شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا

 هزینه های تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی آینده نگر بدنبال تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا می باشند. مهم ترین فاکتور برای دانشجویان بین المللی اطلاع از هزینه های تحصیل می باشد. در این متن که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گرد آوری شده است، به بررسی هزینه های تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا پرداخته می شود.

۱۰٫کالج لندن UCL

دهمین دانشگاه برتر دنیا، کالج لندن می باشد که دانشجویان بین المللی برای تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا از جمله UCL متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

 

 • دوره های کارشناسی

دوره های کارشناسی در دانشگاه کالج لندن سه سال به طول می انجامد. نرخ هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی با سایر دانشجویان متفاوت می باشد.

رشته تحصیلیدانشجویان بین المللیدانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا
رشته های مهندسی۲۶۰۰۰ پوند۹۲۵۰ پوند
سایر رشته ها۱۹۵۰۰ پوند۹۰۰۰ پوند
 • دوره های کارشناسی ارشد

هزینه های اعلام شده در این دانشگاه بصورت میانگین بوده و دانشجویان برای اطلاع دقیق از هزینه های تحصیل می توانند به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایند.

رشته تحصیلیدانشجویان بین المللیدانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا
رشته های مهندسی۲۵۰۰۰ پوند۱۲۳۸۰ پوند
سایر رشته ها۲۱۵۰۰ پوند۱۰۰۰۰ پوند

نکات ویژه

 • دانشجویان از سراسر دنیا می توانند در صورت ارائه سوابق آموزشی مناسب برای بورسیه های تحصیلی اقدام نمایند.
 • دانشجویان در مقاطع تحصیلی از حق کارهای دانشجویی بهره مند هستند. از همین رو می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.
 • دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته های پزشکی هزینه های بیشتری پرداخت می کنند.

۹٫دانشگاه شیکاگو

یکی از برترین دانشگاه های کشور آمریکا که در سال ۱۸۹۰میلادی در شهر شیکاگو تاسیس شد و با شعار (بگذار تا دانش بیشتر و بیشتر رشد کند ،تا زندگانی بشر غنی شود) به فعالیت خود ادامه می دهد.

از رشته های مطرح دانشگاه می توان به باستان شناسی، حسابداری، اقتصاد، جامع شناسی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، علوم سیاسی، تاریخ، حقوق، ریاضی، فیزیک نجوم، انسان شناسی، زبان شناسی، مدیریت و بیزینس، روانشناسی ،زبان های پیشرفته اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

بصورت معمول تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا با هزینه همراه است. جدول زیر میانگین هزینه های تحصیل در مقاطع دانشگاه شیکاگو را به اطلاع می رساند.

مقطع تحصیلیهزینه های تحصیل
کارشناسی۵۵۴۰۰ دلار
کارشناسی ارشد۵۷۹۰۰ دلار

نکات ویژه

 • دانشگاه شیکاگو به صورت خصوصی اداره می شود، از همین رو هزینه های تحصیل برای همه دانشجویان به یک صورت می باشد.
 • تمام دانشجویان برای کمک هزینه تحصیلی مبتنی بر شایستگی به طور خودکار در نظر گرفته می شوند و هیچ درخواست جداگانه ای لازم نیست.
 • از افتخارات دانشگاه شیکاگو می توان به ۸۲ برنده جایزه نوبل که فارغ التحصیل آن بوده اند، اشاره کرد.

۸٫کالج امپریال لندن

در لیست تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا، کالج امپریال در جایگاه هشتم قرار دارد.

کالج امپریال سالیانه در حدود ۲۶ تا ۲۹ هزار پوند برای بسیاری از دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خود طلب می کند، در صورتی که رشته های پزشکی در حدود ۴۰ هزار پوند در سال است.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان مقیم انگلستان سالیانه حدود ۹ تا ۱۴ هزار پوند می باشد.

نکات ویژه

 • از رشته های برتر کالج امپریال می توان به رشته های علوم بیولوژی، علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، علوم محیطی، علم مواد، ریاضیات، داروسازی، فیزیک و نجوم و آمار اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی جایگاه مناسبی برخوردار هستند.
 • بورسیه های متنوعی برای دانشجویان در این دانشگاه در نظر گرفته شده است.
 • کالج امپریال توجه ویژه ای به رشته های پزشکی دارد و علاقه مندان به تحصیل در این رشته می توانند در صورت قبولی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

۷٫موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ ETH

دانشگاه ETH در سال ۱۸۵۵ در شهر زوریخ سوییس تاسیس شد .بهترین دانشگاه کشور سوییس به حساب می آید که در رتبه بندی جهان در جایگاه هفتم قرار دارد. نکته قابل توجه بهبود شرایط و رتبه دانشگاه ETH نسبت به سالهای گذشته است که در سال ۲۰۱۲ در رتبه ۱۳ و از آن سال این روند را بهبود بخشید.

تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا فرصتی استثنایی برای تعداد کمی از دانشجویان می باشد. این دسته دانشجویان با ارائه رزومه بین المللی مناسب می توانند شانس خود را مورد بررسی قرار دهند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ETH نسبت به جایگاه جهانی بسیار پایین می باشد. دانشجویان برای تحصیل سالیانه بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو سالیانه پرداخت می کنند.

رشته زمین و علوم دریایی بهترین رشته دانشگاه ETH است که در جایگاه اول دنیا هم قرار گرفته است. از دیگر رشته های این دانشگاه می توان به مطالعات محیطی، ریاضی، مهندسی الکترونیک و الکتریسیته، معماری، علوم کامپیوتر، مهندسی معدن، تحقیق در عملیات، علوم زیستی، شیمی، فیزیک و نجوم، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، کشاورزی و جنگل داری، داروسازی و داروشناسی، اقتصاد، علوم سیاسی، حسابرسی و حقوق اشاره کرد.

نکات ویژه

 • هزینه های زندگی در سوئیس بالا است، اما طیف وسیعی از بورس های تحصیلی در دسترس می باشد، که کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارجی می دهد.
 • تحصیلات در دانشگاه ETH به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان برای اخذ پذیرش باید مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهند. علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک مورد نظر را ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

۶٫دانشگاه کمبریج انگلستان

دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ در شهری به همین نام تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه میدهد و در حال حاضر ششمین دانشگاه برتر دنیا می باشد. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه کمبریج تفاوت در میان تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا با سایر دانشگاه ها را متوجه می شوند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه کمبریج ملزم به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های دوره های کارشناسی بصورت معمول بین ۲۰ تا ۳۱ هزار پوند سالیانه می باشد. دوره های کارشناسی ارشد در حدود ۲۳ تا ۳۱ هزار پوند در سال در نظر گرفته می شود.

رشته های ریاضی، باستان شناسی و تاریخ دانشگاه کمبریج برترین رشته های آن در دنیا می باشد. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه میتوان به زبان انگلیسی، جغرافیا، زبان پیشرفته، مهندسی عمران ،علوم زیستی، داروسازی و دارو شناسی، انسان شناسی، زبان شناسی، حقوق، مهندسی مکانیک، پزشکی، روان شناسی، شیمی ،مهندسی معدن، فیزیک و نجوم، مهندسی شیمی، آمار، علوم کامپیوتر اشاره کرد که در رتبه بندی جهان از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

نکات ویژه

 • دانشجویان برتر می توانند از بورسیه های موجود در دانشگاه کمبریج بهره مند شوند.
 • هزینه های اعلام شده مختص به هزینه های تحصیل می باشد و دانشجویان برای اخذ ویزا و ارائه نامه تمکن مالی باید هزینه های زندگی را در نظر بگیرند.

اخذ نمایندگی از بسیاری  دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

۵٫دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان بشمار میرود که در سال ۱۰۹۶در شهر آکسفورد تاسیس شد و در حال حاضر در لیست تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا در جایگاه پنجمین قرار دارد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه آکسفورد به شرح زیر می باشد:

رشته تحصیلیمقطع کارشناسیمقطع کارشناسی ارشد
رشته های مهندسی۳۲۰۰۰ پوند۲۳۰۰۰ پوند
سایر رشته ها۲۴۰۰۰ پوند۲۵۰۰۰ پوند

رشته های تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا و زبان های پیشرفته  برترین رشته های دانشگاه آکسفورد می باشند که در جایگاه اول این دانشگاه قرار گرفته اند.

از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به پزشکی، روان شناسی، باستان شناسی، انسان شناسی، تاریخ، حقوق، سیاست، داروسازی و داروشناسی، علوم کامپیوتر، جامع شناسی، علوم زیستی، مطالعات توسعه، هنر های نمایشی، فلسفه، ریاضی، مهندسی معدن، حسابداری، علوم تربیتی، آمار، مدیریت و مهندسی
عمران اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

نکات ویژه

 • دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان انگلیس هزینه های کمتری برای تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا پرداخت می کنند. بصورت میانگین این دسته از دانشجویان بین ۷ تا ۱۱ هزار پوند را پرداخت می کنند.

۴٫موسسه فناوری کالیفرنیا Caltech

در لیست تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا، دانشگاه Caltech در جایگاه چهارم قرار دارد. موسسه فناوری کالیفرنیا در سال ۱۸۹۱میلادی تاسیس گردیده است.

هزینه های تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا برای مقطع کارشناسی در حدود ۴۹ تا ۵۲ هزار دلار و برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۴۷ تا ۴۹ هزار دلار در سال می باشد. دانشجویان در صورت ارائه سوابق آموزشی مناسب و مدارک بین المللی می توانند برای بورسیه های موجود در دانشگاه اقدام نمایند.

رشته هایی همچون مهندسی شیمی، علوم زیستی، علوم زمین و دریا، فیزیک و نجوم، شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی الکترونیک، ریاضی، علوم مواد، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی عمران و سازه، پزشکی، تاریخ، مدیریت و بیزینس، فلسفه از جمله رشته های برتر دانشگاه Cal Tech می باشند که در رتبه بندی جهانی جایگاه مناسبی را دارند.

نکات ویژه

 • به واسطه خصوصی بودن دانشگاه، شرایط هزینه ای برای همه دانشجویان بصورت یکسان می باشد.
 • دانشجویان علاقه مند به تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا هزینه های بیشتری را برای تحصیل در این موسسه باید در نظر بگیرند. هزینه های اعلام شده بدون محاسبه هزینه های زندگی می باشد.
 • از افتخارات این دانشگاه می توان به برندگان جوایز نوبل اشاره کرد که ۳۴ نفر از فارق التحصیلان این دانشگاه موفق به اخذ جایزه نوبل شده اند.

۳٫دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد سومین رتبه در میان تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص داده است. دانشگاه هاروارد یکی از برترین موسسات آموزشی دنیاست که در سال ۱۶۳۶ میلادی در شهر کمبریج تاسیس شد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا علی الخصوص هاروارد مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول دانشجویان سالانه بین ۴۴ تا ۴۷ هزار دلار را پرداخت کنند.

رشته های باستان شناسی، علوم سیاسی، حسابداری، حقوق، سیاست، جامع شناسی،علوم زیستی، پزشکی، داروسازی و داروشناسی،مدیریت و بیزینس، روانشناسی، مطالعات و توسعه، و ریاضی برترین رشته های دانشگاه هاروارد می باشند که در جایگاه اول دنیا قرار دارد.

 

نکات ویژه

 • دانشجویان دکترا در دانشگاه هاروارد از حمایت کامل مالی، از جمله هزینه تحصیل و هزینه زندگی برخوردار می شوند.
 • دانشگاه هاروارد بیش از ۵۰ درصد از دانش آموزان خود را با کمک مالی تامین می کند و ۵۵ درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد دریافت می کنند.

۲٫دانشگاه استنفورد

در لیست تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا ، دانشگاه استنفورد در جایگاه دوم قرار دارد. دانشگاه خصوصی استنفورد در سال ۱۸۸۵ تاسیس گردید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه استنفورد به شرح زیر می باشد. لازم بذکر است که هزینه های اعلام شده بصورت تقریبی بوده و برای اطلاع از هزینه های دقیق به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

رشته تحصیلیمقطع کارشناسیمقطع کارشناسی ارشد
مهندسی۵۰۷۰۰ دلار۵۴۰۰۰ دلار
سایر رشته ها۴۷۰۰۰ دلار۵۰۷۰۰ دلار

از رشته های برتر دانشگاه استنفورد می توان به مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مهندسی مکانیک، آمار، مطالعات محیطی، علوم و مواد، علوم کامپیوتر،مهندسی شیمی، فیزیک و نجوم، مهندسی معدن، کشاورزی و جنگلداری، اقتصاد، علوم تربیتی و
پزشکی اشاره کرد، که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

نکات ویژه

 • ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از فاکتورهای حائز اهمیت می باشد. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.
 • دانشگاه استنفورد دوره های تابستانی را ارائه می دهد که بصورت کاملا اختیاری می باشد. هزینه دوره های اختیاری در۱۶هزار دلار می باشد.
 • دانشجویان می توانند در صورت ارائه مدارک معتبر برای بورسیه های اعلام شده اقدام نمایند.

۱٫موسسه فناوری ماساچوست MIT

لیست تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا به رتبه اول رسید. موسسه فناوری ماساچوست یا همان دانشگاه MIT برترین مرکز آموزشی جهان می باشد که در ۱۰ آپریل سال ۱۸۶۱ تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.

هزینه های تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا بصورت معمول از میانگین بالاتر می باشد. نکته حائز اهمیت بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه می باشد که این هزینه ها را بصورت تعادل برمی گرداند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در موسسه فناوری ماساچوست در مقاطع تحصیلی ملزم به پرداخت هزینه می باشند که بصورت میانگین بین ۵۰ تا ۵۲ هزار دلار در نظر گرفته می شود.

رشته های علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و سازه، مهندسی الکترونیک، آمار، مهندسی مکانیک، معماری، شیمی، علوم مواد برترین رشته های دانشگاه MIT می باشند که در رتبه بندی جهانی در جایگاه اول قرار دارند.

 

نکات ویژه

 • بر اساس وب سایت موسسه ، MIT هر ساله بیش از ۷۰ میلیون دلار کمک مالی به دانشجویان کارشناسی ارائه میدهد و ۹۰درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی کمک مالی دریافت می کنند.
 • از افتخارات دانشگاه می توان به برندگان جایزه نوبل که فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند اشاره کرد که ۸۵نفر از فارغ التحصیلان موسسه فناوری ماساچوست موفق به اخذ آن شده اند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان،شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *