شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

اخذ مدرک کارشناسی ارشد می تواند گران باشد، بخصوص در کشوری مثل آمریکا هزینه معمول 30 تا 120.000 دلار می باشد.

چقدر خوب است که بتوانید در خارج از کشور تحصیل کنید و رایگان و ارزان و تحت این شرایط پول خود را بتوانید پس انداز کنید.

با توجه به شرایط پیشرفت دنیایی امروز تجربه تحصیل در خارج از کشور می تواند راه های بسیاری را برای افراد باز کند تا بتوانند با رزومه ای پر بارتر در آینده به دنبال اهداف خود بروند و شغل بهتری پیدا کنند و اگر این گزینه سوئد باشد می تواند به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد طرفداران زیادی داشته باشد.

اگر علاقه به یک شرایط پایدار ،روابط بین الملل خوب و یا تکنولوژی پیشرفته دارید ،سوئد می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای شما جهت تحصیل در مقطع ارشد در کشور سوئد باشد.

آیا واجد شرایط برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در سوئد هستید؟

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد باید دو معیار را در نظر بگیرید:

1-مدرک کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه های بین المللی که مورد تائید این کشور هست داشته باشید.
2-دانش کافی را در زبان از خود نشان دهید.یا در دانشگاه های انگلیسی زبان مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده باشید و یا اینکه مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنید.

برخی از رشته های کارشناسی ارشد در کشور سوئد یک یا چند معیار دیگر را بسته به نوع رشته شان دارند ولی در مورد بالا جزو اصلی ترین موارد می باشند.

رشته مورد نظرتان را انتخاب کنید:

کشور سوئد بیش از 900 رشته تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و نیز از نظر تکنولوژی و نوآوری ،تغییرات آب و هوایی و تولید انرژی در رشته های مختلفش،شناخته شده است و نیز در مدارک بین المللی که دارای اعتبار جهانی می باشند.

اگر از آن دسته دانشجویانی هستید که علاقه مند به حل مشکلات جهانی هستید کشور سوئد از آن جمله کشورهایی است که در بحث آکادمیک در این زمینه پیشرو می باشد.

البته این بدان معنی نیست که اگر علاقه مند به زمینه های دیگری هستید سوئد را انتخاب نکنید چرا که این کشور برای تمام زمینه های تحصیلی شرایط مساعدی را فراهم کرده است و با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد می توانید اهداف خود را بهتر دنبال کنید.

دوره هایی که دانشگاه های سوئد ارائه می دهند طبق استانداردهای اروپا می باشد.این برنامه ها شامل لیسانس ،فوق لیسانس و دکتری می باشند. دوره کارشناسی ارشد که در این مقاله مورد نظرماست به عنوان Graduate programm شناخته می شود .

و یک دوره تکمیلی برای کارشناسی می باشد که می توانند دوره ای 1 یا 2 ساله باشد که 60 یا 120 واحد درسی را شامل می شود.دوره دکتری و یا PHD در سوئد هم اکنون به عنوان Doctoral programm شناخته می شود.

یک دوره تحقیقاتی است که چند سال تحصیلی را شامل می شود که افراد بر روی یک تز خاص کار می کنند .طول دوره ی PHD در دانشگاه های مختلف ،متفاوت می باشد.

شما با یک application (فرم ثبت نام) در سوئد می توانید برای 4 رشته اقدام کنید.پس سعی کنید که رشته های مورد علاقه تان را انتخاب کنید .با توجه به قیمت دوره های موردنظر ،طول دوره و موارد دیگری که برای شما حائز اهمییت هستند.

همانطور که قبلا ذکر شد بیش از 900 دوره تحصیلی و رشته برای مقطع کارشناسی ارشد در سوئد وجود دارد.شما می توانید اکنون دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سعی کنید با تحقیق کامل این کار را انجام دهید.دانشگاه ها شرایط متفاوتی دارند و همه ی آنها برای شما مناسب نیستند.اسم چند دانشگاه سوئد را در اینجا برایتان می آوریم.

Chalmers university

 Blekinge Institute of technology

Dalarna university

Ersta skondal university college

KTH Royal Institution of technology

karlstad university

Royal university of Art

و البته طیف گسترده ای از دانشگاه های دیگر که نام همه ی آن ها را در اینجا نمی آوریم.

اما نکته دیگری که حائز اهمییت است این است که دانشگاهتان را در شهری انتخاب کنید که بیشتر مردم آن را به زبان انگلیسی تسلط دارند و شما می توانید راحت تر در ابتدای راه ارتباط برقرار کنید.باید ببینید که دوست دارید در شهر مرکزی مثل استکهلم زندگی کنید و یا یک شهر دانشجویی کوچک؟

مثلا دوست دارید در یک جا شلوغ باشید و یا شهری که طبیعت در آن بیشتر است؟ البته شهری که انتخاب می کنید از نظر هرینه ها نیز متفاوت می باشد و نیز از نظر شهریه های دانشگاهی پس با توجه به تمام این شرایط سعی کنید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد اقدام کنید.

هزینه تحصیل شما در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد:

اگر هزینه محدودی برای تحصیل در مقطع ارشد دارید باید با توجه به آن دانشگاهتان را انتخاب کنید البته قبلا هم ذکر کردیم که دانشگاه های سوئد نسبت به دانشگاه های کشوری مثل آمریکا و یا کانادا قطعا ارزانتر هستند و البته اگر به عنوان دانشجوی بین المللی که پاسپورت اروپایی ندارد وارد سوئد می شوید به غیر از هزینه فرم ثبت نام هزینه ی شهریه دانشگاه را نیز باید در نظر بگیرید.کارشناسی ارشد در سوئد

شهریه دانشگاه در کارشناسی ارشد در سوئد:

اگر واجد شرایط رایگان درس خواندن در سوئد نیستید نگران نباشید شهریه شما هم چنان بین 6000 تا 5000 دلار در سوئد می باشد که سالانه است.این هزینه نسبت به آمریکا کمتر است و طول دوره هم می تواند کمتر باشد.

البته در نظر داشته باشید که هر دانشجو اجازه ی کار در این کشور را دارد که خود نکته مثبت مهمی است.
هزینه های زندگی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد باید در نظر داشت که شما در هر کشوری زندگی کنید بسته به روش زندگی شما و نوع زندگیتان ،خانه ای که در آن زندگی می کنید ،شهری که در آن هستید ،هزینه هایتان نیز تغییر می کند که در کل این هزینه ها می تواند در کشوری مثل سوئد به معادل دلاری آن حدود 870 دلار در ماه باشد .

شما در این مورد می توانید از تجربه های بسیاری از دانش آموزان که مقاله هایی را نیز در این زمینه منتشر کرده اند استفاده کنید.ما در اینجا سعی می کنیم قسمتی از هزینه های زندگی در این کشور را برایتان شرح می دهیم.

هرینه های نسبی زندگی در سوئد:

غذا:2000 کرون سوئد
هزینه مسکن 3700 کرون سوئد
هزینه رفت و آمد شهری 550 کرون سوئد
هرینه تلفن و اینترنت 300 کرون سوئد
هرینه های جانبی تفرج و ورزش و هزینه های متفرقه 1450 کرون سوئد
که این هزینه های کلی 8000 کرون سوئد معادل 850 یورو و یا 1000 دلار می باشد.

البته که می توانید هزینه های دیگری را نیز در نظر بگیرید ،چرا که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد باید برای دانشگاه 900 کرون هزینه فرم ثبت نام دانشگاه بپردازید،هزینه گرفتن کارت اقامتتان ،هزینه سفر شما به کشورخودتان و یا سفرهایی که در سال به کشورهای اطراف دارید چرا که این کار برای شما از سوئد بسیار راحت می باشد و اگر اهل ورزش هاکی مثل اسکی،دوچرخه سواری و هاکی باشید باید هزینه این تفریحات را هم در نظر بگیرید.

نمره ی آزمون آیلتس برای مقطع کارشناسی ارشد کشور سوئد :

اگر در دانشگاه انگلیسی زبان مقطع کارشناسی خود را نگذرانده اید و به عنوان یک دانشجوی بین المللی می خواهید وارد شوید باید و در حد 6.5 آکادمیک آزمون آیلتس و یا تافل را پاس کنید.پس سعی کنید خود را هرچه زودتر برای این آزمون آماده کنید تا با مدارک کامل و با خیالی آسوده برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ها اقدام کنید.

می توانید به دنبال بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باشید:

دانشگاه های سوئد برای مقاطع مختلف بورسیه هایی را در نظر گرفته اند که می توانید با مراجعه به وب سایت دانشگاه های مختلف برای دریافت بورسیه اقدام کنید.

قابل ذکر است که مقطع دکتری در سوئد با دریافت حقوق می باشد و دوره های دکتری در این کشور به صورت industrial PHD position تعریف می شوند.

اکنون با دانشی که در رابطه با موارد مختلف در سوئد بدست آورده اید آماده اخذ پذیرش از دانشگاه ها می باشید سپس با توجه به ددلاین ها و نیز پیش نیازهای اولیه پذیرش مدارک خود را گردآوری کنید تا بتوانید در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور تحصیل کنید.

 

قابل ذکر است که کارشناسان امور پذیرش و وکلای مجرب گروه مهاجرتی آریاناپارس می توانند شما را در اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کشور سوئد در مقطع کارشناسی ارشد یاری کنند.

چرا که انجام کارهای پذیرش دانشگاهی در خارج از کشور الزام به نکات ریزی دارد که باید توجه داشته باشید و اگر طبق اصول عمل نکنید.

ممکن است که ترم تحصیلی شما به یک ترم آتی موکول شود پس سپردن کار شما به کسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند می تواند کار شما را به بهترین نحو به نتیجه برساند.

پروسه ویزا و دریافت اقامت موقت سوئد:

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد باید برای پروسه ویزا اقدام کنید که این مرحله ،مرحله ای حساس است که باید حساب های مالی شما و مدارک شما برای رفتن به سفارت با دقت فراهم شود تا مشکلی در روند پرونده تان پیش نیاید که منجر به گرفتن ویزا نشود که همچنان با سپردن کار به وکلای مجرب می توانید این مرحله را نیز به خوبی طی کنید.

شما هم اکنون به صورت رسمی دانشجوی آینده مقطع کارشناسی ارشد در سوئد هستید.شما پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور می توانید به دنبال کار باشید و پس از چندسال کار کردن در این کشور اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

قابل ذکر است که اگر در دوره های دکتری صنعتی این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید پس از سه سال تحصیل در مقطع دکتری می توانید درخواست اقامت دائم خود را از دولت سوئد بدهید.

پس از انجام مراحل لازم و دریافت ویزای این کشور می توانید به دنبال بلیط پرواز برای سوئد و شروع دوره های جدیدی از زندگی خود باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نیز آگاهی بیشتر از کشورهای مختلف جهت تحصیل ،کار و اقامت در مقاطع مختلف می توانید با همکاران ما در موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید و از تجارب وکلای با تجربه ی موسسه آریاناپارس بهره لازم را ببرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *