شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا برای دانش آموزان در دبیرستان ها و کالج های می تواند، مسیر افراد را برای زندگی و کار در آینده تغییر دهد. بسیاری از والدین برای تطبیق بهتر شرایط فرزندانشان با محیط، تصمیم می گیرند فرزندان خود را از دوره های دبیرستان به مدارس خارج از کشور بفرستند.

بعضی از فرزندان ترجیح می دهند که وارد کالج های قبل دانشگاه شوند ولی بعضی از آنها ترجیح می دهند که از دبیرستان کار را آغاز کنند. تا راحت تر بتوانند وارد کالج و بعد دانشگاه ها شوند و بدین ترتیب هم از لحاظ بحث زبان مهارت بیشتری پیدا می کنند و هم راحت تر راه را ادامه خواهند داد.

اروپا برای دانش آموزان از امنیت بالایی برخوردار است و با توجه به حضور دانش آموزان مختلف از کشورهای گوناگون این افراد می توانند با فرهنگ های مختلف نیز آشنا شوند. والدین از نظر بحث امنیت و راحتی می توانند آسودگی خیال داشته باشند. دانشگاه های اروپا نیز برای بحث پذیرش ابتدا دانش آموزان فارغ التحصیل از مدارس اروپایی را ترجیح می دهند.

برخی از دبیرستان ها شبانه روزی در اروپا از امکانات پیشرفته بسیار خوبی مثل سالن های ورزشی مجلل و استخرهای شنا و اتاق هایی بافول امکانات برخوردار است که دانش آموزان می توانند با آسودگی خیال در این مدارس شبانه روزی تحصیل و زندگی می کنند.

برخی از مدارس شبانه روزی در اروپا:

دبیرستانی در فرانسه به نام Notre Dame از بهترین مدارس فرانسه و یکی از بهترین های اروپا می باشد، و فاصله اش با پاریس اندک است. این مدرسه دو زبانه است و دانش آموزان را برای کالج آماده می کند. دوره های کلاس نهم تا دوازدهم به زبان انگلیسی ارائه می شود، البته قابل ذکر است که دریافت ویزای دانش آموزی در اروپا برای ایرانیان خیلی از شانس بالایی برخوردار نیست و کشورهای انگلیسی زبان در این زمینه شرایط بهتری دارند.

از دیگر مدارس خوب اروپا مدرسه بین المللی شهر ژنو در کشور سوئیس می باشد. این مدرسه از لحاظ تکنولوژی بسیار مدرن است و نیز دارای محیطی دو زبانه می باشد.

فضای معماری این مدرسه بسیار شکیل است و از یک سمت به کوهستان و از سمت دیگر به دریاچه دید دارد. دانش آموزان این مدرسه از ۱۲۰ ملیت مختلف با ۸۴ زبان متفاوت می باشند که می توانند به دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی صحبت کنند.

دبیرستان SPI فرانسه از دیگر مدارس عالی بین المللی در فرانسه است که دانش آموزان این فرصت را دارند که کنار خانواده در این کشور اقامت کنند. مهارت های زبانی دانش آموزان در این مدرسه بسیار تقویت می شود.

از دیگر مدارس خوبی که در اروپا می توان به آن اشاره کرد مدرسه آمریکایی Leysin واقع در Alpine سوئیس می باشد که مدرسه شبانه روزی با امکانات عالی با ۳۵۰ دانش آموز می باشد. دانش اموزان این مدرسه اکثراً ورودکنندگان به دانشگاه های با کیفیت ایالت متحده باشند.

نکته

تحصیل در مدارسی مثل leysin نه تنها بحث آموزشی را بخوبی پوشش می دهد بلکه از نظر هنری-ورزشی و تفریحی نیز دانش آموزان تجارب خوبی را بدست می آورند.

مدرسه بین المللی دیگری در کشور چک به نام calsbad وجود دارد که یک مدرسه خصوصی می باشد. دانش آموزان قبل از ورود به این مدرسه مصاحبه دارند. پس از اتمام مدرسه دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه شوند.

مدرسه

تحصیل دانش آموزان در آلمان

دانش آموزان در بازه سنی ۱۴ تا ۱۸ سال می توانند در آلمان تحصیل کنند و نیز می توانند در مدارس شبانه روزی آلمان درس بخوانند. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس شبانه روزی از امکانات خوابگاه های استفاده کنند چه بسا که بسیاری از خانواده های آلمانی نیز فرزندان خود را به مدارس شبانه روزی می فرستند تا نه تنها از امکانات تحصیلی استفاده کنند بلکه با فرهنگ های مختلف نیز آشنا می شوند.

از دیگر مزایای تحصیلی در مدارس اروپا چند زبانه بودن آنها می باشد تحصیل در مدارس بین المللی آلمان به زبان انگلیسی است و دانش آموزان زبان آلمانی را نیز در یک محیط آلمانی زبان فرا می گیرند ونیز در مدارسی که بین المللی نیستند تحصیل به زبان آلمانی می باشد ولی دانش آموزان شرایط یادگیری زبان های فرانسوی و اسپانیایی را نیز دارند.

اگر دانش آموزان بخواهند که وار مدرسه بین المللی آلمانی زبان شوند باید زبان آلمانی را در سطح B2 بدانند. دانش آموزان با تحصیل در مدارس اقامت تحصیلی خود را می توانند دریافت کنند.

دانشگاه ها:

دانش آموزانی که تحصیل در مدارس اروپا دارند و نیز در مدارس آلمان تحصیل می کنند و تحصیلات خود را در این مدارس به پایان می رسانند می توانند وارد دانشگاه های آلمانی شوند. رشته های دانشگاهی در آلمان در مقطع لیسانس به زبان آلمانی می باشد.

پذیرش گرفتن در برخی رشته ها مثل پزشکی ملزم به داشتن سطح نمرات عالی دوره دبیرستان می باشد. تحصیل در مدارس اروپا و در کشورهایی مثل آلمان همانند ایران ۱۲ ساله می باشد.

هزینه تحصیل در اروپا:

در کشوری مثل آلمان هزینه تحصیل دانش آموزان در مدارس شبانه روزی می تواند به ۵۰۰۰۰ یورو در سال برسد که تمامی هزینه های شخصی را پوشش می دهد اعم از بیمه، خوراک، اسکان و غیره. دانش آموزان پس از تحصیل در مدارس اروپا می توانند وارد دانشگاه ها شوند و درخواست اقامت دائم آلمان را بدهند. گذراندن سه سال کاری در آلمان می تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود و افراد پس از ۶ تا ۷ سال می توانند برای تابعیت این کشور اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *