شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در ایرلند

کشور ایرلند یکی از انتخاب های دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد. شرایط تحصیل در ایرلند جنوبی با ایرلند شمالی متفاوت است.ایرلند جنوبی یکی از برترین کشورهای اروپایی است که مقصد مناسبی برای کسب تجارب بین المللی می باشد.

کشور ایرلند جنوبی به همراه انگلستان ،تنها کشورهای انگلیسی زبان در اروپا هستند.از همین رو دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایرلند جنوبی اقدام می کنند.

ایرلند جنوبی مرکز بزرگ تکنولوژی برای اروپا و جهان است و موسسات بسیاری همچون google ، ebay ،facebook  در خاک این کشور می باشند

تحصیلات قبل دانشگاهی:

به صورت کلی کودکان در صورت سپری کردن ۱۲ سال تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند برای ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نمایند .تحصیلات قبل دانشگاهی در کشور ایرلند جنوبی به دو دسته ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود.

 • مقطع ابتدایی:

کودکان از سن ۶ سالگی از تحصیلات اجباری برخوردار هستند. خانواده های ایرلندی به صورت معمول کودکان خود را از سن ۴ سالگی روانه مدرسه می کنند.

مدت زمان دوره ابتدایی در ایزلند جنوبی حدود ۸ سال به طول می انجامد. این نکته بدین معناست که کودکان از سن ۴ سالگی تا ۱۲ سالگی خود در حال سپری کردن تحصیل در مقطع ابتدایی می باشند.

زبان تدریس در مدارس ابتدایی به صورت معمول انگلیسی می باشد.دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در ایرلند جنوبی باید دانش اولیه زبان را داشته باشند.

دانش آموزان در صورت عدم توانایی در برقراری ارتباط موظف به شرکت در دوره های قبل مدرسه می شوند.در صورت به اتمام رساندن دوره زبان می توانند سر کلاس ها شرکت کنند.

به صورت معمولدانش آموزان در مقطع ابتدایی دروسی مثل زبان انگلیسی ،زبان ایرلندی،ریاضیات ،علوم اجتماعی و زیست محیطی ،موسیقی،تربیت بدنی و علوم هنری را آموزش می بینند.دانش آموزان در تمامی دوره تحصیلی خود هیچ آزمونی را برای سپری کردن مقطعی شرکت نمی کنند.

 • مقطع متوسطه:

دانش آموزان برای تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند در مراکز معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند. در حال حاضر حدود ۸۰۰ مرکز آموزشی آماده ارائه خدمات به دانش آموزان می باشند.

دانش آموزان در مقطع متوسطه که به صورت معمول ۵ الی ۶ سال می باشد.

موضوعات مختلفی را آموزش می بینند. دروسی همانند زبان انگلیسی، زبان ایرلندی، ریاضیات، حسابداری، هنر، زیست شناسی، اقتصاد، شیمی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، تجارت، جغرافیا و تاریخ از جمله دروس برای این مقطع می باشد.

کلیه دروس آموزشی در مقطع متوسطه با آزمون کتبی مورد ارزیابی قرار می گیرد.برخی از دروس مثل زبان های خارجی امتحانات به صورت شفاهی می باشد.

دانش آموزان در صورت سپری کردن تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند شانس خود را برای پذیرش در برترین دانشگاه های این کشور ارتقا دهند.

 • انواع مدارس:

دانش آموزان می توانند برای انواع مدارس در ایرلند جنوبی اقدام کنند.مدارس عمومی، خصوصی و شبانه روزی از گزینه های موجود برای ادامه تحصیل در مدارس می باشد.دانش آموزان بین المللی معمولا مدارس شبانه روزی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در ایرلند جنوبی اقدام می کنند، فرزندان خود را در مدارس دولتی و یا عمومی ثبت نام می کنند.در این صورت تحصیلات به صورت رایگان می باشد.

 • دوره های پزشکی:

به صورت معمول دوره های پزشکی ۶ سال و دانپزشکی ۵ سال به طول می انجامد. روند اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی بدین صورت می باشد که دانش آموزان پس از به پایان رساندن دوره های متوسطه می توانند در زمینه های پیراپزشکی مثل علوم آزمایشگاهی تحصیل کنند. از سال دوم مجوز به رشته ی پزشکی برای دانشجویان صادر می شود.

در حال حاضر در کشور ایرلند جنوبی چهار دانشگاه دروس پزشکی را ارائه می دهند. از همین رو رقابت بسیار بالایی برای قبولی در این رشته وجود دارد.سالیانه در حدود ۴۰۰ پزشک و ۸۰ دندانپزشک در کشور ایرلند جنوبی فارغ التحصیل می شوند.

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی به صورت معمول بین ۴۵ تا ۵۲ هزار یورو می باشد که دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در ایرلند جنوبی ملزم به پرداخت آن می باشند.

نکته حائز اهمییت اطلاعات داده شده ،کمک شایانی به آن دسته از متقاضیان می کند که قصد مهاجرت در کشور ایرلند جنوبی را دارا می باشند.ابن دسته به دنبال بهترین گزینه های تحصیلی برای فرزندان خود می باشند.

تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند جنوبی مقطع کارشناسی:

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایرلند جنوبی به مدت ۳ تا ۴ سال نیاز به تحصیل دارند. افراد متقاضی برای ورود به مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی و یا پایان سال دوازدهم تحصیل می باشند.

کشور ایرلند جنوبی از جمله کشورهای اروپایی می باشد که به دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و هم زبان رسمی این کشور انگلیسی است. همین ویژگی باعث درخواست بالای تحصیل در ایرلند جنوبی می باشد.

کشور ایرلند از ۳۴ موسسه آموزش عالی برخوردار است که دانش جویان برای ادامه تحصیل حق انتخاب خواهند داشت. از همین رو دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایرلند جنوبی حق انتخاب دارند. تمامی رشته های برتر در دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 • زبان تدریس:

دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی ارائه دهند. به صورت معمول نمره ی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ،نمره ۶ در آزمون آیلتس است. دانشجویان می توانند برای کسب نمره ی آیلتس از دو روش اقدام نمایند:

۱-کالج زبان ایرلند:

علاقه مندان به دانش زبان می توانند در دوره های آموزش زبان در کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. دوره های زبان در کشور ایرلند ۳ ماهه و ۶ ماهه است. با توجه به همکاری موسسه مهاجرتی آریاناپارس با کالج های زبان کشور ایرلند جنوبی شرایط فوق العاده ای را برای علاقه مندان فراهم کرده است که در مدت ۶ ماه مشغول فراگیری زبان انگلیسی با هزینه ای بالغ بر ۶ هزار یورو که شامل هزینه ی دوره و خوابگاه می باشد،می شود.

۲-شرکت در دوره های آریاناپارس:

-پکیج اختصاصی آیلتس و دوره های زبان انگلیسی عمومی انحصاری منطبق با برترین کالج های زبان انگلیسی دنیا دارا بودن نمایندگی بیش از ۵۰ دانشگاه،کالج  و موسسه ی آموزشی در کانادا،اروپا و آمریکا

-بهره مندی از اساتید مجرب و متخصص آیلتس

-فضای آموزشی متفاوت و امکان همانگی کلاس ها براساس زمان های آزاد شما

-کلاس هاس آنلاین زبان انگلیسی عمومی در مقاطع مختلف

موارد فوق از جمله ویژگی هایی هستند که موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس را در غرب تهران متمایز می سازد. صحبت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه تماس حاصل نموده و ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.

 • هزینه های تحصیل:

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند جنوبی مستلزم پرداخت هزینه می باشند. با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر هزینه های تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند به صورت میانگین بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو است.دانشجویان با حق کارهای هفتگی خود می توانند بخشی از هزینه های تحصیلی خود را جبران کنند.

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایرلند مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته به صورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد بین ۸ تا ۱۰ به ازای هرساعت می باشد.

تحصیل در ایرلند جنوبی مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان می توانند برای دانشگاه های برتر دنیا در کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. مدت زمان تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان با ارائه سوابق آموزشی می توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

مسلما برای اخذ پذیرش از رشته هایی مثل زیر شاخه های هنر، دانشجویان باید سوابق اجرایی مناسبی را داشته باشند و در برخی رشته نیاز به آزمون عملی است. معدل مناسب یکی از فاکتورهای تاثیر گذار برای اخذ پذیرش است.

به صورت معمول معدل بالای ۱۴ را می توان برای پذیرش از دانشگاه ها در نظر گرفت. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت ارائه نمرات بالاتر شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند جنوبی خواهند داشت.

از نکات مثبت تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد، گزینه همراه است. دانشجویان می توانند همسر و فرزندان خودرا به همراه داشته باشند. فرزندان دانشجویان می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی بهره مند شوند.

به صورت معمول دانشجویان برای ادامه تحصیل شهرهایی مثل دوبلین، گالوی و کورک را برای زندگی و تحصیل در ایرلند جنوبی انتخاب می کنند. تعدد دانشگاهی در شهرهای ذکر شده نسبت به سایر شهرهای این کشور بیشتر است.

 • دانشگاه های انتخابی:

هفت دانشگاه کشور ایرلند جنوبی در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند و دانشجویان بین المللی برای آن ها اقدام می کنند. شهریه دانشگاه های ایرلند به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۸ تا ۱۶ هزار یورو برای تحصیل پرداخت می کنند. از دانشگاه های مقرون به صرفه در کشور ایرلند جنوبی می توان به دانشگاه لیمریک ،کورک کالج، سنت پاتریک و موسسه فناوری کودک اشاره کرد.

 • حق کار :

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و در زمان تحصیل در ایرلند جنوبی مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته به صورت هفتگی دارا می باشند.میانگین حقوق دانشجویان در حدود ۹ تا ۱۱ یورو به ازای هر ساعت است. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی از زبان انگلیسی، تجربه کاری ،ویژگی های شخصی فرد، زمان  ورود مشخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

تجربه ارزشمند وکلا موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت فرد نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عموامل مشابه می باشد.

تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند جنوبی مقطع دکترا:

متقاضیان ورود به مقطع دکترا در کشور ایرلند جنوبی به صورت معمول به دو دسته تقسیم می شوند.

 • افرادی که دارای شرایط مناسبی بوده و برای اخذ بورسیه اقدام می نمایند.
 • دانشجویان به دنبال تحصیل با هزینه های شخصی می باشند.

گروه اول می توانند برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند.دانشجویان متقاضی تحصیل در ایرلند جنوبی روزمه خود را برای اساتید ارسال می کنند و پس از تائید از استاد راهنما برای پذیرش دانشگاه اقدام می کنند.

به صورت معمول ترم اول اساتید تحصیلات این دسته را رایگان می کند و بخشی از هزینه های زندگی را به دانشجویان پرداخت می کنند. پس از مثبت نظرات اساتید،  حقوق ماهیانه برای دانشجویان در نظر گرفته می شود.

بورسیه های کشور ایرلند جنوبی شرایط مختلفی دارد.این نکته بدین معناست که دانشجویان با رزومه های متفاوت می توانند برای آنمها اقدام کنند.

شرایط معمول برای اخذ بورسیه دکترا و تحصیل در ایرلند به شرح زیر می باشد.

۱-معدل مناسب

۲-تالیفات از قبیل مقالات بین المللی مثل ISI  ، AAA

۳-مدرک زبان انگلیسی

۴-مدارک تحصیلی مثل کارشناسی ارشد و کارشناسی

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا نقش بسزایی را ایفا کند.

گروه سوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های ممتاز کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند.

به صورت میانگین هزینه تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع دکترا بین ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار می باشد.لازم به ذکر است که دانشگاه های دیگری نیز در این کشور هزینه های کمتری وجود دارد و

این دسته از دانشجویان در دانشگاه های ایرلند می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی که ۳۰ ساعت به صورت هقتگی می باشد، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

 • زبان تدریس:

به صورت کلی دانشجویان در گروه اول و یا دوم برای تحصیل در ایرلند جنوبی مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی باید ارائه دهند. نمره ی ۶٫۵ یا ۷ امتحان آیلتس،نمره ی مناسبی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

 • ویژگی ها:

-دانشجویان دکترا می توانند همسر و فرزندان خود را در مقطع دکترا به همراه داشته باشند.

-فرزندان دانشجویان از تحصیلات رایگان در مدارس دولتی برخوردار هستند.

-شزایط کسب اقامت برای دانشجویان دکترا پس از تحصیل مناسب است.

-اخذ ویزا برای این دسته از دانشجویان با شانس بالاتری همراه است.

-تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از دانشگاه های ایرلند جنوبی می توانند شرایط ویژه ای جهت  اخذ پذیرش تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در ایرلند جنوبی ،ارائه کند.

شرایط ویزای دانشجویی:

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند جنوبی به صورت معمول درخواست خود را برای پذیرش تا ۱ فوریه به دانشگاه ارسال می کنند. دانشجویان برای ثبت درخواست خود بین ۳۰ تا ۸۰ یورو را باید به دانشگاه پرداخت کنند.

دانشجویان بین المللی برای درخواست ویزا مدرکی نظیر:

۱-نامه پذیرش از موسسه معتبر در کشور ایرلند جنوبی

۲-مدارک بیمه های خدمات درمانی

۳-مدارکی هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه

۴-تمکن مالی

۵-ارائه حساب بانکی

۶-انگیزه نامه

۷-مدارک مورد نیاز برای اثبات به بازگشت

می باشند تا شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند جنوبی ارتقا دهند.

تحصیل در ایرلند

هزینه های زندگی در ایرلند جنوبی:

هزینه های زندگی برای دانشجویان در حین تحصیل در ایرلند جنوبی به صورت میانگین بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد. شهرهایی مثل دوبلین و کودک هزینه های تحصیل بالاتر بوده و شهرهایی مثل لگوی هزینه ها پائین تر می باشد.

هزینه های ذکر شده شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در ایرلند جنوبی می باشد.

مهم ترین بخش هزینه مختص به هزینه های مسکن است. از همین رو به تفکیک هزینه های زندگی برای دانشجویان در حین تحصیل در ایرلند جنوبی می پردازیم:

۱-مسکن:

-در صورتی که به صورت مجردی زندگی می کنید  ۳۵۰تا ۴۰۰یورو

-مجمع دانشجویی   ۳۷۵  تا ۳۲۰ یورو

-زندگی با خانواده    ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو

از دیگر هزینه هایی که در ارتباط با مسکن می باشد می توان به اینترنت و تسهیلات در نظر گرفته شده مثل آب، برق اشاره کرد.

۲-خوراک:

به صورت میانگین هزینه های خوراک در کشور ایرلند به صورت ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در نظر گرفته می شود.

۳-حمل ونقل :

اکثر دانشجویان برای حمل و نقل خود از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب حمل و نقل عمومی، ارزان بودن این روش و تخفیف های در نظر گرفته شده برای دانشجویاناست. به صورت میانگین هزینه حمل و نقل عمومی در کشور ایرلند در حدود ۴۰ تا ۵۰ یورو د رماه می باشد.

-هزینه های جانبی:

-دانشجویان بین المللی در حدود ماهی ۴۰ تا ۵۰ یورو به ازای بیمه پرداخت می کنند.

-به صورت میانگین هزینه خرید کتب و وسایل مرتبط با آن در حدود ۷۰ یورو می شود.

ذکر این مطلب از اهمییت بالایی برخودار است که فرد که قصد ادامه تحصیل در ایرلند جنوبی را داشته باشد.قبل از سفر و برای مراجعه به سفارت، باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یکسال زندگی و تحصیل در ایرلند جنوبی باشد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

برچسب‌ها,
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

39 پاسخ به “تحصیل در ایرلند”

 1. بابک گفت:

  با سلام.من سی و سه ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد در کشاورزی هستم و یک مدرک دوره زبان هم از دانشگاه معتبری در سوئد دارم.می خواستم بدونم آیا با توجه به اینکه کارم غیر مرتبط با مهندسی کشاورزی هست و در زمینه ادبیات و نویسندگی فعالیت می کنم آیا امکانش هست و دانشگاهی هست تغییر رشته بدم و رشته آموزش زبان انگلیسی یا ادبیات زبان انگلیسی رو در مقطع ارشد بخونم.می خواستم ایران این تغییر رشته رو بدم ولی دوست دارم ایرلند این کار رو انجام بدم.اگه ممکنه راهنماییم کنید

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در ایرلند امکان تغییر رشته نمی باشد.ولی شما می توانید در رشته ی تحصیلی خود پذیرش دریافت نمایید

 2. فرح گفت:

  سلام من فارغ تحصیل شیمی محض از دانشگاه ازاد با معدل 13.35و ترم یک ارشد شیمی داروی من اگه دوسال دیگه زبانمو تمام کنم و معدل ارشدم بالا باشه با مقاله خوب میتونم ایرلند برای دکترا برم یا دوباره برای مستر اقدام کنم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما چنانچه رزومه ی تحصیلی خوبی که شامل مقالات بین المللی معدل بالای 17 زبان آیلتس بالای 6.5 و…. داشته باشید می توانید برای دکتری مستقیما اقدام نمایید.

 3. فرح گفت:

  سلام من فارغ تحصیل شیمی محض با معدل 13.35و دارم زبان میخونم دوسال دیگه ایلس میگیرم من الان ترم یک ارشد شیمی دارو هستم از تهران شمال یک مقاله خوب برای ارشد تو ذهنم هست میخواستم ببینم من برای دکترا اقدام کنم یا فوق

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما هم می توانید برای فوق لیسانس و هم دکتری اقدام نمایید. ولی با داشتن رزومه ی قوی شانس گرفتن بورسیه نیز می باشد.

 4. صدرا گفت:

  با سلام …من کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شیراز هستم با معدل 16.54 و یک مقاله isi و دومقاله داختی دارم و کارشناسی روهم در دانشگاه پیام نور شیراز گذروندم …میخوام واسه مقطع دکترا اقدام کنم …آیتلس نمره چند لازمه و چقدر طول میکشه واینکه آیا دانشگاه هزینه زندگی رو با توجه به اینکه متاهلم متقبل میشه یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع دکترا رزومه قوی نیاز است که این رزومه شامل رزومه داخلی(امتیاز دانشگاه، ریزنمرات، معدل و…)و رزومه خارجی( مقالات بین المللی معتبر با IF بالا و طرح توجیهی و…)میباشد. حداقل نمره ایلتس6.5 به بالا نیاز است.
   برای اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 5. Saeed گفت:

  سلام خسته نباشيد .
  ديپلم تجربي با معدل ١٩ و مدرك پيش دانشگاهي دارم . اگه ايلتس بگيرم ميتونم براي بورسيه پزشكي اقدام كنم ؟ و اگه ميشه چه مدت بعد ميتونم به دانشگاه برم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه در کشور ایرلند نیاز به داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی است و با داشتن این مدارک میتونید برای رشته پزشکی اقدام کنید.

 6. Sara گفت:

  سلام
  ديپلم تجربي با معدل ١٩،٥ دارم ميخوام تقاضاي بورسيه براي رشته ي پزشكي بدم اگه تقاضا بدم چه مدت طول ميكشه تا بتونم وارد دانشگاه بشم ؟

 7. سجاد گفت:

  سلام
  آیا واسه افرادی که معدل دیپلم پایین14دارند شانس قبولی در داشنگاه دارند ؟

 8. سمیرا گفت:

  سلام
  من لیسانس مترجمی، زبان انگلیسی با معدل 13/56
  هستم، ايلتس 6 دارم می تونم برای ارشد زبان انگلیسی اقدام کنم؟؟ شوهرم و فرزندم هم می تونند با من بیان؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط اعلام شده می توانید برای ادامه تحصیل در کشور ایرلند اقدام نمایید و در مقطع کارشناسی ارشد اجازه همراهی همراه به شما داده می شود

 9. علی گفت:

  سلام من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارم، ترجیحا در یکی از کشور های انگلیسی زبان (کانادا،ایرلند،انگلستان)
  ترم آخر رشته MBA هستم دانشگاه تهران پردیس بین‌المللی کیش معدلم فعلاً ۱۶/۷۰هست. کارشناسی دانشگاه آزاد مهندسی برق الکترونیک خوندم معدل ۱۳
  تجربه کاری ۴ ساله دارم در امر هتلداری. لطفاً راهنمایی بفرمایید بهترین راه برای ادامه تحصیل

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری در یکی از کشور هاییی که ذکر کردید داشتن مدرک زبان آیلتس ترجیحا باید نمره حد اقل 6.5 را داشته باشید . اگر هم نیاز به گرفتن بورسیه باشید حتما باید مقاله isi ارائه نمایید . تجربه کاری شما شانس را بالا میبرد ولی باید قابل استناد باشد . نمره و معدل خوبی دارید و سعی کنید برای ادامه رشته از رشته ارشد خود دور نشوید

 10. ارمان گفت:

  س من پیش دانشگاهی تجربی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل پزشکی در ایرلند باید کنکور بدیم یا نه

 11. شهريار گفت:

  سلام من مدرك ايلتس 6.5 دارم١٧سالمه و ديپلم تجربي با معدل ١٦/٥ دارم ميخواستم ببينم براي تحصيل پزشكي در ايرلند لازمه مدرك پيش دانشگاهي رو داشته باشم .ببخشيد بين فرانسه و ايرلند كدام كشور از لحاظ تحصيلي و رفت و امد راحت تره ؟ ممنون ميشم جواب بديد

  • آریانا پارس گفت:

   بله در اکثر دانشگاه ها باید مدرک پیش دانشگاهیتون رو ارائه بدید .
   هر دو کشور مناسب هستند برای این قضیه ، اما گزینه های بهتری نیز وجود دارد که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 12. شیما گفت:

  با سلام.من 24 سالمه فوق لیسانس معماری از دانشگاه ازاد با معدل 17.80و لیسانس از دانشگاه دولتی با معدل 18.مدرک تافل دارم.و دارای مقاله isiموضوع پایان نامه فوق لیسانسم رتجع به بحث انرژی است که خیلی موضوع جدیدی تو حوزه ای که کار میکنم هست .خواستم ببینم شانسی برای بورسیه گرفتم ایرلند رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا ی کشور ایرلند :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 13. Parsa گفت:

  درود بر شما دیپلم ریاضی با معدل 18 دارم و 17 سالمه برای تحصیل رشته پزشکی ایرلند چه شرایطی رو باید داشته باشم؟هزینه رشته پزشکی چقدره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   شما با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS6 مجاز به پذیرش کرفتن در دوره ی دوساله ی PRE-MEDICAL خواهید شد .
   هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور ایرلند حدودا 25 تا 30 هزار پوند می باشد .

 14. فاطمه گفت:

  سلام من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد هستم و دارای ايلتس 6 هستم آیا امکان تحصیل هست ؟

 15. افشین گفت:

  سلام
  ارشد مکانیک دانشگاه سراسری روزانه هستم.
  امکان ادامه تحصیل در ایرلند وجود داره؟ البته بورسیه

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا ی کشور ایرلند :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 16. reza گفت:

  با عرض سلام و دروود..بنده 18 سالمه و دیپلم و پیش تجربی دارم با معدل دیپلم 17 و نیم..میخواستم بدونم میتونم برای دانشگاه های پزشکی ایرلند پذیرش بگیرم؟و هزینه دانشگاهم چقد میشه؟

 17. نيلوفر گفت:

  سلام
  من ميخوام واسه دوره دكترا بورسيه بگيرم با توجه به رزومه ام امكان گرفتن بورسيه وجود داره؟
  رتبه ٧ آزمون كارشناسي ارشد، فوق ليسانس MRI از دانشگاه شهيد بهشتي دوره روزانه با معدل ١٧/٦٥ و مقاله پابمد، معدل ليسانس ١٧/٥ از دانشگاه دولتي، سه سال سابقه كار در مراكز راديولوژي و MRI، دو ترم سابقه تدريس در دانشگاه، در حال گرفتن مدرك آيلتس هستم

 18. علی گفت:

  با عرض سلام و احترام
  رشته تحصیلی بنده کامپیوتر نرم افزار با معدل 14 دانشگاه غیر انتفاعی است امکان این هست که با تغییر رشته در یک کشور انگلیسی زبان(ایرلند یا کانادا) در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدهم؟
  و اگر این امکان هست لطفا هزینه تقریبی را هم لطف بفرمایید.

 19. زهرا گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در ایرلند چه شرایطی لازم است ؟ همچنین برای بورسیه شدن ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در رشته های دندانپزشکی امکان بورسیه مقدور نمی باشد و باید با هزینه های شخصی ادامه تحصیل انجام دهید . دوره های دندانپزشکی در کشور ایرلند 5 تا 6 ساله می باشد

 20. هادی گفت:

  با سلام بنده میخواستم واسه بورسیه دکتری اقدام کنم ایا با توجه به رزومه ای که دارم این امکان وجود خواهد داشت که فاند بگیرم و از نظر هزینه پوشش بده…فوق لیسانس برق قدرت از دانشگاه ازاد با معدل 17.40 مدرک زبان ایلتس با نمره 6.5 و مقاله معتبر isi دارم معدل لیسانسم 12.30از دانشگاه ازاد بوده

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط اولیه اخذ بورسیه را در کشور ایرلند دارا می باشید و برای انجام پروسه کاری نیاز به زبان می باشد و نیازمند داشتن استاد راهنما . در صورت تصمیم به انجام این کار می توانید برای اخذ بورسیه در کشور ایرلند با موسسه در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *