آیا امکان تحصیل رایگان در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟ تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی برای چه رشته هایی امکان پذیر می باشد؟ هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا چه مقدار است؟ این سوالات به عنوان مهم ترین سوالات دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد.

در این مقاله که توسط گروه تحریریه آریاناپارس گردآوری شده است، درباره شرایط تحصیل در کشور اسپانیا صحبت می شود. از همین رو علاقه مندان به تحصیل در این کشور می توانند با مطالعه آن، با مزایا و معایب این کشور آشنا شوند و با توجه به اطلاعات صحیح تصمیم گیری درستی را انجام دهند.

چرا تحصیل در اسپانیا؟

تحصیل در اسپانیا به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور به شمار می رود. امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر به همراه پرداخت هزینه های اندک جهت تحصیل و زندگی اسپانیا را به مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. همه ساله هزاران دانشجو از سراسر جهان راهی کشور اسپانیا می شوند تا در یکی از ۷۴ دانشگاه واقع در این کشور به تحصیل بپردازند. آنها به دلایل بسیاری به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند. 

اسپانیا از نظر تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است و برای هرکسی که از سرزمین های بین المللی به این منطقه بیاید ، بسته کامل را ارائه می دهد. اسپانیا بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و از تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است. از لحاظ زیبایی، منابع طبیعی و گردشگری اسپانیا همواره در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد.

اسپانیا در کلیه مقاطع تحصیلی پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است. افرادی که از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل می شوند از شانس بالایی برای به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب و نهایتاً اخذ اقامت دائم اسپانیا برخوردار خواهند بود.

سیستم آموزشی اسپانیا

سیستم آموزشی و مقاطع تحصیلی در اسپانیا

اسپانیا دارای یک سیستم آموزشی یکپارچه و منظم است. نظام آموزشی کشور اسپانیا به خوبی سازمان یافته است و فرصت های یادگیری فراوانی را در اختیار علاقه مندان به تحصیل فراهم می کند. وزارت آموزش در کشور اسپانیا نهاد تنظیم و وضع قوانین برای سیستم آموزشی می باشد.

معمولاً کودکان در این کشور از ۳ سالگی وارد دوره های پیش دبستانی می شوند. سن اجباری تحصیل در اسپانیا از ۵ سالگی می باشد که کودکان وارد دوره تحصیلی ابتدایی می شوند. آموزش قبل از ۶ سال به عنوان آموزش قبل از دبستان یا آموزش مهد کودک خوانده می شود و به دو گروه تقسیم می شود. به طور کلی تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه برای عموم اجباری است. در ادامه با شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف بیشتر آشنا خواهیم شد.

این مطلب را از دست ندهید
کارشناسی در اسپانیا

مقاطع قبل دانشگاه

دوره های تحصیل ابتدایی در اسپانیا رایگان می باشد و زبان تدریس در مدارس اسپانیولی است. همانگونه که اشاره گردید معمولاً کودکان جهت آشنایی با فضای آموزشی، درک بهتر از فعالیت های گروهی، توانایی ایجاد روابط اجتماعی و کسب آمادگی لازم جهت ورود به مقطع تحصیلی ابتدایی از ۳ سالگی وارد پیش دبستانی (مهد کودک) می شوند.

پس از گذراندن دوره پیش دبستانی در اسپانیا که ۲ سال به طول می انجامد کودکان از ۵ سالگی وارد دوره اجباری تحصیل ابتدایی می شوند طول این دوره ۶ سال است و پس از گذراندن این مقطع تحصیلی دانش آموزان وارد مقطع متوسطه می شوند، طول دوره تحصیلی در مقطع متوسطه ۳ سال است. پس از گذراندن این مقطع تحصیلی دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه شوند.

پزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در اسپانیا بدون شک فرصتی عالی برای علاقه مندان به این رشته می باشد. نه تنها چشم انداز شغلی بهتر از سایر مشاغل، بلکه مطالعه در یک زمینه ای که باعث نجات آدم ها می شود، سبب می گردد که تقاضاهای تحصیل در رشته پزشکی به شدت زیاد باشد. از همین رو دانشجویان می بایست در یک رقابت برای دستیابی به این دانش شرکت نمایند.

دوره های پزشکی در کشور اسپانیا ۶ سال به طول می انجامد. در حال حاضر ۴۲ دانشکده در کشور اسپانیا دوره های پزشکی را ارائه می دهند که شامل ۳۱ دانشگاه عمومی و ۱۱ دانشگاه خصوصی می شود. دوره های تحصیلی در اسپانیا به زبان اسپانیایی ارائه می شود و دانشجویان می بایست مدرکی دال بر تسلط زبان اسپانیایی را برای اخذ پذیرش ارائه دهند.

برای تحصیل پزشکی در اسپانیا، شهریه در بین دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر هستند و هزینه های آن بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در سال است. موسسات خصوصی از اعتبار بهتری برخوردار هستند، بنابراین شهریه می تواند کمی بیشتر باشد.

این مطلب را از دست ندهید
ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان اتحادیه اروپا باید سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی پرداخت نمایند. اگر دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا هستید، ممکن است مجبور شوید مبلغ بیشتری را بپردازید.

مقطع کارشناسی در اسپانیا

طول دوره تحصیلی مقطع کارشناسی در اسپانیا معمولاً ۴ سال است، البته در بعضی از رشته ها طول دوره مقطع کارشناسی ۳ سال به طول می انجامد. دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی در کشور اسپانیا می بایست ۲۴۰ کردیت ( واحد) را سپری نمایند.

کلیه رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیولی ارائه می گردد، از این رو تسلط بر زبان اسپانیولی جهت تحصیلی در مقطع کارشناسی الزامی می باشد. لازم بذکر است که برخی از دوره های تحصیلی به زبان انگلیس ارائه می شود و دانشجویان می توانند با دانش زبان انگلیسی برای این دوره ها اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت خواهد بود، ولی به طور میانگین هزینه دانشجویان برای تحصیل در این مقطع سالیانه در دانشگاه های دولتی ۶۸۰ تا ۱۲۸۰ یورو به ازای هر سال می باشد.شهریه برای حضور در دانشگاه های خصوصی در مقطع کارشناسی بین ۵ تا ۱۸ هزار یورو در سال متناسب به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا به ۲دو زبان انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیر است. طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی معمولاً ۲ سال است البته در برخی از رشته ها طول دوره های تحصیلی ۱ ساله (۶۰ واحد درسی) یا ۱/۵ ساله (۹۰ واحد درسی) می باشد.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. به طور میانگین هزینه هر واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۵ الی ۴۵ یورو می باشد.

رشته های محبوب در کشور اسپانیا بسیار گسترده می باشد و دانشجویان قادر خواهند بود برای این دوره های تحصیلی اقدام نمایند. زمینه حقوق یکی از محبوب ترین موارد تحصیلی در کشور اسپانیا است. از دیگر رشته های برتر اسپانیا می توان به رشته هایی که در ذیل آمده است، اشاره کرد.

رشته های پرطرفدار

 • روزنامه نگاری / گزارشگری
 • زبان انگلیسی
 • اقتصاد
 • تبلیغات
 • باستان شناسی
 • تاریخ هنر پیشرفته
 • علوم هوافضا
 • زبان بشر
 • حسابداری
 • میکروبیولوژی
 • علم شیمی
 • MBA بین المللی
 • بیوتکنولوژی
 • قانون کسب و کار
 • علوم اعصاب
 • بیهوشی
 • مهندسی ها
 • بازاریابی تجاری
این مطلب را از دست ندهید
سفارت اسپانیا

دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر می توانند با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی اقدام نمایند. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت آیلتس، بهترین نتایج را در کم ترین زمان ممکن ارائه می دهد. برای تعیین سطح رایگان با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

مقطع دکترا در اسپانیا

طول دوره تحصیلی در مقطع دکترا در اسپانیا بسته به رشته تحصیلی بین ۳ الی ۵ سال می باشد. اکثر رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می گردد. معمولاً در مقطع دکترا بورسیه های فراوانی در اختیار دانشجویان بین المللی است. به همراه بورسیه، دانشجویان می توانند از وام های دانشجویی و کمک های مالی دانشگاه بهره مند شوند.

به طور کلی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا به تایید استاد راهنما (superviser) نیاز خواهید داشت. اخذ پذیرش در مقطع دکترا در اسپانیا تقاضای بسیاری دارد، از این رو افرادی که از رزومه تحصیلی بهتری برخوردار باشند شانس بیشتری جهت دریافت پذیرش تحصیلی اسپانیا خواهند داشت.

آیتم هایی که می تواند شانس افراد را برای بهره مندی از بورسیه و اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور اسپانیا افزایش دهد عبارتند از:

 • معدل مناسب (بصورت معمول معدل های بالای ۱۷ شانس بالاتری دارند)
 • مدرک زبان انگلیسی (بصورت معمول نمره ۷ مورد پسند اساتید است)
 • تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب
 • مدارک نشان دهنده تسلط فرد متقاضی بر رشته تحصیلی

دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا

علاقه مندان تحصیل در اسپانیا باید به این نکته توجه داشته باشند که این کشور مجموعاً دارای ۷۹ دانشگاه است که از این تعداد ۵۷ دانشگاه دولتی و ۲۲ دانشگاه خصوصی می باشند. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS از مجموع ۷۹ دانشگاه اسپانیا ۱۳ دانشگاه این کشور بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دانشگاه رتبه QS
دانشگاه خود مختار مادرید ۱۵۹
دانشگاه بارسلونا ۱۶۶
دانشگاه خود مختار بارسلونا ۱۹۳
دانشگاه کمپلوتنسه مادرید ۲۰۶
دانشگاه ناوارا ۲۴۲
دانشگاه کارلوس دی مادرید ۲۵۳
دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا ۲۷۵
دانشگاه پمپئو فابرا ۲۹۸
دانشگاه پلی تکنیک والنسیا ۳۱۰
دانشگاه ساراگوزا ۴۱۲
دانشگاه فنی مادرید ۴۷۰
دانشگاه هنارس ۴۸۱
دانشگاه گرانادا ۴۹۵

بدون تردید شهرهای مادرید و بارسلون دارای معتبرترین دانشگاه های اسپانیا می باشند و مقصد اصلی بسیاری از دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در اسپانیا این ۲ شهر مشهور است، ولی با توجه به پیشرفت های علمی چشم گیر دانشگاه ها در شهرهای کوچکتر اسپانیا و همچنین هزینه های زندگی مناسب تر نسبت به مادرید و بارسلون طی سالهای اخیر بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند در شهرهایی نظیر گرانادا، سویل و … مشغول به تحصیل شوند.

این مطلب را از دست ندهید
دانشگاه های اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در خارج از کشور تصمیم مهمی است که قطعاً می تواند در زندگی افراد تاثیرگذار باشد. از این رو بررسی مزایای و معایب شرایط زندگی و تحصیل در هر کشوری قبل از تصمیم گیری نهایی اهمیت فراوانی دارد. در ادامه به سه تا از برترین مزایای تحصیل در اسپانیا اشاره می شود.

هزینه های تحصیل و زندگی

بدون شک یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در این کشور است. در واقع استفاده از امکانات آموزشی و رفاهی در سطح بین المللی و تحصیل در دانشگاه های مطرح اسپانیا با استانداردهای جهانی تنها در قبال پرداخت مبلغی ناچیز مزیتی مثال زدنی به شمار می آید که اسپانیا را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان تبدیل نموده است.

اخذ اقامت دائم اسپانیا

از دیگر مزایای مهم و قابل توجه تحصیل در اسپانیا امکان اخذ اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی است. در واقع دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلی در اسپانیا در صورتی که وارد بازار کار این کشور شوند می توانند اقامت دائم و نهایتاً پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. علاوه بر این افرادی که از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل شده اند می توانند در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به تحصیل شوند و اقامت دائم آن کشور را دریافت نمایند.

اجازه همراه

از دیگر مزایای قابل توجه اسپانیا اجازه همراهی خانواده دانشجو با وی در زمان تحصیل در اسپانیا است. طبق قوانین مهاجرتی اسپانیا دانشجویان بین المللی که متاهل می باشند این امکان را دارند که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به اسپانیا بیاورند. حتی امکان دریافت اجازه کار تمام وقت برای همسر دانشجو نیز وجود خواهد داشت که در این صورت از لحاظ مالی شرایط بسیار مساعدی برای دانشجو و خانواده وی فراهم می گردد.

معایب تحصیل در اسپانیا

علاوه بر مزایای عنوان شده، تحصیل در اسپانیا قطعاً چالش هایی را به همراه خواهد داشت. در ادامه با دو تا از چالش های اصلی تحصیل در اسپانیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

این مطلب را از دست ندهید
ویزای توریستی اسپانیا

یادگیری زبان اسپانیولی

امروزه برقراری ارتباط با افراد جهت انجام امور روزمره زندگی و کسب و کار امری اجتناب ناپذیر به شمار می آید. از این رو فراگیری زبان اسپانیولی برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل و کار در کشور اسپانیا را دارند امری حیاتی محسوب می گردد. اسپانیولی زبان پیچیده ای است و یادگیری آن به هیچ وجه کار آسانی نخواهد بود.

موقعیت شغلی و شرایط اقتصادی

متاسفانه طی سال های اخیر اسپانیا به همراه ایتالیا از پایین ترین رشد اقتصادی در اروپا برخوردار بوده است. این موضوع باعث گردیده نرخ بیکاری در اسپانیا به طرز فزاینده ای افزایش یابد. از این رو به دست آوردن یک موقعیت شغلی مناسب برای دانشجویان بین المللی در حین تحصیل و حتی در برخی موارد پس از اتمام تحصیل به یک چالش بزرگ تبدیل گردیده است.

بدون تردید شرایط اقتصادی و بازار کسب و کار یکی از ملاک های اصلی دانشجویان بین المللی برای انتخاب کشور مورد نظر جهت ادامه تحصیل و زندگی است، که از این حیث اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط چندان مساعدی ندارد.

حق کار و هزینه های زندگی در اسپانیا

دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در اسپانیا ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خویش می باشند. هر چند که هزینه های تحصیل در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر می باشد، با این وجود دانشجویان بین المللی در اسپانیا اجازه کار خواهند داشت.

حق کار

معمولاً مجوز کار دانشجویان بین المللی که در اسپانیا مشغول به تحصیل می باشند، در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. همانگونه که اشاره گردید در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت، مقطع ارشد ۲۰ ساعت و دکترا ۲۰ الی ۳۰ ساعت اجازه کار به دانشجویان اعطا می گردد. مجوز کار برای همراه (همسر) دانشجو نیز صادر می گردد که هفته ۴۰ ساعت می باشد.

در حال حاضر حداقل دستمزد افراد شاغل در اسپانیا بین ۷ الی ۱۰ یورو به ازای هر ساعت است. از این رو دانشجویان بین المللی در اسپانیا به واسطه درآمد حاصله از انجام کار می توانند بخش اعظمی از هزینه های خود و یا حتی کلیه هزینه های خود را پرداخت نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
اقامت اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا با توجه به شهر محل اقامت، سبک زندگی افراد و … متفاوت خواهد بود. بخش اعظمی از هزینه های زندگی در اسپانیا مربوط به اجاره بهای مسکن است و مابقی هزینه ها صرف خوراک و رفت و آمد می شود. با توجه به این شرایط به صورت میانگین هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا ماهیانه بین ۴۵۰ الی۷۵۰ یورو خواهد بود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

به طور کلی اخذ ویزای تحصیلی به ۲ بخش اصلی تقسیم می گردد. قدم نخست اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر اسپانیا است و قدم دوم دریافت ویزای تحصیلی. برای موفقیت در انجام این امور توصیه می گردد دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی خود در ارتباط با دانشگاه مورد نظر تحقیقات لازم را به عمل آورند و پس از انتخاب نهایی اقدام به اخذ پذیرش و انجام فرآیند صدور ویزا نمایند.

اخذ پذیرش از دانشگاه

دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا بسته به مقطع، رشته و قوانین دانشگاه مورد نظر ملزم به ارائه مدارک گوناگونی خواهند بود. دانشجویان موظف خواهند بود در تاریخ اعلام شده از سوی دانشگاه (DEAD LINE) مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را به دانشگاه ارائه نمایند، درصورت تایید مدارک فرد متقاضی از سوی دانشگاه با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت امکان دریافت پذیرش از دانشگاه وجود خواهد داشت.

دانشجویان برای تحصیل در دوره کارشناسی در کشور اسپانیا ملزم به شرکت در آزمون می باشند که این آزمون دارای ۴ مولفه مختلف شامل تجزیه و تحلیل، آزمون زبان، تاریخ یا فلسفه اسپانیا و دانش اولیه از رشته انتخابی می باشد.

پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور اسپانیا به صورت مستقیم با گروه ادمیشن دانشگاه صورت می پذیرد. این نکته بدین معناست که دانشجویان با توجه به پیش نیاز های دانشگاه های انتخابی، مدارم مورد نیاز را برای اخذ پذیرش برای دانشگاه ارسال می نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیان تحصیل در اسپانیا می توانند پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و تهیه دیگر مدارک لازم نظیر نامه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یک سال، STUDY PLAN و … جهت ارائه به سفارت در زمان تعین شده برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام نمایند. معمولاً بازه زمانی در ارتباط با جواب دهی سفارت در ارتباط با درخواست ویزای تحصیلی بین ۲ الی ۶ هفته می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
تمکن مالی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت اسپانیا عبارتند از :

 • نامه پذیرش
 • عکس
 • گذرنامه
 • نامه تایید بیمه درمانی
 • اثبات محل سکونت
 • گردش و تمکن مالی
 • فرم وقت سفارت

 

امکان ویزای تحصیلی اسپانیا در سال ۲۰۲۳

به طور کلی در حال حاضر صدر ویزای تحصیلی نسبت به انواع ویزاها بیشتر رواج دارد. معمولاً در اکثر موارد ویزای تحصیلی با موفقیت اخذ می گردد. البته در برخی موارد درخواست ویزای تحصیلی مورد موافقت قرار نمی گیرد و ریجکت می شود.

مواردی که معمولاً باعث می گردد درخواست ویزای تحصیلی افراد ریجکت شود به ۳ دسته تقسیم می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

عدم وابستگی به کشور مبداء

یکی از رایج ترین دلایل عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی آفیسر کمبود مدارکی در پرونده است که ثابت نماید دانشجو پس از تحصیل در اسپانیا قصد بازگشت به کشور مبداء را دارد. در واقع ارائه مدارکی نظیر وابستگی های خانوادگی، دارایی های شخصی، بهبود وضعیت کسب و کار پس از اتمام تحصیل و … می تواند شانس صدور ویزای تحصیلی را افزایش دهد.

تمکن مالی

عدم ارائه تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت ۱ سال یکی از دلایل اصلی مخالفت با صدور ویزای تحصیلی از سوی سفارت است. در واقع ارائه گردش حساب بانکی ۳ تا ۶ ماهه و موجودی حساب متناسب با هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا شانس صدور ویزای تحصیلی برای افراد را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

Study Plan

قطعاً ارائه یک Study Plan مناسب به همراه ذکر دلایل دانشجو در ارتباط با انتخاب کشور اسپانیا جهت ادامه تحصیل و دانشگاه مورد نظر دانشجو بسیار حائز اهمیت است. در واقع اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر اسپانیا شانس افراد را برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به صورت قابل توجهی افزایش می دهد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید
کارشناسی ارشد در اسپانیا

نتیجه گیری

کشور اسپانیا به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی برای تحصیل شناخته می شود که دانشجویان قادر خواهند بود با کم ترین هزینه ممکن به تحصیل بپردازند. از همین رو در صورت احراز شرایط مورد نیاز می توان شانس خود را برای اخذ پذیرش از مراکز آموزشی این کشو امتحان نمود.

تحصیل در اسپانیا به عنوان راهی مطمئن برای ورود به دانشگاه های برتر این کشور قلمداد می شود. دانشجویان با اتمام تحصیل در این کشور می توانند فرصت های بیشمار کاری را برای خود به ارمغان بیاورند. همچنین لازم بذکر است که به واسطه حضور در حوزه کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن، امکان دست یابی و بررسی فرصت های شغلی در دیگر کشورها فراهم می باشد.

دانشجویان در صورت عدم ارائه مدرک زبان قادر خواهند بود برای برخی از دوره های تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا اقدام نمایند. این دوره های تحصیلی در کشور اسپانیا محدود می باشد و بیشتر مختص به رشته های مدیریتی است. برای اطلاع از شرایط دوره های عنوان شده و بررسی شرایط خود با مشاورین موسسه در ارتباط باشید و یا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  سوال های متداول شما

  دانشجویان در صورت تحصیل به زبان اسپانیایی می توانند بدون پرداخت هزینه در این کشور به تحصیل بپردازند.
  هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو و دانشگاه های خصوصی بین ۵ تا ۱۵ هزار یورو به ازای هر سال می باشد.
  دوره های تحصیلی در کارشناسی ارشد به زبان های اسپانیایی و انگلیسی ارائه می شود. در برخی از دوره های مدیریتی، دانشجویان می توانند بدون مدرک زبان اقدام نمایند.
  رشته های مهندسی، مدریت، گردشگری و توریسم به عنوان برترین رشته های تحصیلی در کشور اسپانیا به شمار می رود.
  هزینه های زندگی برای دانشجویان به طور میانگین بین ۴۵۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. این هزینه های عنوان شده شامل اجاره مسکن، خوراک و رفت و آمد می شود.

  4.7/5 - (12 امتیاز)
  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  128 پاسخ به “تحصیل در اسپانیا”

  1. كاميار گفت:

   سلام
   برای دوره دبیرستان در اسپانیا اگر دعوتنامه مدرسه داشته باشیم چه مدارکی نیازه برای ارایه به سفارت برای سال ١١ دبیرستان

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی برای سفارت را می توانید در سایت سفارت اسپانیا به طور کامل ملاحظه نمایید.

  2. محسن گفت:

   پس چرا نوشتید دانشگاه های اسپانیا معتبر نیست و ارزش نداره ؟بعد دارید در مورد رفتن به اسپانیا می‌نویسید؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در هر کشوری دانشگاه هایی با رنکینگ بالا وجود دارد. هر کشوری برای یکسری از رشته ها نسبت به سایر کشورهای دیگر مناسب تر می باشد.انتخاب کشور مناسب هم با توجه به شرایط و هدف فرد انجام می شود.

  3. مسعود گفت:

   با سلام
   میخواستم بدونم اگه من از دانشگاه های اسپانیا پذیرش بگیرم، ایا علاوه بر اینکه خودم اجازه کار پاره وقت دارم، همسرم هم اجازه کار در اسپانیا را دارد؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در خود کشور اسپانیا حق کار همراه مشخص می شود.

  4. علی اکبر گفت:

   با سلام دختر من میخوادر در رشته ی اقتصاد شاخه ی علوم انسانی در مقطع لیسانس به بارسلونا بورسیه شود و اشنایی زیادی با زبان اسپانیایی و انگلیسی ندارد و هیچگونه مدرک زبان خارجه نیز ندارد سه سوال دارم اول اینکه اگر اگر به دانشگاه های ممتاز بارسلونا بورسیه شود برای تحصیل در مقطع لیسانس شخصی برای اموزش زبان اسپانیایی یا انگلیسی به او میفرستند یا خیر ؟…..سوال دوم اینکه حداقل شرط معدل برای دانشگاه های ممتاز بارسلونا چقدر است ؟و سوال سوم اینکه هزینه ی لیسانس بالا تر از هزینه مقطع فوق لیسانس و دکترا میباشد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در اسپانیا
    باید مدرک زبان را در ایران داشته باشند . معدل های زیر ۱۶ کار را سخت میکند . در مجموع بله هزینه لیسانس بالاتر خواهد شد به دیل زمان طولانی تر

  5. saeed گفت:

   سلام و خسته نباشید من مدرک فوق لیسانس رو به تازگی گرفتم در رشته کامپیوتر از دانشگاه ازاد و ایلتس ۶ رو دارم و مدارک و رزومه ی تحقیقاتی و اجرایی بسیار زیادی هم دارا هستم
   می خواستم بدونم برای دکتری می تونم ادامه تحصیل بدم در اسپانیا و بعد از تحصیل شرایط اقامت دائم می تونم بگیرم ؟
   ممنونم از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای تحصیل در مقطع دکتری معمولا باید مدرک ایلتس حداقل ۷ را داشته باشید و بعد از فارغ التحصیل شدن در صورتی که کار دائم پیدا کنید میتونید ویزاتون رو به ویزای کار تبدیل کنید و با ۳ تا ۵ سال کار کردن اقامت خود و خانواده تان را بگیرید

  6. حسنا گفت:

   سلام، ممنون از پاسخ های خوبتون، دوتا سوال دارم
   ۱-من ارشد کشاورزی از یه دانشگاه دولتی نه چندان خوب با معدل ۱۷٫۵ دارم.اما متاسفانه مقاله و… ندارم. میتونم برای بورس در مقطع دکتری در اسپانیاپذیرش بگیرم. زبانم در حد متوسطه البته میتونم تا چند ماه اینده مدرک زبان بگیرم.
   ۲-اگه بورس دکترا نگیرم،میتونم برای بورس ارشد اقدام کنم؟ برای داشتن شغل چی؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما دوست عزیز
    برای اخذ ویرای تحصیلی در مقطع دکترا شما برای بالا بردن شانس گرفتن بورسیه احتیاج به رزومه های بین المللی خیلی خوبی دارین (مقالات isi و شرکت تو کنفرانس های بین المللی ، تالیف کتاب ، و داشتن استاد راهنما) شانس شما را بالاتر میبرد .
    در این صورت برای اینکه بتوانید رزومه های خودرا تقویت کنید بهتر است برای ارشد مجدد اقدام کنید .
    برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

  7. میثم گفت:

   با سلام
   من ۴۰ سال دارم و متاهل با یک فرزند، فارغ التحصیل ارشد مهندسی برق گرایش الکترونیک قدرت هستم از دانشگاه دولتی نه چندان سطح بالا با معدل حدود ۱۸ دو مقاله ISI دارم با ایمپکت متوسط به بالا و ۱۳ سال هم سابقه بیمه مرتبط با رشته م دارم میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل یا اقامت کاری تو اسپانیادارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر مدرک ایلتس ۷ را داشته باشید میتوانید برای مقطع دکتری اقدام کنید ولی اگر مدرک ایلتس تان کمتر باشد
    برای ارشد اقدام کنید

  8. شیوا گفت:

   سلام
   من مدرک ارشد کامپیوتر با معدل ۱۷/۵۰ دارم، معدل دوره ی کارشناسی هم همین حدود (کمی بیشتر ) بود . میخوام در یکی از دانشگاه های اسپانیا رشته ی خودمو ادامه بدم ، بورسیه ی تحصیلی هم نمیخوام، برای اخذ پذیرش و جواب گرفتن از سفارت نیاز به مدرک زبان هست؟
   چون من مدرک زبان ندارم در واقع اصلی ترین مشکلم همینه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای برای مقطع دکتری باید مدرک زبان ایتلس ۷ رو داشته باشید ولی اگر مدرک زبان نداسته باشید امکان دارد که سفارت بصورت شرایطی بهتون ویزا بدهد

  9. کاوه گفت:

   سلام میخواستم راجعبه تحصیل در مقطع کارشناسی تو اسپانیا تو رشته مدیریت سوال کنم. ۱ایا برا پذیرش باید مدرک زبان اسپانیایی بگیریم یا بلد بودن زبان کافیه .واگه باید مدرک بگیریم ایا تو ایران امکانش هست؟؟۲برای ورود به دانشگاه در رشته مدیریت ازمون ورودی داره؟؟۳ایا شرط معدل داره برای پذیرش در مقطع لیسانس من مدرک پیش دانشگاهی دارم ولی معدلم جلب نیست

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی برگزار میشود. و برای کسب اطلاعات درمورد دوره های زبان اسپانیایی که مورد تاییدباشد میتوانید استعلام آن را از سفارت بگیرید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
    https://arianaabroad.com/

  10. Niyayesh گفت:

   سلام.میخواستم بدونم با چه معدلی میتونیم بورسیه شیم؟و اینکه کشور اسپانیا بیشتر چه رشته هایی رو بورسیه میکنه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بورسیه معمولا برای مقطع دکترا میباشد. برای این مقطع نیازمند رزومه قوی میباشید، این رزومه شامل رزومه خارجی( سطح زبان، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی ….) و رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، نمرات، معدل و…) میباشد.
    همه ی این شرایط باهم تاثیرگذار میباشد.

  تحصیل در اسپانیا تحصیل در اسپانیا تحصیل در اسپانیا تحصیل در اسپانیا تحصیل در اسپانیا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up