شرایط تحصیل در امارات

یکی از مزایای عمده تحصیل در امارات متحده عربی به دلیل موقعیت استراتژیک آن است. تحصیل در امارات برای بسیاری از افراد قابل توجه و با اهمیت است چرا که دانشگاه های کشور امارات پلی مناسب برای ادامه تحصیل در کشورهای انگلستان، آمریکا و کانادا است. از دیگر نکات و دلایل انتخاب کشور امارات می توان به نزدیکی این کشور به ایران اشاره کرد.

یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به امارات اقدام برای تحصیل در این کشور می باشد. دانشجویان با تحصیل در کشور امارات، شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش می دهند.

جهت اطلاع از روش های مهاجرت به امارات این مقاله را مطالعه نمایید: مهاجرت به امارات

دانشگاه های امارات

امارات برای توسعه زیرساخت های آموزشی خود با هدف تبدیل شدن به بهترین ارائه دهنده آموزش عالی فارغ التحصیلان در آینده متعهد است. در حال حاضر سه دانشگاه دولتی و بیش از ۵۰ نهادهای خصوصی در کشور امارات وجود دارد.

سه دانشگاه عمومی عبارتند از:

 • Higher Colleges of Technology (HCT)
 • UAE University (UAEU)
 • Zayed University (ZU)

مؤسسات دولتی تحت نظارت وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی و پذیرش فقط شهروندان امارات متحده عربی هستند. امکان تحصیل در دانشگاه ها و کالج های خصوصی برای همه دانشجویان ممکن است.

معتبر ترین دانشگاه های خصوصی امارات عبارتند از:

 • Abu Dhabi University (ADU)
 • American University in Dubai (AUD)
 • American University of Sharjah (AUS)
 • Khalifa University of Science, Technology and Research (KU)
 • University of Sharjah (UOS)

مقاطع قبل دانشگاه

فارغ التحصیلان تمام سیستم های تحصیلی باید دوازدهمین پایه در مقطع متوسطه را با نمره مناسب گذرانده باشند و در صورتی که در پایه های پایین تر مشغول به تحصیل اند و هنوز گواهینامه پایان مقطع متوسطه را کسب نکرده اند می توانند با شرکت در آزمون GED شرکت و در صورت موفقیت مدرک معادل مقطع متوسطه را دریافت و برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایند.

مقطع کارشناسی

برنامه های کارشناسی در مؤسسات امارات متحده عربی در طیف وسیعی از موضوعات در دسترس هستند و می توان آنها را به صورت کامل و پاره وقت مطالعه کرد. دوره های تمام وقت معمولا برای تکمیل ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور، امارات را انتخاب می کنند چرا که هدفشان اقامت کشورهایی همچون انگلستان، آمریکا و کانادا است. دانشجویان در مقطع لیسانس بعد از دو سال درس خواندن می توانند واحد های سپری شده خود را در کشورهای آمریکا، کانادا و انگلستان تطبیق زده و در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند.

 • زبان تدریس

تمامی رشته های تحصیلی در کشور امارات به زبان انگلیسی ارائه می شود و این کشور یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس تمامی کورس های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. متقاضیانی که مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی را دارا نمی باشند می توانند وارد کشور امارات شده و در کالج های زبان این کشور ثبت نام کنند.

همچنین دانشجویان علاقه مند به تحصیل در امارات می توانند با شرکت در دوره های ارائه شده توسط موسسه زبان آریاناپارس در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج در آزمون آیلتس دست یابند.

مقطع کارشناسی ارشد در امارات

مقطع فوق لیسانس در کشور امارات در یک دوره ۲ ساله ارائه می شود و علاقه مندانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را در مقطع فوق لیسانس دارند می توانند از طریق موسسه آریاناپارس اقدام نمایند. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور امارات پس از تمام تحصیل خود مجوز حضور یک ساله ای در این کشور را دارا خواهند بود تا قادر باشند تا با یافتن شغلی مناسب، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور امارات نمایند.

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در کشور امارات اجازه دارند همراه داشته باشند که این همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.

مقطع دکترا

به صورت معمول دوره های تحصیلی در امارات به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان برای تحصیل در این مقطع به همراه مدرک زبان، نیازمند سوابق تحصیلی مناسب، توصیه نامه و رزومه مناسب می باشند. بازه زمانی تحصیل در مقطع دکترا به صورت معمول ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. دروس ارائه شده در این مقطع نسبت به سایر مقاطع کمتر می باشد و معمول دانشجویان برای دوره های DBA اقدام می نمایند.

حق کار و هزینه های تحصیل در امارات

تحصیلات در کشور امارات مستلزم پرداخت هزینه می باشد و نسبت به کشورهای خاورمیانه گران ترین کشور برای ادامه تحصیل می باشد. ولی نکته حائز اهمیت در این کشور زبان تدریس است که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

 • حق کار

به صورت معمول دانشجویان ایرانی حق کار قانونی در کشور امارات ندارند.

 • هزینه های تحصیل

شهروندان امارات متحده عربی به طور رایگان در دوره های تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، اما دانشجویان بین المللی باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنند. دانشگاه های امارات متحده عربی هزینه های خود را تعیین می کنند، به طوری که هزینه ها بر حسب دوره، سطح تحصیلات و مکان متفاوت است. به طور میانگین هزینه های تحصیل در امارت بین ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار در دانشگاه های خصوصی می توان در نظر گرفت.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور امارات برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در امارات می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی امارات

درخواست های تحصیلات تکمیلی معمولا به صورت آنلاین تکمیل می شود و به طور مستقیم به دانشگاه مورد نظر شما ارسال می شود. تمام برنامه های کاربردی باید تا مه / ژوئن قبل از تاریخ شروع دوره انجام شود.

مدارک مورد نیاز پذیرش:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • هزینه درخواست
 • گذرنامه
 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • گواهینامه بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS)

برای کسب ویزای تحصیلی دانشجویی، دانشجویان باید از سوی یک ساکن کشور امارات حمایت شوند. در صورتی هیچ گونه حمایتی، بعضی از دانشگاه های امارات به عنوان حامی عمل می کنند. ویزای دانشجویی معمولا فقط برای یک سال اعطا می شوند اما برای مدت دوره شما قابل تمدید است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی امارات:

 • گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
 • ۱۲ عدد عکس
 • سه نسخه گذرنامه و یک ویزای ورود به امارات متحده عربی پس از ورود
 • مدارک پذیرش از دانشگاه های امارات متحده عربی
 • گردش حساب
 • قرارداد اجاره نامه محل سکونت
 • کپی از پرداخت هزینه تحصیل برای سال تحصیلی
 • دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز باید مدرک تحصیلی مدرک کارشناسی را ارائه دهند.

پس از ورود به کشور امارات، دانشجویان موظف به شرکت در تست های پزشکی می باشند. تست های پزشکی شامل آزمایش HIV، هپاتیت B و C، سل، هاله و سیفلیس است. در صورت جواب مثبت، موظف به ترک کشور می باشید.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

منبع مقاله: Study conditions in the UAE

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  231 پاسخ به “تحصیل در امارات”

  1. پریسا گفت:

   سلام
   من مدرک زبان دارم و سابقه کار عکاسی به صورت حرفه ای. میشه لطفا دانشگاه در دبی برای فوق لیسانس عکاسی معرفی کنید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را در خود سایت وزارت علوم می توانید ملاحظه نمایید. در سایت هر دانشگاهی تمامی رشته های ارائه شده و شرایط پذیرش درج شده است.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را در خود سایت وزارت علوم می توانید ملاحظه نمایید. در سایت هر دانشگاهی تمامی رشته های ارائه شده و شرایط پذیرش درج شده است.

  2. نازی گفت:

   سلام وقت بخیر من امسال ۱۲سال تحصیل در ایران تمام میکنم در رشته ی تجربی میخواستم بدونم برای تحصیل حقوق در دانشگاه های امریکایی امارات چقد هزینه نیازه و زبان باید در چه سطحی باشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 90 به بالا نیاز هست و برای تحصیل رشته حقوق در امارات یا آمریکا چیزی حدود 20 تا 25 هزار دلار برای یکسال نیاز میباشد

  3. hoda گفت:

   سلام روزتون بخیر
   من فوق لیسانس حقوق جزا هستم و میخواستم برای دکترام برای امارات اقدام کنم ، اول اینکه با توجه به رشته ی حقوق ایران که اکثرا فقهی و اسلامی تدریس شده آیا باید به عنوان مقدمه واحد هایی رو اونجا پاس کنم یا خیر؟
   دوم اینکه حداقل معدل برای پذیرش دکترا چقدر هست؟
   و سوم اینمه مدارک کدوم دانشگاه ها برای آنها معتبر هست،من لیسانسم رو از دانشگاه جامع علمی کاربردی گرفتم و ارشدم رو از دانشگاه غیر انتفاعی ( که البته جز دانشگاه های سطح یک کشور هست)
   آیا مشمول شرایط خواهم شد؟

  4. ژیلا گفت:

   سلام و عرض ادب
   من ارشد روانشناسی بالینی هستم با رتبه 40 دانشگاه علوم پزشکی کاشان و ترم آخرم معدلم 19هستش میخواستم برای دکتری اقدام کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.
   با سپاس فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش در مقطع دکتری فاکتورهایی نظیر سطح زبان( حداقل ایلتس 7)، داشتن مقالات بین المللی، طرح توجیهی، نمرات و معدل تاثیرگذار می باشد.

  5. hiesen گفت:

   سلام
   تمامی خرج در یک سال دانشجو لیسانس چقدر است؟؟؟

  6. ژیلا گفت:

   سلام من دیپلممو تجربی گرفتم با معدل متاسفانه17 اما به رشته اقتصاد خیلی علاقه دارم میخواستم ازتون بپرسم آیا میتونم برای کارشناسی بورسیه بگیرم (ترجیحا کشورای عربی مثل امارات , قطر, عربستان, و…) امریکا و گشورهای اروپایی چطور ؟؟
   ممنون میشم اطلاعاتی راجبش بهم بدید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بورسیه شرایط بسیار خاصی از جمله مدرک زبان بالا و مقالات بین المللی نیاز دارد و این را باید بدانید که بورسیه معمولا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و در مقطع لیسانس شانس بسیار پایینی دارد

  7. آنجل گفت:

   سلام .من لیسانس گرافیک از دانشگاه غیر انتفاعی دارم .برای ادامه تحصیل دبی مد نظرم هست برای مقطع ارشد باید از ایران مدرک آیلتس بگیرم اول؟ مدرک دانشگاهی خودم و زبانم رو چطور باید ارسال کنم . برای تحصیل تو دانشگاههای هنر دبی هیچ آزمونی از قبل نمیگیرن برای پذیرش …؟ میشه یکم از جزییات بهم بگید ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقطع لیسانس در دانشگاههای اینترنشنال نیازمند حداقل ایلتس 6-6.5 میباشید. برخی دانشگاهها ازمونی برای رشته های هنر دارند که در ابتدا باید شرایطتان بررسی شود و بعد دانشگاهی مناسب شرایط شما پیشنهاد شود.
    برای کسب اطلاعات بیشتر باشماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
    https://arianaabroad.com/

  8. سيما گفت:

   سلام من فرزندم 15ساله و در دبيرستان تحصيل ميكند آياميتواند براي ادامه تحصيلات دبيرستاني به كشور امارات برود و بعد دردانشگاه همونجا ادامه تحصيل بده . شرايط و امكاناتي كه كشور در اختيار دانش آموزان خارجي ميگذاره چه امكاناتي است و بعد چند سال ميتونه اقامت بگيره

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امارات اقامت دائم ندارد.
    تمام هزینه ها اعم از تحصیل و زندگی را خودتان باید پرداخت کنید و امکاناتی شامل حال شما نمیشود.
    اگر بخواهید در مدارس عربی زبان تحصیل کنید باید به زبان عربی مسلط باشید و اگرهم در مدارس خارجی قصد تحصیل را داشته باشید هزینه های بالایی دارد.

  9. سورن گفت:

   سلام ببخشید فارغالتحصیلان رشته زبان انگلیسی در دبی میتونن مشغول به کار مرتبط با این رشته باشند(ترجمه – تدریس)؟ یا فقط میتونن از دانش زبان انگلیسی توی کارهای نامرتبط با این رشته استفاده کنن؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بستگی به خودتان دارد هیچ محدودیتی ب جهت پیدا کردن شغل در امارات بعد از تحصیل ندارید

  10. mohsen گفت:

   سلام روزتون بخیر.
   بنده درحال تحصیل در دانشگاه رودن در کشور روسیه هستم در رشته دندان پزشکی ترم دوم.
   میخواستم بدونم که ایا امکان داره که به دانشگاه عجمان امارات انتقالی بگیرم و اگر امکانش هست چه شرایطی باید باشه. در ضمن دانشگاه رودن سال ورود ما مورد تایید بود.
   ممنون از لطفتون .???

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید با خود دانشگاه عجمان مکاتبه داشته باشید . چوت تایید یا رد مارک شما به عهده هیئت ارزیابی مدارک خود دانشگاه عجمان هست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *