شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در رشته زیست شناسی

تحصیل در رشته زیست شناسی در نروژ

برنامه دو ساله بین المللی کارشناسی ارشد در علوم زیست شناسی ، مطالعه عملی و نظری موجودات زنده و نحوه ارتباط آنها با محیط های در حال تغییر را ارائه می دهد. شناخت فرایندهای بیولوژیکی به چالش هایی در ارتباط با اثرات تغییرات آب و هوایی و آلودگی بر تنوع زیستی و خدمات اکوسیستمی کمک خواهد کرد.

اینها همه بخش های فعال آموزش و تحقیق در وزارت زیست شناسی در NTNU هستند. ما ارائه دوره ها و پروژه های تحقیقاتی کارشناسی ارشد که تحت پوشش طیف کامل از زیست شناسی، از مولکولهای زیستی و سلول به جمعیت و اکوسیستم ها، در چهار رشته از مطالعه:

• سلولی و مولکولی
• اکولوژی، رفتار، تکامل و بیو سیستماتیک
• فیزیولوژی
• تنوع زیستی و سیستماتیک

برنامه تحصیلی دانشگاه نورویک دانشجویان را مستقیم با روش های فعلی بیولوژیک مانند روش های مولکولی برای شبیه سازی ژن ها، توالی DNA برای تجزیه و تحلیل والدین و تغییرات ژنتیکی در جمعیت های وحشی، تجزیه و تحلیل شبکه های ژنتیکی و متابولیکی پیچیده، اندازه گیری های فیزیولوژیکی در ارگان های وحشی و اسیر، پرورش اسیر و انتخاب مصنوعی، آزمایش های میدانی بر روی گیاهان و حیوانات در محیط های اعم از آرکتیک به مناطق استوایی یا مدل سازی نظری آشنا می شوند.

آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه ابزارهای پیشرفته را پشتیبانی می کنند. زبان انگلیسی در تمام دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه زبان اصلی است. پروژه های کارشناسی ارشد توسط گروه زیست شناسی و گروه تاریخ طبیعی ارائه می شود.

سلول و مولکولی زیست شناسی

زیست شناسی سلولی مطالعه سلول به عنوان یک واحد جداگانه و به عنوان بخشی از ارگانیسم بزرگتر است. مهمترین ابزار برای زیست شناسی سلولی مدرن، زیست شناسی مولکولی است که با مبنای مولکولی فعالیت بیولوژیکی ارتباط دارد. این زمینه با برخی از مناطق زیست شناسی و شیمی، به ویژه ژنتیک و بیوشیمی، همپوشانی دارد.

پایان نامه کارشناسی ارشد در زیست شناسی سلولی و مولکولی شامل بررسی سلول های انسانی، حیوانی و یا گیاهی در ارتباط با آزمایش های ژنتیکی، بیوشیمیایی و یا فیزیولوژیکی است. در سلول و زیست شناسی مولکولی، هدف درک تعاملات بین سیستم های مختلف سلولی، از جمله تعامل بین انواع مختلف DNA، RNA و biosynthesis پروتئین و همچنین یاد بگیرند که چگونه این تعاملات تنظیم می شود.

اکولوژی، رفتار، تکامل و بیو سیستماتیک

تحقیقات در بوم شناسی، رفتار، تکامل و بیو سیستماتیک جزء مهمی از بخش زیست شناسی با سابقه طولانی برتری است. پروژه های تحقیقاتی که در این گروه انجام می شود، از نظر طیف گسترده ای از مطالعات کاربردی کاربردی هستند که در آنها محیط زیست و تکامل بسیار قوی هستند. سوالات معمولی که توسط این پروژه ها مطرح می شود عبارتند از:

 • اثرات تنوع زیستی بر پویایی جمعیت، توزیع گونه و پلاستیکی فونتیکی چیست؟
 • چه عواملی بر سیستم های جفت گیری در حیوانات و گیاهان تأثیر می گذارد و پیامدهای تغییرات محیطی ناشی از انسان بر این عوامل چیست؟
 • سهم نسبی محدودیت های سازگاری و فیلوژنتیک بر توزیع گونه، تنوع مورفولوژی و ژنتیکی چیست؟
 • چگونه صفات رفتار و زندگی را می توان در شیوه های حفاظت از محیط زیست استفاده کرد؟
 • چگونه می توانیم حیات وحش را تحت علاقه متفاوتی بین ذینفعان حفظ کنیم؟

روش های تحقیقاتی که برای پاسخ به این سوالات استفاده می شود، از مشاهدات میدانی، آزمایشگاه های آزمایشگاهی، تجزیه و تحلیل مولکولی یا مدل سازی ریاضی است. رویکرد یکپارچه سازی با ترکیب زیست محیطی و تکامل، به بسیاری از پروژه های تحقیقاتی ما یک نمایه قوی در زیست شناسی حفاظت می دهد. مراقبت های زیادی برای تعادل دانش اعمال شده و نظری در دوره های مختلف انجام شده است.

فیزیولوژی

فیزیولوژی گیاهی اساسا موضوعاتی را در فیزیولوژی، هر دو جهت فیزیولوژیکی بیوشیمیایی و فیزیولوژی رشد و توسعه ارائه می دهد. این موضوعات ممکن است شامل پدیده های فیزیولوژیکی اولیه و همچنین مشکلات مربوط به موضوعات کاربردی در زمینه حفاظت از محیط زیست و یا محیط زیست باشد.

در فیزیولوژی باغ وحش، تمرکز اصلی بر سازگاری عملکرد حیوانات با محیط خارجی‌شان (اکوفیزیولوژی) است. شما همچنین ممکن است پایان نامه خود را در فیزیولوژی باغ وحش با سرپرستان خارجی، از جمله از ادارات دیگر در NTNU، بنویسید.

تنوع زیستی و سیستماتیک

در این تخصص شما به برنامه کارشناسی ارشد نروژی در تنوع زیستی و سیستماتیک (NABiS) ملحق خواهید شد. NABiS یک همکاری آموزشی بین ۹ بزرگترین دانشگاه های اسکاندیناوی است که تمرکز بر مهارت های تاکسونومی مورد نیاز برای کار بر روی تنوع زیستی و حفظ آن در آینده است. به عنوان یک دانش آموز در این تخصص شما تمام دوره های خود را در برنامه NABiS انجام خواهید داد.

تخصص متداول تنوع زیستی و سیستماتیک طراحی شده است تا منافع و اهداف دانشجویان فرد را در اختیار شما قرار دهد. نمونه کارهای انتخابی طیف وسیعی از موضوعات را ارائه می دهد و دوره ها به طور مداوم به روز می شوند تا منعکس کننده تحولات در همه زمینه های تنوع زیستی و تحقیقات سیستماتیک باشد. پایان نامه یک عنصر قابل توجهی از کار است که تمرکز بر یادگیری در حوزه ای است که علاقه خاصی به دانشجو دارد.

کارشناسی ارشد نروژی در تنوع زیستی و سیستماتیک یک محیط یادگیری به چالش کشیدن فکری را با ریشه های یک گروه تحقیقاتی و طیف گسترده ای از دوره ها که در سراسر کشورهای شمال اروپا توزیع شده است، با ترکیب مطالعات نظری و عناصر عملی فراهم می کند.

دوره ها به عنوان ترکیبی از آموزش الکترونیکی و جلسات فشرده و یا آزمایشگاهی که دانشجویان و معلمان برای مدت کوتاهی در دانشگاه میزبان یا در یک ایستگاه دانشگاهی ملاقات می کنند آموزش داده می شود.

شرایط پذیرش زیست شناسی

پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد زیست شناسی نیاز به یک مدرک لیسانس (یا یک دوره مشابه ۳ ساله) در زیست شناسی (حداقل ۸۰ ECTS دوره های دوره های زیست شناسی)دارد . علاوه بر این، متقاضیان باید دارای دانش پایه در شیمی، آمار و ریاضیات باشند.

پذیرش به تخصص های مختلف نیاز به یک مدرک لیسانس با دوره های مربوط به تخصص در ذهن است.

درجه لیسانس در سایر زمینه های مرتبط ممکن است به صورت فردی در نظر گرفته شود. پس زمینه نامزدها باید یک پایگاه شناختی مناسب برای مطالعه کارشناسی در زیست شناسی ارائه دهد.

 مهلت ثبت نام

 • ۱ مارس ۲۰۱۹
 •  اتحادیه اروپا / EEA: اگر شما از کشور اتحادیه اروپا / EEA و نیازی به ویزا برای تحصیل در نروژ نیستید
 •  این مهلت نیز برای متقاضیان یک کشور غیر اتحادیه اروپا که دارای شماره شناسه شخصی نروژی هستند و نیازی به ویزا برای تحصیل در نروژ ندارند
 • ۱۵ آوریل ۲۰۱۹
 • دانشجویان نوردیک / نروژی

نحوه درخواست زیست شناسی

۱-ورود به سایت Søknadsweb

۲-انتخاب زبان برای ادامه روند ثبت نام

۳-روی «درخواست بین المللی» کلیک کنید.

۴-روی «ثبت نام متقاضی بین المللی جدید» کلیک کنید.

۵-پاسخ به سوال مربوط به شرایط تحصیلی انگلیسی شما.

۶-در رابطه با اجازه اقامت در نروژ پاسخ دهید.

۹-پاسخ به سوال مربوط به تامین مالی.

۸-لطفا به عنوان یک متقاضی ثبت نام کنید و رمز عبور خود را با ایمیل دریافت خواهید کرد.

۹-با استفاده از آدرس پست الکترونیک و رمز عبور خود، به Søknadsweb وارد شوید و جزئیات برنامه را پر کنید.

۱۰-به عنوان مرحله نهایی فرایند درخواست، از شما خواسته خواهد شد که مدارک مورد نیاز را با آپلود این موارد ارسال کنید.

نکته:

 • لطفا توجه داشته باشید که دکمه “ارسال” وجود ندارد
 • شما می توانید درخواست خود را هر چند بار که مایلید تا مهلت تعیین شده تغییر دهید.

مدارک مورد نیاز

۱-صفحات پاسپورت شما نشان دهنده عکس شما، نام کامل، تاریخ تولد و ملیت شما است

۲-اگر قابل اجرا باشد، اسناد تغییر نام (به عنوان مثال گواهی ازدواج)

۳-رکورد یا دیپلم رشته تحصیلی متوسطه

۴-رونوشت رسمی و دیپلم رسمی از همه کالج / دانشگاه شما

۵-کپی اسناد زبان انگلیسی مانند نتایج آزمون TOEFL یا IELTS

۶-انگیزه نامه

 • اگر شما به دو برنامه تقاضا می کنید، می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید یک یا دو نامه ارسال کنید

۷-CV به روز شده

متقاضیان با نیازهای ویژه: متقاضیان با هر نوع معلولیت به طور برابر با سایر متقاضیان برخورد می شوند. با این حال، اگر نیاز به پشتیبانی بیشتری در طول تحصیلات دارید، باید پیش از آن اطلاع داشته باشید. لطفا یک سند را با یک توصیف کوتاه از ناتوانی خود به Søknadsweb آپلود کنید.

۸-مستندسازی تأمین مالی : فقط شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA باید سند مالی را تأمین کنند.

۹-گزارش تأیید اسناد آموزشی (دیپلم  / کارشناسی)

نکات مهم

 • متقاضیانی که درجه اول را از چین دریافت می کنند باید درخواست خود را برای CHESICC ارسال کنند. سند باید به Søknadsweb ارسال شود یا از طریق ایمیل به NTNU ارسال شود.
 • متقاضیانی که درجه اول را از پاکستان دریافت کرده اند باید درخواست خود را به HEC ارسال کنند .هنگامی که رونوشت ها و دیپلم ها دارای تمبر HEC باشند، باید آنها را به Søknadsweb ارسال و یا به صورت ایمیل به NTNU ارسال کنند.

مستنداتی که در اصل در نروژی، دانمارکی، سوئدی یا انگلیسی نیستند، باید با یک نسخه مجاز از اسناد اصلی به زبان انگلیسی همراه شوند. اسناد به صورت کپی از طریق پست ارسال می شود

متقاضیان با درجه تحصیلی از کامرون، کانادا، اتیوپی، اریتره، غنا، نیجریه، فیلیپین، سودان، اوگاندا و ایالات متحده آمریکا باید نسخه های کارشناسی خود را به صورت مستعفی مستقیما از کالج دانشگاه به صورت آنلاین ارسال کنند.

برای ارسال نسخه های سخت به NTNU، لطفا از آدرس زیر استفاده کنید:
“شماره درخواست شما” برنامه های
بین المللی استادان
OS Bragstads plass 3
NO-7491 Trondheim
نروژ
اجزای برنامه زیست شناسی

کارشناسی ارشد زیست شناسی دارای چهار تخصص است:

• سلول و مولکولی زیست شناسی
• اکولوژی، رفتار، تکامل و بیوشیمیایی
• فیزیولوژی
• تنوع زیستی و سیستماتیک

مطالعه کارشناسی ارشد دارای دو جزء اصلی است

• پایان نامه کارشناسی ارشد (۶۰ واحد)
• دوره های نظری و روش شناسی، دوره های اجباری و انتخابی (۶۰ واحد)

شرایط کلی یک مدرک کارشناسی در زیست شناسی، دو سال تحصیلی تمام وقت است که حجم کار عادی یک دانشجو تمام وقت برای یک سال تحصیلی ۶۰ واحد است. تدریس به زبان انگلیسی برای تمام چهار حوزه تحصیلی ارائه شده است. تخصص ها در مورد رشته های اجباری برای پذیرش (شرایط پذیرش) متفاوت هستند.

دورنمای شغل زیست شناسی

فارغ التحصیلان برنامه کارشناسی ارشد در زیست شناسی، برای مقیاس وسیعی از مؤسسات در نهادهای دولتی و دولتی، مانند ادارات در شهرستانها و شهرداری ها، و یا در وزارتخانه های مختلف، از نظر بین المللی واجد شرایط خواهند بود. با یک استاد در زیست شناسی شما همچنین می توانید یک موقعیت در بخش خصوصی به عنوان محقق یا مشاور در موسسات مشاوره یا موسسات و صنایع تحقیقاتی محیطی کسب کنید.

اگر یک سال تحصیلات عملی را بپذیرید، شما همچنین می توانید در مدارس متوسطه تدریس کنید. اگر شما علاقه مند به دنبال کار حرفه ای در تحقیقات در یک موسسه دانشگاهی یا صنعت هستید، می توانید با تحصیلات دکترا در NTNU، در موسسه دیگر نروژی یا موسسه خارج از کشور ادامه تحصیل دهید.

محیط مطالعه

گروه زیست شناسی در پردیس Gløshaugen واقع شده است که در آن شما به امکانات عالی و تجهیزات علمی پیشرفته دسترسی خواهید داشت. ما ارتباطات تدریجی و پژوهشی با سایر بخش های فناوری در دانشگاه داریم. محوطه دانشگاه بسیار عالی است و نزدیک به مرکز شهر ترونهایم است.

دانشجویان کارشناسی ارشد در NTNU دارای سازمان دانشجویی خود هستند، رویدادهای اجتماعی را از طریق سالن ارائه می دهند و کمک و پشتیبانی می کنند. ما دوست داریم شما را به یک محیط مطالعه چند فرهنگی و جذاب متمرکز بر ارائه آموزش با کیفیت بالا و آموزش جامعه خوش آمدید.

زندگی دانشجویی

زندگی به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد در زیست شناسی مشتاق و پر ارزش است. هفته کاری شما پر از فعالیت هایی مانند:

 • آزمایشگاه هر روز
 • دوره های آموزشی
 • سفرهای پژوهشی (اگر شما یک تخصص دریایی را انتخاب کنید)
 • سخنرانی ها و سمینارها.

شما توسط دانشمندان جهانی در رشته های خود آموخته می شوید. دانشگاه NTNU بزرگترین دانشگاه دریایی نروژ، با برنامه های دانشگاهی از یک استاندارد بین المللی بالا و چندین مرکز تحقیقاتی در جهان است.

موقعیت برگن فرصت های منحصر به فردی را برای استفاده از طبیعت به عنوان یک کلاس درس ارائه می دهد و ما با استفاده گسترده از تجزیه و تحلیل داده ها، کارهای میدانی و بحث های تعاملی با کارکنان و دانشجویان ما از سراسر جهان تاکید می کنیم.

ما اطمینان می دهیم که دانشجویان یک بخش طبیعی از گروه تحقیق هستند و محیط کاری غیر رسمی است. بسیاری از ملیت های مختلف با هم کار می کنند و انگلیسی زبان کار است.

در گروه علوم زیستی، دانشگاه NTNU مرکز آموزش عالی زیست شناسی، bioCEED دارد . این به این معنی است که دانشگاه تحقیقاتی در مورد نحوه آموزش دانشجویان در زیست شناسی انجام میدهد و به عنوان یک دانشجو کارشناسی ارشد میتوانید در پروژه ها شرکت کنید و تجربه ارزشمندی را به عنوان مربی برای دانشجویان جوانتر از دیگران بدست آورید.

شما میز کار خود را در گروه علوم زیستی (BIO) که در محوطه Marineholmen در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است، دریافت می کنید. بخش ما بخشی از خوشه دریایی پر جنب و جوش از مراکز مختلف تحقیق و کسب و کار است.

آنچه شما یاد خواهید گرفت

این برنامه برای دانشجویانی است که در مورد طبیعت بازتابنده، انتقادی و ذهنی هستند. شما آموزش داده خواهید شد که خلاقانه و فراتر از مدل های توضیحی استاندارد و مرزهای انضباطی فکر کنید. شما همچنین شایع ترین روش های تحقیق در زمینه تحقیقات مبتنی بر زمینه، تجربی و نظری محور اکوسیستم ها را یاد خواهید گرفت.

با مدرک کارشناسی ارشد در زیست شناسی، شما:

 • کمک به درک مسائل مهم در مدیریت منابع طبیعی و ارائه دانش مربوط به مسائل حفاظت و مدیریت.
 • بازیابی، تجزیه و تحلیل و اعمال دانش جدید.
 • تجزیه و تحلیل، تفسیر و بحث در مورد داده های خود را به صورت علمی و انتقادی، با توجه به داده ها و نظریه ها در زمینه.
 • کار بر اساس اصول علمی و درک و احترام به باز بودن، دقت، پاسخگویی و اهمیت تمایز بین دانش و عقیده.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *