شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در ایسلند و مهاجرت به ایسلند

تحصیل در ایسلند و مهاجرت به ایسلند

گویا ایسلند سرزمین عجایب و رازهاست، منطقهای که با طبیعت بکر و چشماندازهای بسیار زیبا و رنگهای فوقالعاده پوشیده شده است. ایسلند همانند تابلویی است که با عوارض متعدد زمین شناختی شکلی خاص به خود گرفته است. نام ایسلند افراد را به یاد سرزمینی پوشیده از یخ میاندازد. طبیعت زیبای ایسلند جلوهی متفاوتی را به این سرزمین بخشیده است.

ایسلند کشوری با مساحت 10300 کیلومتر مربع میباشد و جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر دارد که در شمال اروپا واقع شده است. این کشور سطح رفاه اجتماعی بالا و امکانات خوبی دارد که کم کم جایگاه خود را در میان متقاضیان تحصیل بینالملل پیدا کرده است.

این کشور شمالیترین کشور اروپاست و در شمال اقیانوس اطلس واقع شده است. بزرگترین شهر و پایتخت آن ریکاویک میباشد. واحد پول کشور ایسلند کرونای ایسلند میباشد و زبان رسمی مردم این کشور زبان ایسلندی است. بیش از %90 مردم آن را ایسلندیها تشکیل میدهند که از تبار ژرمنها میباشند و مابقی از مهاجران دیگر کشورهای اروپایی میباشند و بالای %80 مردم این کشور مسیحی هستند.

این کشور تا قرن بیستم جزو فقیرترین کشورهای جهان بوده است که پس از جنگ جهانی دوم با صنعتی کردن ماهیگیری به رفاه رسید و در دهه 1990 یکی از مرفهترین کشورهای جهان شناخته شد و از لحاظ شاخص توسعه انسانی در سال 2005 رتبه اول را در میان بسیاری کشورها بدست آورد.

میران مالیات در ایسلند نسبت به سایر کشورها پایینتر میباشد.
ایسلند در حال حاضر کم جمعیتترین عضو پیمان ناتو میباشد و تنها عضو این سازمان میباشد که ارتش دائمی ندارد. در ایران سفارت دانمارک امور مربوط به صدور ویزا ایسلند را انجام میدهد و کشور ایسلند عضو اتحاد شنگن میباشد.

راههای مختلفی برای اخذ اقامت ایسلند وجود دارد که یکی از این راهها تحصیلی میباشد. افراد میتوانند پس از اخذ اقامت تحصیلی در این کشور نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام کنند و البته راههای دیگری مثل ویزای کار در ایسلند و سرمایهگذاری در ایسلند نیز از روشهای مهاجرت به این کشور میباشد و شایان ذکر است که تابعیت از طریق تولد فرزند در این کشور نیز شامل این پروسه میگردد.

ویزای کشور ایسلند:

جهت اقامت در کشور ایسلند، اخذ ویزا ضروری خواهد بود. کسانی که قصد تحصیل در کشور ایسلند را دارند، باید درخواست اخذ مجوز اقامت دائم (به اندازه طول مدت زمان تحصیل) را بدهند. این فرآیند حداقل 90 روز بطول میانجامد.

از دیگر زبانهای رایج در کشور ایسلند دانمارکی و انگلیسی میباشد و این دو زبان در تدریس و در تکلم افراد مورد استفاده قرار میگیرد. زبان تدریس در دانشگاهها در دوره لیسانس ایسلندی میباشد و در دوره کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی میباشد.

علاقهمندان به تحصیل در این کشور میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اعزام دانشجو با مشاورین دفتر مهاجرتی آریانا پارس تماس بگیرند و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایند.

شرایط کار در ایسلند:

اتباع خارجی برای کار در ایسلند باید اجازه کار و اقامت در ایسلند را بدست آورند. این مجوز کار باید توسط یک کارفرمای ایسلندی صادر شود و کارفرما میتواند سه نوع مجوز را بدست آورد:
مجوز کار بدون محدودیت که اجازه میدهد فرد خارجی در آن کشور کار کند.
اجازه کار در ایسلند برای مدت سه سال یا بیشتر معتبر میباشد و اجازه کار دانشجویی نیز در ایسلند برای دانشجویان وجود دارد.

کشور ایسلند جزو منطقه اقتصادی و شهروندی اتحادیه اروپا میباشد (EEA) اتباعی که دارای گذرنامه کشورهای عضو EEA هستند مجوز کار را دارند. EEA: European Economic Area.
در مؤسسه مهاجرتی آریانا پارس که از مؤسسات اعزام دانشجو در کمترین زمان و بهترین شرایط ممکن باشد میتواند شرایط مهاجرت به ایسلند را به راحتی برای شما فراهم کند. پس برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاورین آریانا پارس کمک بگیرید.

دانشگاه های ایسلند:

در کشور ایسلند دانشگاههای بسیاری وجود دارد که 3 تا از آنها خصوصی و 4 تای دیگر دولتی میباشد. از بزرگترین دانشگاههای این کشور میتوان به دانشکاه ایسلند و Reykjarrik اشاره کرد. که هر دوی این دانشگاهها در پایتخت این کشور وجود دارد.

دانشگاه Akureyri در شمال شهر Akureyri میباشد. دانشجویان بینالمللی %5 از کل دانشجویان این کشور را تشکیل میدهند. دانشگاههای ایسلند مبادرت به دریافت دانشجویان بینالمللی را سالانه دارند و امکانات آموزشی خوبی را هم برای دانشجویان در نظر گرفتهاند. بسیاری از این دورهها به زبان انگلیسی میباشند.

شرایط آب و هوایی ایسلند:

شرایط آب و هوایی ایسلند بر خلاف تفکر عام سردسیر نیست و کسانی که از آب و هوای گرم تنفر دارند نمیتوانند در این کشور زندگی کنند. در تابستان دمای Reykjavik بالاتر از 35 درجه سانتیگراد میباشد و در زمستان دما 0 درجه خواهد بود.

همانطور که میدانیم ایسلند سرزمین آتشفشان ها و یخچال ها میباشد، به همین دلیل برخی مناطق غیرقابل سکونت میباشند. اختلاف دما در ایسلند خیلی زیاد نمیباشد، اما اختلاف در ساعات روز روشن مشاهده خواهد شد و زمستان به سختی روز و آفتاب را میتوان مشاهده کرد.

 

پذیرش از دانشگاه های ایسلند:

برای پذیرش از دانشگاههای این کشور درخواست پذیرش را میدهید و در یک بازه زمانی مشخص منتظر پاسخ میمانید که این کار توسط مؤسسات مهاجرتی انجام میشود. از لحاظ بحث هزینه ها در این کشور باید گفت که برخی دانشگاه ها در این کشور دولتی و برخی خصوصی هستند.

دانشگاه های دولتی هزینهای بابت شهریه دریافت نمیکنند و افراد تنها هزینه ثبت نام را پرداخت میکنند که این هزینه نیز در دانشگاه های مختلف متفاوت میباشد. به عنوان مثال شهریه دانشگاه ایسلند 60000 کرونا میباشد که معادل 470 دلار آمریکاست.

دانشگاههای خصوصی هم هزینه تحصیل و هم هزینه ثبتنام دارند که هزینه دانشگاههای خصوصی برای دانشجویان غیر اروپایی ارزان نخواهد بود.

دوره های پزشکی و دندانپزشکی کشور ایسلند مورد تأیید وزارت بهداشت نمیباشد.
هزینه های زندگی در این کشور نیز ماهانه معادل 1000 دلار آمریکا میباشد که برابر با حدوداً 126000 کرونا است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “تحصیل در ایسلند و مهاجرت به ایسلند”

 1. حسین هدایتی گفت:

  باسلام
  در مورد تحصیل در ایسلند می خواستم شرایط من بررسی بشه و شانس دریافت پذیرش برای من آیا امکان پذیر هست یا خیر. من فارقالتحصیل کارشناسی ارشد معماری در سال 2003 هستم و 14 سال سابقه کار دارم سن 39 سال و آیلتس 6.5 دارم متاهل و یک فرزند 2 ساله دارم و رشته تحصیلی متناسب با معماری و یا بیزینس mba مد نظر دارم و یا هر رشته ای که 2 ساله بشود به اتمام رساند تا بتوان بعد از آن برای اقامت اقدام کرد. ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد برای شما می باشد ولی یک مقدار به خاطر شرایط سنی خود شانس ویزاتون باید کمتر در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *