویزا برای نسبت به محدودیت سنی ظعیف میباشد

 121. شقایق گفت:

  سلام من مهندسی شیمی در دانشگاه ازاد ورامین خوندم ولی میخاستم ببینم اگه من زبان بخونم میتونم اونجا کارشناسی حسابداری بخونم؟
  ودراین صورت همه هزینه های تحصیلم به عهده خودم می باشد؟ایا اصلا میتونم پذیرش بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور امریکا احتیاج به داشتن مدرک زبان حداقل نمره ی ایلتس 6 همچنین اصل مدارک از پیش دانشگاهی همچنین معدل بالا وریز نمرات خوب و همینطور داشتن تمکن مالی 1 ساله که ضروری است در این صورت میتوانید برای اخذ ویزای تحصیل در این مقطع شانس خودرا بالا ببرید

 122. ali گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من رتبه 7 ازمون کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی وروابط بین الملل هستم زبانم بد نیست اما معدل کارشناسیم 14.5شده چقدر شانس برام وجود داره که بتونم پذیرش بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در دانشگاه های امریکا داشتن مدرک تافل نیاز است و معدل زیر 14 برای دانشگاه ها یک مقدار پذیرش را سخت میکند ولی در کل شرایط شما برای پذیرش بسیار خوب است و فقط باید بر روی شانس ویزا متمرکز شده و مدرک زبان را دریافت نمایید

 123. امیدوار گفت:

  سلام من رتبه 90 کنکور فوق لیسانس امسال در رشته شیمی شدم و یکی از دانشگاه های روزانه تهران قبول میشوم. زبان میخونم و سطح بالایی دارم.همین تابستان با همکاری استادم یک مقاله ISI چاپ کردیم. برای نحوه مهاجرت یا اخذ پذیرش در کانادا برای مقطع دکتری هیچ اطلاعی ندارم. ممنون میشوم کمکم کنید. چون دو سال آینده را فرصت درس خوندن و مقاله ISI دادن دارم در ایران. خواستم ببینم دیگه چه کارایی لازمه تا بتونم با کمترین هزینه در مقطع دکتری تحصیل کنم چون اوضاع مالی خوبی ندارم و نمیخواهم به خانواده ام فشار بیاید. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع phdکشور کانادا با توجه به رزومه هایی مثل داشتن مقالات ISI و همینطور داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس 6.5 یا 7 همچنین شرکت در پزوهش علمی واز همه مهم تر داشتن سوپروایزر که سطح کیفیت مقالات شمارا مورد ارزیابی قرار دارد . در این صورت نسبت به بالا بردن رزومه های بین المللی خود شانس اخذ بورسیه را نیز میتوانید بالا ببرید

 124. منیره گفت:

  سلام
  پسر من 16 سالش هست و امسال می ره کلاس دهم و زبان انگلیسی در حد مبتدی است. لطفا شرایط ادامه تحصیل دبیرستان در آمریکا رو اعلام کنیید. همچنین هزینه سالانه زندگی دانش آموز رو اعلام کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر زبان در حد مبتدی هستند باید دوره های زبان را در همانجا بگذرانند و طبیعتا زمان از دست خواهند داد ولی این کار را مدرسه برای دانش آموز انجام میدهد. هزینه ها سالیانه در حدود 110 تا 130 میلیون در سال بطور متوسط خواهد بود که برای سال اول را باید به طور کامل به کشور انتقال داد

 125. Ahat گفت:

  به نظر شما احتمالش چه قدره؟

 126. Ahat گفت:

  سلام پسر من ۱۳ سالش هست و معدل کل اش هم ۱۹.۸۸ هست و در مدرسه ی نمونه دولتی تحصیل میکنه و ۶ بار در المپیاد کامپیوتر رتبه آورده ودر المپیاد علوم پایه دو بار تا مرحله ی نیمه نهایی سعود کرده و زبان هم متوسط بلده خویشاوندان خودم هم در امریکا زندگی می کنند مثل دایی و… به نظر شما توی چه سنی و چه مقطع تحصیلی بهتره به امریکا و بره و با چه نوع ویزایی بره؟ کانادا چه طور؟ با هزینه ی متوسط. ود ر چه سنی هزینه زندگی و تحصیل کمتر است؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر فرزند شما بخواهد برای تحصیل قبل از دورا ن دانشگاه وارد کشور امریکا شود نیاز به داشتن قییم دارد . ایشان از همین امسال هم میتوانند اقدام نمایند و وارد کشور شوند به شرط بلد بودن زبان انگلیسی . . برای کانادا ولی خود شما تا دانشگاه میتوانید با ایشان همراه شوید . هزینه سالیانه کانادا پیزی حدود 90 تا 100 ملیون است که این عدد برای کشور امریکا تا 30 درصد بیشتر میباشد

 127. Ahat گفت:

  سلام پسر من ۱۳ سالش هست و معدل کل اش هم ۱۹.۸۸ هست و در مدرسه ی نمونه دولتی تحصیل میکنه و ۶ بار در المپیاد کامپیوتر رتبه آورده ودر المپیاد علوم پایه دو بار تا مرحله ی نیمه نهایی سعود کرده و زبان هم متوسط بلده خویشاوندان خودم هم در امریکا زندگی می کنند مثل دایی و… به نظر شما توی چه سنی و چه مقطع تحصیلی بهتره به امریکا و بره و با چه نوع ویزایی بره؟ کانادا چه طور؟ با هزینه ی متوسط. ود ر چه سنی هزینه زندگی و تحصیل کمتر است؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور امریکا همیشه مقاطع پایینتر راحتتر پذیرش میکیرند ولی هزینه های بالاتری هم دارند چون اجازه کار ندارند . هزینه های کانادا نیز از امریکا پایینتر است ولی اگر شما بخواهید قبل از 18 سال ایشان را راهی کنید حتما باید برایشان قیم پیدا کنید یا مدرسه خودش مسئولیت قیم بودنش را به عهده بگیرد

 128. Ahat گفت:

  سلام پسر من ۱۳ سالش هست و معدل کل اش هم ۱۹.۸۸ هست و در مدرسه ی نمونه دولتی تحصیل میکنه و ۶ بار در المپیاد کامپیوتر رتبه آورده ودر المپیاد علوم پایه دو بار تا مرحله ی نیمه نهایی سعود کرده و زبان هم متوسط بلده خویشاوندان خودم هم در امریکا زندگی می کنند مثل دایی و… به نظر شما توی چه سنی و چه مقطع تحصیلی بهتره به امریکا و بره و با چه نوع ویزایی بره؟ کانادا چه طور؟ با هزینه ی متوسط ود ر چه تحصیل و زندگی هزینهی کمتری داره سنینی هزینه ی کمتری داره؟

 129. Ahat گفت:

  سلام پسر من ۱۳ سالش هست و معدل کل اش هم ۱۹.۸۸ هست و در مدرسه ی نمونه دولتی تحصیل میکنه و ۶ بار در المپیاد کامپیوتر رتبه آورده ودر المپیاد علوم پایه دو بار تا مرحله ی نیمه نهایی سعود کرده و زبان هم متوسط بلده خویشاوندان خودم هم در امریکا زندگی می کنند مثل دایی و… به نظر شما توی چه سنی و چه مقطع تحصیلی بهتره به امریکا و بره و با چه نوع ویزایی بره؟ کانادا چه طور؟ با هزینه ی متوسط

 130. Ahat گفت:

  سلام پسر من ۱۳ سالش هست و معدل کل اش هم ۱۹.۸۸ هست و در مدرسه ی نمونه دولتی تحصیل میکنه و ۶ بار در المپیاد کامپیوتر رتبه آورده ودر المپیاد علوم پایه دو بار تا مرحله ی نیمه نهایی سعود کرده و زبان هم متوسط بلده خویشاوندان خودم هم در امریکا زندگی می کنند مثل دایی و… به نظر شما توی چه سنی و چه مقطع تحصیلی بهتره به امریکا و بره و با چه نوع ویزایی بره؟ کانادا چه طور؟

 131. Ahat گفت:

  سلام پسر من ۱۳ سالش هست و معدل کل اش هم ۱۹.۸۸ هست و در مدرسه ی نمونه دولتی تحصیل میکنه و ۶ بار در المپیاد کامپیوتر رتبه آورده ودر المپیاد علوم پایه دو بار تا مرحله ی نیمه نهایی سعود کرده و زبان هم متوسط بلده خویشاوندان خودم هم در امریکا زندگی می کنند مثل دایی و… به نظر شما توی چه سنی و چه مقطع تحصیلی بهتره بره و با چه نوع ویزایی بره؟ باتشکر

 132. جواد گفت:

  سلام
  من می خواهم برای دکترا در آمریکا اپلای کنم اما مادر خانمم که سیتیزن آمریکا هستند سال 2012 برای همسرم برای گرین کارت اقدام کرده اند. آیا اگر من از یک دانشگاهی در آمریکا پذیرش بگیرم امکان دارد برای ما به دلیل اینکه برای گرین کارت اقدام کرده ایم ویزا صادر نشود؟
  چون در حال حاضر با جدیت برای امتحان GRE آماده می شوم و با دانشگاهها و اساتید تماس می گیرم اگر بدانم با احتمال زیاد ویزا صادر نمی شود بیخودی با اساتید و دانشگاههای آمریکا تماس نگیرم.
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. با توجه به اینکه شما یک پرونده مهاجرتی باز در کشور امریکا دارید، اگر برای ویزای دانشجویی اقدام کنید ریجکت خواهید شد. بهتر است پس از اینکه اقامت دائم خود را دریافت نمودید برای دوره دکترا اقدام نمایید.

 133. سارا گفت:

  با سلام،
  امسال پیش دانشگاهی می خونم، رشته ریاضی فیزیک، تافل زبان هم دارم با نمره 110.
  چکار می تونم بکنم که قبل از ورود به داشگاه به آمریکا بورس شوم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. معمولا بورسیه های تحصیلی در کشور امریکا در مقطع دکترا، و به تعداد کمتر در مقطع کارشناسی ارشد، وجود دارد. در مقطع کارشناسی بورسیه زیادی در این کشور وجود ندارد.

 134. Bhgh گفت:

  سلام
  ببخشید من ۱۵ سال دارم و میخوام برای تحصیل در دبیرستان بورسیه بشم
  تمام شرایطشو دارم می تونم برای سال دیگه بورسیه بشم

 135. ملیس گفت:

  سلام
  من هفتمم رو تموم کردم میخوام هشتم برم امریکا شرایطش چیه ؟؟ میشه بگین درباره هزینه وایا میشه بورسیه گرفت ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه نمیتوانید بگیرید و هزینه ها سالیانه 20 تا 25 هزار دلار در سال است و نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد

 136. ندا گفت:

  سلام
  خانم متاهل 28 ساله هستم
  که مدرک کارشناسی مهندسی برق الکترونیک با معدل 15.16 از دانشگاه رازی در نوبت روزانه و کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه ملایر با معدل 17.88 در نوبت روزانه را دارا میباشم
  دو مقاله کنفرانسی بین المللی با چکیده انگلیسی از پایان نامه دارم.
  در صورت دارا بودن مدرک معتبر زبان میتوانم بورسیه ی تحصیلی آمریکا را در مقطع دکتری دریافت کنم؟
  آیا هزینه ی تحصیل در آمریکا برای من کاملا رایگان خواهد بود؟ و آیا دانشگاه مبلغی به صورت ماهانه به دانشجوی دکترای بورسیه می دهد؟
  آیا در صورت پذیرش از طرف آمریکا همسرم می تواند همراه من بیاید؟
  آیا همسرم در صورت ارایه ی مدارک مربوط به انجام کار فنی در زمینه ی مهندسی برق میتواند همزمان درخواست ویزای کار داشته باشد؟
  همسرم نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد برق قدرت از دانشگاه آزاد قزوین با معدل 15 می باشد، آیا به صورت همزمان می توانیم درخواست ادامه تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشیم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   میتوانید برای بورسیه اقدام کنید ولی شرط دادن و میزان آن به کیفیت مقاله و تایید سوپروایزر برمیگردد . کمترین حالت بورسیه تحصیل رایگان است و اگر کیفیت مقاله بالا باشد و یا جهت تجاری سازی بکار آید کمک هزینه زندگی هم به شما تعلق میگیرد . امکان داشتن همراه را در هنگام تحصیل دارید و ایشان در زمان حظور اجازه کار دارند .

 137. hirad92 گفت:

  ببخشید ولی من منظورم گرفتن تخصص در ایران و بعدش گرفتن پذیرش در مقط phdدر آمریکا بود نه اینکه تخصصمو آمریکا بگیرم.سوال دیگم هم اینه که من وقتی تخصصمو ایران تموم کنم حدودا 30 سالم میشه اونموقع مشکلی از نظر گرفتن ویزا پیش نمیاد؟

 138. مسعود گفت:

  با سلام چقدر طول می کشه مراحل پذیرش انجام بشه و اینکه من ح
  ق انتخاب شهر محل سکونتمو می تونم انتخابو تو چه دانشگاهی باشم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   زمان پذیرش به رشته و کشور هدف و حتی به مقطع مورد نظر بسیار بستگی دارد به طوری که این زمان از ابتدا تا رسیدن به ویزا بین 4 ماه تا 8 ماه ممکن است به طول بیانجامد . خود متقاضی میتواند شهر یا دانشگاه را انتخواب کند به شرط پذیرش ادامه مسیر پرونده را پیش میگیریم و در غیر اینصورت با اولویت بندی برای شهرها و حتی کشورهای دیگر اقدام میشود

 139. پریماه گفت:

  سلام.آیا به رتبه های تک رقمی و 2 رقمی کنکور کارشناسی بورس تحصیلی تعلق می گیرد؟
  و اینکه رتبه تک رقمی کنکور ایران می تونه مستقیما وارد رشته ای مانند داروسازی در دانشگاه های آمریکا شود؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای تحصیلی کشور امریکا و بورسیه شدن این کشور نیاز به داشتن مدرک زبان و داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی مانند مقالات ISI و مدرک دانشگاهی از دانشگاه رنک بالا میتونید در مقطع فوق لیسانس اقدام کنید.

 140. hirad92 گفت:

  سلام. من دانشجوی سال آخر پزشکی هستم. خیلی دوست داشتم که برای تحصیل در مقطعphd در یکی از رشته های علوم پایه پزشکی در آمریکا اقدام کنم. اما به دلایلی مجبورم که فعلا بمونم برای همین دارم برای رزیدنتی آماده میشم. حالا سوال من از شما اینه که تحصیل من در مقطع تخصص آیا شانس من رو برای پذیرش توی اون رشته موردنظرم تو مقطع دکترا کاهش نمیده؟(این رو هم درنظر بگیرین که فیلد تخصصم نزدیکه به کارای تحقیقاتی که کردم و ازین به بعدم میکنم.)خیلی خیلی لطف میکنین اگه جواب سوالم رو بدید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور امریکا در مقطع تخصص می بایست ازمون های US MLE که 3 آزمون است و 2 آزمون آن در ایران و آزمون آخر در امریکا است را بدهید و با توجه به شرایط خودتون مانند رنک دانشگاهتون نمرات و معدل و داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی بستگی دارد و در مقطع تخصص نیاز به مدرک و نمره آیلتس 7 است.

 141. mahtab گفت:

  ینی کسی دیپلوم اینجا بگیره خب 18سالش شده میخاد برا کارشناسی بره مدرک زبان حتما میخاد????ویه سوال دیگه بدون موسه خودمون میشه بریم اونجا خودمون اقدام کنیم برای پذیرش ??

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در دانشگاه در کشور امریکا نیاز به داشتن مدرک زبان است و برای گزفتن پذیرش و ویزای تحصیلی خودتون هم میتونید اقدام کنید.

 142. قدیمی گفت:

  سلام. ببخشید من دانشگاه آزاد مدیریت بازرگانی میخونم در مقطع لیسانس. آیا با داشتن معدل بالای 17 ، مقاله isi ، و مدرک تافل میتونم بورسیه بگیرم برای ارشد؟ با توجه به اینکه دانشگاه آزاد درس میخونم و همه میگن شانس خیلی کمی دارم
  یا اینکه بمونم ایران ارشد رو سراسری بخونم برای دکتری بتونم بورس بگیرم
  ممنون میشم کمک ام کنید چون واقعا نمیدونم چی کار کنم
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط پیش امده برای بورس شدن در کشور امریکا و ادامه تحصیل در این کشور یک مقدار سختر شده است ولی اگر بتونید پژوهشهای بین المللی بیشتری داشته باشید شانس گرفتن پذیرش بالاتر است.

 143. حمیدرضا کیاه پرور گفت:

  سلام
  من دانشجوی مهندسی نفت در دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم
  معدل پیش دانشگاهیم متوسط به بالا و معدل کل دانشگاه هم که تا الان 4 ترم است که گذروندم متوسط به بالا میباشد
  تسلط به زبان هم دارم
  میخاستم بدونم که میتونم ادامه ی دوره ی کارشناسی رودر کشوری خارج از ایران مثل امریکا یا انگلیس یا کانادا بگذرونم
  در همین رشته ایی که هستم
  یا باید دوره ی کارشناس تموم بشه
  یا اگه بخام کارشناسی در همین رشته رو در خارج از ایران ادامه بدم باید از اول بخونم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. با توجه به شرایط شما امکان گرفتن پذیرش و دریافت ویزا در کشور امریکا و دیگر کشورها برایتان وجود دارد. در کشورهایی که ذکر کردید امکان تطبیق واحد کمتر است و باید دوره کارشناسی را از ابتدا شروع کنید. اگر دوره کارشناسی را در ایران به پایان برسانید می توانید برای مقطع ارشد اقدام کنید.

 144. پردیس گفت:

  پژوهشهای بین المللی شامل چه چیزهایی می شود؟

  ممنونم از پاسختان

 145. پردیس گفت:

  سلام
  می خواستم بپرسم دانشجویانی که از MIT یا هاروارد برای مقطع دکترا پذیرش گرفته اند، دارای چه شرایطی بوده اند؟

  با تشکر

 146. آریانا پارس گفت:

  سلام
  برای ادامه تحصیل در دانشگاههای رنک بالا نیاز به پژوهشهای داخلی و بین المللی است.

 147. آریانا پارس گفت:

  سلام
  داشتن معدل بالا و مدرک زبان در سطح آیلتس 7 و داشتن مقالات بین المللی و در همان مقطع زمانی گدراندن آزمون gre و gmat

 148. هلیا گفت:

  سلام من سوم تجربی هستم با معدل بالای 19.خیلی دوست دارم بتونم قبل داتنشگاه در یکی از کالج های امریکا درس بخونم و امادگی لازم برای دانشگاه کسب کنم.زبانم زیاد خوب نیست حواستم بورسیه بگیرم چون هزینه هاشو نمیتونم بدم.به نظرتون شانسی هست که قبولم کنن

 149. امیر گفت:

  سلام من پسر 18ساله هستم که میخام قبل از این که دانشگاه برم در ایران بورسیه آمریکا بگیرم من دارای مدال نقره المپیاد زیست هستم در مدرسه علامه حلی 1 تهران درس میخونم مدرک تافل هم دارم میگیرم داخل جشنواره خوارزمی 2پروژه داشتم به نظرتون من را برای ادامه تحصیل قبول میکنند

 150. کمیل گفت:

  با سلام بنده در دوره دبیرستان تحصیل میکنم
  قصد مهاجرت به امریکا رو دارم
  رشته ریاضی فیزیک
  زبان هم مسلط هستم
  میشه توضیح بدید چجوریه قضیش
  ایا امریکا بورسیه تحصیلی هم داره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای بورس شدن در کشور امریکا نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و پژوهشهای بین المللی است.

 151. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی ارشد مهندسی مکانیک هستم .
  لیسانس رو با معدل 17.8 دانشگاه سراسری یزد خوندم . .فوق لیسانس هم با معدل 17.68 همین دانشگاه خوندم( شاگرد اول )
  ایا با این اوصاف به فکر گرفتن بورسیه برای تحصیل در مقطع دکتری در امریکا باشم ؟
  دانشگاه یزد دانشگاه معتبری محسوب می شود ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید بدین منظور باید معدل بالای 17، آیلتس نمره 7 و مقاله ISI داشته باشید.

 152. فاطمه گفت:

  فاطمه
  با سلام
  بنده دوره کارشناسی را در رشته مکانیک ماشین آلات چمران با معدل 15/5 و ارشدم را در رشته سازه های آبی (کشاورزی) دانشگاه تربیت مدرس تهران با معدل 16/7 گذروندم. موضوع تزم در زمینه عمران محیط زیست است و مشترکا با گروه عمران دانشگاه علم و صنعت انجام داده ام. مقاله هام در حال داوری هستن (2 تا پژوهشی و یک isi. البته 3 تا کنفراسی هم دارم.). تصمیم دارم در زمینه عمران محیط زیست در امریکا ادامه تحصیل بدهم. با توجه به شرایط موجود آیا من باید فوق عمران در کشوری مثل انگلیس بگیرم و بعد از اونجا برای امریکا اقدام کنم؟
  آیا با توجه به شرایطی که دارم میتونم برای ارشدم بورسیه بگیرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور امریکا الزامی برای خواندن مقطع فوق لیسانس عمران در انگلیس نیست و شما می توانید برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در امریکا با داشتن شرایط معدل بالای 17، مقاله ISI یا چاپ شده در ژورنالهای علمی بین المللی و آیلتس 7 اقدام کنید.

 153. مريم گفت:

  با سلام من كارشناس ارشد رشته تاريخ هستم ميخواستم براي دكترا اقدام كنم ليسانسم از دانشگاه بهشتي است و ارشدم از پيام نور درضمن ده ساله كار بازرگاني در شركت معتبر انجام ميدهم ميخواستم ببينم آيا شانسي براي پذيرش دارم يا خير؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور امریکا نیاز به داشتن مقالاتی که در ژورنالهای بین المللی به چاپ رسیده باشد و نیز مقالات ISI، داشتن معدل بالای 17 و همچنین آیلتس 7 دارید.

 154. سعید گفت:

  سلام دوستان ببخشید من می خواهم بدانم که برای تحصیل بورسیه در مقطع پزشکی عمومی بایستی چه کار کرد
  چه مراحلی را بایستی طی کرد چه آزمون هایی را باید داده شود ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ورود به مقطع پزشکی گذراندن آزمونهای USMLE الزامیست و می بایست فرد 4 سال علوم پایه و 5 سال عمومی را بگذراند.

 155. دانیال گفت:

  سلام.ایا برای خروج از کشور پولی یا ضمانتی در ایران داده میشه منظور پیش سفارت گرو میمونه.

 156. الهام گفت:

  سلام،من دارم برای کنکور کارشناسی می خوانم اگر مدرک پزشکی عمومی را بگیرم آیا می توانم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروم در صورتی که من یک دختر مجرد هستم و تا آن زمان گرفتن مدرک پزشکی عمومی40ساله می شوم،آیا باز اجازه پدر لازمه برای ادامه تحصیل در مقطع تخصصی برای خارج از کشور.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   طبق قانون جمهوری اسلامی ایران برای دختران مجرد تا زیر 40 سالگی نیاز به اخذ اجازه پدر می باشد و شما می توانید برای ادامه تحصیل پس از پزشکی عمومی فقط با موفقیت سپری کردن آزمون مربوط به آن کشور اقدام کنید.

 157. محمد گفت:

  سلام من ارشد فیزیک هسته ای دارم با معدل 18.30 وزبانم هم خوبه ولی مدرک زبان ندارم میتونم دکترا رو برم امریکا شرایطش چی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور امریکا باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشید که این رزومه شامل معدل بالای 17، مقاله ISI یا چاپ شده در ژورنال، آیلتس 6.5 تا 7 و… باشید.

 158. فرناز گفت:

  سلام
  من قصد دارم در کنکور 97 زبانها ی خارجی و انسانی شرکت کنم ومطمئن هستم که رتبه عالی میارم میخوام از لیسانس برم آمریکا و بورسیه بشم ویا کمک هزینه تحصیلی بگیرم ایا امکان پذیر هست؟ و سوال دوم اینکه به پناهندگی هم فکر میکنم نظر شماچیه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع لیسانس برای کشور امریکا باید آیلتس 6 تا 6.5 داشته باشید. معمولا برای گرفتن بورسیه شرایط باید بررسی شود و بیشتر در مقطع دکتری بورسیه تعلق میگیرد.

 159. محمد رضا گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم میشه با معدل 19.16 دیپلم بورسیه بشم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیل در مقطع لیسانس با داشتن معدل خوب و رتبه بالای المپیادهای علمی و مقالات در ژورنالهای علمی و نیز داشتن دانش زبان انگلیسی می توانید اقدام کنید.

 160. مريم گفت:

  سلام من دانشجو ارشد معمارى از دانشگاه الزاد هستم موضوع پايان نامه ام خيلى خوبه و اساتيدم مى گن مى تونم مقاله ISi خوبى بدم اگر معدلم زير ١٧ باشه مى تونم بورسيه دكترى از دانشگاه امريكا بگيرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری در کشور امریکا باید دارای معدل بالای 17، چاپ مقاله ISI و یا چاپ آن در ژورنالهای علمی و دارای آیلتس 7 باشید. هر قدر رزومه شما قوی تر باشد شانس شما برای پذیرش بالاتر است البته این به کشور مقصد و نیز سن شما بستگی دارد.

 161. تينا گفت:

  با سلام. مي خواستم بدونم در رشته ي مترجمي زبان هم مي شه بورسيه گرفت؟ يا حتما بايد رياضي و تجربي باشه؟ و اينكه ، ايا بايد حتما دانشگاه هايي مثه شريف باشم تا بورسيه بدن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن بورسیه با توجه به مقالات علمی بین المللی و یا رتبهای علمی جهانی وداشتن مدرک زبان برای همه رشتها امکان پذیر است.

 162. حانیه گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم۶ رشته برق دانشگاه صنعتی شاهرودم میخواستم ببینم میتونم با مدرک فوق دیپلم برای گرفتن لیسانس به امریکا برم؟مدرک زبانمم میتونم خیلی سریع بگیرم و اینکه خواهرم استاد دانشگاه کالیفرنیای امریکاست و میتونه کمکم کنه اما همش میگه باید لیسانسمو بگیرم میخواستم ببینم میتونم با فوق دیپلم با معدل۱۳و خرده ای برم یا باید حتما لیسانس داشته باشم؟!باتشکر فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر بتونید لیسانس رو با معدل بالاتری بگیری نسبت به فوق دیپلم ارجحیت داره تحصیل در دانشگاه های خوب امریکا مستلزم معدل بالاست و داشتن یک نفر به عنوان اسپانسر شما خیلی به این موضوع کمک میکنه

 163. حانیه گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم۶ رشته برق دانشگاه دولتی شاهرودم میخواستم ببینم میتونم با مدرک فوق دیپلم با معدل ۱۳خرده ای برای گرفتن لیسانس به امریکا برم؟یا باید حتما مدرکم لیسانس باشه؟!
  از لحاظ زبان هم میتونم مدرکمو سریع بگیرم
  و اینکه خواهرم استاد دانشگاه کالیفرنیا توی امریکاست و میتونه کمکم کنه اما همش میگه باید لیسانس بگیرم اما به نظر شما امکانش هست با فوق دیپلم برای ادامه تحصیل برم؟!با تشکر فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور امریکا باید از اول اقدام کنید یعنی یا از مقطع لیسانس یا اینکه لیسانس را گرفته و برای ارشد با آیلتس نمره 6 تا 6.5 اقدام کنید و شرایط سنی را هم باید در نظر بگیرید.

 164. سياوش گفت:

  سلام. من فارغ التحصيل دكتراي داروسازي از دانشگاه تهران با معدل 15.80 و سه تا مقاله بين المللي و يك بار ارائه پوستر تو كنفرانس هلند هستم. هنوز مدرك زبان نگرفتم ولي ميتونم نمره خوبي بيارم. شانس فاند گرفتم چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت فاند در مقطع دکتری در کشور امریکا باید آیلتس 7 باشید بعلاوه اینکه مقاله ISI و معدل بالای 17 نیز داشته باشید.

 165. سجاد گفت:

  میخواستم بپرسم
  من لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 12/57 دارم
  فوق لیسانس هم از دانشگاه ازاد با معدل 15/20
  دارای مقالات ای اس ای و چند پروزه تحقیقاتی میباشم
  خواستم بدونم شانس پذیرش از دانشگاهای امریکا دارم؟
  البته در حال گذراندن تافل و جی ار ای هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اقدام برای پذیرش در مقطع دکتری مستلزم داشتن آیلتس و جی آر ای و رزومه تحصیلی خوب می باشد در صورت داشتن این موارد تحصیل در مقطع دکتری در کشور امریکا امکانپذیر است.

 166. محمد مبين گفت:

  با سلام در حال حاضر من ١٧ سالم هست و با معدل ١٧ ديپلم و ١٧٠٥ پيش در چه صورتي ميتوانم بورسيه تحصيلي براي امريكا بگيرم؟من دو سال زود تر به مدرسه رفته ام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   چنانچه فردی دارای مدارک علمی در ژورنالهای معتبر جهانی یا مقالات بین المللی و… داشته باشد امکان پذیرش با درصد پایین بورسیه را در کشور امریکا دارد.

 167. غزل گفت:

  سلام
  من ١٨ سالمه ، با معدل ديپلم رياضي ١٣/٥ مدرك زبانم ميتونم بگيرم ..
  مي خواستم بدونم براي ليسانس رشته هاي مهندسي كلاً هزينه چقدر ميشه و بعد از تمام شدن ١٠٠٪‏ اقامت ميشه گرفت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه یک سال تحصیل و زندگی در کشور امریکا به طور تقریبی 110 تا 140 میلیون تومان می باشد بعد از اتمام تحصیل تحصیل به شرط کار کردن به مدت 3 تا 5 سال می توانید اقامت دائم بگیرید.

 168. علیرضا ‌آرمان گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم هستم و میخوام که توی آمریکا یا استرالیا ادامه تحصیل بدم . این کار امکانپذیره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط هر فرد و میزان مهارت زبان انگلیسی امکان تحصیل در امریکا یا استرالیا می باشد.

 169. عرفان گفت:

  سلام. من سال دوم دبیرستان هستم و 16 سالمه. دارم تو مدرسه تیزهوشان درس میخونم. معدل دو سال قبلم 19.95 هست و رشته تجربی ام. در المپیاد زیست شناسی هم شرکت کردم و مرحله اول قبول شدم. زبانم خوبه ولی مدرک زبان ندارم. اگر بخوام برای قبل از دانشگاه یعنی ادامه دبیرستان به امریکا برم ایا شانسی دارم؟ چکار باید بکنم؟

 170. بهزاد گفت:

  سلام
  ببخشید من دانشجوی رشته ی روانشناسی هستم,ترم آخرم و تاپایان ترم پاییزی96فارغ التحصیل میشم و معدلم حدود17 هستش,مقاله یاتحقیقات علمی ندارم و مدارک زبان هم ندارم.منتها هم در مراکز آموزشی کار کردم هم خودم تاحدودی درگیر ترجمه متون انگیسی هستم.اگه بدونم امکان دریافت بورسیه واسم بالاست میتونم تا آخرفارغ التحصیلیم یانهاتا تاسال آینده مدرک زبانمو کامل کنم.بااین شرایط چقدر امکان دریافت بورسیه رو دارم؟ممنون میشم راهنمایی کنید…

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن بورسیه منوط به داشتن مدارک علمی از جمله مقالاتisi میباشد و کار مرتبط با رشته و زبان

 171. بهزاد گفت:

  سلام
  ببخشید من دانشجوی رشته ی روانشناسی هستم,ترم آخرم و تاپایان ترم پاییزی97فارغ التحصیل میشم و معدلم حدود17 هستش,مقاله یاتحقیقات علمی ندارم و مدارک زبان هم ندارم.منتها هم در مراکز آموزشی کار کردم هم خودم تاحدودی درگیر ترجمه متون انگیسی هستم.اگه بدونم امکان دریافت بورسیه واسم بالاست میتونم تا آخرفارغ التحصیلیم یانهاتا تاسال آینده مدرک زبانمو کامل کنم.بااین شرایط چقدر امکان دریافت بورسیه رو دارم؟ممنون میشم راهنمایی کنید…

 172. saeide گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من لیسانس فیزیک از یکی از دانشگاه های دولتی هستم و دوس دارم تو یکی از کشورای خارجی ادامه تحصیل بدم ولی معدلم 13 هست مدرک زبانم ندارم آیا امکانش هست که بورسیه تحصیلی بگیرم؟

 173. مهدی گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس روانشناسی هستم معدل کارشناسی 14 و معدل ارشد16 و ده مقاله آی اس آی دارم پنج سال سابقه فعالیت بالینی و تحقیقی دارم سطح زبانم خوب نیست امکان گرفتن فاند رو از دانشگاه های معتبر آمریکا رو دارم؟
  سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط پژوهشی شما مناسب است و می توانید برای دوره دکترا، پذیرش و بورسیه تحصیلی را به خود اختصاص دهید. مدرک زبان برای گرفتن پذیرش الزامی است. اگر حداقل آیتلس 6.5 را داشته باشید به راحتی می توانید اقدام نمایید.

 174. امیرمحمد گفت:

  سلام،وقت بخیر من ۱۸سالمه خیلی علاقه مندم که دانشگاهمو آمریکا برم و معدل دیپلمم جالب نشد خراب شد ولی کنکور سراسری مطمئنم دانشگاه دولتی قبول میشم دیپلم زبان هم دارم و گرفتن آیلتس یا تافل برام کاری نداره،میسر هست که بتونم برم اونجا ادامه بدم و از همون روز اول برم کار پیدا کنم و کار کنم؟؟؟

 175. Amir گفت:

  سلام
  من 17 سالمه برای رفتن حتما باید مدرک زبان انگلیسی مث تافل یا … داشته باشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور امریکا تا زیر 18 سالگی نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد ولی دانستن دانش زبان برای فرد بهتر است.

 176. نوشین گفت:

  سلام .. گرفتن بورسیه از دانشگاه های امریکا در مقطع دکتری چقدر زمان میبره ؟

 177. Amir گفت:

  سلام
  من سومه دبیرستانم میخواستم بپرسم که معدل برا رفتن به خارج برا ادامه تحصیل و گرفتن تافل یا…. برای زبان انگلیسی نیاز هست یا اگه درخواست بدی همینجوری قبولت میکنن یا نه؟؟؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 178. saeed گفت:

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی برق هستم برای اینکه ارشدم رو امریکا بگیرم هزینه ویزا چقدره؟؟ حتما باید مقاله ارایه بدم؟ همه دانشگاه های امریکا ازمون gre میگیرن؟ و شرایط بورسیه چطوره و اینکه ضمن بورس شدن باید خودمم شهریه بپردازم؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع فوق لیسانس با توجه به داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانید اقدام کنید.

 179. مصطفی گفت:

  سلام.من لیسانس معماری هستم.میخواستم ببینم که میتونم برای ادامه تحصیل ب آمریکا یا کانادا برم؟مدرک زبانم ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در هریک از مقاطع تحصیلی کانادا یا آمریکا داشتن مدرک زبان الزامیست که با داشتن آن و شرایط شخصی فرد امکان پذیرش وجود دارد

 180. سينا گفت:

  باسلام
  من امسال پشت كنكوريم با معدل ١٩/٤٠ ديپلم. مي خواستم براي خلباني مسافري در يكي از دانشگاه هاي امريكا اقدام كنم ايا با مشكلات ويزايي بين ايران و امريكا امكان هستش بتونم ويزا بگيرم. مشكل مالي هم ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع فوق لیسانس با توجه به داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانید اقدام کنید.

 181. پیام گفت:

  سلام 17 سالمه دیپلم کامپیوتر فنی با معدل 18 دارم میخواستم بدونم بعد از گرفتن IELTS 7

  شرایط برای تحصیل و ادامه این رشته در امریکا برای من وجود داره ؟

 182. Sasan99 گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه با معدل دیپلمه ۱۹.۷۴
  میخواستم ببینم آیا میشه با گرفتن وکیل برای ادامه ی تحصیل تو آمریکا اقدام کرد و پذیرفته شد؟

 183. آریانا پارس گفت:

  سلام
  بسته به شرایط این امکان وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در تماس باشید

 184. سمانه گفت:

  سلام
  سمانه ستاری رشته حسابداری مالی هستم
  میخواستم بدونم اگه 1 مقالهISI با معدل کارشناسی بالا و سابقه کار ونمره آیتلس 7 داشته باشم میتونم بورس کامل دانشگاه هاروارد رو بگیرم درمقطع دکتری
  یا اگه بورس کامل نمیشه چند درصد هزینه به عهده منه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مقاله و رزومه کاری از ملزومات میباشد ولی امکان دادن پذیرش در دانشگاه های مطرح نیاز به مصاحبه و گذراندن امتحان ورودی میباشد

 185. فرانک گفت:

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس مهندسی نفتم و معدل 17 ونیم هست. از دانشگاه آزاد ماهشهر .ولی زبانم خوب نیست و دارم کلاس میرم .واسه ادامه تحصیل میخام دکترا آمریکا ادامه بدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   چنانچه شرایط مهاجرت به امریکا به حالت عادی بازگردد این امکان وجود دارد.
   لطفا برای اطلاعات تکمیلی با مشاوران موسسه تماس بگیرید.

 186. HAW گفت:

  سلام خسته نباشید
  من رشتم کامپیوتر هست و دوسال دیگه دیپلم میگیرم ان شاء الله
  و خواستم بدونم چطوری میتونم تحصیل از ساله اینده و یا دانشگاه در امریکا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورامریکا و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 187. محمد حسین خرمی گفت:

  با سلام
  من در حال حاضر دوره سربازی را دارم طی میکنم، مقطع کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اهواز تحصیل کردم نفر اول دانشکده با معدل کل 19.19 شدم. میدونم دانشگاهی که درس خوندم چندان جالب نیست ولی میخواستم بدونم برای گرفتن فاند از یکی از دانشگاه های آمریکا میتوانم امیدوار باشم زبانم عالیه، توانایی گرفتن نمره قابل قبول در تافل یا ایلتس رو دارم ولی هنوز اقدامی واسه گرفتن مدرک زبان نکردم چون تقریبا امیدی واسه اخذ اپلای ندارم
  اگر امریکا نمیشه، ایا انگلستان، استرالیا یا کانادا میشه؟
  اگر اینا نمیشن نظرتون در مورد کشورهای اسکاندیناوی چیه؟ آیا میتونم حداقل از اونجا اپلای بگیرم؟
  درضمن من پول زیادی ندارم که بخوام شهریه سنگین و کمرشکن دانشگاه ای انگلیسی زبان رو پرداخت کنم پس حتما باید فاند مقطع ارشد رو بگیرم.
  سپاس فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   گرفتن فاند در مقطع ارشد شانس گایینی دارد و کمترین هزینه برای تحصیل میان کشورهای اروپایی آلمان میباشد که هزینه ای حدود 400 تا 1000 یورو در سال میباشد

 188. سیبویه گفت:

  سلام . لطفا به رزومه ی تحصیلی من توجه کنید :
  معدل دیپلم = 13
  معدل پیش دانشگاهی = 20
  رتبه ی کنکور = 87
  رشته ی تحصیلی = فیزیک
  دانشگاه = شریف
  تصمیم گرفتم که از دانشگاه انصراف بدم و برای پذیرش دانشگاه های آمریکا اقدام کنم . میخواستم بدونم شانس بورسیه من در مقطع لیسانس چه قدر است ؟؟ آیا پایین بودن معدل دیپلم مشکل ساز می شود ؟؟
  پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا داشتن مدرک زبان الزامیست . رزومه قویی دارید ولی شانس گرفتن بورسیه برای لیسانس پایین میباشد

 189. غلام رضا گفت:

  سلام من پسرم اول دبيرستان هست سال ديگه ميخوام بفرستمش امريكا تنهاي هزينش چقدر ميشه حداقل بعد من ميخوام كلا تو امريكاباشه تا گرفتن اقامت دائم امريكا

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا سالیانه حدود 40 تا 50 هزار دلار میباشد که شما تنها از راه تحصیل میتوانیید فرزند خود را به آمریکا بفرستید

 190. عرفان گفت:

  سلام
  ايا خود دانشگاه هم تو گرفتن بورسيه تاثير داره مثلا اگه دانشگاهت دولتي شيراز باشه يا ازاد شيراز فرقي ميكنه؟

 191. عرفان فرجی گفت:

  سلام هزینه سالیانه زندگی و درس خوندن در مقطع فوق لیسانس بدون بورسیه در امریکا چقدره

 192. محمد گفت:

  سلام من پسرم كلاس هفتم هست با معدل 19.53 اما. زبانش خوب نيست در حد كم بلده من ميخوام سال ديگه تنهاي بفرستمش امريكا مشكل مالي هم ندارم چيكار بايد بكنم وقتي زبانش خوب نيست و ميخوام تو تابستان بفرستمش براي زبانش تو خود امريكا كلاس فشرده ميزارن ايا

 193. علی گفت:

  سلام . من دانشجوی عمران کارشناسی پیوسته از دانشگاه سراسری ام. و مشکل مالی دارم . میخواستم بدونم قبل از اینکه مقطع کارشناسی رو تموم کنم میتونم فول فاند بگیرم . شرایطش چیه ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری با رزومه تحصیلی قوی امکانپذیر است و در مقاطع دیگر شانس کمی دارد.

 194. ارسلان گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  اگه مقدوره راجع به تحصیل در رشته کارگردانی دانشگاه های خارجی برای مقطع ورود به دانشگاه توضیح بدید.من حالا دانش آموز تیزهوشان هستم با معدل 19.60 و دوتا فیلم کوتاه هم ساختم که یکیشون رتبه اول جشنواره فرهنگی هنری و اون یکی هم رتبه دوم جشنواره خوارزمی رو داره و از لحاظ زبان مشکلی ندارم و اگه هم باشه چند سال فرصت هست برای رفعش…با توجه به شرایطم میتونم برای ورود به دانشگاه های خارجی بدون اینکه توی ایران تحصیل کنم؟

 195. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای تحصیل رشته های هنر های زیبا (کارگردان،فیلمنامه،انمیشن) وضعیت بورس گرفتن چطوری هستش و میشه توی مقطع شروع دانشگاه وارد شد و یا برای لیسانس
  ممنون

 196. حجت گفت:

  سلام من میخواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاهای هنر و بازیگری در امریکا بعد دوره پیش دانشگاهی در ایران باید چه کار هایی انجام دهم و و اینکه ایا دانشگاهای امریکا خوابگاه دارند و نه باید منزلی اجاره کرد و اینکه هزینه های چگونه است واینکه من رشتم علوم انسانی هست وایا میتوانم لیسانس بازیگری در امریکا بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور امریکا و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید هزینه خوابگاه به عهده خودتان است.

 197. homamokhtari گفت:

  سلام
  من ارشدم مهندسی زلزله هست که یکی از گرایشهای مهندسی عمرانه
  میخام برای دکتری اپلای کنم ucla
  ولی برای گرایش سازه.
  میخاستم بپرسم اینکه من میخام وارد گرایشه دیگه ایی بشم برای دکتری شانس گرفتن پذیرش و فاند رو برام کم نمیکنه.
  علت این کارمم اینه که رفتم روی کل سایت دانشگاهای امریکا دیدم اونجا اصلا گرایش به نام زلزله ندارن .
  فقط دانشگاه برکلی گرایش سازه -زلزله داره که با هم داره ارایه میده .چون سطح این دانشگاه خیلی بالا هست من میترسم نتونم انتظارات اساتید رو برآورده کنم پس کلا برای برکلی میخام اقدام نکنم.
  خواهش میکنم راهنمایی کنین
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 198. بهار گفت:

  سلام من امسال مدرک دیپلمم را میگیرم معدل پایانی سال قبلم 19.13 و معدل ترم یک امسالم 19.33 رشته ی ریاضی هستم مدرک زبان دارم می خواستم بدونم شانس بورسیه شدنم برای قبل فوق دیپلم چقدر هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در دانشگاه و با داشتن مدرک زبان و پژوهش بین المللی میتونید اقدام کنید.

 199. افشین گفت:

  سلام خسته نباشید
  از دانشگاه پیام نور امکان بورسیه تحصیلی در رشته روانشناسی وجود دارد.براری کارشناسی ارشد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 200. سیما گفت:

  سلام
  پشت کنکوری 96 هستم.از نظر مالی متوسط ام و بورس برام خیلی مهمه
  تافل با نمره ی بالا دارم ولی نمرات نهایی مدرسم خیلی خوب نیست میخواستم بدونم اگه رتبه خوبی تو کنکور تجربی بیارم و پزشکی سراسری قبول بشم میتونم قبل از ورود به دانشگاه تو ایران برای آمریکا درخواست بورس رشته خودم یعنی پزشکی رو بدم شانسی دارم ؟ یا بهتره حداقل یکی 2ترم دانشگاه ایرانو واسه کسب معدل خوب بگذرونم ؟
  و همینطور میخواستم بدونم با این شرایط سیاسی آمریکا هنوزم مهاجران تحصیلی رو می پزیره ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا با داشتن مدرک زبان پژوهش بین المللی میتونید اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *