تحصیل در بلژیک

شرایط تحصیل در بلژیک

دانشجویانی که مایل به تحصیل در بلژیک می باشند، باید بدانند که بلژیک با دانشگاه های مشهور جهانی و مقر سازمان های بین المللی نظیر اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شناخته می شود. دانشجویان علاقه مندان مهاجرت به بلژیک با سپری کردن مقطعی در این کشور می توانند با شانس بالاتر مشغول به کار شده و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند.

کسانی که مایل به یادگیری زبان دوم هستند، با تحصیل در بلژیک از فرصت های فراوانی برای انجام این کار در این کشور برخوردار می باشند. این کشور چند زبانه، دارای سه زبان رسمی  هلندی، فرانسوی و آلمانی است. با این حال، اکثریت مردم در بلژیک می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

دانشگاه های بلژیک

سیستم آموزش عالی در بلژیک بر اساس زبان اصلی کشور به دو گروه فلانی (هلندی) و فرانسوی تقسیم شده است. هر دو این جوامع دانشگاهی ساختار مشابه با کشور انگلستان کار می کنند. دانشگاه ها دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند، اما کالج های دانشگاهی مقطع دکترا را ارائه نمی دهند.

در حالی که هلندی و فرانسوی زبان های آموزش استاندارد در هر یک از این جوامع هستند، برنامه های مختلف نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشگاه های هلندی:

دانشگاه های فرانسه در منطقه والونیا-بروکسل:

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در بلژیک قبل از دانشگاه به ۳ مرحله مهد کودک، دبستان و متوسطه تقسیم می شود.

 • آموزش پیش دبستانی: سنین ۲٫۵ تا ۶ سال

تحصیلات در این مقطع به صورت اختیاری می باشد و بچه ها برای آشنایی با دبستان در این دوره شرکت می کنند.

 • آموزش دبستان: سنین ۶ تا ۱۲ سال

دانش آموزان از سن ۶ سالگی می توانند برای مدارس در کشور بلژیک اقدام نمایند. تحصیلات در این دوره به صورت اجباری می باشد و شرط ورود سن ۶ سال است.

 • آموزش متوسطه: ۱۲ تا ۱۸ سال

به صورت معمول دوره های متوسطه در کشور بلژیک به چهار نوع تقسیم می شود:

 1.  آموزش عمومی (ASO): که مبنای آموزش در دبیرستان است.
 2. آموزش فنی (TSO): آموزش دروس عمومی و فنی که به دو گروه TTK و STK تقسیم می شود. دوره های TTK بیشتر متمرکز بر جنبه های فنی و دوره های STK بیشتر متمرکز بر جنبه های عملی هستند. پس از اتمام دوره های ذکر شده، دانش آموزان جذب بازار کار می شوند.
 3. آموزش هنری (KSO): این مدارس آموزش های عمومی و گسترده را به فعالیت های هنری فعالانه (همانند اجرا ,هنرهای بصری و …) پیوند می دهند.
 4. آموزش فنی حرفه ای (BSO): یک آموزش تخصصی بسیار عملی و شغل محور است.

مقطع کارشناسی

دوره های کارشناسی در کشور بلژیک معمولا به دو نوع تقسیم می شود:

 • لیسانس حرفه ای
 • لیسانس آکادمیک

تمرکز اصلی دوره های لیسانس حرفه ای، متناسب با مشاغل مورد نیاز می باشد و دانشجویان را برای دنیای کار آماده می کنند؛ دانشجویان می توانند در کالج های دانشگاهی مشغول به تحصیل در بلژیک شوند. لیسانس های آکادمیک دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک آماده می کند.

طول دوره تحصیلات در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور بلژیک همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، بین ۳ تا ۴ سال می باشد و طیف وسیعی از موضوعات مورد مطالعه را در بر می گیرد.

تحصیل در بلژیک

ذکر مطلب ذیل می تواند پارامتر تاثیرگذاری برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور بلژیک قلمداد شود و این نکته چنین است که کشور بلژیک شرایط بسیار مناسبی برای افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند، محیا می سازد و ایشان را قادر می سازد که بلافاصله پس از اتمام تحصیل در مقاطع تحصیلی شانس بالایی در راستای یافتن شغلی بسیار مناسب را احراز کند.

مقطع کارشناسی ارشد در بلژیک

دوره های کارشناسی ارشد را می توان به دو گروه تقسیم کرد:

 • کارشناسی ارشد
 • کارشناسی ارشد پیشرفته

دوره های کارشناسی ارشد در کشور بلژیک ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی در صورت احراز شرایط خواسته شده توسط دانشگاه می توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند. دوره های کارشناسی ارشد معمولا آموزش با تحقیق ترکیب است که در یک پایان نامه خلاصه می شود.

بصورت معمول دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برای دوره های کارشناسی ارشد پیشرفته اقدام می نمایند. دوره های تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد پیشرفته یک سال به طول می انجامد.

سال تحصیلی در کشور بلژیک از ماه سپتامبر تا ژوئیه است، اگر چه برخی از برنامه ها در ماه ژانویه آغاز می شود.

بدیهی است که شانس افرادی که مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه بلژیک دریافت می کنند بسیار بیشتر از رقبای خود می باشد پس کشور بلژیک می تواند مقصد بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا و بهره مند شدن از شرایط استثنایی کشور بلژیک در این مقطع را دارا می باشند.

 • زبان تدریس

اکثر دوره ها در هر دو زبان هلندی یا فرانسوی (بسته به اینکه در آن تحصیل می کنید) ارائه می شود و برای پذیرش در دوره های مذکور، لازم است که مهارت زبان خود را نشان دهند. دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور بلژیک به زبان انگلیسی هم ارائه می شود و دانشجویان بین المللی در صورت ارائه مدرک زبان می توانند برای پذیرش از دانشگاه های مورد نظر اقدام نمایند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس تماس حاصل نمایید.

مقطع دکترا

به صورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور بلژیک به ۲ صورت، تحصیل با بورسیه و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور بلژیک می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور بلژیک می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور بلژیک برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور بلژیک در پیش دارند.

شرایط تحصیل در بلژیک با بورسیه:

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

تحصیل در بلژیک

حق کار و هزینه های تحصیل در بلژیک

به صورت معمول دانشجویان برای زندگی و تحصیل در کشور بلژیک ملزم به پرداخت هزینه می باشند. دولت بلژیک برای تسهیل کار دانشجویان حق کار دانشجویی در نظر گرفته است.

 • حق کار

دانشجویان در کشور بلژیک مجوز کار در محدوده ای ۱۰تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوتی (مثل عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه) می باشد.

 • هزینه های تحصیل

دانشجویان بین المللی با توجه به رشته تحصیلی در دانشگاه های مورد نظر ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل در بلژیک می باشند. به صورت کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های بلژیک در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

 • کارشناسی

در صورت انتخاب دوره به زبان های فرانسوی و هلندی، تحصیلات به صورت رایگان ارائه می شود.

 • کارشناسی ارشد

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در سال در نظر گرفته می شود.

 • دکترا

در صورت دریافت بورسیه تحصیلی، دانشجویان هزینه ای بابت تحصیل در بلژیک پرداخت نمی کنند. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی بین ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو در سال در نظر گرفته می شود.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در بلژیک برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در بلژیک می باشد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور بلژیک را داشته باشد و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در بلژیک است.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی بلژیک

نحوه درخواست برای تحصیل در بلژیک در هر دانشگاه و دوره دارای الزامات ورودی متفاوت است، هر چند تمام برنامه های کاربردی به طور مستقیم با هر موسسه به صورت آنلاین ارائه می شوند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های بلژیک:

 • فتوکپی گذرنامه
 • عکس پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • ترجمه اسناد به هلندی یا فرانسوی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

در صورت ارائه مدارک به گروه آموزش دانشگاه، تیم پذیرش دانشگاه به تجزیه و تحلیل می پردازد. در صورت جواب مثبت، نامه به دانشجویان ارسال می شود که با نامه پذیرش می توانند برای درخواست ویزا اقدام نمایند.

تحصیل در بلژیک

در بسیاری از رشته های تحصیلی نیاز به سپری کردن دوره یا شرکت در آزمون می باشد که در صورت نیاز به دانشجویان اطلاع داده می شود. دانشجویان بین المللی برای ارسال مدارک معمولا هزینه ای به عنوان هزینه پردازش را پرداخت می کنند.

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به بلژیک را دارند می توانند برای انتخاب محل سکونت خود به سایت های مسکن و یا پرتال های ایمو ولان و ایمورگراد مراجعه کرده و جهت پیدا کردن مسکن در شهرها بلژیک اقدام نمایند. در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور بلژیک، دانشجویان برای مراجعه به سفارت اقدامات لازمه را انجام می دهند. بصورت معمول بازه زمانی پاسخ دهی به درخواست ویزا یک هفته تا سه ماه می باشد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

125 پاسخ به “تحصیل در بلژیک”

 1. کسری گفت:

  سلام عرض ادب.
  من ایلتس ۷
  b2 المانی
  b1 فرانسه
  کارشناسی و ارشد ۱۷ و ۱۷٫۵ از دانشگاه امیر کبیر تهران
  ۲ مقاله isi
  من قصدم بورسیه هستش و اگر نشد من هزینه هارا در بلژیک سالی ۱۳ هزار دلار در نظر گرفتم و دوره دکترا در بلژیک ۴ ساله هستش
  درضمن به نظر شما تحصیل دکتری در بلزیک مناسب تره یا ژاپن

 2. مهسا گفت:

  سلام
  لیسانس it دانشگاه ازاد تهران جنوب با معدل ۱۵:۵ دارم شش ماه هم سابقه کار مزتبط دارم. دارم ایلتسمم میگیرم. ارزون ترین کشور برای ارشد که شرایط کاری مناسبی هم داشته باشه کجاست؟
  ۲۶ سالمه.
  ممنون

  • author13 گفت:

   سلام
   برای تحصیل ارزان،کشورهای همچون لهستان،چک،ایتالیا،اتریش و… هستند که ویزای تحصیلی می دهند و هزینه حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در سال دارند که در کشورهای دیگر این مبلغ فقط برای هزینه زندگی صرف می شود .

 3. آرمیتا گفت:

  ببخشید من ۱۸ سالمه و دیپلم گرفتم امسال با معدل ۱۹٫۴۶ و دبیرستان تیزهوشان بودم و اینکه الان سح زبان فذانسویم b1 بعد می خواهم بذم بروکسل پزشکی یا دندان بخونم می خام ببینم آیا من می تونم برم دوره ی متوسطه اونجا تا برای امتحان ورودی آماده بشم یا نه می تونم همینجوری آزمون را قول بشم

 4. عرفان گفت:

  سلام،من دانشجوی ارشد حقوق بین الملل هستم،معدل لیسانسم ۱۵ هست،دانشگاه ازاد هست مدرکم،زبان انگلیسیم خوبه اما در ازمون زبان شرکت نکردم،برای وکیل شدن چطور باید اقدام کنم؟ اپلای برای چه مقطعی باید بگیرم؟ یعنی از لیسانس دوباره بخونم با ارشد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اینکه بخواهید در رشته حقوق بین الملل تحصیل کنید میتوانید در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل بدهید.
   البته توجه داشته باشید که باید پیشنیازی های تحصیل در دانشگاه مورد نظر را داشته باشید

 5. سمیه گفت:

  سلام من ارشد روانشناسی عمومی هستم برای دکتری میخواستم بورسیه بشم در بلژیک .زبان انگلیسی انقدر خوب نیست ولی میخوام ثبت نام کنم یکبار هم توریستی ویزام در اومده و رفتم و ۱۵ روزه برگشتم معدل ارشدم هم ۱۷.۸۰ هست

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت پذیرش دکتری با بورسیه در بلژیک داشتن رزومه تحصیلی خوب از جمله معدل بالای ۱۷, آیلتس بالای ۶٫۵, داشتن حداقل دو مقاله ISI و…… می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

 6. رجب زاده گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من فارغ التحصیل کارشناسی با معدل ۱۷٫۰۴ از دانشگاه غیرانتفاعی هستم.و قصد اخذ ارشد هم دارم . مدرک آیلتس با نمره۷ هم دارم. میخواستم بعد از اتمام ارشد برای مهاجرت به بلژیک اقدام کنم. خواستم ببینم شرایط لازم برای مهاجرت را دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ویزای تحصیلی بلژیک مقطع ارشد نیز اقدام نمایید که در پایان دوره تحصیلی خود با پیدا کردن کار ویزای کار دریافت نموده و سپس از آن طریق اقامت بگیرید و یا اینکه با گرفتن جاب آفر مستقیما برای ویزای کار اقدام کنید.

 7. پارمیس شمس گفت:

  با سلام. من ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی با معدل 18/40 و همچنین یک مقاله isi یک مقاله isc دارم. تا حدودی هم زبان فرانسوی بلدم. در حال حاضر مشغول به یادگیری زبان آلمانی هستم. آیا شانس بورسیه برای دکترای رشته تاریخ زبان را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . برای شما امکان گرفتن بورسیه می باشد ولی شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 8. سپيده گفت:

  سلام من ليسانس كامپيوتر نرم افزار دارم با معدل ١٩ و مدرك فني حرفه اي طراحي وب و مايكروسافت پروجكت رو دارم.و هم چنين مدرك زبان هلندي رو هم دارم.خواستم بپرسم امكان گرفتن بورسيه رو دارم يا نه؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای ایتالیا می توانید برای بورس dsu اقدام نمایید. برای هلند اصولا در مقطع ارشد بورسیه تعلق نمی گیرد مگر دارایی رزومه ی منحصر به فردی باشد.

 9. پونیا گفت:

  سلام من کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه سراسری هستم و معدلم 15 هست مدرک زبان ایلتس 7 هم دارم به نظر ما شانس پذیرش برای مقطع ارشد در دانشگاه های بلژیک دارم؟

 10. Katrina گفت:

  سلام ببخشید من دانش آموز سال اخر دبيرستان هستم مدرک b2 فرانسه دارم اما مدرک ديپلم رو نگرفتم ميخواستم بدونم بدون ديپلم ميتونم از دانشگاه پذيرش بگيرم؟يا درسا معادل سازى ميشه تو بلژيک؟تو بلژيکم کسيو دارم که منو حمايت مالى ميکنه …شانس من چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . شما باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید.

 11. قاسم گفت:

  با سلام.لیسانس صنایع تحلیل سیستمها خوندم از دانشگاه ازاد با معدل 14.09.ایلتس 6.5 و همچنین دارای مدرک معتبر PMP از موسسه مدیریت پروژه امریکا و در حال تالیف یک کتاب در زمینه مدیریت پروژه هستم.گپ تحصیلی9 ساله دارم که 7سالشو سابقه کار مرتبط دارم.میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش و متعاقبا ویزا برای کارشناسی ارشد بلژیک دارم یا خیر؟سپاس.

 12. Parand گفت:

  سلام،من ۲۰ سالمه،پردیس داروسازی اهواز میخونم.معدل دیپلمم بالای ۱۹،و دبیرستان رو مدرسه ی تیزهوشان خوندم. میخواستم ببینم،با فرض داشتن مدرک زبان آلمانی درحد b2 میتونم به صورت رایگان آلمان داروسازی بخونم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از شروط تحصیل داروسازی در آلمان قبولی در کنکور سراسری ایران است که اگر داشته باشید با مدرک زبان میتوانید اقدام نمایید

 13. حامی گفت:

  درود
  من 38 سالمه .لیسانس زبان دارم ولی ارشد تربیت بدنی معدل 18 ایلتس 7.5 اکادمیک…امکان بورس گرفتن در بلژیک رو دارم؟
  سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در کشور بلژیک دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

 14. پویا گفت:

  سلام من لیسانس شیمی از دانشگاه آزاد علوم دارویی با معدل ۱۵.۵۰ و مدرک کارشناسی ارشد شیمی تجزیه با معدل ۱۸ از دانشگاه دولتی و دوسال سابقه کار در زمینه رشته خودم و ایلتس ۷ و چند مقاله دارم میخواستم بدونم میتونم بورس تحصیلی بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه بی شک امکانش وجود دارد ولی مهمترین موضوع که مقالات بین المللی است را ذکر نکردید چون فقط بر اساس آن میتوانید بورسیه دریافت نمایید

 15. علیرضا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور با معدل 16.5 دارم.
  آیلتس هم 6.5 شدم
  میخواستم برای کارشناسی ارشد تجارت بین الملل بخونم
  امکانش هست که بتونم بورسیه شم و هزینه هام پایین باشه چون توان پرداخت هزینه ازاد رو ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   گرفتن بورسیه در کشور بلژیک برای مقاطع غیر از دکتری شانس پایینی دارد و نیازمند رزومه تحصلی خوب و مقاله isi و سطح زبان بالا هست پیشنهاد ما به شما کشور ایتالیا ست که به کسانی که تمکن مالی مناسب ندارند بورسیه میدهد مبلغ این بورسیه حدود 5 هزار یورو در سال میباشد که میتواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل شمارو پوشش بده دوره های فوق لیسانس در کشور ایتالیا به زبان خودشان و انگلیسی است که مدرک ایلتس 6 نیم کفایت میکند

 16. موسوی گفت:

  سلام، 38 سال دارم و مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزارم رو در سال 84 با معدل 13.21 از دانشگاه آزاد اخذ کردم و در حال حاضر دانشجوی ارشد نرم افزار دانشگاه تهران مرکز با معدل 17 هستم و فقط واحد پایان نامه باقی مانده.
  مایل به تحصیل در آلمان یا بلژیک و یا یک کشور اروپایی مناسب در مقطع ارشد هستم.
  آیلتس 6 دارم.
  آیا شانسی برای پذیرش دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع فوق لیسانس ایلتس حدودا 6.5 به بالا نیاز است. و ضمن اینکه اگر در کشوری غیر انگلیسی زبان باشید لازم است در یک سطحی با زبان بطورمثال المانی اشنا باشید مثلا در سطحA1. البته همه ی شرایط در پذیرش و صدور ویزا تاثیرگذار است مانند سن، مدرک زبان و…

 17. ارشاد گفت:

  سلام من باازدواج با يك فرد بلژيكي قصد سفر به اين كشور را دارم فعلا سال اول مهندسي برق دانشگاه آزادم زمينه تحصيل در عين رشته در آن كشور با كدام شرايط ميسر است لطفا راهنمائي كنيد ممنون ميشم از كمكتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ارشد با داشتن مدرک زبان میتوانید اقدام نمایید و بعلاوه اینکه تمکن مالی و پذیرش از یک دانشگاه در کشور هدف از الزامات برای ارائه به سفارت میباشد

 18. محمد گفت:

  عرض سلام و خسته نباشيد دارم خدمتتون سوالم در ارتباط با شرايط تحصيل در رشته فني مهندسيه در آينده نزديك با يك فرد بلژيكي ازدواج خواهم كرد ايران سال اول دانشگاه آزاد در رشته برق را سپري كرده ام ميخواهم ادامه كارشناسي ام را در عين رشته تو بلژيك بگذرونم شرايطش چيه سنم ٢٤ هس ممنون ميشم اگه راهنمائي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع را باید از ابتدا بخوانید و به زبان خودشان یا در دانشگاه های بین المللی با هزینه بالا اقدام نمایید. شرایط سنی وجود دارد ولی اگر بتوانید از طریق ازدواج اقامت را ابتدا دریافت و بعد وارد داشگاه شوید شرایط بسیار راحتتر میشود

 19. محمد گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  اینجانب محمد فرمند متولد 1369 دارای مدرک مهندسی شیمی گرایش صنایع شیمیایی معدنی از دانشگاه آزاد مرودشت با معدل 14.79 میباشم دراسفند 1392 فارغ التحصیل شده ام و یک سال سابقه کارمرتبط با رشته خود با بیمه دارم . 200 میلیون تومان سرمایه دارم .همچینین 2 مدرک بین المللی فنی و حرفه ای مربوط به رشته کامپیوتر دارم . خواستار تحصیل حتی المقدور در مقطع لیسانس و در درجه دوم در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی شیمی و یا کامپیوتر در کشورهای شمال اروپا مانند بلژیک – فنلاند – نروژ- دانمارک – سوئد – آلمان و… می باشم. دارای آیلتس 6 میباشم. از شما تقاضا دارم بهترین راه حل را به اینجانب پیشنهاد دهید. باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با شرایطی که دارید بهتر است برای ارشد اقدام کنید شرایط شما مناسب هم تو کشور های تحصیل رایگان شانس دارید هم تو کشور های مستلزم پرداخت هزینه به نظر برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید تا مشاورین کمکتان کنن

 20. یاسر گفت:

  سلام لیسانس نرم افزار از ذانشگاه دولتی با معدل 15.50 ، فوق لیسانس شبکه از غیر انتفاعی با معدل 17.60 ، ielts 6 ، می توانم apply کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در بلژیک محدودیتی ندارید البته اگر برای دکتری بخواهید اقدام نمایید داشتن مقالات بین المللی الزامی میشود خصوصا جهت اخذ بورسیه . البته همیشه پیشنهاد ما بر ارشد مجدد بوده زیرا شانس بالاتری دارد

 21. حدیث گفت:

  سلام.خسته نباشید.میبخشید که وقتتون رو میگیرم.من رشته لیسانسم حقوقه اما ارشد رو داخل کشور روانشناسی میخونم(دانشگاه سراسرس)به زبان انگلیسی مسلط هستم.میخواستم بدونم ممکن در مقطع دکتری رشته روانشناسی رو به صورت کاملا رایگان ادامه بدم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشورهای اروپایی برای مقطع دکتری داشتن مدرک آیلتس 7 الزامیست و برای گرفتن بورسیه داشتن مقالات بین المللی از شروط میباشد . برای دکتری هم بهتر است ادامه تحصیلات ارشد خود را داشته باشید تا شانس بالاتری برای ویزا داشته باشید

 22. مهیار گفت:

  اگر معدل کارشناسی و ارشد پایین باشه و مدرک دانشگاه آزاد باشه امیدی واسه دکترا در بلژیک یا فرانسه وجود داره؟مدرک tcf مورد تایید هست یا صرفاdelf/dalfنیازه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای پذیرش در مقطع دکتری شما نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی خوبی می باشید. یکی از این موارد داشتن معدل بالای 17 می باشد. برای کشور فرانسه این امکان وجود دارد که شما دوره ی زبان خود را در خود کشور فرانسه بگذرانید.

 23. سعید گفت:

  سلام من لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 16.5 هستم مدرک زبان آلمانی هم دارم می تونم برای قوف لیسانس آلمان یا کشور های المانی زبان اقدام کنم با توجه به این که مدرکم از دانشگاه آزاد هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله هیچ محدودیتی برای رشته های غیر پزشکی نیست و مدرک زبان انگلیسی هم قابل قبول میباشد ولی مدرک آلمانی برای شما اعتبار بیشتری به همراه خواهد داشت . شرایط کاملا برای شما مهیاست

 24. Hem گفت:

  با سلام
  لیسانس مهندسی IT و فوق لیسانس EMBA دارم ، میخوام برای فوق لیسانس دوم اقدام کنم و تا جای ممکن کم هزینه باشه( هم زندگی هم تحصیل) و بتونم اقامت دائم بگیرم.
  آیا بلژیک مقصد مناسبی برای من هست ؟ اگرنه کدوم کشور اروپایی برام مناسب تره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کمترین هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی مربوط به المان و اتریش میباشد که سالی بین 400 تا 1000 یورو در سال میباشد و هزینه زندگی در کشورهای شمال اروپا تقریبا یکی است حدود سالی 7 تا 8 هزار یورو در سال

 25. مهناز گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید – اینجانب در آینده نزدیک با فردی ایرانی که اقمت 25 ساله در بلژیک دارد و کارمند می باشد ، ازدواج خواهم کرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری ایران هستم – برای ادامه تحصیل چقدر باید هزینه ها را حدودا در نظر بگیرم (چنانچه قرار باشد خودم هزینه تحصیل را پرداخت کنم)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک هزینه ان بعلاوه زندگی حدودا بین 50 تا 60 میلیون تومان است.

 26. مهستی گفت:

  سلام.بنده لیسانس معماری با معدل 17 از دانشگاه ازاد هستم.مدرک زبان و پول ندارم.کشوری که پیشنهاد میکنید که هزینه های بسیار پایینی داشته باشه کجا هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باتوجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور بلپیک در مقطع لیسانس مجدد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و کشور المان و اتریش تحصیل رایگان است.

 27. نگار گفت:

  براى كار كردن بعد از اتمام درس در بلژيك حتماً بايد زبان بلژيكى بلد بود ؟

 28. نگار گفت:

  سلام
  ليسانس معمارى با معدل پايين دارم همراه با مدرك زبان . امكان تحصيل در مقطع كارشناسى ارشد معمارى برام هست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد در کشور بلژیک باید دارای آیلتس 6 تا 6.5 باشید و معدل شما بی تاثیر نیست ولی می توانید برای پذیرش اقدام کنید.

 29. دانشجو گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد با معدل 18 و کارشناسی با معدل 19 از دانشگاه دولتی معتبر هستم و دارای دو مقاله داخلی می باشم. دارای یک ثبت اختراع مرتبط با رشته تحصیلی خود هستم و در حال اتمام دوره آیلتس در پایان ماه نیز می باشم. تمایل به دریافت مدرک دکتری در کشور بلژیک هستم. آیا این کشور در رشته مهندسی کشاورزی برای سال 97 دانشجو می پذیرد؟ زمان ارسال مدارک لازم چه تاریخی است؟ و شانس من در پذیرش کشور بلژیک تا چه حد است؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باتوجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک در مقطع فوق لیسانس مجدد با داشتن مدرک زبان انگلیسی میتونید اقدام کنید.

 30. علی گفت:

  سلام.من ارشد جهانگردی در بلژیک میخوام بخونم. آیلتس شش و نیم دارم. ۲ مقاله هم کار کردم. چقدر شانس دارم و کی میتونم اقدام کنم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری می تونید اقدام کنید.

 31. sarah گفت:

  ببخشید من میخوام در مقطع دبیرستان در اونجا تحصیل کنم…لطفا راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به انگلیسی زبان نبودن تحصیلات قبل دانشگاهی برای ادامه تحصیل مدرک مورد نیاز برای ورود دانش زبان فرانسوی و آلمانی می باشد

 32. neil گفت:

  سلام من دیپلم فنی رو دارم برای گرفتن فوق دیپلم میتونم وارد بلژیک بشم مدرک زبان هم دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک نیازمند مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی می باشید در صورت کسب مدارک ذکر شده می توانید شانس خود را برای ادامه تحصیل افزایش دهید

 33. سارا محمودی گفت:

  با سلام .. من یک خانم دو ملیتی هستم که دارای تو پاسپورت ایرانی و عراقی هستم و مدرک لیسانس خود را در رشته عمران از یکی از دانشگاهای دولتی عراق اخذ کرده ام به عنوان یک فرد عراقی و در حال حاضر ساکن ایران و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد عمران را در کشور بلژیک دارم آیا شرکت شما میتواند به من کمک لازم را کند ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 34. fateme گفت:

  سلام
  من مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری دارم
  ولی معدلم خیلی پایینه
  حدود 12
  قبولم میکنن برای ارشد؟
  اگه تافلم بالای 90 باشه
  بورس چی؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورس شدن و ادامه تحصیل دادن در کشور بلژیک نیاز به مدرک زبان پژوهش های داخلی و بین المللی است اما در مورد معدل شما شانس ویزا مقداری پایین است.

 35. فرشید گفت:

  سلام من لیسانس فیلمبرداری از دانشگاه آزاد تهران مرکزی دارم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید چه زبانی بلد باشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد در کشور بلژیک داشتن آیلتس 6 تا 6.5 الزامیست.

 36. علی گفت:

  سلام0فوق لیسانس حقوقم.شانس تحصیل در بلژیک را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به سوال کلی شما می توان گفت شما شانس تحصیل در کشور بلژیک را خواهید داشت ، برای بررسی بهتر شرایط با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

 37. Z.b گفت:

  درباره تحصىل در مقطع دىرستان و شراىط دبىرستان هاى اونجا بگىد ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   باید به زبان های هلندی یا فرانسوی یا المانی تحصیل کنید و قبل از سن 18 سال نیز باید خانواده یا مدرسه ای قیم شما شده تا بتوانید ویزا دریافت کنید

 38. Z.b گفت:

  سلام ببخشىد من پاىه اول دبیرستان(دهم)هستم براى سال سوم مىخوام در بلژىک تحصىل کنم و ىکى از نزدىکانم قصد داره برام دعوتنامه بفرسته و اولش به عنوان مهمان در اون کشور باشم و بعدش ساکن شم اونجا از من کسى هست که حماىت کنه.چه مدارکى لازمه که ارائه بدم و رفتنم آسون تر بشه.ممنون مىشم راهنماىى کلى بکنىد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما ابتدا باید به یکی از زبان های رایج کشور برای تحصیل مسلط باشید(المانی . فرانسه . هلندی) بعد از آن باید اقوام شما قیم شما باشند و این موضوع برای سفارت اثات شود با داشتن معدل خوب و تمکن مالی یکساله مشکلی برای رفتن نخواهید داشت

 39. امیر گفت:

  سلام با معدل لیسانس 13/5 مهندسی شیمی و فوق لیسانس 16/86 و آیلتس 6:5 میشه برای ارشد مجدد اقدام کرد؟

 40. امید گفت:

  با سلام بنده کارشناس ارشد شیمی هستم، معدل لیسانسم خوب نیست. ۶ تا مقاله isi دارم که فاکتور سه تاشون بالای ۳ است، همسر ویک فرزند نوزاد دارم، می خوام تافل بخونم، به نظرتان اگه بورسیه بگیرم میتونم با همون بورسیه خرج تحصیل خودم و زندگی خانواده تامین کنم، ضمن اینکه سالی حداقل یک بار بیام ایران و برگردم؟

  • آریانا پارس گفت:

   شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا کشور بلژیک به صورت زیر می باشد :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 41. نگار گفت:

  سلام خسته نباشيد
  كارشناسى رشته پرستارى در بلژيك نيازمند مدرك زبان فرانسوى يا المانى هست ؟

 42. Z.b گفت:

  سلام من دانش اموز پاىه دهم هستم معدلمم بالاى 19هستش مىخوام تا ١ىا2سال دىگه به کمک عمم که اونجاست دربلژىک تحصىل کنم شراىط مدارسش و مدارک و تمامى راهنماىى هاى لازم رو بگىد لطفا ممنون.

 43. Negar گفت:

  سلام
  من فوق ليسانس مهندسى صنايع غذايى از دانشگاه هليسينكى فنلاند بابالاترين نمره و ايلتس ٦/٥ دارم ميخواستم ببينم تا چه اندازه شانس براى بورسيه دكترا دارم ؟
  و حقوقش چقدره ؟

 44. saeed گفت:

  سلام
  در بلژیک به دانشجویان اجازه کار میدهد؟
  آیا محدودیت ساعتی دارد؟

 45. saeed گفت:

  با سلام به شما و سایت خوبتون

  من سوم تجربی هستم و امسال دیپلمم رو میگیرم
  میخواستم بدانم که …
  تعداد سال های دندان پزشکی در بلژیک چند سال است؟دوره تخصص چند سال است؟دوره فوق تخصص چند سال است؟
  مدرک کشوربلژیک را آمریکا قبول دارد؟ایران چطور؟
  هزینه دانشگاه چه مقدار میشود؟
  هزینه زندگی در بلژیک چ مقدار است؟
  آیا با داشتن مدرک دیپلم(11سال)می شود که پیش دانشگاهی را در بلزیک خواند؟
  شرط معدل دیپلم در بلژیک وجود دارد؟
  درس ها به زبان انگلیسی میباشد یا المانی؟
  داشتن مدرک تافل یا ایلس به چه درد میخورد؟
  آیا باعث میشود که سال پیش را نخوانم؟

  ببخشید که سوالاتم زیاد شد
  اگه تمامی سوالاتم را جواب بدید ممنون میشم
  اخه تصمیم گرفتم که برم بلژیک

 46. saeed گفت:

  با سلام اگه بخواهیم در بلژیک درس بخونم داشتن مدرک تافل با آی اس به جای مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی میشود با نع؟

 47. Alireza گفت:

  سلام؛
  من ٢ماه قبل از رشته پزشكي عمومي از دانشگاه دولتي فارغ التحصيل شده ام و به زبان انگليسي و فرانسه تسلط كافي دارم. مي خواستم راه هاي ورود به دوره هاي تخصصي در دانشگاه هاي بلژيك را بدانم.
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بعد از گذراندن آزمون های ملزوم می توانید وارد دوره تخصص شوید

 48. Emad گفت:

  سلام من لیسانس عمران دانشگاه آزاد با معدل 17 دارم
  ميخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد تو کشور بلژیک :
  1_هزینه تحصیل و زندگی در سال اول حدودا چقدر است؟
  2_باید مدرک زبان فرانسه بگیرم یا انگلیسی؟
  لطفا به هر دو سوالم جواب بدین خیلی برام مهمه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید.

 49. شهاب گفت:

  سلام
  من مدرک کارئانی مکانیک خودرو دارم
  در هر رشته ای هم میتونم تحصیل کنم
  ولی مدرک زبان ندارم
  آیا میشه بدون مدرک زبان ادامه تحصیل بدم؟یعنی زبان رو اونجا بخونم
  مدرک عکاسی و کامپیوتر و یه سری مدرک فنی دارم
  عکاسم هستم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک نیازمند مدرک زبان می باشید . مدرک کاردانی شما مورد قبول نمی باشد و باید برای دوره های کارشناسی اقدام نمایید

 50. ارین گفت:

  سلام دانشجوی علوم کامپیوتر هستم با مدرک زبان انگلیسی میخواستم برای ارشد در بلژیک ادامه تحصیل بدم ایا پس از اتمام تحصیل یا یک سال پس از تحصیل اقامت دایم میدن؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پس از اتمام تحصیل با مدت 3 سال کار کردن می توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید

 51. مانی گفت:

  مدرک کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی دارم، آیا دانشگاهی در بلژیک دکترای ادبیات انگلیسی داره؟ لطفا معرفی کنید. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک باید رشته های مرتبط را ادامه دهید مانند رشته های زبان شناسی یا تاریخ زبان یا مشابه را انتخاب کنید

 52. عاطفه گفت:

  سلام کارشناسی ارشد اموزش زبان انگلیسی دارم ایا نیاز به مدرکی زبانی جز مدرک تحصیلی خودم جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور بلژیک نیازمند مدرک زبان آیلتس می باشید

 53. شكوفه گفت:

  من پزشك عمومي هستم ، مي خواستم ببينم با داشتن TCF در سطح B2 امكان ادامه تحصيل جهت تخصص گرافتن هست يا نه؟ در مقطع تخصص زبان تدريس فرانسه ميشه يا انگليسي؟ امتحان علمي جهت پذيرش تخصص گرفته ميشه يا خير؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما شرایط عمومی گرفتن تخصص را دارید.و زبان تدریس هم بنا به تخصص مورد نظر شما متفاوت می باشد.که بهترین توصیه ما به شما این می باشد که با چک کردن وب سایت این دانشگاه ها از زبان تدریس آن ها مطلع شوید.

 54. محمد گفت:

  سلام امکان داره در بلژیک دوره های زبان آلمانی یا فرانسوی رو بگذرونیم یعنی کلاس زبان میشه رفت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان چنین کاری میسر می باشد و شانس افراد برای این پروسه پائین می باشد

 55. الی گفت:

  من لیسانس معماری دانشگاه آزاد دارم دیپلم فنی حرفه ای آرزوی تحصیل در رشته ی پزشکی دارم می شه بدون کنکور وارد دانشگاه معتبری در رشته ی پزشکی بشم با این شرایط بیرون ایران؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک در رشته ی پزشکی باید به زبان آلمانی یا فرانسوی تسلط داشته باشید

 56. نیما گفت:

  سلام ایا رشته معماری هم در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شه و اگر نه به زبانی و با چه شرایطی و هم این که شهریه . این رشته در مقطع لیسانس چقدره. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع کارشناسی در کشور بلژیک به زبان آلمانی یا فرانسوی ارئه می شود و برای ورود به این مقطع باید مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی در سطح B2 داشته باشید. هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور بلژیک حدودا 18 هزار دلار می باشد

 57. شايان صالحي گفت:

  تحصيل در مقطع ليسانس در بلژيك مثل فرانسه رايگان است؟

 58. ارسلان گفت:

  سلام
  بنده لیسانس برق دارم و خواهان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در بلژیک هستم.برادر من اقامت اونجا رو داره.الان مشغول فراگیری زبان فرانسه هستم و همچنین انگلیسی.برای آغاز این پروسه شما چه پیشنهادی به من میکنید؟

  • ariana گفت:

   سلام
   در ابتدای کار شما نیازمند مدرک زبان می باشید وپس از اخذ مدرک زبان می توانید برای کشور بلژیک اقدام فرمایید

 59. ایرسا گفت:

  با سلام
  دیپلم ریاضی فیزیک دارم و 3 ترم از رشته معماری در مقطع کاردانی گذروندم . می خواستم بپرسم می تونم برای دانشگاه بلژیک در مقطع کارشناسی اقدام کنم برای شروع از اول در رشته معماری ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به ادامه تحصیل در کشور بلژیک نیازمند سپری کردن 12 سال تحصیلی و مدرک زبان آلمانی می باشید.در صورت داشتن این دو فاکتور امکان چنین کاری می باشد

 60. ترانه گفت:

  سلام
  لیسانس علوم آزمایشگاهی هستم.ارشدم میخوام ایمنولوژی بخونم.امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا ایمنولوژی در بلژیک هست؟
  بازار کار این رشته اونجا چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور بلژیک نیازمند مدرک زبان می باشید

 61. سهیل گفت:

  سلام لیسانس گرافیک با معدل 16 از دانشگاه دولتی دارم، همچنین مدرک رسمی زبان انگلیسی، می خواستم بپرسم برای مقطع کارشناسی ارشد در بلژیک مانعی وجود داره؟ مثل عدم تطبیق مدرک در دانشگاه های هنر .مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در رشته های هنر باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها قبول شوید.

 62. گل گفت:

  سلام
  من مدرک دیپلم دارم امسال میرم چهارم دبیرستان ,میخواستم بدونم در بلژیک میتونم به زبان انگلیسی در رشته ی داروسازی یا دندون پزشکی یا پرستاری تحصیل کنم و داشتن مدرک زبان لازمه؟ و در کدوم انشگاه؟ خیلی ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور بلژیک باید به زبان آلمانی یا فرانسوی تحصیل کنید و نیازمند مدرک زبان هم هستید.

 63. شقایق گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در کشور بلژیک(یا کشور های دیگه اروپا)لازمه زبانی غیر از اروپایی بدونیم و اینکه مدرک قبولی از کنکور لازمه و یا دیپلم کافیه؟
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   در مقطع لیسانس اکثر کشور ها دروس را به زبان خود کشور ارائه می دهند.
   می توانید برای اطلاع بیشتر به کشور های مختلف در وب سایت ما مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *