شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در انتاریو

شرایط تحصیل در انتاریو

علاقه مندان به تحصیل در انتاریو می توانند با فراهم کردن شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا برای این ایالت خاص اقدام نمایند. بصورت کلی شرایط تحصیل در تمامی ایالت های کانادا به یک صورت می باشد. ایالت کبک از قانون کلی کشور کانادا تبعیت نمی کند و متقاضیان تحصیل در این ایالت باید شرایط مورد نیاز را برای ادامه تحصیل فراهم کنند.

با توجه به قرار گیری شهر تورنتو در ایالت انتاریو و بازار کار مناسب این ایالت، بسیاری از دانشجویان بین المللی تحصیل در انتاریو را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب می کنند. از همین رو به شرایط موجود در انتاریو پرداخته شده تا با دانش کافی، دست به این انتخاب زنند.

آشنایی با استان انتاریو

انتاریو یکی از پرطرفدارترین مقاصد جهت مهاجرت افراد محسوب می شود. سالانه افراد زیادی خواهان مهاجرت و زندگی به این استان هستند. این استان در مرکز کانادا واقع شده و دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را در کانادا داراست. انتاریو با استان مانیتوبا به غرب، خلیج هادسون(Hudson Bay) و خلیج جیمز در شمال و کبک در شرق و شمال شرقی و جنوب با ایالات ایالات متحده (از غرب به شرق) مینه سوتا، میشیگان، اوهایو، مرزی، پنسیلوانیا و نیویورک هم مرز می باشد.

این استان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد. مرکز انتاریو شهر تورنتو است که با توجه به شاخص جمعیت، این شهر بزرگترین شهر کانادا محسوب می شود. استان انتاریو یکی از مهمترین قطب های اقتصادی کانادا بشمار می رود. بنابراین این استان دارای صنایع بسیار قوی و پیشرفته است. از نمونه های موجود می توان به شهر تورنتو اشاره کرد که دارای بسترهای اقتصادی مدرن به همراه تجهیزات تولیدی متنوع است. شهر اتاوا نیز به دلیل داشتن مراکز اقتصادی و اداری و همچنین وجود وزارتخانه ها، موقعیت های شغلی بسیاری را برای ساکنین فراهم کرده است.

دانشگاه های انتاریو

یکی از مهمترین فاکتورهای علاقه مندان به تحصیل در انتاریو ، سطح علمی بالای دانشگاه های این ایالت می باشد. از دیگر نکات حائز اهمیت می توان به این نکته اشاره کرد که تعداد دانشگاه های موجود در این ایالت، حق انتخاب محل تحصیل را به دانشجویان واگذار کرده است. به صورت کلی ۱۴ دانشگاه در ایالت انتاریو مشغول به فعالیت می باشند که دانشجویان بین المللی با توجه به شرایط مورد نظر می توانند برای اخذ پذیرش از آنها اقدام نمایند.

 1. دانشگاه مک مستر
 2. دانشگاه گلف
 3. دانشگاه کارلتون
 4. دانشگاه تورنتو
 5. دانشگاه اتاوا
 6. دانشگاه واترلو
 7. دانشگاه رایرسون
 8. دانشگاه براک
 9. دانشگاه کوئین کانادا
 10. دانشگاه لیکهد
 11. دانشگاه لورنتین
 12. دانشگاه سنت پاول
 13. دانشگاه نیپیسینگ
 14. دانشگاه ویلفرید لوریه کانادا

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

کالج های انتاریو

تحصیل در انتاریو فقط به ادامه تحصیل در دانشگاه های این ایالت اختصاص پیدا نمی کند و دانشجویان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل مقصد خور را کالج انتخاب کنند. شرایط کالج های انتاریو با یکدیگر متفاوت بوده و نمی توان قانون مشترکی را برای همه کالج ها در نظر گرفت.

 • Algonquin College
 • Cambrian College
 • Canadore College
 • Centennial College
 • Collège Boréal
 • Conestoga College
 • Confederation College
 • Durham College
 • Fanshawe College
 • Fleming College
 • George Brown College
 • Georgian College
 • Humber College
 • Collège La Cité
 • Lambton College
 • Loyalist College
 • Mohawk College
 • Niagara College
 • Northern College
 • St. Clair College
 • St. Lawrence College
 • Sault College
 • Seneca College Toronto
 • Sheridan College

بیمه های دانشجویی

دانشجویان بین المللی ایالت انتاریو بخشی از طرح بیمه درمانی دولتی نیستند بنابراین موظفند که بیمه درمانی خود را از دپارتمان های خصوصی اخذ کنند. طرح بیمه درمانی دانشگاه نیز وجود دارد که قیمت ۴۵۰ دلار مسئولیت این امور را دارد و فقط خدمات اولیه را پوشش می دهد. با این حال این بیمه الزامی است و دانشجویان در هنگام پذیرش از دانشگاه موظف به پرداخت آن می باشند.

اکثر دانشگاه های انتاریو در برنامه بیمه سلامت دانشگاه (UHIP) شرکت دارند. دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه های تحصیل می کنند باید در این برنامه ثبت نام کنند مگر اینکه معاف شده باشند.

زبان تحصیل در انتاریو

در مبحث زبان هم این نکته حائز اهمیت است که متناسب با دانشگاه مورد نظر در ایالت انتاریو، نمره مورد نیاز دانشگاه متفاوت می باشد. به صورت معمول نمره مورد نیاز برای دوره های کارشناسی نمره ۶ در آزمون آیلتس و برای دوره های کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ می باشد. لازم بذکر است که دانشجویان بین المللی در صورت فراهم نکردن نمره مورد نیاز دانشگاه می توانند قبل از شروع کلاس ها در دوره های زبان دانشگاه شرکت کنند.

علاقه مندانی که قصد تحصیل در انتاریو را دارند و مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی را ندارند، نگران نباشند. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند و شانس شما را برای مهاجرت به کانادا بالا ببرند.

روش های اقامتی

دانشجویان در صورت پایان تحصیل در انتاریو می توانند برای کسب اقامت کانادا اقدام نمایند.

۱- کارشناسی ارشد

فارغ تحصیلان کارشناسی ارشد می توانند از روش Master of Ontario برای اقامت دائم کانادا، اقدام نمایند. شرایط مورد نیاز برای اقدام به شرح زیر می باشد.

 • فارغ تحصیل از دانشگاه های استان انتاریو باشند
 • دو سال از زمان فارغ تحصیلی نگذشته باشد
 • حداقل نمره CLB7 در مهارت زبان های انگلیسی یا فرانسوی
 • تمکن مالی لازم برای اقامت در انتاریو فراهم باشد. مبلغ مورد نظر برای یک فرد مجرد معادل ۱۲ هزار دلار کانادا می باشد.
 • اجازه قانونی برای حضور در کانادا را داشته باشند.

۲- اکسپرس اینتری

سیستم نیروی متخصص فدرال شامل دو مرحله می باشد که متقاضیان باید طبق روال تعیین شده اقدامات خود را انجام دهند.

 • مرحله اول

کسب ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز موجود

 • مرحله دوم

مقیاس امتیازات در مرحله دوم تغییر می کند و امتیاز افراد از ۱۲۰۰ امتیاز مورد محاسبه قرار می گیرد. مرحله دوم به لیست انتظار یا Pool list شناخته می شود. افراد با امتیازات مختلف در این لیست قرار می گیرند. با توجه به سیستم نیروی متخصص فدرال برای مهاجرت به کانادا انتخاب می شوند.

افراد می توانند امتیازات خود را در صفحه امتیازبندی اکسپرس اینتری موسسه مهاجرتی آریاناپارس محاسبه کنند و در صورت حداقل کسب امتیاز ۴۴۰ برای این روش اقدام نمایند.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان تحصیل در انتاریو را فراهم آورده است.

هزینه های زندگی و تحصیل در انتاریو

شهریه دانشگاه های ایالت انتاریو به نسبت دیگر استان های کانادا بالا تر بوده که به صورت معمول بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا در نظر گرفته می شود. هزینه های تحصیل در کالج ها نسبت به دانشگاه در ایالت انتاریو کمتر می باشد و دانشجویان بین المللی می توانند با حدود ۸ تا ۱۵ هزار دلار در سال در کاج ها تحصیل کنند.

با توجه به اینکه موقعیت های کاری بیشتری در این استان وجود دارد متقاضیان شانس بیشتری برای پیدا کردن کار پاره وقت و هم چنین کار پس از تحصیل خواهند داشت. در بین استان های کانادا، شهروندان انتاریو بیشترین میزان درآمد را کسب می کنند اما باید توجه کرد که هزینه های زندگی و هزینه های مسکن در این استان بسیار بالاست. در انتاریو نرخ مالیات حدود ۱۳ درصد تخمین زده شده است.

هزینه های زندگی در انتاریو پس از بریتیش کلمبیا در کانادا بیشترین است. اجاره اتاق بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ دلار ماهیانه و اجاره آپارتمان کوچک بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در مرکز شهر خواهد بود. بهترین و ارزانترین راه حمل و نقل برای دانشجویان بین المللی در استان انتاریو استفاده از اتوبوس و مترو می باشد. با خرید بلیط می توانید در هر ماه نامحدود از سفرهای شهری استفاده کنید. قیمت بلیط برای هر ماه در حدود ۱۰۰ تا ۱۱۵ دلار کانادا می باشد.

اما با وجود تمام این موارد به دلیل نرخ بالای درآمد، خانواده ها به راحتی می توانند از عهده هزینه های زندگی برآیند. در استان انتاریو دو شهر اتاوا و تورنتو شهرت بسیار زیادی در پاکیزگی، نظم، رعایت قوانین و مقررات، ایمنی و دسترسی آسان به انواع خدمات دارند. این استانداردهای بالای زندگی موجب شده که این استان به عنوان مقصد اصلی بسیاری از مهاجران قرار گیرد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *