شرایط تحصیل در فرانسه

سالانه متقاضیان بسیاری به واسطه ارائه تحصیل به صورت تقریبا رایگان، برای ادامه تحصیل در فرانسه اقدام می نمایند. سطح کیفی مناسب به همراه امکانات رفاهی در نظر گرفته شده از جانب دولت فرانسه برای دانشجویان بین المللی سبب شده است که این گروه از دانشجویان برای تحصیل در فرانسه برنامه ریزی نمایند و این کشور را در اولویت کشورهای خود قرار دهند.

کشور فرانسه از دیرباز درهای ورودی خود را به سوی مهاجران گشوده است. از همین رو علاقه مندان به تحصیل در فرانسه با فراهم آوردن مدارک مکفی، قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمایند.

گروه تحریریه آریاناپارس به منظور سهولت در تصمیم گیری علاقه مندان به تحصیل در فرانسه، به تحلیل و بررسی شرایط تحصیل در این کشور پرداخته است. مطالعه این مقاله کمک شایانی به علاقه مندان به تحصیل در فرانسه می کند.

سیستم آموزشی فرانسه

کشور فرانسه از قانون فرآیند بولونیا که مورد تایید کشورهای اروپایی می باشد، تبعیت می کند. شهر مد و مهد فرهنگ از لقب های برازنده این کشور به شمار می رود. نظام آموزشی یکپارچه و مدرن فرانسه فرانسه از جانب دولت فرانسه مورد حمایت مالی قرار می گیرد. این نکته بدین معناست که تحصیلات در این کشور در مراکز دولتی با هزینه های ناچیز ارائه می شود. این ویژگی فرانسه را به عنوان مقصدی ایده آل تبدیل کرده است.این روند تا جایی ادامه داشت که در حال حاضر فرانسه بین ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی قرار دارد.

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیلات در کشور فرانسه با دوره آمادگی یا مهد کودک شروع می شود و کودکان از ۵ سالگی مجوز ورود به دوره های آمادگی را دریافت می نمایند. تحصیلات اجباری از دوره ابتدایی در کشور فرانسه آغاز می شود. بازه زمانی دوره ابتدایی در مدارس کشور فرانسه ۵ سال به طول می انجامد.

دروس در مدارس فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می شود و برای اخذ پذیرش ملزم به ارائه مدرک زبان فرانسوی می باشید. پس از اتمام دوره ابتدایی و ۴ سال دوره راهنمایی، مجوز ورود به دوره دبیرستان برای دانش آموزان صادر می گردد. بازه های زمانی دوره دبیرستان ۳ سال تعیین گشته است که دانش آموزان با دریافت مدرک پایان این دوره(دیپلم) قادر خواهند بود برای دانشگاه های کشور فرانسه اقدام نمایند.

مقاطع قبل دانشگاه

به صورت کلی تحصیلات قبل از دانشگاه در کشور فرانسه ۱۲ سال به طول می انجامد. دانش آموزان با توجه به صلاحدید و شرایط مورد نظر قادر خواهند بود برای مدارس دولتی و خصوصی کشور فرانسه اقدام نمایند. تحصیل در مدارس دولتی فرانسه رایگان و به زبان فرانسوی ارائه می شود.

مدارس خصوصی به آن دسته از دانش آموزان توصیه می شود که به دنبال تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی می باشند. لازم بذکر است دانش آموزان برای تحصیل در مدارس خصوصی ملزم به پرداخت هزینه می باشند.

مقطع کارشناسی

دوره های کارشناسی در کشور فرانسه متناسب با رشته تحصیلی بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از برترین راه های ممکن برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت به فرانسه را در سر می پرورانند. زیرا به واسطه رایگان بودن تحصیل در فرانسه این روش یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به فرانسه است.

برای آشنایی بیشتر با دیگر روش های مهاجرت به فرانسه این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت به فرانسه

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه ملزم به ارائه سوابق تحصیلی و مدرک زبان می باشند. در ادامه این بخش به اختصار این موارد را مورد بررسی قرا می دهیم:

۱- سوابق تحصیلی:

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ملزم به ارائه مدرک دیپلم یا پایان ۱۲ سال تحصیلی می باشند. در صورتی که دانشجویان ۱۱ سال تحصیل کرده باشند، ملزم به شرکت در مدارس فرانسه می باشند و پس از اتمام آن، قادر خواهند بود برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایند.

۲- مدرک زبان:

دروس در دوره کارشناسی در کشور فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می شود و دانشجویان برای تحصیل در فرانسه ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان فرانسوی می باشند. نمره مورد نظر برای اخذ پذیرش سطح B2 زبان فرانسوی است.

دولت فرانسه برای آن دسته از دانشجویان که موفق به اخذ مدرک زبان فرانسوی نشده اند، شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. از همین رو دانشجویان قادر خواهند بود برای دوره های زبان فرانسوی قبل از دانشگاه وارد کشور فرانسه شوند و دوره های زبان را طی نمایند.

مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

لازمه اخذ مدرک کارشناسی ارشد در کشور فرانسه سپری کردن ۱۲۰ واحد درسی می باشد. بازه زمانی دوره کارشناسی ارشد در کشور فرانسه بین ۱ تا ۲ سال است. شرط اصلی ورود به مقطع کارشناسی ارشد، ارائه مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

به صورت کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت امکان پذیر می باشد که عبارتند از:

 1. دوره ای که شامل درس و پژوهش است به انضمام پایان نامه.
 2. دوره ای که شامل درس و کار حرفه ای به علاوه پایان نامه است.

دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود و دانشجویان برای اخذ پذیرش ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان می باشند. نمره مورد نظر برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه، نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس و یا B2 زبان فرانسوی است. دانشجویان قادر خواهند بود با شرکت در دوره های فشرده موسسه زبان آریاناپارس در کم ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا نمایند.

از رشته های محبوب ارائه شده در دانشگاه های کشور فرانسه می توان به رشته های مد و فشن، حقوق، مدیریت، مدیریت توریسم و پزشکی اشاره کرد.

مقطع دکتری در فرانسه

دوره های دکترا در بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور فرانسه احتیاج به جستجو برای یک استاد راهنما (Supervisor) دارد، کسی که به زمینه تحقیقاتی که شما به آن تسلط دارید علاقه مند باشد. دانشجویان با پیدا کردن استاد راهنما می توانند از بورسیه تحصیلی که دانشگاه مورد نظر تعیین نموده است، بهره مند شوند.

دانشجویان بین المللی با توجه به شرایط تحصیلی خود قادر خواهند بود برای کمک های مالی اقدام نمایند. یکی از مراکز معتبر برای اعطا بورسیه به دانشجویان، وزارت امور خارجه و امور اروپایی (MEAE) است. بورس تحصیلی ایفل که توسط MEAE ارائه می شود برای دانشجویان بین المللی در رشته های مهندسی، علوم و حقوق بورسیه ای را در نظر گرفته است.

کمک هزینه تحصیلی به صورت مصوب ماهانه (۱/۱۸۱ یورو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۱،۴۰۰ یورو برای دانشجویان دکتری) تحویل می شود و شامل پرداخت هزینه های هواپیما، بیمه درمانی و یارانه مسکن می شود. دانشجویان برای بهره مندی از بورسیه های تحصیلی فرانسه می توانند با بررسی سایت دانشگاه مورد نظر به این مهم دست پیدا کنند.

چنانچه دانشجو موفق به دریافت بورسیه با پرداخت حقوق نشود، باید هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه را شخصا تامین نماید.

دوره های دکتری ۳ تا ۴ سال هستند و معمولا دانشجویان یک پروسه تحقیقاتی را شروع می کنند. شرایط دانش زبان در مقطع دکتری همانند دوره های کارشناسی ارشد می باشد، بدین صورت که تحصیلات در این مقطع به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود.

دانشگاه های فرانسه

فرانسه بیش از ۳۵۰۰ مؤسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی دارد. دانشجویان برای انتخاب دانشگاه مورد نظر می توانند موارد زیر را مورد بررسی قرار دهند.

دانشگاه های فرانسه
 • دانشگاه ها: نزدیک به ۷۵٪ از دانشجویان بین المللی در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، این مؤسسات دولتی دارای دوره های آموزشی در همه زمینه ها، از علوم و ورزش تا علوم انسانی و پزشکی می باشند.
 • موسسات تخصصی: از جمله مدارس کسب و کار و مدیریت، مهندسی، معماری و هنر و هنرهای کاربردی.
 • Grandes Écoles: این موسسات معتبر معمولا از دانشگاه کوچکتر هستند و استعدادهای درخشان دانشجویان را پرورش می دهند. به صورت معمول دانشجویان برای ورود به این مراکز باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

در مجموع ۳۹ موسسه فرانسوی در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS حضور دارند، که پنج دانشگاه در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند.

دانشگاهرتبه در سایت QS
Université PSL53
Ecole Polytechnique60
Sorbonne University77
CentraleSupélec139
École Normale Supérieure de Lyon160

برای آشنایی با دانشگاه های این کشور به مقاله دانشگاه های فرانسه در وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

مزایای تحصیل در فرانسه

تحصیل در هر کشوری مزایا و معایب مختلفی در پی دارد، فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولاً نسبت مزایا و معایب هر کشور می تواند ملاک دانشجویان بین المللی برای انتخاب مقصد نهایی جهت ادامه تحصیل باشد. در ادامه به معرفی مزایای تحصیل در فرانسه خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

هزینه های پایین تحصیل برای دانشجویان بین المللی

بدون تردید یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هر کشوری بحث هزینه های تحصیل است. همانگونه که اشاره گردید با توجه به حمایت های مالی دولت فرانسه از نظام آموزشی این کشور، شرایط تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور با هزینه های بسیار ناچیز برای دانشجویان بین المللی فراهم گردیده است. این مزیت مهم کشور فرانسه را به مقصد نهایی دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان تبدیل نموده است.

شرایط کار پس از تحصیل

از دیگر مزایای قابل توجه در ارتباط با تحصیل در فرانسه، اخذ اقامت دائم این کشور پس از اتمام تحصیل در دانشگاه می باشد. در واقع کشور فرانسه به فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور ۶ ماه فرصت می دهد که مشغول به کار شوند. از این رو در صورتی که فارغ التحصیلان در مدت تعین شده مشغول به کار شوند امکان اخذ اقامت دائم فرانسه را خواهند داشت.

جهت اطلاع از شرایط دریافت اقامت فرانسه این مطلب را مطالعه نمایید: اقامت فرانسه

حق همراهی اعضای خانواده

کشور فرانسه به خانواده دانشجویان بین المللی (همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اجازه ورود به کشور فرانسه را می دهد. لازم به ذکر است که بهره مندی از این مزیت بزرگ ارتباط مستقیم با تمکن مالی دانشجو جهت تامین نیازهای زندگی افراد خانواده وی دارد.

معایب تحصیل در فرانسه

در کنار مزایای ذکر شده در ارتباط با شرایط تحصیل در فرانسه معایبی نیز وجود دارد. لازم به ذکر است مزایا و معایب در ارتباط با هر موضوعی از دید افراد متفاوت است، ولی به طور کلی تحصیل در فرانسه معایبی دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

الزام به یادگیری زبان فرانسوی

یادگیری زبان فرانسوی برای ایجاد ارتباط با مردم این کشور و به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب امری الزامی به نظر می آید. قطعاً یادگیری زبان هر کشوری دشوار خواهد بود و این یکی از معایب تحصیل در کشور فرانسه به شمار می آید.

تعداد پایین موقعیت شغلی

با توجه به افزایش قدرت حزب سرمایه داری و نفوذ این جناح در دولت و اکثر بخش های اقتصادی فرانسه، طی سال های اخیر متاسفانه بخش اعظمی از اقتصاد این کشور در انحصار سرمایه داران کلان قرار دارد.

این موضوع به یک معضل اجتماعی تبدیل گردیده و باعث از بین رفتن موقعیت های شغلی مناسب برای عموم افراد جامعه گردیده و اعتراضات گسترده ای را به دنبال داشته است. از این رو به دست آوردن یک موقعیت شغلی مناسب برای دانشجویان بین المللی امری دشوار به نظر می رسد.

  اختلاف طبقاتی حاکم در کشور

همانگونه که اشاره گردید با توجه به افزایش قدرت حزب سرمایه دار در فرانسه و انحصاری شدن بسیاری از بیزینس ها در این کشور تفاوت سطح زندگی سرمایه داران و مردم عادی کاملاً مشهود است. بر اثر بحران های اقتصادی اخیر در کشور فرانسه آمار حاشیه نشینی مهاجران و بخشی از مردم فرانسه به صورت بی سابقه و چشمگیری رو به رشد است.

این در حالی است که بیش از ۱۸ درصد از مردم فرانسه که جزو سرمایه داران کلان این کشور به شمار می آیند زندگی بسیار لوکس و اشرافی را دارند. این موضوع برای افراد مهاجری که به تازگی وارد فرانسه می شوند کاملاً محسوس و قابل لمس است.

حق کار و هزینه های تحصیل در فرانسه

دولت فرانسه به دانشجویان در هفته اجازه کار ۱۰ تا ۳۰ ساعت را داده است. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان کارشناسی ۱۰ ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی برخوردار می باشند.

زندگی در فرانسه

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور فرانسه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان فرانسوی مسلط بوده و دوره تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

هزینه های تحصیل در فرانسه

هزینه های تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی همانند دانشجویان فرانسوی است. میانگین هزینه تحصیل در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

دوره تحصیلیهزینه
دوره کارشناسی۲۷۷۰ یورو
دوره کارشناسی ارشد۳۷۷۰ یورو
دوره دکترا۳۹۶ یورو

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی، Grandes Écoles و در دوره هایی برای موضوعات خاص مانند مهندسی و پزشکی بالاتر از اعداد ذکر شده است.

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های ماهانه زندگی در کشور فرانسه به طور میانگین در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که دانشجویان با کار دانشجویی خود بخش عظیمی از هزینه های زندگی را کاور می کنند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند قبل از ورود به فرانسه باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر هزینه های یک سال زندگی و تحصیل در فرانسه است را به سفارت ارائه دهند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

دانشجویان برای تحصیل در فرانسه در ابتدای کار برای پذیرش و پس از آن برای اخذ ویزا اقدام می نمایند. برای افزایش شانس قبولی در مراحل عنوان شده، تحلیل و بررسی این دو مرحله کمک شایانی را می کند. در ادامه این بخش، هر دو مرحله توسط گروه تحریریه آریاناپارس به اختصار مورد بررسی قرار گرفته است.

مرحله اول: پذیرش

دانشجویان برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی از طریق DAP برای پیش ثبت نام اقدام می نمایند. روند اخذ پذیرش در این مقطع به گونه ای می باشد که مجوز ارسال مدارک برای سه دانشگاه انتخابی به صورت همزمان صادر می شود.

بازه های زمانی اقدام برای دانشگاه های فرانسه از تاریخ ۱ نوامبر تا ۱۸ ژانویه می باشد. زمان پاسخگویی از جانب دانشگاه ها تا ۱۷ اپریل تعیین گشته است، در صورتی که دانشجویان تا تاریخ ۷ می از دانشگاه جوابی را دریافت نکنند به معنای جواب منفی است.

دکترا در فرانسه

مدت زمان پذیرش از دانشگاه های کشور فرانسه حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد. افرادی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که دانش زبان فرانسوی بسیار حائز اهمیت می باشد. سال تحصیلی فرانسوی در ماه سپتامبر یا اکتبر، متناسب با مؤسسه، تا پایان ماه ژوئن برگزار می شود و شامل دو ترم تحصیلی است.

مرحله دوم: ویزا

در حال حاضر روند اخذ ویزای تحصیلی در کشور فرانسه از طریق Campus که در میدان هروی تهران واقع شده است، صورت می گیرد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در فرانسه با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند.

جهت اطلاع از شرایط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه این مقاله را مطالعه نمایید: ویزای تحصیلی فرانسه

مدارک مورد نیاز برای پذیرش شامل:

 1. نامه پذیرش
 2. تمکن مالی
 3. عدم سوءپیشینه
 4. پرداخت هزینه وقت سفارت( ۲۰۰ یورو)

می باشد. طبق زمان تعیین شده از جانب دفتر کمپس، متقاضیان باید در آنجا حضور داشته باشند.

لازم بذکر است که در صورتی که دانشجویان قبل از دوره های تحصیلی در کشور فرانسه ملزم به شرکت در آزمون ورودی باشند، ویزای Short Stay Visa دریافت می نمایند و در صورت قبولی ویزای Long Stay Visa به آنها تعلق می گیرد.

لینک منبع: Study in France

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  157 پاسخ به “تحصیل در فرانسه”

  1. Sim گفت:

   سلام

   من ۲۴ سالمه که البته فروردین وارد ۲۵ میشم و مدرک بیش دانشگاهی گرافیک با معدل ۱۳
   میخواستم برای کالج زبان فرانسه اقدام کنم ولی قبلش هم آیلتس هم مدرک زبان فرانسه B2 بگیرم که برای رشته حقوق اقدام کنم

   ولی نمیدونم گب تحصیلی ام را چجوری توجیه کنم
   من از رشته عکاسی دانشگاه تهران مرکز هم انصراف دادم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ملزم به ارائه مدرک زبان فرانسوی می باشید. در صورت ارائه سوابق تحصیلی در دانشگاه تهران می توانید برای تحصیل در فرانسه اقدام نمایید.

  2. Evlipss گفت:

   سلام من ۲۰ سالمه معدل دیپلم سوم و پیش دانشگاهی من ۱۵ و ۱۸ است و معدل کتبی ۱۹
   چندین حکم ورزشی هم دارم و‌مدرک بین المللی مربیگری و مدرک فنی حرفه ای بین المللی
   میتونم به دانشگاه ها فرانسه درخواست بورس بدم؟ میتونم مدرک زبان روهم بگیرم ،

  3. کیانا گفت:

   سلام خسته نباشید
   من ۲۰ سالمه و سال ۹۶ وارد دانشگاه هنر معماری شدم ، معدل دیپلم من ۱۴.۹۹ هستش
   و میخوام دوباره مقطع لیسانس رو در فرانسه بگذرونم به نظرتون امکان پذیر هست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چنانچه شما قصد اقدام برای ویزای تحصیلی در فرانسه را داشته باشید با توجه به سن شما این امکان وجود دارد که برای مقطع کارشناسی اقدام نمایید.داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامی است.

  4. هانی گفت:

   من ارشد گرافیک دارم و چند سال دانشگاه تدریس کردم ۳۸ سن دارم برای دکتری پذیرش میتونم بگیرم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در ابتدای کار جلب نظر استاد راهنما حائز اهمیت می شود. با ارائه سوابق بین المللی همچون مدرک زبان، مقالات بین المللی و … شانس بیشتری برای این کار خواهید داشت.

  5. مهسا گفت:

   سلام
   میخواستم بدون اگر با گرفتن پذیرش مدرک زبان(یعنی گذراندن کورس زبان فرانسوی)برای فرانسه اقدام کنیم بعد که بخوایم برای تحصیل در رشته خودمون اقدام کنیم باید مجدد تمکن مالی رو ارایه بدیم یا نیازی نیست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    صرفا اقدام کردن برای گرفتن پذیرش از کالج های زبان در کشور فرانسه منجر به ویزا نمی شود و بهتر است شما پذیرش از دانشگاه داشته باشید و بعد برای دوره زبان فرانسه نیز اقدام نمایید.هر ساله برای تمدید ویزای خود شما باید تمکن مالی یکساله را داشته باشید.

  6. مریم گفت:

   سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه مدرک کارشناسی ریاضیات کاربردی دارم
   مدرک B2 فرانسه
   و آیلتس ۷
   شانس من برای گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد رشته خودم چقدر هست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    کشور فرانسه جزو دسته کشورهایی می باشد که هزینه ی تحصیل در آن رایگان است . البته شما یک پرداختی کمی به ازای هر ترم خواهید داشت.و معمولا بورسیه در کشور فرانسه به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند دبه همین دلیل شانس گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد کم می باشد.

  7. M گفت:

   سلام وقتتون بخیر اگه میشه محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رو بگید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    گپ تحصیلی شما بسیار مهم است و اگر وجود داشته باشد باید بتوانید گپ خود را توجیح نمایید.در اصل هر چقدر سن کمتر باشد شانس ویزای شما بیشتر خواهد شد.

  8. Elina گفت:

   سلام
   من ۲۰ سالمه و معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم زیر ۱۴ هست
   در حال حاضر دارم برای کنکور تجربی میخونم
   میخواستم بدونم چه راهی هست برای پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه فرانسه؟

   آیا میشه فقط با داشتن مدرک زبان و قبولی در ازمون ورودی دانشگاه مورد نظر وارد دانشگاه شد؟یا داشتن معدل دوره پیش دانشگاهی و دیپلم بالای ۱۴ الزامی هست

   یا آیا قبولی من در کنکور در رشته پزشکی(در ایران) کمکی میکنه که بتونم ادامه دانشگاهمو توی دانشگاه فرانسه در رشته پزشکی سپری کنم؟(برای دوره پزشک عمومی در دانشگاه فرانسه منظورمه نه برای تخصص)

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامی می باشد. البته یکسری از دانشگاه ها این اجازه را به دانشجو می دهند تا دانشجو بتواند دوره زبان خود را در همان کشور قبل از ورود به دانشگاه بگذراند.معدل شما در حالت کلی نباید زیر ۱۴ باشد چون ممکن است پذیرش تحصیلی به شما تعلق نگیرد.قبولی در رشته پزشکی در کنکور سراسری ایران می تواند یک امتیاز مثبت در نظر گرفته شود.

  9. رویا گفت:

   سلام وقت بخیر
   من لیسانس حسابداری با معدل ۱۳ وارشد روانشناسی بالینی با معدل۱۵/۱۵ دارم.می خواستم بدونم من برای ارشد مجدد می تونم روانشناسی بخونم ؟ واگر امکان خوندنش تو فرانسه هست احتمال گرفتن فاند وجود داره یا نه؟موضوع پایان نامم هم در مورد اوتیسم واحتمالا تا اخر امسال دوتا مقاله هم در همین زمینه بدم و یک سال هم سابقه بازی درمانی دارم.وسوال اخر هم در مورد سنم که ۲۹ سالمه ایاسنم تو گرفتن ارشد مجدد یا احتمال گرفتن بورسیه خللی ایجاد نمیکنه؟ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید برای ارشد مجدد برای تحصیل در کشور فرانسه اقدام نمایید.کشور فرانسه جزو کشورهایی می باشید که هزینه ی تحصیل در آن رایگان است البته این بدان معناست که شما یک پرداختی ناچیزی بابت هر ترم خواهید داشت.در نظر داشته باشید بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا خواهد کرد.

  10. سعید گفت:

   سلام .ببخشید برای خوندن ارشد عمران در فرانسه کدوم دانشگاه بهتره و اینکه من ترم دیگه درسم تموم میشه و معدل من ۱۴ هست.و قانونی که تو فرانسه الان اعلام شده که برای ارشد سالانه۳۷۰۰یورو باید پرداخت بشه درسته یا مبلغ کمتر هست.ممنون از سایت بسیار خوبتون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    تحصیل در فرانسه رایگان می باشد. هزینه ی یکسال زندگی حدود ۸۰۰۰ یورو سالیانه می باشد. رنکینگ دانشگاه ها را شما می توانید در سایت QS چک نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *