شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در اتریش یا نروژ 

تحصیل در اتریش یا نروژ به همراه شرایط

در حال حاضر تحصیل در کشورهای اروپایی از حیث هزینه به دو دسته تقسیم می شود . کشورهایی که تحصیلات را بصورت رایگان ارائه می دهند و کشورهایی که دانشجویان برای ادامه تحصیل ملزم به پرداخت هزینه می باشند . تحصیل در اتریش یا نروژ شامل دسته اول می شود که دانشجویان می توانند بصورت رایگان از امکانات دانشگاه ها بهره مند شوند .

کشور اتریش با داشتن دولتی که تلاش کرده اقتصاد دولت های مثل آلمان و سوئیس را سرلوحه خود قرار دهد . اتریش از طرفی می تواند مقصدی مناسب برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اتریش و اروپا و از طرفی اقامتگاه مناسبی جهت بنانهادن شرایط ادامه زندگی برای افراد با شرایط متفاوت می باشد .

کشور نروژ برخلاف چند کشور دیگر در این گروه که تحصیلات را بصورت رایگان ارائه می دهند ، زبان اغلب رشته های دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد .

مقطع کارشناسی :

تحصیلات در مقطع کارشناسی در کشورهای اتریش و نروژ دارای شرایط بخصوص می باشد که به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

تحصیلات در مقطع کارشناسی کشور نروژ بصورت معمول 4 سال بطول می انجامد که دانش جویان در صورت سپری کردن 12 سال تحصیل خود می توانند مجوز ورود به دانشگاه های کشور نروژ را دریافت کنند .

تحصیلات در کشور نروژ به زبان نروژی ارائه می شود و برخی از رشته های دانشگاهی به زبان انگلیسی هم ارائه می شود . راهکار موجود برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی کشور نروژ ، اخذ ویزای توریستی برای سپری کردن دوره زبان در خاک این کشور می باشد که شانس پایینی برای ویزا می توان برای این روش در نظر گرفت .

دروس در کشور اتریش در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود که بصورت معمول دانش زبانی مدنظر معادل سطح B1 است . لازم بذکر است دانشجویان می توانند دوره های زبانی خود را در خاک اتریش سپری کنند و این امری شدنی است .
نکته حائز اهمیت ، دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاههای کشور اتریش باید صلاحیت خود را اثبات کنند . قوانین کشور اتریش بدین شکل می باشد که برای ورود به دانشگاه نیازمند قبولی کنکور سراسری در رشته مورد نظر بوده تا پذیرش صادر شود .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کشورهای اتریش و نروژ ، شرایط بخصوصی دارد که علاقه مندان به ادامه تحصیل در کشورهای تحصیل رایگان می توانند با توضیحات ارائه شده ، انتخاب برتری داشته باشند .

طبق قوانین اتحادیه اروپا ، دانشجویان در مقطع کارشناسی ، حق کار هفتگی معادل 20 ساعت را دارا می باشند که می توانند با انجام این کار بخشی از هزینه های جاری خود را پوشش دهند .

مقطع کارشناسی ارشد :

کشور نروژ با داشتن دانشگاه های معتبر بعنوان یکی از قطب های بزرگ علمی اروپا شناخته می شود .

بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور نروژ به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان در صورت اخذ نمره ی 6.5 در آزمون آیلتس می توانند مجوز ورود به دانشگاه های نروژ را بدست آورند .

موسسه آریاناپارس با برگزاری دوره های فشرده زبان انگلیسی در کمترین بازه زمانی بهترین نتایج را تضمین می کند .

بصورت معمول دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد ،کشور نروژ را انتخاب می کنند به دنبال ایجاد شرایط مناسب علمی برای دوره ی دکترا و اخذ بورسیه می باشند.

طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش بصورت معمول 2 سال بطول می انجامد و بسیاری از رشته ها به زبان آلمانی ارائه می شود ولی دانشجویان می توانند قبل از ورود به دانشگاه دوره های زبان خود را سپری می کنند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور اتریش ،مدارکی را باید ارائه دهند که نشان دهنده واقعی بودن در خواست است.این مدارک شامل گواهی اشتغال به تحصیل یا نامه عدم منع از تحصیل می باشد.

بصورت کلی دانشجویان ویا فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری شانس بالاتری برای پذیرش از دانشگاه های را دارا می باشند.

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را در ذهن خود می پرورانند بصورت معمول کشور نروژرا انتخاب می کنند و افرادی که بدنبال کار پس از تحصیل می باشند،کشور اتریش گزینه مناسب تری خواهد بود.

شرایط همراه که شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می شود و حق کار های هفتگی در دو کشور اتریش و نروژبصورت مشابه است.

لازم بذکر است رشته تحصیلی تاثیر بسزایی در انتخاب دانشگاه در گام اول و کشور دارد.فلذا متقاضیان می توانند برای بررسی شرایط خود بصورت تخصصی تر با مشاورین موسسه مهاجرتی آریانا پارس در ارتباط بوده و با توجه به شرایط فردی ،کشور برتر را انتخاب کنند.

مقطع دکترا:

تحصیلات در مقطع دکترا در کشور نروژشغل محسوب می شود ودر صورتیکه دانشجویان موفق به جلب نظر استاد راهنما شوند از شرایط ویژه ای بهره مند می شوند.

طول دوران تحصیل درمقطع دکترا در کشور نروژ4 سال می باشد که جزو سوابق مهاجرتی فرد هم به حساب می آید .این نکته از ویژه گی های منحصر به فرد کشورهای اسکاندیناوی می باشد.

دانشجویان در صورت پذیرش از حقوق ماهیانه که استاد در نظر می گیرد ،بهره مند می شوند .بصورت معمول حقوق ماهیانه برای دانشجویان مقطع دکترا در نروژبین 1950 تا2200 یورو است.

برای دریافت بورسیه های ذکر شده،دانشجویان باید در رقابتی که میان دانشجویان بین الملل هست،ییروز شوند.مدارک اولیه برای اخذ بورسیه شامل معدل بالای 17، مدرک زبان،توصیه نامه،رزومه قوی و مقالات بین المللی می باشد .

دانشجویان در کشور اتریش در صورت ارائه رزومه ی مناسب می توانند از بورسیه های موجود بهره مند شوند.در غیراینصورت از تحصیلات رایگانی که با توجه به قوانین کشور است به تحصیلات خود ادامه دهند.بصورت معمول تحصیلات در مقطع دکترا در کشور اتریش3 تا 4 سال بطول می انجامد و دانشجویان می توانند دوره های خود را به زبان انگلیسی سپری کنند.

علاقمندانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک مورد نیاز مثل آیلتس را ندارند نگران نباشند زیرا،موسسه زبان آریانا پارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

در صورت بهره مندی از شرایط ایده آل تحصیلی و سوابق بین المللی،کشور نروژبرای ادامه تحصیل در مقطع دکترا گزینه برتری نسبت به کشور اتریش می باشد.لازم بذکر است رشته تحصیلی و وضعیت زندگی دو فاکتور بسیار تاثیر گذاری می باشند.

دانشجویان در مقطع دکترا می توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند.تحصیلات فرزندان تا قبل از ورود به دانشگاه رایگان بوده و متقاضیان با توجه به موقعیت مکانی خود می توانند مدرسه یا کالج مورد نظر خود را انتخاب کنند.

_هزینه های زندگی:

هزینه های زندگی در کشور نروژبرای یک فرد دانشجوبصورت میانگین ماهی 900 تا1100 یورو می باشد که دانشجویان ملزم به پرداخت آن می باشد. هزینه های ذکر شده نسبت به سایر کشور های اروپایی بیشتر است.

فرد دانشجو باید هزینه های ماهیانه زندگی خود را در کشور اتریش را متقبل شود که بصورت میانگین ماهی بین 600 تا 700 یوروتخمین زده می شود . این هزینه ها شامل هزینه های مسکن،غذا رفت و آمد،بیمه و سایر هزینه هایی است که در حین تحصیل باید در نظر گرفت،می باشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها ومراکز معتبرجهان از جمله کشور های اتریش و نروژ،ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشور های مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریانا پارس بوده وسر لوحه عملکرد آتی این موسسه خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *