موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ با عنوان آتیه پردازان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز 43/128986 با نام گروه آریانا


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش همواره جزء محبوب ترین برنامه های مهاجرتی به اروپا محسوب می شود. دانشگاه های کشور اتریش تقریبا رایگان هستند بنابراین دانشجویان می توانند براحتی در دانشگاه های ممتاز این کشور که اغلب آنها جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به شمار می آیند، مشغول به تحصیل گردند.

به واسطه این ویژگی سالانه دانشجویان بسیاری جهت بهره مندی از امکانات آموزشی و رفاهی بالای که این کشور در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اتریش می نمایند.

دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به کشور اتریش از طریق ویزای تحصیلی را دارند باید به این امر توجه داشته باشند که، زبان رسمی این کشور آلمانی است

هشت دانشگاه اتریش در رتبه بندی جهانی QS در میان برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند که عبارت اند از:

در اتریش، سال تحصیلی شامل دو ترم، نیمسال زمستان (۱ اکتبر – ۳۰ ژانویه) و نیمه تابستان (۱ مارس تا ۳۰ سپتامبر) است.

مقاطع قبل دانشگاه

به صورت معمول دوره های تحصیلی در کشور اتریش از ۵ سالگی شروع می شود. این دوره به نام (Vorschule) شهرت دارد. کودکان پس از سپری کردن دوره آمادگی ۴ سال به تحصیل در دبستان می پردازند. دوره های دبیرستان در کشور اتریش ۴ سال به طول می انجامد. پس از پایان دوره های دبیرستان، دانش آموزان می توانند برای ادامه تحصیل چندین راه را انتخاب کنند.

 1. ۴ سال ادامه دبیرستان
 2. دوره های ۵ ساله کالج حرفه ای
 3. دوره های ۲ ساله مدارس تخصصی

همه دانش آموزان دبیرستان ها و کالج ها از هر گرایشی در امتحانات نهایی دیپلم (Reifeprüfung) شرکت می کنند و در صورت قبولی، مدرک(Reifeprüfungszeugnis) دریافت می کنند که همان دیپلم دبیرستان است.

مقطع کارشناسی

دانشجویان ایرانی می توانند در صورت قبولی در کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی کشور اتریش اقدام نمایند، این مورد یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش برای دانشجویان ایرانی می باشد. البته دانشگاه های اتریش در رشته هایی نظیر رشته های هنر برای پذیرش دانشجو در این مقطع نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارند که گفتنی است قبولی در این آزمون ها با توجه به موارد امتحانی و زبان آلمانی، بسیار دشوار می باشد.

تحصیل در اتریش مقطع لیسانس در اکثر رشته های دانشگاهی این کشور به زبان آلمانی ارائه می شود و متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی را برای ورود به دانشگاه دارا باشند. دو شرایط برای متقاضیان پذیرش تحصیلی کشور اتریش در پیش رو می باشد:

 1. زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2 در کشور ایران بگیرید و برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.
 2. دوم اینکه بدون هیچ مدرک زبانی به کشور اتریش رفته (با اخذ پذیرش مشروط) و در اتریش از کالج های زبان آلمانی (با هزینه ای در حدود ۱۰۰۰ یورو در هر ۳ ماه یادگیری نمایند) استفاده نمایند.

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد با توجه به تعداد زیاد پرونده های ارسالی به سفارت اتریش و سابقه بسیار طولانی وکلای این موسسه در امر پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش، می تواند کمک شایانی به شما در این امر نماید.

مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس بصورت رایگان (فقط با پرداخت ۷۲۰ یورو در هر ترم) می باشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش به افرادی توصیه می شود که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و اخذ اقامت کشوری اروپایی را دارا می باشند ولیکن استطاعت مالی پرداخت هزینه های زیاد تحصیل در کشورهایی نظیر انگلستان، آمریکا و استرالیا را ندارند.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش پس از اتمام تحصیل خود مجوز حضور یک ساله در این کشور را دارا خواهند بود تا قادر باشند با یافتن شغلی مناسب، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور اتریش نمایند.

شرایط تحصیل در اتریش برای بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع فوق لیسانس کمی متفاوت می باشد. زیرا، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند ولی رشته های علوم انسانی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم مدیریتی به زبان آلمانی ارائه می گردند. دانشجویان می توانند قبل از ورود به دانشگاه، دوره های زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2 (سطح پیشرفته) در کالج های زبان آلمانی کشور اتریش با هزینه ای در حدود ۱۰۰۰ یورو در هر ۳ ماه بگذرانند.

دانشجویان ایرانی با مدرک لیسانس و یا دانشجویانی که در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های سراسری هستند، از شانس بالاتری جهت اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش برخوردار می باشند. دانشجویان و یا فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد نیز می توانند در همان مقطعی که فارغ التحصیل شده اند مجددا تحصیل کنند و با بهره گیری از تجربه وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس، شانس اخذ پذیرش خویش را برای مهاجرت تحصیلی به اتریش افزایش دهند.

مقطع دکترا

کشور اتریش همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، توجه ویژه ای به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا را دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اتریش به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور اتریش می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور اتریش می باشد. با توجه به این نکته که کشور اتریش برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان ۲ هزار یورو را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اتریش در پیش دارند.

بورسیه

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر.
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط کافی زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵).
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …
 5. داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

حق کار و هزینه های تحصیل در اتریش

دانشجویان برای تحصیل در اتریش ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان با توجه به حق کار های هفتگی می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

 • حق کار

دانشجویان در مقاطع مختلف کشور اتریش مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. این نکته بدین معناست که دانشجویان کارشناسی ۱۰ ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی دارند.

پیدا کردن کار دانشجویی در اتریش و یا هر کشور دیگری، به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

 • هزینه های تحصیل

تحصیل در کشور اتریش هنوز به صورت رایگان (با هزینه بسیار ناچیز) صورت می گیرد. دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در اتریش به ازای هر ترم بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو پرداخت می کنند. از دیگر هزینه های تحصیل در این کشور می توان به ۱۸ یورو به ازای هر ترم برای عضویت در اتحادیه دانشجویی اشاره کرد.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اتریش برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در اتریش می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی اتریش

نحوه درخواست برای تحصیل در اتریش در هر دانشگاه و دوره دارای الزامات ورودی متفاوت است و دانشجویان برای اخذ پذیرش متناسب با دانشگاه مورد نظر اقدامات لازم را انجام می دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش:

 • پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

مدت زمان پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش تا حدود ۶ ماه به طول می انجامد. افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که اخیرا این کشور در صدور ویزای همراه سختگیری های زیادی دارد تا جایی که در خیلی از موارد اجازه همراه برای ویزای تحصیلی اتریش داده نمی شود و در صورت موافقت با ویزای همراه نیز این امکان با فاصله زمانی حدود ۶ ماه تا ۱ سال امکان پذیر می شود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

4.4/5 ( 21 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

356 پاسخ به “تحصیل در اتریش”

 1. هلیا گفت:

  سلام و وقت بخیر ، شما در مورد اتریش نوشتین که امکان گرفتن مدرک زبان در همون کشور قبل از ورود به دانشگاه وجود داره ، پس یعنی لازم نیست که حتما اینجا مدرکی داشته باشیم، درسته؟ من قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد مهندسی برق و در کشور اتریش دارم

 2. صبا گفت:

  سلام آیا کشور آلمان هم مثل اتریش شرایط تحصیل یکسانی را دارند؟

 3. صبا گفت:

  من ۲۴ سالم هست میتونم برای پزشکی اتریش اقدام کنم؟ مدرک زبان آلمانی مورد قبوله؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور اتریش شما نیازمند داشتن قبولی کنکور سراسری می باشید و برای سفارت داشتن مدرک A2 زبان آلمانی الزامی می باشد.

 4. مهديه احمدي گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشگاه ها برای اتریش چه مدرک زبان آلمانی نیاز دارم.
  با تشکر

 5. nasim گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته برنامه ریزی شهری (کارشناسی شهرسازی)دانشگاه ازاد.
  مدرک زبان ندارم و مقاله هم جایی چاپ نشده.نمیتونم بابت تحصیل هزینه ایی پرداخت کنم و شنیدم که در مقطع دکترا لازم به پرداخت هزینه نیست و حقوق هم میدن….کشوری که بتونم دکترامو بخونم و کار کنم
  متاهل هستم،
  کدوم کشور مناسب تره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه قصد تحصیل در کشور اتریش را داشته باشید چون فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد می باشید باید مجدد برای مقطع ارشد اقدام نمایید. برای کشورهای دیگر برای گرفتن بورسیه شما نیازمند داشتن رزومه تحصیلی خوب که شامل مقالات بین المللی معدل بالای ۱۷ آیلتس بالای ۶٫۵ و….. می باشید. در صورت گرفتن پذیرش در مقطع دکتری می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود نیز اقدام نمایید.

 6. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشگاه سراسری مهندسی نفت قبول شدم آیا من میتونم ادامه تحصیلمو اونجا بدم؟ چون اسم رشته من نبود ولی این رو هم مد نظر داشته باشید که اکثر کشور ها نفت جزو شاخه های شیمی بوده و کشور خودمون هم تا همین چند سال پیش از این قاعده مستثنا نبود. میخواستم ببینم اگه من خواسته باشم بیام همین شیمی رشته من رو هم شامل میشه مثلا نمیگن چند ترم شیمی بخونم تو همین رشته برای ترم های بعدی انتخاب شاخه انجام بشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن قبولی دانشگاه سراسری می توانید برای تحصیل در اتریش اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان A2 آلمانی الزامی می باشد.

 7. پارسا اباسلط گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و در کنکور هنر شرکت کردم
  ولی از هیچکدوم اون نتیجه ی قابل قبولی که میشه برای قبولی دانشگاه خوب انتظارش رو داشت رو نگرفتم
  ولی مدرک های فنی حرفه ای از جمله icdl1 icdl2 طراحی وبسایت به صورت حرفه ای فوتوشاپ و روتوش به صورت حرفه ای و جوشکاری رو دارم
  دوره های تآتر رو کامل به پایان رسوندم و پروژه هایی هم انجام دادم که بسیار نتایج قابل قبولی داشتن
  و ماه هاست که در کافی شاپ کار میکنم و دوره های کافه منی رو دو بار به طور کامل گذروندم و توی این کار هم خیلی حرفه ای هستم
  دوره های زبان آلمانی هم به تازگی شروع کرده و دارم آ یک رو میخونم
  من میخام در دانشگاه های اتریش به تحصیل در رابطه ی فیلمسازی و کارگردانی رو بگذرونم و خیلی هم در این رابطه جدی هستم
  یک دانشگاه هم هست به اسم دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین که مثل این که بهترین دانشگاه هنر های نمایشی وین اتریش هست
  اگه میشه بهم کمک کنین چون هیچ طرز فکری ندارم که چطور میتونم برای تحصیل برم اتریش

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارید نیازمند قبولی کنکور سراسری می باشید. البته داشتن A2 زبان آلمانی نیز الزامی است.برای ورود به رشته های هنری معمولا دانشگاه ها دارای آزمون ورودی می باشند.

 8. مهتاب گفت:

  سلام.
  من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور گرفتم.و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم.به نظرتون میتونم برای ادامه ی تحصیل به اتریش برم؟

 9. محمد رضا گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته های مهندسی کشور آلمان مناسب تر هست یا کشور اتریش؟؟؟

 10. مرتضی گفت:

  با سلام
  من کارشناسی ارشد دارم و ۲۸ سالمه و علاقه مندم لیسانس موسیقی از اتریش بگیرم. آیا امکانش هست؟ و آیا از طریق شرکت در آزمون ورودی با توجه به سن و داشتن ارشد، امکان شروع از لیسانس وجود دارد؟ ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی را دارید شانس گرفتن ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی با توجه به شرایط سنی شما یک مقدار کم می باشد. شما نیازمند داشتن قبولی کنکور سراسری برای اتریش می باشید.داشتن A2 زبان آلمانی نیز الزامی است.

 11. farhad گفت:

  اتریش تحصیل رایگانه؟

 12. tayeb گفت:

  درسته که الان برای تحصیل در اتریش مدرک زبان لازم داریم؟
  اگه نیازه چه نمره ای میخواد؟!

 13. Alireza گفت:

  سلام من ۲۴ سالم لیسانس برق دارم از دانشگاه دولتی برای مقطع ارشد چه مدارکی برای سفارت اتریش نیاز هست و اینکه زمان سفارت کشور اتریش چقدر هست

 14. Alireza گفت:

  سلام
  میخواستم ببینم اگر در ازمون اینت ایتالیا قبولی رشته دندان پزشکی بیارم چیجوری میشه برای دکترا به اتریش رفت

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه منظور شما این می باشد که بعد از قبولی در آزمون آیمت بتوانید از ایتالیا برای اتریش انتقالی بگیرید معمولا نمی پذیرند چون اتریش شرایط خودش را جهت پذیرش دانشجو دارد.

 15. بهروز گفت:

  با سلام. ۲۷ سال و مجرد و فاقد مدرک زبان و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی با معدل ۱۷٫۷۸ و پایان خدمت و پاسپورت می باشم.مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته حقوق در یکی از گرایشها در یکی از کشورها میباشم. لطف کنید شرایط بنده رو بررسی کنید که برای ادامه تحصیل در این مقطع کدام یک از کشورها برای بورسیه رایگان و حمایت مالی بدون مدرک زبان بنده رو خواهد پذیرفت. سپاسگزارم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در رشته حقوق به دلیل تفاوت هایی که این رشته در هر کشور دارد شانس بسیار کمی را جهت پذیرش خواهد داشت.به همین دلیل بیشتر افراد از مقطع ارشد جهت تحصیل در این رشته اقدام می کنند.هزینه تحصیل در یکسری از کشورها از جمله فرانسه اتریش آلمان نروژ رایگان می باشد البته شما یک پرداختی کمی بین ۰ تا ۱۵۰۰ یورو به ازای هر ترم خواهید داشت.در نظر داشته باشید داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

 16. رامین گفت:

  با سلام
  فارغالتحصیل کارشناسی ارشد فوتونیک هستم. معدل کارشناسی ۱۶ و ارشد ۱۷ دارم. کارشناسی یک مقاله review دارم و در ارشد دو مقاله با ایمپکت فکتور خوب.
  شانسم برای اپلای دکتری در اتریس چقدر هستش؟
  اخذ مجدد ارشد در اتریش رو پیشنهاد می کنین؟
  شانسم برای فاند چقدر هستش؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور اتریش در مقطع بالاتر شما باید فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری باشید و یا قبولی کنکور سراسری را برای مقطع مورد نظر داشته باشید.هزینه تحصیل در کشور اتریش رایگان می باشد البته شما یک پرداختی کمی بین ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو به ازای هر ترم خواهید داشت.برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری هر چقدر رزومه شما قوی تر باشد این شانس برای شما بیشتر خواهد شد.

 17. بهنام گفت:

  سلام
  برای تحصیل در اتریش به مدرک زبان آلمانی نیازه و یا با مدرک زبان آیلتس هم اوکیه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دانش زبان متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما تعیین می شود. به صورت کلی مدرک زبان آلمانی در سطح B2 برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش به شما کمک می کند.

 18. آرزو گفت:

  سلام
  شرایط ویزای اتریش راحت تر شده؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   یکسری تغییرات هر ساله هر کشور بر اساس سیاست های جدید جهت پذیرش مهاجر, خواهد داشت. ولی به صورت کلی در حال حاضر کشور اتریش نسبت به گذشته سخت تر ویزا می دهد.

 19. مهرانگیز گفت:

  سلام. برای پزشکی خوندن تو اتریش باید چی کار کنیم ؟ من ۲۱ سالمه و دانشجویی کارشناسی معماری هستم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اینکه شما بتوانید پذیرش در رشته پزشکی از اتریش را دریافت نمایید باید حتما قبولی کنکور سراسری در این رشته را داشته باشید.

 20. رضا گفت:

  سلام..بنده درحالِ حاضر دارم دیپلم میگیرم..میخواستم بدونم اگر دانشگاه آزاد برم،مشکلی نداره ک وسطای لیسانس به اتریش برم واسه تحصیل؟؟آیا چون دانشگاه ازاده،راهَم بسته میشه واسه رفتن به اون کشور؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید باید قبولی کنکور سراسری را داشته باشید یا فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری باشید.شما می توانید دوره تحصیلی خود رادر دانشگاه آزاد به اتمام برسانید و سپس برای مقطع مجدد اقدام نمایید.

 21. یاسر گفت:

  برای رشته بیوتکنولوژی چطوری میشه پذیرش تحصیلی گرفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   لیست تمامی رشته های ارائه شده در هر ترم بعلاوه شرایط پذیرش در سایت هر دانشگاهی درج شده است.شما می توانید با مکاتبه با دانشگاه جهت دریافت پذیرش تحصیلی برای اتریش اقدام نمایید.داشتن مدرک A2 زبان آلمانی جهت مهاجرت تحصیلی الزامی می باشد.

 22. سمیه گفت:

  سلام وقت بخیر واسه کسی که بخواد ادامه پزشکیو تو اتریش بخونه و مدرک b1 داره، چه کارایی باید انجام بده؟

 23. محمد گفت:

  سلام
  برای تحصیل در اتریش اگر ارشد آزاد بودیم امکان تحصیل داریم ؟

 24. نیما گفت:

  سلام
  تحصیل در رشته موسیقی در کشور اتریش آزمون ورودی داره؟
  برای پذیرش قبولی در کنکور سراسری نیاز هست؟

 25. اکرم کلانتری گفت:

  با سلام دانشجوی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه دولتی یزد هستم معدل لیسانس 13.36 اما ارشد بالای 16 یا 17 خواهد بود. دوره زبان انگلیسی رفتم و مکالمه هم کارکردم اما مدرک آیلتس یا تافل ندارم. در صورت گرفتن مدارک زبان مربوطه و داشتن مقاله معتبر مرتبط با رشته شانس اخذ بورسیه کامل را در چه کشورهایی خواهم داشت؟ شانس گرفتن بورسیه کامل آمریکا هم دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.کشور اتریش مدرک زبان نیاز ندارد و اخذ بورسیه کامل بستگی به شرایطتان دارد که باید بررسی شود.

 26. رضا گفت:

  با سلام من لیسانس پیام نور دارم یک سال پیش گرفتم الان من می تونم برای لیسانس مجدد برای اتریش اقدام کنم ؟

 27. unknown گفت:

  با سلام خدمت شما من دررشته عمران در مقطع کارشناسی پیوسته,ترم 5 هستم در موسسه آموزش عالي ليان بوشهر(غیر انتفاعی-غیر دولتی) تحصیل میکنم بنده مدرک ایلتس ندارم ولی از انجا که 24 ترم زبان در زبان سرای بوشهر گزرانده ام با گرفتن مدرک مشکلی ندارم بنده میخواهم در رشته عمران ادامه تحصیل بدهم و دو سال اخر تحصیل خود در مقطع لیسانس را در کشور اتریش بگزرانم , با توجه با شرایط من ایا شانسی هست که بتوانم در اتریش ادامه تحصیل دهم ؟! اگر وجود دارد احتمال قبول شدنم چند درصد است % ؟ معدل حال حاظر من 14 هست

 28. مهسا گفت:

  من دانشجوی رشته کارشناسی زیست سلولی مولکولی دانشگاه آزاد تهران بودم و دو ترم را گذراندم. پدرم اقامت کاری دانمارک گرفته و در حال حاضر دانمارک هستم. امکان تحصیل در اتریش برای من وجود دارد؟ و اگر بله، امکان تغییر رشته نیز هست؟ در ضمن پذیرش بر اساس معدل دیپلم و یا ریز نمرات دو ترم گذرانده شده برای رشته انتخابی در اتریش میباشد؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور اتریش نیلزمند قبولی در کنکور سراسری می باشید و در صورت تحصیل در دانشگاه های آزاد باید مقطع تحصیلی شما به پایان رسیده باشد .

 29. SHAHIN گفت:

  سلام من لیسانس امار از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 13 دارم.B2 المانی هم دارم.میتونم مدیریت تو اتریش بخونم?

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در کشور اتریش در مقطع کارشناسی ارشد را دارا می باشید . مدیریت از آن دسته از رشته ها می باشد که امکان ورود از رشته های دیگر را خواهید داشت

 30. سلام خسته نباشید آیا اتریش هم مثل آلمان 8000 یورو پشتوانه ی مالی میخواد؟؟؟

 31. Reza گفت:

  من دانشجوي كارشناسي عمران جهاد دانشگاهي هستم با معدل ١٧/٣٠ و ميتونم تا درسم تموم شه آيلتس نمره ٧ به بالا رو نيز كسب كنم و در حال نوشتن يك مقاله نيز هستم ميخواستم ببينم شانسم براي بورس در كانادا و آمريكا چقدره؟
  واگر پيشنهادي در مورد كشوري كه بتونم مقطع فوق ليسانس رو به زبان انگليسي همراه با بورس بگذرونم بهم معرفي كنيد ممنون ميشم.

 32. دلارام گفت:

  سلام
  میخاستم بدونم شروع ترم تحصیلی در اتریش کی هس؟
  و اینکه
  در مقطع دکتری و همینطور کارشناسی ارشد
  تمام درس های حضوری هستن؟یا میشه غیر حضوری هم پاس کرد؟
  چندسال طول میکشه؟

 33. سپيده گفت:

  سلام همسرم براي اتريش اقدام كرده براي فوق ليسانس من به عنوان همراه دارم همراشون ميرم ميتونم اونجا مشغول بكار شم و بعد ويزاي كاري دريافت كنم؟

 34. محسن گفت:

  با سلام
  من فارق التحصیل رشته ی مهندسی شیمی(پالایش-پتروشیمی-گاز) با معدل17.5 از دانشگاه ازاد اراک هستم.
  در کنکور سراسری ارشد امسال با رتبه200 قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم و قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های اتریش رو دارم.
  میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در اتریش باید مجددآ مقطع کارشناسی رو بگذرونم یا نه؟
  در ضمن زبانم خوبه ولی مدرک زبان ندارم
  کارت پایان خدمت هم ندارم
  خواهش میکنم زودتر به من جواب بدین خیلی سردرگمم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.با توجه به این که مدرک کارشناسی شما در دانشگاه آزاد می باشد نمی توانید برای کارشناسی ارشد در اتریش اقدام نمایید

 35. behnam گفت:

  با سلام….
  چرا جواب نمی دید؟؟؟
  من تمام نظرات رو خوندم به کسایی که کارشناسی غیرانتفاعی بودن یک جا گفتید که می تونن واسه ارشد برن اتریش یکجا هم گفتید نه….
  خلاصه کسی که کارشناسی ناپیوسته نرم افزار هست واسه ارشد میتونه اتریش apply کنه یا نه؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.کسانی که فارغ التحصیل دانشگاه غیر انتفاعی باشند باید مدارک لازمه را به دانشگاه ارسال کنند و در صورت تایید دانشگاه برای پذیرش اقدام کنند

 36. sadeQ گفت:

  سلام .
  من دانشجوی رشته برق قدرت در دانشگاه آزاد هستم ! معدلم 16 هست .
  و مدرک زبان ندارم .. برای مقطع کارشناسی ارشد در اتریش ، دروس به چه زبانی ارائه میشه ؟! آلمانی یا انگلیسی ؟
  و اینکه پذیرش دانشگاه های اتریش بر چه اساس هست ؟! مثلا دانشگاه صنعتی وین بر چه اساس پذیرش میکنه ؟ معدل ؟
  با تشکر ..

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.زبان اتریش در مقطع کارشناسی ارشد هم آلمانی و هم انگلیسی می باشد و پذیرش تحصیلی در دانشگاه وین بر اساس سوابق تحصیلی شما می باشد

 37. faride گفت:

  می خواستم بدونم اتریش مدرک کارشناسی ناپیوسته غیرانتفاعی رو قبول می کنه من واسه کارشناسی ارشد تو اتریش ادامه تحصیل بدم ؟؟؟

 38. ali گفت:

  با سلام دانشجو مهندسی ترم اخر کارشناسی در یکی از دانشگاه های معتبرو دولتی ایران با معدل 18 هستم من ازتاجیکستان هستم میخواهم بدانم می توانم برای ارشد ازایران اقدام کنم وشانس گرفتن بورسیه اتریش دارم

 39. javad گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجو ارشد معماری دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم که شرایط گرفتن بورسیه دکتری رو در کشور اتریش یا آلمان یا سوئیس دارم
  معدل کاردانی :16
  کارشناسی :17.30
  ارشد تا پایان ترم دوم : 19.10
  درحال حاضر در حال تکمیل چند مقاله واسه ارائه هستم

 40. Mehrdad گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد عمران _ سازه دارم.با مدرک زبان انگلیسی و آشنایی با زبان آلمانی در حد B1 – دو تا مقاله ISI هم دارم. به علاوه 6 مدرک جانبی دیگه از فنی حرفه ای . برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور اتریش وگرفتن بورسیه چقدر شانس دارم ؟
  ومشکل اصلی من که باعث تردید بیشترم میشه مسئله هزینه هاست ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 41. سیمین هیهات گفت:

  سلام. بنده فارغ تحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد در رشته مترجمی زبان انگلیسی با معدل 18.67 هستم و دارای 3 توصیه نامه می باشم و همچنین آیلتس 7 دارم کتاب هم ترجمه کردم. آیا بنده امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از کشور اتریش رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا به صورت بورسیه نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 و توصیه نامه استاد ،معدل بالای 17 و مقالات isi می باشید.

 42. متین گفت:

  سلام. به تازگی فارغ التحصیل رشته فیزیولوژی از دانشگاه اراک (روزانه) در مقطع کارشناسی ارشد هستم، دارای دو مقاله ISI خارجی با impact بالا و شرکت در کنگره های بین المللی و در حال گذراندن دوره های فشرده زبان جهت اخذ مدرک تافل و یا آیلتس هستم. چند درصد امکان بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا دارم؟؟

 43. Sara گفت:

  سلام خسته نباشید

  ببخشید سوالی برای من پیش اومده

  من مدرک کارشناسی مهندسی پزشکی از غیرانتفاعی اصفهان دارم
  آیا میتونم واسه ارشد برای اتریش اقدام بکنم؟
  اتریش غیرانتفاعی رو قبول داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.نمی توانید برای کارشناسی ارشد در کشور اتریش اقدام نمایید.زیرا فقط دانشگاه سراسری را قبول دارد

   • Sara گفت:

    ممنونم از پاسختون.

    اگه ارشد در یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشم و نرم با گرفتن یک گواهی پذیرش در مقطع ارشد میتونم واسه ارشد توی اتریش اقدام بکنم؟

    • آریانا پارس گفت:

     سلام
     بله این کار انجام شدنی می باشد و پس از اخذ گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش اقدام نمایید

 44. بابک گفت:

  سلام
  کارشناسی از دانشگاه دولتی مهندسی عمران با معدل 14/5
  و ارشد دانشگاه تهران رشته مدیریت سوانح هستم
  برای دکتری چقدر احتمال بورسیه دارم؟؟
  باید چکار کنم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 45. حسین گفت:

  سلام
  بنظرتون برای مهاجرت تحصیلی رایگان کدوم کشور بهتر وزندگی آسون تره؟؟؟؟؟؟؟

 46. نازنین گفت:

  با سلام خسته نباشید.ایا دانشگاههای اتریش دانشجویی که بدون ازمون دردانشگاه ازاد مشغول تحصیل هست را پذیرش میکنن؟

 47. محمد گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی هستم.دارای معدل ۱۸ و ۶ مقاله که دو تا از آنها را در isi دو تا در بنیاد ملی نخبگان یکی در دانشگاه شهید بهشتی و دیگری را در دانشگاه MIT آمریکا ثبت کردم.در همایش ها و کنفرانس های مختلفی در ایران و خارج از ایران شرکت داشته ام.مدارک معتبری در زمینه سلول های بنیادین از پژوهشکده رویان اخذ کردم.توصیه نامه ام را هم ۳ عضو هییت علمی شهید بهشتی امضا کردند.آیلتس ۷ نیز دارم.
  آیا امکان گرفتن fund از دانشگاه های معتبر اتریش دارم؟
  تاکید من بر روی دانشگاه های قوی در اتریش هستش
  کدام دانشگاه ها مناسبتر است؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.در ابتدا مدارک شما ارسال می شود در صورت تایید می توانید یک دوره ای را به زبان آلمانی بخوانید.

 48. محمد حقیقی گفت:

  سلام ، من بیست و هفت سالمه کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی با معدل شونزده و خورده ای دارم و ایلتس شش و نیم مقاله ISI ندارم ؛ میخواستم ببینم تو کشور آلمان یا اتریش شانسی دارم برای تحصیل و چیکار باید بکنم؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند آیلتس حدأقل 6 و توصیه نامه های استاد می باشید

 49. مرتضی صادق زاده گفت:

  بنده 40 ساله و لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه دولتی اصفهان با معدل 12.5 و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه آزاد هستم و تا 1 ماه آینده پایان نامه خود را ارائه و فارغ التحصیل می شوم با معدل حدود 15 و امکان ارائه مقاله ISI را دارم و دارای 15 سال سوابق کار در پروژه های سد سازی دارم. آیا امکان ادامه تحصیل درمقطع دکترا همین رشته را دارم در غیر این صورت امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد همین رشته را چطور ؟ در ضمن به اتفاق همسر و فرزند پسر 15 ساله می خواهم بروم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید و باید مدرک کارشناسی ارشدتان از دانشگاه سراسری باشد.

 50. محمد گفت:

  با سلام
  مهندسی نفت خوندم در دانشگاه آزاد با معدل 13.28
  آیلتس آکادمیک 7
  دارای یک مقاله ISI
  در حال یادگیریه زبان آلمانی و تا حدی راه افتادم
  همسر بنده هم فارق التحصیل شیمی محض در دانشگاه آزاد هستن.
  میخواستم بدونم آیا شانسی برای پذیرش ساده در اتریش دارم ؟ تا چه حد مطمئن هست که من واقعا و جدی وقت بگذارم؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 51. پریا گفت:

  با سلام، من ارشد تصویرسازی از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 19.20 دارم و یک مقاله ISI و زبان آلمانی سطح B1 دارم .آیا امکان تحصیل در مقطع دکتری با بورسیه یا بدون بورس برای من در اتریش (وین) امکان داره؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 52. حبیبه شریف گفت:

  سلام بنده لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم و دارای 6 سال سابقه کار اداری با سابقه بیمه هستم ودارای مدرکIELTS هستم آیا امکان اخذ بورس از دانشگاههای اتریش و آلمان وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 53. vadeh گفت:

  با سلام و عرض ادب

  30 سال سن و مجرد هستم
  لیسانس فناوری اطلاعات(IT) از دانشگاه علمی کاربردی با معدل بالای 17
  مدرک زبان آیتلس

  آیا واجد شرایط اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های انگلیسی زبانِ کشورهای آلمان یا اتریش هستم؟! و اینکه شما به شخصه کدامیک از این دو کشور را پیشنهاد میکنید که بعدها وقتی برای دکترا هم خواستم اقدام کنم از امتیازات برخوردار باشم!

  سپاس

 54. ایدا گفت:

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه خوارزمی هستمو معدل دیپلمم 18/89و کرشناسی 16/33و نفر اول دانشگاه و معدل ارشدم 19/68 می باشد مقطع کارشناسی را هم در رشته مهندسی صنایع تحصیل کرده ام.دارای 5 مقاله کنفرانسی بوده که دو تا ا آنها در مجلات آی اس آی به چاپ رسیده سه تای دیگر هم شرایط چاپ را داشته اند . و دارای مدرک ام بی ای از دانشگاه شهید بهشتی و دارای مدرک آی ال او فنی حرفه ای می باشم و برای آزمون آیلتس نیز ثبت نام کرده ام به نظر شما شانس بنده برای بورسیه در مقطع دکتری چقدر می باشد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 55. احسان گفت:

  با سلام بنده ارشد ژنتیک از دانشگاه آزاد با معدل 17.5 و لیسانس با معدل 13.31 دارم دومقاله ISI و یک پوستر داخلی دارم و میخواستم ببینم شرایط لازم برای دکترا ژنتیک پزشکی رو دارم ؟ و همچنین مدرک زبان آلمانی ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند داشتن توصیه نامه استاد و آیلتس حداقل 6 می باشید.

 56. محمد گفت:

  سلام ، بنده فارغ التحصيل كارشناسي ارشد رشته تربيت بدني با معدل ١٧از دانشگاه ازاد هستم الان هم در دانشكاه تدريس ميكنم ميخاستم بدونم براي ادامه تحصيل در مقطع دكترا چه شرايطي دارم ؟ زبان انگليسي هم تا حدودي بلدم ولي الماني اصلا،،،چند سال پيش هم يه هفته اتريش بودم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 ،معدل بالای 17 و توصیه نامه استاد می باشید.

 57. عالی بووود مطلبتون واقعا ممنون
  خیلی لذت بردم

 58. Niu گفت:

  سلام من در حال حاظر دانشجوي سال دوم ترم سه كارشناسي رشته ي شيمي كاربردي در دانشگاه ازاد تهران شمال هستم و مشتاقم به زودي براي ادامه ي تحصيل به اتريش يا المان برم ميخواستم. بدونم چقدر احتمال پذيرشم در دانشگاه هاي اين دو كشور هست و چي كار بايد بكنم در داروها هم سر رشته دارم ميتونم اونجا در داروخانه مشغول كار شم كنار درس يا نه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.با توجه به این که شما در دانشگاه آزاد درس می خوانید باید از ابتدا مقطع کارشناسی را در کشور اتریش بخوانید

 59. محمد رضا گفت:

  سلام من مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته ی برق هستم در دانشگاه آزاد. میتونم از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرم.اگه قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ایران باشم میتونم برای کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش در همین رشته و از دانشگاه ازاد پذیرش بگیرم

 60. bita گفت:

  با سلام
  من لیسانس برق قدرت از دانشگاه دولتی گرفتم وسال 92 دوباره کنکورتجربی شرکت کردم وپزشکی بین الملل قبول شدم ولی مدرک زبان ندارم با این شرایط میتوانیم به اتریش برم و انجا مدرک زبان بگیرم و بعد برای پزشکی خوندن در اتریش اقدام کنم؟
  با تشکر

 61. جوانه گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی هستم با معدل 18 ایلتس 6 دارم و2تا مقاله ای اس ای دارم میتونم برای بورسیه در مقطع دکتری در کشور اتریش را داشته باشم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد،قبولی در کنکور سراسری ایران و مقالات ISI می باشید.

 62. نیلوفر گفت:

  با سلام

  من فارق التحصیل ارشد رشته گرافیک از دانشکده آزاد هنر و معماری واحد تهران مرکزی هستم.
  معدل 18/30، مقاله ندارم. با فرض داشتن مدرک زبان آیلتس، آیا امکان اخذ پذیرش دکترا با بورس هست؟

  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI و قبولی در کنکور سراسری ایران می باشید.

 63. یکتا گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل دکتری عمومی دامپزشکی از دانشگاه سراسری اهواز هستم ومعدلم هم 16.40 هست. خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در رشته ام البته در مقطع فوق لیسانس چه مدارکی لازم دارم و برای اتریش اقدام کنم امکان پذیرش داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   مدرک شما معادل فوق لیسانس محصوب می شود و برای دکترا می توانید در کشور اتریش ادامه تحصیل دهید . تحصیلات به زبان آلمانی می باشد و می توانید دوره های زبان آلمانی را در کشور اتریش سپری کنید

 64. سارا گفت:

  با سلام . من27 و فارغ التحصیل رشته کامپیوتر – نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 16.22 هستم.سابقه کار مرتبط با رشته ام حدود 3 سال با سابقه بیمه هستش. میخواستم بدونم میتوانم برای ادامه تحصیل و سپس اقامت برای کشور اتریش اقدام کنم .زبان انگلیسی هم خوب است و در صورت نیاز مشکلی برای گرفتن آیتلس ندارم. ونکته آخر اینکه سطح مالی متوسطی دارم .آیا به نظر شما می توانم اقدام کنم و جای امیدواری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما می توانید برای دادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش اقدام نمایید و دوره های زبان آلمانی را هم در همان کشور سپری کنید

 65. ویدا گفت:

  درود
  من فوق لیسانس باستان‌شناسی از دانشگاه سراسری ایران رو دارم.
  معدلم 19.28 و می‌خوام راهنماییم کنید برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و یا دکترا به کدوم دانشگاه‌ها مراجعه کنم.

  پیشاپیش ممنون از پاسختون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور اتریش را دارا می باشید و می توانید دوره ی زبان را در همان کشور سپری کنید. برای انتخاب دانشگاه باید بررسی شود

 66. nader گفت:

  با سلام؛
  احتراما، بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی مجازی با معدل 15.5 هستم. آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اتریش می توانم اقدام کنم؟ و اینکه چه کشورهای دیگری را پیشنهاد می کنید؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده برای کارشناسی ارشد مجدد می توانید اقدام نمایید و امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای شما میسر نمی باشد

 67. yasi گفت:

  با سلام، من کارشناسی ارشد زیست شناسی هستم و در حال حاضر دانشگاه تدریس میکنم.آیا شانسی برای ادامه تحصیل در اتریش را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورتی که در دانشگاه آزاد فارق التحصیل شده باشید می توانید برای فوق لیسانس مجدد و در صورتی که در دانشگاه سراسری تحصیل خود را به اتمام رسانده باشید می توانید برای دکترا این کشور اقدام کنید

 68. mohammad گفت:

  با سلام من پسری 18 ساله هستم که در کنکور سراسری امسال ؛ مهندسی معدن دانشکاه سراسری امام خمینی قزوین رو قبول شدم . دانشگاه آزاد (علوم و تحقیقات تهران ) هم مهندسی نفت رو قبول شدم.خیلی هم مشتاقم که برای ادامه تحصیل و کار به اتریش یا المان بروم . تصمیم هم دارم که زبان المانی رو طی مدتی که در ایران هستم بخونم. الان نمی دونم که کدوم رشته برای اون کشور مناسب تره . میشه هر چه سریع تر منو راهنمایی بفرمایید چون میخوام برای ثبت نام دانشگاه اقدام کنم. ولی مردد هستم که کدوم دانشگاه برم. ممنون از سایت خیلی خوب و راهنمایی های ارزشمندتون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور اتریش نیاز به قبولی در دانشگاه سراسری می باشید و در صورتی که هر چه زودتر اقدام نمایید برای ادامه تحصیل می توانید امسال به کشور اتریش رفته و مشغول به تحصیل شوید . نیازمند مدرک زبان نمی باشید و می توانید دوره های زبان را در کشور اتریش سپری کنید

 69. مارال گفت:

  سلام
  ارشد mba مالی دانشگا سراسری معدل 16.89
  لیسانس مهندسی برق ازاد معدل 12.52
  ielts 7.0
  مقاله ندارم
  پروپوزال مرتبط با finance
  1 سال کار و 2 سال تحصیل (ناتمام) مالزی
  امکان پذیرش در مقطع دکترا چقدر است و با چه شرایطی؟

  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما ، شانس بسیار بالایی برای ادامه تحصیل در کشور اتریش برای شما میسر می باشد و می توانید مقطع دکترا را به زبان انگلیسی در این کشور سپری کنید

 70. saeed گفت:

  با سلام

  من لیسانس علمی کاربردی برق دارم و فوق لیسانس برق قدرت علوم تحقیقات
  و 46 سال سن .ایلتس 6.5 و b1 المانی خواستم بدونم برای ادامه مجدد در ارشد برق میتونم اقدام کنم.

 71. منا گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد دارم. انگلیسی رو دارم میخونم برای آیلتس . میخواستم بدونم اگه بخوام ادامه تحصیل بدم برای ارشد شانسی برای پذیرش در دانشگاه های اتریش دارم ؟ البته آلمانی بلد نیستم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به فارق التحصیل شدن از دانشگاه آزاد باید برای کارشناسی مجدد اقدام نمایید و دوره زبان را در کشور اتریش سپری کنید

 72. یاسر گفت:

  سلام من لیسانس معماری علم و صنعت با معدل15.5 و فوق لیسانس معماری منظر شهید بهشتی با معدل 17.80 هستم .به بسیاری از نرم افزارهای معماری تسلط خیلی زیادی دارم.مدرک زبان را میتوانم در مدت زمان 1 سال فراهم کنم اما مقاله معتبری ندارم.با این شرابط امکان گرفتن فاند در دوره دکتری، جهت مخارج زندگی برای من وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند قبولی در کنکور سراسری ایران ،داشتن مقالات ISI و طرح توجیهی می باشید

 73. Ftaheri گفت:

  سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم از دانشگاه دولتی میخواستم در یکی از دانشگاه های اروپایی رشته پزشکی بخونم واگه امکانش هست بورس بگیرم اگرم که نه یه دانشگاه معتبر با هزینه پایین باشه لطفا من را راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند قبولی در کنکور سراسری ایران می باشید.و دانشگاه های اتریش رایگان می باشد.

 74. مهمان گفت:

  سلام بنده دانشجوی رشته نوازندگی ساز ایرانی در دانشگاه تهران هستم.معدلمم 17 به بالاست.و از اساتید هم میتونم ریکام بگیرم.سربازی هم مشکلی ندارم.زبان آلمانی هم دارم کار میکنم.

  آیا امکان گرفتن پذیرش در مقطع (فوق لیسانس) آهنگسازی یا اتنوموزیکولوژی برای بنده هست؟یا باید دوباره از لیسانس شروع کنم؟

  تشکر…

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند قبولی در کنکور سراسری ایران می باشید.و دانشگاه های اتریش رایگان می باشد.امکان تغییر رشته در دانشگاه های رایگان وجود ندارد.

 75. آزاده گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر ارشد رشته انفورماتیک پزشکی در دانشگاه دولتی هستم،یک مقاله آی اس آی دارم و زبان انگلیسی را درحد نسبتا خوبی میدانم، همسر بنده نیز دانشجوی دکتری رشته بهداشت است، برای گرفتن بورس در رشته خودم و یا نرم افزار چقدر شانس دارم؟ برای همراه بردن همسرم چه راهی پیشنهاد میفرمایید؟
  پیشاپیش سپاس از پاسخ شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور اتریش نیازمند مقالات ISI،توصیه نامه های استاد و معدل بالای 17 می باشید.و می توانید همسرتان را به عنوان همراه با خودتان ببرید.

 76. سعیده گفت:

  سلام من لیسان جهانگردی از دانشگاه آزاد هستم میخواستم ببینم شرایط ادامه تحصیل در رشته ارشد رو میتونم داشته باشم

 77. fatemeh گفت:

  با سلام
  من ارشد ریاضی کاربردی هستم از دانشگاه دولتی با معدل 17.33 مقاله ISI ندارم و زبان انگلیسی در حد مبتدی هستم.امکان گرفتن بورسیه از اتریش را دارم؟
  در مورد همسرم که شغلشون آزاده میخواستم بپرسم میتونم به عنوان همراه ببرمشون و امکان کار براشون هست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش نیازمند مقالات ISI می باشید که شانستان را در این پروسه بالا ببرد و مقطع دکترا به زبان آلمانی می باشد.و باید قبولی در کنکور سراسری ایران را داشته باشید.
   همسرتان می تواند به عنوان همراه با شما بیاید

 78. شهرزاد گفت:

  با سلام

  من متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته زبان و ادبیات انگلیسی میباشم. چه اقداماتی را باید انجام دهم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا نیازمند قبولی در کنکور سراسری ایران می باشید و دکترا به زبان آلمانی می باشد.

 79. milad گفت:

  با عرض سلام و تشکر از زحماتتون فارغ التحصیل درمهندسی شیلات در سال85 هستم از دانشگاه آزاد با معدل 16/25 میخواستم بدونم درمقطع ارشد به زبان انگلیسی برای ترم پاییز 2016 میتونم برای دانشکاههای اطریش اقدام کنم.از نظرسنی مشکلی ندارم تافل 6/5

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.ممنون .شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش باید مجددأ برای مقطع لیسانس اقدام فرمایید.

 80. الف.ن.الف گفت:

  با سلام و احترام
  بنده کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد آموزش زبان از دانشگاه دولتی هستم. آیا می توانم برای دکترا در آلمان بورسیه شوم؟ لطفا بنده را راهنمایی فرمایید.

 81. رضا گفت:

  با عرض سلام و احترام و با تشکر از راهنمایی خوبتون
  من لیسانس معماری دارم از دانشگاه غیرانتفاعی برای فوق میتونم اقدام کنم و چه زبانی باید بخونم و در حال حاضر کلاسهای آلمانی فشرده ثبت نام کردم
  با توجه به اینکه همسرم تحت درمان بیماری ام اس هستند میخواستم بدونم ایشان در اتریش تحت مراقبت قرار میگیرند
  با تشکر .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.ممنون.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش باید مجددأ از مقطع لیسانس شروع کنید و در مقطع لیسانس باید زبان المانی بلد باشید و نیازی به مدرک زبان نیست.

 82. Reza گفت:

  با عرض سلام و احترام و با تشکر از راهنمایی خوبتون
  من لیسانس معماری دارم از دانشگاه غیرانتفاعی برای فوق میتونم اقدام کنم و چه زبانی باید بخونم و در حال حاضر کلاسهای آلمانی فشرده ثبت نام کردم
  با توجه به اینکه همسرم تحت درمان بیماری ام اس هستند میخواستم بدونم ایشان در اتریش تحت مراقبت قرار میگیرند
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.ممنون.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش باید مجددأ از مقطع لیسانس شروع کنید و نیازمند بلد بودن زبان آلمانی می باشید.و هزینه درمان به عهده خودتان می باشد

 83. ehsan گفت:

  با عرض سلام.
  من دانشجوی مهندسی پلیمر در مقطع کارشناسی (ترم 5) از دانشگاه سراسری با معدل 18 هستم.در حال یادگیری زبان انگلیسیم و فعلا مدرکی ندارم.میخواستم اول بدونم ک من برای ادامه تحصیل برای ارشد تو اتریش مشکلی خواهم داشت؟چه مشکلاتی؟
  و اینکه میخواستم بدونم هزینه هر دانشجو حدودا هر ترم چقد میشه؟
  و اینکه اگه بخوام اقدام بکنم،با توجه ب اینکه دوسال دیگه درسمو تموم میکنم،ب نظرتون کی اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند بلد بودن زبان انگلیسی یا آلمانی می باشید و دانشگاه های اتریش رایگان می باشد.

 84. MJA گفت:

  سلام.ببخشید منظور رو بد رسوندم.من برای مقطع لیسانس میخوام در اتریش اقدام کنم .و میخوام گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه های غیرانتفاعی (کهزیر نظر وزارت علوم هست)ارائه بدم ومیخواستم بدونم گواهی اشتغال به تحصیل که شما میگید باید از دانشگاه های سراسری باشه ،دانشگاه های غیر انتفاعی رو هم شامل میشه .(البته به غیر از پیام نور و علمی کاربردی که اتریش اصلا قبول نداره)
  برای مشاوره چه ساعاتی با شما تماس بگییم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور اتریش در مقطع لیسانس نیازمند قبولی در کنکور سراسری ایران و بلد بودن زبان آلمانی می باشید.برای تماس با مشاورین آریانا پارس شما می توانید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 7 بعد ظهر تماس حاصل فرمایید.

 85. MJA گفت:

  ایا دانشگاه های غیر انتفاعی زیر نظر وزارت علوم مورد قبول دانشگاه ها ی اتریش هست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما با توجه به این که گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه سراسری ندارید دو راه پیش رو دارید اول این که می توانیددر صورت شرکت و قبولی در کنکور در یکی از دانشگاه های سراسری می توانید پذیرش تحصیل در کشور اتریش را بگیرید راه دوم این می باشد که از ابتدا دوره لیسانس را در کشور اتریش بگذرانید که یک سری از واحد ها تطبیق داده می شوند و دوره لیسانس کوتاه تر می شود.

 86. RF گفت:

  سلام
  کدوم دانشگاه ها در اتریش رشته مهندسی پزشکی رو دارن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.دانشگاه ها را در چند مطلب مختلف در سایت آریانا پارس معرفی کرده ایم ولی دانشگاه های گراتس،وین و اینسبروک این رشته را دارند.

 87. آتنا منصوری گفت:

  سلام
  من قصد دارم برای اقامت اقدام کنم که ظاهرا یکی از روش ها اقامت از طریق تحصیل هست
  میخواستم بدانم شرایط همسرم به چه صورت هست؟ آیا اجازه تحصیل و کار دارد یا تنها به عنوان همراه می توانند باشند ؟
  در ضمن کشوری که شرایط بهتری نسبت به اتریش را دارد کدام است؟(از نظر کار و تحصیل برای همسرم)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما با تحصیل در کشور اتریش نمی توانید اقامت دائم کسب نمایید.ولیکن شما می توانید از طریق تحصیل وارد کشور اتریش شده و اقدام به کار فرمایید و پس از دریافت ویزای کار 4 سال در آن کشور کار کنید و اقامت دائم کشور اتریش را بگیرید.

 88. پیمان گفت:

  با سلام
  بنده لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 15.20 را دارم و هماکنون دانشجوی ارشد رشته مهندسی مواد گرایش جوشکاری در دانشگاه ازاد هسنم و دارای 10سال سابقه کار رسمی درزمینه مهندسی مکانیک ودارای گواهینامه از دو شرکت معروف المانی را دارم ایا میتوانم برای ادامه تحصیل در کشور اتریش اقدام کنم . سپاسگزارم

 89. سعید گفت:

  با سلام
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد عمران گرایش رشته سازه های دریایی هستم. آیا این رشته برای ادامه تحصیل در کشور اتریش و بخصوصدانشگاه وین وجود دارد؟

 90. MJA گفت:

  سلام
  من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و میخوام برای مقطع کارشناسی مهندسی در وین اقدام کنم.حدود 2ماه دیگر هم میتونم گواهی اشتغال به تحصیل در همان رشته ی مورد نظر رو از دانشگاه بگریم .
  مدرک زبان هم ندارم وقصد دارم در خود اتریش دوره های زبان آلمانی رو بگریم سوالی که میخواستم بپرسم اینه که آیا دانشگاه های اتریش شرط معدل دارن؟
  چقدر احتمال داره که مراحل پذیرش من با موفقیت تموم شه و چقدر احتمال داره که از طرف اترش ریجکت شم ؟
  شما کار ای پذیرش و مسائل دیگه مثل خولبگاه و باز کردن حساب ارزی و …. رو انجام میدید؟
  در کل چقدر شانس داریم؟
  ممنون میشم جواب من رو بدید با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما اگر گواهی اشتغال به تحصیل شما از دانشگاه سراسری می باشد می توانید برای ادامه تحصیل در کشئ اتریش اقدام نمائید . شرط معدل را دانشگاه های اتریش ندارن ولی افرادی که معدل بالاتری داشته باشند از شانس بیشتری برخوردار می باشند.کلیه کارها از طریق موسسه ما صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

 91. saeed گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس مخابرات هستم،یک مقاله علمی پژوهشی دارم،معدلم 18،20 از دانشگاه علوم تحقیقات کرمانشاه هست.زبانم خوبه اما مدرکی نگرفتم،امکانش هست برای دکترا به صورت بورسیه اقدام کنم؟غیر بورسیه چطور؟امکان پیدا کردن کار چقدر هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به این نکته که در دانشگاه آزاد تحصیل کرده اید می توانید برای فوق لیسانس مجدد در کشور اتریش اقدام نمائید . در کشور اتریش نیازی به مدرک زبان ندارید و می توانید در کشور اتریش دوره زبان آلمانی را سپری کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما ، امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش برای شما میسر می باشد . کشور اتریش مدارک دانشگاه آزاد را قبول ندارد و برای مقطع مجدد می توانید اقدام نمائید

 92. ندا گفت:

  با سلام
  من لیسانس کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 12/58 دارم..و همسرم همین مدرک در همان دانشگاه با معدل 14/87 دارد.می خواستم بدونم امکان تحصیل برای همسرم در مقطع ارشد در رشته ی مرتبط و خودم ارشد هنر ( گرافیک ) وجود دارد؟در کدام کشورها؟آیا مدرک زبان لازم است؟هیچکدام مدرک زبان نداریم.متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما می توانید برای مقطع مجدد در مقطع کارشناسی در کشور اتریش اقدام نمائید . کشور اتریش دانشگاه های آزاد را قبول ندارد

 93. damoun گفت:

  با سلام..دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته(2ساله) رشته حسابداری از موسسه غیرانتفاعی میباشم..آیا میتوانم برای مقطع ارشد در اتریش اقدام کنم؟ ضمنا مدرک کاردانی من رشته ساختمان از دانشگاه آزاد

 94. mona گفت:

  با سلام من لیسانس اقتصاد از فردوسی مشهد معدلم14/63است و متاهلم برای ارشد میخواهم اتریش یا آلمان ایا امکانش هست یا خیردر صورت بورس و غیر بورس با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارا می باشید و تحصیلات در کشور اتریش بصورت رایگان می باشد

 95. یزدان گفت:

  با سلام
  من کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش آبشناسی از دانشگاه آزاد تهران شمال با معدل 18/15 دارم و کارشناسی زمین شناسی از دولتی چمران اهواز با معدل 13/56 . یک مقاله داخلی و یک مقاله ISI هم در انتظار اکسپت دارم . ایا امکان گرفتن بورس دارم ؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به مدرک فوق لیسانس شما که از دانشگاه آزاد اخذ شده است می توانید برای کارشناسی ارشد مجدد در کشور اتریش اقدام نمائید

 96. آذین گفت:

  سلام
  من شهریور 94 در رشته معماری از دانشگاه هنر اصفهان(دانشگاه سراسری) با معدل 17.20 فارغ التحصیل میشم (در مقطع کارشناسی)میخواستم بدونم امکام ادامه تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس معماری برای مهر سال دیگه برای من امکانپذیر هست؟گرفتن بورس چطور؟با توجه به اینکه من مدرک زبان آلمانی ندارم اما تا سال آینده خواهم داشت(مدرک زبان ایتالیایی رو از سفارت ایران دارم و زبان انگلیسی من هم در حد خوبی هست)
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما می توانید برای کشور اتریش اقدام نمائید . برای ادامه تحصیل در کشور اتریش نیازمند مدرک زبان نمی باشید و دوره های زبان آلمانی در خود کشور برگزار می شود

 97. محمد جواد گفت:

  سلام. من 18 سالمه و مدرک دیپلم دارم (مدرک پیش دانشگاهی هم بزودی میگیرم)میخوام جهت تحصیل در رشته های فنی مهندسی در وین اقدام کنم البته قصد گذراندن دوره های زبان آلمانی در خود اتریش رو هم دارم.چقدر احتمال اینکه از طرف اتریش قبول بشم هست؟و چقدر احتمال ریجکت شدن وجود داره؟
  دانشگاه های اتریش شرط معدل داره؟
  من تو ماه شهریور هم نتایج کنکورم میاد و میتونم گواهی اشتغال به تحصیل رو در دانشگاه های ایران (آزاد یا سراسری ) هم تا آخر شهریور آماده کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور اتریش نیازمند قبولی در کنکور سراسری در ایران می باشید و در صورت قبولی می توانید برای دانشگاه های کشور اتریش اقدام نمائید

 98. سمانه گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد رشته ی باستان شناسی از دانشگاه سراسری هستم و قصد دارم برای دکترا موزه داری بخونم با توجه به اینکه این رشته در ایران در این مقطع وجود ندارد.خواستم بدونم مدرک تافل در اتریش دارای اعتبار هست یا نه؟و اینکه امکان تغییر رشته در مقطع دکترا مثل وضعیت من وجود داره اصن؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیلات در کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود و با توجه به شرایط شما امکان یادگیری زبان در کشور اتریش را دارا می باشید. امکان تغییر رشته برای شما میسر نمی باشد و باید رشته ی خود را ادامه دهید

 99. هیلدا گفت:

  با سلام..
  بنده فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هنر از دانشگاه دولتی سمنان ، با معدل ۱۵٫30 و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته گرافیک از دانشگاه غیر انتفاعی ، با معدل 16 می باشم. فقط چند مقاله داخلی دادم ومدرک آیلتس 7 دارم
  آیا میتونم بورس تحصیلی را در مقطع دکتری هنردر کشور اتریش بگیرم؟ آیا برای ورود برای دکتری هنر ، آزمون ورودی عملی رو بگذرونم.؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید..با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقاله ی داخلی برای دریافت بورسیه کمک چندانی به شما نمیکند اما هزینه ی تحصیل در کشور اتریش ناچیز است و میتوانید برای پذیرش عادی اقدام کنید.
   در رشته گرافیک شما باید بعد از گذراندن آزمون عملی به تحصیل بپردازید

 100. سامان گفت:

  با سلام برای بورسیه حتما باید معدل بالای 17 باشد اگر مقالات معتبر و سوابق پژوهشی بالا داشته باشیم نمره پایین(15 تا 16) را نادیده نمی گیرند.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده بررسی می شود و در صورتی که معدل شما پائین تر باشد می توان با مقالات بین المللی جایگزین کرد

 101. حمیدرضا عبدی گفت:

  من تابستان امسال از مقطع کاردانی کامیپوتر – نرم افزار از دانشگاه آزاد تهران (سما) فارق التحصیل میشم.میخواستم بدونم برای مقطع لیسانس شرایط کشور اتریش چجوریه که بخوام ادامه تحصیل بدم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما نمیتوانید با تحصیل در مقطع کاردانی برای پذیرش در مقطع لیسانس کشور اتریش اقدام کنید برای پذیرش در مقطع لیسانس کشور اتریش شما باید پذیرش در دانشگاه سراسری در همان مقطع لیسانس را دارا باشید

 102. مریم گفت:

  سلام، من مدرک لیسانس داشگاه علمی کاربردی دارم ، میخواهم در رشته عکاسی تحصیل کنم ، با توجه به اینکه اتریش مدرک علمی کاربردی قبول ندارد و پذیرش دانشگاه دولتی را برای فوق لیسانس میخواهد و اینکه هنرستانی بوده و 12سال تحصیل مدرسه ندارم برای تحصیل در مقطع لیسانس: 1)ایا مدرک لیسانس یا فوق دیپلم را میتوان جایگزین پیش دانشگاهی کرد؟2) یا بهتر است در مقطع فوق لیسانس دانشگاه دولتی پذیرش بگیرم و اقدام کنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما اگر در دانشگاه های سراسری در مقطع کارشناسی ارشد قبول شوید بیشترین شانس را برای ادامه تحصیل در کشور اتریش دارا می باشید .

 103. نیاوند گفت:

  ارشد رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی با معدل 18/31 هستم. معدل لیسانس رشته حسابداری 13/91. دوره لیسانس از طریق آزمون سراسری در دانشگاه دولتی گذراندم و دوره ارشد در پردیس همان دانشگاه که به صورت غیر انتفاعی می باشد گذراندم. 35. سال سن دارم. مدرک زبان ندارم لطفاً امکان ادامه تحصیل بنده در مقطع دکتری رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی را به صورت بورس یا غیر بورس بیان فرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما ، امکان ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارا می باشید . تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد و با کار دانشجوئی می توانید هزینه های خود را برآورده کنید.
   دانشگاه های کشور اتریش در صورت نداشتن مدرک زبان دوره های زبان آلمانی را برای شما برگزار می کنند

 104. ارش گفت:

  با سلام
  من 39 سالم هست کارشناس ارشد مهندسی شیمی از ازاد تهران جنوب دارم ایا امکان ادامه تحصیل برای من وجود داره؟
  البته هدف اصلی اقامت هست. ایا برای مهندسین شیمی کار هست؟ من 14 سال سابقه کار در پروژه های نفتی و پتروشیمی دارم

  • آریانا پارس گفت:

   با سلاما
   با توجه به این نکته که از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده اید ، امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای شما میسر نمی باشد ولی برخی از واحدهای شما تطبیق داده می شود.
   در هنگام تحصیل 20 ساعت حق کار دانشجویی را دارید.

 105. سیامک گفت:

  سلام و خسته نباشید و تشکر از وقت گذاشتن برای مطالعه و پاسخ
  بنده کارشناسی حقوق دارم و امسال انشاا… حتما ارشد آزاد و پردیس دانشگاهی حقوق خصوصی قبول میشم ، و عظم راسخی پیدا کردم برای ادامه تحصیل مقطع دکتری در اتریش ، از این رو تصمیم دارم ارشد آزاد رو انتخاب کنم چون برای نمره دادن اساتید اذیت نمیکنن ،
  میخواستم بدونم از الان چه کارهایی پیشنهاد میدین انجام بدم( اعم از قوی کردن زبان و تلاش برای نمره ی بالا، ارائه ی مقاله ی بین المللی و…) بهتره ،
  در ضمن میخواستم بدونم civil law در مقطع دکتری به زبان آلمانی تدریس میشه یا انگلیسی ؟
  ممنون میشم یه راهنمایی جامع بفرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بصورت کلی کشور اتریش افرادی که از دانشگاه آزاد فارغ تحصیل شده اند را برای مقطع مجدد پذیرش می کند . تحصیلات در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد

 106. محسن گفت:

  سلام بر دوستان عزیز
  من تازه یک روزه که به جمع شما اضافه شده ام.
  من فوق لیسانس مکانیک از دانشگاه سراسری با معدل 17.70 هستم.
  لیسانسم هم دانشگاه آزاد با معدل 17.1 است.
  تا به حال دو مقاله isi با ایمپکت 1 تا 2 داده ام.
  مدرک زبانم رو هم به زودی خواهم گرفت.
  در حدود 3 سال هم سابقه کار مرتبط همراه با بیمه دارم.
  می خواستم شما دوستان راهنمایی کنیم که آیا می توانم از اتریش واسه دکتری بورس بگیریم؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارا می باشید.تحصیلات در کشور اتریش بصورت رایگان می باشد و در صورتی که به شما بورسیه تعلق نگیرد می توانید بصورت رایگان تحصیل کنید

 107. مهسا گفت:

  سلام . من مدرک کارشناسی ارشد رشته ادبلت فارسی از دانشگاه ازاد دارم. کنکور ارشد ازاد رشته روان شناسی بالینی شرکت کردم قبول میشم با این قبولی می توانم در دانشگاه اتریش تحصیل کنم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای کشور اتریش نیازمند قبولی در کنکور سراسری می باشید.در حال حاضر می توانید برای فوق لیسانس مجدد در رشته ی ادبیات فارس یا رشته های مرتبط به این رشته ادامه تحصیل کنید.

 108. مریم گفت:

  سلام. من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه سراسری دارم با معدل 12 و خورده ای. معدل دبیرستان 19 به بالا. می خواستم ببینم برای مقطع کارشناسی ارشد شانس پذیرش گرفتن به زبان انگلیسی رو دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اکثر رشته ها در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد و نیازمند مدرک زبان نمی باشد . در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید باید مدرک زبان انگلیسی را ارائه دهید

 109. سارا گفت:

  سلام میخواستم بدونم با رتبه تک رقمی هنر امکان گرفتن بورس تحصیلی رو دارم؟مدرک زبان ندارم و سابقه دبیرستانم جالب نیست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع لیسانس به شما بورسیه تعلق نمی گیرد ولی تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد . برای ورود به دانشگاه های اتریش نیازمند قبولی در دانشگاه های سراسری در ایران می باشید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع کارشناسی امکان گرفتن بورسیه نمی باشد.

 110. nazanin گفت:

  با سلام من دانشجوی سال 3 کارشتاسی ارشد میکروبیولوژی هستم البته دانشگاه ازاد .من با ایلتس6.5 و مدرک حضور در 2کنگره داخلی و مدرک کار با دستگاهای بیولوژیکی شانسی برای دریافت بورسیه یا پذیرش دکترا در اتریش را دارم؟البته در حال نوشتن مقاله هم هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در دانشگاه اتریش شما نیازمند پذیرش در دانشگاه سراسری ایران در همان مقطع هستید.
   شرایط دریافت بورسیه با پذیرش عادی کمی متفاوت است برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی مخصوص بورسیه در سایت مراجعه بفرمایید

 111. زهرا گفت:

  فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی دانشگاه کاشان با معدل 15هستم.34 سالمه-بدون مدرک زبان اما میتونم بگیرم.شانس اخذ پذیرش رایگان برای من به چه شکل لست؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما در حال حاضر بدون مدرک زبان می توانید برای کشور اتریش اقدام کنید و زبان آلمانی را در همان کشور ادامه دهید

 112. صمد گفت:

  با سلام
  بنده فوق لیسانس روان شناسی بالینی از دانشگاه دولتی اردبیل با معدل 17 و 80 می باشم، با توجه به سوابق زیر امکان بورس دکترا در کدام کشور را دارم؟ درضمن بنده متاهل می باشم
  معدل ارشد 17 و 80 و دانشجوی استعداد درخسان
  مدرک MSRT با نمره 55
  داشتن یک ISI
  داشتن یک طرح کشوری
  داشتن یک کتاب چاپ شده
  داشتن 8 مقاله علمی پژوهشی
  10 کنگره بین المللی
  15 کنگره ملی
  سابقه تدریس در دانشگاه
  سوابق کلینیکی همچون عضو کمیسیون اعصاب و روان و مسئول فنی و…
  لطفا راهنماییم کنید
  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط مناسب شما در صورت داشتن مدرک زبان می توانید از بورسیه کشور اتریش استفاده کنید و حتی در صورتی که به شما بورسیه تعلق نگیرد می توانید بصورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.اگر شما قادر به اخذ مدرک زبان نباشید می توانید به زبان آلمانی در کشور اتریش تحصیل کنید. بدین صورت که در ابتدا دوره ی زبان آلمانی برای شما گذاشته می شود و پس از آن وارد دانشگاه می شوید

 113. ارش ن گفت:

  ایا در کشور اتریش مقطع دکتری برای رشته مهندسی و مدیریت ساخت از رشته ی عمران وجود دارد؟؟؟ رایگان بودن هزینه تحصیل یعنی فقط هزینه محل اقامت و چیزهایی مثل اب و غذا رو باید خودمون پرداخت کنیم؟؟؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله دانشگاه تکنیک وین این رشته رو داره و بله تحصیلات تقریبا رایگان هست(700 یورو در ترم) ولی هزینه های مسکن و آب و غذا به عهده خود شماست

 114. احسان گفت:

  سلام
  36 سال سن دارم، مدرکم ارشد عمران – سازه از دانشگاه آزاد تهران جنوب است و معدلم بالای 16
  امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری برای من در دانشگاه تکنیک وین وجود داره؟
  هزینه تحصیل و زندگی چقدر میشه؟
  آیا امکان کار همزمان با تحصیل وجود داره؟
  مدرک زبان آلمانی الزامی است یا مدرک آیلتس کفایت می کنه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه تکنیک وین به زبان انگلیسی برای شما میسر هست.امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل برای شما وجود داره و به ازای هر ساعت شما میتونید در آمدی حدود ۱۲ یور به دست بیارید.

 115. آریانا پارس گفت:

  سلام
  امکان پذیرش برای شما در مقطع دکترا وجود داره و معمولا افرادی که موفق به اخذ پذیرش در این کشور میشوند میتوانند که از سوپروایزر هاشون کمک هزینه دریافت کنند

 116. سولماز گفت:

  سلام .
  من لیسانس ژنتیک از دانشگاه دولتی با معدل بالای 16 دارم و درحال حاضر دانشجوی ترم 2 کارشناسی ارشد ژنتیک از یکی از دانشگاهای دولتی هستم . مدرک زبان ندارم اما تا 12 ماه آینده مدرک آیلتس میگیرم . مقاله هم هنوز ندارم . میخواستم بدونم شانس پذیرش من از یکی از دانشکاه های معتبر اتریش برای سال 2016 چقدر هست ؟ با توجه به اینکه تا اون موقع مقاله هم خواهم داشت ؟ از کی باید اقدام کنم برای سپتامبر 2016 ؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   قوانین مهاجرتی هر ساله در حال تغییر می باشد ولی با توجه به شرایط حال حاضر می توانید برای کشور اتریش اقدام نمائید . با توجه به شرایط مناسب شما شانس بسیار بالایی برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش را دارا می باشید.برخی از واحد های شما تطبیق می خورد و نیازمند مدرک زبان هم نیستید

 117. ماندانا گفت:

  سلام
  بنده لیسانسم ریاضی با معدل ۱۶-فوق لیسانسم مهندسی صنایع۱۶-هر دو از دانشگاهای سراسری، در حال گرفتن مدرک ایلسم هستم.۱ مقاله ام دارم که هنوز چاپ نشده
  همسرم هم دارای فوق لیسانس مواد هست از دانشگاه آزاد دارای ۳ مقاله و رزومه خوب پژوهشی اما زبانشون خوب نیست.
  می خواستم بپرسم کدام یکی از ما ها شرایط بهتری داریم برای اقدام و اینکه شنیده ایم دوره های زبان آلمانی می تونیم بگذرونیم قبل دوره دکتری
  می خواستم قیمت ها تقریبا چه حدودی است؟هزینه زندگی و دروه؟
  و اینکه ما می تونیم پذیرش دکتری رو بگیریم با فاند بعد بریم اتریش زبان آلمانی رو بخونیم بعد دوره دکتری مون اونجا بگذرونیم
  با تشکر فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام در رشته های مهندسی هزینه های تحصیل حدود 700 یورو در ترم هست و کلاس زبان آلمانی هر سه ماه حدوود 400 یورو.هزینه های زندگی سالیانه حدود 10000 یورو میشه و راجع به سوال آخرتون هم باید خدمتتون عرض کنیم که بله این امکان وجود داره که برای آلمان اقدام کنید

 118. مريم گفت:

  ببخشيد اگه بخوام دوباره از اول پزشكي يا داروسازي بخونم بعضي واحدهاي درسي منو ممكنه قبول كنن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام در صورتی که شما واحد های مشابه رو در دانشگاه های مورد تایید اتریش گذرانده باشید بله امکان تطبیق واحد هست

 119. مريم گفت:

  با سلام من مدرك دكتراي حرفه اي دامپزشكي از دانشگاه دولتي شيراز با معدل 15 رو دارم زبان انگليسي رو در حد متوسط تسلط دارم و كلاسهاي زبان آلماني رفتم ولي مدركي ندارم مي خواستم بدونم من مي تونم در كدوم رشته هاي پزشكي در دوره تخصص در كشور اتريش تحصيل كنم؟ و امكان ادامه تحصيل در رشته هاي باليني پزشكي براي دانشجويان دكتراي دامپزشكي در چه كشورهايي امكان پذيره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما میتونید برای PhD رشته های مربوط به دامپزشکی اقدام کنید و البته تحصیل در این رشته ها در همه کشور های اروپایی ممکن هست ولی بستگی به شرایط شما داره

 120. ali گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من دانشجوي دانشگاه آزاد اراك هستم
  رشتم عمران هستش
  الان دارم واسه ليسانس ميخونم
  قصد دارم براي فوق ليسانس به اتريش برم
  ميخواستم بدونم چه چيزهايي لازم هستش
  و اينكه آيا معدل ه ديپلم و ليسانس مهمه يا نه؟
  ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش باید در کنکور سراسری ایران قبول بشید.البته داشتن مدرک آلمانی الزامی نیست ولی توصیه میشه

 121. Sadaf گفت:

  سلام.من متولد ٧٢ و ليسانس ادبيات فرانسه از دانشگاه شهيد بهشتي با معدل ١٦،٥ هستم.و مسلط به زبان انگايسي.امكان تغيير رشته در كدوم كشورها يراي من هست؟ و ابنكه كلا كجا رو پيشنهاد ميكنين كه زودتر به نتيجه برسه..بيشتر سوئد و نروژ و اتريش مد نظرم هست اما بخاطر زبان آلماني روي اتريش شك دارم.اقامت تحصيلي فرانسه رو ميتونم بگيرم راحت اما چون قصدم اقامت دائم هست زندگي در فرانسه رو نمي پسندم.ممنون ميشم براي رشته پليمر هم راهنمايي كنين

  • آریانا پارس گفت:

   سلام تغییر رشته برای رشته پلیمر عملا میسر نیست ولی میتونید رشته های مربوط به حوزه زبان شناسی رو مطالعه بفرمایید.در سوئد و نروژ مدرک ایلتس نیاز داره ولی در اتریش میتونید زبان المانی رو در کشور اتریش بخونید

 122. مهدی باقری گفت:

  با سلام می خواستم بدونم آیا درکشور لهستان تحصیلات رایگان است و چه مدرک زبانی برای ورود به دانشگاه این کشور احتیاج هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام البته اين صفحه مربوط به تحصيلات در كشور اتريش هست ولي بايد خدمتتون عرض كنيم كه تحصيلات در لهستان به زبان لهستاني رايگان و به زبان انگليسي كم هزينه هست ولي امكان ورد به دانشگاه بدون نمره ايلتس و فقط با احراز توانايي در زبان انگليسي ممكن هست

 123. امین گفت:

  سلام.این طور که من متوجه شدم برای پذیرش گرفتن توی دانشگاه های اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی نیست و می توان دوره زبان رو در خود اتریش تمام کرد.حالا سوال من اینه که اگه من برای اواخر اردیبهشت ماه مدارک ارسال کنم و اگه شانس بیارم و سفارت به من در عرض کمتر از دوماه روادید بده تازه من می تونم برای اوایل مهر ماه برم اتریش.از طرفی ترم زمستانه هم در اتریش حدودای 12 مهر شروع میشه.حالا با این اوصاف من کی میتونم اونجا دوره زبان بگذرونم؟ مگه نباید دوره زبان قبل از شروع ترم تمام بشه؟ آیا اگه من برای ترم زمستانه می تونم اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما پس از ورود به كشور اتريش امكان پذيرش در كلاس زبان الماني رو داريد و پس از طي دوره تحصيلي و رسيدن به سطح مطلوب در زمان مناسب وارد دانشگاه بشيد اين به اين معني هست كه لزومي نداره مهر ماه وارد دانشگاه بشيد

 124. tahere گفت:

  سلام
  من دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم.رشته ی ریاضی.
  دیپلم زبان انگلیسی دارم.و در حال فراگرفتن زبان آلمانی هستم.
  میخواستم بدونم احتمال گرفتن پذیرش در آلمان برای رشته ی روانشناسی بیشتره یا اتریش.
  آخرین معدل تحصیلیم هم 19.80بوده
  با نمره های عالی هم میتونم فارغ التحصیل بشم.
  ضمنا گرفتن بورس برام در اولویت قرار داره
  به نظرتون از کدوم یک از این کشورا میتونم راحت تر بورس بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام در مقطع لیسانس لیسانس تقریبا شانس اخذ بورسیه تقریبا صفره ولی با توجه به اینکه تحصیلات در در این کشور ها رایگان هست لازم به پرداخت هزینه دانشگاهی نیستید

 125. محسن گفت:

  سلام
  لیسانس کارشناسی ناپیوسته مهندسی نکنولوژی عمران از موسسه آموزش عالی (غیر انتفاعی) دارم
  میخواستم برای ارشد در رشته بازسازی و یا مدیریت ساخت در اتریش اقدام کنم لطفاً راهنمائی بفرمائید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش را دارا می باشید . تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد و دروس به زبان آلمانی ارائه می شود

 126. Bahar گفت:

  با سلام و تشکر از پاسخگویی سریع شما و همچنین تبریک سال نو
  سوالی داشتم اینکه با شرایطی که بیان کردم امکان بورس و تحصیل رایگان در یکی از دو کشور نامبرده برای بنده امکان پذیر است؟
  با سپاس فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و درود
   کشور های آلمان و اتریش تحصیلات رایگان دارند و می توانید برای هر دو کشور اقدام کنید.تحصیلات در کشور آلمان به زبان انگلیسی و در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد.

 127. رضا گفت:

  باسلام. من در حال انجام پایان نامه ارشد هستم. در رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد- معدل ارشدم 18.5 است . کارشناسی در دانشگاه دولتی تربیت معلم بودم ولی معدل کارشناسی ام 12.20 است. تا دو ماه آینده یک مقاله ISI خواهم داشت و متقاضی بورس دکترا در اتریش می باشم. می خواستم ببینم من با این شرایط شانسی دارم یا خیر؟ و من به ترم سپتامبر می رسم یانه؟ آیلتس 5.5 دارم. زبان آلمانی چی؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارا نمی باشید . کشور اتریش مدارک دانشگاه های آزاد را قبول ندارد و برای مقطع مجدد در این کشور می توانید اقدام نمائید . تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد . تحصیلات در کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود

 128. بهار گفت:

  با سلام
  من دارای لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷٫۵۰ (دانشجوی ممتاز تمام دوره تحصیل) و کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی در مقطع روزانه در رشته فیزیک حالت جامد با معدل ۱۸٫۱۱ (دانشجوی ممتاز) به همراه یک مقاله ISC، یک مقاله ISI، چهار مقاله کنفرانس ملی، چهار مقاله کنفرانس بین المللی هستم. زمینه کاری و در واقع فیلد کار پایان نامه ام در زمینه نانومواد و نانوساختارها بود. برای کسب مدرک زبان انگلیسی آیلتس دارم آماده میشم. میخواستم بدونم با کسب نمره آیلتس ۶ شرایط بورس در مقطع دکتری در دانشگاههای اتریش یا آلمان رو دارم؟ شما کدامیک از این دو کشور را با توجه به فیلد کار بنده پیشنهاد میدهید؟ لطفا دانشگاههایی که در این دو کشور در زمینه نانو فعالیت دارند را معرفی میکنید؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام ايلتس ٦ نمره كافي براي پذيرش در اين مقطع محسوب ميشه ولي راجع به سوال دوم ان چيزي كه اهميت زيادي داره اينه كه بتونيد يك سوپروايزر پيدا كنيد يعني هو دو كشور در اين زمينه فعال هستند ولي ان چيزي كه اهميت داره اينه كه اساتيد ظرفيت خالي داشته باشند

 129. امین گفت:

  سلام.من دارای کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری هستم با معدل12.9 همین طور توی کنکور سراسری ارشد هم شرکت کردم و میدونم که حتما قبول میشم.حالا اگه من بخوام که صبر کنم تا توی دانشگاه ثبت نام کنم تا بتونم گواهی اشتغال به تحصیل رو بگیرم برای ارسال مدارک ،شده اواخر شهریور و اگه به فرض دانشگاه اتریش منو قبول کنه آیا فرصت کافی برای انجام کارهای بعدی(مانند گرفتن روادید از سفارت و…) رو برای رسیدن به ترم را دارم؟
  حالا اگه مدارکم رو اردیبهشت ارسال کنم و گواهی قبولی در کنکور ارشد سراسری را بدون اشتغال به تحصیل بفرستم مشکل داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام متاسفانه اگر قصد اقدام براي ارشد رو داريد بايد همه مدارك مورد نياز رو با هم ارسال كنيد ولي شايد پيشنهاد بهتر به شما اين باشه كه شما براي ليسانس اقدام كنيد و ويزاي خودتونو بگيريد و بعد از اماده شدن ويزا براي تغيير مقطع اقدام كنيد

   • امین گفت:

    ممنون از پاسختون .ولی این کار ریسک نداره؟ چه تضمینی هست که با تغییر مقطع 100درصد موافقت کنن؟ اگه میشه یه توضیح کامل تر بدین.شاید این سوال خیلیای دیگه باشه. برداشتم از صحبت شما اینه که من تا تیر ماه برای کارشناسی اقدام کنم.بعد کارای ویزارو انجام بدم.بعد از اون اواخر شهریور ماه که جواب دانشگاه اومد وثبت نام کردم برای تغییر مقطع اقدام کنم.

    • آریانا پارس گفت:

     سلام برداشتتون درسته ولي راجع به ريسك اين كار بايد خدمتتون عرض كنيم كه امكان تغيير قوانين دانشگاه خيلي كمه در اين فاصله

 130. جواد گفت:

  با سلام مجدد و تشکر از پاسخگویی سریعتان نسبت به درخواست های متقاضیان.

  فرموده بودین جزییات بیشتری را از زمینه فعالیتم بیان کنم:

  بنده در رشته مهندسی برق گرایش کنترل تحصیل کردم. زمینه فعالیت ام در مقطع ارشد کنترل ربات بوده است. عنوان پایان نامه : طراحی و شبیه سازی نرم افزاری کنترل کننده فازی مقاوم (هوشمند) برای یک ربات تک چرخ الکتریکی با استراتژی های کنترل گشتاور و کنترل ولتاژ می باشد که زیر نظر پروفسور فاتح (رییس دانشگاه صنعتی شاهرود – سردبیر مجله Journal of Intelligent Automation Systems- عضو قطب علمی سیستم های مقاوم و هوشمند) به پایان رساندم. نمره پایان نامه ام 19.42 می باشد که در بین دانشجویان ورودی خود، بالاترین نمره را کسب کردم.

  با تشکر فراوان

 131. جواد گفت:

  با سلام..
  بنده فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شاهرود هستم. معدل مقطع کارشناسی 15.82 ( دانشگاه صنعتی شاهرود) ( شاگرد ممتاز) و مقطع ارشد 18.20 ( دانشگاه صنعتی شاهرود) می باشند. یک مقاله کنفرانسی بین المللی ، یک مقاله کنفرانسی با ایندکس ieee و یک مقاله علمی پژوهشی ISC دارم و یک مقاله ISI نیز ارسال کرده ام. آشنایی مقدماتی نیز به زبان آلمانی دارم. مدرک زبان انگلیسی ندارم ولی ظرف چندماه میتوانم این مدرک را اخذ کنم.
  میخواستم ببینم شرایط اخذ بورس تحصیلی را در مقطع دکتری در کشور اتریش را دارم؟ علاقه بسیاری دارم برای ادامه تحصیل و از لحاظ مالی میخوام تاجایی که بشه بورس بگیرم…

  ممنون میشم راهنماییم کنید..با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بله شرايط كلي شما براي اخذ بور سيه در كشور اتريش مناسبه ولي بايد جزييات بيشتري از زمينه فعاليت شما داشته باشيم تا بهتر راهنماييتون كنيم

 132. مسعود گفت:

  با سلام من مدرک لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه ازاد را دارم و همسرم کارشناسی پرستاری دانشگاه ازاد چه راهی بهتر است برای مهاجرت تحصیلی ما؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام به راحتي ميشه براي تحصيل در كشور اتريش كه تقريبا به صورت رايگان هست اقدام كنيد و پس از تحصيلتون براي ويزاي كار كشور اتريش اقدام كنيد

 133. پریسا گفت:

  با سلام. من دانشجوی ترم دو رشته معماری داخلی در دانشگاه غیر انتفاعی سوره هستم. آیا امکان ادامه تحصیل در اتریش را دارم؟ برای رشته معماری داخلی هم آزمون عملی لازم است؟ و آیا قادر به اخذ بورسیه میباشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام رشته معماري امتحان عملي داره ولي رشته هاي شهرسازي و مشابه ان خير،مدارك دانشگاه غير انتفاهي مورد تاييد دانشگاههاي اتريش هست ولي گواهي هاي اشتغال به تحصيل جداگانه بررسي ميشه

 134. پگاه احدیان گفت:

  با سلام.من مهندسی برق کنترل از دانشگاه آزاد قزوین رو دارم با معدل 15.و ارشد در دانشگاه دولتی صنعتی بابل پذیرفته شدم اما نرفتم.مدتی هم در مرکز تحقیقات رشد نو کار کردم.چند نرم افزار تخصصی برق مسلط هستم.
  میخواستم بدونم شانسم برای رفتن به اتریش برای ارشد چقدره؟
  مرسی

 135. sara گفت:

  باسلام من دارای لیسانس مهدنسی آی تی با معدل 16 از علمی و کاربردی و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 17 دانشگاه آزاد تهران هستم. . واسه دکتری مدیریت پیشنهاد شما آلمانه یا اتریش؟ کدوم به جهت رشته کاری من بهتر معتبرتره؟ مدرک زبان انگلیسی دارم.

 136. آسمان گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم 4 مهندسی معماری دانشگاه آزاد تهران هستم.
  معدلم تا الان حدود 17.50 است
  مدرک IELTS با نمره 7 دارم
  قصد دارم برای فوق ام در دانشگاه وین اقدام کنم
  داشتن چه شرایط دیگه ای کمکم میکنه که بورسیه بگیرم؟
  برای گرفتن پذیرش از دانشگاه وین همین شرایط کافی نیست!؟
  با وجود مدرک IELTS گرفتن مدرک زبان آلمانی اجباریست؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را در کشور اتریش دارا نمی باشید . شما می توانید برای کارشناسی مجدد در این کشور اقدام کنید و برخی از واحد های شما مورد قبول قرار می گیرد.
   تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد و بورسیه به شما تعلق نمی گیرد. شانس بالایی برای سایر کشور ها دارید . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

 137. حامد گفت:

  با سلام
  من کارشناسی ارشد در ژنتیک مولکولی دارم با معدل 15/90 , و چند مقاله. آیا برای دکترای (ژنتیک پزشکی) دانشگاهی وجود دارد؟ و اینکه آیا شرایط بورس را دارم یا خیر؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   اگر از دانشگاه آزاد مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کرده باشید برای فوق لیسانس مجدد باید اقدام نمائید ولی در صورتی که در دانشگاه سراسری این دوره را سپری کرده باشید برای مقطع دکترا می توانید اقدام کنید.

 138. سجاد رضازاده گفت:

  با سلام
  با تشکر از پاسخ شما میخواستم بگم من مدرک لیسانسم را از دانشگاه دولتی گرفتم و برای پذیرش در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد IT چیکار باید بکنم و هزینه پذیرش از طرف شما چقدر است و اینکه آیا شما میتوانید برای من کار هم در آنجا پیدا کنید یا خیر؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در اتریش نیازمند داشتن قبولی کنکور در دانشگاه سراسری میباشد برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده بر روی سایت با موسسه در ارتباط باشید

 139. پوريل گفت:

  من دانشجوي مهندسي مكانيك ترم ٢ هستم ميخواستم بدونم امكان پذيرش در اتريش رو دارم .مدرك زبان IELTS هم دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر در دانشگاه سراسری مشغول به تحصیل باشید می توانید برای کشور اتریش اقدام نمائید.دروس در دانشگاه های کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود.

 140. سجاد رضازاده گفت:

  با سلام
  من لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار با معدل کل 14.62 دارم. میخواستم بدونم شرایط پذیرش توی اتریش چیه و اینکه امکان پذیرش دارم؟
  در صورت امکان پذیرش میخواستم بدونم کدوم دانشگاه بهتره و اینکه هزینه کل دوره ارشد چقدر میشه و چقدر از هزینه را میتوانم با
  کار کردن بدهم؟ در ضمن آیا دانشگاهی برای گرایش امنیت هست یا نه؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش باید قبولی کنکور سراسری را داشته باشید یا مدرک خود را از دانشگاه سراسری گرفته باشید.اگر فارق التحصیل دانشگاه آزاد باشید برای لیسانس مجدد باید اقدام کنید.هزینه زندگی در کشور اتریش بصورت ماهانه 700 یورو می باشدکه با توجه به حق کار می توانید بیش از نیمی از این هزینه ها رو برآورده کنید.

 141. سارا گفت:

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه غیرانتفاعی هستم و فعلا 3ماه سابقه کار مرتبط با بیمه تامین اجتماعی دارم و همچنان هم مشغول به کار هستم.همسرم لیسانس کامپیوتر هستن از دانشگاه پیام نور و دارای چهار مدرک تخصصی از سازمان فنی و حرفه ای هستن. در حال حاضر هم در کارخانه ای به سمت مسئول تولید و برنامه ریزی مشغولن و به برنامه نویسی هم تسلط کامل دارن.و تصمیم داریم برای گرفتن مدرک آیلتس اقدام کنیم
  میخواستم بدونم برای ما امکان گرقتن ویزای کار یا بورسیه تحصیلی وجود داره یا خیر؟ ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه ی تحصیل در کشور اتریش ناچیز است اما احتمال بورسیه در مقطع فوق لیسانس بسیار کم است

 142. حسين گفت:

  با سلام من در حال انجام پايان نامه ارشد در رشته راديوبيولوژي در دانشگاه شهيد دهشتي هستم معدلم ١٨ ميباشد و رشته تحصيلي ام در دوره فوق ديپلم و ليسانس راديوتراپي إز دانشگاه علوم پزشكي تهران بوده با معدل ١٦/٥و آيلتس ٥/٥ كه ميتونم ارتقاء ش بدم هفت تا مقاله آي آس آي و دو تا داخلي دارم و در نه تا طرح پژوهشي همكاري و تو دو تا طرح وخدم مجري هستم،متاسفانه امكان ادامه تحصيل در رشته راديوبيولوژي در مقطع دكتري در ايران وجود ندارد،لطفا من را در زمينه گرفتن پذيرش و بورسيه تحصيلي راهنمايي كنيد.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط خوب شما شانس بالایی برای اخذ بورسیه در کشور های اروپایی را دارا می باشید.فقط نیازمند مدرک زبان IELTS نمره حداقل 6.5 می باشید.
   می توانید برای کشور های آلمان و اتریش هم اقدام کنید

 143. داریوش گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستم میخواستم بدونم برای اخذ مدرک دکترا ازکشور اتریش می تونم اقدام کنم .
  مقالت ریادی دارم اما isiنیستند.معدلم 17 و انگلیسیم متوسط .میتونم بورس بگیرم . اگه پاسخ منفی راه کار چیه.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر فارق التحصیل از دانشگاه سراسری باشید امکان چنین کاری را دارید و می توانید برای مقطع دکترا اقدام نمایید.تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد و هزینه های زندگی با کار دانشجویی شما تامین می شود.

 144. elahe گفت:

  سلام …
  دانشجوی ترم 5 داروسازی دانشگاه دولتی هستم…
  مدرک زبان انگلیسی دارم
  امکانش هست قبل از تمام شدن دوره ی تحصیلم بورسیه بگیرم و در کشور اتریش ادامه ی دوره ی تحصیلمو بگذرونم؟

  هزینه ی مشاره ی حضوریتون چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   دوره پزشکی در کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود ولی امکان یادگیری زبان در کشور اتریش وجود دارد.مدارک شما ارسال می شود و باید مورد بررسی قرار بگیرد که چه تعداد از واحد های شما مورد قبول است.

 145. mohammad گفت:

  salam
  aya mishe ba dashtane madrake mohandesi metalurji dr maghtae karshenasi arshad dar yeki az in keshvarha otrish alman fanland… reshtei digei ro edame dad?

 146. سودا گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ترم آخر دوره کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و در امتحان آیلتس نمره 7.5 گرفتم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا به صورت رایگان یا حداقل امکان تحصیل با کار نیمه وقت رو دارم؟
  البته دوست من این ترم دفاع کرده دانشجوی کارشناسی ارشد الهیات و ادیان بوده مدرک زبان انگلیسی نداره چون قراره با هم اقدام کنیم امکان ادامه تحصیل رو داره؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در این کشور بصورت را دارا می باشید و با توجه به اجازه کاره پاره وقت تمامی هزینه های خود را برآورده می کنید.شرایط نفر دوم به این صورت می باشد که اگر در دانشگاه آزاد فارغ التحصیل می شود نیازمند مدرک زبان میباشد یا برای فوق لیسانس مجدد اقدام نماید.

 147. رضا گفت:

  سلام
  دانشجوی سال اخر رشته صنایع غذایی با معدل 15.9 هستم و مدرک زبان هم ندارم اما در حد Intermediate میباشد شانس پذیرش در دانشگاه اتریش دارم یا حتی گرفتن بورسیه ؟

  • ariana گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط حال حاضر شما ، شانس بالایی برای پذیرش در کشور اتریش را دارا می باشید.برای ادامه تحصیل در کشور اتریش نیازمند مدرک زبان نمی باشید.

 148. مهدی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی سال آخر دندانپزشکی هستم با معدل 15.87. می خواستم ببینم آیا میتونم تو آلمان یا اتریش به صورت رایگان تخصص دندانپزشکی بگیرم؟ آیا این دانشکده ها علاوه بر تحصیل رایگان حقوق ماهیانه هم می دهند؟

  • ariana گفت:

   سلام
   دوره های تخصص در کشور آلمان و اتریش بصورت رایگان ارائه می شود.برای ورود به این دوره ها نیازمند مدرک زبان و پیدا کردن استاد راهنما می باشید.

 149. سامان گفت:

  با سلام. من دانشجوی ترم آخر کارشناسی مکانیک دانشگاه ازد با معدل 14 هستم.ielts 6.5 دارم . یک سال سابقه کار با بیمه در یک پروژه ساخت برای اولین بار در خاور میانه را نیز دارا هستم.آیا می توانم از یکی از دانشگاه های آلمان یا اتریش پذیرش بگیرم؟ تاکیدی بر گرفتن بورس ندارم.

  • ariana گفت:

   سلام
   در حال حاضر می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی برای کشور اتریش اقدام کنید.پس از پایان تحصیل با مدرک زبان امکان پذیرش در کشور آلمان را دارا می باشید.برای اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید.

 150. محسن گفت:

  سلام.من كارشناسي عمران و كارشناسي أرشد مديريت ساخت دارم.نمره ايلتس 6 دارم.مقاله دارم ولي isi نيست.ميخواستم بدونم أيا شانس بورس و يا بذيرش دارم واسه دكتري..ممنون ميشم از راهنماييتون

  • ariana گفت:

   سلام
   باری اخذ بورسیه باید شرایط خاصی از جمله معدل بالای 17 ، مدرک زبان خوب و مقالات ISI داشته باشید

 151. افشین گفت:

  42 سالمه متاهل یک فرزند 10 ساله دارم لیسانس صنایع چوب با معدل 13.71 از دانشگاه آزاد دارم .آیا امکان ادامه در مقطع فوق لیسانس در رشته خودم یا رشته مرتبط همزمان با کار را دارم؟آیا اتریش مناسب شرایط من هست یا اگر نه دو کشور سوعد و آلمان چطور؟

  • ariana گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما فقط امکان ادامه تحصیل در کشور های لهستان،انگلستان و آمریکا را دارید که نیازمند مدرک زبان می باشید

 152. مهسا گفت:

  سلام
  من 33 ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی با معدل 16 می باشم.از دانشگاه ازاد. ایا من میتوانم در مقطع ارشد در اتریش روان شناسی عمومی بخوانم .اگر قبولی ارشد از دانشگاه سراسری داشته باشم شانس من بیشتر می شود برای پذیرش؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تغییر رشته امکان پذیر نمی باشد.در صورتی کار شما انجام شدنی می باشد که در یکی از دانشگاههای ایران در رشته روان شناسی قبول شوید.

 153. مهاجر گفت:

  سلام
  من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه بوعلی با معدل 13.85 و کارشناسی ارشد از همون دانشگاه با معدل در16 در گرایش تبدیل انرژی دارم دو ممقاله IsI و یه ثبت احتراع و ایلس 6 دارم
  چند در صد احتمال داره بتونم پذیرش همراه با حقوق از داتشگاه های اتریش داشته باشم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیلات در کشور اتریش بصورت رایگان می باشد.با توجه به شرایط مناصب شما امکان گرفتن بورس را دارا می باشید.شما شانس برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا را دارا می باشید.
   برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که بورسیه برای شما گرفته می شود.
   شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 154. SEPEHR گفت:

  با سلام و عرض احترام، اینجانب دارای مدرک لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران با معدل 15.12 می باشم و همچنین از سطح زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردارم و دارای مدرک IELTS 6.5 هستم. می خواستم بپرسم آیا می توانم برای مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی نفت ، ژئوفیزیک و یا مدیریت به زبان انگلیسی از دانشگاه های اتریش و یا آلمان پذیرش بگیرم؟ و اگر امکان دارد بفرمایید که به غیر از این دو کشور در چه کشور های دیگری امکان ادامه تحصیل با هزینه معقول و متوسط در مقطع فوق لیسانس با شرایط موجود برای بنده فراهم است؟ از لطف و توجه شما کمال قدردانی را دارم. در ضمن بنده به هیچ زبان دیگری جز انگلیسی آشنایی ندارم اما اگر لازم باشد می توانم برای یادگیری زبان دیگری اقدام کنم.

 155. hasan گفت:

  سلام
  من لیسانس مکانیک دولتی(13.6) و فوق آزاد 18.75 هستم. مقاله هم ندارم واسه دکترا یا فوق آلمان یا اتریش اوضاع چگونه است. بورس چی؟
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور آلمان بصورت رایگان می باشد و با حق کاری که شما بصورت دانشجویی دارید به راحتی هزینه های زندگی خود را برآورده می کنید.تنها نکته حائز اهمیت داشتن مدرک زبان می باشید.

 156. امیر گفت:

  با سلام
  من فوق دیپلم مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶.۰۴ و لیسانس معماری از دانشگاه گزاد بغ معمل ۱۷.۴۵ دارم و فوق لیسانس معماری دانشگاه سراسری شهرستان قبول شدم و در حد B1 زبان آلمانی رو بلدم به نظره شما اتریش برای معماری بهتره یا آلمان؟ و اینکه شرایط من به کدوم نزدیکتره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور های اتریش و آلمان را دارید . برای اقدام در کشور آلمان نیازمند مدرک زبان می باشید ولی کشور اتریش به شما اجازه می دهد که در خوده کشورش زبان را تکمیل کنید

 157. lutus گفت:

  فوق لیسانس روانشناسی بالینی خوندم از دانشگاه ازاد.با معدل ۱۶.لیسانسم از دانشگاه غیر انتفاعی و معدل۱۳.مدرک زبان ندارم ولی نمره ی حد نصاب رو کسب میکنم.برای گرفتن بورسیهدکترا چقدر شانس پذیرش وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیلات در کشور اتریش رایگان می باشد که می توانید برای مقطع دکترا اقدام کنید.شرایط اخذ بورسیه معدل بالای 17 ، مدرک زبان و داشتن مقاله ISI می باشد

 158. حمیدرضا گفت:

  با سلام و خسته نباشد
  من فارغ التحصیل رشته فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 16.38 هستم ولی معدل لیسانسم تنها کمی از 12 بالاتر است. البته آیلتس 6.5 دارم و به تازگی یک مقاله ISI فرستاده ام که هنوز جواب آن نیامده است. می خواستم بپرسم آیا شانسی برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری از دانشگاه های اتریش دارم یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیلات در کشور اتریش بصورت رایگان می باشد.شما باید مدارک را برای ما ارسال کرده در ابتدا برای کسب بورسیه اقدام می شود و اگر بورسیه به شما تعلق نگیرد پس از آن برای پذیرش ساده اقدام می شود.

 159. sahar.Ms گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور با معدل 12.5هستم. ایا امکانش هست بتونم در یکی از دانشگاههای اتریش در مقطع کارشناسی ارشد ادامه بدم؟ دارای مدرک زبان آلمانی هستم و زبان انگلیسی هم بدون داشتن مدرک مسلط هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه مدرک شما از پیام نور می باشد برای کشور اتریش نمی توانید اقدام کنید ولی برای آلمان امکان چنین کاری می باشد با شانس پائین تری نسبت به افراد دیگر

 160. یحیی گفت:

  با سلام
  من پذیرفته شده فوق لیسانس برق موسسه غیر انتفاعی هستم .میخواستم بدونم میتونم از تحصیلات رایگان کشور های دیگه استفاده کنم؟(مدرک زبان ندارم)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کشور های لهستان و چک به شما اجازه می دهد که کورس های زبان انگلیسی را در همین کشور ها سپری و پس از آن وارد دانشگاه شوید

 161. پیمان گفت:

  با عرض سلام
  بنده فوق ترم دوم فوق لیسانس صنایع هستم با معدل 19.44 ، چند مقاله هم در دست تهیه دارم ، اما مدرک زبان ندارم
  آیا در مقطع دکتری شانسی برای بورس دارم؟؟
  همراه هم دارم که همسرم هسنتد، شرایط ایشون هم مثل من هست، ایشون هم می خوان در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه نیازمند مدرک زبان هستید.به شما توصیه می شوید که در کنار تموم کردن درس به فراگیری زبان هم بپردازید.

 162. مریم گفت:

  سلام.من دانشجوی ترم سوم رشته مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک از دانشگاه فنی مهندسی تهران جنوب هستم.میخواستم بدونم که برای ادامه تحصیل در اتریش چگونه باید اقدام کنم؟و ایا در اتریش برای این رشته هم ازمون ورودی میگیرن؟چطوری باید بورسیه شم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ورود به رشته ی مهندسی پزشکی نیاز به ازمون ورودی ندارید ولی این رشته در کشور اتریش به زیان آلمانی ارائه می شود.در مقطع فوق لیسانس شانس گرفتن بورسیه بسیار کم می باشد

 163. تیموری گفت:

  با سلام
  آیا برای اخذ بورسیه نیاز به معدل با نمره خاصی هست ؟

 164. مهسا گفت:

  با سلام من متقاضی مقطع دکتری در رشته مدیریت آموزشی وفرهنگی هستم ومتقاشی اقامت نیز هستشم همسرم شرکت بازرگانی دارد لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه اقدام کنیم . وبه نظرتان شانس ما چقدر است .ضمنا نیاز به تقویت زبان خود نیز دارم .چه کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ادامه تحصیل در کشور اتریش اقدام کرده و دوره های زبان المانی را در همان کشور سپری کنید.همسرتان به عنوان همراه می توانند شما را همراهی کنند

 165. آریانا پارس گفت:

  سلام
  با توجه به شرایط خوب شما امکان گرفتن پذیرش در دانشگاه های اتریش را دارید.رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد ئر کشور اتریش به زبان انگلیسی می باشد.

 166. آریانا پارس گفت:

  سلام
  در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی امکان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش را دارید.

 167. آریانا پارس گفت:

  سلام
  شما می توانید کورس زبان آلمانی را در کشور اتریش سپری کنید و بعدا به دانشگاه بروید.می توانید تا اتمام مقطع لیسانس خود به یادگیری زبان آلمانی بپردازید.

 168. saamin گفت:

  سلام
  من دانشجوی رشته ی مدیریت گردشگری در دانشگاه علمی کاربردی هستم
  و دارای مدارک و رزومه مرتبط هم هستم.
  مدرک زبان هم ندارم
  آیا می توانم در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک شما رو قبول ندارن.فقط سه تا کشور انگلستان ، آمریکا و لهستان مدرک علمی کاربردی رو قبول دارن و می توانید برای این کشور ها اقدام فرمائید.

 169. hadiis گفت:

  با سلام بنده فارغ التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه دولتی هستم با معدل 13.4 و علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع ارشد در آلمان یا اتریش هستم.شانس من چقدر است؟

 170. مژده گفت:

  سلام
  من مهندسی صنایع خوندم
  تازه فارغ التحصیل شدم معدلم 14.30 از دانشگاه باهنر کرمان
  زبان آلمانی رو در حد B1 بلدم
  به نظرتون شانسم خوبه؟
  آیا همسرم به عنوان همراه می تونم با خودم ببرم؟ آخه شنیدم بردن همراه خیلی سخته

 171. shima گفت:

  من فارغ التحصیل رشته ی تجربی هستم برای ادامه ی تحصیل دررشته ی داروسازی یادندانپزشکی دراتریش بایدبه چه شرایطی داشته باشم وچطوراقدام کنم؟

 172. parsa گفت:

  با سلام خدمت شما
  من دانش اموز سال چهارم هستم .
  می خواستم ببینم اگر پدر در اتریش اقامت داشته باشد به چه صورت میتونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنم؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش در کشور اتریش در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشید.

 173. Ahmadreza گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  مهندسی شیمی دانشگاه دولتی با معدل 15.26 دارای چند مقاله خارجی و مسلط به چند نرم افزار همراه با مدارک،(بدون مدرک زبان آلمانی)البته دوره زبان آلمانی رفتم ولی مدرکی از سفارت نگرفتم.امکان پذیرش بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش برای اینجانب وجود داره؟؟
  ممنونم.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   امکان گرفتن بورس را ندارید ولی می توانید برای پذیرش ساده برای کشور اتریش اقدام کنید.

 174. امیرارسلان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد مهندسی بهره برداری نفت از دانشگاه آزاد امیدیه می باشم برای اخذ بورسیه باید چه مراحلی را طی کنم؟در ضمن مدرک زبان نیز ندارم

 175. سینا گفت:

  با سلام
  من ترم آخر کارشناسی نا پیوسته ICT در دانشگاه غیر انتفاعی هستم و همسرم لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد داره . به نظر شما شانسی برای گرفتن پذیرش در ارشد داریم و اینکه برای زبان آلمانی میتونیم ویزا بگیریم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به این نکته که همسرتون درسشان به پایان رسیده است می توانید به واسطه همسرتان اقدام کنید و شما به صورت همراه تشریف ببرید

 176. حسام گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید، بنده فوق لیسانس روان شناسی بالینی از دانشگاه معتبر با معدل 18 دارم. یک مقاله آی اس آی دارم و چن تا مقاله علمی و پژوهشی. زبان انگلیسی ام خوبه و مدرک تافل دارم ولی آلمانی هییچی بلد نیستم. به نظرتون برای آلمان اقدام کنم یا اتریش. در ضمن متاهل هستم و یک فرزند دارم و می تونم اونها رو هم با خودم ببرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیلات در کشور آلمان بصورت رایگان است و دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود.
   شما می توانید همراه هم با خود ببرید.

 177. آریانا پارس گفت:

  با سلام
  در مقطع کارشناسی ارشد بورس به ندرت امکان پذیر می باشد.ولی برای اطمینان از این احتمال باید مدارک خود را برای ما آورده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که امکان چنین کاری وجود دارد یا خیر

 178. علی گفت:

  سلام
  من لیسانس روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی دارم میخواستم بدونم پذیرش میکنن آیا؟
  و اگه برای فوق لیسانس پذیرش میکنن محدودیت سنی داره؟اتریش و آلمان مد نظرمه.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   شما از شانس بالایی برخوردار هستید ولی باید دلیل مناسبی برای وقف تحصیلی خود داشته باشید.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

 179. آریانا پارس گفت:

  با سلام
  لطفا راجع به تحصیلاتتون بیشتر توضیح بدید تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم، ضمنا از طریق فیس بوک نیز می توانید سریع تر به پاسخ سوالات خود برسید:
  https://www.facebook.com/pages/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%A7/213955338773075

  • محمد حسین گفت:

   با سلام و تشکر از زحمات شما
   من فارق التحصيل دانشکده شهید شمسی پور
   هستم که یک دانشکده سراسری نا پیوسته می باشد
   آشنایی ابتدایی با زبان آلمانی
   و سطح intermediate در زبان انگلیسی هستم
   معدل کاردانی 15، 98
   معدل کارشناسی 16، 48
   علاقه مند به ادامه تحصیل در کشور اتریش و آلمان هستم
   مدرک من در رشته برق الکترونیک می باشد
   می خواستم بدانم که آیا امکان بورس تحصیل ویا چیزی
   مانند آن وجود دارد؟
   ویا شما پیشنهادی دارید؟
   با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *