شرایط تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه دارای شرایط به خصوصی می باشد که به مقطع و رشته تحصیلی وابسته است. دانشجویان از سراسر دنیا با احراز شرایط مورد نظر قادر خواهند بود برای تحصیل در روسیه اقدام نمایند. شرایط سنی برای تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا حائز اهمیت می باشد. این فاکتور در کشور روسیه به عنوان یکی از مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود. این نکته بدین معناست که محدودیت سنی برای ورود به دانشگاه های روسیه وجود ندارد.

از دیگر شرایط تحصیل در روسیه می توان به میزان هزینه های تحصیل و زندگی، مدارک مورد نیاز برای ورود به مراکز آموزشی و سطح علمی تحصیل در این کشور اشاره نمود. در این مقاله که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تنظیم و گردآوری شده است، به تمامی شرایط تحصیل در روسیه اشاره شده است. برای اطلاع از شرایط تحصیل در روسیه به ما همراه باشید.

سیستم آموزشی روسیه

سیستم آموزشی روسیه

نظام آموزشی روسیه عمدتا بر اساس سیستم اروپا مرکزی است و به چهار قسمت عمده تقسیم می شود:

 • آموزش ابتدایی: تحصیلات از ۶ سالگی در کشور روسیه اجباری می باشد و تا ۹ سال بعد، دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس روسیه می باشند.
 • متوسطه: دانش آموزان پس از اتمام ۹ سال تحصیل قادر خواهند بود از دو طریق به ادامه تحصیل بپردازند؛ ادامه دوره دبیرستان، تحصیل در مدارس بازرگانی و آمادگی برای ورود به بازار کار
 • تحصیلات عالی: کشور روسیه از سال ۲۰۰۳ به روند بولونیا پیوست، که سیستم آموزش عالی آن را با سایر کشورهای اروپایی مطابقت دارد. این بدان معنی است که دانشجویان دانشگاه یک دوره سه مرحله ای کارشناسی و پس از آن دوره کارشناسی ارشد و سپس دکترای خود را دنبال می کنند.

تحصیل در مقاطع قبل دانشگاهی روسیه

تحصیلات معمولاً با پیش دبستانی قبل از شش سالگی آغاز می شود، اگرچه اجباری نیست. کودکان به طور معمول به مهد کودک ها یا سایر پیش دبستانی ها می روند که هم فعالیت های فکری و هم فعالیت های جسمی را مورد توجه قرار دهند. تحصیلات عمومی در روسیه دارای سه مرحله است:

 1. تحصیلات ابتدایی: چهار سال
 2. تحصیلات عمومی مقدماتی: پنج سال
 3. تحصیلات متوسطه: دو تا سه سال به طول می انجامد.

آموزش عمومی روسیه بر رشد فکری، عاطفی، اخلاقی و جسمی فرد متمرکز است. این هدف به منظور توسعه توانایی هایی است که به دانش آموز اجازه می دهد خود را با زندگی در جامعه وفق دهد و همچنین به افراد در انتخاب آگاهانه آموزش حرفه ای کمک می کند.

آموزش عمومی به طور معمول شامل ۳۴ هفته مطالعه در سال و ۲۷ تا ۳۶ ساعت در هفته است. به طور کلی، سال تحصیلی از ۱ سپتامبر تا ابتدای ژوئن ادامه دارد. امتحانات مدارس در ماه ژوئن برگزار می شود. زبان تدریس در کلیه موسسات آموزشی معتبر دولتی، به استثنای پیش دبستانی ها، روسی است.

تحصیل کارشناسی در روسیه

تحصیل کارشناسی در روسیه

دوره های کارشناسی در روسیه به صورت میانگین ۴ سال به طول می انجامد. دانشجویان پس از اتمام ۱۲ سال تحصییل مجوز حضور در دوره های کارشناسی را دریافت می نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی پس از اتمام ۱۱ سال تحصیل قادر خواهند بود برای دوره های پاتفک اقدام نمایند. این دوره به منطله سپری کردن سال دوازدهم و یادگیری زبان روسی می باشد.

دوره های کارشناسی در روسیه به زبان های روسی و انگلیسی ارائه می گردد. از همین رو دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه را دارا می باشند. در حال حاضر در حدود ۷۸ دوره کارشناسی در دسترس دانشجویان بین المللی وجود دارد. این تعدد دوره، این مجوز را به دانشجویان می دهد که بدون هیچ محدودیتی، رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

مزایای تحصیل در دوره کارشناسی چیست؟ مقاله کارشناسی در روسیه به شما برای جواب به این سوال کمک می کند.

تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

بازه های دوره کارشناسی ارشد در روسیه بین ۲ الی ۳ سال تخمین زده می شود. دانشجویان پس از ارائه مدارک کارشناسی و مدرک زبان، مجوز حضور در این مقطع را دریافت می نمایند. محتوای دوره در سطح کارشناسی ارشد ترکیبی از ارزیابی کتبی، امتحانات و پایان نامه است. دانشجویان با دفاع از پایان نامه موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور روسیه می شوند.

دوره های کارشناسی ارشد در کشور روسیه به زبان انگلیسی ارائه می گردد و دانشجویان در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی از شانس بالایی برای ورود به این دوره های تحصیلی برخوردار می باشند. دانشجویان در صورت انتخاب تحصیل به زبان انگلیسی با ارائه نمره ۶ یا ۶٫۵ آزمون آیلتس به این مهم دست پیدا می کنند. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

برای اطلاع از برترین رشته های تحصیلی در این مقطع، مقاله کارشناسی ارشد در روسیه را مطالعه فرمایید.

تحصیل دکتری در روسیه

تحصیل دکتری در روسیه

روسیه با داشتن یک سنت فکری فاخر و یک سیستم آموزش عالی، مقصدی مناسب برای تحصیل در خارج از کشور است. تحصیل در مقطع دکترا در روسیه فرصتی خارق العاده برای بهره گیری از دانشگاه های کلاس جهانی آن و غرق شدن در فرهنگ منحصر به فرد محلی است. دوره های دکتری در روسیه به صورت میانگین بین ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد.

دانشجویان پس از اتمام دوره های کارشناسی ارشد و جمع آوری مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش در دوره های دکتری امتحان نمایند. یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در اخذ پذیرش، ارائه مدرک است. سطح مورد نیاز برای ورود به دوره های دکتری در روسیه نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس می باشد.

دانشگاه های روسیه

در کشور روسیه حدود ۵۱۹ موسسه آموزش عالی و ۴۸ دانشگاه وجود دارد. روسیه به لحاظ تاریخی تأکید زیادی بر علم و تکنولوژی در آموزش و پرورش دارد و اکثر نهادهای دولتی در این حوزه تخصصی می باشند. دانشجویان در صورت فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش در برترین دانشگاه های روسیه امتحان نمایند. در ادامه به برترین دانشگاه های روسیه اشاره شده است.

 • Lomonosov Moscow State University
 • Saint Petersburg State University
 • Novosibirsk State University
 • Tomsk State University
 • Moscow Institute of Physics and Technology
 • Moscow Institute of Physics and Technology
 • National Research Nuclear University MEPhI
 • National Research University Higher School of Economics
 • Moscow State Institute of International Relations
 • National Research Tomsk Polytechnic University

برای آشنایی از شرایط دانشگاه های این کشور مطالعه فرمایید: دانشگاه های روسیه

هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه

هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب یک کشور، هزینه های تحصیل و زندگی است. کشور روسیه در طمره کشورهایی قرار می گیرد که میانگین هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. دانشجویان در از سراسر دنیا با پرداخت کم ترین میزان ممکن، امکان تحصیل در دانشگاه های برت این کشور را بدست می آورند.

شایان ذکر است که برای دریافت ویزای تحصیلی و مراجعه به سفارت ارائه تمکن مالی الزامی می باشد. دانشجویان می بایست هزینه های یک سال زندگی و تحصیل در روسیه را در قالب نامه ای از جانب بانک به سفارت ارائه دهند. میزان مورد نیاز شامل هزینه های یک سال زندگی و تحصیل در روسیه است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

هزینه های تحصیل در روسیه

هزینه های تحصیل در روسیه متناسب با مقطع تحصیل و رشته انتخابی متفاوت می باشد. همچنین انتخاب زبان تحصیل بین زبان روسی و انگلیسی به عنوان دومین فاکتور مهم برای میزان هزینه های تحصیل شناخته می شود. متوسط هزینه های تحصیل در روسیه بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود. در جدول زیر می توان برخی از هزینه های تحصیل در رشته های مختلف روسیه را مورد بررسی قرار داد.

دوره تحصیلیمیزان شهریه
کارشناسی۲٫۵۰۰ تا ۳٫۵۰۰ دلار
کارشناسی ارشد۳٫۵۰۰ تا ۴٫۵۰۰ دلار
دکتری۱۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰ دلار
پزشکی و دندانپزشکی۳٫۵۰۰ تا ۷٫۰۰۰ دلار

هزینه های زندگی در روسیه

هزینه های زندگی در روسیه برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه تخمین زده می شود. این میزان هزینه شامل هزینه های اجاره مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در روسیه می باشد. این میزان هزینه به ازای یک نفر در نظر گرفته شده است و در صورت وجود همراه در حدود ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت. جدول زیر نماینگر متوسط هزینه های زندگی در کشور روسیه می باشد.

مواردمیزانهزینه
رستورانیک وعده۶٫۸۰ دلار
گوشتیک کیلو۶٫۴۰ دلار
مرغیک کیلو۳٫۵۱ دلار
حمل و نقل عمومیماهانه۲۴ دلار
اینترنت، برق، آب و گازماهانه۹۶ تا ۱۰۵ دلار
اجاره مسکنماهانه۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار
مزایای تحصیل در روسیه

مزایای تحصیل در روسیه

دوره های تحصیلی در کشور روسیه به زبان های روسی و انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان با تسلط به زبان قادر خواهند بود برای دوره های تحصیلی در این کشور اقدام نمایند. عدم نیاز به مدرک زبان برای اخذ پذیرش، یکی از برترین مزایای تحصیل در روسیه می باشد. در ادامه به برترین مزایای تحصیل در روسیه اشاره شده است.

 1. تحصیلات در روسیه همیشه یکی از بهترین ها در کل اروپا بوده است. روسیه همیشه در زمینه آموزش و به طور خاص پزشکی و مهندسی پیشتاز بوده است.
 2. تحصیل در روسیه در مقایسه با اکثر مناطق اروپا ارزان است
 3. هزینه زندگی نیز بسیار مقرون به صرفه است.
 4. دانشجویان بین المللی در روسیه مطمئناً از یک محیط چند فرهنگی برخوردار خواهند شد. هزاران دانشجو از کشورهای دیگر در روسیه تحصیل می کنند.

معایب تحصیل در روسیه

به طور حتم، تحصیل در هز کشور با مشکلات و چالش هایی همراه است، از همین رو تحصیل در روسیه از این قاعده مستثنی نمی باشد. دانشجویان با آگاهی کامل از شرایط زندگی و تحصیل در روسیه قادر خواهند بود تا تصمیم صحیحی را اتخاذ نمایند. تعداد دانشگاه های مورد تایید روسیه از جانب وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران بسیار محدود می باشد که این موضوع به عنوان یکی از بزرگترین معایب تحصیل در روسیه می باشد. در ادامه به بزرگترین چالش های تحصیل در روسیه اشاره شده است.

 1. شرایط آب و هوایی نا مناسب
 2. عدم حق همراه برای دانشجویان متاهل
 3. نیاز به دانش زبان روسی برای شرایط زندگی مناسب
حق کار دانشجویی در روسیه

حق کار دانشجویی در روسیه

دانشجویان در حین تحصیل در روسیه مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه را پوشش دهد.

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. از همین رو دانشجویان در صورت تسلط به زبان روسی از شانس بالاتری برای پیدا کردن کار برخوردار می باشند.

شرایط کار پس از تحصیل در روسیه

طبق قوانین حاکم بر کشور روسیه، دانشجویان پس از تحصیل در این کشور و در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما، امکان کار را خواهند داشت. در اینصورت ویزای تحصیلی آنان به ویزای کار تبدیل می گردد و طبق قوانین نیروی کار با آنان رفتار می شود. دانش زبان روسی و تسلط کافی در رشته تحصیلی، شانس دانشجویان را برای ورود به بازار کار افزایش می دهد.

کلیه ویزا ها باید از طریق سفارت یا کنسولگری روسیه انجام شود. این بدان دلیل است که شرکت های روسی که کارگران خارجی استخدام می کنند، نیاز به مجوز وزارت سیاست های قومی و مهاجرت دارند. برخی از صنایع رایج فرصت های شغلی خوبی مانند چوب، فلز، گاز طبیعی و نفت، بانکداری، فناوری تلفن همراه، فناوری اطلاعات و الکترونیک را ارائه می دهند. از همین رو دانشجویان در صورت تحصیل در رشته های مرتبط با این مشاغل با شانس بالاتری امکان ورود به بازار کار را خواهند داشت.

ویزای کار در ابتدا به مدت یک سال برای این دسته از دانشجویان صادر می گردد و پس از آن به مدت میزان قرارداد تمدید می گردد. از چه روش هایی می توان برای پیدا کردن کار در روسیه اقدام نمود؟ مقاله کار در روسیه در وب سایت آؤیاناپارس به شما برای پیدا کردن کار در این کشور کمک می کند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی روسیه

مراحل اخذ ویزای تحصیلی روسیه

ویزای دانشجویی روسیه برای کسانی که مایل به ورود به فدراسیون روسیه برای اهداف تحصیلی هستند صادر می گردد. ویزای دانشجویی روسیه ۹۰ روز اعتبار دارد و پس از وزارت کشور می تواند اعتبار آن را برای مدت تحصیل تا یک سال تمدید کند.

 1. دعوتنامه ویزای دانشجویی روسیه را دریافت کنید. می توانید دعوتنامه ویزای تحصیلی را از وزارت کشور روسیه یا از دانشگاه خود در روسیه دریافت کنید.
 2. فرم درخواست آنلاین ویزای دانشجویی روسیه را تکمیل کنید. درخواست ویزای آنلاین را در وب سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه (kdmid.ru) است.
 3. مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی روسیه را جمع آوری کنید
 4. درخواست خود را شخصاً ارسال کنید . در کنسولگری روسیه / مرکز پردازش ویزا روسیه اقدام کنید.
 5. هزینه ویزای دانشجویی روسیه را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی روسیه

قسمت اصلی هر پروسه درخواست ویزا روسیه جمع آوری الزامات است. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی روسیه به شرح زیر است:

 • پشتیبانی ویزا برای دانشجویان: این سندی است که از ادعاهای شما در مورد هدف شما برای ورود به روسیه پشتیبانی می کند. سه نوع دعوت نامه ویزای قابل قبول ویزای تحصیلی روسیه وجود دارد. .
 • گواهی تست اچ آی وی (ایدز): این آزمون باید در سه ماه گذشته قبل از درخواست انجام شود. 
 • سند بیمه نامه درمانی: این شرایط فقط برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، ایران، ایسلند، اسرائیل، لیختن اشتاین، موناکو، نروژ و سوئیس است. سند باید توسط یک شرکت بیمه خارجی یا یک شرکت بیمه روسی صادر شود.
 • تمکن مالی: ارائه نامه ای از جانب بانک برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه

میانگین زمان رسیدگی به ویزای تحصیلی روسیه ۱۰ روز است. با این حال، پردازش می تواند از هفت تا ۲۰ روز کاری به طول بینجامد. متقاضیانی که می خواهند از پردازش سریع درخواست ویزا بهره مند شوند، باید هزینه بیشتری بپردازند. مدت زمان رسیدگی پرونده در این صورت، سه روز به طول می انجامد.

نتیجه گیری

با توجه به شرایط مناسب و شانس بالای اخذ ویزا در کشور روسیه، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در روسیه اقدام می نمایند. روسیه کشوری است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی را برای متقاضیان این کشور فراهم می نماید و افراد متقاضی با مدرکی دال بر تسلط بر این دو زبان می توانند برای مهاجرت تحصیلی به روسیه اقدام نمایند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی به عنوان برترین رشته های تحصیلی در کشور روسیه به شمار می روند. از همین رو سالانه علاقه مندان زیادی برای تحصیل در این دو رشته برای کشور روسیه اقدام می نمایند. همچنین با توجه به تعدد بالای دانشگاه ها و مراکز آموزشی در این کشور، سبب می گردد همه دانشجویان با توجه به علایق تحصیلی، حق انتخاب در این کشور را داشته باشند و از تحصیلات ایده آل بهره مند شوند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به روسیه از کشور را فراهم آورده است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  270 پاسخ به “تحصیل در روسیه”

  1. [email protected](-)!D گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید بنده دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم و برای ایلتس در حال مطالعه هستم میخواستم بدونم بعد اخذ لیسانس و مدرک ایلتس امکان ادامه تحصیل در پایه ارشد برام امکان پذیره ؟ چون مدرک پایان خدمت ندارم میشه از لیسانسی که اینجا میگیرم اونجا استفاده کنم و ادامه تحصیل بدم ؟ چون یه جا خونده بودم مدرک لیسانس رو زمانی میدن که پایان خدمت داشته باشن ! ممنون میشم راهنمایی بفرمایین .

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق دریافت معافیت تحصیلی و با گذاشتن وصیغه برای مقطع ارشد اقدام نمایید.

  2. جواد گفت:

   سلام شما اولین سایتی هستید که میگه ایلتس میخواد واسه روسیه
   من هم از چند جا پرسیدم هم تو سایتهای دیگه دیدم
   روسسیه تنها کشوریه که نه مدرک روسی نه انگلیسی زبان میخواد
   پس اونا چی میگند ؟؟ که واسه تحصیل به هر زبان اصلا نباید نگران مدرک زبان بود چون خودشون یه دوره چند ماه به هر زبانی که مورد نیاز باشه میزاند ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما برای ادامه ی تحصیل نیازمند دانستن زبان انگلیسی و یا روسی می باشید. چنانچه مدرک زبان را از اینجا داشته باشید شانس ویزاتون خیلی بیشتر خواهد شد.

  3. مریم گفت:

   سلام
   من لیسانس مهندسی هوافضا با معدل 17 از دانشگاه غیر انتفاعی دارم و قصد دارم برای دوره کارشناسی ارشد برای یکی از دانشگاه های کشور روسیه درخواست بدهم.
   هزینه و شهریه این دوره و همچنین شانس برونده من برای قبولی چقدر است؟
   ممنون از اطلاعاتتون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام اگر بخواید در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنید 6.5 آیلتس آکادمیک میخواد و برای ارشد تا سن 34 سال شانس ویزا دارید.

  4. سما گفت:

   سلام برای تحصیل در روسیه هزینه ی ثبت نام با مدرک دیپلم بالاتر است یا مدرک لیسانس؟
   کدام دانشگاه مسکو هزینه ی کمتری دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اطلاعات تکمیلی و بهترین مرجع سایت دانشگاه هست . هزینه تحصیل در روسیه برای مقطع لیسانس کمتر میباشد تا دیگر مقاطع

  5. زینب گفت:

   سلام
   من کارشناسی حسابداری میخونم میخاستم بدونم که برای رشته مدیریت (دولتی)تو دوره ارشد در روسیه فاند هم تعلق میگیره ؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقطع ارشد در روسیه بورسیه تعلق نمیگیرد شاید دانشگاه فقط به جهت جذب دانشجو تخفیف قائل شود

  6. محمدعلی بختیاری گفت:

   سلام
   من ۲۴ سالمه و لیسانس فیزیوتراپی هستم و فعلا هم مشغول کارم
   میخوام پزشکی بخونم در روسیه
   میخواستم بپرسم با مدرک فیزیوتراپیم میتونم اونجا کار کنم و همچنان درسامو ادامه بدم?

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای کار در روسیه باید ابتدا مدارک شما ارزیابی و معادل گردد بعد امکان کار رادارید و برای پزشکی نیز باید ابتدا آزمون پادفکت گذراند و در صورت قبولی وارد دوره پزشکی شد.

  7. مهران بلوری گفت:

   سلام… برای تحصیل در رشته روانشناسی از لیسانس بهتره اونجا شروع کرد یا از فوق لیسانس؟ و بازار کار اونجا چطوری هست برای روانشناسی با مدرک دکتری؟ و قطعا ممکنه که اگه لیسانس رو با هزینه شخصی بگذرونیم، برای فوق بتونیم بورسیه بگیریم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقاطع مختلف محدودیت سنی وجود دارد به این معنی که هرچه سن پایین تر باشد شانس صدور ویزا افزایش می یابد. اگر شرایط سنی برای شما محیا باشد مقطع فوق لیسانس از آنجایی که طول دوره به نسبت مقطع لیسانس کمتر میباشد، مناسبتر است. در هرحال باید شرایطتان دقیق تر بررسی شود.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
    https://arianaabroad.com/

  8. عرفان خادمیان گفت:

   سلام
   ببخشید من میخوام اقامت روسیه رو از طریق تحصیل بگیرم ۲۵ سال سن دارم و مدرکم تحصیلیم دیپلم هست و دارایی که برای اقامت از طریق تحصیل دارم ۴۰۰ میلیون تومان است این مبلغ هم برای تحصیل تا لیسانس و بعدش گرفتن اقامت دایم روسیه کفایت میکنه
   کل دارایم ۴۰۰ میلیون تومان هست برای تحصیل در روسیه و هم گرفتن اقامت از طریق تحصیل کفایت میکنه یا نه
   اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دوره ها در روسیه به زبان روسی برگزار میشود. که اگر اموزشی هم نیاز بود در همانجا میتوانید بگذرانید. ولی با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید کشورهای بهتر و مناسبتر برای شرایط شما وجود دارد.

  9. S.L گفت:

   سلام وقت بخیر
   من کارشناسی ارشد معماری دارم
   و موضوع پایان نامه ام باز افرینی سکو های نفتی هست
   چاپ کتاب هم دارم

   میخواستم شرایط دکتری توو کشورهای نفت خیز و دارای سکوی نفتی رو بدونم
   و لیست دانشگاه هاشون
   ممنون از شما

   درضمن حدود 800 ساعت مدرک طراحی داخلی فنی حرفه ای هم دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش در مقطع phd باید رزومه قوی داشته باشید که این رزومه شامل رزومه داخلی(معدل، رنکینگ دانشگاه و…) و رزومه خارجی(مقالات معتبر بین المللی مانند isi که IF بالایی برخوردارند، طرح توجیهی ،…)میباشد. شرایطتان باید بطور واضح تر بررسی شود.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
    https://arianaabroad.com/

  10. محمدحسین گفت:

   سلام.شهریه دانشگاه های روسیه برای پزشکی چقدره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مرجع اصلی این سوال سایت دانشگاه های کشور مورد نظر است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *