شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا

سن رفتن به مدرسه در کانادا از ۶ تا ۱۸ سال می باشد. تحصیل در مدارس کانادا به دو صورت عمومی و خصوصی اند،که بیشتر بچه ها به مدارس عمومی می روند که تحصیل در آن ها رایگان است و مدارس پولی مخصوص اقلیت های مختلف می باشد که یکی از آن ها هم زبان فارسی است.

دانش آموزان در کانادا می توانند از اتوبوس برای رفت و آمد استفاده کنند و با توجه به سن دانش آموزان و مسافت منزل تا مدرسه رقم کرایه ی اتوبوس و یا رایگان بودن آن را تعیین می کند. طبق قوانین نظام آموزشی در کانادا افراد باید بین ۶ تا ۱۸ سالگی تحصیل کنند.

سال تحصیلی در مدارس کانادا از اواسط شهریور ماه که معادل اوایل ماه سپتامبر می شود آغاز می گردد و در خرداد ماه سال آتی به پایان می رسد. دانش آموزان تعطیلات تابستانی ۲ ماهه دارند. در ماه های مارچ و دسامبر نیز تعطیلات یک هفته ای یا ده روزه دارند. بر خلاف ایران دانش آموزان در کانادا کتاب های خاصی برای دوره دبستان ندارند.

خدمات مدارس کانادا برای مهاجران

در درجه اول کلاس های زبان که از طرف مدرسه برگزار می شود که دوره آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می باشد که دوره language ESL و یا English as a second که برای جذب مهاجران تازه وارد و آشنایی بیشترشان با نظام آموزشی کشور کانادا می باشد.

در مدارس کانادا آزمونی به نام EQAO  وجود دارد که مخفف عبارت Education Quality Accountability office می باشد و مانند امتحان نهایی خود ما می باشد. این آزمون از دانش آموزان در مقاطع ۳-۶-۹-۱۰ گرفته می شود و بیشتر روی ریاضی تمرکز دارد و هدف این آزمون سنجش دانش، دانش آموزان با استانداردهای معین است.

دانش آموزان در سال های دهم، یازدهم و دوازدهم در مدارس کانادا دروس را باید بگذرانند که برخی از این ها دروس اجباری و برخی اختیاری می باشد، که در مجموع ۸۰ واحد درسی را پوشش می دهد که در طول این سه سال باید گذرانده شود.

نکته

نکته مثبت در این مساله دروس انتخابی است که هر دانش آموز می تواند با توجه به اهدافش در آینده آنجا را انتخاب کند. در مدارس کانادا فقط بحث تحصیل مطرح نیست، بلکه هدف گذاری به غیر از آموزش به روی ارتباطات، دانش و مهارت های اجتماعی، هنری و غیره می باشد که این موضوع باعث می شود دانش آموزان دبیرستان های کانادا را از حیث مختلف رشد داشته باشند و از آنجا که دبیرستان های این کشور از لحاظ کیفی در سطح بالائی قرار دارند، همواره انتخاب مناسبی برای دانش آموزان می باشند.

مدارس کانادا

موسسه مهاجرتی آریاناپارس در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مدارس کانادا می تواند شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل دانش آموزان فراهم کند. همراهان دانش آموز نیز می توانند درخواست ویزای همراه بدهند که این ویزا به صورت معمول یک ویزای ۵ ساله است که اجازه ورود و خروج همراهان را دراین ۵ سال به آنها می دهد.

 

دروس ارائه شده در سال های آخر دبیرستان

دانش آموزان در سال دهم و یازدهم دروسی مثل انگلیسی، ریاضیات، اجتماعی، علوم، برنامه ریزی و دو درس انتخابی را دارند و در انتها نیز باید در آزمون نهایی استان شرکت کنند ولی در سال دوازدهم دانش آموز می تواند در فرم واحدهای درسی که می تواند انتخاب کند دروس مورد نظر خود را بنویسد و لیست را به مدرسه تحویل می دهد و بدینگونه اعلام می کند که مایل به گذراندن چه دروسی می باشد.

در سال دوازدهم طیف وسیعی از دروس مختلف وجود دارد که فرد می تواند آن ها را انتخاب کند. در این سال دانش آموزان برای مهارت های دیگری مثل کاریابی، رزومه نویسی و مواردی از این دست نیز آماده می شوند.

دروس انتخابی در کشور کانادا شامل رشته ها و دروس اختصاصی می شوند که تعیین کننده شغل مورد علاقه ی دانش آموزان در آینده می باشند که از بین آن ها می توان به هنر، بازاریابی، رقص، حقوق، روانشناسی، زمین شناسی، روزنامه نگاری، تئاتر و غیر اشاره کرد.

مدارس کانادا

زبان های تحصیل

زبان های در حال تحصیل در مدارس کانادا، فرانسوی و انگلیسی می باشند که البته زبان های اسپانیایی و ژاپنی نیز در مدارس، کنار زبان های دیگر تدریس می شوند. دانش آموزان پس از اتمام تحصیل در کانادا چه می کنند؟

پس از اتمام تحصیل در کانادا دانش آموزان می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند و یا می توانند به کشورهای دیگر سفر کنند و یا خود را در آنجا ادامه دهند و یا در قدم بعدی می توانند در صورت علاقه مند بودن به تحصیلات دانشگاهی وارد کالج یا دانشگاه شوند.

اینکه دانش آموزان چه رشته هایی را برای ورود به دانشگاه های کانادا انتخاب می کنند نیاز به استفاده از تجربه، تخصص و آگاهی کارشناسان دارد. شما عزیزان می توانید با مشورت با مشاورین ما مسیر بهتری را انتخاب نمائید چرا که انتخاب مسیر نادرست برای انتخاب رشته های دانشگاهی می تواند آینده شخص را جهت کار و اقامت در کانادا را تحت تاثیر قرار دهد.

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

دانش آموزانی که می خواهند در برخی از رشته ها در کانادا وارد مقطع لیسانس شوند باید یکسری دروس را در دبیرستان در سال ۱۱ و ۱۲ گذرانده باشند. به عنوان مثال دانشگاه (sfu (simon fraser university برای ورود دانش آموزان به رشته بیزینس این دانشگاه الزام قبولی در دروس ریاضی سال ۱۱ و ۱۲ و نیز دو درس در سال ۱۲ را دارد.

مدارس کانادا

دانشگاه های مختلف در کانادا با توجه به رتبه ای که دارند شرایط معدل متفاوتی را در نظر می گیرند. به عنوان مثال دانشگاه ubc در رشته هنر می تواند شرایط متفاوتی نسبت به sfu داشته باشد و معدل مورد نیازشان متفاوت باشد. اگر دانش آموزی معدل مورد نظر را نداشته باشد می تواند با ورود به کالج ها ابتدا به سطح معدل مورد نظر برسد و سپس وارد دانشگاه شود.

تحصیل در مدارس کانادا برای دارندگان اقامت دائم این کشور، سیتیزن ها و فرزندان متقاضیانی که ویزای کار دارند و یا پدران و مادرانشان در حال تحصیل هستند رایگان می باشد. دانش آموزان بین المللی باید سالانه شهریه ای معادل ۱۴ هزار دلار را پرداخت کنند که در مدارس خصوصی این عدد بالاتر می باشد.

هزینه ها

هزینه های اقامت دانش آموزان در کانادا به صورت home stay ( اقامت با یک خانواده کانادایی) سالانه ۱۰ هزار دلار می باشد و هزینه بیمه دانش آموزی سالانه ۱۰۰۰ دلار می باشد. در home stay دانش آموزان سه وعده غذایی را در آن خانواده دارد و یک اتاق که کاملا مستقل است.

این مسئله به ارتباط با شهروندان کانادائی بیشتر کمک می کند و هم چنین زبان انگلیسی را بهتر فرا می گیرند.هزینه مدارس شبانه روزی کانادا فرق می کند و عددی بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال می باشد که دانش آموزان هم در مدارس درس می خوانند و هم در آنجا زندگی می کنند.

مشاورین گروه مهاجرتی آریاناپارس با سال ها تجربه در ثبت نام دانش آموزان و دریافت ویزای آنها به همراه ویزای همراه و هم چنین مشاوره در دروس انتخابی دانش آموزان و هم چنین مشخص کردن مسیر دانشگاه هایشان می توانند در این راه به شما عزیزان کمک کننده باشند.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *