شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در ایالات متحده

تحصیل در ایالات متحده

برای تحصیل در ایالات متحده باید یک ویزای دانشجویی داشته باشید. به طور کلی یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهد و در صورت قبولی ویزا برای ادامه تحصیل روانه این کشور شود. دانشجویان بین المللی با ویزای توریستی نمی توانند برنامه های تحصیل در ایالات متحده را انتخاب و ادامه دهند.

دوره تحصیلی و نوع مدرسه ای که شما برای شرکت در آن برنامه ریزی می کنید، نشان دهنده این موضوع می باشد که شما ویزای F یا M را نیاز دارید

برای تحصیل در ایالات متحدهشما نیاز به رده ویزای زیر دارید:
دانشگاه یا کالجF
دبیرستان
مدرسه ابتدایی خصوصی
سمینار
کنسرواتوار
یکی دیگر از موسسه های علمی، از جمله یک برنامه آموزشی زبان
حرفه ای یا سایر موسسات غیر آکادمیک شناخته شده، غیر از یک برنامه آموزشی زبانM

تحصیل با ویزای توریستی

ویزای دانشجویی (F یا M)، برای تحصیل در ایالات متحده مورد نیاز است. اتباع خارجی ممکن است پس از ورود به ویزای بازدید کننده (B) و یا برنامه (VWP)، بدنبال تحصیل در آمریکا باشند که این امکان مقدور نمی باشد. برای مثال، یک دانشجو در یک برنامه آموزش راه دور که نیاز به یک دوره زمانی در محوطه دانشگاه دارد، باید قبل از ورود به ایالات متحده یک ویزای دانشجویی (F یا M) را دریافت کند.

پذیرش دانشجویی در یک مدرسه تأیید شده SEVP

اولین قدم برای اعمال مدرک تایید شده SEVP در ایالات متحده است. پس از اینکه مدرسه تایید شده SEVP ثبت نام خود را می پذیرد، شما برای سیستم اطلاعات بازدید کننده دانشجویی و تبادل (SEVIS)و باید هزینه SEVIS I-901 را پرداخت کند.

مدرسه تأیید شده SEVP برای شما فرم I-20 را صادر می کند. پس از دریافت فرم I-20 و ثبت نام در SEVIS، می توانید در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای یک ویزای دانشجویی (F یا M) درخواست کنید. هنگام شرکت در مصاحبه ویزا باید فرم I-20 را به افسر کنسول بدهید.

اگر همسر و یا فرزندتان در هنگام تحصیل قصد دارند با شما در ایالات متحده زندگی کنند، آنها همچنین باید در SEVIS ثبت نام کنند.

به وب سایت وزارت امور خارجه آموزش و پرورش ایالات متحده  مراجعه کنید تا فرصت های تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را بیاموزید و یک مرور کلی از روند برنامه را مشاهده کنید. متقاضیان تحصیل در ایالات متحده می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند.

نحوه درخواست

چندین مرحله برای درخواست ویزا وجود دارد. منظور از این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده متفاوت باشد. لطفا از دستورالعمل ها در سایت سفارت یا کنسولگری پیروی کنید.

درخواست ویزای آنلاین برای تحصیل در ایالات متحده

 • درخواست آنلاین ویزای غیرمجاز،  فرم DS-160

شما باید: ۱) درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید، ۲) صفحه تأیید فرم درخواست را برای ارسال مصاحبه خود چاپ کنید.

 • عکس شما می خواهد عکس خود را آپلود در حالی که تکمیل آنلاین فرم DS-160.

برنامه مصاحبه

مصاحبه ها معمولا برای متقاضیان ویزا با موارد استثنایی محدود است. مامورین کنسول ممکن است مصاحبه ای از هر متقاضی ویزا داشته باشند.

اگر سن دارید:سپس یک مصاحبه است:
۱۳ و جوانتربه طور کلی مورد نیاز نیست
۱۴ – ۷۹مورد نیاز (برخی از استثناء برای تمدید)
۸۰ ساله و بالاتربه طور کلی مورد نیاز نیست

شما باید  برای مصاحبه ویزا خود در  سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشوری که در آن زندگی می کنید، شرکت کنید. شما ممکن است مصاحبه خود را در یک سفارت یا کنسولگری دیگر در ایالات متحده برنامه ریزی کنید، اما باید دانست که ممکن است برای گرفتن ویزا در خارج از کشور که در آن زندگی می کنید، شرایط سخت تر باشد.

زمان های صبر کردن برای قرار ملاقات های مصاحبه بر اساس مکان، فصل و ویزا متفاوت است، بنابراین شما باید برای درخواست ویزای خود زودتر اقدام کنید.

لازم بدکر است دانشجویان ایرانی برای مراجعه به سفارت باید برای مصاحبه به کشور های دیگر رفته و از آنجا اقدام نمایند.

زمان انتظار قرار ملاقات برای تحصیل در ایالات متحده

دانشجویان تازه وارد

دانشجویان (F و M) جدید می توانند تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ شروع دوره تحصیلی ویزا دریافت کنند. با این وجود، شما اجازه ورود به ایالات متحده در ویزای دانشجویی خود را بیش از ۳۰ روز قبل از تاریخ شروع به کار نخواهید داشت.

تمدید ویزا

ویزای دانشجویی (F و M) برای دانشجویان مداوم ممکن است در هر زمانی صادر شود، تا زمانی که دانشجو در حال حاضر در یک مدرسه یا موسسه تایید شده SEVP و در SEVIS ثبت نام کرده است. دانش آموزان می توانند در هر زمان قبل از شروع کلاس، به ایالات متحده وارد شوند.

جمع آوری مستندات مورد نیاز

قبل از مصاحبه ویزا، مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری و تهیه کنید:

 • گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده – گذرنامه شما باید حداقل شش ماه پس از مدت اقامت خود در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با موافقت نامه های خاص کشور معاف شوند) هر فردی که نیاز به یک ویزا دارد، باید یک درخواست جداگانه از جمله اعضای خانواده ای که در پاسپورت شما ذکر شده است، ارسال کنید.
 • فرم تایید DS-160 .
 • دریافت درخواست پرداخت هزینه
 • عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 عکس خود را آپلود خواهید کرد. اگر آپلود عکس نتواند انجام شود، باید یک عکس چاپ شده را در فرمت توضیح داده شده به همراه داشته باشید.
 • شما و مسئول دانشگاه باید فرم I-20 را امضا کنید. همه دانشجویان باید در سیستم دانشجویی و تبادل (SEVIS) ثبت نام کنند. در صورت همسر و یا فرزندان که قصد دارند با شما در ایالات متحده زندگی کنند، هر یک از فرم I-20 فردی را دریافت خواهند کرد.

مستندات اضافی

یک مامور کنسول با شما مصاحبه می کند تا شرایط تحصیلی را برای یک ویزای دانشجویی تعیین کند و ممکن است مدارک اضافی مانند مدارک مورد نیاز را درخواست کند:

 • آمادگی تحصیلی شما مانند:
  • رونوشت ها، دیپلم ها، مدارک تحصیلی یا مدارک تحصیلی که در آن حضور داشتید
  • نمرات استاندارد مورد نیاز توسط مدرسه ای در ایالات متحده
 • قصد شما پس از اتمام دوره تحصیلی از آمریکا خارج می شود
 • چطور هزینه های آموزشی، زندگی و سفر را پرداخت می کنید.

دستورالعمل هایی را برای نحوه درخواست ویزا در وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می کنید، مرور کنید.

شرکت در مصاحبه ویزا

یک مامور کنسول با شما مصاحبه خواهد کرد تا تعیین کنید که آیا شما واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی هستید یا اگر مقوله دیگری برای هدف شما برای سفر مناسب تر باشد. شما باید تأیید کنید که برای دریافت ویزا، شرایط مورد نیاز تحت قانون ایالات متحده را برآورده می کنید.

اسکن های انگشت نگاری دیجیتال، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، گرفته می شود. آنها معمولا در طول مصاحبه از شما گرفته می شوند، اما این بر اساس مکان متفاوت است.

پس از مصاحبه ویزای خود، مامور کنسولی ممکن است تعیین کند که درخواست شما نیاز به پردازش اداری بیشتری دارد. افسر کنسول  در صورتی که لازم باشد، به شما اطلاع خواهد داد.

پس از تصویب ویزا، ممکن است مجبور شوید هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید و ترتیبات برای بازگشت گذرنامه و ویزا به شما را فراهم کنید.

ورود به ایالات متحده

ویزا، ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. ویزا تنها به یک شهروند خارجی برای ورود به بندرگاه ایالات متحده (به طور کلی یک فرودگاه) و درخواست اجازه برای ورود به ایالات متحده اجازه می دهد. مقامات وزارت امنیت داخلی (DHS)، پاسداران گمرک و مرزهای ایالات متحده (CBP) در ورودی بندر مجوز اجازه یا رد پذیرش در ایالات متحده را دارند.

بعد از اینکه گذرنامه، ویزا و فرم I-20 را در بندر ورودی ارائه می کنید، یک مقام CBP این تصمیم را می گیرد. هنگامی که شما مجاز به ورود به ایالات متحده هستید، مقام رسمی CBP یک مهر تایید یا فرم ثبت I-94، تاریخ ورود / خروج را ارائه می دهد.

تمدید ویزا تحصیل در ایالات متحده

دانشجویان خارجی در ایالات متحده با ویزای F باید ایالات متحده را ظرف ۶۰ روز پس از تاریخ پایان برنامه ذکر شده در فرم I-20، از جمله هر گونه آموزش عملی مجاز، ترک کنند.

عدم رعایت زمان ایالات متحده، منجر به خارج شدن  از وضعیت خواهد شد. طبق قانون آمریکا، ویزای افرادی که از وضعیت خارج می شوند، به طور اتوماتیک محکوم می شوند. هر ویزای چند ورودی که به علت عدم وجود وضعیت منقضی شده است، برای ورود به آینده در ایالات متحده معتبر نخواهد بود. عدم رعایت زمان ایالات متحده نیز ممکن است منجر به عدم پذیرش ویزا در آینده شود.

تغییر وضعیت دانشجویان برای تحصیل در ایالات متحده

اگر برنامه های خود را در حالی که در ایالات متحده تغییر می کنند (مثلا شما با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید یا پیشنهاد اشتغال دریافت کنید)، ممکن است بتوانید از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS). تغییر وضعیت غیرمجاز خود را ببینید

در حالی که شما در ایالات متحده هستید، برای تغییر وضعیت از USCIS، شما نیازی به درخواست ویزای جدید ندارید. با این حال، هنگامی که شما ایالات متحده را ترک کنید، باید برای سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در ویزای جدید برای سفر خود درخواست دهید.

اطلاعات اضافی تحصیل در ایالات متحده

 • هیچ تضمینی وجود ندارد که ویزا صادر شود. برنامه سفر نهایی را ندهید و یا بلیط های خود را خریداری کنید تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکنید.
 • برای کسب اطلاعات در مورد کار در ایالات متحده در طول تحصیل، دانشجویان و اشتغال را مرور کنید و فرم I-765دستورالعمل کار مجوز در وب سایت USCIS را پر کنید.
 • در صورتی که دوره تحصیلی شما موقتا باشد، اطلاعات مربوط به وب سایت SEVP را مشاهده کنید. آیا دانشجویانی نیاز به ویزای جدید دارند؟ اگر ویزای دانشجویی شما هنوز معتبر است، اما شما در خارج از ایالات متحده هستید، باید با مقامات دانشگاه تعیین شده مشورت کنید.

نکته در ارتباط با تحصیل در ایالات متحده

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال که قصد دارند در طول تحصیل شما با شما در آنجا بمانند ممکن است درخواست ویزا F-2 یا M-2 را بدهند. اگر چه پرداخت هزینه SEVIS لازم نیست، مدرسه شما باید آنها را فرم I-20 فردی که مورد نیاز برای درخواست ویزای خود است صادر کند. شما باید نسخه ای از ویزای F-1 یا M-1 خود را ارائه کنید و مدارک مربوط به رابطه را ارائه دهید.

فرزندان شما مجاز به حضور در مدرسه در ایالات متحده در حالی که همراه شما هستند، می باشند.

یک ویزای معتبر ایالات متحده در گذرنامه منقضی هنوز معتبر است. تا زمانی که تاریخ انقضای آن لغو نشده باشد، ویزا معتبر است. اگر یک ویزای معتبر در پاسپورت منقضی شده خود دارید، آن را از پاسپورت منقضی شده خود حذف نکنید. شما می توانید ویزای معتبر خود را در پاسپورت منقضی شده خود همراه با گذرنامه معتبر جدید برای سفر و پذیرش به ایالات متحده استفاده کنید.

آیا می توانم بیش از ۳۰ روز پیش به ایالات متحده وارد شوم؟

دانشجویان ویزای F یا M مجاز به ورود به ایالات متحده قبل از ۳۰ روز قبل از تاریخ شروع برنامه نیستند. اگر می خواهید قبل از ۳۰ روز قبل از تاریخ شروع، وارد شوید، باید به طور جداگانه ویزای بازدید کننده (B) درخواست و واجد شرایط دریافت کنید.

پس از اینکه شما توسط مقامات گمرک و مرزی ایالات متحده (ایالات متحده آمریکا) در ویزای بازدید کننده (B) ویزا به ایالات متحده اعزام شده اید، باید به طور جداگانه برای تغییر وضعیت ایالات متحده برای خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) درخواست  دهید به دانشجو (برای M) وضعیت قبل از شروع برنامه خود.

شما ممکن است دوره تحصیلی خود را شروع نکنید تا تغییر وضعیت تایید شود و شما ممکن است با پردازش های طولانی روبرو شوید. شما همچنین می توانید ایالات متحده را ترک کنید و مجددا وارد ویزای دانشجویی (F یا M) شوید.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

اخذ نمایندگی از بسیاری  دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار این موسسه بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *